Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
POVESTEA CENUSARESELOR - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
POVESTEA CENUSARESELOR - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 POVESTEA CENUSARESELOR

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
mary97
Genin
Genin
mary97

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 164
Puncte : 183
Reputatie Reputatie : 9
Stare de spirit Stare de spirit : crazy

POVESTEA CENUSARESELOR - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: POVESTEA CENUSARESELOR   POVESTEA CENUSARESELOR - Pagina 2 I_icon19Dum 20 Noi 2011, 19:51

Foarte frumos ai mici greseli de tastare dar sunt foarte mici si nu se observa usor.Dabia astept sa vad ce se intampla in vacanta.



Nu te numi sarac ca visurile tale nu se vor implini.Sarac e doar cel care nu a visat niciodata.
Sus In jos
npetcu90
Academy Student
Academy Student
npetcu90

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : giurgiu vl.dragului
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7
Puncte : 9
Reputatie Reputatie : 0
Stare de spirit Stare de spirit : zambitoare

POVESTEA CENUSARESELOR - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: POVESTEA CENUSARESELOR   POVESTEA CENUSARESELOR - Pagina 2 I_icon19Dum 20 Noi 2011, 20:19

DECI E GENIAL NU AM CUVINTE E E E E E SUPER in love happy2 kiss al noualea cer
SA AI MULTE IDEI
SI SA PUI NEXTU RAPID PENTRU CA ESTI GENIALA!!!!!!!!!!!
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

POVESTEA CENUSARESELOR - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: POVESTEA CENUSARESELOR   POVESTEA CENUSARESELOR - Pagina 2 I_icon19Lun 28 Noi 2011, 14:42

Haide repede cu next-ul.
Ca mor!!!!!!!!!!!!!!! nervi! nervi! nervi! nervi! nervi! nervi! nervi! nervi! nervi! nervi! nervi!


POVESTEA CENUSARESELOR - Pagina 2 Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
POVESTEA CENUSARESELOR - Pagina 2 Asss10POVESTEA CENUSARESELOR - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

POVESTEA CENUSARESELOR - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: POVESTEA CENUSARESELOR   POVESTEA CENUSARESELOR - Pagina 2 I_icon19Sam 31 Dec 2011, 10:58



Buna scumpo, ai cerut o critica si iat-o.. dap ! Deci, sa vedem..



Descriere ~ nu prea imi place cum stai la acest capitol. As vrea sa te axezi mai mult pe sentimente si sa le pui in valoare prin intermediul unor cuvinte care chiar sa impresioneze. Ai niste expresii de genul "misto" care strica tot farmecul povestii. Incearca sa folosesti un vocabular mai elevat, cu mai multe figuri de stil, mai multe sentimente puse pe tava. Fa-ma sa simt exact ce simte si personajul, incearca sa ma faci sa traiesc aceleasi emotii si senzatii.

Dialog ~ in unele locuri l-ai fi puttu integra in vorbirea indirecta si asa ar fi fost mult mai bine. Nu mi se pare in exces, insa unele replici nu isi aveau rostul.

Actiune ~ este cam grabita in unele pasaje, mai ales cand faci ca lcrurile sa ia o intorsatura neasteptata. Nu stii sa explici foarte bine ce se intampla de se schimba situatia initiala si astfel ma cam pierd in amanunte inutile. Incearca sa faci cititorul sa vada scenariul si sa inteleaga ce se intampla.

Idee ~ nu pot spune ca este foarte originla si nici felul in care o conturezi nu este foarte special. Ti-am mai spus si iti repet, foloseste mai multe figuri de stil, un limbaj mai literar, fara expresii de cartier si interjectii inutile.

Titlu ~ in primul rand nu imi place ca este scris ci CapsLock. Ar fi aratat mult mai bine scris normal. Apoi, nu ma atrage mai deloc. Nu as citi o carte care sa se numeasca asa, sincer. Are legatura cu textul, deci este bine, insa sunt sigura ca puteai mai mult.

Estetica ~ ai putea strusctura mai bine capitolele, deoarece nu este foarte usor de citit. Ma cam pierd printre randuri, iar daca ai lasa spatiu intre paragrafe, atunci ar fi mult mai simplu.

Greseli de tastare/ ortografie ~ am vazut ca ai avut cam in fiecare capitol, insa nu mai stau sa ti le enumar acum. Oricum, ar trebui sa iti corectezi capitolele inainte de a le posta.

Asa, cam asta am avut eu de spus. Sper sa iti fie de ajutor si sa nu te fi suparat, deoarece nu asta mi-a fost intentia. Spor la scris si multe idei in continuare. Te-am pupacit dulce.. in love

choco^^



POVESTEA CENUSARESELOR - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : POVESTEA CENUSARESELOR - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

POVESTEA CENUSARESELOR - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: POVESTEA CENUSARESELOR   POVESTEA CENUSARESELOR - Pagina 2 I_icon19Dum 01 Ian 2012, 12:25

mersy mult choco , a hug
stiam ca am nevoie de niste morala, lough
stai linistita nu m-am suparat , dap !
iti voi urma sfaturile pas cu pas happy


si nextul il voi pune saptamana asta happy2


POVESTEA CENUSARESELOR - Pagina 2 S6he8w
POVESTEA CENUSARESELOR - Pagina 2 Npi5xg
POVESTEA CENUSARESELOR - Pagina 2 2myt0zq




POVESTEA CENUSARESELOR - Pagina 2 R0b9k0
Sus In jos
Katherine Pierce
Special Jōnin
Special Jōnin
Katherine Pierce

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În spatele tău!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1626
Puncte : 1840
Reputatie Reputatie : 118
Hobby-uri Hobby-uri : Vorbitul 24/24 h.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cum mă găseşti.

POVESTEA CENUSARESELOR - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: POVESTEA CENUSARESELOR   POVESTEA CENUSARESELOR - Pagina 2 I_icon19Lun 02 Ian 2012, 19:35

Myau, imi place moolt ficul tau. Ideea e originala, actiunea este umpik grabita dar sunt sigura ca te vei perfectiona. Descrierea este bunicica, poate ar fi mai bine sa adaugi mai multa. In rehst, totul este ok! Adu tu repede nextul ca sa nu ma suppy hsi cand il pui anunta-ma...


     
 
POVESTEA CENUSARESELOR - Pagina 2 Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo5_250POVESTEA CENUSARESELOR - Pagina 2 Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo4_250

May the wings of the butterfly kiss the sun
And find your shoulder to light on,
To bring you luck, happiness and riches
Today, tomorrow and beyond.





Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
POVESTEA CENUSARESELOR - Pagina 2 Asss10POVESTEA CENUSARESELOR - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

POVESTEA CENUSARESELOR - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: POVESTEA CENUSARESELOR   POVESTEA CENUSARESELOR - Pagina 2 I_icon19Joi 29 Mar 2012, 14:32

Datorita inactivitatii, acest fic merge catre FanFicuri Blocate. dap !


POVESTEA CENUSARESELOR - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Continut sponsorizat




POVESTEA CENUSARESELOR - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: POVESTEA CENUSARESELOR   POVESTEA CENUSARESELOR - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

POVESTEA CENUSARESELOR

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-