Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
.:Cameleonul Rosu:. Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
.:Cameleonul Rosu:. Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 .:Cameleonul Rosu:.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Ayame
Academy Student
Academy Student
Ayame

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Ghici ghicitoarea mea?
acebook acebook : Hello! pe facebook ma puteti recunoaste drept : MaYo Iris

Nr. mesaje Nr. mesaje : 39
Puncte : 49
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc, sa ma distrez, sa dansez, sa inventez
Stare de spirit Stare de spirit : Vara, Vara nu pleca, si pe noi nu ne lasa!

.:Cameleonul Rosu:. Empty
MesajSubiect: .:Cameleonul Rosu:.   .:Cameleonul Rosu:. I_icon19Lun 30 Ian 2012, 10:40

Doamne!!! nervi! stiu ca sunt nebuna dar chiar nu mai puteam sa rezist sa astept, ideea asta mi-a venit dintr-o data si in rest totul a venit ca o cascada.vreau doar sa av atentionez ca in cursul saptamanii nu pot sa fac absolut nimic pentru ca am scoala si...mai departe stiti ce urmeaza :| , in rest, va urez lectura placuta si daca nu va palce va rog anuntati-ma vreaus a stiu ce fac in continuare. PS: unii useri care au citit Atingerea dragostei, o sa-si dea seama de ce sunt nebuna dar chiar nu mai rezist tentatiei acestui nou fic. va promit ca o sa lucrez la urmatorul capitol din Atingerea dragostei...so...


Am apucat un smoc de par rosu ca focul de pe noptiera si m-am indreptat cu pasi lenesi spre oglinda ce trona pe masuta rafinata de jad pe care imi tineam intraga toaleta. Mi-am prins parul intr-un coc si mi-am asezat cu grija peruca avand grija sa nu ramana nici o suvita roz pe dinafara.
Reflexia mea era de nerecunoscut in oglinda. Mana mea rozalie s-a intins instinctiv dupa un sertarel micut. Am luat o cutiuta alba, lucioasa cu decoruri fine argintii si am deschis-o.
Cele doua lentile albastre erau in stare buna inca. Mi-am potrivit noii “ochii” si mi-am dat cu creion de jur imprejurul ochilor. Semnul facut acum cateva zile cu pensula era inca la locul lui.
Am luat peria si mi-am pieptanat parul scurt si rosu. Peruca era naturala deci nu se vedea diferenta dintre un par natural si unul sintetic.
Mi-am luat bagajul decorat cu abtipilduri si l-am sunat pe Neji. Zece minute erau putine pe langa faptul ca vorbeam ore intregi cu el. M-am intristat si am trantit usa apartamentului inchizand-o. De ce Neji avea mereu curajul asta de a lipsi de la ore?
M-am intalnit cu baietii in curtea scolii si am inceput palavragelile obisnuite. Am observat-o pe Ino cu coada ochilor cum le dadea coate celor din jur si se indrepta spre noi. M-am pregatit sa dau spre retragere dar se pare ca m-a observat deja.
- Gaara! Gaara!
M-am intors si m-am indreptat repede spre cea ami apropiata scapare.
- Gaara! Stai pe loc!
O mana m-a tras de gulerul si mi-am dat seama ca talentele mele la alergat nu m-au ajutat in trecut si nici n-o sa ma ajute vreodata. M-am intors spre Ino cu o privire neutra, de parka nu m-as fi asteptat la nimic rau.
-Ce ti-a venit? dupa tot ce ai facut acum mai si fugi de mine? Am raie sau ce?
Toti baietii s-au intors spre noi si au inceput sa strige si sa atate focul. Se pare ca a dat roade pentru ca Ino tot palavragea de una de alta, fara a-si atinge scopul principal.
A dat cu pumnul in mine sperand sa spun ceva. Am tacut malc.
Fata alba de portelan al lui Ino s-a inrosit ca racul si toata lumea era cu ochii pe noi atunci am decis sa ripsotez. De ce sa ma fac de gaga si sa-mi stric reputatia de mare smecher cu care o dobandisem cu greu. Stiam din anii de generala ce o sa iasa atunci cand o sa ripostez. Baietii o sa fie cu mine, am fost intodeauna mai apropiata de baieti decat de fete. Ele sunt rele, se cearta sunt rivale, sunt un cosmar. Ei sunt putenici, curajosi si la obiect si se inpaca dupa o bataie buna.
Imi amintesc in fiecare zi anii de generala in care eram batjocorita si mi se spunea ca eram baietoasa iar fetele din jur ma urau si radeau de mine. Cum mi s-a oferit sansa vietii m-am mutat intr-un apartament al actualului liceu, departe de parinti si fosta scoala, departe de colegii mei.
M-am uitat cu parere de rau la Ino insa eram baiat acum, baietilor nu trebuie sa le fie frica de aceste cuvinte. N-am vrut s-o jicnesc niciodata, ea a vrut-o, ea s-a agatat de mine ca un scai. Mi-am tarat linistita mainile in buzunarele jeansilor gandinu-ma cum safac sa iasa ca al carte dresandu-mi glasul hotarata.
-Ino, am luat-o de umeri si am reusit oarecum sa o zgaltai. Nu te iubesc, accepta asta. Nu te plac si nici n-o sa te plac vreodata.
Ochii ei se umezira si devenira sticlosi, semn ca trebuia sa plec de acolo pana nu incepea sa planga. Nu-mi placea ca o facusem sa sufere si nici nu stiam suferinta de a fi refuzata de un baiat deoarece nu i-am spus niciodata celui pe care l-am iubit orbeste de sentimentele mele.
O tacere lunga s-a asternut iar fetele ei, sau mai bine zis “servitoarele” stateau in spatele ei. Erau la fel de uimite, baietii se uitau ca boul in poarta cea noua iar restul au ramas fara grai.
-Cum ai putut?
Atata a spus. Restul mi-am dat seama ce o sa se intample. Nu acceptam sa vad pe cineva plapand, fara aparare, in suferinta. Mi s-a facut rau si am facut pasi pana in dreptul ei si mi-am cerut doar “scuze”, cuvintele mi-au iesit pe buze greu si foarte ragusit. Mi-am luat talpasita mergand lenes spre intrarea scolii. Parka nimic nu era neobisnuit. Simteam ceva, simteam cum se uitau a mine. Ochii mei au cautat iesirea care era deasupra capului meu. Am admirat putin cerul gandindu-ma la pasul urmator. Capul meu s-a indreptat usor la pozitia initaila si fara tragere de inima . Copacii ce strajuie intrarea in scoala, adanceau formele unui individ cunoscut. M-am chiricit sa-l descopar pana am ajuns in dreptul lui. Mainile au inceput sa-mi tremure iar picoarele erau gata sa ma paraseasca, sa se desprinda si sa-si gaseasca o viata mai buna. Am ramas tare si m-am uitat la individ. Sasuke Ucihiha!
Ce cauta aici? De ce era izolat? De ce… . Nu merita, nu merita Sakura! E un dobitoc care s-a jucat cu inimile fetelor, le-a folosit pe toate in scopuri personale, e…un nenorocit.
Ochii mei stateau tinta pe el.
Corpul lui s-a indreptat spre mine hotarat si mi-a intins mana.
-Sasuke Ucihiha!
Nu era de bine! Prezenta lui ma nelinisteste mereu. Baiatul asta… l-am urat pentru faptul ca ma facea sa am simt asa de neputincioasa in prezenta lui.
-Gaara…s-a uitat atent la mine si mi-am dat seama ca n-aveam nume de familie. Gaara Si Atat!
Buzele lui s-au unduit intr-un zambet stramb. Mi-a strans mana si m-a lasat intra-le-mele.

***


Neji a venit si el in sfarsit iar eu nu mai puteam de bucurie. Am suportat tot calvarul ca intr-un sfarsit sa-si faca aparitia!
I-am povestit totul pe un ton formal.
Il stiam pe Neji de cand eram in generala. Ma bateam adesea cu el si a fost singurul care m-a considera mai mult ca Ok. Aveam incredere in el orbeste mai ales ca stia cine eram.
-Cum? Sasuke e aici?
-Mda…te rog… afla cat mai multe, e foarte ciudat ce se intampla.
-Saku... Gaara, daca afla cine esti o sa te faca cu ou si cu otet, sti ca nu te-ai avut bine cu el!
-Afla tot ce poti! i-am raspuns poruncitoare
Am facut stanga-n-prejur si m-am indreptat spre clasa de Socializare. Stiu ca suna foarte ciudat dar nu e vina mea ca numele e asa de…neobisnuit.
La ore profesorul ne-a spus ca o sa facem un proiect nou semestrul asta, iar rezultatul va fi nota care e va decide mediile finale. Eram atenta deoarece regulile erau mai mult decat stranii. Profu’ ne-a informat ca el va alege 2 biletele dintr-o urna iar cei doi vor fi un ‘cuplu’. Si ca sa fie si mai bine, proful are o casnicie frumoasa cu un Kakashi si ne-a spus ca daca picam cu fata-fata sau baiat-baiat, ierta nu conteaza daca ne place sau nu dar tot un cuplu formam. Eram ingrozita dar stiam ca notele de la Socializare sunt cele mai importante.
Profesorul a scris toate cuplurile care primeau fiecare cate un bebe de jucarie. Trebuia sa fim parinti buni iar faza cea mai cea este ca daca nu avem o ‘casnicie’ draguta o luam pe coaja.
Ora se terminase si m-am indreptat spre professor sa vad cu cine sunt.
Lumea se imutinea din ce in ce mai mult, eu, de felul meu, evitand imbulzelile. Am fost ultima cu Sasuke, cu care m-am uitat pe foicica, a fost foarte ciudat si faptul ca nimeni nu mi-a spus “hey, Gaara, sunt cu tine”.
Rotitele mele au inceput sa mearga si m-am temut de ce era mai rau. Am intins mana catre foicica A4 si m-am uiat la ea ca o zapacita. Nu mai intelegeam ce e cu mine, de ce nu deslusesc cuvintele. Mana lui rece o atinsese pe a mea iar logica mea s-a pierdut printre degetele lui. Palma lasata libera m-a batut pe spate spunadu-mi inevitabilul :”sper sa fim un cuplu perfect, frate!”
L-am privit indreptandu-se spre iesire iar eu aprope ca dadeam sa lesin.


***

Sasuke nu s-a lasat si m-a asteptat afara asa ca a trebuit sa-I prezint locuinta mea. Am convenit amndoi sa vedem ziua urmatoare pe a lui si l-am scos cat am putut de repedede din apartament. Corpul meu s-a prelins usor de usa fosnind de disperare. Am stat in tocul usii timp de o gramada de minute care treceau al fel de greu ca zilele sau lunile cand de-abia astepti vara.


***

Nota: 4.21 am. Nu pot dormi, visez acelas lucru repetandu-se cu incetinitorul de fiecare data. Mana lui, alunecand de la gat in jos pana pe sub fusta iar baietii din spatele lui razand si amuzandu-se cum eu eram prinsa in catuse, eu marea batausa. Neji si-a facut loc pe langa ei lovindu-l pe EL si eliberandu-ma, scotandu-ma din camera si adapostindu-ma undeva unde eram in siguranta. Iar apoi iar de la inceput, imi apare mana lui… . il sun pe Neji care imi mormaie niste cuvinte neplauzibile si dupa vreo 10 minute a trezesc cu el, in halat de baie la mine la usa. M-a luat in brate si mi-a spus ca totul o sa fie bine. M-a carat in brate pana la pat si a ramas la rugamintea mea sa doarma cu mine. Era bine, corpul lui cald, omorat de somn m-a dus intr-un taram de basm, fara cosmaruri. Dimineata m-am trezit tot cu el, fierbinte langa mine, cu parul ravasit in toate directiile, cu halatul ciocolatiu pe spatarul scaunului de la masuta de toaleta si pe el in… BOXERI! Boxeri albi cu Barbie pe ei!


.:Cameleonul Rosu:. Images?q=tbn:ANd9GcTktqeF9_RH677aPRuXxEPpooja-_f67-gH0Mkrmj_ecVkkYLiMdxfBQMg


* Nu plange ca s-a terminat, zambeste ca s-a intamplat!:D
* Pisica nu moare cu una cu doua, i-ai exmplul si ridica-te de fiecare data cand esti doborat dap !
* Nu lasa pe altii sa se joace cu tine doar pentru ca iti doresti sa le fii prieten rusinos EI NU SUNT PRIETENII!!!
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

.:Cameleonul Rosu:. Empty
MesajSubiect: Re: .:Cameleonul Rosu:.   .:Cameleonul Rosu:. I_icon19Lun 30 Ian 2012, 12:27

O idee şi un titlul foarte bun! Complex, misterios, greu de înţeles din prima.
Îmi place în mare cum ai povestit, totuţi te-ai grăbit, ritmul pulsează alert şi de fiecare dată am dat peste un obstacol dificil. Ai câteva greşeli de exprimare care ar trebui să fie corectate, deoarece induc cititorul în eroare.
Sunt destule idei secundare, nu foarte mult dezvoltate şi pe alocuri simple de tot, fără noimă.
Un lucru e deranjant - detaliile exagerate la început, consider că nu era necesar să spui cum îi era geamantanul sau mai ştiu eu ce. Scurt şi la obiect, mai ales când vine vorba de lucruri ce nu au un dinamism sau un rol atât de mare în capitol/poveste.
Ultima şcenă nu am prins-o, se pare că ideile sunt înodate destul de mult şi aduc confuzie, ce bruiază înţelesul acelei părţi, acţiunea pare grăbită la extrem şi lucrurile par aruncate superficial.
Părerea mea, ar fi bine să meditezi mai intens asupra anumitor idei şi să le plasezi cum trebuie.

Aştept nextul! *hug*


.:Cameleonul Rosu:. Tumblr_nr4ln3gwuO1te87ixo1_400

W E     D R O W N     I N     E T E R N A L     D A R K N E S S
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

.:Cameleonul Rosu:. Empty
MesajSubiect: Re: .:Cameleonul Rosu:.   .:Cameleonul Rosu:. I_icon19Lun 30 Ian 2012, 17:48

Deci, m-ai lasat fara cuvinte. Prea... tare. in love
Inca mor de ras. E atat de amuzant, atat de complex. Si ideea este atat de originala, eu una n-am mai vazut-o.
Ei bine, astept next-ul si sper sa ma anunti si pe mine.
Kiss & Hug kiss a hug

LexX^^


.:Cameleonul Rosu:. Rwre

Sus In jos
Yukii
Chūnin
Chūnin
Yukii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : La LoCuL pOtRiViT!!!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 613
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 101
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, Muzica si.... multe ,multe altele!
Stare de spirit Stare de spirit : Just. . . ME!

.:Cameleonul Rosu:. Empty
MesajSubiect: Re: .:Cameleonul Rosu:.   .:Cameleonul Rosu:. I_icon19Mier 01 Feb 2012, 22:59

FIC NOU..OK E ..TAREEE huh?
DAR DUPA CUM SPUNEAU SI MAI SUS AI CAM GRABIT ACTIUNEA DAR ACEST LUCRU SE REMEDIAZA PE VIITOR happy2
SPOR LA TASTAT SI SA ADUCI NEXT-UL kiss!!!


.:Cameleonul Rosu:. Tumcxvxdblr_moykxfOmki1sr1g20o1_r1_400%20(1)


.:Cameleonul Rosu:. SQjz4OrD9sfn477zMva0oLeCQ7JWIPkCYpWyI6x-JQ=w389-h544-no


"...nebunia mea e altfel, e o dementa demonica..."


...
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

.:Cameleonul Rosu:. Empty
MesajSubiect: Re: .:Cameleonul Rosu:.   .:Cameleonul Rosu:. I_icon19Vin 03 Feb 2012, 18:43

Imi place mult idea si titlul si descrierea si tot!

Astept caitolul doi si te pwp doolce


.:Cameleonul Rosu:. Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
♀Squirrel♀
Special Jōnin
Special Jōnin
♀Squirrel♀

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Buzau
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1828
Puncte : 1975
Reputatie Reputatie : 105
Hobby-uri Hobby-uri : E multee :))
Stare de spirit Stare de spirit : :-??

.:Cameleonul Rosu:. Empty
MesajSubiect: Re: .:Cameleonul Rosu:.   .:Cameleonul Rosu:. I_icon19Vin 03 Feb 2012, 19:59

Ficuletz nou in love
Imi place la nebunie ideea in love
Si titlul m-a atras, abia astept next scumpo kiss
Sper sa ma anunti fara ezitare, ca de nu te pep heh

Ja ne!^^ hi!


.:Cameleonul Rosu:. Jjbm
Sus In jos
Teo.Dora
Genin
Genin
Teo.Dora

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Stefanestii de Arges
Nr. mesaje Nr. mesaje : 111
Puncte : 119
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : fac parte din Anamblul de jocuri populare Dorul jr.
Stare de spirit Stare de spirit : visatoare

.:Cameleonul Rosu:. Empty
MesajSubiect: Re: .:Cameleonul Rosu:.   .:Cameleonul Rosu:. I_icon19Lun 13 Feb 2012, 21:10

Buna! e foarteeee interesant ficul tau ! imi foarte place ;;)
astept sa vad cum o sa se desfasoare totul :X

pls anunata-ma si pe mine cand vine nextul !!!


Teo ;) te-a pupacit kiss*:*
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
.:Cameleonul Rosu:. J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

.:Cameleonul Rosu:. Empty
MesajSubiect: Re: .:Cameleonul Rosu:.   .:Cameleonul Rosu:. I_icon19Vin 27 Iul 2012, 13:43

Fic inchis pentru inactivitate.

Mutat la >> Ficuri blocate.

Poti anunta un Moderator sau Critic sa ti-l redeschida daca doresti.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Continut sponsorizat




.:Cameleonul Rosu:. Empty
MesajSubiect: Re: .:Cameleonul Rosu:.   .:Cameleonul Rosu:. I_icon19

Sus In jos
 

.:Cameleonul Rosu:.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-