Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
~Linna~
Chūnin
Chūnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In mister....
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul
Stare de spirit Stare de spirit : Is a secret...

Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi Empty
MesajSubiect: Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi   Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi I_icon19Joi 22 Dec 2011, 01:48

CAPITOLUL I: MOMENTUL CONFESIUNILOR PARTEA I



In casa Hinatei, o fata de 17 ani, cu parul lung albastriu, cu ochii lila pregatirile pentru sarbatoarea ce are loc o singura data pe an si anume Craciunul erau in toi. Toata familia umbla de colo colo sa impotobeasca ba casa, ba bradul sau sa pregateasca cozonacii si celelalta mancaruri specifice acestei sarbatori magice.
Deodata Hinatei ii suna telefonul, la capatul celalalt al firului era nimeni alta decat Sakura cea mai bune prietena a fetei. Sakura era o fata inalta cu forme bine dezvoltate, cu parul lung, roz ca florile ciresilor si cu ochii verzi ca cel mai pretios smarald. Sakura era total opusul Hinatei, adica rozalia era foarte bataioasa si infipta, pe cand Hinata era timida, sfioasa si foarte fricoasa, dar in ciuda deosebirilor dintre ele erau cele mai bune prietene, erau nedespartite mereu impreuna la bine si la greu, gata mereu sa sara in ajutorul celeilalte.
-Alo...
-Hei Hin... ce faci?
-Bine, uite ce sa fac, ma pregatesc pentru craciun...tu ce faci?
-Eu, uite te-am sunat sa-ti spun ca ca Naruto si Sasuke ne-au invitat la un suc si vreau sa stiu daca vrei sa vii. Naruto era un baiatde 17 ani, hiperactiv, blond si cu ochii albastri ca marea, iar Sasuke era un baiat de aceasi varsta cu blondul cu parul negru si reflexii albastre si cu ochii negrii si abisali ca de onix. Naruto era un tip foarte fesel, mereu optimist si foarte, dar foarte enervant. Sasuke insa era un tip mai retras, putin sceptic, cu simtul umorului cat de cat si foarte chipes.
-Da... sigur ca vin spune-mi numai unde si cand ne vedem?
-La TenCaffe intr-o jumatate de ora este bine? spune rozalia
-Ne vedem acolo...bye!
-Bye!
Dupa Hinata se indreapta spre dulap pentru a se pregatii.
Ea se imbraca nu o pereche de blugi trei-sfert-uri, un maieu albastru deschis cu o stea mov pe piept, un hanorac alb cu albastru o pereche de adidasi negri, o pereche de sosete scurte albe.
Cand a terminat cu aranjatul se indreapta spre cafenea unde o asteapta ceilalti 3 prieteni ai sai.
Sakura care o vede pe fata de la departare si se ridica de pe scaun si ii face cu mana. Ea era imbracata cu blugi albastri scurti, un tricou negru cu o inima mare roz pe piept, im picioare avea o pereche de sandale simple negre fara toc, la piciorul stang purta o bratara de argind cu delfini primita cadou de la Sasuke de ziua ei, iar pe buze era data cu un luciu foarte frumos de un roz pal.
Naruto o vede si el pe fata si ii face cu mana, el era imbracat ca de obicei: o pereche de adidasi negrii cu portocaliu, pantaluni negrii un tricou gri inchis spre maro, o pluza neagra cu portocaliu si la gat avea un colier primit de la bunicul sau.
Sasuke purta o pereche de adidasi albastri, blugi albastri 3-sfert-uri, un maieu cu gluga albastru si pe spate emblema familiei sale.
Dupa o ora Hinatei ii suna telefonul si dupa 5 minute in car ea vorbit cu mama ei iianunta pe prietenii sai ca trebuie sa plece putin ca a aparut o urgenta.
Dupa ce fate le spune asta prietenilor Sasuke este si el sunat de antrenorul sau si anuntat ca trebuie sa vina la antrenamentul de fotbal.
Sakura si Naruto au ramas singuri sa isi termine sucul. Intre ei era o liniste mare cea ce este ciudat pt. ca Naruto nu poate sa stea nici un minut fara sa scoata un sunet.
Naruto isi face intr-un final curaj si sparge gheata intreband-o pe Sakura daca a avut vreodate vreun prieten mai apropiat.
Fata a spus ca da si l-a dat ex. pe el si pe brunetul de Sasuke.
Naruto isi ia din nou inima in dinti si ii zice ca nu la asta sa referit si ii explica ce a vrut el sa spuna.
Fata chicotind da din cap in semn ca nu, dar ii spune ca ii place de cineva.
-Serios?...Cine...cine este?...Il cunosc....sau l-am mai vazut?...suntem amici...sau...aaa...
Sakura vazand cat de curios este baiatul se hotaraste sa ii spuna. Ea ii zice lui Naruto ca este un foarte bun prieten, ca este foarte dragut, o face mereu sa rada, si este foarte chipes.
-Este un bun prieten, dragut, te face sa razi si este chipes?
-Da.

GANDURILE LUI NARUTO:

Nu pot sa cred... se poate ca eu sa fiu cel pe care ea il place,eu sa-i fi furat inima...se pate una ca asta?
Doamne nu ii vine sa cred.
Si in clipa urmatoare...



sper sa va placa imi pare rau de greselile de scriere tastare sau exprimare
sper sa va placa si astept multe multe comentari....
PwP dulce de tot la voi toti kiss
Sus In jos
https://www.facebook.com/LaLaNeBuNieFanPage.
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi Empty
MesajSubiect: Re: Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi   Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi I_icon19Joi 22 Dec 2011, 10:07

buna , prima nr1 hi!
m-ai facut sa rad la partea aceea cu Naruto , lough
crezi ca m-ai putea anunta de next dance2
este foarte frumos, a hug
daca nu te superi , crezi ca ai putea sa mai lucrezi la descriere? in love
in rest totul e bine , huh? happy2
imi place primul capitol si astept sa vad cum il dezvolti in love kiss hi! dap !


Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi S6he8w
Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi Npi5xg
Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi 2myt0zq




Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi R0b9k0
Sus In jos
Elly.
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Elly.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucureşti. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2298
Puncte : 2572
Reputatie Reputatie : 212

Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi Empty
MesajSubiect: Re: Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi   Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi I_icon19Joi 22 Dec 2011, 10:23

Hey! dap !

Pai draga mea..in love Ma bucur ca ai inceput un alt fic. ^^

Dialogul puteai sa il transformi in vorbire indirecta think Si eu am facut greseala asta >.< Chiar de multe ori. rusinos
Si in capitolul urmator straduieste-te sa descrii si axeaza-te pe sentimentele personajelor. a hug

In rest este foarte frumos capitolul. in love

Ideea n-am mai vazut-o, dar astept sa o dezvolti. dap !

Te pup kiss


    Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi J6r  

    At sunrise everything is luminous but not clear. It is those we live with and love and should know who elude us.
                  You can love completely without complete understanding.



Sus In jos
~Linna~
Chūnin
Chūnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In mister....
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul
Stare de spirit Stare de spirit : Is a secret...

Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi Empty
MesajSubiect: Re: Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi   Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi I_icon19Joi 22 Dec 2011, 13:20

multumesc ca a.ti trecut si pe la acest fic
sincera sa fiu nu eu merit laudele
si surioara mea cea micutz si blondina pe care o adic ca o nebuna
ficul este idea ei eu doar am mai adaugat descriere
numai ca nu sufocienta
ma revansez la cap doi
PwP dulce de tot la voi kiss


Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi 1038902d4n6wjrauvEvery day without you... Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi 1038902d4n6wjrauv
Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi 1185528_382197825239589_1994385887_n
Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi 1038902d4n6wjrauvIs like the world without the sun. Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi 1038902d4n6wjrauv
Sus In jos
https://www.facebook.com/LaLaNeBuNieFanPage.
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi Empty
MesajSubiect: Re: Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi   Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi I_icon19Joi 22 Dec 2011, 13:21

Hei dap !
Ma bucur sa vad ca ai inceput un fic.
Asa cum au spus si fetele, mai ai de lucrat la descriere si sa scurtezi dialogul, dar ai timp sa inveti si sunt sigura ca te vei stradui si vei progresa mult.
Acum, ideea. Nu imi pot face o idee foarte ampla despre fic fiind doar primul capitol, nu pot sa-mi dau seama daca este originala sau nu. Mai astept cateva capitole pentru a-ti spune acest lucru.
Acum, am o nelamurire. Cum se poate ca in mijlocul iernii ei sa se imbrace in pantaloni scurti, tricou si cu ce mai erau imbracati ei?
Ok, cam atat.
Astept next, iar daca vei vrea sa-mi dai un MP cand il aduci.
Te-am pupacit si huguit kiss a hug
Spor la scris si la idei.


Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi Rwre

Sus In jos
♀Squirrel♀
Special Jōnin
Special Jōnin
♀Squirrel♀

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Buzau
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1828
Puncte : 1975
Reputatie Reputatie : 105
Hobby-uri Hobby-uri : E multee :))
Stare de spirit Stare de spirit : :-??

Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi Empty
MesajSubiect: Re: Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi   Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi I_icon19Joi 22 Dec 2011, 14:33

Hy scumpa, am trecut si eu pe la ficul vostru si imi place.
Unele liniute e dalog puteai sa le faci descriere.
Descrierea este buna, insa nu ai descris de loc sentimentele lor fata unul de altul...putin la sfarsit.
Actiunea o cam grabesti sad , dar stiu ca te vei remedia in love . Tine minte: niciodata nu este de ajuns sa spui cu ce se imbraca si unde pleaca. Ideea este sa bagi si descriere sufleteasca...crede-ma asa mi s-a spus si mie.
Despre idee nu pot spune multe deoarece este doar primul capitol. happy2
Titlul chiar m-a atras. Imi place.
Sper ca nu te-am suparat a hug abia astept sa vad ce se mai intampla asa ca adu nextul ala o data love
App daca te intereseaza si vrei sa il citesti, am pus next la "Viata la 16 ani" .
Spor la scris si pupici dulci kiss


Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi Jjbm
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi Empty
MesajSubiect: Re: Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi   Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi I_icon19Joi 22 Dec 2011, 15:41

dragut ficu'
imi place ideea
se poate sa fie Saaa...ku..ra c.c.c .u.u N.n nu nu nu pot sa spun e prea dureros
glumeam dar vreau sa stiu cine cu cine ramane te rog, spunemi please


Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
~Linna~
Chūnin
Chūnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In mister....
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul
Stare de spirit Stare de spirit : Is a secret...

Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi Empty
MesajSubiect: Re: Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi   Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi I_icon19Joi 22 Dec 2011, 17:47

multumesc mult de comentari si promit ca pe viitor o sa fie mult mai bine
in legatura cu nelamuririle voastre:
♥DoOdOoK♥ aici spun sincer ca este vina mea m-am luat cu altceva si din gresala i-am imbracat cu haine de vara dar stiu cum pot sa ies din impasul acesta
acum ma gandeam ca Konoha satul unde locuiau ei era intro zona umpic mai exotica sa spun asa adica iarna este cald si nu ninge foarte des zapada in acest sat este o raritate pot sa spun cam atat restul il descoperiti pe parcurs
>Mady< promit ca ma voi straduii mult mai mult la descriere si voi incerca sa scurtez dialogul si sa lungesc intamplarile
npetcu900 Sakura o sa fie cu Sasuke si Hinata cu Naruto in privinta asta
poti sa stai linistita


Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi 1038902d4n6wjrauvEvery day without you... Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi 1038902d4n6wjrauv
Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi 1185528_382197825239589_1994385887_n
Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi 1038902d4n6wjrauvIs like the world without the sun. Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi 1038902d4n6wjrauv
Sus In jos
https://www.facebook.com/LaLaNeBuNieFanPage.
angel.caitlyn
Genin
Genin
angel.caitlyn

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Balonul meu:)
acebook acebook : https://www.facebook.com/pop.catalinageorgiana?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 108
Puncte : 112
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Calculator,prieteni,stat pe afara,stat,citit,scris...
Stare de spirit Stare de spirit : Indragostita:X:X:X

Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi Empty
MesajSubiect: Re: Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi   Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi I_icon19Sam 24 Dec 2011, 10:15

WoW,ce avem noi aici??? think
Un alt fic foarte frumos! in love Putin cam mult dialog,dar repari tu.
Imi place cum ai inceput,dragut.M-ai linistit cand am vazut cuplurile,nu ca as fi crezut c-o sa fie Sakura cu Naruto,dar... roll
Fiind primul capitol nu pot comenta mult.
Abia astept capitolul in care ii faci Sasusaku si Naruhina si sper ca next-ul sa vina repede,repede!Si nu ne omori cu suspansul! hi!


Printre priviri false,minciuni și ura lumii.Închid ochii și nu îmi pasă de ce spun unii!


Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi Scaled.php?server=85&filename=coooli

Still searching for that happy ending!
Sus In jos
~Linna~
Chūnin
Chūnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In mister....
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul
Stare de spirit Stare de spirit : Is a secret...

Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi Empty
MesajSubiect: Re: Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi   Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi I_icon19Sam 24 Dec 2011, 11:48

cine va spus voua ca ii voi face sasusaku si naruhine in urmatorl capitol????
va mai tin umpic in suspans cam pana dupa sarbatori
cand o sa am timp sa scriu mai mult


Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi 1038902d4n6wjrauvEvery day without you... Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi 1038902d4n6wjrauv
Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi 1185528_382197825239589_1994385887_n
Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi 1038902d4n6wjrauvIs like the world without the sun. Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi 1038902d4n6wjrauv
Sus In jos
https://www.facebook.com/LaLaNeBuNieFanPage.
viper000007
Academy Student
Academy Student
viper000007

Varsta : 29
Localizare Localizare : Aproape de Nicaieri si Departe de Peste tot
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5
Puncte : 5
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Gamer , Scoala , Football-ist , Pictor , Poet
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu Lafel Ca Acum Dar Niciodata Cum Am Fost

Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi Empty
MesajSubiect: Re: Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi   Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi I_icon19Dum 25 Dec 2011, 02:47

Sooper frumos si interesant pentru cei atrasi de NARUTO . In ceea ce priveste greselile , exista intr-adevar cateva mici greseli de ortografie , dar pana la urma cine nu face , lasandu-le la o parte toate greselilie sunt compensate de text care are un subiect cu totul nou si este destul de bine structurat , astept sa vad si CAPITOLUL 2 , desi mi-e nu-mi plac prea mult asteptarile , te rog frumos sa te grabesti ;)
Pro: -Text bine structurat ( Nu se trece dintr-o parte in alta gen : X a vorbit cu Y la telefon iar dupa 3 ore reuseste se fie inmpreuna ,la numai 5 zile ei devin prieteni , etc stiti voi)
-Text-ul este clasat in Capitole astfel incat sa atraga si sa tina cititorii "cu inima la gura"
-Text-ul reia originalul ANIME MANGA NARUTO , dar il transforma in ceva cu totul original din punct de vedere al : subiectului , structura , momentele actiuni , etc stiti voi ;)
Contra: -Text-ul prezinta cateva mici greseli de ortografie , dar asta se poate rezolva
Pro:90% Contra:10% Nota:9.40 Nu dau 10 ca sa ramana pentru Capitolul Final :)


dj music is my galaxy dj ]
Sus In jos
Kirara
Legend
Legend
Kirara

Merite deosebite :
Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Always beside you ♥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3431
Puncte : 4873
Reputatie Reputatie : 1187
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa stiu cand cazi !
Stare de spirit Stare de spirit : Fake Smile :)

Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi Empty
MesajSubiect: Re: Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi   Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi I_icon19Dum 25 Dec 2011, 13:23

Pai am zis sa trec si eu pe la ficul tau, avand in vedere ca nu prea am mai citit ficuri de ceva timp ^^
Pentru inceput vreau sa-ti spun ca titlul este cam lung si plictisitor. Adica ma asteptam sa fie ceva mai scurt care sa atrag atentia, insa e alegerea ta.
Descrierea la tine nu prea e prezent. Inafara de faptul ca ne-ai spus cum sunt imbracate personajele si cum arata altceva nu am prea vazut. Axeaza-te pe ce este cu adevarat important, descrie sentimentele personajelor si imprejurimile, incearca sa folosesti cuvinte care sa ,, imbogateasca '' ficul tau si sa-l faca mult mai frumos si mai interesant. Imagineaza-ti ca esti in pielea unuia dintre personaje, incearca sa descrii ce ai simti daca se intampla nu tiu ce. Vreau sa spun ca daca tu te rezumi la simplul fapt sa ne spui cum arata sau cum se imbraca de fiecare data cand apare un alt personaj asta devine plictisitor. Incearca sa te axezi pe sentimentele personajelor, sa ne spui ce simt si chiar sa descrii mai mult si imprejurimile.
Dialogul este cam lung si l-ai folosit prea des, adica el nici nu este asa de important. Mai ales ca ai adaugat niste replici foarte seci care nu isi aveau rostul chiar deloc. Incearca sa mai reduci din dialog si mai adauga descriere.
Actiunea si ea este cam grabita, incearca sa mergi ceva mai incetisor cu lucrurile >.<
Sper sa nu te supere comentariul meu insa incerc sa te ajut sa te mai perfectionezi, deoarece cu putina munca si daca te straduiesti mai mult vei vedea ca va fi mult mai bine.
Spor la scris in continuare.
Pupici


Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi 2udzsq0
Tu poti sa faci orice, tu poti sa te imbraci cum vrei,tu poti sa fii cine doresti,
tu poti sa ai o mie de masti, tu poti sa fii azi mai nearanjata ca ieri,
tu poti sa te comporti urat, tu poti sa faci orice. Tu...eu tot te iubesc
Sus In jos
~Linna~
Chūnin
Chūnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In mister....
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul
Stare de spirit Stare de spirit : Is a secret...

Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi Empty
MesajSubiect: Re: Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi   Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi I_icon19Mar 27 Dec 2011, 22:09

multumesc mult de critici si sfaturi
promit ca voi tine cont de ele
next-ul cred ca o sa-l pun maine dimineata pana in pranz cel mai devreme sau poimaine seara pana la miezul noptii cel mai tarziu
PwP dulce de tot la voi kiss


Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi 1038902d4n6wjrauvEvery day without you... Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi 1038902d4n6wjrauv
Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi 1185528_382197825239589_1994385887_n
Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi 1038902d4n6wjrauvIs like the world without the sun. Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi 1038902d4n6wjrauv
Sus In jos
https://www.facebook.com/LaLaNeBuNieFanPage.
Bombonica Mentolata
Legend
Legend
Bombonica Mentolata

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2940
Puncte : 3581
Reputatie Reputatie : 227
Stare de spirit Stare de spirit : Happy Happy

Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi Empty
MesajSubiect: Re: Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi   Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi I_icon19Mier 28 Dec 2011, 09:43

Hey hey ti-am cititi si eu primul capitol. dap ! Ce pot spune? Decrierea este, dar nu decrierea care trebuie de fapt happy Nu mai descrie atat cu ce erau imbracate personajele, fiindca plictiseste. Cititorii nu cauta descriere hainelor ci descrierea sentimentelor, o poveste cat mai bogata din punct de vedere sentimental. Ai mai avut greseli de tastare si exprimare, dialogul a fost cam sec si lung. Uneori plictiseste si acesta. Hmm, ficul rau nu este, mai ai de lucrat de el, insa sunt sigura ca pe viitor va deveni si mai frumos. Inca ceva, incearca sa gasesti un titlu mai adecvat, acela pare mai mult ca o reclama facuta ficului. Atat am avut de spus, astept nextul !! dap !
Pupici kiss kiss


Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi 552748_443759188987896_686437293_n_large


So I turned up at the time and place
Thinking I give you a final chance
But you’re nowhere, but you’re nowhere
And I just can’t take that I was here before.

Sus In jos
~Linna~
Chūnin
Chūnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In mister....
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul
Stare de spirit Stare de spirit : Is a secret...

Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi Empty
MesajSubiect: Re: Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi   Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi I_icon19Mar 31 Ian 2012, 22:40

stiu ca nu am mai trecut pe aici de mult timp dar nu am timp voi incerca sa poztez urmatorul capitol dar nu am timp mai ales ca maine am olimpiada si imi fac o sumediede de griji ca nu am invatat foarte mult si nu am avut nici timp ca deabia azi am fost anuntata ca e olimpiada maine siii...asta e
daca nu pot sa-l pun in cel mult 2 saptamani rog un adminstrator sau moderator sa-l mute la ficuri blocate......
sper sa nu va suparati
PwP dulce de tot la voi kiss


Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi 1038902d4n6wjrauvEvery day without you... Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi 1038902d4n6wjrauv
Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi 1185528_382197825239589_1994385887_n
Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi 1038902d4n6wjrauvIs like the world without the sun. Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi 1038902d4n6wjrauv
Sus In jos
https://www.facebook.com/LaLaNeBuNieFanPage.
SasukeLoveSakura
Genin
Genin
SasukeLoveSakura

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -_-&quot;
acebook acebook : AbyssalEye
Nr. mesaje Nr. mesaje : 148
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : -_-&quot;
Stare de spirit Stare de spirit : Keep calm and listen

Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi Empty
MesajSubiect: Re: Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi   Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi I_icon19Mier 18 Apr 2012, 23:55

OMFG....bravooo!!! I LIKE IT! este super frumos ficul...si am ras de nu am mai putut la faza cu naruto...
:))))))))
Pai...m-ai rugat sa te anunt cand pun next-ul ficului meu ,,Perversi dar draguti, frumoase dar periculoase"
Anunta-ma si tu cand pui next-ul ficului tau
Te pup si imi place ficuuu!!!
Sus In jos
~Linna~
Chūnin
Chūnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In mister....
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul
Stare de spirit Stare de spirit : Is a secret...

Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi Empty
MesajSubiect: Re: Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi   Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi I_icon19Sam 21 Apr 2012, 15:20

imi pare rau da rvoi inchide acest fic
deoarece nu ma pot descurca cu 3 fic-uri
mai am inca 2 la activ pe langa asta si cu scoala pe cap nu mai pot face fata + ca ideea ficului era a unei prietene nu a mea si ea nu mai are deloc timp sa se ocupe din cauza scoli si a dansurilor pe care le practica
si asa ma descurc greru si cu cele doua dar la ele am scris mai mult la primu am 11 capitole si trebuie sa incep sezonul 2 si la al doilea am ideei cu duiumu si nu le prea pot inchide

Dar daca vrei poti sa-mi faci o vizita pe celelalte doua

Viata din a 12-a A https://sasu.forumgratuit.ro/t4378-viata-din-a-12-a-a?unwatch=topic

si

Dragoste neasteptata https://sasu.forumgratuit.ro/t3581-dragoste-neasteptata?watch=topic

PwP dulce de tot la voi kiss kiss kiss



Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi 1038902d4n6wjrauvEvery day without you... Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi 1038902d4n6wjrauv
Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi 1185528_382197825239589_1994385887_n
Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi 1038902d4n6wjrauvIs like the world without the sun. Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi 1038902d4n6wjrauv
Sus In jos
https://www.facebook.com/LaLaNeBuNieFanPage.
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi Empty
MesajSubiect: Re: Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi   Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi I_icon19Sam 21 Apr 2012, 16:17

imi place mult ficul tau si chiar nu mam asteptat la asta din partea lui naruto.
deja mi-ai atras atenti si abia astept nextul kiss


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi Asss10Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi Empty
MesajSubiect: Re: Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi   Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi I_icon19Sam 21 Apr 2012, 17:48

Acest fic este inchis la cererea autoarei. :)


Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Continut sponsorizat




Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi Empty
MesajSubiect: Re: Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi   Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi I_icon19

Sus In jos
 

Patru prieteni...Doua cupluri...Iubiri peste iubiri si multe intreigi

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-