Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Memoriile unei iubiri Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Memoriile unei iubiri Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Memoriile unei iubiri

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
tesari'a
Academy Student
Academy Student
tesari'a

Localizare Localizare : Regatul Celor Patru Anotimpuri
Nr. mesaje Nr. mesaje : 31
Puncte : 45
Reputatie Reputatie : 4

Memoriile unei iubiri Empty
MesajSubiect: Memoriile unei iubiri   Memoriile unei iubiri I_icon19Mar 03 Ian 2012, 20:12

Buna...incep si eu primul meu fic de pe acest forum ,cum am precizat si in descrise am regasit mai multe ficuri scrise de demult si am hotarat sa fac din toate unul singur .Nu am modificat decat greselile de tastare din primele capitole deoarece vreau sa vad daca scrierea mea de acum cativa ani s-a imbunatatit .Este scurt ,urmatoarele o sa fie mai lungi.Daca primesc macar un feedback cred ca voi posta si celelalte capitole in aceeasi seara .Hope you enjoy it :)


Capitolul 1





Povestea vietii mele .Sau mai bine zis tragedia vietiii mele .Povestea mea incepe acum 14 ani ,in Tokyo .Soarele stralucea cu putere ,aratand in acest fel faptul ca primavara domina . Era o minunata zi de 28 martie .Razele soarelui erau atintite deasupra unei camere de spital .In aceea dependinta domnea culoarea alb .Geamul era deschis si cateva pasarele cantau voioase fericitul eveniment . In aceea camera era o femeie foarte frumoasa .

Tanara tinea un bebelus in brate .Aceea femeie era mama mea .Daca nu as fi fost asa de mica pentru a intelege expresia fetei ei ,probabil ca astazi lucrurile ar fi stat cu totul altfel .Dar n-a fost sa fie .Ochii mei verzi exprimau bucururie si putina teama .Dar eram fericita .Peste cateva luni am aflat cum ma cheama :Sakura .Un nume foarte frumos ,care mi se potrivea .De ce ? pai ,parul meu ,desi destul de scurt la vremea respective ,mai exact aveam cateva firicele ,era de culoarea petalelor ciresilor de-abea infloriti .Eram tare fericita. Dintre toate persoanele de (iertati-ma nu stiu ce vorbesc) feminin din familia ,care aveau toate parul roz ,cred ca cel mai bine semanam cu bunica mea ,o femie foarte frumoasa ,cu parul de aceeasi nuanta cu culoare parulu meu si ochii verzi .Pe ea o iubeam foarte mult .Si pe tatal meu ,asta e adevarat .Numai mama ,ea era cea mai diferita de toate rudele mele de (iertati-ma nu stiu ce vorbesc) feminin .

Parul ei negru abanos se asorta perfetc la culoarea ochiilor ei , tot negrii .Niciodata n-am simtit intradevar ca am iubeste .Nu zic asta pentru ca ar fi o femeie rea ,nu era ,dar nu scapa vreo ocazie cand faceam vreo prostie si cand nu era tata acasa sa ma certe pentru ce facusem .Bineinteles ,era normal sa imi spuna ce am voie sa fac si ce nu ,dar totusi era cam prea exigenta si prea dura .Dar nu si atunci cand eram cu tata .Cand era si el ,ea mereu ma alinta in toate felurile ,ma pupa si chestii din astea .Mda.Nu era foarte placut ,iar cand ii ziceam tatei nu ma credea niciodata.Dar numai cand eram cu el ,ca altfel n-am auzit niciodata cuvintele pe care mi le spunea .Tatal meu ,era directorul unei firme de calculatoare .Din aceasta cauza nu il vedeam foarte des .Dar bunica mereu a avut grija sa nu imi lipseasca nimic .Cu ea ma jucam ,si simteam ca ma iubeste ,pe mine si pe Rose .Cine e Rose ? pai e prietena mea cea mai buna .Mereu venea pe la noi si bunica avea grija de amandoua .Intotdeauna a fost ca o sora pentru mine ,si o nepoata pentru bunica mea .Ne asemanam foarte mult .Parul alb si ochii ei albastrii-verzui mereu atrageau atentia .Ne petreceam foarte mult timp impreuna ,deoarece tatii nostril era parteneri .De fapt asa ne-am cunoscut .Mama ei murise intr-un accident de masina ,asa ca il avea numai pe tatal ei .Ne-am intalnit la inmormatarea mamei ei .Imi amintesc ca statea ascunsa si plangea .Din prima clipa am stiut ca ne potrivim .Am mers cu ea din acel loc si astfel am reusit sa legam o prietenie foarte frumoasa .

Mi-as fi dorit ca nici eu sa nu am mama dupa ce mi-a facut .Era ziua de dinaintea zilei mele de nastere .Implineam si eu 5 anisori .Rose isi serbase ziua pe 2 martie .Ea urma sa doarma la noi Voiam sa fac o baie .Bunica m-a condus pana la baie ,insa nimeni nu ma putea pregati pentru ce urma .Mi-am dat jos halatul rosu pe care il aveam pe mine si m-am bagat in cada ,care era aproape plina .De obicei bunica ma spala .Dar in acel moment mama a intrat in baie ,spunandum-i ca o cheama cineva pe buni la telefon si sa nu isi faca grija pentru mine ,caci se va ocupa ea de mine .Atunci am simtit un fior .Nu imi facea baie ,si cand nu putea bunica chema o servitoare .Am simtit ca e ceva ciudat .Mama mi-a spus sa inchid ochi si sa deschid gura,sa se uite la dintisorii nou-crescuti .

Desi nesigura pe spusele ei ,am facut intocmai ce mi-a zis .In momenutl in care am inchis ochii ,mama si-a pus mainile pe umerii mei si m-a impins sub apa .Am inceput sa tip ,dar imediat mi-am inchis gura .Imi irosisem si mai mult oxigen .O vedeam cum ma tinea sub apa ,fara posibilitatea de a ma lasa sa ies .Am incercat sa ies ,dar degeaba .Ma simteam din ce in ce mai rau.Incercam sa dau din picioare sa pot scapa.Cand am simtit ca nu mai pot sa respir ,am incercat din nou .Am reusit pentru cateva secunde sa ma apar .Imediat ce am fost deasupra apei am tipat cat de tare am putut ,dar `mama` m-a impins la loc sub apa .Credeam ca acolo voi muri .Fiind foarte obosita si fara sa mai pot respira am inchis incet ochii .Sau mai bine zis asa am simtit.Nu mai vedeam nimic ,totul era ciudat ,insa eram constienta .Singurul lucru pe care mi-l amintesc este un ras malefic .


Ultima editare efectuata de catre Maitreyi in Joi 05 Ian 2012, 12:04, editata de 1 ori
Sus In jos
Elly.
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Elly.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucureşti. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2298
Puncte : 2572
Reputatie Reputatie : 212

Memoriile unei iubiri Empty
MesajSubiect: Re: Memoriile unei iubiri   Memoriile unei iubiri I_icon19Mar 03 Ian 2012, 20:25

Hei! dap !

In primul rand, bun venit pe forum. in love

Imi place foarte mult ideea ficului ^^ Sincer n-am mai intalnit-o.<3

Ma intreb daca saraca Sakura a supravietuit ingrijorat

Sa imi dai un P.M daca poti cand pui next. :x

Spor la scris si idei! kiss

P.s: Imi place mult numele tau ^^


    Memoriile unei iubiri J6r  

    At sunrise everything is luminous but not clear. It is those we live with and love and should know who elude us.
                  You can love completely without complete understanding.



Sus In jos
tesari'a
Academy Student
Academy Student
tesari'a

Localizare Localizare : Regatul Celor Patru Anotimpuri
Nr. mesaje Nr. mesaje : 31
Puncte : 45
Reputatie Reputatie : 4

Memoriile unei iubiri Empty
MesajSubiect: Re: Memoriile unei iubiri   Memoriile unei iubiri I_icon19Mar 03 Ian 2012, 20:35

Capitolul doi dupa cum am promis :)



Stateam intinsa pe ceva pufos ca un nor .Desi n-am deschis ochii ,am putut auzi minunatele sunete scoase de o harpa .Am simtit o briza usoara atigandu-mi corpul si facandu-l sa tremure un pic .Am crezut ca eram in Rai .Am deschis incet ochii .In acel moment am vazut ceva alb si stralucitor .Parca totusi imi parea cunoscut ,sau oare am mai fost in Paradis?Buna intrebare ,una chiar foarte buna ,dupa parerea mea .

-Sakura-chan ,draga mea ? esti bine ?Cum te simti ,esti bine ?

Imediat am recunoscut voce .Era a lui Rose .Inseamna ca si muzica harpei era produsa tot de prietena mea cu ochii verzi-albastrui .M-am bucurat enorm cand am vazut-o ,desi chipu-i era trist .

-U-unde sunt ? vocea inca imi tremura .Pe de o parte eram linistita ca Rose era cu mine ,dar pe de alta parte eram infricosata de cele intamplate .

-Sakura ,esti bine .Suntem in camera ta .Nu iti fa griji ,totul este bine .Tatal tau este afara ,discuta cu tatal meu .Bunica este cu doctorul ,vorbeste despre tine si despre starea ta de sanatate.

-Si ma-mama ?in acel moment Rose a plecat capul .Era clar ca nu voia sa imi spuna despre ea .A incercat sa spuna ceva ,dar n-a reusit .Norocul ei ca a intrat tata in camera .M-a imbratisat cu putere si s-a asezat langa mine,zambindu-mi intr-un mod foarte placut . .

-Sakura ,esti bine ?

Tata era tare ingrijorat .Desi nu
patisem nimic ,el tot isi facea griji .

-Da ,sunt bine .Dar unde e mama ? ce s-a intamplat cu ea ?

-Sakura ,trebuie sa iti spun ceva care ti-am ascuns toata viata .Mama ta naturala a murit cand te-ai nascut tu .A avut probleme si a murit .Credeam ca si tu vei muri ,dar ai stat doar 2 zile in coma .Pentru a nu simti lipsa unei mame ,m-am casatori cu sora vitrega a mamei tale .

Pe masura ce vorbea inima imi batea din ce in ce mai tare .Eram speriata .Mama mea ...nici macar nu stiu cum arata .Nici macar ea nu stie .Pana acum i-am spus mama altei perosane decat mamei mele adevarata .Incet incet ,lacrimi amare mi-au aparut pe chipul meu angelic .Tata imi stergea lacrimile ,dar degeaba .Nu m-am mai putut stapani si a inceput sa plang .Pana la urma ,Rose si tata m-au calmat .Bine ,nu dupa ce mi-au dat calmante

.Am adormit din nou .Voiam doar sa ma trezesc din cosmarul pe care tocmai il visasem .Nu putea fi adevarat .Mama mea ,sa fie moarta si o alta femeie sa ii ia locul ? tata nu ar fi permis asta niciodata ,chiar daca aceea femeie ii era mamei sora vitrega .A doua zi m-am trezit mult mai bucuroasa ,fiind convinsa ca a fost doar un cosmar .Trebuia sa ma bucur ,astazi era ziua mea de nastere .Tata probabil ma astepta dupa colt sa ma sperie si sa imi spuna `La multi ani` Sau probabil imi asundeau o petrecre surpriza .M-am imbracat cu rochita mea lila cu roz si mi-am prins parul in doua codite pe care le-am legat la capat cu fundite roz .Eram tare scumpica .Desi aveam doi cinci anisori,ma pricepeam la codite.Mi-am pus pantofiorii cu toc jos ,sa par mai inalta decat sunt .Defapt,erau de vreun centimetru ,insa ma simteam excelent!Eu eram mai mica decat un copil normal de varsta mea .Dar asta nu ma deranja .Am coborat incet scarile ,cu zgomot .Cand am ajuns ,am inchis ochii .Trebuia sa par surprinsa de petrecerea pe care mi-o organiza tata .Spre dezamagirea mea ,nu era nimeni in living .M-am indreptat usor spre bucatarie .Nici acolo nimic!

`Unde este toata lumea ?!`

Asta m-amintrebat singura .De fapt mai bine zis am gandit asta .M-am intors .In pragul usii unde era tata .Avea o privire infricosatoare si asta nu era de bine.E ziua mea! .

-Buna dimineata Sakura ,esti mai bine dup ace s-a intamplat ieri ? dupa ce ti-am dat calmantele ai dormit foarte mult,micuta mea supravietuitoare . .

Deci...

Am amutit .Cosmarul meu era adevarat .Imediat mi-a pierit zambetul de pe fata .
Tata mi-a spus ca `mama` a incercat sa ma omoare pentru ca voia averea familiei Haruno .

-Vino aici ,Sakura .Vreau sa iti faci bagajul si sa ma astepti afara ,da ?

-Dar de ce ? plecam in vacanta pentru ziua mea ?
-Cam asa ceva,micuto .

In acel moment am presimtit ca ceva nu e inregula .M-am dus in camera .Mi-am luat cele mai bune haine si catelusa mea de plus ,Sisi .In pragul usii a aparut Rose .Se putea vedea pe fata ei ca e nefericita .Se uita fix la mine .A venit repede spre mine si m-a imbratisat .Avea in ochi lacrimi .I-am raspuns la imbratisare .Desi nu stiam de ce ,am inceput sa plang si eu ,exact cum facea ea .

-Rose ,ce se intampla ? unde mergem ?

-Sakura ,nu mergem noi ,ci merigi doar tu ,desi crede-ma ca as vrea sa merg cu tine .

-Unde ? unde sa merg ? si de ce u poti veni si tu cu mine ?

-Pentru ca ...�

Cineva deschise repde usa camerei si intra .Era tata .Ma lua repde de langa Rose si ma indrepta afara
Din camera .Ploua .Din minunata zi senina fara nori care era de dimineata ,nori gri si negri se putaeu vedea .Exact in momentul in care am iesit din casa,s-a auzit un tunet . Imediat am vazut si fulgerul ..Am tipat cat de tare am putut catre tata deoarece Rose cazu la pamant .Fusese lovita.Fulgeru cazu chiar peste ea .Dar tata ma trase si ma duse afara in masina ,chemand-o pe servitoare .Inca mai tipam pentru Rose .Plangeam in acelasi timp .Tot drumul am plans .Prietena mea,Rose!Ea,ea ,ea !Si tata nu m-a lasat sa o vad ,sa o ajut.Daca moare si n-o s-o mai vad niciodata ?Lacrimile reci se amesteca cu picaturile ploii . Intr-un final ,tata a oprit masina .Am vazut scris pe o placuta `Internatul Stoneheart` .Am coborat si tata mi-a pus umbrela deasupra mea .Din cauza ploii nimeni nu si-ar fi putut da seama ca plangeam .Am vazut o femeie inalta ,cu parul negru ca la mamei .Avea o expresie infricasatoare .

-Domnule Haruno ,bine ati venit ,va astaptam .Iar tu treb
uie sa fii Sakura ,nu ? vei avea parte de cele mai bune conditii la noi .

-Tati ,ce facem aici ? vreau acasa! O vreau pe Rose !

-Draga mea ,asculta aici .Eu nu mai pot avea grija de tine ,asa ca vei ramane aici .Am inceput sa plang mai tare decat am crezut ca voi putea plange vreodata .Aceea femeie m-a luat de langa tata si m-a dus in cladire .Eu tipam dupa tata .Mi-a dat peste obraz cu palma .Atunci m-am potoli ,dar inca mai plangeam .

Preferam sa mor in aceea clipa .Mai bine moartea decat ce mi se intamplase .


Ultima editare efectuata de catre Maitreyi in Joi 05 Ian 2012, 12:01, editata de 1 ori
Sus In jos
Elly.
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Elly.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucureşti. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2298
Puncte : 2572
Reputatie Reputatie : 212

Memoriile unei iubiri Empty
MesajSubiect: Re: Memoriile unei iubiri   Memoriile unei iubiri I_icon19Mar 03 Ian 2012, 21:59

Hei! dap !

Mersi de anunt, scuze ca nu am comentat mai devreme, dar lucram si eu la un capitol dintr-un fic lough

Deci ideea este pur si simplu geniala in love

Imi place mult <3

Hmm, un lucru bun ar fi sa apesi pe space dupa fiecare semn de punctuatie, s-ar vedea mult mai bine ^^

Acum, e doar un sfat. rusinos Mai multe oricum nu pot sa zic. ;o3

Spor la scris si idei! kiss


    Memoriile unei iubiri J6r  

    At sunrise everything is luminous but not clear. It is those we live with and love and should know who elude us.
                  You can love completely without complete understanding.



Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Memoriile unei iubiri Empty
MesajSubiect: Re: Memoriile unei iubiri   Memoriile unei iubiri I_icon19Mar 03 Ian 2012, 22:17

mai intai iti urez un bun venit calduros a hug

apoi...saracuta Sakura.... sad

si tatal ei cum poate fi asa fara inima? what?

of astept next si PWP kiss


Memoriile unei iubiri Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
tesari'a
Academy Student
Academy Student
tesari'a

Localizare Localizare : Regatul Celor Patru Anotimpuri
Nr. mesaje Nr. mesaje : 31
Puncte : 45
Reputatie Reputatie : 4

Memoriile unei iubiri Empty
MesajSubiect: Re: Memoriile unei iubiri   Memoriile unei iubiri I_icon19Mier 04 Ian 2012, 11:20

Am revenit :D



Capitolul 3

De atunci ,de cand am fost trimisa la Stoneheart au trecut cativa ani . Am aproape 11 anisori ,desi sunt mai matura decat par .Nu m-am integrat in acest internat . Era plin de copiii extrem de bogati ,iar regulile erau extrem de dure . Nu exista foarta multe distractie,copiii se „distrau” jucand jocuri de societate sau invatand in plus . Ma rog . Oricum eu stateam de cele mai multe ori singura ,deoarece nu-mi placea snobismul acesta .”Noi nu vorbim cu persoane care n-au multi bani” .Dezgustator . Ce bine ca stateam singura in camera .Nu as fi suportat sa impart camera cu vreun snob de-asta . Eram cea mai retrasa tipa din tot internatul ,desi ai zice ca la 11 ani copiii comunica foarte usor . Nu-mi pasa de restul . Si asa ma considerau o ciudata datorita faptului ca eram mai mereu in culori mate ,nu-mi puneam bijuterii si nici nu-mi lasam parul vreodata desprins .

Am gasit totusi o alinare in acel ocean al suferintei : patinajul ,singura mea pasiune .Patinasem dupa putin timp in care ajunsesem aici .Eram destul de buna ,asa cred . Aveam o profesoara atat de dura ,dar totusi atat de calda ,domnisoara Annes . Ne spunea mereu mie si partenerului meu sa ne concentram si sa dam tot ce e mai bun .
„Hai Cherry!Hai Saske!”este doar una dintre replicile spuse de ea .Cherry?O da ,mi-am schimbat numele odata ajunsa in America . Cred ca mi se potrivea ,ar fi fost varianta americana a numelui Sakura .

Ma intelegeam excelent cu Sasuke ,caci asa il chema pe partenerul meu . Era un baiat instarit ,mergea la o scoala prestigioasa ,nu ca mine ,o biata orfana,caci asa ma consideram ,ce mergea la internat .Niciodata nu i-am spus foarte multe lucruri despre mine sau despre viata mea .Intr-o zi ,inainte cu cateva zile de un concurs important ,mi-a spus ceva ce m-a pus pe ganduri :

-Cherry , stii ,parintii mei sunt foarte dornici sa te cunoasca si as vrea sa te invit sa vii la noi la cina pentru ca isi doresc foarte mult sa vada despre cine le tot vorbesc ,spuse brunetul cu un zambet cald . Da ,la 12 ani puteam spune ca eram destul de apropiati , chiar cei mai apropiati .Nu stiu daca el ma placea mai mult , pana la urma eram doi copilasi ce patinau impreuna . Nimic mai mult,desi...

-Sas..nu prea cred ca pot,gomene [traducere : scuze]

-De ce , Cherry ?ma priveste el cu o fata foarte dezamagita .

-Gomene..chiar nu pot.

Cum ar fi sa ma duc la ei in casa si sa vada cat de..cat de inferioara ii sunt baiatului lor ?Nu m-ar lasa sa mai patinez cu el nici in ruptul capului.Eram prea simpla si prea saraca .Mai ales ca nu stiau ca stau la internat ,si nici situatia mea momentana . Astfel ,raspunsul era un „nu” categoric .

Cand am ajuns acasa am gasit o scrisoare pe biroul cel mic din camera albastra .Am inceput sa tremur cand am vazut de cine este scrisa : Aysuka Haruno ,bunica mea . O desfac cat pot de repede si ma asez pe podeaua rece .


Sakura-chan ,draga mea ,


Dupa multi ani in care am incercat sa-l conving pe tatal tau ,in final a acceptat sa te pot lua inapoi acasa . Este intr-o stare foarte deprimata ,cred ca sta acasa doar cateva saptamani pe an deoarece munceste foarte mult. Vei fi luata peste pesteo zi ,seara,ca sa poti dormi tot drumul .Abia astept sa ne vedem ,buni ta .

P.S :Rose a supravietuit ,doar ca i-a ramas ca un fel de fulger pe fata ,stii tu ,gen Harry Potter, nu mai ca cicatricea se intinde de la tampla pana la obraz .Insa cu parere de rau iti spun ca a plecat si nu am mai vazut-o de ceva timp ,este cu tatal ei ce are de lucru prin toata lumea .”

Am tipat de bucurie ! Oh Doamne, oh Doamne! O sa ma intorc acasa!Ce poate fii mai frumos decat sa scap din locul asta oribil ? Ah..brusc mi-am amintit.Sasuke-kun!Cum oare o sa-l mai vad , daca eu ma voi intoarce in Japonia ?

Seara am petrecut-o plangand. Nici nu stiu de ce plangeam, de fericire ca ma intorc acasa ,sau de suparare ca o sa parasesc ringul de gheata . Toata ziua am stat in camera aceea mica pana la ora cand trebuia sa ma duc la antrenament . Dupa antrenament trebuia sa ajung la internat unde urma sa fiu luata de o masina . Cred ca m-am imbracat cel mai deosebit astazi : am luat o bluza in carouri negre cu albastre ce aveau cate o fundita pe alocuri .Cred ca pentru prima data ,inafara de concursuri unde tinuta era obligatorie ,purtam o fusta neagra,scurtuta .Mi-am lasat pentru prima oara parul desprins . Cercei simpli ,albastrii,si am plecat .Cand am ajuns ,Sasuke ma intampina .

-Cherry!Arati splendit!Ce par lung ai!spuse mititelul meu ,ce ma inveseli.

I-am multumit si am exersat.Dupa antrenament ,i-am spus ceva .
-Saske..stii..eu o sa plec si n-o sa ne mai vedem niciodata , imi pare atat de rau!Lacrimi
amare mi-au aparut imediat.Brunetul ma privii exasperat .

-Cum ?Cherry ?Te rog,nu ,nu ma parasi ! Esti partenera mea cea scumpa !Nu ma lasa singur,te implor !

L-am imbratisat ,lucru ce l-a mai calmat .I-am pus o cutiuta mica in buzunar si am fugit in neant spre internat .Sasuke ma urma.

-Nu pleca !Te rog ,Cherry !

Simteam disperare in vocea lui.Pentru un moment m-am oprit ,iar acesta m-a prins .Mi-a dat in mana o cutiuta in forma de inimioara,spunandu-mi usor :

-Am pastrat-o pentru concursul acela..insa ti-l dau acum .

Ma imbratisa .Ma durea enorm sa-l vad in situatia asta.Ma durea sa-l parasesc in halul asta.Si eu am fost parasita ,insa trebuia .I-am dat un pupic pe obraz si am fugit cat am putut de repede,ajungand la masina .

Singurul lucru pe care l-am vazut a fost Sasuke ,strigand dupa mine . N-am putut rezista si m-am intors cu fata de la el .Aveam lacrimi in ochi .Singurul lucru auzit inainte sa ma indepartez prea tare a fost un tipat ascutit :Cherry!Am desfacut cutiuta de la el.Era un mic medalion ce se deschidea,iar in el se afla o poza cu noi dupa ce am castigat un concurs .Pe el scria “For my only true love”. Am strans pandantivul de la el in mana . Pot sa jur ca era identic cu cel pe care il luasem eu Am strans prea tare. Cateva picaturi de sange s-au prelins pe palma mea . Dar desi durea ,am facut o promiune pe sangele de pe pandantiv .Am promis ca ,desi nu stiu cand , unde , cum ,dar intr-o zi il voi revedea pe Sasuke si va fii al meu .Si el ma iubeste . Il voi avea mereu in gand .Intr-o zi ,drumurile noastre toate se vor intalni .


Ultima editare efectuata de catre Maitreyi in Joi 05 Ian 2012, 14:14, editata de 1 ori
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Memoriile unei iubiri Empty
MesajSubiect: Re: Memoriile unei iubiri   Memoriile unei iubiri I_icon19Mier 04 Ian 2012, 12:36

ce frumos!
ador fic-ul pur si simplu il ador astept nrxt si PWP


Memoriile unei iubiri Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
tesari'a
Academy Student
Academy Student
tesari'a

Localizare Localizare : Regatul Celor Patru Anotimpuri
Nr. mesaje Nr. mesaje : 31
Puncte : 45
Reputatie Reputatie : 4

Memoriile unei iubiri Empty
MesajSubiect: Re: Memoriile unei iubiri   Memoriile unei iubiri I_icon19Mier 04 Ian 2012, 14:33

mersi ^^

Capitolul 4



Zilele au trecut .La fel si lunile.La fel si anii.Frigul a ineput sa se instaleze .Culoare frunzelor s-a schimbat din verde in oranj galbui . Zilele de toamna au venit . Eram tare emotionata pentru ca urmam sa merg la liceu .Prima mea zi ,nici nu stiam ce urma sa fac .Probabil ca ceilalti copii aveau o gramada de bani si erau razgaiati .Poate o sa ma considere o ciudata ,dar voiam sa imi dau drumul din carapace .Speram sa ma integrez . Cu o zi inainte am primit uniforma .Era destul de draguta .

O camasa alba ,cu o gluga rosie .Mai jos aveam o fusta tot rosie ,scurta pana la genunchi .Imi statea foarte bine .In picioare aveam o pereche de pantofi de un rosu aprins .Parul imi era lasat liber ,dupa um scria in regulament .Pana atunci numi-am mai lasat parul despletit .Mereu il tineam in coada sau coc .Asta si la antrenamente . Dar de atunci a trecut mult timp .Ma schimbasem foarte mult.Nu numai la infatisare ,ci si la comportament . Numai eram aceea fetita care nu vorbeste cu nimeni .Eram tot timida ,dar cel putin am invat sa comunic mai mult pentru a ma integra in comunitatea adolescentilor care urmau sa imi fie colegi .Regulamentul liceului impunea ca elevii din primul an sa aiba cel putin 15 ani .Tot atat aveam si eu .Probabil ceilalti erau mai mari .

Noaptea urmatoare nu am putut adormi . Eram prea emotionata . Am stat pana la ora 2 ,citind regulamenutl . La 3 incalcari ale regulamentului ,eram data afara .Trebuia sa il stiu perfect .Dar nu numai la asta m-am gandit .Eram in Japonia .Nu stiam daca sa imi pastrez numele de Cherry sau sa mi se spuna Sakura . In America am adoptat acest nume pentru a ma integra ,iar acum ....poate ca ar trebui sa fiu iar Sakura ,fetita tatalui meu .Probabil ca nici nu isi mai amintea de mine,nu l-am mai vazut de luni bune.De fapt ,de cand am ajuns iar acasa l-am vazut de 2 ori . Intr-un final am adormit trebuia sa fiu odihnita .

A doua zi m-am trezit cu noaptea in cap .Era doar 6 dimineata si eu misunam prin casa sa ma pregatesc .In mai putin de jumatate de ora eram gata .Am decis sa mananc ceva .M-am asezat la masa si am inceput incet sa mananc .Eram foarte atenta ,deoarece nu vroiam sa imi patez uniforma . La 7 jumatate am plecat spre liceu .Desi normal as fii facut 10 minute ,nu voiam sa risc sa intarziii .Am ajuns repede .Am intrat in curtea liceului . M-am indreptat catre panou ,sa vad in ce clasa eram .Eram in IX a A .Eram a doua din generatia mea .Pe primul loc era altcineva .Am fost foarte surprinsa .Pe primul loc era chiar Sasuke Uchiha .Am spus “WTF?”. Ohhh..Eram foarte bucuroasa ca il voi revedea . Ma intrebam daca a mai continuat cu patinajul .Interesant a fost faptul ca dupa mine ,pe locul 3 era o alta fata pe nume Meirou Uchiha .
Stiam ca Sasuke are o sora ,dar m-a surprins numele ei .M-am indepartat de acel loc .Sasuke ,Sasuke,Sasuke!Asta cantam in mintea mea .Parca eram din nou aceea fetita mica ce se juca impreuna cu baietelul ei .

Directoarea scolii a tinut un discurs si a prezentat toate clasele .L-a strigat pe Sasuke si acesta s-a dus .Arata mult mai bine decat imi imaginasem eu .Speram sa ma recunoasca .

-Urmatoare , pe locul 2 ,Sakura Haruno!

Aproape am alergat cand directoarea Tsunade mi-a strigat numele .Sasuke s-a uitat lung la mine ,si eu i-am zambit . Nu imi stia insa numele de familie . Sau poate si-a amintit de mine ? Asta speram din tot sufletul .Da Doamne sa fie asa !Speram sa nu ma uite .Imediat a fost strigata urmatoarea fata .Am fost foarte surprinsa .Aceasta avea parul alb si ochii verzi-albastrui .Semana atat de bine cu Rose .La inceput credeam ca ea e ,nsa mi-am amintit imediat ca Rose nu ma sta in Japonia .Din nefericire,bineinteles …

Dupa ce s-au prezentat toti,am mers in sala de curs .Era prima de la al 2 etaj .In fata noastra a aparut un om inalt ,de vreo 30 de ani ,cu parul argintiu .

-Buna ziua copiii ,eu ma numesc Kakashi Hatake si voi fii dirigitele vostru .V-ati prezentat ,asa ca uitati cum veti sta in banci,bineinteles in functie de media voastr :Sasuke cu Sakura ,Meirou cu Gaara ,Hinata cu Naruto ,Neji cu Ten Ten ,Temari cu Shikamaru ....

Eram de-adreptul emotionata .Urma sa stau cu el .Cand ne-am asezat in banci ,mi-am privit pendantivul de la el .Era legat de lantisorul primit de la el cu cativa ani in urma .Mi l-am ascuns si am incercat sa vad daca si el il are .Am simtit o bucurie enorma .Inca il mai avea .Acum...el inca ma mai iubea ? asta m-am intrebat tot timpul .Avea totusi o privire atat de gheata!Parca nu mai era acelasi baietel mititel care ma facea sa rad .

Dupa ce s-a prezentat ,dirigintele nostru i-a chemat pe viitori nostri profesori .Am amutit cand am vazut cine era profesoara de sport .Era fosta profesoara de patinaj ,Dna Annes .

-Buna ziua copii ,ma numesc Annes Kysa si voi fii profesoara voastra de sport .Ce pot sa va spun despre mine ? Astept intrebari .

Sasuke a ridicat mana .

-Sunteti specializata in vreun domeniu ?

Vocea lui era schimbata .Numai era acelasi baiat cu care patinam .Era mult mai rece si mai dur .Aproape ca m-a speriat .

-Ca sa zic asa ,da .Am fost profesoara de patinaj pentru foarte multi ani .

-De ce va-ti lasat de acest sport minunat ? am inceput a spune .

.Eram curioasa sa vad de ce s-a lasat .

-E o poveste lunga .Aveam o pereche foarte talentata .Fata a plecat chiar inainte sa aiba un concurs national .Vedeti voi ,partenerul ei a fost atat de suparat ca a plecat ,incat s-a lasat .Fata era cea mai buna si ii incuraja pe ceilalti .Daca a plecat ,ceilalti numai erau la fel de buni .Si s-au lasat .Intr-un final ,m-am lasat si eu .Ea mereu facea ca totul sa para magic .Alte intrebari ?

-Nu .

Dupa asta ,profesorii ne-au lasat sa plecam .
Am ramas surpinsa de doamna Annes .Dar si de Sasuke .Era totul atat de schimbat!Oare ce s-a intamplat in acesti ani …

Zilele au trecut si m-am acomodat .M-am imprietenit cu Hinata ,care era cea mai scumpa fiinta de pe Pamant .Mereu incerca sa se faca placuta si reusea .Era bruneta si cu niste ochi mari si de un gri sters ,aproape albi .Atat era de draguta…

Eu stateam in prima banca de pe randul de landa fereastra ,pe dreapta .Ea statea pe randul din mijloc ,in stanga ,deci stateam foarte aproape .M-am imprietenit si cu Meirou ,cu care aveam aceleasi gusturi .Dintre baieti ,m-am imprietenit cu Naruto ,numit blondul hiperactiv .El statea cu Hinata .Cu altcineva ? pai....cu Kiba .Era saten si avea un catelus mic si alb ,pe nume Akamaru .Era tare scump .Parca era o jucarie de plus .Cam atat cu prietenii .Desi nu voiam sa imi fac dusmani ,mi-am facut fara sa vreau .O blonda ,Ino ,se credea cea mai tare .Spunea tare la toata lumea ca este cea mai frumoasa din lume .Cu atata lauda de sine s-a impiedicat de mine .Desi nu era vina mea , mi-am cerut scuze .

-Pai ar trebui sa iti para rau ca te-ai nascut ! Cat a dat mama ta pe capul tau ? 15 yeni ?Cum ziceai ca te cheama ? Frunte-lata ,da ,am uitat .

-Asculta aici blondo ,nu eu am dat peste tine .Numai incerca sa te dai mare ca nu merge .Se poate observa ca esti fugita de la manastire .

-Nu se zice manastire ,ci monastire, frunte-lata .

-Du-te tu la teologie !

Toti au inceput sa rada . Dirigintele ne-a despartit .Blonda s-a dus la Sasuke si i-a sarit de gat .Acesta a tipat la ea si a dat-o jos de pe el .M-am amuzat un pic dar eram furiosa ca a incercat sa se dea la Sasuke ,dar ce sa fac …

Cat am mai stat am putut observa ca Sasuke era mult mai rece decat credeam .Am intrebat-o pe Meirou cate ceva despre el .

-Stai un pic Saku ,te-ai indragostit de el cumva ?

-Meirou ,te rog ,daca vrei sa imi pui o porecla am deja una .Cat timp am stat in America mi s-a spus Cherry.

-Bine .Dar raspunde-mi la intrebare .

-Meirou ,nu ,m-am indragostit de el .Este colegul meu de banca si vreau sa aflu mai multe despre el .

-Bine,iti spun .A facut patinaj de performanta .S-a lasat deoarece era indragostit de partenera lui si ea a plecat .De atunci este un tip foarte dur .Este prieten cu Neji si Gaara ,doi titpi cu care nu vrei sa te pui .Iti zic sa ai grija .Le cam place sa se joace cu fetele .La fel si Sasuke ,in special cu nou-venitele .

-Bine ,o sa am grija .Multumesc ca mi-ai spus .

-N-ai pentru ce .

Dupas aceasta conversatie am plecat acasa .Ziua urmatoare ,la scoala ,prima ora era matematica .Dupa ce s-a sunta am intrat in clasa .Sasuke era deja acolo.Nu il vazusem dimineata aceea .

-Buna Sasuke ,ce faci ?i-am zis cu o voce foarte subtire .

-Te-am bagat eu cumva in seama ? Doar pentru ca suntem colegi de banca asta nu inseamna ca trebuie si sa vorbim .

-Sasuke ,de ce te comporti asa ? tu nu erai asa inainte !

Upsi,hai ca asta mi-a scapat .

-De unde ma cunosti tu asa bine ?! Ia fii cuminte daca nu vrei sa o patesti ,intreaba celelalte fete la ce sa te astepti de la mine .

Bine ca profesorul a intrat in clasa ,numai stiam ce sa ii spun .Era total schimbat .Oare chiar nu ma mai stia ? Oare chiar m-a iubit ?Daca da ,ce s-a intamplat ?Sasuke…Sasuke al meu !


Ultima editare efectuata de catre Maitreyi in Joi 05 Ian 2012, 12:10, editata de 2 ori
Sus In jos
tesari'a
Academy Student
Academy Student
tesari'a

Localizare Localizare : Regatul Celor Patru Anotimpuri
Nr. mesaje Nr. mesaje : 31
Puncte : 45
Reputatie Reputatie : 4

Memoriile unei iubiri Empty
MesajSubiect: Re: Memoriile unei iubiri   Memoriile unei iubiri I_icon19Mier 04 Ian 2012, 19:30






Capitolul 5


Un semestru intreg a trecut ,iar dupa multe teste ,in sfarsit elevii clasei o IX AA mai au o zi si vor fi in vacanta. Impreuna cu profesoara de sport, am organizat un mic spectacol pe gheata.Eram atat de entuziasmata !In sfarsit pe gheata ,dupa atata timp!Purtam o rochie rosie cu negru ,cu tutu .Oare mai stiu cum sa patinez?Ce intrebare,asa ceva nu se poate uita . Am stralucit pe gheata totusi . A aparut la spectacol si Sasuke .... a patinat mult mai bine decat mine. Totusi ,speram ca, prin aceasta coregrafie brunetul meu SA ISI DEA seama ca eu sunt Cherry. Dupa reprezentatia lui Sasuke, m-am dus la dulapul meu. acolo era o scriosoare. Am apucat sa citesc primele randuri, dar Sasuke o venit la a mea foarte suparat .

-Ia asculta,Rozo!Cine te crezi sa patinezi asa?Nu stii tu ca eu sunt regele de gheata al inimilor ?

-Nu ,nu stiu ,Sasuke!Patinez cum vreau si cum stiu !

-Ia uite ce are Scufita Roz ,o scrisorica!Te-a parasit iubitelu’ ?

-Nu e treaba ta!Lasa-ma in pace,Saske!

Am facut-o .L-am strigat asa cum obisnuiam eu .Am incercat sa-I iau medalionul ,dar n-am reusit .Am fugit ,spunandu-I un ultim lucru :Nu este singura ta dragoste adevarata!

A ramas socat cand a auzit asta ,astfel am reusit sa am destul timp cat sa fug cat mai departe de el .

-N-o sa ma mai vezi niciodata,m-ai auzit !O sa plec maine cu trenul si o sa uiti de mine .

-Ce secret ascunzi ?

Asta a fost ultimul lucru pe care l-am auzit .Am reusit sa evadez si sa ma intorc in camera de hotel .Brunetul nu ma urmarea ,asa ca nu imi mai era teama de el.Am citit scrisoarea pana la capat.Lacrimi reci s-au prelins pe podeaua rece cand am terminat .Nu ,asa ceva nu era posibil .Am tipat si am cazut pe podeaua rece .Am simtit cum durerea ma invaluie si nu ma lasa a trai .Sa iau iar totul de la inceput ?Sau sa-mi las prietenii la nevoie? Pana la urma..abia i-am cunoscut…

Insa nu!Nu-I voi lasa sa fie raniti ,nici in ruptul capului!Mai bine ma duc de bunavoie decat sa pateasca ei ceva .Da ,sunt hotarata .Ce este mai important in viata ? Fericirea proprie? Nu .Nu e asta ,stiu sigur .Asa ca sunt hotarata sa ma duc.Maine acceleratul de ora 10 ma va lua din acest paradis tropical si ma va duce intr-un iad fierbinte .Nu pot sa cred ,nu pot sa cred…vreau acasa…

Sasuke P.O.V :

Ce-I cu tipa asta de seamana asa bine cu Cherry a mea ? De fapt ,nu ,nu seamana.Are doar ochii si parul la fel .Cherry nu era niciodata preocupata de aspectul ei si era mereu trista.In schimb,fata asta debordeaza de energie . Nu stiu ce sa fac, imi aminteste prea mult de ea .Toata seara am stat si m-am gandit .Maine va pleca ,maine va pleca .Poate n-o sa o mai revad niciodata .Exact cum a facut si Cherry ,m-a parasit si nu mi-a spus nimic ,desi eu inca o iubesc pe aceea fetita mica . Nu ,n-o pot lasa pe Sakura sa plece inainte sa imi dea niste socoteli. Mi-e atat de somn,dar ah…trebui sa ma duc la ea…(casca putin) trebuie sa o gasesc…(casca si mai mult ) .Trebuie!

Narator :

Insa adoarme .
Ziua urmatoare se trezeste usor ,era trecut cu putin de ora 9...deschide geamul si observa ciresii aproape infloriti .Isi aminteste brusc ce s-a intamplat cu o seara in urma ,insa
gandurile ii sunt intrerupte de sor-sa ,Rose .

-Ce ai ,Sasuke-kun ? Il intreba fata cu parul alb .
-Nimic n-am ! aproape tipa el .
Nici nu stia ce sa mai faca ,cum sa se gandeasca sau ce sa faca .Avea mintea prea incarcata cu prea multe informatii .Daca se insela si se facea de ras? Dar daca era Cherry ,si risca sa o piarda din nou, poate pentru totdeauna ?

-Hai gata ,zi-I lu’ sor-a ce ai ,ca altfel te bat !
-Mai stii tu.. in copilarie aveai o prietena . Cum se chema ?
-Sakura , dar a plecat la internat dupa ..ma rog este o poveste lunga . Ce te-a apucat ,totusi ?
In mintea lui Sas’ke s-a aprins un beculet .

-Rose ! Daca n-am deveni un idiot ,atunci.. atunci prietena ta din copilarie ,Sakura ,si partenera mea de patinaj , Cherry ,sunt una si aceeasi persoana!
-Asa …sii ? care-I faza ,batman? Spuse fata .

-Este Sakura ! Prietena ta ,de la noi din clasa ! Ea este ! Sunt sigur ! Am avut o discutie si mi-a spus… mai multe lucruri pe care doar Cherry le stia ! Trebuie sa o gasim !

-O fi in camera ei..

-Nu ! Ia stai , a zis ceva de tren !

Brunetul se uita la ceas . Zece fara zece minute .Nu poate fi o coincidenta !

-Rose, la tren cu noi !

Sakura P.O.V


Cerul este innorat si da semne de ploaie . Bagajul imi este pus langa mine si astept nerabdatoare plecarea trenului . Din nefericire are nu stiu ce defectiune stupida si astfel intarzie .Off..grea e viata asta , cand sunt in final hotarata sa plec ,nu pot deoarece intarzie trenul . Ce mai ironii !

In sfarsit aud cum trenul incearca putin cate putin sa porneasca ,semn ca totul este bine acum si vom putea pleca .Fir-ar sa fie! Ii vad pe Rose si pe Sasuke alergand catre tren .Ce fac astia aici ? Au venis sa-si ia “Ramas-bun “ ca-n filmele siropoase de dragoste ? Ii vad apropiindu-se de mine . Le fac cu mana ,de’ , sa fie telenovela mai buna .Tipa ceva ce nu trece de geamul rece si gros .Totusi ,citesc disperare in ochii lor .

Sa nu-mi spui ca si-au dat seama cine sunt ? Ar fii chiar penibil .Pardon ,ar fii chiar o telenovela penibila . Dar ma rog .Nu ii mai vad ,semn ca au renuntat . Asta este , nu ii pot obliga sa-mi fie prieteni sau nimic mai mult . Viata cruda !

Cineva bate in usa de la compartiment . N-au cum sa fie ei , sunt sigura . Spun un “ Intra “ cu o voce scazuta si raman surprinsa cine se afla in fata …


Ultima editare efectuata de catre Maitreyi in Joi 05 Ian 2012, 14:17, editata de 1 ori
Sus In jos
Elly.
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Elly.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucureşti. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2298
Puncte : 2572
Reputatie Reputatie : 212

Memoriile unei iubiri Empty
MesajSubiect: Re: Memoriile unei iubiri   Memoriile unei iubiri I_icon19Mier 04 Ian 2012, 20:08

Hei! in love

Doamne, cat am pierdut huh?

Este superb, magnific, sublim! in love

Ideea este absolut genialaa <3

Spor la scris si idei! kiss


    Memoriile unei iubiri J6r  

    At sunrise everything is luminous but not clear. It is those we live with and love and should know who elude us.
                  You can love completely without complete understanding.



Sus In jos
~Linna~
Chūnin
Chūnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In mister....
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul
Stare de spirit Stare de spirit : Is a secret...

Memoriile unei iubiri Empty
MesajSubiect: Re: Memoriile unei iubiri   Memoriile unei iubiri I_icon19Mier 04 Ian 2012, 21:01

super tare
nu ma asteptam sa imi placa asa de mult
astept next-ul cu nerabdara
spor la scris si la ideei. multa bafta incontinuare
sa ma anunti si pe mine cand pui continuarea
PWP dulce de tot de tine kiss


Memoriile unei iubiri 1038902d4n6wjrauvEvery day without you... Memoriile unei iubiri 1038902d4n6wjrauv
Memoriile unei iubiri 1185528_382197825239589_1994385887_n
Memoriile unei iubiri 1038902d4n6wjrauvIs like the world without the sun. Memoriile unei iubiri 1038902d4n6wjrauv
Sus In jos
https://www.facebook.com/LaLaNeBuNieFanPage.
tesari'a
Academy Student
Academy Student
tesari'a

Localizare Localizare : Regatul Celor Patru Anotimpuri
Nr. mesaje Nr. mesaje : 31
Puncte : 45
Reputatie Reputatie : 4

Memoriile unei iubiri Empty
MesajSubiect: Re: Memoriile unei iubiri   Memoriile unei iubiri I_icon19Joi 05 Ian 2012, 11:58

Multumesc mult fetelor ^^^^



Capitolul 6




In fata mea se afla chiar Abe Yaughart . Un tip chelios si gras ,gen mafiotii din filmele americane .Ia stai , chiar e un mafiot din America . Mda . Ma priveste cu un zambet siret si se asaza langa mine .Imi incrucisez bratele si ii arunc o privire urata . Purta un costum foarte urat ,verde crud , cu o cravata roz bombon ce avea frunze verzi pe ea si pe care scria “Who’s the boss here ?” Pe bune ? Tipul asta nu e sanatos , ultima data cand l-am vazut nu se imbraca chiar asa .

-Mai mai , se pare ca ti-a placut inapoi acasa ,neh , One-night-stand- Cherry?

-Nu-mi mai zice asa ! aproape am tipat eu . Uram sa mi se spuna asa , detestam aceasta “porecla” ,caci numele meu sigur nu era asta .

-De ce ,daca asa te cheama ? Stii prea bine , o sa te intorci de unde ai plecat ,si nimic nu ma poate opri sa-ti fac ce dores . Doar n-ai vrea sa moara prietenii tai , neh ?

Daca ar termina cu <> ar fi mai bine .Tipul asta ma calca foarte tare pe nervi , insa nu am de ales . Ce-am facut ,am facut ,si as fi vrut sa las in urma .Insa se pare ca fantomele trecutului ma bantuie non-stop .Oare ce-am facut sa fiu atat de persecutata ? De ce ma bantuie si nu ma lasa nici macar un minut sa-mi traiesc fericirea ?

De ce trebuie sa stau la fiecare zi sa ma intreb <> , <> . Misterul se adanceste tot mai tare , vreau sa scap de el .Nu vreau sa-mi pun in pericol prietenii , asa ca trebuie sa gasesc alta cale .
Timpul se scurge rapid ,il vad ca nu mai are rabdare cu mine si se ridica usor ,aranjandu-si costumul . Arata absolut groaznic ,pot sa spun ,in schimb , sunt sigura ca ,totusi , costase destul de mult si de aceea il purta .

In acel moment am o revelatie .Singura cale ca sa pot scapa din acest lant al slabiciunilor este sa-l omor eu cu mana mea .Cea mai proasta parte a planului meu este faptul ca nu stiu cum sa fac asta , insa ,trebuie sa recunosc ,ideea e geniala .Merit un Oscar , parol!
Il vad cum scoate usor cutitul dintr-un buzunar si privirea imi este taiata de aceea scena de groaza .Imi spune un “ Hai tu ,stiu ca o sa-ti placa” si se linge pe buze .Este momentul meu .Ma avant direct spre grasanul scund si incerc sa-I iau cutitul .Unealta de tortura cade din mana lui si este aruncat la cativa metrii in compartimentul incapator . Fug sa-l iau ,am noroc ,doar grasii nu alearga foarte rapid ,si astfel pun mana inainte sa-l vad ca ma ameninta din nou .

Corpul imi tremura tot ; mi-e frica si totusi adrenalina imi curge in corp .Imi sopteste un “ Doar nu crezi ca ai putea sa ma ranesti vreodata !”

Are dreptate ,totusi nu vreau sa i-o arat . Cu tot curajul meu incerc sa ma avant si sa-l ranesc in inima .Se fereste si imi da un picior in burta ,facandu-ma sa ma departez putin .L-am atins aproape de cot .De data asta este randul lui sa ma atace ,incearca sa-mi ia cutitul din mana .Nu reuseste , ii dau la randul meu un picior in zona sensibila ,lucru ce-l face sa tipe de durere .

-Bine , ne*******o ! o sa vezi tu ce patesti pentru asta !

Vad cum isi scoate incet un pistol negru si mic si cum il incarca .Paralizez de frica si corpul incepe sa-mi tremure incontrolabil .Nu stiu ce sa fac ,scap din greseala cutitul din mana .Ma aplec rapid sa-l iau si –l vad pe individ cum isi indreapta pistolul spre mine .
-Ia zi ,mai faci pe desteapta ?! Mai imi dai tu la comoara mea ? spune cu un ranjet ce ar putea speria si un mort .

Trage un glont .

Ma feresc la fix cat sa nu imi dea in cap ,tinta lui nu este totusi foarte buna ,spre norocul meu .Ma raneste doar in partea umarului drept .Simt cum imi curge sangele si ma face sa tip de durere . Glontul nu a penetrat pielea foarte mult ,practic doar a trecut peste ea ,lasandu-mi urme puternice .Totusi ,simt cum sangele rosu tasneste si il vad zambind . Vrea sa ma omoare , sau daca nu , in cel mai bun caz , sa-mi dea o lectie pe care nu o voi uita niciodata . Zambeste iar si isi asaza cravata oribila . Doar tre’ sa fie un gentelman , nu ?

Isi incarca din nou arma ,in timp ce eu il privesc paralizata de frica si de durere .Ma uit la umarul meu ,sangereaza puternic . Glontul este la cativa centimetrii de mine si ma infioareaza .Il iau inainte ca el sa-si dea seama si il arunc spre el .L-am luat prin surprindere , nu se astepta la asta . Ha ha ! Bine , nu trebuie sa o iau razna .Mda .Glontul cu care m-a ranit pe mine il face doar sa se dea cativa pasi in spate .Rade malefic si il ia de jos .

-Zau ,chiar credeai ca o sa ma omori ?!

Rasul lui se aude in tot compartimentul . Il vad dandu-mi un ultim zambest si isi indreapta arma spre inima mea . Ii vad degetele cum apasa din ce in ce mai mult pe tragaci .Parca era cu incetinitorul . Deodata ,se intampla ceva ce va schimba cursul acestei batalii .

scuze ca e asa scurt ,insa voiam sa va tin putin in suspand :D
Sus In jos
~Linna~
Chūnin
Chūnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In mister....
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul
Stare de spirit Stare de spirit : Is a secret...

Memoriile unei iubiri Empty
MesajSubiect: Re: Memoriile unei iubiri   Memoriile unei iubiri I_icon19Joi 05 Ian 2012, 12:08

WoW....super tare nu am cuvnte suficent de mari ca sa pot comenta pe masura.
Ma intreb ce se intampla...sa nu imi spui ca Sasuke a ajuns la tren si i.a sarit in ajutor...pentru ca atunci ar fi mega-giga bestial. Astept next-ul ca pe jar. Sa ma anunti si pe mine cand il pui. Spor la scris si la ideei, multa bafta in continuare.
PwP dulce de tot la tine kiss


Memoriile unei iubiri 1038902d4n6wjrauvEvery day without you... Memoriile unei iubiri 1038902d4n6wjrauv
Memoriile unei iubiri 1185528_382197825239589_1994385887_n
Memoriile unei iubiri 1038902d4n6wjrauvIs like the world without the sun. Memoriile unei iubiri 1038902d4n6wjrauv
Sus In jos
https://www.facebook.com/LaLaNeBuNieFanPage.
Elly.
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Elly.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucureşti. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2298
Puncte : 2572
Reputatie Reputatie : 212

Memoriile unei iubiri Empty
MesajSubiect: Re: Memoriile unei iubiri   Memoriile unei iubiri I_icon19Joi 05 Ian 2012, 12:25

Hei! in love

Ma bucur ca ai pus next <3

Mama, cata actiune ingrijorat

Dar ce s-a intamplat cu Sasuke? :o3 :-<

Saracuta Sakura..:( Impuscata?! ingrijorat

Abia astept continuarea in love

Spor la scris si idei! kiss


    Memoriile unei iubiri J6r  

    At sunrise everything is luminous but not clear. It is those we live with and love and should know who elude us.
                  You can love completely without complete understanding.



Sus In jos
tesari'a
Academy Student
Academy Student
tesari'a

Localizare Localizare : Regatul Celor Patru Anotimpuri
Nr. mesaje Nr. mesaje : 31
Puncte : 45
Reputatie Reputatie : 4

Memoriile unei iubiri Empty
MesajSubiect: Re: Memoriile unei iubiri   Memoriile unei iubiri I_icon19Joi 05 Ian 2012, 13:19

Multumesc mult ^^



Capitolul 7

Chiar atunci Rose si Sasuke au daramat usa .Nici macar nu stiam ca e inchisa ! In goana lor ,au dat peste Abe si l-au daramat .Doamne ,multumesc ! Sasuke se uita la umarul meu insangerat si il tranteste si mai tare pe Abe ,punandu-si piciorul peste spatele lui . Rose fuge la mine si ma ia de mana . Ma taraste din vagon si peste scurt timp ni se alatura si Sasuke .

-Trebuie sa fugim ! Intaririle tipului vor veni imediat sa ne caute si sa ne omoare ! De ce ati venit dupa mine ?

Sasuke incerca sa spune ceva ,dar in acel moment am fost intrerupti de Abe .

-Mai mai ,se pare ca astazi vom da 3 morti gropii de gunoi !

Rasul acela ce ma speria deveni si mai infricosator . Fluiera un “Baieti “ si ne-am trezit inconjurati de mai multe gorile de lupta . Nu ,nu ,nu erau gorile adevarate ,erau doar niste barbati extrem de mari , cu multi muschi si cu ochelari de soare pe ochi .Ce naiba ,doar e iarna !


Eram incoltiti .Totusi ,o idee imi vine in cap .
-Sasuke , Rose !strig la ei cat pot si ma indrept spre geam .Gorilele raman uimite ,insa imediat vin dupa noi .Fir-ar sa fie de treaba ! Acum suntem pe tren . Nu imi vine sa cred cum am deschis geamul ,mi-am pus picioarele si m-am catarat pana pe “acoperisul” trenului . Sunt tareeee! Cum am zi s,merit un Oscar . Se pare ca patinajul m-a ajutat totusi .O ajut pe Cherry sa urce si imediat Sasuke vine si el .Pacat ca gorilelele sunt extrem de mari ,nu stiu cum o sa treaca de geam . Fugim catre partea inferioara a trenului , mai exact catre capat .Stiu ca acolo sunt vagoanele de marfa .

O , Doamne !

Nu m-am gandit niciodata cum e sa alergi PE UN TREN !!! Doamne ,da sa nu cad ! Se pare ca imi tin echilibrul destul de bine .Nici nu stiu cum sa descriu senzatia avuta .Alerg contra trenului si contra vantului ,parul imi zboara in toate directiile si mi-e frica sa nu cad sa ma dezichilibrez .O ,Doamne ! Daca scap din aceasta aventura o sa scriu o carteeee !
Incepe sa ploua .Oh ,nu ,nu ! Pardon ,nu e ploaie , e zapada .Dar tot e nasoala treabaaaa !

-Muriti !

Se aude glasul lui Abe rasunand in tot vazduhul . Se pare ca una dintre gorilele lui a aruncat cu ..un bolovan urias dupa noi . Ia stai , de unde au astia bolovani uriasi , ca doar suntem intr-un tren ?! Fir-ar ea de treaba . Urmeaza mai multe bolonave ,menite sa ne dezichilibreze si mai mult .Minunata poveste , Sakura !

Dintr-o data aud un sunet sfasietor ,ce-mi distruge inima .Un tipat atat de cunoscut , dar totusi atat de schimbat .Rose . Ea n-are echilibrul unui patinator .Un bolovan a facut-o sa-si piarda echilibrul si este daramata si impinsa spre capat .Nu!

Nu se poate asa ceva .Fug spre ea din ce in ce mai tare . Sasuke are grija de maimute .Nu se poate sa o pierd ! Asa ceva este imposibil . Ajungem din ce in ce mai tare spre capatul trenului .Respiratia este din ce in ce mai profunda si corpul imi tremura , insa nu trebuie sa ma gandesc la asta , ci la Rose a mea .Nu o voi putea lasa sa moara .
In acel moment ,cand i-am auzit ultimele strigate ,mi-am dat seama ,de fapt ,m-am convins ca ea este prietena mea din copilarie . Ea este , si voi da totul sa o salvez ,chiar si viata mea .

O prind de mana chiar inainte sa zboare de pe tren .Suntem pe ultimul vagon ,iar pamantul este doar la cativa metri departare de ea . Nu o pot lasa sa moara, trebuie sa o ridic .
-Rose ,incearca sa-ti pui picioarele undeva ,nu mai nu sta asa !

Corpul ei se zbate sa se agate de ceva ,desi senzatia este una incredibila . Parca este o scena din acele filme cu mafioti . Prietena mea reuseste sa-si puna piciorul pe o bara a trenului . Ma aplec din ce in ce mai mult sa o ajut , iar ea imi zambeste .Atat mi-a fost ,m-am aplecat prea mult .Simt cum trenul imi fuge de sub picioare si nu mai am contact cu nimic ,decat cu aerul . Rose si cu mine parca zburam prin aer .Deodata , simt ca sunt prinsa de picior .Minunat . Totusi , frica imi invadeaza corpul .Sasuke ma tinea de picior ,iar eu o tineam pe Rose de mana . Asa ceva nu avea sa se sfarseasca bine . Cu o putere supranaturala , brunetul ne trage pe amandoua ,in incercarea lui de a ne salva .Ating din nou trenul .

Acum trebuie sa o luam pe Rose de aici .O tragem amandoi de maini si tipam la ea ,o sa fie bine .Tocmai cand sa sfarsim aceasta “peripetie” un bolovan este aruncat spre noi . Nimeni nu l-a mai vazut si nimeni nu ne-a aparat , Sasuke era cu noi .Mana lui Rose se dezlipeste cu o forta neimaginabila de mana mea .

-Roooooooooooooose!!!Ma intind dupa ea sa o prind ,insa Sasuke ma opreste si ma tine .O vad ,o vad cum moare ! Nu ,asa ceva nu e posibil

-Rooooooooooooooooooooooseee!!!

Degeaba insa .Vad cum ne departam de trupul fara vlaga al lui Rose , care se rostogoleste din ce in ce mai mult . Nu ,nu ,nu ! Asa ceva nu e posibil .Trupul mi-e inghetat ,nu mai pot face nici macar o miscare . Simt cum toate particulele existente in mine cedeaza , e ca si cum ai fi atins de mii se sageti otravitoare .Nu pot… Rose a mea .. Odata am crezut ca te-am pierdut ,insa acum…

Reusesc sa ma misc doar in momentul in care aud un glont atingand corpul cuiva .Apoi un tipat de durere .Ma intorc ,paralizata aproape ,si vad o scena pe care nu mi-as fi dorit sa o vad vreodata : Sasuke ,impuscat . Vad cum trupul sau inert cade pe materialul rece si tare .Il privesc pe Abe ce imi zambeste smecher si imi spune ,aproape tipand
-Vezi ,daca nu ai vrut sa vii de buna voie ! Prietenii tai sunt morti acuma . Puteai sa ratezi toate astea , pentru ca oricum te voi duce inapoi , si de data asta ,in India ,rozalindo ! Fie ca vrei , fie ca nu vrei .Isi indrepta arma spre mine .

Singurul lucru pe care mi-l amintesc este zapada imaculata ce s-a astenut pe mine ,iar apoi lacrimi rosii au deranjat puritatea omatului .
Sus In jos
Elly.
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Elly.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucureşti. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2298
Puncte : 2572
Reputatie Reputatie : 212

Memoriile unei iubiri Empty
MesajSubiect: Re: Memoriile unei iubiri   Memoriile unei iubiri I_icon19Joi 05 Ian 2012, 13:39

Hei! in love

Doamne, mai multa actiunee <3

Deci a fost un capitol supeerb in love

Magnific, sublim, extraordinar :x

O Doamne, Rose si Sasuke morti? :|

Nuuu sad

Saraca Sakura, ce o sa faca acum? ingrijorat

Sa vezi ce bataie ii dau eu lu Abe biciuitor

Pfooai, nu stie ce-l asteapta! (D)

Abia astept capitolul urmator huh?

Suspansul asta ma omoara..:(

Spor la scris si idei! kiss


    Memoriile unei iubiri J6r  

    At sunrise everything is luminous but not clear. It is those we live with and love and should know who elude us.
                  You can love completely without complete understanding.



Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Memoriile unei iubiri Empty
MesajSubiect: Re: Memoriile unei iubiri   Memoriile unei iubiri I_icon19Joi 05 Ian 2012, 15:55

Helăăău, darling a hug
So, am trecut si pe la fic-ul tau pentru a-ti da o critica ^^

Ideea nu pot spune ca e originala suta la suta, dar unele lucruri o deosebesc de celelalte fanficuri.

Titlul, draga mea, mi se pare cam banal. Putea-i sa cauti unul mult mai bun, care sa atraga cititorii, sa ii faca curiosi in legatura cu fic-ul tau.

Incerca sa te axezi pe descriere. Atunci cand vei reusi sa adaugi unui capitol descriere, mai ales cea sentimental, vei vedea cat de frumos va fi. Pana sa faci lucrul acesta, capitolele vor fi cam banale, dar avand in vedere ca este primul tau fic te descurci binisor. Vei vedea ca timpul le va rezolva pe toate. Si eu am fost asa, chiar mai rau, deci stai linistita :*

Dialogul este cam mult si uneori este sec. Incerca sa il introduce pe cel sec si fara rost in naratiune, va fi mult mai bine.

Actiunea este foarte grabita. Are cinci ani in primul si al doilea capitol, unsprezece in cel de-al treilea capitol si cinsprezece in celelalte. Putea-i sa faci niste reconstituiri acelor moment, astfel titlul “Memoriile unei iubiri” avea o legatura mai stransa cu povestea. Si ar mai fi lipsa descrierii -> duce la grabirea actiunii.

Estetica nu prea imi place.
Daca dupa un cuvant trebuie pus un semn de punctuatie, il pui fara sa apesi “ Space”. Space-ul il folosesti dupa semnul de punctuatie. Sau am observat ca uneori apesi “ Space” si inaintea semnului de punctuatie si dupa. Nu e corect, iti strica estetica.
“Simt cum toate particulele existente in mine cedeaza , e ca si cum ai fi atins de mii se sageti otravitoare . “ -> Simt cum toate particulele existente in mine cedeaza, e ca si cum ai fi atins de mii de sageti otravitoare.
Ar mai fi ceva. Renunta in a mai scrie unele cuvinte gen “Rooooooooooooooooooooooseee!!!” sau “ carteeee “ sau “ treabaaaa” pentru ca nu fac decat sa iti strice si mai tare estetica.

Greseli de tastare/ ortografie:

dezichilibrez – dezechilibrez;
bolonave – bolovane.

Cam atat. Sper ca nu te-ai suparat.
Kiss and Hug !



I had to break myself to carry on.


Memoriile unei iubiri Tumblr_nifqao8Vw11qlyx0fo3_500
I HAD A HEART THEN BUT THE QUEEN HAS BEEN OVERTHROWN AND I'M NOT SLEEPING NOW, THE DARK IS TOO HARD TO BEAT AND I'M NOT KEEPING UP THE STRENGTH I NEED TO PUSH ME. YOU SHOW THE LIGHTS THAT STOP ME TURN TO STONE, YOU SHINE THEM WHEN I'M ALONE. SO I TELL MYSELF THAT I'LL BE STRONG AND DREAMING WHEN THEY'RE GONE ---
Sus In jos
tesari'a
Academy Student
Academy Student
tesari'a

Localizare Localizare : Regatul Celor Patru Anotimpuri
Nr. mesaje Nr. mesaje : 31
Puncte : 45
Reputatie Reputatie : 4

Memoriile unei iubiri Empty
MesajSubiect: Re: Memoriile unei iubiri   Memoriile unei iubiri I_icon19Joi 05 Ian 2012, 19:34

Multumesc foarte mult de critica ,nu stiu daca in acest capitol se va vedea daca am respectat sfaturile tale ^^

Capitolul 8




Sasuke P.O.V.


Au trecut doua luni de la incidentul cu Sakura, cu Cherry a mea. Sa va spun ce s-a mai intamplat ?Simplu. Am fost impuscat In abdomen, norocul meu este ca nu mi-a atins inima sau orice alt organ vital. In schimb, a trebuit sa stau in spital 3 saptamani pentru recuperare, insa nici macar acum nu ma simt la fel. Mi-a ramas o cicatrice ,ca urma ca perforarii glontului .Doare si acum. Totusi, eu pot spune ca am fost norocos. Eu am scapat cu viata. Sora mea, Rose, este la granita dintre moarte si viata . Probabil va amintiti cum a cazut de pe tren, in plina viteza. Am fost gasit cand trenul a ajuns intr-un orasel mic. De acolo am fost transportat de urgenta la Tokyo. S-au facut mai multe cercetari pentru a o gasi pe Rose. Norocul ei a fost ca i-am zis mamei ce vrem sa facem, asa ca au putut urmari calea ferata. In final ,dupa o zi, au gasit-o. Stiu sigur ca nu as fi putut sa o vad in starea in care era. Mama mi-a povestit despre cum a fost gasita. Sangele ii invada corpul micut, alterandu-i parul ca zapada . Daca nu ar fi fost sangele, cel care era atat de batator la ochi , probabil am fi gasit-o cu greu din cauza zapezii. Trupul ei firav fusese rostogolit cu bestialitate .Avea foarte multe rani deschise si julituri .

De doua luni este in coma, iar fiecare zi este un chin . Atat pentru ea ,cat si pentru noi ,cei care o iubim atat de mult .In aceea camera spatioasa de spital sta zi si noapte .Este adevarat ca nu sta singura aproape niciodata deoarece noaptea fac cu schimbul tata si mama ,iar ziua stau eu sau colegii mei. Nu exista zi in care sa nu ma rog profund ,atat pentru Rose ,cat si pentru Cherry .

In momentul de fata sunt langa patul de suferinta al surorii mele .Ma uitam atent la ea ,la chipul ei .Era asezata pe o parte ,iar mainile erau asezate parca special .Daca nu ar fi fost pe un pat de spital ,ai fi putut spune ca viseaza foarte frumos .Avea mainile una peste alta ,ca la rugaciune .Parul ravasit ,dar totusi de un alb imaculat ,era imprastiat pe tot corpul ei.Genunchii erau foarte putin indoiti ,statea aproape ghemuita .Ca si cand ar vrea sa stranga pe cineva in brate .Privirea mi se muta catre chipul ei angelic .Ploapele mari si adanci ii ascund ochii mirifici , ce se transforma in functie de lumina zilei .Bineinteles ,acum nu-mi dadeam seama de ochii ei ,erau prea inchisi .

Un ciocanit imi intrerupe gandurile .Este agel detectiv ce se ocupa cu gasirea lui Cherry .Se uita la sora mea si imi face semn sa vorbim afara .Desi am inteles ca este un detectiv foarte bun ,hainele ii tradeaza statutul material .Blugii de calitate ieftina aveau numeroase pete de mizerie ,iar camasa era prost calcata .Sau mai bine zis ,nu era calcata de loc .Totusi ,nu poti judeca oamenii dupa cum se imbraca .Ne asezam pe niste scaune prafuite si incepem sa discutam .

-Avem informatii ca domnisoara este in India .

Ce ?Atat ?Asta stiam si eu !

-Mda ,si altceva ?O locatie mai exacta nu ati gasit ?il intreb eu ,aproape nervos ca m-a facut sa plec de langa Rose pentru a-mi spune ceva ce stiam deja.

-Nu stim exact ,insa avem informatori care ar crede ca rozalia este intr-una dintre cele mai rau-famate orase din intreaga Indie ,mai exact intr-o zona cu foarte multe prostituate .

Am ramas impietrit .Prostituate ?Cherry a mea ?Ce ar face intr-un loc ca ala ? Sunt chinuit de ganduri ,de sentimente , de Cherry .Singurul lucru pe care l-am auzit a fost cum Cherry va trebui sa se duca in India .Pacat ca India este atat de mare ! Poate fi oriunde , nu numai intr-o zona rau famata !Ma intreb , ce treaba au astia doi ? De unde il cunoaste Cherry pe marul ala verde ,mic si gras ? Si chelios ,sa nu uitam . Oare unde s-au cunoscut ,si mai exact , in ce context ? Daca marul a mai agresat-o pe Cherry si inainte ?

Doamne , ce prost sunt ! O regasesc si eu dupa atata timp , si nu reusesc sa o iau inapoi langa mine .”Esti un idiot ,Sasuke! Si un las .De ce a trebuit sa te lasi impuscat ?Cine stie unde e Cherry acum … ce o obliga sa faca …ce ticalos !” asa imi tipa vocea interioara .”Ia mai taci , nu pot gandi ! “

Zilele au trecut pe nesimtite ,parca vedeam cum ma aproprii de infinit in felul asta.Vedeam cum se incalzeste din ce in ce mai tare afara .In curand luna lui marte isi facea aparitia .Daca la inceput zapada se topea tiptil ,acum verdeata ii lua locul subit .In a cincea zi de primavara am plecat spre India .In aceea dupa-amiaza soarele stralucea mai tare decat niciodata. Drumul catre aeroport mi-a fost calauzit de ghiocei albi si imaculati ,ce mi-au adus in minte imaginea lui Rose .Am culesc mai multi ghiocei si i-am legat cu niste firisoare de iarba proaspata .Acel verde crud ,totusi atat de deschis mi-au amintit de ochii lui Cherry .Trebuia sa o gasesc neaparat.Inainte sa urc in avion ,mi-am promis asta mie .
Drumul a fost fara peripetii ,pot spune ca majoritatea timpului am dormit sau m-am uitat pe geam .Eram impreuna cu bunica lui Cherry si mai multi tipi de la politie .Bine ,cred ca erau vreo 30 de politisti ,detectivi ,chiar si un medic ,dar si un tip special pentru autopsii .Le-am spus ca sunt prosti ca au adus un asemenea tip si ca Cherry e in viata ,dar nu m-au ascultat .Sau mai bine zis nu mi-au raspuns .Era ridicol ,oricum !

In cursul urmatoarei zi am ajuns in pitoreasca Indie .Sau asa am crezut eu ! Imediat ce am coborat din avion m-am confruntat cu o problema imensa : mizeria de nedescris .In oras era foarte multa ,practic nu aveai loc pe unde sa o iei .Claxoane multe ,aglomeratie ,accidente.In mijlocul strazilor se aflau chiar copaci ,nu stiu de ce nu puteau fi taiati pur si simplu .Am ramas surprins cand am observat chiar si porci pe strada ,asa ,de capul lor !Cu cat inaintam mai mult vedeam pana si vaci .Lumea aici e altfel ! Mizeria predomina ,si observ foarte multi oameni bolnavi aici .Oamenii nespalati ,necivilizati ,ce se inghesuie .Scena ce se derula inaintea mea m-a socat si mai mult .Un tip cu o expresia urata ,cu riduri si cu maini nespalate urina in public .Nu stiu ce fel de lume este asta.Cu cat inaintam spre “centrul divelor” ,locul unde trebuia sa ajungem ,scene de acest gen se inmulteau ,la fel si porcii .Simteam ca ma aproprii din ce in ce mai tare de Cherry .Multe magazine ,multa lume .Vad oameni din ce in ce mai slinosi cu chipuri amare .Inima imi sare din ce in ce mai tare din piept ,simt cum mai multa lume se uita la mine ciudat .Da ,sunt alb ,fata de ei ,care au pielea ca cea mai neagrea ciocolata.Vad oameni ce “locuiesc” in niste cutii de plastic .Vad din ce in ce mai multe luminite de prost gust ,semn ca am ajuns unde trebuia .

Incerc sa intreb pe acesti oameni despre o fata cu parul roz .Nu stiu engleza ,din nefericire .Am noroc totusi ,dau de un tip destul de tinar ,dar extrem de urat .Imi spune intr-o engleza foarte strica ceva de Cherry .Dau din cap afirmativ si simt cum inima imi iese din corp .Sunt din ce in ce mai aproape sa o gasesc pe ea.Tipul imi arata cu degetele o directie si aproape fug catre acel loc .Intreb din ce in ce mai multa lume ,spunand doar un simplu “Cherry?” .In final ,am ajuns la un fel..nu stiu exact cum sa-I spun .Erau cartoane peste tot ,ca niste camarute .Dadeam buzna in aproape toate si de fiecare data ramaneam socat : erau tineri ce faceau dragoste ,mai mult sau mai putin imbracati ,cu mai putini sau mai multi oameni…

Am ramas dezgustat de acele privelisti si mintea imi gonea la Cherry .Doar nu face si ea ce fac restul lumii in acest bordel dezgustator .Scenele ce le gaseam ma surprindeau foarte mult ,dar cel mai mult ma surprindea faptul ca oamenii nu se opreau atunci cand erau intrerupti .Un cuplu chiar mi-a zis ceva ,n-am inteles ,insa dupa fetele perverse am intuit ca ar fi fost o invitatie sa ma alatur si eu .

Aproape alerg .Dintr-o camera aud un zgomot melodios ,iar un parfum fin imi inunda narile .Fug intr-o viteza alarmanta catre acel loc si ma uit prin usa intre-deschisa . O fata tanara ii sanseaza unui barbat slinos ,gras ,cu trasaturi urate ,chiar diabolice .Barbatul face multe interjectii de gen “Oh” “Yaa!” si alte lucruri pe care nu le inteleg .

Stau si privesc fascinat la tanara in costum albastru .Pielea extrem de inchisa o tradeaza ,nu este o indianca autentica ,ci este bronzata .Picioarele desculte aveau bratari imense ,galagioase ,din aur .Fusta lunga se misca in toata camera ,acel albastru ma hipnotiza .Fata se invarte de multe ori ,iar fusta ii dezvaluie si mai mult picioarele brune .Partea superioara a costumului era un fel de tricou-sutien ,ce cuprindea portiunea sanilor si un pic din cea a umerilor .Desi era destul de simpla ,decolteul generos era evidentializat de firisoare subtiri de aur ,ce se asortau perfect pe materialul albastru .Pe intregul brat tanara avea bratari masive ,din aur ,cu diferite modele .Practic ,nu se vedea foarte mult pielea din cauza bratarilor . Cand se intoarce catre tipul slinos ii observ spatele gol ,doar firicelele de aur faceau un model .Parul ii este bogat accesorizat : desi nu ma pricep sa le spun pe nume chestiilor din parul ei ,pot zice ca erau niste agrafe extrem de mari..pardon ,nu sunt agrafe .Ma rog .Parul desprins este tinut de fire groase de aur cu diferite flori si pietre pretioase .Un fir gros de aur coboara din par si este prins de nara dreapta a fetei ,cred ca erau ca niste piercinguri de ale noastre .Observ trasaturile fetei ,ochii verzi erau machiati strident cu nuante de auriu si albastru . Avea mai multe pietre pretioase pe intreaga fata ,langa buze ,sprancene ,dar si alaturi de tample .Asta nu era tot ,pe un umar avea un tatuaj cu un dragon ,un desen realizat alb-negru .Un piercing mare ii decora buricul ,iar mai sus ,aproape de sani ,avea un alt tatuaj ,cu o tipa semi-dezbracata ,intr-o pozitie foarte sexy .

Fata se induia din ce in ce mai mult pe ritmurile muzicii .Ii vedeam soldurile miscandu-se din ce in ce mai tare ,aplecandu-se spre tipul acela imi oferea o imagine perversa asupra vietii .Vad cum incet muzica se opreste ,iar tipul slinos ii trage o palma zdravana la fund ,in timp ce rade .

Abia cand o privest mai atent descoper crudul adevar…
Sus In jos
Elly.
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Elly.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucureşti. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2298
Puncte : 2572
Reputatie Reputatie : 212

Memoriile unei iubiri Empty
MesajSubiect: Re: Memoriile unei iubiri   Memoriile unei iubiri I_icon19Joi 05 Ian 2012, 20:24

Hei! in love

Nuu, Doamne, daca e Sakura? sad

Presimt ca asa e ..ingrijorat

Dar totusi sper sa nu :(

Sper sa se trezeasca si Rose :-<

Spor la scris si idei! kiss

P.S: Daca ai putea sa imi dai un P.M cand pui next-ul ti-as fi recunoscatoare ;o3


    Memoriile unei iubiri J6r  

    At sunrise everything is luminous but not clear. It is those we live with and love and should know who elude us.
                  You can love completely without complete understanding.



Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Memoriile unei iubiri Empty
MesajSubiect: Re: Memoriile unei iubiri   Memoriile unei iubiri I_icon19Joi 05 Ian 2012, 21:56

Mai intai cate caitole am pirdut?!
Te rog sa ma anunti cand pui next ca sa nu mai pierd capitole.
Si apoi : WOW si CE N***A SE INTAMPLA CUM ADICA? SAKURA? TE ROG NU!!!!!!!!!!!!!!!!!


Memoriile unei iubiri Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
tesari'a
Academy Student
Academy Student
tesari'a

Localizare Localizare : Regatul Celor Patru Anotimpuri
Nr. mesaje Nr. mesaje : 31
Puncte : 45
Reputatie Reputatie : 4

Memoriile unei iubiri Empty
MesajSubiect: Re: Memoriile unei iubiri   Memoriile unei iubiri I_icon19Vin 06 Ian 2012, 16:23

Capitolul 9




Abia cand privesc mai atent descopar crudul adevar…

Este Cherry! Trantesc usa brutal si ma indrept spre tipul slinos ce a indraznit doar sa se atinga de ea. Barbatul ramane foarte surprins ,asa ca profit de ocazie si o trag de mana pe Cherry a mea .Aproape incearca sa-mi sara in brate ,cat imi doresc sa o ating ,insa stiu ca daca ma opresc acum ma vor opri si o vor lua de langa mine .Fugim cat putem de tare . Simt cum niste gorile de oameni de urmaresc .Este aproape seara si simt bataile tot mai neregulate ale lui Cherry .

Dintr-o data , simt cum mana ei este desprinsa de a mea .S-a impiedicat. Fir-ar sa fie ! O iau in brate ,gorilele sunt din ce in ce mai aproape de noi .Unde naiba au disparut politistii aia care erau cu mine ?Incerc sa ma grabesc ,sa ajung la locul unde este avionul .Cherry este extrem de grea totusi ,nu s-a ingrasat ,ci bijuteriile o fac sa para foarte grea .In sfarsit ii vad pe tipii aia care trebuiau sa ne protejeze .Am scapat ! Vad o masina cu inscriptiile Tokyolui ,nici nu stiam ca au adus si masina asta !Dar nici macar nu-mi pasa .O arunc cat pot de finut pe Cherry in bancheta albastra si urc la volan .Pornesc masina si accelerz cat pot de tare .Strazile prea inguste si prea aglomerate nu-mi sunt de nici un ajutor .Raman blocat in trafic si nimic nu ma ajuta .

-Cherry ,trebuie sa mergem pe jos !aproape am tipat la ea, lucru ce a facut-o sa se sperie .

O iau de mana si fugim amandoi spre strazile aglomerate ale Indiei .Nici nu stiu in ce oras suntem ,dar nu ma intereseaza .Trebuie sa ajungem la avion cat de curand posibil .Ma uit pret de cateva secunde in spate ,nu ne urmareste nimeni .Totusi ,nu pot sa las garda jos ,nu pot sa incetinesc.Simt cum sangele imi curge tot mai rapid in vene ,adrenalina ma cucereste .In sfarsit ,vad aeroportul murdar ,sau ma rog,incercarea de aeroport . Fir-ar ! Sunt atat de multe !

Super ,sunt doua avioane cu inscriptii japoneze ,nu-mi dau seama care este cel bun.Cherry se uita la mine speriata si imi face semn sa ma grabesc .Fie ce o fi ,in Japonia tot o sa ajungem ! Ne urcam in primul avion .

Suntem intr-un hol lung ,la dreapta sunt locurile pentru pasageri .Trag cu ochiul putin si stau mirat de pasageri : sunt doar femei ! Si nu orice fel de femei ,ci femei gravide !Oh ,mama ! Nu ne putem duce acolo..abia acum observ un panou pe care scrie “16 and Pregnant” . Pe bune ?

O iau incet de mana pe Cherry si cautam o baie unde sa putem sta. Imbracata astfel ar bate prea mult la ochi . Mergem in baia baietiilor ,unde inchid usa si stam amandoi intr-un spatiu destul de ingust .Ma uit atent la privirea ei gingasa si simt ca innebunesc .Avionul porneste .Cherry incearca sa ma ia in brate dar bratarile si toate accesoriile fac un zgomot infernal .Ma multumesc doar cu privirea ei gingasa si o intreb in soapta : Esti bine ?

Imi da afirmativ din cap si ii mai analizez inca odata bijuteriile .Off..trebuie sa I le scot cumva ,ca sa putem sta linistiti .Reusesc cumva sa ii dau cerceii si colierul jos .La bratari nu ma bag ,sunt prea masive ca sa I le pot scoate fara zgomot ,iar la accesoriile din par nu ma incumat ,mi-e frica sa nu-I incurc parul mai mult .Ii scot bratarile de la picioare totusi si abia acum realizez ca a alergat desculta .Ce bou esti ,Sasuke !

Ii iau picioarele in maini si I le masez usor .Este murdara si julita pe ele ,dar asta nu conteaza .Tot ce conteaza este ca am gasit-o si este foarte fericita .Ma mai uit pentru a n-a oara la ea ,nu pot sa nu recunosc ca ii sta magnific in aceasta costumatie ,insa nu o caracterizeaza .Stam mai multe minute in sir doar holbandu-ne unul la altul ,nu indraznim nici unul sa spunem ceva .Dupa cat rau i-am facut ,nu stiu daca ma va putea ierta vreodata .Nu stiu daca este inca suparata pe mine ,sau pur si simplu uluita .Incearca sa se apropie mai mult de mine ;eu eram in genunchi in fata ei ,insa celelalte zorzoane ramase o impiedica.Ofteaza usor si imi sopteste sa vin mai aproape de ea .Imi da un mic pupic pe obraz ,timp in care ma inrosesc tot ,la fel ca ea .
Am petrecut o mare parte din acel timp ramas in cabina din avion asa ,nu vorbeam ,nu ne sarutam ,doar ne uitam unul la altul .Totusi ,pot sa spune ca au fost cele mai frumoase clipe din viata mea .Din cand in cand ii mangaiam fata pictata si pietrele incrustate in piele .Mi-a picat fisa .

-Cherry ,o sa ai gauri dupa ce o sa-ti scoti dracoveniile astea?

A ramas surprinsa ca o strig pe nume si am putut simti cum inima ii bate ceva mai tare .Se inrosi putin si imi zambi .
-Nu ,nu mi-au facut gauri pentru a-mi pune astea ,ci au folosit un fel de substanga lipicioasa .

-Esti frumoasa .

Uite ca am spus-o pana la urma .Dar ,oricum ,nu minteam ! Era intr-adevar asa cum i-am zis .Obrajii super bronzati se inrosira si mai mult (daca asa ceva este posibil ! ) .Isi aminteste brusc de Rose .Mda. Ii explic cum pot mai delicat situatia ei ,insa o vad cum se invinovateste singura si isi arunca cuvinte grele .O iau in brate ,si nu imi mai pasa de zgomotul produs .
Dintr-o data imbratisarea ne este intrerupta , am simtit cum aterizam .

-Cherry ,am ajuns inapoi acasa !Poate Rose s-a trezit ,incerc sa-I spun cu un zambet pe fata .

Asteptam sa plece toata lumea ,mai exact ,toate gravidele si iesim ultimi .Lucrurile pe aici imi par cam necunoscute ,nu seamana a Tokio locul asta .Fir-ar sa fie ! Suntem in Las Vegas !
Sus In jos
Elly.
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Elly.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucureşti. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2298
Puncte : 2572
Reputatie Reputatie : 212

Memoriile unei iubiri Empty
MesajSubiect: Re: Memoriile unei iubiri   Memoriile unei iubiri I_icon19Vin 06 Ian 2012, 16:47

Heii! in love

Mersii de anunt ;;) ^^

Fie ce o fi ,in Japonia tot o sa ajungem ! -> =))) si au ajuns in Las Vegas hmm...?!

Foarte frumos capitoluu ;o3 S-au intalnitt \:d/

Sper ca Rose sa se trezeascaa ;o3 in love

Spor la scris si idei! kiss


    Memoriile unei iubiri J6r  

    At sunrise everything is luminous but not clear. It is those we live with and love and should know who elude us.
                  You can love completely without complete understanding.



Sus In jos
~Linna~
Chūnin
Chūnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In mister....
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul
Stare de spirit Stare de spirit : Is a secret...

Memoriile unei iubiri Empty
MesajSubiect: Re: Memoriile unei iubiri   Memoriile unei iubiri I_icon19Sam 07 Ian 2012, 12:46

Las Vegas....pe bune...Las Vegas lough
Cum dumnezeule au ajuns din India tocmai in Vegas lough
Am si eu o intrebare pentru Sasuke:
-Ma copilule cat de ... sa fi incat sa te urci in acel avion numai pentru ca avea inscripti japoneze...puteai sa te uiti si tu macar la destinatie ca sa sti si tu unde te duci.... lough
OFFFF... Tineretl din ziua de azi ce te faci cu el. lough
Sa ma anuntisi pe mine de next. happy2
Spor la scris si la ideei, multa bafta in continuare. a hug
PwP dulce de tot la tine. kiss


Memoriile unei iubiri 1038902d4n6wjrauvEvery day without you... Memoriile unei iubiri 1038902d4n6wjrauv
Memoriile unei iubiri 1185528_382197825239589_1994385887_n
Memoriile unei iubiri 1038902d4n6wjrauvIs like the world without the sun. Memoriile unei iubiri 1038902d4n6wjrauv
Sus In jos
https://www.facebook.com/LaLaNeBuNieFanPage.
tesari'a
Academy Student
Academy Student
tesari'a

Localizare Localizare : Regatul Celor Patru Anotimpuri
Nr. mesaje Nr. mesaje : 31
Puncte : 45
Reputatie Reputatie : 4

Memoriile unei iubiri Empty
MesajSubiect: Re: Memoriile unei iubiri   Memoriile unei iubiri I_icon19Sam 07 Ian 2012, 20:05




Capitolul 10

Sasuke P.O.V.


Luminite multe ,as putea spune extrem de multe ne infundau privirile .Vad extrem de multe reclame aici .Asta nu e Tokio ! Incep sa tip de bucurie si sa sar ,prinzand-o si pe Sakura de maini .

-Cherry ,Cherry! Suntem in Las Vegas ! spune eu cu un zambet foarte mare .

-Ce ? Glumesti ?

Imi intoarce privirea si-mi arata spre un panou pe care scria cu litere mari “Welcome to Las Vegas” .Nu ,nu pot sa cred asta! In acest oras totul este la superlativ. De la marimea propriu-zisa pana la reclamele imense si numeroase . Stam ca niste chiori si ne holbam la luminitele din jurul nostru .Parca suntem niste pisici ce se uita in calendar .

Cladirile de dimensiuni impresionante ne fascineaza. Daca ar fi singurele lucruri ! O trag de mana pe ea si ne incumetam in acest oras al pacatelor .Eu sunt fara cuvinte ,ne indreptam spre magazinele pline de lume si foarte stralucitoare .Observ cea mai frumoasa pereche de pantofi pe care i-am vazut vreodata – niste balerini de un albastru rapitor incrustati cu mai multe pietre de diferite dimensiuni .Ii spun ei un “ma intorc imediat” si fug la acel magazin frumos .Platesc cu putinii bani pe care ii aveam in buzunar si fug inapoi la Cherry a mea .
Fir-ar sa fie de treaba ! N-o gasesc .Vai ,sunt un idiot !De ce a trebuit sa o las singura in aglomeratia asta ,nu stiu.Ok, ma simt pierdut .Lumea se uita putin ciudat la mine .Vad foarte multe chipuri atat de diferite si distincte incat le pierd sirul .Sunt un idiot ,cum nu pot gasi o fata cu parul roz imbracata ca o indianca ? Este prea batatoare la ochi si totusi ,nu o gasesc.

Sau ia stai ,daca au rapit-o din nou mafiotii aia ? Daca … acum o tortureaza , sau o pun intr-un avion inapoi in India ? Nemilosii …o sa le arat eu daca ii mai fac vreun rau ,jur ! Oricate fete de milogi ar face ,n-o sa arat mila !Probabil ea e torturata acum ,vai , daca e pe moarte ?Daca o tortureaza , daca ii spala mintea , ca sa uite de mine ? Daca…of ,o sa o salvez! Ma simt ca batman sau ca spiderman , luptand contra celor rai si avand frumoasa fata… o,da ,asa sunt ! Ar trebui sa fie si un desen animat dupa mine .Ia stai ,ce fac acuma ? Ma gandesc la desene animate in loc sa o caut pe Cherry .

Merg prin multimea de oameni ,incercand s-o gasesc ,s-o vad .Pe bune acum ,unde a disparut? Mi se pare ca vad un material albastru in fata … oh da ,ea e .Pardon ,sunt un idiot .Era o esarfa albastra la un magazin ce semana cu materialul din care era facut costumul ei .Cum pot sa fiu atat de….

-Saske-kun ,vrei vata de zahar albastra ?imi spune cald o voce fermecatoare .

-Cherry! Unde ai fost ? Ma arunc la gatul ei ,strangand-o la pieptul meu .Era ea ,cu doua bucati de vata pe bat ,una roz ,intocmai cum e si parul ei , si cealalta albastra .

-Sa iau vata de zahar ,ce ti-ai inchipuit ?spune ea infulecand vata ei de zahar roz .

Eu…nu mi-am inchipuit nimic ,doar ca esti torturata cu bestialitate de niste tipi feroce ,nimic rau.Macar e bine .Ii iau vata albastra si-I strecor subtil un pupic pe obraz ,lucru ce o face sa zambeasca .Cat ma bucura zambetul ei ! O mai admir pentru a n-a oara ,si abia acum imi amintesc sa-i dau pantofii .

-Poftim ,astia sunt pentru tine !ii zic timid ,asteptand reactia ei .

Imi multumeste si-I incalta imediat ,spunandu-mi un mic “E mai bine acum!” .Ne pierdem in multimea de oameni ,se pare ca aici Cherry nu e singura imbracata putin…anormal .Vedem dansatoare din Brazilia ,personaje de Carnaval de la Venetia ,oameni in portul national ,femei machiate foarte…ciudat ,pentru gusturile mele ,dar si mascote imbracate cat mai divers .

Vad un telefon public si o iau de mana pe Cherry ,aproape fugind la acel mijloc de comunicare .Formez numarul tatei si-I explic ca suntem bine ,doar ca suntem in Las Vegas ,asta e ,nu ne suparam sa stam o noapte aici pana vine un avion special *pe care va scrie mare si lat “Cherry Blossom 13”* care ne va aduce acasa .Cand ii zic lui Cherry toate astea ,ea ma intreaba ce vom face o noapte .

-Pai ,cred ca ar trebui sa ne distram si noi un pic ,doar nu ajungem in fiecare weekend in Las Vegas ,nu ?ii zic cu un zambet siret .

-Ok ,unde mergem?ma intreaba ea timid ,asteptand reactia mea .

-La cazinou !


Sakura P.O.V.

Am mai fost de cateva ori la cazinou ,in schimb ,n-am jucat niciodata vreun joc din acela ,caci nu ma pricep .Insa ar trebui sa fie amuzant ,nu ?Ne indreptam spre un cazinou mare ,cu foarte multe luminite ,pe care scrie foarte colorat “Luck ,or no luck wife!” .Hm…am un presentiment ciudat .Ce nume mai e si asta ?Nu-mi place deloc .

Cand intram vedem numai cupluri care joaca .Bine,pardon ,barbati care joaca si iubitele langa .Cred ca la asta se refera numele .Vad un fel de tablou pe care sunt desenati doi barbati si o femeie ,mai precis,un cuplu si un tip care se uita cu invidie la omul de langa el .Chestia asta nu-mi place .

Nu apuc sa-I spun lui Sasuke de sentimentul meu ,caci se asaza la o masa si ma cheama imediat si pe mine. Cred ca un fel de poker .Joaca mai multe jocuri ,in timp ce eu ma intind pe canapeaua amenajata parca special pentru femei .Doamnele de langa mine au aceeasi privire relaxata si se intind ca felinele pe materialul fin ,in timp ce barbatii incep sa bea .Nu-mi prea place asta .

Ma uit atent la persoanele care joaca : un barbat de vreo 29 de ani , cu o barba proeminenta si cu privirea foarte rece ,un altul cu ochi foarte blanzi ,insa cu sprancele unite .Un alt individ este imbracat tot la costum ,ras ,pensat as putea spune ,ce se da non-stop cu parfum de ultima generatie .Dintr-o data aud ceva ce ma ingrozeste :

-Sasuke Uchiha ,esti ultimul ! Da-i castigatorului sotia ta !
Sus In jos
Elly.
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Elly.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucureşti. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2298
Puncte : 2572
Reputatie Reputatie : 212

Memoriile unei iubiri Empty
MesajSubiect: Re: Memoriile unei iubiri   Memoriile unei iubiri I_icon19Sam 07 Ian 2012, 23:16

Heii! in love

Doamnee o.o Saracu Sasuke, credea ca a pierdut-o. =)))

Deci cum? huh?

Cum sa i-o dea? :| ce-i astaa? T_T

Deeci e o idee geniala O.O

Mie nu mi-ar fi venit niciodata :))

Abia astept next, si iti multumesc ca m-ai anuntat <3

Spor la scris si idei! kiss


    Memoriile unei iubiri J6r  

    At sunrise everything is luminous but not clear. It is those we live with and love and should know who elude us.
                  You can love completely without complete understanding.



Sus In jos
Continut sponsorizat




Memoriile unei iubiri Empty
MesajSubiect: Re: Memoriile unei iubiri   Memoriile unei iubiri I_icon19

Sus In jos
 

Memoriile unei iubiri

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-