Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16] Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16] Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
~ baby strumf ♥
Genin
Genin
~ baby strumf ♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Between Moon And Stars .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 173
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 15
Stare de spirit Stare de spirit : ~`Mai nebuna decat prevede legea [;xX]

Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16] Empty
MesajSubiect: Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16]   Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16] I_icon19Sam 19 Noi 2011, 21:02

Chapter 1

Prelog.
Un profet care sustinea ca exista o lume magica , era badjocorit si indepartat de catre ceilalti , insa acesta nu si-a pierdut niciodata speranta . Intr-o zi o zana frumoasa , cu o rochie de un alb imaculat , parul blond ca spicele de grau si ochii rosi ca focul a aparut in visul profetului spunandu-i ca WonderLand chiar exista si ca nu este doar imaginatia lui . Profetul al carui nume era Timato , era pur si simplu socat de aparitia acelei zane , dar nu arata asta . De atunci , numai acel profet a stiu despre existenta WonderLand-ului .


Intr-o alta lume , unde imposibilul devine posibil si diferenta dintre oameni este imensa . Universul este schimbat , iar atunci cand spui ca acestea nu exista , te inseli amarnic . Creaturi magice , ninja , shamani , toti aceastia existau , doar ca erau intr-o lume diferita numita WonderLand . Era o lume minunata , oamenii se intelegeau foarte bine unii cu alti , nu existau crime , nu existau jafuri , exista numai iubire . Spre deosebire de WonderLand , lumea oamenilor normali era diferita . In lumea normala , existau o gramada de crime , o gramada de jafuri si foarte rar gaseai pe cineva care sa iubeasca cu adevarat .

Era o zi frumoasa , soarele stralucea puternic , pasarelele cantau de zor , mirosul imbietor de primavara se raspandea la fiecare adiere de vant . Pe strazile orasului , o gasca de adolescenti se plimbau linistiti . Erau cea mai populara gasca si formata din cei mai puternici adolescenti din WonderLand . Acea gasca era formata din cei mai puternici ninja si cei mai puternici shamani . Sakura Haruno ,o fata cu parul roz ca florile de ciresi si ochii verzi ca smaraldele , Sasuke Uchiha ,un baiat cu parul negru ca abanosul si ochii negri ca onixul , Naruto Uzumaki , un baiat cu parul blond ca spicele de grau si ochii albastrii ca cerul , Hinata Hyuuga , o fata cu parul negru ca onixul si ochii lila , Neji Hyuuga , un baiat cu parul negru ca onixul si ochii lila -verisorul Hinatei- , Deidara no Ryoushi , un baiat cu parul blond si ochii albastri , Sasori no Danna , un baiat cu parul rosu ca focul si ochii caprui , Pein , un baiat cu parul portocaliu si ochii la fel , Konan , o fata cu parul albastru ca cerul si ochii la fel , Yoh , un baiat cu parul maro si ochii caprui , Hao , un baiat cu parul maro si ochii caprui si Anna , o fata cu parul blond si ochii albastri , sunt membri gastii care poarta numele de Akatsuki . Copii mai mici si chiar si oamenii se dadeau la o parte din calea lor , parca aveau de gand sa ii omoare .

La un moment dat in fata gastii se opresc doua fete , pe una o chema Karin, o fata cu parul rosu ca focul si ochii rosi ca trandafirii , purtand o pereche de ochelari , si pe cealalta Ino Yamanaka , o fata cuparul blond ca spicele graului si ochii albastri ca apa marii . Aceste doua fete ii urau pe cei din gasca insa erau moarte dupa Sasuke . Cele doua erau usuratice si orice baiat a trecut prin patul lor , cu exceptia celor din Akatsuki .

-Uite pe cine avem noi aici , daca nu sunt chiar Bakatsuki , spune Karin .
-Ohh , uitati baieti , au venit mimozele orasului , o taie Sakura .
-Lasa-le Saku , nu merita , o avertizeaza Anna .

Gasca le ocoleste si isi continua drumul , aruncadu-le o privire ucigatoare . Karin nu se lasa asa de usor , asa ca sare pe spatele lui Sasuke incepand sa-i pune tot felul de apelative cum ar fi "SasukePuki" sau "Fundulet" , enervandu-l la culme pe Sasuke . Rozalia , isi introduce chakra in mana dreapta si ii da un pumn lui Karin de o izbii in peretele de viza-vii . La contactul cu peretele pe gura fetei au aparut cateva firicele de sange . Sasuke ii multumeste Sakurei dupa care gasca isi continua drumul .
Ino , se duse rapid la Karin ajutand-o sa se ridice .

- O sa plateasca pentru asta ! se rastii Karin .
- Okay , dar acum hai acasa sa te ingrijesc , ii spuse Ino .

Karin se ridica cu ajutorul lui Ino , dupa care amandoua si-au luat drum spre casa , Karin fiind sprijinita cu o mana de gatul blondei .


Asta este, sper sa va placa ^^.
Astept pareri si critici foarte dure.
Va kiss Va in love Va a hug
Ja Ne ! hi!


Cand, primavara, vine-n carduri
Poporul bland de randunele,
Eu parca-astept sa se re-ntoarca
Si visurile mele...

Cand viata pare mai frumoasa
Si mai lipsita de suspine,
Eu tot astept sa se re-ntoarca
Si visele-mi senine...

Se duce vara... si se duce
Poporul bland de randunele,-
Iar eu ma simt tot mai departe
De visurile mele...

Sus In jos
Aionista♥IVA
Jōnin
Jōnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 74
Localizare Localizare : Nu e treaba ta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1265
Puncte : 1442
Reputatie Reputatie : 156

Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16] Empty
MesajSubiect: Re: Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16]   Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16] I_icon19Sam 19 Noi 2011, 21:08

vai vai vai huh?
ce avem aici .... un fic nou huh?
deci pentru inceput ai inceput chiar foarte bine good job eu zic ca ai trecut cu BRIO good job
ma bucur pentru ca contine cea mai mare parte personajele din Naruto dar ma bucur ca contine si din Shaman King .... aceste doua anime-uri sunt unele dintr-e preferatele mele... dupa care sunt innebunita huh? in love kiss kiss in love huh?
deci chiar mai limerit huh?
imi place place place huh?
si ma bucur extrem de mult pentru ca sunt prima la acest fic nr1
te rog sa ma anunti cand pui next-ul good
astept next-ul cu ardoare dance2
cu drag Iva good job
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16] J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16] Empty
MesajSubiect: Re: Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16]   Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16] I_icon19Dum 20 Noi 2011, 13:14

wow , este foarte misto
este genial
anunta-ma cand pui nextul
si inca ceva , Karin este o idioata biciuitor


pupici kiss


Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16] S6he8w
Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16] Npi5xg
Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16] 2myt0zq




Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16] R0b9k0
Sus In jos
ToxyCandy
Genin
Genin
ToxyCandy

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Candy Town
Nr. mesaje Nr. mesaje : 134
Puncte : 192
Reputatie Reputatie : 36
Hobby-uri Hobby-uri : drawing/music/pc/dansuri/bascket/ eat & sleep <333
Stare de spirit Stare de spirit : Good :3

Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16] Empty
MesajSubiect: Re: Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16]   Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16] I_icon19Dum 20 Noi 2011, 14:27

Asa-i trebuie lui Karin good job
Bv Sakuuu in love
Le-as biciuitor eo... lol :><:
So my dear .. dap !

Nu m-ai fugari actiunea hmm...?! las'o sa parcurga cum trebuie =]
Descirere ai avuth , dar tot mai trebuie. ::(
In gen e bine heh
Spor la sciris a hug
Si astept next :=:(
A dha.. ador ca Sakura face parte din Akatuski ; Karin este o c**va la fel si Ino >:) ..
Oh, sper k ejti PRO SasuSaku, shi k ei in fic-ul tha-u vor fi inpreuna in love , depinde de tu , hai k the-am lasat the kiss dolce si sa poi next :D


【 *.:。*゚‘゚・.。.:* *.:。*゚’゚・.。.:* *.:。*゚¨゚✎・ .。.:* *.:。*゚¨゚✎・.。.:* 】
۞۞You come to love,not to finding the perfect person,but by seeing an imperfect person perfectly ۞۞

Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16] 000405qK6hd

LOADING..

██████████████]99% ✖️

׺°”˜`”°º×One word frees us of all the weight and PAIN of life: that word is LOVE׺°”˜`”°º×

*:。✿*゚‘゚・✿.。.:* *.:。✿*゚’゚・✿.。.:* *.:。✿*゚¨゚✎・ ✿.。.:* *.:。✿*゚¨゚✎・✿.。.:*
Sus In jos
~ baby strumf ♥
Genin
Genin
~ baby strumf ♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Between Moon And Stars .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 173
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 15
Stare de spirit Stare de spirit : ~`Mai nebuna decat prevede legea [;xX]

Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16] Empty
MesajSubiect: Re: Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16]   Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16] I_icon19Lun 21 Noi 2011, 17:36

Mersi pentru comentarii fetelor a hug .
Ma bucur ca va place in love

Chapter 2

Cei din Akatsuki se indreptau spre un loc stiut numai de ei . Era o pestera bine ascunsa in muntii Wonder , care erau cei mai inalti si misteriosi munti din WonderLand . Akatsuki ajunsera intr-un final la pestera unde era asteptat de maestrii lor Madara Uchiha si Kakashi Hatake . Cei doi erau cei mai puternici sensei si rar se gasesc ninja si shamani care sa ajunga sa se antreneze cu ei . Cei 11 se asezara in cerc inconjurandu-i pe cei doi sensei . Isi dadura mainile formand un cerc .

-Azi vom invata mai multa istorie , spuse Madara uitandu-se la fiecare membru in parte . Legenda spune can inaintea nostra WonderLand-ul a fost locuit de doi dragoni , unul de apa si unui de foc . Mizu si Kasai , au locuit pe teritoriul acestor munti , de acea oamenilor le este frica sa se apropie de acest munte , pentru ca , dupa cum spune legenda , cei care calca pe teritoriul deagonilor , nu se vor mai intoarce . Kasai , fiind dragonul de foc , era un dragon rau si dur , a ars o parte din Pamant , adica lumea oamenilor normali , iar Mizu , fiind cel de apa , era mai milos si iubitor a stins focul enervandu-l pe fratele sau . Asa a inceput lupta de la Wonder , ati invatat la academie . Se spune ca Mizu a fost cel care a castigat , iar Kasai cu ultimele puteri a spus :" Vei platii , tu si cei care vor incalca teritoriul acestui munte !" dupa care si-a dat duhul .

Elevii ascultau fiecare cuvant cu atentie si ramaneau pur si simplu uimiti . Nu auzisera de aceasta legenda pana acum , fiind strict interzisa cunosterea acesteie de catre oameni slabi , simpli si fara pic de putere . Dupa ce Madara terminase de spus legenda , le face semn copiilor sa faca ritualul pe care il faceau ei cand invicau un spirit , pentru shamani . Cei 11 si-au uniit mainile si au inceput sa zica incantatiile pentru ritual . Anna care se ocupa cu acesta putere , s-a pus in mijlocul ritualului , isi scoase colierul cu perle mejice spunand :

-Spirite , care ma auziti , vreau sa mi-l aduceti pe Mizu , dragonul de apa !

Un vand puternic isi face aparitia , Anna de abia putand sa stea pe picoare . Pamantul a inceput sa cutremure iar din solul rece al pesterei isi face aparitia spiritul lui Mizu , destul de furios pentru ca a fost invocat . Privirea lui era atintita catre Anna , si incruntata . Dragonul avea culoarea albastru deschis , aripile le avea foarte mari precum un inger demonic , ochii ii avea rosi ca sangele unui iubitor de tara , iar respiratia lui era rece si sacadata .

- Ce vreti ? De ce ma-ti invocat ? intrebare Mizu cu un aer de superioritate .
- Avem nevoie de tine ! , se rastii Madara . Se apropie data cand fratele tau va venii sa se razbune , iar primii care au calcat pe teritoriul acestui munte sunt oamenii de pe Pamant , cei calora tu le-ai salvat viata , adauga Madara calm .

Privirea lui Mizu a devenit una incruntata si nervoasa , nu vroia sa fratele sau sa distruga tot pentru razbunare . Accepta bucuros si siret sa ii ajute dar a cerut ceva in schimb , acel ceva era sa il aduca la viata , asa cum era el inainte . Toti accepta spunand ca de maine dimineata la ora sase fix , in acelasi loc incep antrenamentele pentru lupta dintre ei si Kasai .


Asta e tot fetelor :)
Sper ca va place , scuze ca e scurt si de toate greselile de orice fel :D
Va kiss Va in love Va a hug
Ja Ne ! hi!


Cand, primavara, vine-n carduri
Poporul bland de randunele,
Eu parca-astept sa se re-ntoarca
Si visurile mele...

Cand viata pare mai frumoasa
Si mai lipsita de suspine,
Eu tot astept sa se re-ntoarca
Si visele-mi senine...

Se duce vara... si se duce
Poporul bland de randunele,-
Iar eu ma simt tot mai departe
De visurile mele...

Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16] J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16] Empty
MesajSubiect: Re: Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16]   Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16] I_icon19Lun 21 Noi 2011, 18:03

pai , in primul rand mersi ca m-ai anuntat
actiunea este usor grabita
este destul de original
o sa imi fac o idee mult mai buna despre fic atunci cand vei pune nextul
anunta-ma, please please


pupici si next


Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16] S6he8w
Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16] Npi5xg
Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16] 2myt0zq




Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16] R0b9k0
Sus In jos
Aionista♥IVA
Jōnin
Jōnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 74
Localizare Localizare : Nu e treaba ta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1265
Puncte : 1442
Reputatie Reputatie : 156

Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16] Empty
MesajSubiect: Re: Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16]   Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16] I_icon19Lun 21 Noi 2011, 20:38

grozav rau de tot nu gluma huh?
chiar mi-a placut huh?
mai lasat cu gura cascata huh?
si iti multumesc din suflet pentru ca mai anuntat in love
te rog sa ma anunti cand pui next-ul good
astept next-ul cu ardoare dance2
cu drag Iva good job
Sus In jos
Eclipsă
Chūnin
Chūnin
Eclipsă

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : toata lumea vrea sa stie unde
Nr. mesaje Nr. mesaje : 520
Puncte : 554
Reputatie Reputatie : 25
Hobby-uri Hobby-uri : patinaj, inot, dans

Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16] Empty
MesajSubiect: Re: Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16]   Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16] I_icon19Mier 23 Noi 2011, 19:41

Este prima oara cand trec pe aici si pana acum imi place. Titlul sa zic ca seamana cu versul acela din melodia Alice a lui Avril Lavinge. ,,I found myself in Wonderland.``

Am citit capitolul intai si mi-a atras atentia al doile-a rand. ,,Prelog.`` Eu una cred cai ai vreut sa scri ,,Prolog`` nu breloc sau prelog.
Trecand peste asta, mi-au atras atentia repetarile pe care le faci. Repeti ,,Xulica Xulescu, un baiat...... Iulica Iulescu, o fata.....`` si am vazut si alte greseli de ortografie. Corecteaza-le, te rog!
Si deasemenea ai putea sa descri si ce simt unele personaje. Ai avut unele pasaje de care ai fi putut profita, insa n-ai facut-o. Insa ai timp sa te indrepti, caci nimeni nu s-a nascut invatat.

La capitolul al doilea ai cam aceleasi probleme. Insa mie tot imi place foarte mult pana acum. Ideea este foarte draguta si ador modul tau de expunere a textului. Ce pot sa zic? Next!


[img]Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16] Atouchofmagicbyluches[/img]

Magic is believing in yourself, if you can do that, you can make anything happen.
~Goethe





[img]Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16] Blackmagicbyxgnyc [/img]

Magic is all around the world, isn`t it? dap !
Sus In jos
Kado Rina-chan
Genin
Genin
Kado Rina-chan

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : undeva prin univers
Nr. mesaje Nr. mesaje : 132
Puncte : 159
Reputatie Reputatie : 5
Stare de spirit Stare de spirit : Ala-Bala-Porto-Cala

Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16] Empty
MesajSubiect: Re: Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16]   Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16] I_icon19Mier 23 Noi 2011, 23:07

In primul rand buna
imi place foarte mult fiicul,este foarte interesant si faptul ca lai combinat si cu personajele din Shaman King
deci fara alte intreruperi astept repede nextu
ninita te pupaceste kiss
Sus In jos
Rosalie Evans
Genin
Genin
Rosalie Evans

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Iasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 387
Puncte : 414
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : desenul si muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16] Empty
MesajSubiect: Re: Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16]   Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16] I_icon19Joi 24 Noi 2011, 19:52

deci pot spune ca este un fic destul de reusit. actiunea nu prea mi se pare grabita cea ce este bine si imi place ca incerci sa folosesti cat mai mult descrierea.
deci spor la scris si astept next.
in love


I want to live in my little perfect world

Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16] Scaled.php?server=407&filename=copyofvgdre
Sus In jos
~ baby strumf ♥
Genin
Genin
~ baby strumf ♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Between Moon And Stars .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 173
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 15
Stare de spirit Stare de spirit : ~`Mai nebuna decat prevede legea [;xX]

Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16] Empty
MesajSubiect: Re: Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16]   Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16] I_icon19Sam 26 Noi 2011, 20:46

Chapter 3


Cei din Akatsuki au parasit pestera , lasandu-i pe sensei sa se ocupe de Mizu . Legenda acestor dragoni i-a pus pe ganduri pe copii , mai ales pe Yoh . El credea ca va trebui sa se contopeasca cu spiritul dragonului si il va putea distruge . Gandurile ii sunt intrerupte da catre vocea calma si dulce a Annei , care simtea o simpatie pentru saten .

- Nu o sa te distruga Yoh , esti puternic si vei reusi , spune Anna cu un zambet pe fata .
- Multumesc Anna , ii raspunde Yoh revenind la starea lui hiperactiva si vesela .

Cei doi se alaturara grupului , incepand sa vorbeasca despre diferite subiecte inutile pe care le discuta prietenii intre ei . Mergeau linistiti pe strazile prafuite ale orasului , rasand si discutand , parca nimic ciudat nu s-ar fi intamplat , dar ei nu stiau ce le gasduieste soarta .
La Madara si Kakashi , atmonsfera era foarte tensionata , dragonul era foarte incapatanat si nu vroia sa faca nimic din ce spunea Madara , enervadu-l la culme . Ca spiritul dragonului sa stea in lumea viilor trebuie castrat intr-un fel de borcan special , insa Mizu nici macar nu vroia sa auda . Madara alerga ca bezmeticul dupa spiritul dragonului , in timp ce Kakashi abia se abtinea sa nu rada .

- Intelege odata ca daca nu te pun in borcan nu vei mai exista , nici macar ca spirit ! tipa Madara .
- Numai daca ma prinzi , i-o taie Mizu .

Kakashi deja era pe jos de ras , Madara era rosu de nervi iar Mizu ranjea cu gura pana la urechi incercand sa nu fie prins de Madara . Totul parea a fii amuzand insa ce nu stiau eu era ca erau urmariti de doua perechi de ochi rosii ca sangele unui om nevinoat . Acei ochi emanau ura si dispret pentru cei din pestera . Desi Akatsuki si mentorii lor credeau ca nimeni nu stie de acel loc , se inselau amarnic .
Intr-un sfarsit Mizu s-a lasat prins iar Madara a reusit sa-l puna in acel borcan special . Kakashi se oprise din ras , dar mai scapa cate un chicotit la amintirea acelei scene . Cei doi parasisera pestera intorcandu-se in WonderLand , si comportandu-se de parca nimic nu s-ar fi intamplat si incercand din ras-puteri sa ascunda borcanul sau macar nimeni sa nu-l observe , insa inca erau urmarinti de acei ochi misteriosi .

Urmatoarea zi , toti erau la locul stabilit pentru antrenamente . Toti erau somnorosi si abia se tineau pe picioare . Mizu a fost eliberat si acum preda lectia despre Kasai si despre puterea lui nepasu-i ca ceilalti ar putea cadea din picioare de somn . Zicea fiecare cuvant cu cea mai mare seriozitate si in acelasi timp foarte nervos . Se simtea totusi prost amintindu-si de fratele sau si chiar daca nu s-au inteles niciodata bine au tinut unul la altul mai ales Mizu . Ii era totusi dor de acele vremuri petrecute impreuna , fiecare cearta , fiecare impacare , orice .
Elevii ascultau cu atentie chiar daca erau adormiti . Toti observara starea in care era Mizu dar au indraznit sa-l intrerupa . Dupa ce Mizu terminase ce a avut de spus antrenamentele au inceput . Fiecare membru a fost pus sa faca diferite lucruri foarte dificile dar totusi s-au descurcat de minune . Ultimul ramas a fost Yoh , dar la el situatia a fost diferita . Spiritul lui Mizu s-a contipit cu satenul , incepand sa-l controleze . Lumea ramase uimita sa vada ca trupul lui Yoh a rezistat puterii spiritului si nu a opus nici o rezistenta , cu exceptia Annei care stia de ce este in stare Yoh , fiind singurul om in care Anna a avut vreodata incredere inainte de formarea gastii Akatsuki , ea il cunostea mai bine ca oricine , chiar mai bine decat propriul frate Hao . Ea a fost indragostita din prima de Yoh dar nu a aratat niciodata asta .
Antrenamentele au decurs bine , Yoh a fost dus la spital dupa ce spiritul lui Mizu a incercat sa iasa din saten , dar nu are nimic grav , i-a afectat numai cateva organe interne dar nu foarte importante , va fi bine pana maine la urmatorul antrenament , Sakura isi fracturase mana dreapta pentru ca folosise prea multa chakra verde , Sasuke si-a afectat vazul folosind Mangekyou Sharingan in exces , restul nu au patit nimic , din fericire pentru ei .


Asta a fost nextul dap !
Sper sa va placa happy2
Scuze de greseli ( de orice fel ) si pentru ca este scurt rusinos
Va kiss Va in love Va a hug
Ja Ne ! hi!


Cand, primavara, vine-n carduri
Poporul bland de randunele,
Eu parca-astept sa se re-ntoarca
Si visurile mele...

Cand viata pare mai frumoasa
Si mai lipsita de suspine,
Eu tot astept sa se re-ntoarca
Si visele-mi senine...

Se duce vara... si se duce
Poporul bland de randunele,-
Iar eu ma simt tot mai departe
De visurile mele...

Sus In jos
Elly.
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Elly.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucureşti. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2298
Puncte : 2572
Reputatie Reputatie : 212

Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16] Empty
MesajSubiect: Re: Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16]   Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16] I_icon19Sam 26 Noi 2011, 20:57

Primaa dance2

Imi place capitolul foarte mult, mai ales scena cu dragonul si Madara. =))

Pune nextul cat mai repede, si spor la scris. dap !

Te pup dulce ! kiss


    Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16] J6r  

    At sunrise everything is luminous but not clear. It is those we live with and love and should know who elude us.
                  You can love completely without complete understanding.



Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16] Empty
MesajSubiect: Re: Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16]   Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16] I_icon19Sam 26 Noi 2011, 23:08

SCUZE DAR MAM PIERDUT PE STRADA SI NU AM COMENTAT oops
DAR AM CITIT happy2
SI MIA PLACUT MUUUUUUUUULT in love
ASA CA PUNE NEXT-UL REPEDE CA DACA NU MA nervi! nervi! nervi! nervi!
SI TE biciuitor biciuitor biciuitor biciuitor biciuitor


Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16] Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16] Empty
MesajSubiect: Re: Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16]   Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16] I_icon19Mar 29 Noi 2011, 22:16

TU CHIAR NU INTELEGI CE INSEAMNA: TE biciuitor biciuitor biciuitor biciuitor biciuitor biciuitor biciuitor ?
AI SA INTELEGI CURABD DACA NU PUI NEXTU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! kboom kboom


Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16] Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
Aionista♥IVA
Jōnin
Jōnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 74
Localizare Localizare : Nu e treaba ta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1265
Puncte : 1442
Reputatie Reputatie : 156

Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16] Empty
MesajSubiect: Re: Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16]   Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16] I_icon19Joi 01 Dec 2011, 00:33

foarte frumos huh?
te felicit huh?
dar imi pare ca ai figarit actiunea happy2
te rog sa ma anunti cand pui next-ul good
astept next-ul cu ardoare dance2
cu drag Iva good job
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16] Empty
MesajSubiect: Re: Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16]   Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16] I_icon19Joi 01 Dec 2011, 12:23

Ma omori! Te rog din toata inima pune next-ul ala odata sad


Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16] Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.


Ultima editare efectuata de catre Niki~Piki~Riki in Joi 17 Mai 2012, 21:50, editata de 1 ori
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16] J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16] Empty
MesajSubiect: Re: Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16]   Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16] I_icon19Vin 09 Mar 2012, 18:40

Buna! a hug
Am trecut si pe aici, titlul e magnet pentru Diavole lough
Doamne, zane , dragoni?
Nu-mi vine sa cred..
Citisem mai demult o poveste pentru copii cu dragoni.. si m-a fascinat complet.. dar a avut un sfarsit tragic.. nu-l spun acum.. poate la sfarsitul ficului..
Pai astept next-ul.. nu de alta, dar vreau sa vad cine era ala de se uita la ei.. am impresia ca e celalalt dragon..
Spor la scris kiss



Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16] Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500


Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16] J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16] Empty
MesajSubiect: Re: Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16]   Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16] I_icon19Vin 27 Iul 2012, 14:29

Fic inchis pentru inactivitate.

Merge la >> Fan Ficuri blocate
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Continut sponsorizat




Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16] Empty
MesajSubiect: Re: Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16]   Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16] I_icon19

Sus In jos
 

Mi-am gasit sufletul in WonderLand. [+16]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-