Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
UchihaSasuke Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
UchihaSasuke Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 UchihaSasuke

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Star
Genin
Genin
Star

Sex : masculin Varsta : 27
Localizare Localizare : Targu Mures
Nr. mesaje Nr. mesaje : 234
Puncte : 310
Reputatie Reputatie : 22
Hobby-uri Hobby-uri : Metin2, Cs, WoW, Fifa, Inot, Football, Forumuri.. etc.
Stare de spirit Stare de spirit : FoarteBuna

UchihaSasuke Empty
MesajSubiect: UchihaSasuke   UchihaSasuke I_icon19Dum 16 Oct 2011, 23:39

Sasuke Uchiha (うちは サスケ Uchiha Sasuke?) este un personaj ficţional din universul Naruto, creat de Masashi Kishimoto. A fost conceput drept rival al protagonistului show-ului, Naruto Uzumaki, cu un design ce i-a provocat dificultăţi în desenarea diferitelor scene manga, dar în cele din urma Kishimoto ajungând să schiţeze cu plăcere personajul lui Sasuke.

În anime şi manga Sasuke este un membru al clanului Uchiha, un clan ninja extrem de talentat aliat cu satul Konohagure. Motivaţia sa principală de-a lungul seriei este să răzbune anihilarea întregului clan prin uciderea fratelui său, Itachi Uchiha, un ţel pe care îl urmăreşte prin orice mijloc. Deşi inţial rece şi distant condus de dorinţa de răzbunare.

Sugerea personajului

În copilărie, el trăia împreună cu părinţii săi şi fratele său, Itachi. Pentru că Itachi era mai mare şi mai talentat decât el, Sasuke era ignorat de toată lumea. În momentul în care clanul său a fost omorât, Sasuke nu era acasă şi când a venit i-a găsit pe toţi morţi, cu excepţia lui Itachi, care i-a povestit de ce a făcut aceste lucruri şi că pentru a putea ajunge la acelaşi nivel el trebuie să îşi omoare cel mai bun prieten şi să devină un răzbunator. De aceea Sasuke este atât de distant faţă de cei din jurul său. La început el îl considera pe Naruto doar un bufon, însă cu trecerea timpului începe să îl vadă pe acesta ca pe un rival. În timpul Examenelor Chunin el se întâlneşte cu Orochimaru care îi pune acestuia un semn blestemat pe piele, spunându-i lui Sasuke, că va veni după el în căutarea puterii, ceea ce se va şi întâmpla. Între timp el învaţă să îşi folosescă Sharinganul mai bine şi învaţă şi Chidori-ul, dar totuşi în lupta împotriva lui Gaara este depăşit. Însă văzându-l pe Naruto cât de puternic a devenit începe să devină frustrat şi îl provoacă pe acesta la un duel, dar Kakashi ajunge la timp pentru a-i opri. După ce Sasuke vede că noua tehnică al lui Naruto, Rasengan-ul, este mai puternic decât Chidori, Sasuke se decide să plece la Orochimaru, în căutarea puterii necesare să îl înfrângă pe fratele său Itachi. În drumul său către Orochimaru el este oprit de Naruto şi provocat la un nou duel în Valea Sfârşitului din care rezultă că Sasuke este mai puternic, bătându-l pe Naruto şi acceptându-l drept egalul său, dar refuzând să îl omoare. El se va antrena cu Orochimaru dorind să se răzbune pe fratele său, chiar dacă asta ar fi însemnat propriul său sfârşit. Însă după ce Sasuke devine destul de puternic îl omoară pe Orochimaru, dupa care îşi strânge câţiva shinobi foarte puternici formând Echipa Şarpe, după care pleacă să vâneze membrii din Akatsuki până va da de fratele său. Înainte de a ajunge la Itachi el constată că este urmarit de Naruto şi alţi ninja din Konoha şi cu ajutorul lui Karin reuşeşte să îi evite. Primul Akatuski pe care îl întâlneşte este Deidara pe care reuşeşte să îl înfrângă, dar datorită faptului că Deidara s-a auto-aruncat în aer, Sasuke a scăpat doar cu ajutorul lui Manda. El se întâlneşte cu Itachi care îi spune să se întalnească cu acesta în Konoha, la locaşul secret al familiei Uchiha, după care Itachi dispare. Abilităţile sale cele mai notabile sunt Sharinganul, tehnicile Mingea de Foc şi Chidori pe care îl poate emite din tot corpul. După o lungă bătălie Sasuke îl învinge pe Itachi. Dar Sasuke află că Itachi a fost, de fapt, forţat de împrejurari să îşi ucidă tot clanul. Clanul Uchiha dorea să ajungă la conducerea Satului Ascuns între Frunze şi astfel ar fi provocat un al patrulea Razboi Shinobi. Itachi ura din tot sufletul războiul, iar conducerea satului i-a ordonat să oprească izbucnirea acestui razboi prin omorul întregii sale familii. Itachi a avut de luat o decizie foarte grea: binele satului sau propria sa familie... Şi a ales să îşi sacrifice clanul şi, în final, chiar propria viaţa, pentru binele Konohăi. Singurul lucru pe care nu l-a putut face a fost acela de a-şi omori fratele. Itachi a vrut ca Sasuke să trăiască şi să devina mai puternic, de aceea, el i-a dat un scop: ,,Dacă mă urăşti, dacă vrei să mă omori, atunci trebuie sa devii mai puternic.... Sasuke află tot adevarul despre Itachi de la Madara Uchiha (fondatorul clanului Uchiha, care l-a ajutat pe Itachi să ucidă tot clanul). Sasuke realizează faptul că Itachi a fost forţat de situaţie să facă acest lucru şi îşi aduce aminte de vremurile când era copil şi îşi aduce aminte şi de Itachi, aşa cum era el înainte. Itachi care mereu a ţinut la el... Sasuke regretă cu adevarat moartea fratelui său. Se hotărăşte să intre temporar în Akatsuki (pentru a deveni şi mai puternic) şi să distruga Konoha, deoarece conducătorii satului l-au forţat pe Itachi să ia aceasta decizie. Sasuke caută acum răzbunare pentru fratele său şi pentru toata familia sa, de altfel. În timpul cât este in Akatsuki, Sasuke obţine un Etern Magenkyo Sharingan şi îl învinge pe Kirabi, jinchuriki-ul Demonului cu Opt Cozi. Dar mai târziu el află că Kirabi l-a păcălit şi a evadat. Debut manga:capitolul 3 Debut anime:episodul 1 Rang ninja:genin Clasificare:Missing-nin Zii de naştere:23 iulie Vârstă:partea 1 12-13;partea 2 15-16 Grupă sanguina: AB Familie:Fugaku Uchiha (tată, decedat); Mikoto Uchiha (mamă, decedată); Itachi Uchiha (frate mai mare, decedat)


Misiuni complete

D-Rank: 7
C-Rank: 1
B-Rank: 2
A-Rank: 6
S-Rank: 0


Jutsuri folosite

Amaterasu
Chidori
Chidori curent
Chidori Senbon
Chidori-ul suliţei înţepătoare
Semnul Blestemat al Cerului
Iluzie demonică: Cerul reflectat şi alterarea Pământului
Efemer
Chidori fâlfâitor
Stilul Foc: Tehnica Dragonului de Foc
Stilul Foc: Tehnica Marelui Dragon de Foc
Stilul Foc: Tehnica Sferei de Foc
Stilul Foc: Tehnica Florii Phoenix
Umbra ascunsă a amprentelor şerpilor
Spada Kusanagi: Chidori Katana
Lovitura leului
Sharingan Mangekyo
Tehnica de regenerare a lui Orochimaru
Vraja şarpelui autoritar
Picătura şoimului călător (doar în anime)
Umbra frunzei dansatoare
Tehnica shurikenului umbrei
Sharingan
Tehnica de convocare (şerpi)
Susanoo
Transcripţia sigiliului: Amaterasu
Tsukuyomi
Demonul cu 4 mâini
Etern Magenkyo Sharingan
Shurikenul umbră
Kirin
Convocare: Crearea lamei fulger
Tehnica corpului flacără
Stilul Flacără: Kagutsuchi
Sus In jos
angelo_testardo
Chūnin
Chūnin
angelo_testardo

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 812
Puncte : 893
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : belly dance/karate
Stare de spirit Stare de spirit : Zambeste, maine poate fi mai rau!

UchihaSasuke Empty
MesajSubiect: Re: UchihaSasuke   UchihaSasuke I_icon19Joi 12 Ian 2012, 18:30

wow...sasuke e un personaj destul de interesant, e puternic, a suferit mult....ar fi foarte tare sai facem o bibliografie...sasuke uciha de la A la Z
Sus In jos
Elly.
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Elly.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucureşti. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2298
Puncte : 2572
Reputatie Reputatie : 212

UchihaSasuke Empty
MesajSubiect: Re: UchihaSasuke   UchihaSasuke I_icon19Joi 12 Ian 2012, 20:08

Hmm.. Lucy eu cred ca deja a facut-o. :)))

Oricum foarte interesant totul think

Cred ca din jutsuri mai mult de 5 nu stiam sincer rusinos =)))
Sus In jos
Theona Theo
Genin
Genin
Theona Theo

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Oare....?!La PC....:))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 207
Puncte : 233
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : My entire life it's an entertainment....
Stare de spirit Stare de spirit : Merge....se poate si mai bine !

UchihaSasuke Empty
MesajSubiect: Re: UchihaSasuke   UchihaSasuke I_icon19Vin 30 Mar 2012, 20:16

WooooooooooooW !Sasuke e atat de puternic !(nu mai adaug si faptul ca e inteligent...)
+Arata super...
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
UchihaSasuke J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

UchihaSasuke Empty
MesajSubiect: Re: UchihaSasuke   UchihaSasuke I_icon19Joi 21 Iun 2012, 14:44

Interesant topic!
Sasuke este intradevar puternic si sa nu uitam ca este si FRUMOS!!! :-"
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

UchihaSasuke Empty
MesajSubiect: Re: UchihaSasuke   UchihaSasuke I_icon19Dum 01 Iul 2012, 00:27

woau...Sasuke este incredibil.....a avut o poveste destul de tragica....din cate juturi au fost mentionate nu am recunoscut vreo 3-4...In orice caz..iubesc acest personaj:x:x:x:x:x:x:x:x:x:xx:x:x:x:x:x:x:x
Sus In jos
K
Genin
Genin
K

Sex : masculin Varsta : 25
Localizare Localizare : Konoha
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 108
Puncte : 129
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : Fotbal
Stare de spirit Stare de spirit : Fericit

UchihaSasuke Empty
MesajSubiect: Re: UchihaSasuke   UchihaSasuke I_icon19Mar 03 Iul 2012, 16:17

Mie din copilarie mi-a placut de Sasuke, imi dauc aminte ca stateam pe pat si ma uitam la Naruto, in lupta cu Zabuza si Haku si aveam o minge cumparata in acea zi, ce fericit mai eram.Frumoase amintiri.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


UchihaSasuke Empty
MesajSubiect: Re: UchihaSasuke   UchihaSasuke I_icon19Mier 11 Iul 2012, 14:28

Mie nu prea mi-a placut de sasuke... si nu stiu de ce eram sigur ca naruto o sa il intreaca pe sasuke la putere....
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : UchihaSasuke J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

UchihaSasuke Empty
MesajSubiect: Re: UchihaSasuke   UchihaSasuke I_icon19Mier 01 Aug 2012, 21:11

Cum a spus si Alcatraz dar mai finut , eu o spun pe scurt . Il detest pe Sasuke Uciha !
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

UchihaSasuke Empty
MesajSubiect: Re: UchihaSasuke   UchihaSasuke I_icon19Vin 03 Aug 2012, 17:15

E un personaj interesant ( din punctul meu de vedere ).
Nu este personajul meu preferat(nu a fost de la inceput), dar nu il detest. Are un rol destul de important in anime, iar daca nu ar fi fost el, nu am fi avut parte de atatea surprize, mai mult sau mai putin placute. Pe mine m-a impresionat povestea lui de viata, pot spune ca a fost tragica. Totusi, nu imi place ca este atat de rece si distant, si insetat de razbunare, dar asta il face special.
Din toate jutsurile enumerate, eu nu cunosc decat vreo 4-5, maxim 6, deci am aflat lucruri noi. : )) Foarte interesanta postarea.
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
Lissk Ecaterina
Genin
Genin
Lissk Ecaterina

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ▲ Peste tot ▲
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 298
Reputatie Reputatie : 26
Stare de spirit Stare de spirit : Se poate si mai bine...

UchihaSasuke Empty
MesajSubiect: Re: UchihaSasuke   UchihaSasuke I_icon19Joi 18 Oct 2012, 22:29

Sincer mult prea egoist si obsedat de sine,si o fire cam tampita,scuze ca folosesc termenul asta,dar e o prostie ca dupa tot ce au facut Naruto si Sakura pentru el in final sa vrea sa-i ucida pe toti+intreg satul si el la omorat pe Itachi,daca era mai normal si il asculta pe Itachi,ca sa priceapa tot ce s-a intamplat cu clanul lui atunci nu s-ar fi ajuns la asta.Dar totusi sa fim serioosi e doar un caracter de manga...(ar fi tare sa fie real)..Dar nu e jos palaria in fata
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

UchihaSasuke Empty
MesajSubiect: Re: UchihaSasuke   UchihaSasuke I_icon19Dum 18 Noi 2012, 18:27

Sincer , nu-l prea plac pe Sasuke , dar nici nu-l detest , este intre . Este un personaj interesant , tot ceea ce ma intereseza la el este faptul ca a avut un trecut trist si ca e inteligent , nu prea sunt interesata de putere si de frumusetea pe care o are .
Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

UchihaSasuke Empty
MesajSubiect: Re: UchihaSasuke   UchihaSasuke I_icon19Dum 30 Dec 2012, 08:24

Este buna caracterizarea pe care i-ai facut-o lu sasuke. Si pot spune ca , desteul de bun , sa jicem la lupta , si asta compenseaza faptul ca este absolut groaznic la sentimentele gen iubire, prietenie , etc. asa ca imi este un personaj indiferent. nu-l detest dar nici nu-l "iubesc" lough ;;) kiss .
Sus In jos
ℰmpress ♔
Genin
Genin
ℰmpress ♔

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 285
Puncte : 297
Reputatie Reputatie : 10

UchihaSasuke Empty
MesajSubiect: Re: UchihaSasuke   UchihaSasuke I_icon19Mar 24 Sept 2013, 10:52

A fost personajul meu preferat din totdeauna! :))
Îmi amintesc că atunci când mă uitam la anime mă rugam să-l văd mai repede pe Sasuke - el fiind motivul principal pentru care eu mă uitam la anime. :))
Este un personaj interesant și are un rol important în anime. Mă bucur că există, nici nu vreau să-mi imaginez animeul fără el.
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
UchihaSasuke Asss10UchihaSasuke J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

UchihaSasuke Empty
MesajSubiect: Re: UchihaSasuke   UchihaSasuke I_icon19Dum 03 Noi 2013, 22:12

Un personaj asa sexy nu are cum sa nu fie super puternic. Sincera sa fiu cand eram mica il visam in fecare noapte.
Acest personaj ramane unul intiparit in istoria anime.
Sus In jos
Continut sponsorizat




UchihaSasuke Empty
MesajSubiect: Re: UchihaSasuke   UchihaSasuke I_icon19

Sus In jos
 

UchihaSasuke

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Despre Sasuke-