Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
A twist in life - Pagina 4 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
A twist in life - Pagina 4 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 A twist in life

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
AutorMesaj
A Girl Smile
Academy Student
Academy Student
A Girl Smile

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : In lumea muzicii
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 27
Puncte : 38
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica si scris-ul
Stare de spirit Stare de spirit : Super Buna..

A twist in life - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: A twist in life   A twist in life - Pagina 4 I_icon19Mar 16 Oct 2012, 19:28

Buna..
cam scurte ..Eh trec cu vederea .
Vreau nextul da iubita ?

A si anunta-ma


A twist in life - Pagina 4 522044_444801975552202_1685147342_n_large
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

A twist in life - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: A twist in life   A twist in life - Pagina 4 I_icon19Mier 17 Oct 2012, 11:42

ce fic frumos happy dar ce a vb narutoo cu itachi de este asa? ahh.... fierb aici angry astept nextu si anunta-ma si pe mn. bye!


A twist in life - Pagina 4 UGQsDod
"Încrederea între prieteni ,pare să ia naştere în momentele cele mai intense."
A twist in life - Pagina 4 8BGmFkk
Sus In jos
MissMystery
Genin
Genin
MissMystery

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Lost in the middle of my life
Nr. mesaje Nr. mesaje : 122
Puncte : 155
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : manga , anime , fics , music
Stare de spirit Stare de spirit : Faceless

A twist in life - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: A twist in life   A twist in life - Pagina 4 I_icon19Joi 25 Oct 2012, 11:06

stiu ca a venit cap 17 cam tarziu ,dar am o perioada foarte grea la liceu si nu am cand sa intru .. scuze ptr asta ..
acum , incepe sa se lumineze povestea , in urmatoarele capitole o sa fie si discutia lor cu Itachi .
lectura placuta !


Cap 17 stai ascuns si nu iti arata fata

Dupa ce Sakura a luat pelerine , au plecat spre locul de intalnire . Nu era departe si au ajuns imediat .
Cand au ajuns parea ca Naruto tocmai a terminat de vorbit . Itachi i-a mai zis ceva dupa care a plecat cu Nagato .
Naruto s-a intor si s-a uitat lung la Sakura , dupa care i-a facut un semn din cap lui Sasuke si a disparut .
-Sakura , asteapta putin aici . zise Sasuke pregatindu-se sa plece dupa Naruto .
-NU ! Vin cu voi !
-nu plecam … Trebuie sa vorbesc cu Naruto . Asteapta putin si se v-a intoarce Itachi .
-dar ….
-doar ai putina incredere .
Sakura a ramas uimita de cuvintele lui Sasuke . Parea alta persoana , era mult mai intelegator . Fu nevoita sa il asculte . Simtii putina nesiguranta cand il vazu plecand , dar gandindu-se la ceea ce a spus se calma .
Sasuke il ajunse pe Naruto din urma . Erau destul de departe .
-ce s-a intamplat ? il intreba Naruto .
-hn …
-la naiba ! Nu trebuia sa fie implicate in asta ! zise Naruto nervos .
-nu ma asteptam la asa ceva …
-lasa … zise Naruto calmandu-se . Atata timp cat poarta pelerine mereu totul e bine . Si macar vom fii toti trei , deci nu e in pericol inca … Dar asta complica totul .. Ce face acum ?
-i-am spus sa astepte . Cred ca ar trebui sa ne intoarcem si noi , s-ar putea intoarce Itachi .
Intre timp , Sakura statea si astepta intoarcerea lor sau a alt cuiva , asa cum i se spusese . Primul care se intoarse fu Itachi .
-Sakura ? zise surprins .
-Itachi..-san . Naruto si Sasuke au plecat mai devreme . Spuneau sa trebuie sa vorbeasca . ii zise Sakura crezand ca ar trebui sa il anunte .
Itachi o privi atent , dupa care zise rasufland “ Inteleg …”.
`Naruto , ce ai de gand ? Credeam ca nu vrei sa o implice si pe ea . Nu .. Sasuke a fost cel care trebuia sa o faca sa plece in sat . Cred ca nu a avut alternative … Dar asta v-a complica multe … Hmm … Sunt sigur ca Naruto se descurca . Fiind vorba de o prietena o v-a proteja , dar daca Sakura afla s-ar putea sa iasa urat . Trebuie sa gaseasca o solutie … ` gandea Itachi privind-o pe Sakura cum astepta intoarcerea celor doi .
-sa mergem . zise Itachi .
-hm ? Sigur … aproba Sakura .
Itachi a luat-o inainte iar Sakura l-a urmat pe acelasi drum pe care au mers Naruto si Sasuke .
Cand i-au ajuns terminasera de vorbit si preau incurcati . Se vede pe fata lor ca ceva nu e in regula .
Naruto si-a pus o palarie de paie pe cap acoperindu-si fata si a plecat . Sasuke i-a dat o alta palarie Sakurei , dupa care a plecat dupa Naruto .
-Sasuke..! striga Sakura cand vazu ca pleaca , dar nu o auzise . Ce ar trebui sa fac cu asta … zise Sakura incet uitandu-se la palarie .
-Ar trebui sa o porti . Mereu . ii spuse Itachi auzind-o si intelegand ca e nelamurita . Sa mergam .
In scurt timp i-au ajuns din urma . Naruto era in fata , Sasuke imediat dupa , Sakura putin mai in spate si ultimul Itachi .
Dupa ceva timp in care nimeni nu a zis nimic , Naruto s-a oprit brusc , uitandu-se in jur . Sasuke se opri si el si facea acelasi lucru .
-heeeey ! se auzi o voce din padure . Sasukeeee ! se auzi din ce in ce mai aproape .
Sakura observa o schimbare in privirea lui Sasuke . Arata cumva, inspaimantat . Ca si cum ar vrea sa se ascunda de persoana care venea . Vocea parea a unei fete .
In momentul urmator , de langa unul din copaci a aparut o fata .
-Sasuke ! sriga ea sarind si agatandu-i-se de gat lui Sasuke . Nu te-am vazut de mult ! Ma ignorai cumva ?!
-n-nu…
-ce ? Nu te aud . Vorbeste mai clar !
-NU POT SA RESPIR !! striga Sasuke impingand-o pe fata .
-oo .. scuze .. zise ea zambind . Ce faci aici ? Ai venit sa ma vezi ?! Ce dragut din partea taaa ! spuse fata vrand sa ii sara iar in brate .
-NU . zise Sasuke oprind-o rapid.
-eee .. esti rau ! Asa te comporti tu cu prietena ta draga !?
-de cand esti tu asa ceva … ? zise Sasuke calcat rau pe nervi .
-ha .. vad ca ai ramas acelasi . zise fata devenind serioasa . Ce vrei ? Nu iti sta in character sa vi pe aici decat daca ai vre-o problema .
-Yume . zise Naruto intorcandu-se serios spre ea .
-Naruto-kun ?! striga Yume sarindu-i in brate . Ce dor mi-a fost de tine ! Nu te-am vazut de ani de zile !
-Yume , trebuie sa vorbim . zise Naruto .
Yume ii dadu drumul si il privi serios .
-au inceput sa se miste ? intreba ea .
-da .
-idiotii aia .. ! Asta inseamna ca ai de gand sa pleci , nu ?
-pentru o perioada .
Yume privi in jur . Se uita fix la Sasuke .
-mergi cu el ? Sasuke aproba din priviri .
Yume isi muta privirea spre Itachi . Nu il intreba nimic . Se uita putin la el dupa care o lua in vizor pe Sakura .
-Sasuke , ea cine e ? intreba ea .
-Sakura . raspunse Sasuke .
-aaaa … acea Sakura ? Credeam ca nu vreti sa o implicati in asta … Te-a batut din cuvinte , Sasuke ? intreba Yume zambind .
-hn . raspunse Sasuke iritat .
-inteleg ca si tu mergi cu ei ? o intreba pe Sakura .
-d-da …
-esti puternica ?
-Yume . o opri Naruto .
-da .. S-ar putea sa castigati timp cu plecarea din sat . Dar oriunde ati sta vor fi probleme . Si la un moment dat tot trebuie sa va intoarceti in Konoha . Si atunci cand veti face asta , vor lua in vizor satul , iar . Posibil ca va atace si acum , in timpul in care sunteti plecati .
-despre ce vorbesti ? intreba Sakura .
Yume o privi mirata .
-nu i-ati spus ? il intreba pe Sasuke .
-nu .
-inteleg … Sakura , nu ? Pot sa iti raspund doar asa , Kumori . Daca auzi vreodata numele asta cat timp stai cu Sasuke si Naruto-kun , ai grija . S-ar putea ca viata ta sa fie in pericol . Esti sigura ca vrei sa mergi cu ei ?
-da. Raspunse hotarata Sakura .
-atunci nu pot sta in calea deciziilor tale .
-Naruto-kun , ar trebui sa ai grija . Esti destul de faimos , daca cineva te recunoaste totul se complica .
-stiu asta . Vi si tu ?
-da. O perioada voi merge cu voi . Sasuke ar trebui sa ai sit u grija . Esti cunoscut , si multa lume vrea sa scape de tine .
-hn .
Dupa ce discutia s-a terminat au continuat sa mearga .
Naruto a ramas tot in fata , Yume era langa el , Sasuke in spate , Sakura si in urma Itachi .
Nimeni nu zicea nimic .


 `The purpose of life is to fight maturity`- Dick Werthimer


`Life is pleasant . Death is peaceful . 
It`s the transition that`s troublesome` - Isaac Asimov


`Life is just one damned thing after another` - Elbert Hubbard


`It`s not true that life is one damn thing after another; it is one damn thing over and over`- Edna St. Vincent Millay
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

A twist in life - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: A twist in life   A twist in life - Pagina 4 I_icon19Joi 25 Oct 2012, 13:49

tot nu ne-ai zis si noua ce plan au? adica totusi eu ceel putin nu mai pot astepta. apitolul e super. sper ca Yume sa ne lumineze pe toti. astept nextu si anunta-ma si pe mine


A twist in life - Pagina 4 UGQsDod
"Încrederea între prieteni ,pare să ia naştere în momentele cele mai intense."
A twist in life - Pagina 4 8BGmFkk
Sus In jos
MissMystery
Genin
Genin
MissMystery

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Lost in the middle of my life
Nr. mesaje Nr. mesaje : 122
Puncte : 155
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : manga , anime , fics , music
Stare de spirit Stare de spirit : Faceless

A twist in life - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: A twist in life   A twist in life - Pagina 4 I_icon19Joi 25 Oct 2012, 20:18

da :))
chiar ai nimerit partea asta ! Yume e cea care explica totul , dar in capitolul 19 .
cam atunci o sa iasa totul la lumina ... dar cand dispare misterul se termina ficul ...


 `The purpose of life is to fight maturity`- Dick Werthimer


`Life is pleasant . Death is peaceful . 
It`s the transition that`s troublesome` - Isaac Asimov


`Life is just one damned thing after another` - Elbert Hubbard


`It`s not true that life is one damn thing after another; it is one damn thing over and over`- Edna St. Vincent Millay
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

A twist in life - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: A twist in life   A twist in life - Pagina 4 I_icon19Joi 25 Oct 2012, 21:02

Huh?! confuz Se termina ficul peste vreo 2 capitole? sad Pai atunci chiar nu ma mai intereseaza ce mister au aia 4. Prefer sa stau asa in suspans. Doar daca nu aduci sezonul 2. happy2


A twist in life - Pagina 4 UGQsDod
"Încrederea între prieteni ,pare să ia naştere în momentele cele mai intense."
A twist in life - Pagina 4 8BGmFkk
Sus In jos
MissMystery
Genin
Genin
MissMystery

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Lost in the middle of my life
Nr. mesaje Nr. mesaje : 122
Puncte : 155
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : manga , anime , fics , music
Stare de spirit Stare de spirit : Faceless

A twist in life - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: A twist in life   A twist in life - Pagina 4 I_icon19Joi 25 Oct 2012, 21:15

ehh .. poate il schimb putin si fac sa mai fie vreo 5-6 capitole ..
cred ca voi face si sezonul 2 , dar depinde daca il continui tot pe idea aceasta , sau daca aduc o poveste noua .
ce sa fie ? vreti o a doua poveste , dupa ce se termina asta , sau sa o mai lungesc pe asta si gata ?


 `The purpose of life is to fight maturity`- Dick Werthimer


`Life is pleasant . Death is peaceful . 
It`s the transition that`s troublesome` - Isaac Asimov


`Life is just one damned thing after another` - Elbert Hubbard


`It`s not true that life is one damn thing after another; it is one damn thing over and over`- Edna St. Vincent Millay
Sus In jos
Molli
Academy Student
Academy Student
Molli

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Cisnadie
Nr. mesaje Nr. mesaje : 8
Puncte : 10
Reputatie Reputatie : 0

A twist in life - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: A twist in life   A twist in life - Pagina 4 I_icon19Lun 29 Oct 2012, 10:08

Cap 18 raspunsul ?

-dupa aceea , Yume a continuat sa mearga cu noi . Am stat impreuna cam un an . Dupa a plecat. A spus ca trebuie sa rezolve ceva si cand termina se intoarce dupa Naruto .
-nu ne-ai zis cine e aceasta Yume. spuse Kakashi terminand de scris . E ceva chiudat la ea ... Adica , nu imi pot imagina ca Sasuke a lasat-o in viata dupa asta ...
-asta gandeam si eu . Dar inainte sa plece , mi-a spus care e povestea . Yume a ajuns cumva unde se antrena Sasuke . Ea nu stia cine e , nu stia ca e razboi , nu mai stia nimic cu exceptia numelui propriu si cateva amintiri vagi din ultimul an . Sasuke era intr-o dispozitie buna cand ea a ajuns acolo , asa ca nu a omorat-o . Cumva nici Tobi nu a considerat-o o amenintare asa ca a continuat sa stea cu ei . Yume s-a dovedint ca fiind o ninja foarte priceputa , chiar daca nu mai stia de unde e , asa ca l-a ajutat pe Sasuke sa se antreneze . Dar pentru ca ea nu era de nici o parte in razboi , nu facea parte din planul lui Tobi si nu a avut o implicatie mare in lupta ... Dar a fost implicata in lupta lui Sasuke si Naruto .
-cum adica ?! intreba curioasa Tsunade .
-Naruto i-a salvat viata in timp ce se antrena cu Jiraya-sama . Asa s-au cunoscut . Dar asta a fost inainte sa il cunoasca pe Sasuke .
-deci Yume ii cunostea pe amandoi ?
-da . Dar nu ii stia numele lui Naruto . A uitat sa il intrebe . Si a avut noroc , daca ii scapa numele lui , Sasuke ar fi omorat-o imediat.
-bine .. Deci ii cunostea pe amandoi , si ?
-cand nu se antrena cu Sasuke se plimba prin sate . Asa s-a intalnit iar cu Naruto , dar in timpul razboiului , cand Naruto era in cautarea inamicilor . Cand s-au intalnit , Yume l-a recunoscut imediat si asa au intrat in discutie . Prinsa in conversatie , Yume a inceput sa ii povesteasca despre un baiat chiudat pe care l-a cunoscut . Si cand Naruto a inteles ca e vorba de Sasuke , a rugat-o calm sa-i transmita un mesaj .. Din cate tinea minte era ceva de genul "transmite-i ca Naruto il cauta. Sa vina ..." cu locul unde s-au luptat . Yume i-a zis lui Sasuke ... El a mers unde a zis Naruto. Eu l-am vazut pe Naruto , am incercat sa ajung si sa-i opresc , si de aici stiti ce s-a intamplat .
-si asta a fost tot ? Nu s-a intamplat nimic mai special in trei ani ?! intreba mirat Kakashi .
-ar mai fi ceva ... din cate am inteles , Yume a fost la discutia cu Itachi , si Itachi nu avea deloc incredere in ea. In anul in care a stat cu noi Itachi era distant si precaut in jurul ei , mai mult ca in general . A , si parca Yume si Sasuke avusera o disputa cand i-a adus mesajul lui Naruto , si asta e motivul pentru care Yume l-a imbratisat cand l-a vazut , ca sa il enerveze. zise Sakura razand .
-Yume asta .. Sigur are un curaj inimagindrabil in ea ... zise Kakashi incet .
-dar pana la urma ce le-a spus Itachi ? intreba Tsunade framantata de intrebare .
-as vrea sa stiu ... Nu au vrut sa-mi spuna . Am incercat sa il intreb pe Itachi dar imi zicea mereu ca e mai bine sa nu stiu ... Si pana la urma am renuntat ...
-totul e vag din cauza asta . E clar sa ceea ce le-a zis Itachi e motivul comportamentului rece al lui Naruto . zise Tsunade incercand sa-si imagineze despre ce e vorba .
Kakashi inca nota ceva . Sakura se gandea la ultimi ani , iar Tsunade incerca sa inteleaga povestea . Era impisibil . Trebuia sa ii convinga pe cei doi sa vorbeasca . Dar era imposibil . Si ce era cu Naruto ?
-Sakura , gaseste-l pe Naruto si adu-l aici . Trebuie sa primesc un raspuns .
Sakura pleca imediat .
-Tsunade-sama ... Aveti de gand sa il obligati pe Naruto sa vorbeasca folosind visul lui ...? intreba Kakashi dupa ce era sigur ca Sakura a plecat .
-nu am de ales ... spus oftand Tsunade . Ca Hokage , nu trebuie sa aiba astfel de secrete fata de noi si de sat . In mod normal as trece cu vederea , dar la cat de ciudat se comporta nu pot face asta ...
"Naruto ... poate ca nu mai ai colierul , dar asta nu a schimbat nimic . Dupa ce am pierdut doua persoane asa , nu te las sa mori sau sa renunti pana nu iti indeplinesti visul . Macar atat le sunt datoare ... Si lui Jiraya .. Nu a apucat sa te vada cum reusesti ce ti-ai propus ... Naruto ... ce e cu tine ?" gandi Tsunade privind pe fereastra .

-deci ? Ce ai de gand ? il intreba Sasuke .
-nu stiu ... Nu ma asteptam la asta . Adica , am fost plecat trei ani , am revenit si in prima zi ma pune Hokage . Trebuia ea sa complice situatia si mai mult . Nu ajunge Hinata ... zise Naruto privind in gol in cautarea raspunsurilor .
-trebuie sa rezolvam asta repede ... zise Sasuke ducandu-se spre fata sprijinita de copac .
-ma intreb daca e bine ... zise Naruto vazandu-l .
-sa speram . Nu am realizat cat de puternic a fost genjutsul .
-te-ai obisnuit cu oponenti puternici . zise Naruto zambind scurt . Sumizome ? intreba el redevenind serios .
-poate . Crezi ca si-au inceput miscarea ?
-ar fi cam repede . Nu sunt in sat decat de o zi . Daca sunt ei cu adevarat , ne-au urmarit foarte atent.
-orice ar fi , trebuie sa o ducem la spital . zise Sasuke ridicand-o pe fata .
-ai dreptate ...
-asta inseamna ca trebuie sa-i dai un raspuns .
-hmm... Se apropie Sakura . zise Naruto simtindu-i chakra .
-vezi ce spui ... ii aminti Sasuke .

Kakashi nu mai era in camera . Plecase sa vorbeasca cu Shikamaru despre povestea Sakurei si mosterioasa discutie cu Itachi .
Tsunade era inca cu privirea pe fereastra si mintea in nori .
Sakura se intoarse in camera facand-o pe Tsunade sa tresara putin . Nu se astepta sa fie asa rapida .
-Tsunade-sama , Naruto si Sasuke sunt in camera alaturata .
Tsunade se duse sa vada ce se intampla . De ce erau ei acolo ?
Intrand in camera se opri la usa privind lung in fata . Sasuke tocmai asezase pe pat o fata ce parea inconstienta .
-ce s-a intamplat ? intreba Tsunade mergand langa ea .
-nu conteaza . Poti sa o vindeci ? intreba Naruto rece .
-da . Dar doar dupa ce imi primesc raspunsul . zise Tsunade oprindu-si instinctul de a o vindeca mai intai pe fata .


(sumizome inseamna intuneric)
Sus In jos
MissMystery
Genin
Genin
MissMystery

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Lost in the middle of my life
Nr. mesaje Nr. mesaje : 122
Puncte : 155
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : manga , anime , fics , music
Stare de spirit Stare de spirit : Faceless

A twist in life - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: A twist in life   A twist in life - Pagina 4 I_icon19Lun 19 Noi 2012, 02:01

Cap 19 secretul dezvaluit

-NARUTO !!!!!! striga Tsunade alergand dupa Naruto .
-Naruto , stai ! striga Sakura in spatele maestrei sale . Unde mergi ?!
-Sakura , stai aici . zise Sasuke oprind-o .
-de ce ? intreba nedumerita Sakura . Unde merge ?
Sasuke nu ii raspunse , evitandu-i privirea .
-vrea sa plece ... ? intreba Sakura incet.
-Sakura ... Sti cum a fost Naruto in ultimi ani ?
-da ! Tocmai asta e motivul pentru care nu pot sa va las sa plecati ! Ce e in neregula cu voi doi ?! intreba nervoasa Sakura .
-Sakura . zise Sasuke privind-o in ochi . Nu vreau sa patesti ceva . Stai departe de asta .
Sakura ramase nemiscata . Se inrosise toata si impietri . Vedea cum Sasuke se indeparta , mergand dupa Naruto . Vroia sa alerge dupa el si sa il opreasca. Vroia sa il ia in brate si sa nu-i dea drumul niciodata. Dar mintea nu putea tine pasul cu inima si ramase asa .
-Sa...su...ke ... ? sopti socata privind cum se indeparteaza .
Tsunade nu era inca vindecata si nu putea sa ii prinda din urma .

-de ce nu ai ramas cu ea ? il intreba Naruto .
-n-am nici un drept sa stau cu ea pana nu se termina tot . Tu ?
-.. sti foarte bine ca vreau sa accept . zise Naruto dezamagit.
-si de ce nu o faci ? Sigur poti rezolva tot si fara sa iti distrugi visul asa .
-nu pot risca sa ii pun pe toti in pericol . Am hotarat asta de la inceput . Totul o sa fie exact cum i-am zis lui Itachi.

-Sakura ... zise Tsunade . Ce s-a intamplat ?
-nu stiu ... raspunse Sakira la fel de nelamurita ce maestra ei .
Erau in camera unde dormea fata . Se uitau una la alta , rupte de realitate . Nu intelegeau ce se intampla .
Linistea fu spulberata cand cineva intra in camera urmata de o asistenta .
-nu piteti intra aici fara permisiune ! striga asistenta dupa fata care se duse fix la Sakura .
Sakura se uita la ea , dar vedea prin ea .
Fata o lua in brate . Sakura era si mai ametita .
-Sakura ... Scuze ! spuse plangand fata care intra .
-Y-Yume ? intreba mirata Sakura .
-hay ... sopti plangand Yume .

Trecura 2 ore de cand Yume veni in sat .
-ce faci aici ? o intreba Sakura cand se calma .
-am venit sa-ti spun adevarul . zise Yume privid-o in ochi .
Se putea citi seriozitatea din ochii ei . Urma o discutie foarte importanta .
-dar nu pot sa-ti spun inca .. zise Yume putin dezamagita .
-ce ? de ce ?! striga Sakura nervoasa .
-din cauza unui jutsu care va trece in doua zile . raspunse Yume calma .
-... a . zise Sakura asezandu-se pe un scaun . Dar despre ce e vorba ?
-ce a spus Itachi ... zise Yume uimindu-i pe toti din camera .




 `The purpose of life is to fight maturity`- Dick Werthimer


`Life is pleasant . Death is peaceful . 
It`s the transition that`s troublesome` - Isaac Asimov


`Life is just one damned thing after another` - Elbert Hubbard


`It`s not true that life is one damn thing after another; it is one damn thing over and over`- Edna St. Vincent Millay
Sus In jos
MissMystery
Genin
Genin
MissMystery

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Lost in the middle of my life
Nr. mesaje Nr. mesaje : 122
Puncte : 155
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : manga , anime , fics , music
Stare de spirit Stare de spirit : Faceless

A twist in life - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: A twist in life   A twist in life - Pagina 4 I_icon19Mier 21 Noi 2012, 20:20

capitolele astea o sa fie mai lungi
bucurati-va de ele :) nu mai sunt multe

Cap20 trecut

Naruto si Sasuke plecasera din sat . ANBU trimisi in urmarirea lor s-au intors imediat prinsi intr-un genjutsu .
Yume a fost internata in spital , din moment ce avea rani pestetot cand ajunse . Sakura era cea care avea grija de ea .
Cand Yume a fost intrebata cum s-a ranit asa a zis ca o tehnica nu ii permite sa spuna , facand-o pe Sakura mai curioasa .
Izanami era tot in grija Sakurei . Era in aceeasi camera ca Yume .
Prima zi trecu foarte greu . Toti erau ingrijorati pentru Naruto .
Ziua urmatoare seara Sakura si Yume vorbeau in camera .
-Unde ai fost in toti anii astia ? o intreba Sakura .
-M-am plimbat ...
Urma o tacere lunga . Le era greu sa vorbeasca . Nu gaseau subiecte din moment ce Sakura era cu gandul doar la ceea ce spuse Itachi .
-Nu pot sa cred ca Naruto a reactionat asa ... zise Sakura inconstienta .
-hm ?
-ah ! Vorbeam fara sa gandesc !
-cum a reactionat ?
-a refuzat sa-si implineasca visul..
-Nu cred !? striga Yume zambind . Marele Naruto Uzumaki a refuzat asa ceva ?!
Cand Yume ii pronunta tot numele Izanami se trezi .
-Esti bine ? intreba Sakura mergand langa ea .
-Uzumaki Naruto , zise Izanami . Unde e ?
-Nu stiu ... in afara satului .
Izanami se ridica si vru sa plece .
-Unde crezi ca te duci ?! spuse Sakura oprind-o .
-Da-mi drumul ! trebuie sa il gasesc ! striga Izanami .
-Vrei sa vorbesti cu el ?
-Trebuie sa il omor ! striga Izanami scotand un kunai .
Mintea lui Yume se facuse alba . Sarise din pat si ajunse imediat in spatele lui Izanami . Ii luase kunaiul din mana si il duse in dreptul gatului.
-Cine esti si ce treaba ai cu Naruto-kun? intreba Yume cu o voce infricosatoare .
-Y...Yume ? incerca Sakura sa o opreasca speriara de comportamentul ei chiudat .
-Nu misca . Nu imi pasa cine esti ,daca te mai misti un singur pas si tu si fata asta muriti , zise Yume cu un calm infricosator.
-Yume , sunt eu , Sakura ... Nee , Yume? Am stat impreuna cu Sasuke si Naruto . Nu iti amintesti ? incerca Sakura sa ii vorbeasca calm si sa o faca a isi revina .
Ochii lui Yume se limpezira cand auzira numele lui Naruto . Se depaeta de Izanami si lasa kunaiul .
-Sakura ... scuze . Cand vine vorba de Naruto ma pierd ...
-Nu ai renuntat , nu ? zambi Sakura incet .
-Nu am cum ... Izanami , nu ? o intreba Yume pe fata speriata .
-D-da ...
-De ce vrei sa il omori pe Naruto-kun ?
-Asa mi-a fost ordonat .
Ochii lui Yume devenira seriosi .
-Te numesti cumva Izanami Samizome ?
-... fata nu raspunse , dar inclina speriata din cap afirmativ .
-Sakura , cat e ceasul ? o intreba Yume .
-12:06.
-E trecut de miezul noptii. Pot sa vorbesc .

.....flashback.....
Naruto , Sasuke si Itachi stateau langa foc .
-Cu ceva timp inainte sa mi se dea misiunea de a asasina tot clanul , am stat si am avut o discutie vu al 3lea Hokage . Mi-a spus o poveste despre doua clanuri. Erau amandoua cunoscute si puternice in sat . Dar intr-o zi un satean obijnuit a intrebat care clan e mai puternic Awai sau Mei ? Mei era foarte competitiv si a vrut sa fie el acela , dar restul satului sustinea clanul Awai . Mei a devenit gelos si a provocat Awai la o lupta . Dar in criza lor de mandrie , au mai pus un pariu . Pierzatorii paraseau pentru totdeauna satul . Lupta a durat foarte mult dar intr-un final vazand ca pierd Mei au trisat . Cand satenii au vazut asta au intervenit in lupta si au ajutat Awai sa castige . Mei a invinuit Awai , spunand ca au convins satul sa ii ajute . Asa cum a spus pariul , au parasit satul dar au promis sa se razbune . Au pierdut doar din cauza mandriei lor absurde .
-Si ce legatura are asta cu noi ? intreba Sasuke plictisit ?
-Plimbandu-ma prin sate am auzit intamplator aceasi poveste , asa ca am inceput sa caut detalii. Asa am descoperit ca povestea era adevarata . Cele doua clanuri se numeau Uzumaki si Sumizome . Dar povestea nu e completa . Adevarata istorisire e mult mai lunga . Dupa ce Samizome au pierdut , au jurat razbunare pe clanul Uzumaki. Au facut tot posibilul sa ii omoare dar au sfarsit distrugand satul , doar Uzumaki supravietuind . Clanul s-a dus in alt sat : Konoha . Acolo s-a acomodat si totul a mers bine . Datorita cantitatii mari de chakra , Uzumaki erau alesi jinchuriki . Unul din ei a fost sotia primului Hokage . Sumizome au intervenit si atunci si au facut clanul Uzumaki sa creada ca satul ii uraste si clanul s-a certat cu satul , rezultatul fiind refuzarea clanului Uzumaki de a mai fi jinchuriki . Mai multe certuri au avut loc si clanul Uzumaki au parasit Konoha si s-au imprastiat prin lume . Ne mai fiind impreuna , Sumizome i-a atacat pe toii pe rand si toti au fost ucisi in timp . Una din ultimul grup de supravietuitori a anuns iar in Konoha si a devenit jinchuriki . Ea a fost Kushina . Kushina a ramas in sat si s-a casatorit cu Namikaze Minato . Clanum Sumizome i-a tintit si pe ei , dar cum Minato a ajuns Hokage nu au mai putut face nimic . Cand a avut loc incidentul cu Kyuubi au crezut ca au scapat definitiv de Uzumaki in Konoha asa ca nu au mai fost in acel sat . Ultimii supravietuitori ai clanului Uzumaki au fost ucisi curand . Dar cum Naruto a devenit faimos , au aflat ca mai e un supravietuitor . Si avum tu esti tinta lor .
Naruto si Sasuke erau asa surprinsi in cat nu puteau vorbi .
-Dar in timp persoanele din caln au pierdut ura si doar cativa membri inca traiesc in trecut . Dar acei 100-200 sunt exagerati . Ar distruge totul doar ca sa te faca sa suferi .
-Deci ... orice persoana apropiata mie e in pericol ? intreba Naruto inca in stare de soc .
-Da .
-Si sigur nu toti ma urasc ?
-Ai intalnit o persoana din acest clan . Yume Sumizome . Ea s-a nascut intre membrii care te urasc dar pentru ca de mica s-a opus idei , i-a fost stearsa memoria si abandonata .
-Yume ?! exclamara Naruto si Sasuke simultan .
Cei doi se prjvira uimiti.
-O sti ? il intreba Sasuke .
-I-am salvat viata o data .
-Deci chiar tu ai fost .. A anuns cumva unde ma antrenam eu inainte de razboi si nu se mai oprit din vorbit despre cel care a alvat.o ... dar nu iti stia numele . Doar cum aratai .
-... Naruto , ce ai de gand ? il intreba Itachi .
-Trebuie sa stau departe de sat si de toti cei din el .
'Chiar ar face atat de multe pentru satul care l-a urat atat de mult ?!' gandii uimit Sasuke .
-Sasuke , scuze , zise Naruto . Nu pot sa te ajut sa te intorci in sat . Va trebui sa mergi cu Sakura.
Sasuke nu ii raspunse . Isi amintea fiecare moment al echipei 7 .
-Naruto , am sa zic asta doar o data ... Scuze .
Itachi zambi . Naruto ramase masca .
-Ce ?!?!
-Daca zici cuiva ce iti zic acum te omor ! ... Scuze pentru cate ai trevut din cauza mea ... Si mersi ca nu ai renuntat la a ma ajuta ... zise Sasuke atat de incet in cat Naruto abea intelese .
-Imi esti cel mai bun prieten , teme. zise Naruto zambind .
-Hn .
-AAAA !!! striga Naruto. Iar ai inceput cu atitudinea asta enervanta !
Itachi era fericit sa vada ca se inteleg .
Dintr-o data un kunai aproape il lovi pe Naruto , dar Sasuke il prinse .
Din padure iesisera 10-20 de ninja .
-Uzumaki Naruto , asta iti e sfarsitul.


 `The purpose of life is to fight maturity`- Dick Werthimer


`Life is pleasant . Death is peaceful . 
It`s the transition that`s troublesome` - Isaac Asimov


`Life is just one damned thing after another` - Elbert Hubbard


`It`s not true that life is one damn thing after another; it is one damn thing over and over`- Edna St. Vincent Millay
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

A twist in life - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: A twist in life   A twist in life - Pagina 4 I_icon19Joi 22 Noi 2012, 00:26

Interesant.... Scuze ca nu am trecut pe la fic. Imi este asa rusine cand ma gandesc ca saraca de tine ai postat capitolele si ai asteptat com-uri. Imi cer mii de scuze. Sper sa ma revansez cumva.
Capitolele au fost extraordinare. Acum... Dupa 20 de capitole, aflam si noi toata povestea si misterul acestui fic. Si ca sa raspund la intrebarea pe care ai pus-o acum nu stiu cat timp.. Pai eu nu ma supar daca o sa schimb povestea in sezonul 2. Mie imi place orice ar fi. Cum nu mai sunt multe capitole, sper sa se termine cu un mare si frumos Happy End.
Inca o data, scuze ca nnu am trecut pe la fic-ul tau. Am avut treaba si mai mult sincer am vazut fan ficurile finalizate. Sper ca nu te superi, si poate ma anunti ca data viitoare sa stiu sa las si eu un com. Te pup si spor la scris!


A twist in life - Pagina 4 UGQsDod
"Încrederea între prieteni ,pare să ia naştere în momentele cele mai intense."
A twist in life - Pagina 4 8BGmFkk
Sus In jos
MissMystery
Genin
Genin
MissMystery

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Lost in the middle of my life
Nr. mesaje Nr. mesaje : 122
Puncte : 155
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : manga , anime , fics , music
Stare de spirit Stare de spirit : Faceless

A twist in life - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: A twist in life   A twist in life - Pagina 4 I_icon19Joi 22 Noi 2012, 19:59

da .. eu asteptam aici in agonie niste comentarii :)) mersi mult de tot spiridush pentru com :D

cred ca am cam exagerat cu lungimea capitolului asta .. mai , la cap21 nu vreau sa aud comentarii legate de lungime ! aveti de citit o viata :))

e un capitol care se axeaza mai mult pe sentimente , sau cam asa cred ca mi-a iesit ... mda , pe final sunt si eu sentimentala ..



Cap21 Uzumaki Naruto


Ninja i-au inconjurat .
-Uzumaki Naruto , asta iti e sfarsitul ! striga unul din ei arungand un kunai exploziv spre Naruto .
Explozia a fost ca un semnal pentru ninja care au atacat toti in acelasi timp . Sase din ei l-au atacat pe Naruto , patru pe Itachi , patru pe Sasuke si doi se indreptau spre Sakura care era inconstienta .
Cand Naruto a vazut ca Sakura era in pericol a incercat sa ajunga la ea.
-Sa nu indrazniti sa va atingeti de ea ! striga Naruto nervos , nereusind sa inainteze .
-Este importanta pentru tine , nu ? spuse unul din cei doi razand.
Erau langa Sakura . Cel care radea scoase un kunai si se pregatea sa ii taie gatul.
Naruto era nervos . Gandul ca Sakura era in pericol il enerva . Chakra incepu sa pluteasca in jurul lui . Cu o singura miscare toti sase ninja care luptau cu el fura aruncati . Naruto disparuse si aparuse iar in spatele celor de langa Sakura . I-a prins de haine si i-a aruncat in pamant cu putere .
Sasuke si Itachi ii omorasera deja pe adversarii lor si asteptau ca Naruto sa se calmeza .
Naruto statea acum in picioare la cativa pasi de Sakura si o privea trist .
'Doar pentru ca e importanta pentru mine ...' gandi Naruto .
Se intoarse si se urcase intr-un copac din apropiere . Parea devastat . Gandurile ii invadau mintea . Trebuia sa stea departe de tot satul ...
Sasuke se duse dupa el.
'Vrea asa de mult sa protejeze satul ... Si doar din cauza idiotilor alora trebuie sa stea departe de sat . Daca s-a enervat asa de tare cand Sakura a fost in pericol ... Sakura ? De ce m-a durut cand am vazut ca urma sa o omoare ... ?' gandea Sasuke mergand spre Naruto .
-Ce ai de gand ? il intreba intelegand prin ce trece.
-O sa stau departe de sat ... Cel putin 2-3 ani ...
-... vin cu tine .
-Inca nu vrei sa te intorci in sat ?
-Dobe . Daca merg acolo toti ar crede ca vreau sa distrug satul . Pana nu te intorci tu nu ma intorc nici eu ...
-Naruto , trebuie sa o gasim pe Sumizome Yume . Poate stie ea ceva , zise Itachi venind langa copac .
-Cred ca stiu eu unde e , zise Sasuke .
-Merge-ti voi sa vorbiti cu ea , eu nu cred ca pot sa o vad chiar acum ...
Cei doi intelesesera imediat despre ce e vorba .
-Ai grija de Sakura .

Itachi il urma pe Sasuke pana o gazira pe Yume . Itachi folosi un jutsu sa ii intre in minte si sa vada amintirile sigilate . Cand facu asta , Yume vazu aminturile lui , doar cele mai fregvente cu discutia si lupta din aceeasi zi .

Dupa ce terminara de vorbit cu Yume , de la care nu obtinesera multe informatie , se intoarse unde erau Naruto si Sakura .
Naruto nu se misca deloc. Era foarte ingandurat.

Dupa alt timp in care nimeni nu zise nimic Sakura isi reveni .
....end flashback....
-Asta a fost tot ce s-a intamplat pana sa te trezesti tu ... zise Yume .
Sakura era in stare de soc . Naruto se comportase asa cu ea doar ca sa o apere ? De fiecare data ? Si a plecat din sat lasandu-i pe toti sa creada ca e mort doar pentru binele satului ? A trecut prin ateatea si tot ce a facut ea a fost sa invarta cutitul in rana insistand sa mearga cu ei ... Sasuke i-a fost singurul prieten . El a profitat de 'titlul' de nukenin si a mers cu Naruto . L-a sustinut in tot ce facea ... Ea nu a putut nici macar sa observe ca era ceva in spatele comportamentului lui Naruto . Au stat impreuna mereu . Ea a ramas in sat cu el si totusi nu il cunostea deloc . Sasuke a abandknat tot ca sa isi ajute prietenul , iar ea doar ii statea in cale . Chiar si acum ... Sasuke parea atat de ingreunat de faptul ca trebuia sa o lase pe Sakura in urma , iar ea l-a incurcat mai mult .
Mereu . Mereu aceeasi poveste. Ea e mereu cea inutila care doar ii incurca. Tot ce poate ea face e sa stea langa si sa planga si sa tipe .
Nu s-a schimbat cu nimic de atunci ..
....flashback....
Cele mai importante persoane ale ei stateau fata in fata . Erau pe acoperisul spitalului . Sasuke il provocase pe Naruto si acum cei doi se luptau .
Ea statea si privea sperand ca se vor opri . Dar lucrurile se agravara.
-Chidori !
-Rasengan ! strigara in acelasi timp baietii incepand sa alerge unul spre altul .
Sakura incepu sa alerge plangand .
....end flashback....

Exact ca atunci .

....flashback....
Naruto si Sasuke pregatira Rasengan si Chidori . Pe apropiau tot mai mult .
-Opriti-va !! striga Sakura alergand spre locul unde urma sa aiba loc impactul .
Dar niciunul nu se oprea ...
...end flascback...

Daca Kakashi nu i-ar fi oprit cand erau pe acoperis Sakura ar fi murit .
Si a doua oara a facut aceeasi greseala . Si-a pus viata in pericol in mod inutil . Era inutila ..

Izanami o privea atenta pe Sakura . Ii urmarea fiecare miscare . Nu intelegea ...
-De ce iti pasa asa mult ? intreba spargand linistea .
-La ce te referi ?
-Plangi , zise Izanami .
Sakura era surprinsa . Nu a realizat . Incepu sa se stearga la ochi razand in sinea ei de cat de penibila era.
-De ce iti pasa asa mult de Uzumaki Naruto ?
-Sti cine e ? o intreba Sakura .
-Un ninja pe care clanul meu il uraste .
-Baka , zise Yume . Si eu sunt o Sumizome . Nu la asta se referea Sakura .
-Naruto , zise Sakura privind melancolica pe jos , e cel ce facea mereu zgomot in academie . Nu era zi in care sa nu fie certat de cineva pentru farsele facute , pentru ca dormea la curs sau pentru distrugerile din sat . El era copilul pe care tot satul l-a urat . Toti , chiar si eu , stateau departe de el si il ocoleau . Dar ceva in Naruto il facea sa treaca prin suferinta . Desi era doar un copil , toata durerea l-a crescut puternic si cu o vointa de fier . El a fost baiatul care in loc sa urasca satul si sa vrea sa il distruga a hotarat sa devina Hokage . Si-a creat acest vis : sa ajunga Hokage , lumea sa stie cine e si sa protejeze satul ! Era un copil care nu renunta niciodata ! Mereu mergea inainte ! Refuza sa moara si sfida normalitatea cu vointa lui puternica , spuse Sakura ridicand capul si privind zambitoare pe tavan . Dar chiar si zambetul lui ce parea intangibil a fost distrus ... Al 3lea Hokage , batranul care l-a crescut si la care tinea si
il respecta , a murit . Sasuke , prietenul lui , care ii era ca un frate , a parasit satul si i s-a alaturat lui Orochimaru cazand in intuneric . Naruto a incercat sa il opreasca dar au ajuns sa se lupte si Sasuke a plecat , zise Sakura aparandu-i doua lacrimi fine pe obraz . Dar Naruto nu a renuntat , a incercat sa devina mai puternic si sa il aduca pe Sasuke inapoi. Asa ca a plecat cu Jiraya-sama sa se antreneze , unul din cei trei Sannini . Cand s-a intors si l-a gasit pe Sasuke iar s-au luptat si Sasuke s-a indepartat tot mai mult . Dar in mod chiudat asta il motiva pe Naruto sa il caute mai tare , sa devina mai puternic asa in cat sa nu fie lasat in urma ! Era mai motivat ca niciodata sa devina Hokage si sa isi salveze prietenul , asta era calea lui ninja ! Dar soarta s-a atins iar de inima lui strangand-o si ranind-o incetul cu incetul ... Prima data , i-a luat persoana de langa el . Jiraya-sama a murit in lupta .. Era omul care i-a ajuns la inima
. Era familia lui ! Dar universul i l-a luat ! Dupa satul lui , casa lui a fost distrusa ! Konoha , casa pe care Naruto vroia sa o protejeze cel mai mult a fost distrusa de cel ce l-a omorat pe Jiraya-sama . Totul ca sa il captureze pe Naruto . Asta a fost o lovitura care l-a marcat ... Dar universul inca nu vroia sa il lase in pace ... Si atunci s-a pornit razboiul ! Toti prietenii lui Naruto luptau sa il protejeze . In timpul razboiului a avut loc lupta cu Sasuke . Cand intr-un final Naruto si-a recuperat fratele . Dar vad ca durerea lui a continuat ... Acum cineva ii tinteste viata , si are de gand sa ii distruga inima pentru a ajunge la ea ...
Yume o privea pe Sakura simtind cum lacrimile ii inunda inima . Sakura il explicase pe Naruto asa cum era : un copil pe care soarta l-a crescut prin durere ca sa il faca bland , prin tristete ca sa il faca un soare pentru cei din jur , si prin ura ca sa il faca sa iubeasca si sa protejeze .
Izanami fu miscata de vorbele ei . Nu se astepta ca un astfel de om sa fie cel pe care clanul ei il ura .
-Cred ca voi mai ramane cu voi , zise Izanami incet . Vreau sa il cunosc pe acest Naruto ...


daca primesc comentarii pun capitolul 22 vineri :)


 `The purpose of life is to fight maturity`- Dick Werthimer


`Life is pleasant . Death is peaceful . 
It`s the transition that`s troublesome` - Isaac Asimov


`Life is just one damned thing after another` - Elbert Hubbard


`It`s not true that life is one damn thing after another; it is one damn thing over and over`- Edna St. Vincent Millay
Sus In jos
Denixutza
Genin
Genin
Denixutza

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Undevaaa.......cautama :)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 93
Puncte : 97
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ascult muzica , sa stau cu prietenii,sa citesc ficuri :)
Stare de spirit Stare de spirit : HapPY :)

A twist in life - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: A twist in life   A twist in life - Pagina 4 I_icon19Joi 22 Noi 2012, 22:04

Hey sunt nouua pe forum si imi place ficu tauu. fotbal
Continua cat mai repedeee please roll
Abia astept !!! roll


A twist in life - Pagina 4 SasuSaku-pirates-363509172

Pirates are here.

Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

A twist in life - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: A twist in life   A twist in life - Pagina 4 I_icon19Joi 22 Noi 2012, 22:34

Am trecut pe la fic-ul tau. Se pare ca am fost cam lenesa si am ajuns a doua.
Sakura a facut un discurs asa dragut. A fost emotionant. Daca mai dura putin, cred ca imi dadeau lacrimile. Saracul de Naruto. Prin cate a trecut in viata. eu cred ca nu as fi putut sa am o inima blanda. Mi-a placut capitolul mult. Sper sa pui si next-ul. Si sa mai primesti comm-uri. Sunt sigura ca nu e placut sa astepti.
MErsi de anunt scumpa. Promit ca o sa vin pana se termina, daca o sa pot. Sa ma annunti in continuare si mult succes. kiss
Sus In jos
MissMystery
Genin
Genin
MissMystery

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Lost in the middle of my life
Nr. mesaje Nr. mesaje : 122
Puncte : 155
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : manga , anime , fics , music
Stare de spirit Stare de spirit : Faceless

A twist in life - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: A twist in life   A twist in life - Pagina 4 I_icon19Vin 23 Noi 2012, 21:44

wow .. am doua comuri ! cum sa nu pun capitolul urmator ?!

imi pare rau , dar 22 e putin mai slabut decat 21 :(
in orice caz , multumesc celor care au fost pana acum cu mine si au citit fiecare capitol , dar mai ales celor care au si comentat si m-au ajutat intr-un fel sau altul sa ma perfectionez .
nu o sa scriu acum discursul de final , dar capitolul 22 este finalul povestii acesteia ..
astept 3 comentarii la 22 si pun finalul oficial , adica un capitol mai scurt care pune punct povestii acesteia :)
pot sa il pun si azi , daca primesc 3 comentarii , depinde de voi :)



Cap22 sfarsit


Dupa ce terminara de vorbit , fetele adormira . Ziua urmatoare Sakura incepu sa actioneze .
-Yume , merg dupa Naruto. Daca el crede ca am sa stau sa privesc cum moare se insala amarnic !

Sakura , Yume , Izanami , Shikamaru , Kakashi si Sai . Ei erau cei care cunosteau toata povestea , inafara de Tsunade . Esta era echipa formata pentru a-i gasi pe Sasuke si Naruto.
Erau gata de plecare , erau la poarta satului si se preagateau sa plece la semnalul Hokageului . Dar in loc sa anunte plecarea , semnalul a semnalat sosirea unui presupus inamic .
-Actionezi dupa impuls , Sakura. Se auzi o voce inainte ca Tsunade sa ii trimita .
In fata lor aparu un personaj in pelerina Akatsuki...
-I-Itachi ?! striga Sakura si Yume uimite vazandu-l .
-Mai mult sau mai putin viu ...
In chiuda socului , nimeni nu reactiona urat . Toti stau acum ca Itachi le e un aliat .
-Ce cauti aici ? Nu te-am vazut de un an intreg !
-Sakura , stiu ca ai aflat totul. Naruto a ales sa plece acum pentru ca Sumizome planuieste distrugere Honohei .
Toti fura uimiti . De ce sa atace satul ? Au realizat ca Naruto il proteja ?
-Ve-ti fi lamuriti imediat . Lupta se apropie .
Itachi ajuta satul sa se pregateasca de lupta . In o zi , ninja din clanul Sumizome planuiau sa distruga satul .
Aceea a fost cea mai incordata seara .
Dimineata urmatoare toti erau pe pozitii .
In scurt timp ninja au atacat . Chiar inainte sa loveasca zidurile satului , cei doi aparura .
-Naruto ! Sasuke ! striga Sakura vazandu-i .
Sakura se duse langa ei fiind urmata de armata de ninja a satului .
Dar satul era coplesit . Clanul era puternic . Naruto incepu sa foloseasca chakra celor 9 cozi ca sa impinga inamicii . Vazand ca sunt in pierdere , inamicii au inceput sa se retraga .
-Sasuke ! Terminam asta pentru ultima data ! Nimeni sa nu vina dupa noi ! zise Naruto disparand .
Sasuke vru sa mearga dupa el , dar o mana prinzand-o pe a lui o opri .
-Sasuke ... Iar plecati singuri ? intreba Sakura cu lacrimi in ochi .
Sasuke o privi trist . Puteai pur si simplu sa vezi dorinta lui de a o imbratisa ii ochii . Dar stia ca nu e posibil .
-Sakura , zise Sasuke incet , esti inutila .
Sakura impietri . Cuvintele lui o lovira frontal .
-Sa..su..ke ?
-Dava vi , ne vei sta doar in cale ! zise Sasuke smulgandu-si mana si disparand lasand-o pe Sakura socata .
'Scuze ... Scuze ... Scuze ! Dar nu pot sa fac nimic pana nu se termina tot' gandi Sasuke mergand dupa Naruto .

Lupta dura o zi intreaga . Naruto si Sasuke luptau cu 200 de ninmja . Dar acesti ninja erau cu adevarat puternici .
Cand totul se termina , cei doi nu se mai puteau misca din cauza ranilor si oboselii.
-Naruto-kun ?! Esti bine ? striga Yume aparand langa el .
-Ha ... Mai bine ca niciodata ! zise Naruto zambind cum nu o facuse de ani buni .
-In sfarsit poti sa stai linistit , Naruto , zise Itachi ajutandu-l pe Sasuke sa se ridice .
-Cu asta , lupta e gata .
-NARUTO ! striga Izanami aparand in fata lui Naruto .
Parea ca a lovit-o ceva . Cand Naruto o privi mai de aproape observa ... Sange . Abdomenul ei avea o sabie otravita in el .
-Izanami ?! striga Yume vazand-o . De ce ai facut asta ?!
-Hah ... Unul din ei a incercat sa te omoare cu ultima lui suflare ...
-De ce m-ai protejat ?
-Ma intreb ... Esti special . Si chiar vroiam sa te cunosc .... zise Izanami din ce in ce mai incet , pana cand sufletul o parasii .
-Avea corpul slab inca ... Nu mai putea fi salvata .. zise Yume plangand .
-Izanami Sumizome , nu ? intreba Naruto ridicandu-i trupul . Mi-a facut placere sa te cunosc .
Cand se intoarsera in sat toti aflara adevaratul motiv din spatele comporrtamentului lui Naruto .
Izanami a primit o inmormantare plina de onoare din partea satului . Naruto a putut in sfarsit zambii , dar avea un zambet trist privind mormantul .
-Izanami-san , multumesc , se auzi o voce din spatele lui Naruto .
-Hinata ..
-Naruto-kun ... Ma bucur sa vad ca esti bine . Mi-am facut griji .. zise Hinata aparandu-i lacrimi in ochi . Crdeam ca o sa te pie-
Naruto o prinse de talie si o saruta oprind-o din vorbit.
Naruto sfarsise sarutul si o imbratisa pe Hinata .
-Nu mai vorbi asa ... Sunt aici.. Am vrut sa te vad in toti ani astia , dar nu puteam sa te pun in pericol ! Hinata, imi pare atat de rau ca nu ti-am raspuns mai devreme .. Legat de ce mi-ai spus cand m-ai protejat ... Te iubesc ... zise Naruto sarutand-o iar .
-Si eu ... raspunse Hinata intrerupand sarutul ca dupa sa il sarute inapoi .
Sasuke era in unul din copacii din zona . 'Bravo tie , Naruto .' gandi vazand scena .
Se gandea la Sakura . Vroia sa vorbeasca cu ea , dar ea sigur il ura acum .
Sasuke si-a facut ordine in ganduri , dupa care a plecat .


 `The purpose of life is to fight maturity`- Dick Werthimer


`Life is pleasant . Death is peaceful . 
It`s the transition that`s troublesome` - Isaac Asimov


`Life is just one damned thing after another` - Elbert Hubbard


`It`s not true that life is one damn thing after another; it is one damn thing over and over`- Edna St. Vincent Millay
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

A twist in life - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: A twist in life   A twist in life - Pagina 4 I_icon19Vin 23 Noi 2012, 23:50

Bine... Un moment mai prost nu ai putut gasi sa te opresti? waiting Eram asa curioasa, iar tu acum ma lasi in suspans. Macar am mandria ca sunt prima de data asta. we party !!
Ce bine ca totul s-a terminat. Clanul ala era destul de stresant de la un timp. hmm...?! Ma mir ca au putut sa omoare 200 de ninja.
Si bine-nteles ca ma bucur ca Naruto si Hinata sunt impreuna, in sfarsit. Si stiu ca Sasuke o s-o rezole cu rozalia. Nu poate sta prea mult suparata, nu? dap !
Anunta-ma can pui ultimul capitol. E ultimul lucru care il cer. Inafara de un posibil sezon 2? ;;) Sa speram.
Te pup scumpa si astept finalul. kiss
Sus In jos
MissMystery
Genin
Genin
MissMystery

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Lost in the middle of my life
Nr. mesaje Nr. mesaje : 122
Puncte : 155
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : manga , anime , fics , music
Stare de spirit Stare de spirit : Faceless

A twist in life - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: A twist in life   A twist in life - Pagina 4 I_icon19Sam 24 Noi 2012, 10:12

hai ca nu mai astept nimic ! pun ultimul capiol doar ca sa termin cu ficul asta ! n-aveti idee cat de stresata am fost in timp ce il scriam ...
ei bine , acum ajunge la un final ..
si vine cu discursul din dotare :
le multumesc (iar) tuturor celor care mi-au citit creatia si in special lui Molli , fara de care nu cred ca as fi terminat vreodata povestea !
multumiri tuturor celor care au comentat : Misaki , Niki~Piki~Riki , Stefz ❥ , Elly. , Aionista♥IVA , buteanlavi , Crisulinuu.Coca-Cola , kimy-chan , Pisicuţă ♥ , dydy , Alexia , Capsunika , laura , T.J.W , Smiley , Blue Bird , spiridush98 si Denixutza .

stiu ca nu au for prea multe momente SasuSaku , cu toate ca este un fic cu ei ca cuplu , dar uite dovada ca ei sunt principali (scuze , nu prea ma pricep la romantisme ...)


Cap23 ceea ce nu am putut spune


Sakura era acasa , in casa ei . Tsunade ii zise cand ajunse in sat ca inca poate merge acolo .
Cand a ajuns , a gasit un bilet pe masa ..
"Draga mea Sakura , eu si tatal tau am primit vestea cum ca ai murit in lupta . Nu credem asta . Nu vrem sa credem . Dar am plecat din sat din cauza durerii . Casa e acum a ta , daca te vei intoarce vreodata . Hokage-sama a promis ca nu se va atinge nimeni de ea cat timp e ea vie . Speram sa fi bine , si sper sa ne revedem .
Cu drag , mama ."
Acum era singura .
Se asezase pe unul din scaunele din camera si ofta adanc . Cuvintele lui Sasuke inca ii veneau in minte . Trecuse o zi dar pentru ea erau cele mai actuale .
O dureau . Doar gandindu-se la ele simtea cu inima ii arde .
Auzi niste batai in usa .
-Sakura , zise Sasuke intrand si inchizand usa dupa el .
-Ce vrei ? S-a terminat lupta ? il intreba Sakura nervoasa.
Sasuke o privi un timp , dupa care isi musca buza . O mai privi odata pe Sakura si renuntase la a se mai controla . O apuca pe Sakura de umeri si o saruta apasat .
Dupa ce ii dadu drumul se intoarse cu spatele si se indrepta spre usa .
-Acum poti sa ma urasti , zise deschizand usa .
Sakura isi simtea fata fierbinte , dar simtea cum inima i se frange .
Alerga si tranti usa in fata lui Sasuke impingandu-l pe el cu spatele lipit de zid .
Sakura era in fata lui stand cu capul aplecat si pumnii pe pieptul lui .
-De ce ?! striga Sakura nervoasa . Tot ce faci e sa minti ! Mereu ne-ai tradat ! Mereu ai facut ce ai vrut ! Mereu ai plecat si ai actionat fara sa iti pese de mine sau de ce simteam eu ! Si totusi de ce ?! De ce dupa atata timp in care am incercat sa uit asta , inca te iubesc ?! striga Sakura plangand si lovindu-l pe Sasuke cu pumnii in piept . Te urasc ! M-ai facut doar sa sufar ! Mereu ai facut asta ! In ultimii ani in care am stat impreuna m-ai ignorat ! Si cu toate astea de ce inca te iubesc ?! Te urasc ! Dar ma urasc mai mult pe mine pentru ca te iubesc ! Chiar trebuie sa fi mereu asa ?!
-Sakura ... Te iubesc , zise Sasuke impingand-o in zidul opus si sarutand-o pasional .
-Atunci de ce ?! striga Sakura plangand tot mai tare .
Sasuke nu suporta sa o vada plangand asa .
-Vreau sa iti zic asta de acum trei ani ! Dar nu am putut ! Dupa ce te-am facut sa suferi atat nu aveam niciun drept sa te iubesc .. Dar nu imi pasa ! Poti sa ma urasti daca vrei ! Eu tot te iubesc !
Sakura il privi printre lacrimi si ii sari in brate .
-Baka ... ! Cum as putea sa te urasc ?


Trecura 5 ani de la incidentul cu clanul Sumizome . Naruto era acum Hokage , era casatorit cu Hinata si aveau o fica de 3 ani , Izanami , numita dupa cea care i-a salvat viata lui Naruto fara sa il cunoasca .
Yume trecu peste dragostea pentru Naruto urandu-i fericire . Acum era membru al satului Konoha si era casatorita cu Sai . Iar Sasuke si Sakura erau impreuna si aveau un baiat de 4 ani , Hikaru . Itachi era cu ei si ajuta satul , Kakashi era responsabil cu copiii (pentru ca il enervase pe Naruto intr-un moment prost) , Tsunade ajuta spitalul si pe Naruto cand avea nevoie .
Satul era linistit si totul mergea normal .


siii ... GATA ! END !


 `The purpose of life is to fight maturity`- Dick Werthimer


`Life is pleasant . Death is peaceful . 
It`s the transition that`s troublesome` - Isaac Asimov


`Life is just one damned thing after another` - Elbert Hubbard


`It`s not true that life is one damn thing after another; it is one damn thing over and over`- Edna St. Vincent Millay
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


A twist in life - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: A twist in life   A twist in life - Pagina 4 I_icon19Sam 24 Noi 2012, 10:34

•Buna *hug*
Multumesc ca m-ai anuntat ^^
•Imi pare rau ca s-a terminat :( Si imi pare rau ca nu prea am dat comuri -.-
•Ma bucur ca Sas'ke i-a spus ca o iubeste <3 Au si un baietel :x
•Uii :x Naruto si Hinata ^^ O fetita <3
•Felicitari ca ai reusit sa termini ficul! ^^ Mi-a placut ^^ Foarte interesant ;)
•Astept si alte creatii din partea ta ^^
•O zi buna! :-h :* >:D<
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

A twist in life - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: A twist in life   A twist in life - Pagina 4 I_icon19Sam 24 Noi 2012, 11:05

Sfarsitul! Ce bine ca nu ai avut rabdare. Asa am aflat si eu mai repede tot. dance2 E pacat totusi ca s-a terminat. Nu ma suparam daca mai continua. Dar acum nu mai cer nimic. Totul are un sfarsit, nu?
In caz ca te hotarasti sa pui sezonul 2, sa imi zici. As fi curioasa sa vad cum merg luccrurile.


A twist in life - Pagina 4 UGQsDod
"Încrederea între prieteni ,pare să ia naştere în momentele cele mai intense."
A twist in life - Pagina 4 8BGmFkk
Sus In jos
Denixutza
Genin
Genin
Denixutza

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Undevaaa.......cautama :)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 93
Puncte : 97
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ascult muzica , sa stau cu prietenii,sa citesc ficuri :)
Stare de spirit Stare de spirit : HapPY :)

A twist in life - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: A twist in life   A twist in life - Pagina 4 I_icon19Sam 24 Noi 2012, 19:56

Ooooooo.ce frumosss dance2 sad friends
Pacat ca sa terminat :(
Ceea ce mia placut cel mai mult la ficul tau e ca ai pastrat atitudinea lui sasuke de seriozitate. Tipic lui dap !
happy ending love


A twist in life - Pagina 4 SasuSaku-pirates-363509172

Pirates are here.

Sus In jos
MissMystery
Genin
Genin
MissMystery

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Lost in the middle of my life
Nr. mesaje Nr. mesaje : 122
Puncte : 155
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : manga , anime , fics , music
Stare de spirit Stare de spirit : Faceless

A twist in life - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: A twist in life   A twist in life - Pagina 4 I_icon19Dum 25 Noi 2012, 18:46

atitudine gen Sasuke : "Hn. Nu scap de voi nici la sfarsit "
gen Naruto : "Oh DAAA ! Asa e ! Dattebayo !"
gen Sakura : "La naiba DA !"
gen Hinata : "M-multimesc ..."
gen Kakashi : zambeste cum face mereu de i se vad doar ochii
nu mai imi vin alte personaje ... :))
gen EU : L-AM TERMINATTTTT !!! MERSi DE COMNTARIIIIIIIIII !!!!


 `The purpose of life is to fight maturity`- Dick Werthimer


`Life is pleasant . Death is peaceful . 
It`s the transition that`s troublesome` - Isaac Asimov


`Life is just one damned thing after another` - Elbert Hubbard


`It`s not true that life is one damn thing after another; it is one damn thing over and over`- Edna St. Vincent Millay
Sus In jos
Just4You
Genin
Genin
Just4You

Sex : feminin Localizare Localizare : in lumea viselor
Nr. mesaje Nr. mesaje : 87
Puncte : 99
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : n-am chef sa le enumar
Stare de spirit Stare de spirit : happy_*_*

A twist in life - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: A twist in life   A twist in life - Pagina 4 I_icon19Dum 25 Noi 2012, 19:45

Sa ma anuti cand pui nextul.Pupici:****


A twist in life - Pagina 4 4212754870_9c793b92f5


Din cauza voastra plang.
Datorita voua am ajuns asa.
Voi sunteti adevarati criminali.
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
A twist in life - Pagina 4 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

A twist in life - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: A twist in life   A twist in life - Pagina 4 I_icon19Dum 25 Noi 2012, 20:03

Cherryblosom te rog să nu mai faci spam !

Regulamentul Fan Ficuri a scris:
12. Spam-ul este înterzis în totalitate . Scriitori nu au voie să le răspundă cititorilor la post-uri prin alte post-uri cu mai puţin de 10 cuvinte ( astfel se crează spam-ul ), dacă doresc neapărat să le răspundă o pot face în postul în care există şi capitolul. Dacă nu ştiţi ce să spuneţi mai bine nu o faceţi. Dacă doriţi să discutaţi cu autorului ficului, nu o faceţi în topicul ce conţine fic-ul ci pe chat sau PM-uri. Spam-ul este pedepsit cu ban de la a doua avertizare!!!!!!

Acest mesaj l-ai mai postat acum 2 minute.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Petala de cires
Genin
Genin
Petala de cires

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Pe taramul suferintei.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 116
Puncte : 135
Reputatie Reputatie : 17
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor, la calculator, sportul,
Stare de spirit Stare de spirit : Noaptea, un calendar de vise si cosmaruri, iar ziua o neincetata prelungire de agonie ingrozitoare. Am simtit mereu ca imi lipseste ceva, si nu-ti inchipui de cate ori am batut drumul gandurilor pentu a-l gasi... Esti aici, ma privesti dar nu poti patrunde, te strig din nou si iar din nou, dar se pare ca nici ecoul nu mai aude. Si raman doar Eu si un Ecou asurzitor al sufletului!

A twist in life - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: A twist in life   A twist in life - Pagina 4 I_icon19Joi 07 Feb 2013, 19:34

Ce frumos. Un sfarsit foarte frumos.
Sus In jos
Continut sponsorizat




A twist in life - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: A twist in life   A twist in life - Pagina 4 I_icon19

Sus In jos
 

A twist in life

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 4 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku finalizate-