Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
V-au influentat viata animeurile? Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
V-au influentat viata animeurile? Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 V-au influentat viata animeurile?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Leopard ♥
Chūnin
Chūnin
Leopard ♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Pe langa tine ;o3
acebook acebook : Foloseste "url" altfel se deformeaza pagina!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 752
Puncte : 1515
Reputatie Reputatie : 167
Stare de spirit Stare de spirit : `~Esti rănit de oameni pentru care ți-ai da viața…~`

V-au influentat viata animeurile? Empty
MesajSubiect: V-au influentat viata animeurile?   V-au influentat viata animeurile? I_icon19Dum 06 Noi 2011, 11:09

Hello all  happy2

Neavand ce face m-am gandit sa incep un nou topic  happy2 . Sunt foarte curioasa sa aflu daca uitandu-va la anime-uri, acestea v-au influentat viata in vreun fel?

Mie deocamdata nu mi-au influentat-o dar nici nu cred ca o vor face pentru ca desi imi plac, nu am devenit dependenta de ele  . yeah
Daca mai este vreun topic asemanator,m-a scuzati dar nu l-am vazut..deci sa il stergeti pe al meu  happy!
Sus In jos
Caρρυccιησ ♥
S-Class
S-Class
Caρρυccιησ ♥

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Baia Mare , Maramures, Romania.
acebook acebook : Adria
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3033
Puncte : 3625
Reputatie Reputatie : 332
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, chating, smoking, loving.
Stare de spirit Stare de spirit : Meh.

V-au influentat viata animeurile? Empty
MesajSubiect: Re: V-au influentat viata animeurile?   V-au influentat viata animeurile? I_icon19Dum 06 Noi 2011, 13:06

Frumos topic ^^ .

Naruto a fost primul meu anime si
desi il iubesc , ma bucur ca nu sunt obsedata ^^ .
Firea lui Naruto asa de puternica
pot sa spun ca m-a influentat
sa-mi fac viata din munca in love .
Astept sa vad cum v-a influentat pe voi anime-urile :* .
Sus In jos
Dadaa <3
Genin
Genin
Dadaa <3

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Pe undeva^^
Nr. mesaje Nr. mesaje : 341
Puncte : 413
Reputatie Reputatie : 54
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde.:)

V-au influentat viata animeurile? Empty
MesajSubiect: Re: V-au influentat viata animeurile?   V-au influentat viata animeurile? I_icon19Dum 06 Noi 2011, 14:38

La fel ca pe Cappuccino pe mine m`a influentat foarte mult Naruto, chiar am reusit sa ma schimb un pic. Nu e chestia ca sunt obsedata doar ca imi place foarte mult si mi`as dori sa existe cineva cu caracterul acesta.

Pai in rest cam atat, restul nu prea ma influenteaza deloc.:)
Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
V-au influentat viata animeurile? J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

V-au influentat viata animeurile? Empty
MesajSubiect: Re: V-au influentat viata animeurile?   V-au influentat viata animeurile? I_icon19Dum 06 Noi 2011, 16:56

Naruto mi'a marcat cat de cat viata, la un moment da am devenit o ciudata imaginandu-mi ca Sasuke exista si ca eu sunt Sakura =]] [asta fiind partea negativa]. M'am schimbat de atunci, am devenit mai puternica si nu asa timida ^^. Un alt anime a fost Inuyasha, care ma schimbat radical [chiar vara asta], m'am schimbaat rau o.o.
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
V-au influentat viata animeurile? Asss10V-au influentat viata animeurile? J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

V-au influentat viata animeurile? Empty
MesajSubiect: Re: V-au influentat viata animeurile?   V-au influentat viata animeurile? I_icon19Dum 06 Noi 2011, 19:36

Pe mine una nu m-au influentat la modul personal, insa cateodata cand ma simt mai singura imi place sa imi iau ursul de plus maree in brate si sa cred ca e Sasuke :)))) Stiu, e cam penibil pentru varsta mea, dar sunt mai copilaroasa de fel, ce sa-i faci? :)) Oricum, in rest nu prea am avut incidente in legatura cu animeurile.. Imi place sa cred uneori ca viata poate fi asa ca in povesti.. happy2
Sus In jos
Kirara
Legend
Legend
Kirara

Merite deosebite :
V-au influentat viata animeurile? J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Always beside you ♥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3431
Puncte : 4873
Reputatie Reputatie : 1187
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa stiu cand cazi !
Stare de spirit Stare de spirit : Fake Smile :)

V-au influentat viata animeurile? Empty
MesajSubiect: Re: V-au influentat viata animeurile?   V-au influentat viata animeurile? I_icon19Dum 06 Noi 2011, 19:56

Pai, in general pe mine cam toate anime-urile m-au influentat, sunt dependenta de ele ca sa pot spune asa. inainte totul era foarte plictisitor insa tin minte ca primul meu anime pe care l-am vizionat a fost Inuyasha, nici macar nu stiam atunci ce era, insa pe parcurs am vizionat mai multe, normal ca si Naruto si au inceput sa-mi placa. De atunci vizionez de fiecare data cate un anime si chiar la desenez. dap !
Sus In jos
Honey B
Chūnin
Chūnin
Honey B

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Tokyo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 784
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : Dance. Naruto. Music. Fashion.

V-au influentat viata animeurile? Empty
MesajSubiect: Re: V-au influentat viata animeurile?   V-au influentat viata animeurile? I_icon19Sam 12 Noi 2011, 20:46

Pe mine m-a influentat foarte mult Naruto, si mi-a schimbat mult din viata .... nush ce mash fc fara animeul asta :))
Sus In jos
http://paradox15.tumblr.com/
kristen
Genin
Genin
kristen

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Printre stele, vise si ganduri spulberate de praful cosmic.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 243
Puncte : 264
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : skating, listen to music, eating, traveling, walking,
Stare de spirit Stare de spirit : Simt aerul ce intra prin fiecare por ametindu-ma din ce in ce mai mult cu puritatea lui divina.

V-au influentat viata animeurile? Empty
MesajSubiect: Re: V-au influentat viata animeurile?   V-au influentat viata animeurile? I_icon19Sam 12 Noi 2011, 23:04

Mi-a influentat viata... pot zice.. Naruto si Lovely Complex. Din cauza ca imi plac personajele Itachi-Sasuke... am inceput sa devin mai indiferenta, melancolica, ganditoare... si pot spune ca aceste stari ma ajuta foarte mult sa fac compuneri la romana pentru scoala. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Suna ciudat, dar asa e. Si mie imi convine. Apropo, Naruto m-a invatat cat de pretioasa este viata si ca noi imbatranim pe zi ce trece. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
kristen
Genin
Genin
kristen

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Printre stele, vise si ganduri spulberate de praful cosmic.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 243
Puncte : 264
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : skating, listen to music, eating, traveling, walking,
Stare de spirit Stare de spirit : Simt aerul ce intra prin fiecare por ametindu-ma din ce in ce mai mult cu puritatea lui divina.

V-au influentat viata animeurile? Empty
MesajSubiect: Re: V-au influentat viata animeurile?   V-au influentat viata animeurile? I_icon19Sam 12 Noi 2011, 23:05

♪ choco ♪ a scris:
Pe mine una nu m-au influentat la modul personal, insa cateodata cand ma simt mai singura imi place sa imi iau ursul de plus maree in brate si sa cred ca e Sasuke :)))) Stiu, e cam penibil pentru varsta mea, dar sunt mai copilaroasa de fel, ce sa-i faci? :)) Oricum, in rest nu prea am avut incidente in legatura cu animeurile.. Imi place sa cred uneori ca viata poate fi asa ca in povesti.. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Stiu cum e :)) mie mi se intampla cu itachi =))))))))))) dar sht.. asta e secret [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Lolita
S-Class
S-Class
Lolita

Merite deosebite :
V-au influentat viata animeurile? J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : ● Baia Mare ●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4709
Puncte : 5227
Reputatie Reputatie : 337
Stare de spirit Stare de spirit : Euforică ♥

V-au influentat viata animeurile? Empty
MesajSubiect: Re: V-au influentat viata animeurile?   V-au influentat viata animeurile? I_icon19Dum 13 Noi 2011, 13:20

INteresant ! think
Nu stiu ce sa zic. Intr-un fel, mi-a influentat-o, dar nu stiu cum, asta e problema. lough
Oricum, primul anime pe care l-am vazut cred ca a fost ori Hell Girl ori Gravitation. Nu sunt sigura.
Dar, pot zice cu siguranta, ca anime-urile m-au schimbat total ! happy2

Electronic :)
Sus In jos
Elyy
S-Class
S-Class
Elyy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : intr-o lume paralela
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2764
Puncte : 3123
Reputatie Reputatie : 217
Hobby-uri Hobby-uri : desene alb-negru,muzika,dans si mai actual ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreu sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

V-au influentat viata animeurile? Empty
MesajSubiect: Re: V-au influentat viata animeurile?   V-au influentat viata animeurile? I_icon19Dum 13 Noi 2011, 14:55

da cel putin pe mien da
adica animeul Naruto, m-a invatat sa lupt pentru ceea ce imi doresc, sa imi urmez visele si in special m-a invatat ce este prietenia :x
oricum animele sunt multm ai frumoase, inveti mai multe si au mai mult suspans :))...fata de ce se da in ziua de azi la TV
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : V-au influentat viata animeurile? J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

V-au influentat viata animeurile? Empty
MesajSubiect: Re: V-au influentat viata animeurile?   V-au influentat viata animeurile? I_icon19Lun 03 Dec 2012, 19:13

Nu stiu ce sa spun. Insa daca mi-au influentat viata, n-au facut-o intr-un mod rau. Eu cred ca da. Anime-urile sunt desenele cu care am crescut. Care m-au facut fericita chiar si pentru o secunda.

♥ Naruto - stateam pana la 1 noaptea pentru ca atunci il dadeau la televizor si erau cate 3 episoade unul dupa altul. Era amuzant. Pentru ca de cele mai multe ori, eram atat de obosita incat ma chinuiam sa-mi tin ochii deschisi. Mama se amuza teribil din cauza mea. Da, va intrebati de ce nu ma trimitea la somn? Ba da, o facea. Insa ochii mei de pisicuta, largi deschisi, implorand-o .. nu stiu .. cred ca nu o lasa inima sa fie atat de dura. Cum sunt o fire foarte sensibila, obisnuiam sa plang din nimicuri. Defapt, inca o fac. Incerc sa schimb asta la mine, dar mi-e foarte greu. Anyway, imi amintesc cu drag clipele acelea. Clipele si momentele in care am fost fericita si zambeam din toata inima. dap !

♠ Shaman King/Regele Saman - Da, un alt anime cu care am crescut. Si el era difuzat noaptea. Pe la 10 cred, sau chiar mai tarziu. Nu intelegeam de ce erau date atat de tarziu, dar de. Oricum, iubeam si iubesc anime-ul asta. Forever in my heart in love

♣ Pokemon - Un alt anime cu care am crescut si care mi-a adus numai fericire, pe atunci, pe cand eram un copil mic si prostut. Pikachu, acea dulceata mica si pufoasa. Echipa Racheta, oh.. si multe alte personaje.

εïз X-Men - Da, si acesta este un anime cu care am crescut. Era pe la 12 noaptea cred. Daca imi aduc bine aminte. Oricum, iubeam anime-ul asta. Atat de complex, avea de toate. Imi amintesc cu drag de el.


Deci, dupa cum vedeti .. mie mi-au facut viata mai frumoasa. Viata de copil. Nu stiu de ceilalti, dar la mine cam asa a fost dap !
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
V-au influentat viata animeurile? Asss10V-au influentat viata animeurile? J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

V-au influentat viata animeurile? Empty
MesajSubiect: Re: V-au influentat viata animeurile?   V-au influentat viata animeurile? I_icon19Lun 03 Dec 2012, 19:20

Eu am scris aia? O_O Noo, deci nooo. =)))) S-au schimbat multe intr-un an ce-i drept. dap ! Acum am evoluat de la Naruto - care imi place mai mult din pricina ficurilor - si am gasit si slte animeuri care sa imi placa si pe care sa le vizionez. Nu sunt dependenta de ele, daca nu pot vedea un episode sau continuarea astazi, nu-i nicio problema, nu intru in crize. lough Nu stiu de ce, dar unele chiar m-au motivat si banuiesc ca o vor face in continuare prin ideile care le-au stat la baza si nu numai. Pana la urma, acestea au fost ca si desenele copilariei mele. rolling on the floor
Sus In jos
Dellz
Chūnin
Chūnin
Dellz

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Hell
acebook acebook : Delia P.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 849
Puncte : 1052
Reputatie Reputatie : 121
Hobby-uri Hobby-uri : Slaying
Stare de spirit Stare de spirit : Are you stupid or something?

V-au influentat viata animeurile? Empty
MesajSubiect: Re: V-au influentat viata animeurile?   V-au influentat viata animeurile? I_icon19Lun 10 Dec 2012, 23:22

Nu pot sa zic, ca m-au influentat adica m-au facut sa vad viata dintr-o perspectica noua sau ca mi-am dorit sa fiu ca ei. In rest nu prea..
Sus In jos
http://dellz405.tumblr.com/
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
V-au influentat viata animeurile? J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

V-au influentat viata animeurile? Empty
MesajSubiect: Re: V-au influentat viata animeurile?   V-au influentat viata animeurile? I_icon19Joi 13 Dec 2012, 20:35

Un singur anime m-a influenţat şi încă o face. Kaleido Star. Felul în care Sora îşi dorea să ajungă o vedetă, să facă o scenă mai frumoasă, ambiţia ei şi modul de gândire îmi este un exemplu. Există multe persoane ce-mi replică că nu am ce să caut la ştiinţele naturii şi să merg la medicină, dar eu continui să lupt pentru visul şi dorinţa mea, ce pe viitor se vor realiza, cu brio ( zic eu ).
Este şi va fi un exemplu nemaipomenit Sora Naegino.


Choco :) : Iti vine sa crezi sau nu, dar pe la jumatatea acestui semestru am vazut si eu animeul in intregime. Acum camera mea e plina de afise si postere motivatoare. Intr-adevar, un anime care m-a marcat si pe care nu am cum sa il uit. Luptam pana la capat. happy
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

V-au influentat viata animeurile? Empty
MesajSubiect: Re: V-au influentat viata animeurile?   V-au influentat viata animeurile? I_icon19Joi 13 Dec 2012, 21:36

Răspunsul este da, cu adevărat multe animeuri m-au înfluenţat.
Orice anime am vizionat am învăţat câte ceva de la fiecare personaj, de la poveste şi de la tot ce ţinea de el. Sincer mă bucur pentru acest lucru.
Primul anime a fost Sailor Moon şi DBZ, care erau difuzate pe tvr, sincer de atunci pot spune că a început pasiunea mea pentru şi aşa am fost influenţată într-un mod positiv. Doream să fiu o apărătoare a lumii, să devin din ce în ce mai pricepută la lucru, să visez mai des, să mă dedic mai mult. Ulterior au urmat şi alte animeuri precum cele de pe A+ - Animax, care la fel geniale şi cu aşa o influenţă positivă, fie ele horror, am învăţat ceva de la fiecare.
La fel ca şi Enya Kaleido Star a fost unul foarte bun pentru mine, datorită lui Sora care mă uimea necontenit şi neîncetat, am început să văd cu alţi ochi capacitatea unui om de a fi. Am învăţat să fiu mai determinată, să continui să tind spre visele mele şi să nu mă dau bătută şi să mă ridic de fiecare dată.
Naruto, Bleach acestea două la fel, au reprezentat ceva important în viaţa mea şi mereu le voi aprecia.
Desigur că şi alte animeuri, fie de copii cum ar fi fost Kyoro - Chan, da a e un anime simpatic şi de acolo am deprins ceva bun, cât şi altele de la care am luat ceva.
Deci da, animeurile şi-au lăsat amprenta asupra mea şi nu regret, fiindcă au format din mine ceva super şi le mulţumesc creatorilor lor în special. xD <3
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
UchihaAlexandru
Genin
Genin
UchihaAlexandru

Sex : masculin Varsta : 26
Localizare Localizare : Botosani
acebook acebook : Alexandru Cîmpanu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 275
Puncte : 368
Reputatie Reputatie : 29
Hobby-uri Hobby-uri : Navigharea pe internet,sporturi pentru mentinerea santatii etc.
Stare de spirit Stare de spirit : Buna.

V-au influentat viata animeurile? Empty
MesajSubiect: Re: V-au influentat viata animeurile?   V-au influentat viata animeurile? I_icon19Dum 30 Dec 2012, 05:57

M-a infulenţat mult,acum sunt cu totul o altă persoană..
Sus In jos
KatKathleen
Jōnin
Jōnin
KatKathleen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Ma va gasi cine va vrea sa ma gaseasca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1269
Puncte : 1487
Reputatie Reputatie : 167
Hobby-uri Hobby-uri : Anime-uri :)
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare

V-au influentat viata animeurile? Empty
MesajSubiect: Re: V-au influentat viata animeurile?   V-au influentat viata animeurile? I_icon19Dum 30 Dec 2012, 18:38

Pff... n-as putea concepe viata fara ele. Mi-au schimbat mult personalitatea si mi se pare ca am trait mii de povesti prin intermediul lor, ce te ajuta ori sa vezi viata reala, ori sa visezi la imposibil.

Ma bucur foarte mult ca le-am descoperit. Si imi pare rau pentru cei carora nu le plac, sau cei care nu au auzit de ele !
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
V-au influentat viata animeurile? J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

V-au influentat viata animeurile? Empty
MesajSubiect: Re: V-au influentat viata animeurile?   V-au influentat viata animeurile? I_icon19Sam 14 Iun 2014, 16:33

Am devenit antisocială.  lough 
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
V-au influentat viata animeurile? Asss10V-au influentat viata animeurile? J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

V-au influentat viata animeurile? Empty
MesajSubiect: Re: V-au influentat viata animeurile?   V-au influentat viata animeurile? I_icon19Sam 14 Iun 2014, 16:46

lough
Pe langa ce a zis Ema, uneori incep sa scot sunete ciudate sau sa vorbesc ca aia din anime-uri(cand ma mir, cand ii spun cuiva sa astepte etc).
Sus In jos
Asmodeus
Genin
Genin
Asmodeus

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Andreea Yummynoms
Nr. mesaje Nr. mesaje : 68
Puncte : 80
Reputatie Reputatie : 10

V-au influentat viata animeurile? Empty
MesajSubiect: Re: V-au influentat viata animeurile?   V-au influentat viata animeurile? I_icon19Dum 29 Iun 2014, 23:27

Da, clar m-au schimbat anime-urile. Nu mai am viaţă socială, lol...
Sus In jos
Yang
Jōnin
Jōnin
Yang

Sex : masculin Varsta : 16
Localizare Localizare :
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1038
Puncte : 1376
Reputatie Reputatie : 152
Hobby-uri Hobby-uri : ᴡᴇᴇᴅᴏɴᴛᴄᴀʀᴇ
Stare de spirit Stare de spirit : make sasu.fairtopic great again

V-au influentat viata animeurile? Empty
MesajSubiect: Re: V-au influentat viata animeurile?   V-au influentat viata animeurile? I_icon19Dum 29 Iun 2014, 23:34

...am devenit weeaboo
KAWAII SUGOI DESU BAKA YANG-SAN
DESU DESU DESU DESU DESU DESU
Sus In jos
Hercule Poirot
Academy Student
Academy Student
Hercule Poirot

Sex : masculin Varsta : 30
Localizare Localizare : New Gallifrey
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 33
Puncte : 52
Reputatie Reputatie : 15

V-au influentat viata animeurile? Empty
MesajSubiect: Re: V-au influentat viata animeurile?   V-au influentat viata animeurile? I_icon19Mar 01 Iul 2014, 03:31

Nu, consider ca am urmat cursul firesc al lucrurilor fara sa ma las influentat intr-un fel sau altul de aceste asa-zise animatii japoneze. Oricum, adevarul este ca pentru mine a trecut de tare mult timp perioada cand inca le urmaream cu foarte mare pasiune...nu mai simt aceleasi emotii si sentimente de alta data in momentul vizionarii unei astfel de animatii, ori unde au inceput sa dispara toate acele anime-uri marcante de alta data fiind invaluite acum de tot felul de clisee si conceptii bine cunoscute in majoritatea anime-urilor mari ale momentului. Deja am revizionat tot ceea ce aveam sortat in minte ca fiind demn de luat in seama mai mult decat o singura data. Toate acestea nu se pot urmari la nesfarsit, la un moment dat intervine memorarea majoritatii pasajelor incadrate intr-un episod si deja se instaureaza monotonia. A nu se intelege gresit, imi produc o stare de bine remarcabila si imi creeaza confortul cuvenit pana si acum, insa pe langa diferite conceptii si idei pe care le-am extras din anime-uri modelandu-le dupa bunul plac, n-as putea spune ca ''m-au influentat'' intr-un mod ceva mai profund. Am ramas acelasi(cu exceptiile de rigoare - intelegeti ideea...), doar cu un imbold venit de nicaieri, cu un curaj si optimism aparte inflorit inca din copilarie. Datorez multe acestor anime-uri... insa tiind sa cred ca deja le-am rasplatit oferindu-mi timpul urmarindu-le, cu placere de altfel.
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
V-au influentat viata animeurile? Asss10V-au influentat viata animeurile? J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

V-au influentat viata animeurile? Empty
MesajSubiect: Re: V-au influentat viata animeurile?   V-au influentat viata animeurile? I_icon19Joi 10 Iul 2014, 13:14

Da. Intr-un fel sau altul chiar mi-au influentat viata.
Sus In jos
✞Heaven`s Calling✞
Chūnin
Chūnin
✞Heaven`s Calling✞

Sex : masculin Varsta : 29
Localizare Localizare : In Hell
acebook acebook : Heaven's Calling
Nr. mesaje Nr. mesaje : 559
Puncte : 633
Reputatie Reputatie : 32

V-au influentat viata animeurile? Empty
MesajSubiect: Re: V-au influentat viata animeurile?   V-au influentat viata animeurile? I_icon19Lun 14 Iul 2014, 20:12

Nu cred că am fost influențat în vreun fel, adică deși le ador, să nu exagerăm. =)) În plus, un anime nu te poate influența neapărat în sens negativ, așa cum cred unii. De exemplu, de la Naruto poți învăța să nu te dai bătut și să nu renunți la visele tale. Pe de altă parte, unii copii chiar cred că ceea ce văd e real, motiv pentru care mulți au murit sau au ajuns la spital pentru că imitau tehnicile de luptă sau ce mai făceau personajele. De asta exista limită de vârstă la majoritatea, God! -_- Ăm, cred că am deviat puțin de la subiect. ^^" În orice caz, nu am fost influențat deloc. (:
Sus In jos
Continut sponsorizat




V-au influentat viata animeurile? Empty
MesajSubiect: Re: V-au influentat viata animeurile?   V-au influentat viata animeurile? I_icon19

Sus In jos
 

V-au influentat viata animeurile?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Discuții libere-