Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Eloise Photography <3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Eloise Photography <3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Eloise Photography <3

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
Eloise Photography <3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

Eloise Photography <3 Empty
MesajSubiect: Eloise Photography <3   Eloise Photography <3 I_icon19Sam 28 Ian 2012, 15:52

Pentru că ma apucat o foame de făcut poze şi m-am săturat de faţa mea, m-am decis să fac pozele mai artistice. Dintr-o joacă de copii au ajuns adevărate opere de artă, care mie una chiar îmi plac. Aş vrea să împărtăşesc cu voi de acum în colo tot ce simt eu, prin imagini cu caracter semnificativ. O să las pozele să vă vărbească...

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] --- La nici o poză nu a vrut să stea dar i-am făcut'o eu.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] --- De pe coroniţa de Crăciun
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]--- Bianca şi cu mine am mâncat mâncare chinezească şi hai să îi facem poză!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] --- Lipsă de inspiraţie.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] --- No Mascara! Naturally!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] --- Artificiali...da merge.

Mai multe, mă rog încă câteva pe siteu meu....


Ultima editare efectuata de catre Piersicuţă ♥ in Dum 29 Ian 2012, 10:36, editata de 1 ori
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
Caρρυccιησ ♥
S-Class
S-Class
Caρρυccιησ ♥

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Baia Mare , Maramures, Romania.
acebook acebook : Adria
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3033
Puncte : 3625
Reputatie Reputatie : 332
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, chating, smoking, loving.
Stare de spirit Stare de spirit : Meh.

Eloise Photography <3 Empty
MesajSubiect: Re: Eloise Photography <3   Eloise Photography <3 I_icon19Sam 28 Ian 2012, 16:42

Ce frumix sunt pozele :D

Stii sa le editezi in asa fel incat sa arate chiar artistice '!

Bravo tie Ellz kiss !
Sus In jos
Renésmee
Legend
Legend
Renésmee

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : prin jur ...
acebook acebook : Renesmee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2168
Puncte : 2451
Reputatie Reputatie : 179
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia
Stare de spirit Stare de spirit : Visatoare

Eloise Photography <3 Empty
MesajSubiect: Re: Eloise Photography <3   Eloise Photography <3 I_icon19Sam 28 Ian 2012, 17:00

Buna,
Ma bucur sa vad ca este multa lume pasionata de fotografie. Asa, iti spun de pe acum, sper sa nu te superi pe mine dupa acest comentariu.
Ai niste idei foarte dragute si foarte tari insa, aparatul sau telefonul nu te ajuta deloc. Calitatea pozelor este cam proasta, iar calitatea, nici nu mai spun. Hai ca nici eu nu stiu prea multe despre fotografie, si la mine claritatea lasa de dorit uneori dar, aici e mai altfel. Nu m-a facut nimeni "fotograf" asa ca nu prea am dreptul sa-ti critic pozele dar ia-o ca pe o parere sau ca pe un sfat.
Prima fotografie - este foarte frumosa, ar fi fost si mai si daca se vedea mai clar. E foarte adorabil, are zapada pe bot? Editul este cam prea accentuat ..~ Si eu mai fac asta, uneori da bine, uneori nu. ~ Nu spun ca nu trebuiesc deloc editate, dar mai finut asa.
A doua fotografie - este in ceata rau de tot. Abia se observ stelutele si crengutele de brad *cred*. Am mai spus, ai idei minunate dar telefonul sau aparatul nu te ajuta. Chiar asa, ce folosesti?
A treia fotografie - Ideea este asa si-asa. Ar fi fost foarte frumos daca se vedeau taieteii mai clar, in toata splendoarea lor :)).
A patra fotografie - Doamne tu si ideile tale. Pe bune, sunt chiar geniale. Doamne deci claritatea asta, cam lipseste. Puteai sa iei obiectele alea "din picioare". Nu stiu ce s-a inteles, cutia sa para dreapta, la asta ma refer. Parca ar sta inclinata. PS: Imi plac bijuteriile tale!
A cincea poza- Ochisorul tau, este foarte frumos. Poza in schimb, nu prea. Vezi ce rau se vede. Parca ar avea "purici". Ai marito, ai editato, ai facut poza prea de-a proape, nuj care din ele dar se vede .. nu prea bine. Stii cat de frumoasa era daca se vedea clara?
A sasea poza - Asta este .. preferata mea! Sfinte! cat de frumos este. Acele flori, fie ele si artificiale, sunt superbe. Unghiul din care le-ai luat este perfect. Culorile sunt vii , le-ai editat nu, si parca ma incalzesc. Claritatea si calitatea pozei .. nici nu mai spun. M-am cam saturat sa tot repet.
Sunt toate frumusele si da, sunt opere de arta cu o claritate proasta. Pe tine nu te deranjeaza ca se vad in ceata? Din punctul meu de vedere, se vede foarte urat. Ma bucur ca te semnezi, este munca ta.

Mda, cam asta a fost parerea mea. Am parut o scorpie ce pare sa le stie pe toate, mda. Deci, intentia mea nu a fost s te supar si/ sau sa te enervez. Am incercat pe cat de mult posibil sa-ti arat unde mai ai de lucrat. So, pozele le faci cu telefonul?
Anunta-ma si pe mine cand mai aduci poze. Sa ai cat mai multa inspiratie pana data viitoare!^^
Sus In jos
Elly.
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Elly.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucureşti. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2298
Puncte : 2572
Reputatie Reputatie : 212

Eloise Photography <3 Empty
MesajSubiect: Re: Eloise Photography <3   Eloise Photography <3 I_icon19Sam 28 Ian 2012, 18:11

Hei, hei! in love

Ideile pozelor sunt geniale <3 Cateva am vazut si pe facebook :>.

Te pricepi bine la fotografiat, dar cum a spus si bella claritatea e asa si asa. Si eu eram innebunita dupa poze asa de natura si i-am convins pe parinti sa-mi ia aparat. :)) Oricum, nu ma prea pricep >.<

Sper sa mai faci talentato~ kiss
Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
Eloise Photography <3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

Eloise Photography <3 Empty
MesajSubiect: Re: Eloise Photography <3   Eloise Photography <3 I_icon19Dum 29 Ian 2012, 10:47

Vă mulţumesc tuturor că îmi comentaţi şi îmi daţi sfaturi în legătură cu ce fac. Este un talent, să zic, nou găsit pe care încerc să il exploatez cât de bine pot, lafel ca şi cu FanFicurile. O să dau tot ce am mai bun din mine, şi o să ascult cu sfinţenie sfaturile Bellei. Ştiu că unele poze nu ies aşa de bine, dar folosesc camera de la telefon (3.2 MP). O să dau tot ce am mai bun. Iată încă câteva poze.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] --- Da, aici îngeraşi nu se văd prea clar din cauza rezoluţiei prea mari a aparatului şi din cauză că eu eram mult prea aproape. Îmi plac culorile doar...
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Portocalele astea sunt geniale : ]] Ideea mi'a venit pe moment.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]Telefonul meu, poza este făcută cu o camera de 2 MP.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Ehh, şi asta care nu mi'a ieşit deloc bine, deşi are un semnal contra Make Up'ului excesiv.

Încă odată mulţumesc pentru comentari şi vă mai aştept să comentaţi. ^^

Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
Caρρυccιησ ♥
S-Class
S-Class
Caρρυccιησ ♥

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Baia Mare , Maramures, Romania.
acebook acebook : Adria
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3033
Puncte : 3625
Reputatie Reputatie : 332
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, chating, smoking, loving.
Stare de spirit Stare de spirit : Meh.

Eloise Photography <3 Empty
MesajSubiect: Re: Eloise Photography <3   Eloise Photography <3 I_icon19Dum 29 Ian 2012, 16:06

Foarte frumoase fotografiile <333 !
Talentul tau s-a nascut. Trebuie explorat , incercat
si ai venoie de foarte multa incredere in tine.
Ma bucur ca-ti place are in domeniul fotografiilor ,
chiar sunt reusite pozele si ador pastelul culorilor .
Elz , ai talent ! ^^
Deabia s-a nascut , inca v-a trai si nu siguranta nu v-a muri ! kiss .

Te pupa Je dulshe pe obrajior si iti trage un Mozol in love !
P.S : Anunta-ma cand mai faci fotografii a hug !
Sus In jos
Elly.
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Elly.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucureşti. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2298
Puncte : 2572
Reputatie Reputatie : 212

Eloise Photography <3 Empty
MesajSubiect: Re: Eloise Photography <3   Eloise Photography <3 I_icon19Dum 29 Ian 2012, 16:19

Hei, hei! in love

Ce ma bucur ca ai mai venit cu niste poze genialee <3.

Ai niste idei foarte inventive! kiss Felicitari scumpo! :x

Ai foarte mult talent ^^ Atat la fotografii, cat si la fic-uri :x. kiss
Sus In jos
Renésmee
Legend
Legend
Renésmee

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : prin jur ...
acebook acebook : Renesmee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2168
Puncte : 2451
Reputatie Reputatie : 179
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia
Stare de spirit Stare de spirit : Visatoare

Eloise Photography <3 Empty
MesajSubiect: Re: Eloise Photography <3   Eloise Photography <3 I_icon19Dum 29 Ian 2012, 17:44

Buna,
In primul rand ma bucur ca nu te-ai suparat pe mine. Sincerr n-am vrut si nici nu vreau sa par rea, o scorpie. In fine, inca mai domneste problema cu claritatea. Incearca sa fotografiezi mai de departe, poate asa nu mai apar "probleme" cu poza. Iti multumesc ca m-ai anuntat, asigura-te ca imi dai un PM si data viitoare.^^
Prima fotografie- Imi place mult ideea, imi plac acei ingerasi.. sunt adorabili. Unghiul este foarte bun. Acum, de multe ori aparatul nu surprinde obiectele exact asa cum vrem noi. Culorile sunt prea deschie sau din contra, lumina nu a fost destul de buna si poza a iesit intunecata, un edit le aranzeaza pe toate. Nu mereu! Cum sunt pozele tale, putin in ceata, daca mai umbli si la contrast, mai pui si efecte, claritatea lasa prea mult de dorit.
A doua fotografie - Intr-adevar, portocalele alea chiar sunt geniale, tu esti! Ai niste idei, ma dai pe spate. Editul a prins destul de bine, a mai "inviorat" culorile. Poza a iesit putin miscata iar portocalele, par refugiate in acel colt. Ai fi putul incerca un alt unghi, ele sa fie pe mijloc, in centru. Acea bratara acolo seamana cu o coronita, Regele si Regina ^^.
A treaia fotografie- Cum poti sa pui asa frumusete de telefon pe zapada. Ideea pare cam simpluta dar pe ecranul telefonui se vad reflectate niste crengi *presupun* si da` ceva mai bine.
A patra fotografie - Mda pai, ideea este destul de faina dar se vede in ceata si asta da cam rau.

Anw, imi plac mult ideile tale, am mai spus. Incearca se pozezi obiectele mai de departe, problema claritatii ar fi mai slaba. Spor la treaba in continuare!^^
Sus In jos
Kirara
Legend
Legend
Kirara

Merite deosebite :
Eloise Photography <3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Always beside you ♥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3431
Puncte : 4873
Reputatie Reputatie : 1187
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa stiu cand cazi !
Stare de spirit Stare de spirit : Fake Smile :)

Eloise Photography <3 Empty
MesajSubiect: Re: Eloise Photography <3   Eloise Photography <3 I_icon19Dum 29 Ian 2012, 20:06

Hey, hey, se pare ca multora le place sa fotografieze. Pai ma bucur ^^
Prima poza - ei bine, poate ar fi trebuit sa fotografiezi mai din departare deoarece nu este foarte clara imaginea iar daca ai modificat poate ca ai facut-o prea mult. Incearca sa faci in asa fel incat pozele sa iasa mai clar deoarece ingerasii sunt draguti.
A doua poza - mi-ai facut pofta(D)...imi place poza si ai editat-o astfel incat ai scos in evidenta culorile, arata mult mai bine.
A treia poza - Imi place culoarea telefonului tau (A). Poza este cam simpluta, mai puteai aseza cateva obiecte in jurul lui, sau sa pui niste efecte. Oricum imi place imaginea care se reflecta pe ecranul sau.
Iar ultima - ei bine este interesanta insa nu e prea clara, se vede cam ceata, in rest imi place.
Mai astept si alte poze si incearca sa le faci mai clare^^
Sus In jos
Licuu`
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Licuu`

Sex : feminin Varsta : 26
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2008
Puncte : 2110
Reputatie Reputatie : 46
Stare de spirit Stare de spirit : Forever happy!! >.<

Eloise Photography <3 Empty
MesajSubiect: Re: Eloise Photography <3   Eloise Photography <3 I_icon19Dum 29 Ian 2012, 20:15

Hei, trec si eu pe aici. :)
Sincer, ai niste idei superbe!
Nu inteleg de unde iti vin.
La fel ca si Bella,neclaritatea strica toata poza.
Desi uneori poate face poza mai... Speciala.. (sa zicem. unsure )
Oricum mai astept poze, sa vad ce idei iti vin.
Si poate imi dai si mie un PM. :)
Buh Bye! kiss
Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
Eloise Photography <3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

Eloise Photography <3 Empty
MesajSubiect: Re: Eloise Photography <3   Eloise Photography <3 I_icon19Vin 03 Feb 2012, 21:49

Şi am mai adus cââââteva. Ştiu că nu prea vă plac şi nu vă omorâţi să comentaţi dar văd că am vizualizări şi na...Am mai adus câteva.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Da ştiu că nu a ieşit aşa clară, dar am cameră de telefon mobil. Hello!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Pentru că atunci când eşti tristă merge să faci poze.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Iar...

Sunt doar supărată atât. Mai aduc...cred.
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
Loren
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Loren

Sex : feminin Varsta : 24
acebook acebook : Lo Ren
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2369
Puncte : 2533
Reputatie Reputatie : 54
Stare de spirit Stare de spirit : Emoshinki

Eloise Photography <3 Empty
MesajSubiect: Re: Eloise Photography <3   Eloise Photography <3 I_icon19Vin 03 Feb 2012, 21:52

Ellzuleee in love
Vaii imi plac asa muult :x, intradevar nu sunt asa clare dar idile si unghiurile imi plac.
Taitei crying tu vrei sa ma omori si nu stii cum
Si mama a incercat ceva acolo dar rezultatul a fost dezastruos :))
Sus In jos
Licuu`
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Licuu`

Sex : feminin Varsta : 26
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2008
Puncte : 2110
Reputatie Reputatie : 46
Stare de spirit Stare de spirit : Forever happy!! >.<

Eloise Photography <3 Empty
MesajSubiect: Re: Eloise Photography <3   Eloise Photography <3 I_icon19Lun 06 Feb 2012, 21:16

Hei, ai mai adus poze. :x
Nu mai spun iar de povestea cu neclaritatea...
Insa ai niste idei superbe. in love
Pasteee... (GOO)
Te rog sa mai pui poze sa vad daca ies mai clare si sa vad ce idei iti mai vin prin cap.
Buh Bye! kiss
Sus In jos
Renésmee
Legend
Legend
Renésmee

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : prin jur ...
acebook acebook : Renesmee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2168
Puncte : 2451
Reputatie Reputatie : 179
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia
Stare de spirit Stare de spirit : Visatoare

Eloise Photography <3 Empty
MesajSubiect: Re: Eloise Photography <3   Eloise Photography <3 I_icon19Mier 08 Feb 2012, 18:53

Buna,
Pai Eloise imi cer scuze ca ajung atat de tarziu pe aici. Am mai incercat eu sa comentez odata dar mi s-a luat curentul si atatia nervi am avut ca nici n-am mai deschis calculatorul.
Revenim, nu o sa mai zic de claritate desi ma deranjeaza foarte mult. Stiu ca nu-i vina ta, dar tot ma supar pe cineva. *Aloo .. domnu telefon, mai mult interes te rog!*
Prima poza- Sincer imi place mult. Imi plac proximativ toate pozele din acest topic. Ai niste idei, pfai.. geniale. Imi place unghiul din care ai pozat, pixul ar fi putut "sta" mai aproape de scris. Las`o asa ... poza este perfecta. (Claritatea >.<)
A doua poza- Da, imi place si asta. Este frumoasa, ideea.. fie ea mai comuna, este draguta.
A treia poza- Draga Eloise..iar! Nu vad mai nimic special, doar mancare.

Ehh, nu prea am avut ce comenta. Nu inteleg un lucru .. Telefonul meu are 3.15 Mp. Nu foarte mare diferenta dar scoate poze mai reusite. Vorbesc aici de claritate.
Iti editezi cumva pozele?


Spor la fotografiat!^^
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Eloise Photography <3 Asss10Eloise Photography <3 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Eloise Photography <3 Empty
MesajSubiect: Re: Eloise Photography <3   Eloise Photography <3 I_icon19Lun 14 Apr 2014, 15:11

Sunt foarte frumoase pozele facute de tine. Unele nu sunt prea clare iar ultimele nu imi merg.
P.S:Ai niste ochhiiii supeerbiii in love
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : Eloise Photography <3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

Eloise Photography <3 Empty
MesajSubiect: Re: Eloise Photography <3   Eloise Photography <3 I_icon19Mier 27 Aug 2014, 18:25

Imi plac mult pozele tale, insa ultimele nu le pot vedea din pacate
Totusi, sper sa mai treci pe aici din cand in cand si sa mai aduci :*
Sus In jos
Continut sponsorizat




Eloise Photography <3 Empty
MesajSubiect: Re: Eloise Photography <3   Eloise Photography <3 I_icon19

Sus In jos
 

Eloise Photography <3

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Creațiile voastre :: Arta vizuală. Imagini modificate și create-