Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Ordinul Dragonului - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Ordinul Dragonului - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Ordinul Dragonului

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Ordinul Dragonului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ordinul Dragonului   Ordinul Dragonului - Pagina 2 I_icon19Sam 03 Dec 2011, 20:00

suuuuuuuperb! dance2
iti multumesc mult de tot ca m-ai anuntat kiss
saracele fete ingrijorat
si ce smechera e Sakura good job
ai auzit, casanova?
privirea aia nu merge!! biciuitor asa ca nu mai incerca ca iei kboom
spor la scris in love kiss
pune next-ul mai repede!


IF U'RE READING THIS IT'S 2 LATE

YOU SEE NO WHITE INSIDE MY EYES AND IT'S A FUN DAY
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Ordinul Dragonului - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Ordinul Dragonului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ordinul Dragonului   Ordinul Dragonului - Pagina 2 I_icon19Sam 03 Dec 2011, 20:13

No love, vroiai sa spui Miranda? Sakura inca nu a aparut si nici Sasuke. Pe langa aceste doua personaje mai este unul/una. Nici nu va las sa descoperiti. O sa aveti multe surprize. Va iubesc dragilor/dragelor. Nici nu stiti cat sunt de bucuroasa ca imi citit povestea. Spui ca-i smechera? Asta e putin. Prietena mea va face parte din personaje si sa va spun ca are oo fire de ingrijorat o sa va speriati. Norocul meu ca e doar in zilele ei proaste asa. Am multe personaje pe care vi le voi desvalui pe parcurs. Nici n-aveti habar ce va asteapta.


Katty, am schimb at foarte mult povestea, voi pastra si ce sti tu, adica o parte din ele. ca sa nu stri suspansul.

Choco: Mersi ca ti-ai facut timp si ai comentat, nu cred ca aunt atat de buna.

Va multumesc tuturor, deja am trei variante pentru urmatorul capitol.
Cand citit mi-ar placea sa dati si un comentariu deoarece vreau sa stiu ce nu va place si ce va place, foarte mult vreau sa stiu asta. Acumam o intrebare: Aveti ceva impotriva sa folosesc numele voastre ca si personaje?



Ordinul Dragonului - Pagina 2 Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500


Sus In jos
Elly.
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Elly.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucureşti. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2298
Puncte : 2572
Reputatie Reputatie : 212

Ordinul Dragonului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ordinul Dragonului   Ordinul Dragonului - Pagina 2 I_icon19Sam 03 Dec 2011, 20:22

Cred ca nimeni nu are nici o problema. Este o idee chiar .. wow. o.o

Ne uimesti pe zi ce trece :x

Te pup. kiss


    Ordinul Dragonului - Pagina 2 J6r  

    At sunrise everything is luminous but not clear. It is those we live with and love and should know who elude us.
                  You can love completely without complete understanding.



Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Ordinul Dragonului - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Ordinul Dragonului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ordinul Dragonului   Ordinul Dragonului - Pagina 2 I_icon19Sam 03 Dec 2011, 20:31

As vrea sa stiu mai multe pareri. Unora le voi cere prenumele( daca mi-l dati, daca nu inventez eu unul) Dragi mei, cei care accepta le spun "" bun venit veti face parte din ficul meu''!
Sper sa nu fie nicio problema. De asemene am de gand sa fac un fic in care personejele sa fie membri ai forumului, dar ar mai fi intalnita si cum eu am nevoie de foarte multi agenti criminali.................. nu va mai spun trebuie sa imprumut si din animeuri si din viata reala, carti si tot asa.
Sus In jos
♣White♣Chocolate♣
Genin
Genin
♣White♣Chocolate♣

Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 52
Puncte : 64
Reputatie Reputatie : 4
Stare de spirit Stare de spirit : plictisita, nebuna

Ordinul Dragonului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ordinul Dragonului   Ordinul Dragonului - Pagina 2 I_icon19Sam 03 Dec 2011, 20:36

tu glumesti???Cum sa nu-mi placa?Pur si simplu il iubesc, il ador ,il venerez....nici nu mai am cuvinte.De ce te-ai oprit?
Te rog dulce ca o savarina sa pui nextul ala mai repede ca fac infarct aici pe scaun.Dac-ai stii cat te iubesc ca ai pus doua capitole la un interval atat de scurt.Imi pare sincer rau ca n-am trecut mai devreme dar am fost plecata la tara.Am tras de tata toata ziua sa ne intoarcem fiindca nu apucasem sa-ti citesc capitolul.
Te pup .

Bye-Bye,

Roxy. Ordinul Dragonului - Pagina 2 962758 Ordinul Dragonului - Pagina 2 321908 Ordinul Dragonului - Pagina 2 665748
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Ordinul Dragonului - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Ordinul Dragonului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ordinul Dragonului   Ordinul Dragonului - Pagina 2 I_icon19Dum 04 Dec 2011, 11:00



Ultima editare efectuata de catre Deea in Mar 06 Dec 2011, 17:52, editata de 1 ori
Sus In jos
Elly.
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Elly.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucureşti. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2298
Puncte : 2572
Reputatie Reputatie : 212

Ordinul Dragonului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ordinul Dragonului   Ordinul Dragonului - Pagina 2 I_icon19Dum 04 Dec 2011, 11:04

Vai,vai, aia sunt euu? :">

Ador poza. :x

Ma rog, toate sunt frumoase. 8->

Imi place ca predomina imaginea turcoaz =p~

Te pup. kiss


    Ordinul Dragonului - Pagina 2 J6r  

    At sunrise everything is luminous but not clear. It is those we live with and love and should know who elude us.
                  You can love completely without complete understanding.



Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Ordinul Dragonului - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Ordinul Dragonului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ordinul Dragonului   Ordinul Dragonului - Pagina 2 I_icon19Dum 04 Dec 2011, 20:53

Deci, cu parere de rau vreau sa inchid acest fic.
Nu-mi spuneti ca nu trebuie, nu stiti care este sentimentul acela ca nu va pot arata imagine a fix cum vreau eu.
Voi exerse foarte mult pana voi ajunge unde imi doresc. Apoi il voi reface. Poate voi posta alte ficurii pentru antrenament.
Chiar daca am incercat, am vazut ca nu merge. Cand stau sa ma gandesc la un capitol imi i-a doua ore. Vreau sa pot sa descriu toate acele peisaje, sentimente, aventrui, personaje tot.
Stiu ca am nevoie de mult antrenament. Il voi incepe cat mai curand posibil.
;e voi posta cand sunt pregatita si stiu ca nu o sa regretati, sa va fac sa-mi asteptati capitolele cu sufletul la gura. Chiar nu am experienta in domeniu si sunt praf. V oi citi mai multe carti, poezii si tot asa.
Sa ma recompensez ma voi gandui la misiuni multe si diferite. Noi PERSONAJE.
Chiar daca am ideei multe nu sunt toate bune si imi doresc din tot sufletul ca ficul asta sa fie unul reusit.
Cand m-am gandit la el si la cum va arata postat arata altfel.
Vreau sa ajung la aceea performanta si voi face orice sa reusesc cat mai repede.

Imi pare rau ca va-ti pierdut timpul citind niste baliverne! Chiar imi pare rau ca l-am postat! trebuia sa astept sa citesc si masi multe ficuri si dupa mai vedeam
Sper sa nu fiti dezamagiti de mine ca-l inchid, dar eu vreau sa il fac mai bun.
Sunt foarte dezamagita de mine ca am crezut ca voi putea sa-l fac cum imi doresc.
Il voi continua cand ma voi perfectiona!

Rog un moderator sa-mi inchida ficul! De data asta nu ma mai puteti opri sunt chiar convinsa ca asta e cea mai buna decizie.



Ordinul Dragonului - Pagina 2 Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500


Sus In jos
Klau
Genin
Genin
Klau

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 229
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Obscur..
Stare de spirit Stare de spirit : Pasesc in eterul umed visand in intuneric..

Ordinul Dragonului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ordinul Dragonului   Ordinul Dragonului - Pagina 2 I_icon19Dum 04 Dec 2011, 21:10

Draga mea.. Mie una imi pare rau ca nu il continui. Daca tu ai luat acesta decizie este treaba ta, insa inveti mult mai mult atunci cand scrii si primesti critici decat sa citesti diferite ficuri. Indiferent de cat de multe ai citi ele nu iti vor schimba stilul de a scrie. Dar cum am mai spus, este decizia ta si daca tu chiar vrei sa il inchizi, asta e.. Sa speram ca vei reusi sa ajungi la acea performanata, pe care ti-o doresti si ca vei reface acest fic, deoarece pe mine ideea m-a impresionat. Sunt mandra de tine totusi ca vrei sa te perefectionezi si ca totusi nu renunti la aceasta idee. Sau ca nu ai dat cuiva ficul tau. Si nu trebuie sa fii dezamagita de tine.. Esti o scriitoare buna, mai buna decat multi de pe aici, insa iti trebuie antrenament. Iti doresc cat mai multa perseverenta in obtinerea a ceea ce iti doresti si te astept cu ficul refacut.


Ordinul Dragonului - Pagina 2 Bleach.240.515089

::.C’est quelqu’un qui m’a dit que tu m’aimas encore.::
~It is someone who told me that you still love me~
::.Serais-ce possible alors?.::
~Would it be possible than?~
Sus In jos
Bombonica Mentolata
Legend
Legend
Bombonica Mentolata

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2940
Puncte : 3581
Reputatie Reputatie : 227
Stare de spirit Stare de spirit : Happy Happy

Ordinul Dragonului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ordinul Dragonului   Ordinul Dragonului - Pagina 2 I_icon19Dum 04 Dec 2011, 21:22

Fic inchis la cererea autorei . Sa ma anunti cand te razgandesti. happy
closed


Ordinul Dragonului - Pagina 2 552748_443759188987896_686437293_n_large


So I turned up at the time and place
Thinking I give you a final chance
But you’re nowhere, but you’re nowhere
And I just can’t take that I was here before.

Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Ordinul Dragonului - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Ordinul Dragonului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ordinul Dragonului   Ordinul Dragonului - Pagina 2 I_icon19Sam 10 Dec 2011, 17:49

Daca va doriti capitolul comentati. NU o s apun capitolul pana nu am mai multe comentarii. Am nevoie de parerii.



Ordinul Dragonului - Pagina 2 Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500


Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

Ordinul Dragonului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ordinul Dragonului   Ordinul Dragonului - Pagina 2 I_icon19Sam 10 Dec 2011, 17:59

Scumpo poţi evoulua doar dacă scri povestea şi o postezi. În primul rând trebuie tu să ai ambiţie şi văd că ai. Dar sincer, cerând comentarii cât mai multe, denotă că mai mult scrii pentru a primii comuri.
Nu, niciodată să nu faci asta, tu chiar dacă ai fii începătoare ar trebui să scrii din plăcere. Era mai bine dacă postai în continuare. Eu una am citit câteva capitole, primul şi al doilea dacă nu mă înşel, mi-au plăcut, dar cu adevărat mai trebuia să lucrezi la ele. Aş putea să-ţi dau sfaturi, doar că acum ficul nu mai este. Oricum închiderea ficului nu este o soluţie.
Dacă vrei să te antrenezi îţi propun să scrii one-shot-uri. E cel mai bine.

Păi atunci când ai să simţi că eşti pregătită postează şi îndrăzneşte. Însă mulţumeştete cu comurile primite, nu mai cere în exces, oricum critica este cea care te construeşte, cea care te evoluează. : )


Ordinul Dragonului - Pagina 2 Tumblr_nr4ln3gwuO1te87ixo1_400

W E     D R O W N     I N     E T E R N A L     D A R K N E S S
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
♥Finetti♥
Genin
Genin
♥Finetti♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Acolo unde elfii danseaza in continuare
Nr. mesaje Nr. mesaje : 377
Puncte : 423
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : lenevitul, manga-ul, cititul si etc.
Stare de spirit Stare de spirit : I am no one, I don't want to be anyone...

Ordinul Dragonului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ordinul Dragonului   Ordinul Dragonului - Pagina 2 I_icon19Sam 10 Dec 2011, 20:04

Serios?
Iti bati joc de mine?
Cum crezi ca vei rezolva asa ceva, renuntand?
Nici eu nu am mii de comentarii, aproape deloc...
Dar continui din acea placere nebuna de a privi cum povestea mea ia amploare.
Tu nu trebuie sa renunti, trebuie sa continui pana ce o sa te perfectionezi.
Dar asta e acum.
L-ai inchis si ai facut o mare gresala...
Finetti te iubeste
Ordinul Dragonului - Pagina 2 273918 Ordinul Dragonului - Pagina 2 138742


Ordinul Dragonului - Pagina 2 431287_346419505391670_100000708711149_1109052_422008360_n_large
I see the blood in your eyes
I see the love in disguise
I see the pain hidden in your pride
And I don't see nobody else
I see myself...





Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Ordinul Dragonului - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Ordinul Dragonului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ordinul Dragonului   Ordinul Dragonului - Pagina 2 I_icon19Dum 11 Dec 2011, 12:40

Capitol IV- O noua misiune



Se pare ca vom avea o noua misiune. Oamenii dispar fara nicio expicatie. S-au descoperit cateva cadavre in stare de descompunere. Cele mai vanate sunt femeile fiind considerate o prada usoara. Trupurile lor sunt pline de vanatai si taieturi. Nu mai au ochi si unghi. Oamenii legii au incercat sa i-a probe de la locul crimei, dar n-au gasit nimic. Nici cadavrele nu insotea dovezi, se pare ca avem deaface su un maestru in tainele crimelor. Metodele folosite sunt inca necunoscute. Oamenii din Mexic au nevoie de cineva cat mai repede. Conducatorul Suprem
ne-a ales pe mine si pe Jared sa indeplinim misiunea. Am primit ca echipament lenteren si arme de foc, in caz ca treaba este foarte serioasa. Dupa parerea mea este posibil sa fie vinovat un om bolnav pshihic. Femeile nu au fost agresate sexual ( sper ca am voie sa folosesc cuvantul) Asta ar insemna ca aceea ''persoana'' cauta razbunare sau pur si simplu face asta, fara niciun motiv. Am primit un raport cu ultimele persoane disparute. Se pare ca ''el '' a trecut la un alt nivel de varsta, la adolescente. Ultima persoana data disparuta este o tanara de saisprezece ani pe nume Elly. L-am rugat pe Jared sa pregateasca arme explozibile, sunt sigura ca vom avea nevoie de ele. Urcam tot echipamentul la bordul avionului printre care si rezerve de hrana si apa apoi decolam. Activez scutul invizibil si las pilotul sa-si faca treaba. Ma indrept inspre Jared care statea pe o canapea apoi ma duc in spatele lui cu gandul de-al speria, dar ma opresc imediat ce-i vad fata inocenta. Ochii ii erau inchisi iar respiratia regulata semn ca adormise. Incep sa ma joc cu cateva din suvitele lui rebele astfel sa nu-l trezesc.
Buzele sale erau usor intredeschise. Imi doream asa de mult sa ma aplec si sa ii gust buzele, acele buze de care nu o sa am parte niciodata. Ma uit la chipul sau angelic si simt ca ma pierd, daca as cadea jos nu asa mai avea puterea sa ma ridic. Am prisimtirea ca viata mea se va schimba radical, iar cel care va provoca asta este chiar el. Isi deschide ochii cu greu si ma priveste uimit. Vreau sa-mi cer scuze, dar el ma opreste punandu-si degetul aratator peste buzele mele.
- Nu trebuie sa spui nimic, nici sa-ti ceri iertare nu este nevoie. Te inteleg perfect asa m-i se intampla si mie cand sunt fermecart de ceva sau ganditor.
Ma i-a de mana si ma trage inspre el picand in fund (scuze de expresie ) pe canapea. Momentul ''nostru'' este intrerupt brusc de o zguduitura a avionului. Ne uitam uimiti unul la altul apoi ne ridicam si ne indreptam indspre pilot.
- Ce se intampla?
Raspunsul pilotului veni necontenit, am fost atacati de cineva sau ceva cu un obiect necunoscut. Asa ceva este imposibil, imi aduc perfect aminte cand am activat scutul invizibil, nu exista niciun radar care ne poate detecta. Doua dintre motoare su fost distruse. Cu siguranta ne vom prabusi. Im i aduc aminte de cele doua parasute pe care le-am vazut la urcare, dar unul dintre cei doi barbati cu siguranta s-ar impotrivi si ar zice sa ramana aici. Daca cineva ar ramane doar printr-un miracol ar supravietui. Cei doi barbati incep sa se certe spunand fiecare ca el va ramane si celalalt va pleca. Se pare ca a castigat pilotul. Am avut dreptate, barbatii sunt ca o carte deschisa.
- Sti ce, niciodata nu am lasat un om in urma si nu o sa incep asta acum. Deci Jared i-a parasuta, o sa ma ti tu in brate. Domnule pilot i-a parasuta mea. Acestia se uita uimiti la mine si incerca sa spuna ceva insa sunt opriti se vocea mea.
- Daca mai vorbeste unul ramaneti amandoi fara limba.
Pilotu deschide trapa de pe podea apoi sare. Jared vine in spatele meu si ma i-a in brate dupa sarim. Ne indreptam cu viteza de pamant insa este mult prea devreme pentru a deschide parasuta. Cand ajundem la distanta necesara, Jared o deschide i-ar viteza noastra scade, acum puteam vedea mai clar pamantul nisipos acoprit ici colo cu copaci. Avionul , inca in aer, exxplodeaza lasand in urma lui flacari ucigase. Ma uit la el si zambesc.
- Se pare ca va fi un adevarat test de supravietuire. Fara rezervele de hrana si apa ne va fi foarte greu mai ales ca misiunea este aprope compromisa, nu avem armele necesare nici echipamentul.
- Pentru tine este usor sa spui eu m ai am si doi netoti pe capul meu.
Ne dam drumul si aterizam oe vine, bine unii dintre noi. M aindepartez de ei si incep sa cercetez terenul. Va fi interesant!


Asta este capitolul, il facusem mult mai mare pe hartie, dar la calculator e minuscul, sper sa va placa.
Capitol necorectat ingrijorat
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Ordinul Dragonului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ordinul Dragonului   Ordinul Dragonului - Pagina 2 I_icon19Dum 11 Dec 2011, 12:53

kiss me gusta (mi-a ramas expresia asta in cap nervi! )
Mersi ca m-ai anuntat kiss kiss
Este foarte interesant, cum omoara oamenii, chiar ca psihopati.
Imi place atitudinea Sakurei, fata desteapta good job
Cat despre baieti, asa sunt toti :-j down
Iti iubesc ficul, de aceea te rog dulce, dulce de tot sa pui next mai repede kiss
Spor la scris love


IF U'RE READING THIS IT'S 2 LATE

YOU SEE NO WHITE INSIDE MY EYES AND IT'S A FUN DAY
Sus In jos
choco winter
Genin
Genin
choco winter

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : in my own and wonderful winterland
Nr. mesaje Nr. mesaje : 82
Puncte : 91
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : princess in my winterland
Stare de spirit Stare de spirit : lonely,sad,friendly,shy.........

Ordinul Dragonului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ordinul Dragonului   Ordinul Dragonului - Pagina 2 I_icon19Dum 11 Dec 2011, 13:00

imi place foarte mult ideea!
atitudinea Sakurei este interesanta asa ca abia astept sa vad ce se intampla in continuare.
Spor la scris si multe idei.....
XOXO,CHOCO Ordinul Dragonului - Pagina 2 78717
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Ordinul Dragonului - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Ordinul Dragonului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ordinul Dragonului   Ordinul Dragonului - Pagina 2 I_icon19Dum 11 Dec 2011, 13:17

Dragi mei, va multumesc de comentarii, dar va-s ruga sa va intorceti la celelalte capitole si mesaje date de mine. Sakura inca n-a aparut, aceasta este Miranda. Veti vedea pe parcurs cum vor aparea Sakura si SASUKE.



Ordinul Dragonului - Pagina 2 Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500


Sus In jos
KatKathleen
Jōnin
Jōnin
KatKathleen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Ma va gasi cine va vrea sa ma gaseasca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1269
Puncte : 1487
Reputatie Reputatie : 167
Hobby-uri Hobby-uri : Anime-uri :)
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare

Ordinul Dragonului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ordinul Dragonului   Ordinul Dragonului - Pagina 2 I_icon19Dum 11 Dec 2011, 14:03

Pey mey... daca tu ma anunti asa tarziu, eu de unde sa stiu ca ai mai postat inca 2 capitole :><:
Revenind la fic :
Zici ca as fi intr-un film plin de actiune, ce bine ar fi daca ar exista povesti de genul si pe la televizor huh? . Pe bune, un lucru iubesc in lumea asta si acela este naratiunea, nu dialogul si din ce in ce mai putin descrierea lough .
Dar tu povestesti atat de frumos incat imaginatia tot imi zburda si mii de imagini imi vin in minte. a hug
Daca te mai aud o data ca il inchizi te bat biciuitor . In ultimul timp nu mai citesc ficuri deloc ca nu prea am ce, acesta a cam ramas singurul care imi place si daca il inchizi nu mai ai ce discuta cu mine. in love good
Mie mi se pare ca ai destule comentarii si fani si nu conteaza 10 pareri false, daca ai macar una singura care este din suflet.
Asa ca pune-te pe tastat, pun pariu ca astia 3 vor intampina multe peripetii daca au ramas fara hrana, adapost si la mii de km distanta de locul unde ar trebui sa se afle lough
Te pupicesc, spor la scris si la idei. kiss kiss kiss



Ordinul Dragonului - Pagina 2 Tumblr_mdswzqCzv91rcgnl2o1_250 Ordinul Dragonului - Pagina 2 Tumblr_mdswzqCzv91rcgnl2o4_r4_250
。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.:
Si atunci cand te apropii de mine
Inima imi spune sa strig,
Iar creierul sa tac.
Si nu stiu pe cine sa ascult,
Si nu stiu daca este bine...
Dar eu zambesc, pentru ca si tu zambesti la mine!

:。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.:
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Ordinul Dragonului - Pagina 2 Asss10Ordinul Dragonului - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Ordinul Dragonului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ordinul Dragonului   Ordinul Dragonului - Pagina 2 I_icon19Dum 11 Dec 2011, 14:10

Buun, in primul rand iti multumesc ca m-ai anuntat, esti o scumpa kiss

In al doilea rand as vrea sa te felicit pentru acest capitol plin de actiune si mister. Chiar ma intreb ce o sa iasa pana la urma, dar momentan astept cuminte :)) Ai mai fi putut adauga descriere sentimentala, insa este bine si asa. Am vazut cam multe greselute, cand o sa ai timp ti le-ai putea corecta. Asa, pai draga mea, eu una astept cu nerabdare nextul.. Spor la scris si multe idei.. Te-am pupacit dulce.. in love

choco^^


Ordinul Dragonului - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Elly.
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Elly.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucureşti. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2298
Puncte : 2572
Reputatie Reputatie : 212

Ordinul Dragonului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ordinul Dragonului   Ordinul Dragonului - Pagina 2 I_icon19Dum 11 Dec 2011, 14:32

Hei, mersi de anunţ. :x

Păi draga mea .. Mă bucur că îl continui, şi ţi-a pierit din cap acea proastă idee să îl inchizi. dap !

La început capitolul este chiar sinistru pentru mine cel puţin la cum mi-am imaginat. Îmi place. in love

Din nou, mă bucur că îl continui. Spor la scris şi idei. Te pup kiss


    Ordinul Dragonului - Pagina 2 J6r  

    At sunrise everything is luminous but not clear. It is those we live with and love and should know who elude us.
                  You can love completely without complete understanding.



Sus In jos
Klau
Genin
Genin
Klau

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 229
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Obscur..
Stare de spirit Stare de spirit : Pasesc in eterul umed visand in intuneric..

Ordinul Dragonului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ordinul Dragonului   Ordinul Dragonului - Pagina 2 I_icon19Dum 11 Dec 2011, 14:43

Hi, ubita!! Yeiii!! Nu l-ai inchis!! I'm so happy!! Capitolul a fost foarte tare!! Mi-a placut mult chestia cu:"Daca mai vorbeste unul, ramaneti amandoi fara limba."
Oricum.. Capitolul mi-a placut mai ales pentru ca se intrevede si ceva iubire pe acolo. Place la mine asta. Ma intreb daca Miranda si Jared o sa incalce regulile.. Hmm.. Oricum mai am de asteptat asa ca hai mai repede cu nextuul. Inca o data felicitari pentru capitol si pentru ca nu ai renuntat la acest fic. Multumesc ca m-ai anuntat si sa o faci si data viitoare. Te-am huguit si pupacit!! ByE, my darling!!

P.S.: Nu-i nici o problema ca nu ai trecut pe la ficul meu. Dar sa stii ca ultimele capitole nu au fost perverse.


Ordinul Dragonului - Pagina 2 Bleach.240.515089

::.C’est quelqu’un qui m’a dit que tu m’aimas encore.::
~It is someone who told me that you still love me~
::.Serais-ce possible alors?.::
~Would it be possible than?~
Sus In jos
♣White♣Chocolate♣
Genin
Genin
♣White♣Chocolate♣

Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 52
Puncte : 64
Reputatie Reputatie : 4
Stare de spirit Stare de spirit : plictisita, nebuna

Ordinul Dragonului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ordinul Dragonului   Ordinul Dragonului - Pagina 2 I_icon19Dum 11 Dec 2011, 17:26

Multumesc mult ca m-ai anuntat si ca nu l-ai inchis.Esti o dulce.Imi place cum decurge actiunea .Astept cu nerabdare next
Sus In jos
♥Finetti♥
Genin
Genin
♥Finetti♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Acolo unde elfii danseaza in continuare
Nr. mesaje Nr. mesaje : 377
Puncte : 423
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : lenevitul, manga-ul, cititul si etc.
Stare de spirit Stare de spirit : I am no one, I don't want to be anyone...

Ordinul Dragonului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ordinul Dragonului   Ordinul Dragonului - Pagina 2 I_icon19Dum 11 Dec 2011, 18:00

Multumesc din suflet ca nu l-ai inchis Ordinul Dragonului - Pagina 2 78717 , si scuze pentru acel comentariu eram asa nervoasa ca nu ma mai puteam abtine Ordinul Dragonului - Pagina 2 947835 . Pai scumpa mea iubita multumesc din suflet ca m-ai anuntat sper s-o faci si data viitoare Ordinul Dragonului - Pagina 2 947835 .
Deci ai mai evoluat decat la incepu
Ordinul Dragonului - Pagina 2 385627 .
Capitolul GENIAL
Ordinul Dragonului - Pagina 2 359687 :)) scuze ma apuca si pe mine
Spor la scris si continua fara sa iti pese de comentarii
Vei devenii o scriitoare daca continui

Finetti te iubeste
Ordinul Dragonului - Pagina 2 273918


Ordinul Dragonului - Pagina 2 431287_346419505391670_100000708711149_1109052_422008360_n_large
I see the blood in your eyes
I see the love in disguise
I see the pain hidden in your pride
And I don't see nobody else
I see myself...





Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Ordinul Dragonului - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Ordinul Dragonului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ordinul Dragonului   Ordinul Dragonului - Pagina 2 I_icon19Dum 11 Dec 2011, 20:46

thank you pentru comentarii


Capitol V- Iubiri ascunse



Temperatura este arida, suntem in mijlocul unei savane. Soarele era deasupra boltei ceresti, arzand cu razele ei de foc orice vietuitoare are in cale. Nu avem apa si nici mancare, ma simt atat de slabit. Picaturi de apa se scurg de pe fruntea mea zdrobindu-se de pamantul fierbinte si prafuit. Imi indrept privirea inspre Miranda. Femeia aceasta m-a fermecat, ma gandesc intruna la ea, la parul ei rozaliu, la ochii ei verzi, la pielea ei alba si fina. Mereu as vrea sa ma indrept inspre ea si sa-i sarut pielea, mainile, si buzele, sa-i dezmierd trupul neexplorat. Ce n-as da sa pot face asta! Dupa trupul ei firav se afla o putere de neimaginat. Cred ca daca n-as fii intalnit-o nu as fi ramas in Ordin. Zambetul sau gingas imi face ziua mai buna. Stiu ca n-am nicio sansa, ea nu s-ar uita niciodata la un tip ca mine. Chiar daca ea m-ar iubi, nu s-ar putea fi cu mine, statutul ei o impiedica. Imi doresc sa fie fericita, chiar daca viata pe care a ales-o o impiedica sa fie asa. De aceea vreau sa cat mai aproape de ea, sa o protejez si sa o fac fericita. Rozalia nu dadea semne ca ar fii obosit, mergea cu privirea inainte. Pilotul era in spatele nostru, auzeam gafaielile lui care ma duceau cu gandul la moarte. Gatul imi este uscat, am nevoie de apa pentru a-mi potoli setea. Imi ridic privirea din pamantul arid si vad in departare un lac acoperit de umbra copacilor cel inconjoara. Incep sa alerg inspre acel mic colt de paradis. Aud strigatele Mirandei, strigate de disperare. Ajunge in spatele meu si ma doboara la pamant.

- Ce vroiai sa faci, sa te arunci in gol? Asta nu rezolva nimic.
Glasul sau suav imi rasuna in timpane. Ma ridic si observ cu stupoare ca mai aveam mai putin de un metru si cadeam in acel abis. In fata mea era o crapatura in pamant, destul de mare incat sa pot cadea in el. Probabil e adanca . Miranda i-a o piatra si o arunca in abisul intunecat. Stam tim de cateva minute si auzim cum piatra a facut contact cu un lichiid, probabil apa, salvarea noastra. Tanara incepe sa planga de fericire.
- Sper ca nu ai de gand sa coboram acolo jos, nu?
- Vrei sa mori sau ce?
- Putem muri si fara hrana!
- Murim mai repede fara apa. Coboram acolo jos si luam apa, stam in intuneric ca lilieci si ne recuperam puterile.
Se pare ca ea castiga mereu, intotdeuna este pregatita cu un argument care isi atinge tinta. Pilotul se uita la noi ca la nebuni incepand sa spuna ca el nu coboara acolo. Miranda se intoarce la el cu o privire gen '' Vi cu noi altfel esti mort'' Ce privire infioratore! Acesta incepe sa trenure din toate incheieturile. Fara echipament este posibil sa murim, daca am cadea este posibil sa picam in apa, apa care nu stim ce adancime are, daca adncimea ei este scazuta s-a zis cu cel care cade. Incepem sa coboram, stancile erau alunecoase iar palmele imi transpirau. Pietrele de sub picirele mele cedeaza. Ma prind cu mana stanga de alta piatracare incet incepe sa se tremure dandu-mi de intelesca nu mai are mult si cedeaza. Inevitabilul s-a intamplat, piatra a cedat lasandu-ma sa ma indrept inspre abisul mortii. Inchid ochii si ma gandesc la chipul ei angelic. In urmatorul moment deschid ochii si incerc sa ma prind de o stanca scazand viteza caderi la zero. Mainile incep sa ma doara, simt furnicaturi usoare apoi din ele se scruge incet un lichid gretos. Imi indrept capul inspre iesirea din intuneric dandu-mi seama ca din interior pestera parea mult mai mare. Ajung jos si calc pe o suprafata rece, umeda si plana, putin mai departe se auzea apa trecand peste denivelari. Miranda si pilotul vin inspre mine.
- Fara o lanterna nu o sa vedem nimic. Am putea fii atacati oricand de vreun animal.
- Vezi tu Casanova, Dumnezeu a creat barbatul, dar cand a vazut cat de netot este Adam a creat femeia. Parasuta noastra avea un buzunar in care am gasit o lanterna.
Pilotul incepe sa rada cu pofta. Intunericul este indepartat de lumina llanternei. Cat de mult o iubesc pe fata asta! Vedem '' micul'' rau si ne ducem sa ne potolim setea. Apa este atat de rece si de limpede, as putea sa beau intruna. Se pare ca o sa innoptam aici. Dumnezeu chiar ne iubeste. LA o distanta mica de noi se afla un trunchi de copac destul de mare. Miranda ii da un pumn de-l face bucati marunte. Asta ma face sa inghit in sec, daca o supar pe mine scrie morga. Pilotul reuseste sa produca o scanteie cu doua pietre astfel aprinzand un foc destul de mare. Timpul trece cu incetinitorul, privesc absent focul rosiatic, imi indrept pe furisi privireainspre zana cu ochi verzi. Aceasta tremura foarte tare. Imi dau jos jacheta de culoare neagra si i-o inmanez. Se uita uimita la mine apoi isi ascunde chipul imbujorat si isi indreapta mana timid inspre jacheta.
- Asta nu o sa ma incalzeasca sufelteste. Ma poti lua in brate?
Execut '' porunca'' necontenit. Tanara isi pune capul pe umarul meu, suflarea sa lovindu-mi usor gatul. Inghit in sec apoi imi indrept privirea inspre chipul ei angelic, prea tarziu sa-i mai vad ochii verzi, adomise.



Asta a fost astept pareri si comentarii.
Stiu ca nu-i mare dar pe foi este foarte mare.
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Ordinul Dragonului - Pagina 2 Asss10Ordinul Dragonului - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Ordinul Dragonului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ordinul Dragonului   Ordinul Dragonului - Pagina 2 I_icon19Dum 11 Dec 2011, 20:59

Awww, ce sweet in love Imi place mult momentul romantic al celor doi, este cu adevarat visul oricarei fete, mai putin partea cu savana si desertul :)) Sa aduci repejor nextul, da? :o3 Spor la scris si multe idei.. Te-am pupacit dulce.. in love

choco^^


Ordinul Dragonului - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Continut sponsorizat




Ordinul Dragonului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ordinul Dragonului   Ordinul Dragonului - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Ordinul Dragonului

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-