Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Dragoste de adolescent - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Dragoste de adolescent - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Dragoste de adolescent

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
MeLyNa12
Guardian Ninja
Guardian Ninja
MeLyNa12

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : oriunde nu ajunge soarele
acebook acebook : Adauga-ti profilul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2312
Puncte : 2424
Reputatie Reputatie : 75
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, animeuri, jocuri
Stare de spirit Stare de spirit : Ce contează?

Dragoste de adolescent - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste de adolescent   Dragoste de adolescent - Pagina 2 I_icon19Vin 30 Dec 2011, 15:17

hey, acum am observat apostroful,nu mi'am dat seama, dupa cum observi asa scriu de obicei cu " ' " si e normal sa apara,de acum il voi mai citit o data, sau chiar de 2 ori si nu vor mai aparea " ' ", multumesc ca mi'ai atras atentia


Dragoste de adolescent - Pagina 2 Tumblr_m9njar6Jx91r3ri0mo1_500

Mereu să lupţi pentru persoana dragă, altfel vei regreta toată viaţa că ai lăsat-o să plece. Nu te juca! Iubirea e ceva! Gândeşte-te, fă pasul înainte căci merită să iubeşti, să fi iubit şi apreciat. Nu lăsa totul acum, luptă pentru ea sau alege să fie fericită şi tu să plângi neîncetat că a plecat.
Sus In jos
Be Unicorn.
Genin
Genin
Be Unicorn.

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Japonia
acebook acebook : Nekko
Nr. mesaje Nr. mesaje : 366
Puncte : 467
Reputatie Reputatie : 17

Dragoste de adolescent - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste de adolescent   Dragoste de adolescent - Pagina 2 I_icon19Vin 30 Dec 2011, 15:23

MeLyNa12 a scris:
hey, acum am observat apostroful,nu mi'am dat seama, dupa cum observi asa scriu de obicei cu " ' " si e normal sa apara,de acum il voi mai citit o data, sau chiar de 2 ori si nu vor mai aparea " ' ", multumesc ca mi'ai atras atentia

Cu placere happy2 Imi place sa ajut lumea dap !


Dragoste de adolescent - Pagina 2 GFwjEwr
Dragoste de adolescent - Pagina 2 QqXP3Jo
Sus In jos
~Linna~
Chūnin
Chūnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In mister....
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul
Stare de spirit Stare de spirit : Is a secret...

Dragoste de adolescent - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste de adolescent   Dragoste de adolescent - Pagina 2 I_icon19Vin 30 Dec 2011, 15:43

Imi place la nebunie, imi pare rau ca nu am venit asa te tarziu cu comentariul meu dar am fost ocupata si nu am putut sa ajung. Acum ca am ajuns intr-un sfarsit iti spun un singur lucru si anume: nex.
PwP dulce de tot la tine kiss

☆☆________ _______ ______ _____ ____ ___ __ _☆ Semnatura ☆_ __ ___ ____ _____ ______ _______ ________☆☆


https://youtu.be/FD6LgKkTrPE

Baiatul Rock

Inspir adanc, e prea fitos
Cand l-am vazut era sa cad pe jos
Clipesc prea des cand il privesc
El mi-a zambit si simt ca-nnebunesc
E prea mult fum, e prea de tot
Si-un zgomot ce nu-l mai suport
Dar tot ma duc in acel loc
Sa-mi vad baiatul care canta rock

Port poza lui in portofel si ma gandesc la el
Ce o sa fac hai spune
I-am dat numarul meu de telefon acum nu mai am somn
Eu tot astept sa sune

Refren(x2):
Mama am innebunit
Iar m-am indragostit
Nu-i dintre baietii de la bloc
Are prea multi cercei
Chiar daca tu nu vrei
Sunt cu baiatul care canta rock

Si mult prea des eu imi doresc
Oriunde merg vreau sa il intalnesc
Si-mi pare rau ca-i doar un vis
Dupa concert totul imi pare trist
Abia astept sa-l mai privesc
Sa imi zambeasca si sa-nnebunesc
Baiatul rock iar a plecat
Si nici acum el nu m-a sarutat

Port poza lui in portofel si ma gandesc la el
Ce o sa fac hai spune
I-am dat numarul meu de telefon acum nu mai am somn
Eu tot astept sa sune

refren(x2): ....

Mama am innebunit
M-am indragostit
M-am indragostit
Mama am innebunit
M-am indragostit
Am innebunït

refren(x2): ....


Dragoste de adolescent - Pagina 2 1038902d4n6wjrauvEvery day without you... Dragoste de adolescent - Pagina 2 1038902d4n6wjrauv
Dragoste de adolescent - Pagina 2 1185528_382197825239589_1994385887_n
Dragoste de adolescent - Pagina 2 1038902d4n6wjrauvIs like the world without the sun. Dragoste de adolescent - Pagina 2 1038902d4n6wjrauv
Sus In jos
https://www.facebook.com/LaLaNeBuNieFanPage.
MeLyNa12
Guardian Ninja
Guardian Ninja
MeLyNa12

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : oriunde nu ajunge soarele
acebook acebook : Adauga-ti profilul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2312
Puncte : 2424
Reputatie Reputatie : 75
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, animeuri, jocuri
Stare de spirit Stare de spirit : Ce contează?

Dragoste de adolescent - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste de adolescent   Dragoste de adolescent - Pagina 2 I_icon19Vin 30 Dec 2011, 23:47

Uh, debia acum am reusit sa termin si eu nextul am avut azi o multime de treaba si totusi,cred ca are greseli dar il voi corecta. Atrageti'mi atentia daca gasiti ceva si spuneti'mi,nu ma supar si imi cer scz ca e asa de scurt dar nu am avut asa de multa inspiratie.
Hai ca nu va mai retin si va pun nextul:




5.Trecutul



In cealalta parte a orasului Naruto era cu Hinata acasa la el. Casa blondului era alcatuita din 2 etaje. La parter se afla sufrageria de culoarea scoartei de copac, bucataria in alb cu gresie albasta si o baie cu gresie neagra.
Hinata era rosie la fata pentru ca era singura cu blondul,dar nu ii dislacea. Il striga usor si baiatul raspunse. Se juca cu degetele, era ticul ei cand avea ceva important sa ii spuna lui Naruto. Incepu sa se balbaie dar pana la urma ii spuse ca il iubeste. Baiatul se lasa usor si buzele li se unira.
De la parter se auzi o voce feminina. Naruto o recunoscu,era mama lui. Il cuprindea o fericire nebuna la auzirea acelei voce, o fericire pe care nu si-o putea inchipuia. Era mama lui care venea de pasti si de craciun acasa, blondul tot timpul stia ca se apropiau sarbatorile la venirea acestora. O lua pe Hinata de brat si coborara.
-Mama, tata ea este Hi…dar fuse interupt de cineva care ii sarise in brate. Era o fata cu ochii albi ca si zapada, o suvita de par blonda i se strecura pe fata alba,destul de perfecta dar prea strident machiata. Era imbracata cuo bluza cu decolteu destul de mare, in V, de culoare roz-bombon, o fusta albastra si balerini de aceasi culoare cu bluza.
Naruto nervos si o indeparta. Relua prezentarea brunetei dar aceasta intervenise spunand ca o cheama Hinata. Blondul ii prezenta pe cei 2 oameni mai invarsta. Primul era un barbat cam de 50 de ani, o suvita blonda ii atarna pe fata, pana la gura, iar restul parului era tuns scurt ca pentru sarbatori, pe nume Minato, iar femeia era o femeie trecuta de 40 de ani,numita Kushina. Parul ei era prins in coc si lasa sa iasa in evidenta ochii ei negre ca 2 perle.
Blonda se simti lasata pe dinafara si il intreba pe Naruto daca nu o prezinta iar acesta incepu:
-Ea e sora lui Nae, Elis Enda. A venit din Africa dupa 5 ani. Dupa cum ai observant sunt 2 nebuni dupa central atentiei.spuse naruto plictisit.
Barbatul, cu ochii lui albastri pantrunzatori ii reprosa ca familia Enda ia ajutat tot timpul dar Naruto ii intoarse vorba spunand ca el urastea acea familie si ca o uraste pe fata,aratand cu degetul spre aceasta. Femeia, cu parul rosu ca focul intervene spunand ca Elis va sta la iei o luna ca familia Enda era plecata in strainatate.
-Fie ca iti place sau nu ea va sta la noi o luna deoarece familia Enda e plecata in strainatate.
-De ce nu au luat-o cu ei? De ce sa ne batem capul cu parasuta asta? E o persoana la fel ca tot neamul ei! A,si va sta la voi, corectie, ca pe mine nu m-ati intrebat daca vreau sa stea!spunand acestea o lua pe Hinata si ducand-o la cuier.
Era furios,nu vroia sa vorbeasca cu parintii lui deloc, il inshelase si o aduse pe blonda acasa fara sa il intrebe. Ajuns la cuier isi ia geaca pe el in timp ce spunea sa il sune dupa ce pleaca blonda si iesi.


-Sasuke! Ce mare e casa ta! Si stai singur in ea!spuse Sakura dupa ce ii facuse brunetul turul casei.
Da, rozalia nu fusese niciodata la Sasuke intr-un an de cand il cunoaste.
Suna telefonul brunetului. Era Naruto. Raspunse. Vocea blondului rasuna in toata camera, mai bine spus tipatul acestuia, care spunea ca Elis a venit la el acasa si ii mai spunea ca o fugit de acasa. Brunetul furios ca ia stricat seara cu Sakura ii spuse ca ii pregateste camera si inchise. Isi inchise clapita telefonului de culoare neagra cu albastru, un Nokia 6555, punandu-l pe masa.
Sakura auzi discutia lui Sasuke cu blondul si il intreba de ce vine aici dar brunetul ne vraind sa ii spuna, ii raspunsese ca ii va povesti Naruto cand o sa ajuna iar dupa acestea Sasuke urca la etaj sa ii pregateasca camera blondului ne stiind ca vine si Hinata cu el lasand-o pe rozalie singura in sufragerie. Sakura se gandea cine e fata necunoscuta ei; daca statea mai bine si se gandea nu stia nimic despre trecutul lui Sasuke, picase in capcana dragostei la prima vedere. Era nervoasa pe ea si totusi, nu stia daca Sasuke o place.
La etaj brunetul avea aceeasigandire cu a rozaliei. O iubiea si nu ii spunea gandindu-se ca iubeste alt baiat.
-De ce e dragostea asa de complicata?gandea Sasuke cu voce tare in timp ce aranja patul dublu.
-Raspund eu!tipa rozalia fara sa stie ca il scoate pe baiat din visate.
Ajunsa la usa se uita prin vizor si il vede pe Naruto. Deschizand usa o vede pe Hinata sarind in fata ei si tipa.
-Hinata! Ce faci aici? Trebuiai sa fi acasa la tine! Avem multe de discutat.
-Si tu trebuiai sa fi la tine acasal!tipa Hinata surprinsa. Dupa un moment de liniste Hinata spuse ca stie.
Dupa nici un minut, in care rozalia se gandea la explicatiile pe care trebuia sa i le dea prietenei sale realiza ca cei 2 inca stateau la usa si ridicand capul din pamant, cu o urma de regret pe care nu si'o putea expleca le spuse sa intre.
Pe la jumatea holului blondul se opri. Ii era ceva putred si nu isi dadea seama... Realiza! Lipsea Sasuke. Deduse ca era sus dar vazand-o pe Sakura aproape schimbata de hainele de la pranz ii mirosea cam ... a dragoste, dupa parerea lui. Dar ne vrand sa para suspicios intreba unde e Sasuke dar vocea brunetului rasuna de la etaj cu o injuratura urmata de liniste. Dupa numai 5 minute se auzi:
-Sunt sus, idiotule! Tipi cam tare, nu crezi? Sau vrei sa trezesti mortii, sau poate pe Elis?
-Coboara Sasuke! Ce stai ascuns acolo ca un netot? Hai sa discutam!
Sasuke nervos, coborand scarile ii spuse blondului ca ii aseza camera apoi la sfarsit adauga “Inaltimea voastra”
-Parca esti domnisoara, la cum cobori. Hai mai repede sau te dor picioarele de la mersul de jos pana sus si invers?
-Taci! Nu sunt eu cel care am fugit de acasa impreuna cu iubita cand am vazut o prietena veche!
Se adunara toti in sufragerie. Era o liniste apasatoare. Sasuke inca fierbea de nervi si o aura negative se revarsa din el ca o cascada facanduse simtita in toata camera.
-Deci,se auzi vocea ca de clopotel a lui Sakura, o sa ne povestiti si noua ce se intampla?
Linistea deveni mai apasatoare, se pare ca Sakura a amplificat acea tacere facand-o de nesuportat. Dupa 10 minute Naruto scoase primul cuvant, spuse un da incet dar pentru linistea din camera se auzi chiar foarte tare. Incepu sa spuna o povestioara cu copilaria lui dar Sakura interveni si spuse sa treaca la partea interesanta. Naruto nu o baga in seama si continua. Parca era un calculator, lipsit de sentimente, o voce care rasuna din corpul lui fara oprire. Fata lui nu avea nici o expresie, nu iti puteai da seama daca e suparat sau nu dar inauntrul sau, Naruto era foarte suparat, era suparat ca isi aducea aminte ce ii facuse Elis. Incepuse partea pe care Sakura o vroia, aceea cand blondul si Sasuke au ajuns la gradinita. Dupa spusele lui, erau cei mai obraznici din clasa asa ca au fost lasati o dupa-amiaza singuri sa isi regleze comportamentul in timp ce copii ceilalti erau in parc, la joaca. Cand se jucau auzira o voce de fata care se chinuia sa iasa dintr-o casuta de fetite, o casuta de 2 persoane. Cand iesi,Naruto dadu ochii cu ea, cu acea fiinta cu fata perfecta, rotunda. Naruto se opri. Isi daduse seama ca a inceput de prea devreme, dar trebuiau sa stie cum s-a intalnit cu Elis. Incepu iarasi sa povesteasca dar, o lua din clasa a 7-a cand se indragosti nebuneste de blonda. Dar dupa jumatate de an o gasise in parc sarutanduse cu un alt baiat iar blondul a fugit fara urme.
Cand sa termine de povestit ii suna telefonul. Era….


Dragoste de adolescent - Pagina 2 Tumblr_m9njar6Jx91r3ri0mo1_500

Mereu să lupţi pentru persoana dragă, altfel vei regreta toată viaţa că ai lăsat-o să plece. Nu te juca! Iubirea e ceva! Gândeşte-te, fă pasul înainte căci merită să iubeşti, să fi iubit şi apreciat. Nu lăsa totul acum, luptă pentru ea sau alege să fie fericită şi tu să plângi neîncetat că a plecat.
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Dragoste de adolescent - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste de adolescent   Dragoste de adolescent - Pagina 2 I_icon19Sam 31 Dec 2011, 01:11

era era era era era?
cine?cine?cine?cine?
adu next-ul repede ca nu am nicio banuiala happy2 happy kiss


Dragoste de adolescent - Pagina 2 Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
~Linna~
Chūnin
Chūnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In mister....
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul
Stare de spirit Stare de spirit : Is a secret...

Dragoste de adolescent - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste de adolescent   Dragoste de adolescent - Pagina 2 I_icon19Sam 31 Dec 2011, 12:24

super tare imi place la nebunie
asa ca adu mext-ul ala mai repede


☆☆________ _______ ______ _____ ____ ___ __ _☆ Semnatura ☆_ __ ___ ____ _____ ______ _______ ________☆☆


https://youtu.be/FD6LgKkTrPE

Baiatul Rock

Inspir adanc, e prea fitos
Cand l-am vazut era sa cad pe jos
Clipesc prea des cand il privesc
El mi-a zambit si simt ca-nnebunesc
E prea mult fum, e prea de tot
Si-un zgomot ce nu-l mai suport
Dar tot ma duc in acel loc
Sa-mi vad baiatul care canta rock

Port poza lui in portofel si ma gandesc la el
Ce o sa fac hai spune
I-am dat numarul meu de telefon acum nu mai am somn
Eu tot astept sa sune

Refren(x2):
Mama am innebunit
Iar m-am indragostit
Nu-i dintre baietii de la bloc
Are prea multi cercei
Chiar daca tu nu vrei
Sunt cu baiatul care canta rock

Si mult prea des eu imi doresc
Oriunde merg vreau sa il intalnesc
Si-mi pare rau ca-i doar un vis
Dupa concert totul imi pare trist
Abia astept sa-l mai privesc
Sa imi zambeasca si sa-nnebunesc
Baiatul rock iar a plecat
Si nici acum el nu m-a sarutat

Port poza lui in portofel si ma gandesc la el
Ce o sa fac hai spune
I-am dat numarul meu de telefon acum nu mai am somn
Eu tot astept sa sune

refren(x2): ....

Mama am innebunit
M-am indragostit
M-am indragostit
Mama am innebunit
M-am indragostit
Am innebunït

refren(x2): ....


Dragoste de adolescent - Pagina 2 1038902d4n6wjrauvEvery day without you... Dragoste de adolescent - Pagina 2 1038902d4n6wjrauv
Dragoste de adolescent - Pagina 2 1185528_382197825239589_1994385887_n
Dragoste de adolescent - Pagina 2 1038902d4n6wjrauvIs like the world without the sun. Dragoste de adolescent - Pagina 2 1038902d4n6wjrauv
Sus In jos
https://www.facebook.com/LaLaNeBuNieFanPage.
Elly.
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Elly.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucureşti. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2298
Puncte : 2572
Reputatie Reputatie : 212

Dragoste de adolescent - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste de adolescent   Dragoste de adolescent - Pagina 2 I_icon19Sam 31 Dec 2011, 15:55

Hei! dap !

Cine eraa? :o3

Chiar sunt curioasa think

Mi-a placut capitolul in love

Spor la scris si idei! kiss

Si iti doresc un an nou cat mai fericit plin de iubire. <3


    Dragoste de adolescent - Pagina 2 J6r  

    At sunrise everything is luminous but not clear. It is those we live with and love and should know who elude us.
                  You can love completely without complete understanding.



Sus In jos
MeLyNa12
Guardian Ninja
Guardian Ninja
MeLyNa12

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : oriunde nu ajunge soarele
acebook acebook : Adauga-ti profilul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2312
Puncte : 2424
Reputatie Reputatie : 75
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, animeuri, jocuri
Stare de spirit Stare de spirit : Ce contează?

Dragoste de adolescent - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste de adolescent   Dragoste de adolescent - Pagina 2 I_icon19Dum 01 Ian 2012, 02:24

He He, asa dupa 2 ore de la inceperea anului 2012 as vrea sa va urez un LA MULTI ANI! calduros, sa aveti parte de ce va doriti si numai note bune si sa dea dumnezeu ca visele sa vi se indeplineasca:*. Acum ca am terminat cu urarile sa va aduc nextul, sa nu ma luati la cearta dupa aceea ca v'am tinut in suspans. Daca am " ' " in fic anuntatima ,e prea seara si cu toate ca am citit de 2 ori ficul cred ca mai am geseli. Fara alte retineri urmeaza nextul:



6.Amintirile uitate



Cand sa termine de povestit ii suna telefonl. Era un numar necunoscut, pe care nu il avea in agenda telefonica. Raspunse si intreba cine e dar vocea de pe celalalt fir nu raspunsese. Naruto se gandea ca a gresit numarul dar spuse un da soptit. Era o voce de fata, o voce ca de crisal, care nu o mai auzise niciodata. Fata cu vocea subtire ii spuse blondului sa se duca la geam, fara sa se prezinte. Cand a ajuns la geama nu vazu nimic. Doar noapte care isi revarsa intunericul ca o cascada care isi varsa apa. Era un intuneric foarte apasator, amplificandui tristetea blondului. Isi aminti ca atunci cand fugise se facu seara si Elis il urmarea dar era prea mic sa o ierte, era prea mic sa mai ierte pe cineva. Becurile strazii nu erau aprinse asa ca nu se vedea nimic inafara de lumina care se revarsa pe geam, la cativa centimetri de casa.
Zari o silueta fugind pe afara. Vocea fetei rasuna din nou la telefon spunand sa se uite la 5 metri departare de casa. Naruto se uita dar nu vazu nimic. Apoi, licari un fascicol galbui. Se revarsa usor prin intuneric, ca o raza de soare pe chipul unei fete. Se opri brusc, nu stia de ce. Dupa nici un minut iarasi se auzi vocea fina de fata care ii spunea sa vina la sursa luminii si inchise. Naruto tipa ca un nebun la telefon fierband de nervi, necajit ca nu stia ce se intampla. I se parea cunoscuta vocea fetei.

~Flash Back~
-Baiete, treci incoace!se auzi din cealalta camera o voce subtire. Ai promis ca mergi la magazin!
-Da mama! Asa am promis si acum ma pregateam.spuse vocea unui baietel, o voce care dadea semne ca este un baiat de 6 ani.
Era un baietel care nu ajungea la clanta usii. Vocea lui de cristalin inca rasuna in camera acestuia, o camera mica cu multe jucarii de plus si masinute. Era un colectionar de masinute, mai ales cele de colectie dar se multumea cu ce avea cand parintii lui ii aducea vorba ca nu au bani. Baietelu sari sa prinda clanta usii si parul lui se vazu in oglinda prinsa pe usa. Un fir de par galbui pica pe jos dar el nu observa si tot se chinuia sa deschida usa. Ajuns in camera alaturata mama lui, o persoana care arata trecuta prin viata, trecuta de 35 de ani, il certa ca este mincinos si ii puse niste maruntis. Ii spuse sa ia lucrurile de pe hartiuta, intinzand o bucata de hartie toata scrisa, erau multe lucruri pentru maruntisul din mana mica a copilului.
Porni voios spre magazin. Cu toate ca ii displacea sa faca cumparaturi nu avea de ales. Mama lui tot timpul facea curat in casa si tatal sau era plecat din sat pentru a aduce bani acasa asa ca se descurcau cu ce trimitea barbatul. De la o varsta frageda, blondul, a devenit barbatul casei dar, ii placea sa taie lemnele dar considera ca aceste cumparaturi erau pentru fete.
Pe strada toata lumea il saluta. Ajuns in fata unei cafenele dadu nas in nas cu un baiat, la fel de statura cu el. Baiatul il saluta strigandul pe nume. Era Sasuke, Sasuke Uchiha. Parul lui negru ii scotea in evidenta fata lui alba. Sasuke il saluta inapoi pe blond spunandui Naruto.
Naruto porni mai departe. Era fericit ca isi vasuse prietenul, dupa o luna in care Sasuke a fost plecat. Se simtea singur fara el, fara sa socializeze macar un pic cu acesta.
Dupa 5 minute de mers ajunse la un magazin, mai gol, si intra. Ceru sa i se dea tot de pe lista si vanzatorul ,un tip trecut de 50 de ani, ii indeplini dorinta. Naruto iesi din magazin ducandu-se acasa. Pe drum dadu nas in nas cu o fata, putin mai inalta ca el. Dar nedandu-i atentie isi continua drumul. Era o toamna mohorata, anotimpul preferat a lui Naruto. Ii placea cum plangeau copacii dupa pasarile care plecau departe, ii placea faptul ca acestia formau un covor multicolor. Considera ca acest covor era curcubeul facut de pamant in urma plecarii pasarilor, ca atunci cand ploua si iese soarele si dupa acesta lasa un curcubeu fermecator. Cand vedea acel covor era fericit, nimeni si nimic nu il putea opri. Ii placea sa faca poezii de dragoste ne stiind ca acestea nu vor fi niciodata citite. Cerul dadea semne de ploaie, se intunecase din cauza acestuia dar pe blond nimic nu il putea opri sa ajunga acasa, unde se simtea in siguranta.
Ajuns acasa mama sa il anunta ca aveau vizitatori pe la 7. Baiatul s-a bucurat asa de tare incat a luat vreo 2 trante incercand sa ajunga in camera. Se uita la cer, era in jur de 6 dupa parerea lui. Nu putea sta degeaba. Incepu sa isi caute cele mai frumoase haine pentru a intampina musafirii. Dupa spusele mamei acei oameni erau prieteni ai familiei deci trebuia sa ii impresioneze.
Isi lua un costum alb, o camasa neagra cu dungi portocalii.
Ora 7 veni pe neasteptate si invitatii nu mai veneau. Baiatul era prea ingrijorat pentru acesti oameni incat, la un momentdat, a inceput sa urle prin casa de nervi. Dupa numai 5 minute au ajuns. Erau 2 persoane invarste, trecute de 40 de ani cu o fata de varsta lui Naruto. Blondul o recunoscu imediat, era fata cu care se intalni el pe drum. Fata bucuroasa ca il vede pe blond il lua in brate. Toti 4 ramasesera uimiti. Aceasta se indragosti de baiat de cand il vazu si totusi nu se intrista de reactia lui, spera ca pe viitor sa fie iubita lui.

***

Dar... dorinta fetei se destrama dupa un an dorinta i se destrama si afla ca Naruto a mers la scoala si ea urma sa se mute. Dupa ce fata s-a mutat din Konoha nimeni nu a mai auzit de ea, doar ca a plecat in Tokio sa isi indeplineasca visul. Nu era tocmai fericita ca trebuia sa plece dar trebuia sa isi indeplineasca visul.
~End~

Isi aminti,era acea fata care ii sarise in brate, atunci cand avea musafiri. Trebuia sa ii recunoasca vocea dar nu o facu. Credea ca fata de pe celalalt fir era suparata pe el dar nu ii pasa atat timp cat o avea pe Hinata langa el.
Iesi afara val-vartej dar nimeni nu il urma. Naruto fierbea de furie, era suparat ca fata ii va strica relatia noua cu Hinata. Fugi in intuneric. O aura negativa se revarsa din el.
Se auzi un ras de dupa un copac. Se dezvalui. Naruto isi comfirma, era fata de acum 10 ani.
-Naruto, ma mai ti minte?spuse fata cu vocea ei cristalina. Din ea iesea o aura pozitiva, era fericita ca il vedea pe blond. Sunt Tanaka Hanami, in caz ca nu iti amintesti. Incantata, Uzumaki Naruto.

~Flash Back~
-Naruto, ei sunt familia Tanaka.spuse vocea blanda a mamei lui. Domnul, este partenerul de afacere si prietenul tatalui tau, Tanaka Ayame. Doamana, este sotia lui Tanaka Izumi, iar fata care tocmai a sarit in bratele tale este Tanaka Hanami.
Naruto intinse mana, iar domnul Tanaka i-a strans-o, ca un barbat adevarat. La fel facu si cu doaman Tanaka, si cu fica acestora. Naruto nu simtea nici un sentiment pentru acea familie, nu putea sa ii adore sau sa ii dispretuiasca dar totusi, din Naruto iesea o aura negativa, iar fata lui era lipsita de expresie
-Ma duc in camera.bolborosi baiatul. Sa ma chemi cand e gata cina.
Ajunse in camera si se intinse. Nu ii placea acea familie deloc. Erau ciudati, dupa parerea lui Naruto. Blondul fu trezit de o voce, o voce mai ascutita decat a mamei lui. Era Hanami care statea statea in prag. Afisa un zambet, un zambet fals dupa parearea lui Naruto apoi pleca din usa si se aseza pe o margine a patului. Se uita in gol. Avea o fata lipsita de expresii si din ea, radia ca lumina soarelui o aura pozitiva, te orbea cata veselie avea in ea.
~End~

Reactia blondului era foarte normala,a inceput sa o intrebe ce cauta aici si fata ii spuse ca era in trecere asa ca s-a gandit sa treaca pe la el. Aflase numarul de la cineva apropiat lui si il sunase.
Fata nu se vedea prea bine in umbra noptii, era o noapte foarte mohorta, o noapte de toamna spre iarna, atunci cand nu te asteptai mai putin ca albine albe sa coboare din cer, sa umble pe pamant, inveselind copii cu venirea ei, sa isi asterne rochia peste tot satul, un sat destul de lung care se apropia de stadiul de oras doar ca blocurile lipseau cu desavarsire fiind doar case care ajungeau la maxim 2 etaje.
Un bec incepuse sa palpaie, emanand o lumina galbuie, dar trecand prin ani probabil ca era portocalie. Fata fetei se vazu. Era alba si palida, slaba si mai mica decat Naruto ca statura. Bretonul destul de lung, roscat, ii acoperea jumatate din fata. Imbracamintea ei era stridenta, prea incarcata cu multe bijuterii si taieturi. Brunetul vazand-o pe roscata o intreba ce o patit si aceasta, incepu sa tipe curgandu-i lacrimi pe fata. Expresia ei emana tristete, o tristete pe care nimeni nu o simtise vrodata. Fata incepu sa ii spuna ca il iubeste si Naruto ramase socat. Nu stia ce sa faca. El o iubea pe Hinata, era iubirea lui, macar 2-3 ani.
Fata se opri din plans. Ii vazu expresia fetei si isi dadu seama ca sentimentele nu sunt reciproc. Pe fata fetei se citea furia, o furie nebuna si o dorinta amara de ucidere. Ea il vroia pe Naruto doar langa ea si nu langa alta fata.
Disparu in noapte si il lasa pe Naruto singur, prins in ganduri si idei. Isi dadu seama unde se indreapta fata si se duse dupa ea. Se intrepta spre....


Dragoste de adolescent - Pagina 2 Tumblr_m9njar6Jx91r3ri0mo1_500

Mereu să lupţi pentru persoana dragă, altfel vei regreta toată viaţa că ai lăsat-o să plece. Nu te juca! Iubirea e ceva! Gândeşte-te, fă pasul înainte căci merită să iubeşti, să fi iubit şi apreciat. Nu lăsa totul acum, luptă pentru ea sau alege să fie fericită şi tu să plângi neîncetat că a plecat.


Ultima editare efectuata de catre MeLyNa12 in Vin 22 Iun 2012, 22:30, editata de 4 ori
Sus In jos
Elly.
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Elly.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucureşti. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2298
Puncte : 2572
Reputatie Reputatie : 212

Dragoste de adolescent - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste de adolescent   Dragoste de adolescent - Pagina 2 I_icon19Dum 01 Ian 2012, 04:35

Hei! dap !

Doamne, cum ai putut face capitolul acesta superb in ziua de revelion la ora 2? lough Eu n-as fi reusit niciodata. -.-'

Te felicit draga mea lough in love

Abia astept next <3

Spor la scris si idei! kiss

Si eu iti doresc un an nou fericit plin de iubire, sanatate si fericire in love


    Dragoste de adolescent - Pagina 2 J6r  

    At sunrise everything is luminous but not clear. It is those we live with and love and should know who elude us.
                  You can love completely without complete understanding.



Sus In jos
MeLyNa12
Guardian Ninja
Guardian Ninja
MeLyNa12

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : oriunde nu ajunge soarele
acebook acebook : Adauga-ti profilul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2312
Puncte : 2424
Reputatie Reputatie : 75
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, animeuri, jocuri
Stare de spirit Stare de spirit : Ce contează?

Dragoste de adolescent - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste de adolescent   Dragoste de adolescent - Pagina 2 I_icon19Dum 01 Ian 2012, 04:38

uh,tu cum ai putut scrie la 4 dimineatza, esti treaza ?:> uh mersi de complimentul adus ficului,ca de fiecare data, dar nu cred ca o sa aduc nexxtul maine, voi fi foarte obosita dar daca o sa am inspiratie o sa il aduc . Vreau sa fac noapte laba deci slabe sanse xD, daca te culci iti urez noapte buna si vise placute >:D<


Dragoste de adolescent - Pagina 2 Tumblr_m9njar6Jx91r3ri0mo1_500

Mereu să lupţi pentru persoana dragă, altfel vei regreta toată viaţa că ai lăsat-o să plece. Nu te juca! Iubirea e ceva! Gândeşte-te, fă pasul înainte căci merită să iubeşti, să fi iubit şi apreciat. Nu lăsa totul acum, luptă pentru ea sau alege să fie fericită şi tu să plângi neîncetat că a plecat.
Sus In jos
Fucking&Crazy>Beibii
Genin
Genin
Fucking&Crazy>Beibii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Somewhere, near heaven......in the world of sugar and love:x:X:x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 108
Puncte : 138
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : Mafia International Corporation
Stare de spirit Stare de spirit : Falling in love.........

Dragoste de adolescent - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste de adolescent   Dragoste de adolescent - Pagina 2 I_icon19Lun 02 Ian 2012, 17:39

deci...in primul rand OMG!!!!!!!!! chiar super si cum a spus si elly...cum ai pus nextul la ora aia...LOL!!!!!!!! superb...eu una nu am pus nextul de cateva zile si tu ai fost constiincioasa si l-ai pus...bravo, si rusine mie...oricum, ti-am promis ca o sa iti "vizualizez" ficul zilnic si asa o sa fac...schimbarile se vad seminificativ...in cateva zile ai devenit foarte buna...bravo si te felicit!!!! multumim pentru urari si iti uram sa ai un an plin de impliniri si realizari!!
Bye scumpa, te-am pupaci
t dulce!!!!!!!!!!


Dragoste de adolescent - Pagina 2 575281br5nqkcttj Fire from my heart•
•Burning just for you•
Dragoste de adolescent - Pagina 2 Fgfdgq
•When you're far away•
•I`m in love with you Dragoste de adolescent - Pagina 2 575281br5nqkcttj
Sus In jos
MeLyNa12
Guardian Ninja
Guardian Ninja
MeLyNa12

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : oriunde nu ajunge soarele
acebook acebook : Adauga-ti profilul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2312
Puncte : 2424
Reputatie Reputatie : 75
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, animeuri, jocuri
Stare de spirit Stare de spirit : Ce contează?

Dragoste de adolescent - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste de adolescent   Dragoste de adolescent - Pagina 2 I_icon19Lun 02 Ian 2012, 23:03

uh,multumesc mult dar voi pune nextul pana in 12,sper. Daca nu e poate il gasitzi maine la 9-10, la prima ora cand ma trezesc xD happy2 dance2


Dragoste de adolescent - Pagina 2 Tumblr_m9njar6Jx91r3ri0mo1_500

Mereu să lupţi pentru persoana dragă, altfel vei regreta toată viaţa că ai lăsat-o să plece. Nu te juca! Iubirea e ceva! Gândeşte-te, fă pasul înainte căci merită să iubeşti, să fi iubit şi apreciat. Nu lăsa totul acum, luptă pentru ea sau alege să fie fericită şi tu să plângi neîncetat că a plecat.
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Dragoste de adolescent - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste de adolescent   Dragoste de adolescent - Pagina 2 I_icon19Mar 03 Ian 2012, 03:35

buna fun

imi place capitolul good job

e supetmegabestial happy

il ador dar astept next happy2


Dragoste de adolescent - Pagina 2 Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Dragoste de adolescent - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Dragoste de adolescent - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste de adolescent   Dragoste de adolescent - Pagina 2 I_icon19Mier 21 Mar 2012, 16:46

hei ,



un fic foarte frumos ,

imi plce si titlul ,

ai o descriere chiar foarte buna ,

sper sa ma anunti si pe mine de next ,

astept cu nerabdare continuarea ,

bafta si pupici


Dragoste de adolescent - Pagina 2 S6he8w
Dragoste de adolescent - Pagina 2 Npi5xg
Dragoste de adolescent - Pagina 2 2myt0zq




Dragoste de adolescent - Pagina 2 R0b9k0
Sus In jos
MeLyNa12
Guardian Ninja
Guardian Ninja
MeLyNa12

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : oriunde nu ajunge soarele
acebook acebook : Adauga-ti profilul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2312
Puncte : 2424
Reputatie Reputatie : 75
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, animeuri, jocuri
Stare de spirit Stare de spirit : Ce contează?

Dragoste de adolescent - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Capitolul 7   Dragoste de adolescent - Pagina 2 I_icon19Sam 23 Iun 2012, 10:12

Am venit dupa atatea luni de asteptare cu un next. Am venit cu un capitol lung sa recuperez lunile happy2.Ma apuc sa il continui pentru ca am idei. Cu toate ca acesta a fost primul meu fic puppy eyes, "Amintiri sangerii. Viata nocturna a printesei" m'a facut remarcata si ii multumesc love. Fara voi acest fic nu ajungea nici la 3-4 capitole. Va multumesc ca m'ati sustinut si dupa mai multe ganduri am decis sa il continui. Va rog sa ma iertati si sa il mai umariti, promit ca v'a avea si un "sezon" 2.

7.Malefica fata din copilarie


Se indrepta spre casa lui Sasuke. Ii era frica sa ajunga la brunet acasa dar trebuia sa o faca. Seara mohorata inca isi facea simtita prezenta in starea de spirit. Cerul inca era innorat, si luna nu isi arata stralucirea. Naruto mai avea putin si ajungea acasa la brunet. Se gandea la ce o sa faca daca o gaseste pe roscata acasa la Sasuke.
Incepuse sa fuga fara sa vrea. Corpul i se misca singur, era un robot. Nu stia ce face, parca nu avea sentimente. O inima de otel inchisa in el si cu toate acestea gandirea lui era destul de lipede. Dar el consideara ca nu mintea e aceea care trebuie sa fie limpede,ci sufletul dar, sufletul lui era inecat in tristete si intuneric, exact ca noaptea aceea. Era in fata casei. Isi arunca telefonul usor,in curte sa nu il ia cineva si batu la usa. Nimeni nu raspunsese asa ca incerca usa. Era descuiata si intra. Ajunse in hol si intra in sufragerie. Nu era nimeni. Arunca o privire in toata casa dar toti disparuse. Roscata ii lua pe cei 3 cu forta. Naruto nu mai gandea limpede. Nu mai avea nimic in el care sa mai fie limpede. Ajunse cu totul in intuneric, se scumfundase dea dreptul.
Isi reveni atunci cand auzi soneria telefonului. Il suna cineva. Avea sperante sa fie Hinata sau macar Sasuke. Era acelasi numar. Se auzi o voce in telefon tipand, era Hinata. Naruto tipa ca un nebun sa inceteze sa ii faca rau Hinatei dar se auzi aceeasi voce cristalina, aceeasi ura in glas si aceeasi dorinta de razbunare intr-un ras malefic.
-Tu!striga blondul furios. Hanami, ce ii faci Hinatei? Spune-mi repede!
-Usurel.spuse fata calma. Nu vei face nimic cu nervi aceia.si inchise. Fata de pe firul celalalt pleca si il lasa pe Naruto singur. Se duse sus, isi puse ceasul sa sune la ora obisnuita, 7.00, si se culca fara a se mai spala pe fata sau dinti.
Dimineatza veni repede, cu pasi prea rapizi. Soarele fugea prin camera unde dormise Naruto. Era in camera de oaspeti. Nu suporta acea casa. Trebuia sa scape repede din ea. Se trezi alene si se duse la baie incepand sa se spele pe fata. "Ce prost sunt!" isi zicea el in timp ce se imbraca.


~Flash Back~
Pov de Naruto.

Era vara, eram cu prietenii afara. Aveam 14 ani si terminasem clasa a 8'a cu premiul I in frunte cu Sasuke si Hinata. In fiecare seara de vara ieseam cu Sasuke, Hinata si toata gasca afara. Atunci nici nu stiam ca Hinata ma pleacea. Eu eram cu fetele doar de dragul de a fi cu ele, fara sa am sentimente pentru ele. Asa m'am inteles cu Sasuke dupa ce prietena sa il parasi cu un an in urma. Cand o iubi asa de mult.... tot timpul asculta piesa Maximilian-Habar n-ai tu, il facea sa se simta mai bine. Am ridicat capul spre cer. Era in jur de 10. Am scos telefonul si m'am uitat la ceas. aveam dreptate. Era ora 22.05. De mic am fost bun sa estimez ora dupa luna/soare. Le'am zis la toti ca plec iar Hinata a spus ca vine si ea dar nu am fost de acord, am zis ca vreau sa merg singur acasa pentru a'mi pune ordine-n ganduri. Le stransesem mana la toti baietii si le pupasem pe obraz pe toate fetele. Mersesem 10 pasi si Sasuke spuse:
-Ai grija!spuse brunetul cu o roscata in brate dupa ii dadu un sarut lung dar nepasional. Acea fata roscata se numea Karin si se tinea dupa Sasuke de la gradinita. Ea nici nu banuia ca dupa atata timp de raspunsuri negative acum isi batea joc de ea. Si eu eram cu o fata, de jumate de an blonda cu ochii mov. Era sefa clasei. In fiecare zi isi schimba culoarea hainelor, doar toata era aceeasi culoare* si a capatat porecla de "Fata curcubeu".
-Nu sunt ca tine, femeie!spusem eu iar toti izbucnira in ras.
-Tuu!.spunand asta se ridica si o tranti pe saraca fata in jos. Veni la mine si vroi sa imi traga un pumn dar il prinsesem si ii dadusem drumu.
-Lasa, pe alta data. si am plecat.
Mergeam de circa 15 minute si gandurile tot nu imi dadeau pace cand de odata imi aparu in fata o tipa blonda in lumina slaba a becului. Ma intreba daca o mai stiu si eu ii spun cu dispret ca nu am cum sa stiu toate tipele din oras. Trecu o masina si ii lumina fata. O recunescusem, era Tanaka Hanami. Se indrepta spre mine cu pasi marunti si calculati. Se arunca la pieptul meu si imi apuca bluza alba cu "Monster Energy" si spuse ca ii fuse dor de mine. Dupa multe discutii si cand atmosfera era mai degajata ea spuse ca ma iubeste si a fost dragoste la prima vedere atunci cand m'a vazut pe strada. Eu ii spun ca sentimentele mele nu sunt reciproc iar ea se ridica de pe scaun si fugi, incepand sa zbiere "Naruto! Te urasc Naruto! Nu te voi lasa cu o alta fata!"
~End~


Naruto ascuns prin gandurile sale nu observa ca ajunse la scoala. Se gandea la ce s'a intamplat aseara. O ura pe Tanaka. Fata oare stia ca nu face bine ce face sau poate crede ca asa il face pe Naruto sa o iubeasca? Oare dupa atatia ani ea sa mai aiba sentimente pentru el? Era foarte ciudat. Cum intra pe poarta scolii Hinata ii sari la gat. Naruto ii spusese un "Buna dimineata" bland si incepu sa o sarute pasional. Hinatei ii placea, in sfarsit il cucerise pe blond si era numai al ei. Se apropiata si Sasuke cu Sakura. Cei 2 inca nu isi dadura seama ca se iubesc reciproc. Sasuke intinse mana iar Naruto rupse mana pentru a da noroc cu brunetul. Ei nu mai isi spuneau salut, deja se salutau prin stransoarea mainii. Dupa 2 secunde Sakura spuse si ea un "Neata" somnoros si blondul spuse la fel si toti izbucnira in ras.
-Sasuke,spuse Naruto abatut, ce v'a facut Tanaka?
-Aaaa fata aia roscata? Pai a stat de vorba cu Hinata si a descoperit ca sentimentele ei fata de tine sunt sincere. Atata vroia sa stie. Dupa ce i'a spus Hinata aia ne lasa pe fiecare unde vroiam inafara de casa mea. Hinata a dormit la Neji, iar eu la Sakura.termina de spus dupa care ii dadu un cot in brat la Sakura iar aceasta ii arata limba. Asa bine se intelegeau.
De ei se apropiara si Sai cu Ino care se tineau de mana, Neji cu TenTen care se sorbeau din priviri gata-gata sa se sarute si Kiba care era singur. Nici acum nu isi gasise o prietena. Au inceput sa se indrepte spre clasa cand ii suna telefonul rozaliei. Era....


______________________________________________________
*Ma refer ca ea are si bluza, si pantalonii, si papucii la fel!


Melodia pe care o asculta Sasuke:


Dragoste de adolescent - Pagina 2 Tumblr_m9njar6Jx91r3ri0mo1_500

Mereu să lupţi pentru persoana dragă, altfel vei regreta toată viaţa că ai lăsat-o să plece. Nu te juca! Iubirea e ceva! Gândeşte-te, fă pasul înainte căci merită să iubeşti, să fi iubit şi apreciat. Nu lăsa totul acum, luptă pentru ea sau alege să fie fericită şi tu să plângi neîncetat că a plecat.
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Dragoste de adolescent - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste de adolescent   Dragoste de adolescent - Pagina 2 I_icon19Sam 23 Iun 2012, 10:27

Mai intai..Prima!!!!!!!! Imi place mult nu am cuvinte..SAsuke a dormit la SAkura? Sigur iese ceva bun din asta (HEHE). Ma bucur ca aia le-a dat drumul si ma bucur ca ai adus next-ul. Acum te las chiar daca comentariul este scurt dar ma duc la celalat fic pentru ca am fost pedepsita si mai intram cate 5 minute cand era tata plecat... puppy eyes


Dragoste de adolescent - Pagina 2 Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
MeLyNa12
Guardian Ninja
Guardian Ninja
MeLyNa12

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : oriunde nu ajunge soarele
acebook acebook : Adauga-ti profilul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2312
Puncte : 2424
Reputatie Reputatie : 75
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, animeuri, jocuri
Stare de spirit Stare de spirit : Ce contează?

Dragoste de adolescent - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Capitolul 8   Dragoste de adolescent - Pagina 2 I_icon19Lun 25 Iun 2012, 18:13

HA-IAAAAA! hi! Am adus si acest capitol scris azi. Sper sa va placa. Eu il ador :o3. Cu toate ca .... nu spun. Va las pe voi sa descoperiti. Ah, ah cata treaba cu cei 2, cate discutii, cate .... OF angry. Am fost harnica aducand cu mine 3 nexturi, unul il gasiti aici, unu la Amintiri sangerii. Viata Nocturna a printesei. , iar altu la Agentul roz(in colaborare cu Maria)
Hai ca va las sa cititi nextul well? awesome right?



8.Ce? Nu se poate! Vorbesti serios?! Tu esti....


Era tatal fetei! Se opri in loc si ramasese cu gura cascata. Nu mai putea merge. Toti se oprira si se uitara la fata ei. Cazu jos.
-Nu vreau!incepu sa tipe ea ca o isterica.Nu vreau! Nu.
Se suna. Sasuke le facu semn sa o ia inainte. Noroc ca aveau sportul. Sasuke se lasa in jos si ii puse mana pe fata spunandu'i sa se linisteasca. Sakura deschisese gura dar nu iesi nimic. Vroia sa ii spuna si brunetului vestea dar nu putu.
-Sakuraa!se auzi o foce familiara. Era Hinata. Incepu sa fuga cand o vazu pe jos, inca in soc. Ce ai patit?
-I-iti po-pove-povestesc m-mai tarziu.spuse fata balbaiunduse. Sasuke ii trase o palma si ea incepu sa tipe. Ce ai facut dobitocule! De ce m'ai pocnit! Te omor!spuse fata nervoasa.
-Cap plat nu iti mai reveneai.spuse Sasuke nervos. Ce ai patit?
sakura tacea. Oare de ce? Nu ii putea spune brunetului de ce a fost socata. Se ridica si o intreba pe Hinata de ce a venit iar ea le spuse ca merg in vacanta de vara in excursie, doar clasa lor. Unde? Nici ei nu stiau. Sakura o lua pe Hinata si plecasera lasandu'l pe Sasuke nedumerit.
-Ce ai patit?intreba Hinata.
Sakura se gandi si iar se gandi cum sa formuleze. Oare cum putea sa formuleze sa nu o bage si pe Hinata in soc?
-Sasuke va fi parteneru meu la o petrecere si e musai sa merg cu el. Famila Haruno si Uchiha sunt partenere de afacere, cum stiu toti si au fost invitate la o petrecere iar copii lor, adica eu si Sasuke caci Itachi este plecat, trebuie sa aparem impreuna. HINATA! Ce sa fac? nu vreau sa merg cu el! Chiar daca ne'am apropiat nu il consider un partener, mai degraba un amic. Nu am sentimente pentru el! Ce sa fac?striga Sakura disperata.
Ele nu stiau ca cineva le asculta. Sakura isi intoarse capul si il vazu. Avea pielea alba iar ochii lui de onix se uitau in gol. O suvita bruneta ii atarna pe fata alba.
-De ce nu mi'ai spus atunci?spuse el suparat nestiind de ce. De ce nu ai spus ca nu vrei sa mergi cu mine?striga el disperat. Nu stia de ce este asa suparat, nu o iubea pe rozalie, din contra simtea acelasi sentimente de amicitie ca si ea. Rozalia ramasese fara cuvinte. De ce brunetul striga la ea? Dupa ce o jigneste...
-Intre voi nu s'a schimbat nimic?intreba Hinata. Ati fost asa apropiati in ultima perioada si acum... iara sunteti reci unul cu altu? Nu va inteleg.spuse ea dupa care pleca. Ii lasa singuri. Amandoi se uitau in pamant, parca erau rusinati de cuvintele Hinatei. De ce oare? Tineau unul la altul? Sakura dadu din cap. Alunga gandul si ridica capul strigand "HAI!". Sasuke se uita nedumerit la ea. Rozalia spuse ca vor intarzia la ora, au trecut 10 minute de cand se sunase, trebuiau sa ajunga si ei nu? Sasuke dadu din cap in semn de afirmativ si pornira.
Doamna de sport era o profesoara destul de amara. Avea ochii si parul ii era prins in coada la spate.Bretonul de culoarea zinzolinului ii acoperea toata fruntea. Se uita la ei si ii aparu un zambet pervers pe fata. Ii intreba unde au fost singurei iar amandoi se inrosira. Dupa 1 minut Anko, caci asa o chema pe acea profesoara ii trimisese in formatie. Ora de sport trecu foarte incet, asemanatoare au fost si urmatoarele 4 ore. Ultima ora aveau dirigentia. Kakasi ii anunta de excursie din nou si le spuse ca trebuie sa aiba la ei tot ce le trebuie. Locul unde mergeau era in Romanaia la Brasov. Toti copii huiduira. Le placea ideea. Sa schieze era viata lor. Fara sa le mai zica ceva le dadura drumu cu 30 de minute inainte.
Sasuke si Sakura se despartira la iesire din curte. Fiecare mergea pe drumul lui acum. Se simteau vinovati. Oare de ce? Rozalia ajunse acasa plina de ganduri, tranti usa si urca sus pe scari. Pana ce ajunse in camera ei. Se arunca pe pat si incepu sa bata din pumni si din picioare ca nu vrea. De ce cu baiatul pe care il iubeste sa mearga la petrecerea aia tampita. De ce el? Nu putea fi fratele sau mai mare Itachi? Macar la el nu tinea deloc. Incepuse sa planga. Plangea de nervi si draci. Tipa si injura. Katy intra in camera. Ii vazu starea fetei si ii puse mana pe spate. Sakura se trezi din acea stare si se uita cu ochii umflati la sora sa speriata de urletele rozaliei. O intreba ce are iar fata ii povesti ce aflase azi. Katy rase si ii spuse:
-Si iubirea ta pentru Sasuke unde e? Unde a fugit acea iubire?
Sakura ramase incremenita. Oare de ce? Pentru ca nu credea ca sora sa va aduce vorba de asa ceva. Credea ca ii va spune: "Lasa, totul va fi bine, o sa te distrezi si nimic nu te va opri sa stralucesti la acea petrecere". Asta vroia ea sa auda. Incepu sa ii pice lacrimi. Plangea? Nu. Katy plangea. De ce? De ce plangea acea fata vesela? Oare ce patise? Katy se puse in genunchi si ii spuse ce patise. Se culcase cu un baiat.
-Ce? Nu se poate! Vorbesti serios?! Tu esti....nu termina de spus ca o intrerupse Katy.
-NUUUU! Nu sunt insarcinata. E prietenu meu! A venit si el aici. Sakura nu stia de prietenul ei.
Se linistise. Credea ca sora sa e insearcinata. Mai intai trebuia sa termine facultate apoi sa faca un copil nu? Sa nu isi ocupe timpul cu crescutu lui. Katy ii spuse ca trebuie sa se pregateasca pentru acea petrecere. Cauta tot dulapul si isi lua o rochie turcoaz,mulata si scurta, si niste sandale negre. Si le puse pe pat si se duse in baie. Dadu drumu la apa sa curga libera in cada cea mare in timp ce ea cauta spumantul de baie. Lua un prosop alb si pufos si si'l puse pe suport. Se scalda in apa calda. Se simtea asa bine. Uitase de toate. Se relaxa. Uitase de Sasuke, Katy si oricare. Era numai ea in baia bej. Se lasa pe spate si se uita la tavanul alb. Ii suna telefonul. Stia ca este ora 6.30. Mai avea jumatate de ora si trebuia sa plece. Maine era sambata deci putea sa stea pana tarziu in noapte. Se ridica din cada lenesa si se infasura in prosop. Se sterse si isi lua halatul. Dupa 20 de minute de stat in baie (facandu'si machiajul. parul...) iesi si se imbraca cu rochia. Asa bine ii statea! Cobora jos si il vazu pe Sasuke. Amandoi se uitau mirati. Culoarea rochiei si a papionului erau identice. Amandoi se inrosira. Sakura cobora cu gratie scarile si se aseza in fata lui Sasuke. Tocurile sale o faceau cu 10 cm mai inalta, aveau platforma 5 centrimetri iar tocu era 10 in intregime, deci mai avea numai 5 cm si il ajungea pe Sasuke. Amandoi iesira pe usa si parintii dupa ei. Mama Sakurei zice:
-Sakura, ial pe Sasuke de brat.
Rozalia se facu rosie. Sasuke era pregatit, isi aseza bratul in asa fel incat bratul ei firav sa incapa. Il lua. Se inrosi. Se urcara in masina si pornira spre petrecere. Ajunsi acolo dadusera nas in nas cu un baiat asemanator descrierii lu Katy. Sakura ramasese socata. Sakura deschisese gura sa vorbeasca dar cuvintele nu vroiau sa iasa. Natsu ii vazu intentia si o saluta.
-Ce? Nu se poate! Vorbesti serios?! Tu esti....


Dragoste de adolescent - Pagina 2 Tumblr_m9njar6Jx91r3ri0mo1_500

Mereu să lupţi pentru persoana dragă, altfel vei regreta toată viaţa că ai lăsat-o să plece. Nu te juca! Iubirea e ceva! Gândeşte-te, fă pasul înainte căci merită să iubeşti, să fi iubit şi apreciat. Nu lăsa totul acum, luptă pentru ea sau alege să fie fericită şi tu să plângi neîncetat că a plecat.
Sus In jos
Violence Vic
Chūnin
Chūnin
Violence Vic

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Hell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 556
Puncte : 627
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : killin' chillin'
Stare de spirit Stare de spirit : wanna murder someone

Dragoste de adolescent - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste de adolescent   Dragoste de adolescent - Pagina 2 I_icon19Lun 25 Iun 2012, 22:58

prima nr1 cine cine cine


Dragoste de adolescent - Pagina 2 Tumblr_me0pco6sfS1qbc9uxo2_500_large
LIFE
SUICIDE

Moartea nu e atăt de rea, după ce-ai trecut prin ea o dată.
Iar eu am trecut.
Nu-mi mai e frică de moarte acum.
Mi-e frică de tot restul.
-Nastya Kashnikov
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Dragoste de adolescent - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Dragoste de adolescent - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste de adolescent   Dragoste de adolescent - Pagina 2 I_icon19Mar 26 Iun 2012, 11:52

a fost foarte foarte frumos ,

chiar mi-a placut ,

sincer astept continuarea cu nerabdare ,

scuze ca n-am apucat sa dau commsi la celalalt capitol ,

anunta-ma de next ,

crisu te pupaceste dulce de tot


Dragoste de adolescent - Pagina 2 S6he8w
Dragoste de adolescent - Pagina 2 Npi5xg
Dragoste de adolescent - Pagina 2 2myt0zq




Dragoste de adolescent - Pagina 2 R0b9k0
Sus In jos
Crystal
Legend
Legend
Crystal

Merite deosebite :
Dragoste de adolescent - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5170
Puncte : 8264
Reputatie Reputatie : 1725

Dragoste de adolescent - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste de adolescent   Dragoste de adolescent - Pagina 2 I_icon19Joi 05 Iul 2012, 19:12

Fic blocat la cererea autoarei.

closed


Dragoste de adolescent - Pagina 2 Hag
I dream of rain
I dream of gardens in the desert sand
I wake in vain
I dream of love as time runs through my hand


Desert Rose
Sus In jos
Continut sponsorizat




Dragoste de adolescent - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste de adolescent   Dragoste de adolescent - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Dragoste de adolescent

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-