Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
♞ Garden of life ♞ Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
♞ Garden of life ♞ Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 ♞ Garden of life ♞

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

♞ Garden of life ♞ Empty
MesajSubiect: ♞ Garden of life ♞   ♞ Garden of life ♞ I_icon19Lun 12 Dec 2011, 09:35

Well... nu sunt eu un geniu al fotografiilor, dar recunosc că îmi place să capturez lucrurile care mă înconjoară.
Şi m-am gândit să deschid un thread cu fotografiile făcute de mine.
Unele img. sunt modificate,d ar pozate de mine, după s-au făcut micile modificări. xD
So, aştept părerile voastre şi dacă aveţi sfaturi să-mi daţi, le voi primii cu cea mai mare plăcere.


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
♞ Garden of life ♞ Asss10♞ Garden of life ♞ J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

♞ Garden of life ♞ Empty
MesajSubiect: Re: ♞ Garden of life ♞   ♞ Garden of life ♞ I_icon19Lun 12 Dec 2011, 12:11

Imi plac carligele lough Foarte dragute :>
App, je suis la informatique et sunt cu my nee-chan si astfel ne-am holbit amandoua la creatiile tale.. Ai inteles ceva? lough Ehh, nu conteste heh Te-am pupacit dulce.. in love
choco^^
Sus In jos
Renésmee
Legend
Legend
Renésmee

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : prin jur ...
acebook acebook : Renesmee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2168
Puncte : 2451
Reputatie Reputatie : 179
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia
Stare de spirit Stare de spirit : Visatoare

♞ Garden of life ♞ Empty
MesajSubiect: Re: ♞ Garden of life ♞   ♞ Garden of life ♞ I_icon19Lun 12 Dec 2011, 21:37

Buna, buna ...

Deci, nici eu nu sunt geniu intr-ale fotografiei dar imi place sa comentez. Voi spune ce ma deranjeaza pe mine la fotografie si multe altele, sper ca o sa intelegi ce voi spune ..

Prima imagine - Ideea este foarte draguta insa, daca nu ai fi scris acolo sus " Last Phone" eu nu mi-as fi dat seama ca ele e cu adevarat un telefon. Avem impresia ca este un ceas, nu conteaza. Imaginea este oarecum neclara, ori faci cu telefonul, ori asa ai modificato tu. Totusi, am impresia ca e modificata, ai vrut ca poza sa para mai veche sau cum? Mi-ar fi placut daca ai fi luat telefonul din alt unghi. Nu stiu, de exemplu sa-l fi luat mai de sus. Bulinutele acelea sunt dragute, ideea in sine e frumoasa. Poate daca le-ai fi facut argintii ar fi fost mai bine. Mie imi atrag privirea de la obiectul fotografiat, ies prea mult in evidenta.

A doua imagine - Peisajul e minunat, nu prea am ce comenta. Ai surprins foarte bine momentul. Copacul acela este foarte bine plasat. Acesta poza chiar imi place. Ce mi se pare mie ca strica poza este faptul ca ai editat-o. Aici nu stiu cum sa explic.. sper ca stii la ce ma refer. Dungilea alea , sau ce-or fi, stica tot. Poza apare de parca ai fi absorbita.

A treia imagine - Aici nu vad nimic special. Doar niste carlige pe o sarma si undeva intr-un colt o parte din coroana unui copac. Daca ai fi agatat un desen, o foaie pe care scria ceva sau orice altceva ar fi fost mai bine. Iarasi, imaginea pare stearsa. Ai cateva idei dar trebuiesc inbunatatite.

Un lucru care trebuie apreciat este faptul ca te semnezi. Oricine iti poate lua creatia si sa si-o insuseasca.

Acum, nu stiu cat de mult te-a ajutat comentariul meu. Sunt sigura ca mai mult te-a enervat, am dreptate? Asta am observat a fi ineregula la fotografiile tale.
Sper ca nu te-ai suparat, foarte tare. ^.^


Ultima editare efectuata de catre Bella in Lun 12 Dec 2011, 23:54, editata de 2 ori
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

♞ Garden of life ♞ Empty
MesajSubiect: Re: ♞ Garden of life ♞   ♞ Garden of life ♞ I_icon19Lun 12 Dec 2011, 22:23

Mersii de comuri scumpelor, iar Bella - nu ai de ce te teme, nu sunt genul care să mă încing la o critică constructivă. Mersii de păreri, abia aştept să văd ce sfaturi îmi mai vei da la următoarele poze. : ) Dacă vei mai trece pe aici.
Cum am mai spus, sunt o începătoare nu prea le am cu fotografiatul, dar dacă mă ţin de acest mic hobby, poate voi devenii mai bună.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
Renésmee
Legend
Legend
Renésmee

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : prin jur ...
acebook acebook : Renesmee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2168
Puncte : 2451
Reputatie Reputatie : 179
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia
Stare de spirit Stare de spirit : Visatoare

♞ Garden of life ♞ Empty
MesajSubiect: Re: ♞ Garden of life ♞   ♞ Garden of life ♞ I_icon19Lun 12 Dec 2011, 23:52

Buna, buna ..
In primul rand ma bucur ca nu mi-ai luat "critica" in nume de rau. Acum, noile poze ..

Prima imagine - Imi place foarte mult. Ai ales bine locul si mai ales unghiul. Peisajul este unul destul de mohorat. Presupun ca simbolizeaza trecerea la un nou anotimp pentru ca decorul imi transmite o senzatie de melancolie... de nedescris. Asta e preferata mea de pana acum. Ma bucur ca nu ai mai editato atat de mult precum celelalte. E frumos sa se vada imaginea cat mai clara. Sa vezi in detaliu frumusetea naturii. Deja fac pe poeta asa ca ar fi cazul sa trec mai departe ...

A doua imagine - Nu ma prea pricep la flori. Imi place sa le fotografiez nici decum sa comentez. Daca nu ma insel ai dat "macro" pe trandafir? In orice caz, imi plac culorile petalelor, poate daca nu ar fi luminata partea stanga atat de mult .. oricum e bine. Iarasi, culorile par sterse. Uneori un mic retus pe ca contrast, saturatie nu strica.

A treia imagine - Imi place ca trandafirul se afla in prim plan. Lumina ~ de acesta data din partea dreapta~ strica, un pic fotografia. Daca nu comentez mult, inseamna ca e bine.

Te astept cu poze noi cat de curand ^.^
Sus In jos
Kirara
Legend
Legend
Kirara

Merite deosebite :
♞ Garden of life ♞ J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Always beside you ♥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3431
Puncte : 4873
Reputatie Reputatie : 1187
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa stiu cand cazi !
Stare de spirit Stare de spirit : Fake Smile :)

♞ Garden of life ♞ Empty
MesajSubiect: Re: ♞ Garden of life ♞   ♞ Garden of life ♞ I_icon19Mar 13 Dec 2011, 10:53

Mie una imi plac foarte mult pozele. In special prima. Peisajul este superb si intr-un fel ma intristeaza. Ai surprins bine unghiul din care sa fotografiezi, astfel ai scos in evidenta frumusetea acelui loc.
Mai astept si alte poze.
Succes kiss
Sus In jos
Elly.
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Elly.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucureşti. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2298
Puncte : 2572
Reputatie Reputatie : 212

♞ Garden of life ♞ Empty
MesajSubiect: Re: ♞ Garden of life ♞   ♞ Garden of life ♞ I_icon19Mar 13 Dec 2011, 21:36

Prima este absoulut superba.. Parca nu ma mai satur privind-o. <3 in love

Si celelalte sunt foarte frumoase, mai ales aia cu telefonu`. dap !

Imi place ideea cu acele carlige. lough dap !

Sa mai pui! :o3

Te pup kiss
Sus In jos
Renésmee
Legend
Legend
Renésmee

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : prin jur ...
acebook acebook : Renesmee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2168
Puncte : 2451
Reputatie Reputatie : 179
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia
Stare de spirit Stare de spirit : Visatoare

♞ Garden of life ♞ Empty
MesajSubiect: Re: ♞ Garden of life ♞   ♞ Garden of life ♞ I_icon19Vin 16 Dec 2011, 22:05

Buna, buna ..
Trec mereu pe aici si nu vad nici o poza noua >.<
Sper ca poti aduce fotografii noi cat de curand ^.^
Sus In jos
Continut sponsorizat




♞ Garden of life ♞ Empty
MesajSubiect: Re: ♞ Garden of life ♞   ♞ Garden of life ♞ I_icon19

Sus In jos
 

♞ Garden of life ♞

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Creațiile voastre :: Arta vizuală. Imagini modificate și create-