Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Asta e pentru cei ce urmaresc si manga ....  Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Asta e pentru cei ce urmaresc si manga ....  Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Asta e pentru cei ce urmaresc si manga ....

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
MissMystery
Genin
Genin
MissMystery

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Lost in the middle of my life
Nr. mesaje Nr. mesaje : 122
Puncte : 155
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : manga , anime , fics , music
Stare de spirit Stare de spirit : Faceless

Asta e pentru cei ce urmaresc si manga ....  Empty
MesajSubiect: Asta e pentru cei ce urmaresc si manga ....    Asta e pentru cei ce urmaresc si manga ....  I_icon19Mier 08 Feb 2012, 15:17

Am deschis un subiect nou din Bleach
si eu sunt fan si am multe intrebari din acest anime , iar daca mai e cineva in situatia mea poate am eu raspunsul :D

1 Daca ati citit ultimul capitol aparut din manga , sigur v-ati intrebat daca asta e sfarsitul animeului . Vreau sa aud si eu cateva pareri despre asta . Credeti ca e sfarsitul animeului aproape ? Da sau nu si cateva argumente plz :D !
2 Ce credeti ca s-a intamplat cu Zangetsu si cu "celelalt" Ichigo , hollow-ul ? Vor mai aprea ?

cateva raspunsuri sau daca vreti puneti voi intrebari !
Sus In jos
▬Krux .
Chūnin
Chūnin
▬Krux .

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : K.T. + F.S.K.D.
acebook acebook : Just hi5
Nr. mesaje Nr. mesaje : 641
Puncte : 840
Reputatie Reputatie : 132
Hobby-uri Hobby-uri : PIREU .
Stare de spirit Stare de spirit : Huh..

Asta e pentru cei ce urmaresc si manga ....  Empty
MesajSubiect: Re: Asta e pentru cei ce urmaresc si manga ....    Asta e pentru cei ce urmaresc si manga ....  I_icon19Joi 09 Feb 2012, 09:48

Scuze,eu sunt o super fana Bleach,dar nu am citit manga pana acum.Daca ai putea sa ma lamuresti si pe mine cu ceva ar fi super:

-Acest manga are legatura cu amimeul sau e inainte?
-Unde poti citi manga?
-Ce este manga?

Cam atat.Daca ai putea sa imi raspunzi ti-asi fi recunoscatoare! hi!
Sus In jos
MissMystery
Genin
Genin
MissMystery

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Lost in the middle of my life
Nr. mesaje Nr. mesaje : 122
Puncte : 155
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : manga , anime , fics , music
Stare de spirit Stare de spirit : Faceless

Asta e pentru cei ce urmaresc si manga ....  Empty
MesajSubiect: Re: Asta e pentru cei ce urmaresc si manga ....    Asta e pentru cei ce urmaresc si manga ....  I_icon19Joi 09 Feb 2012, 20:44

Hey ! sincer ma bucur ca ai intrebat asta ptr k sunt sigura ca sunt multi care nu stiu .... si vreau sa ii ajut . asat doar ptr ca e ptr ANIME !!!
orice anime e inceput dupa o manga ! oricare ar fi el !
bleach are deasemenea manga . manga sunt un fel de benzi desenate ... ceva de genul ... e totul alb-negru si nu are si acele parti in care se bat campii ..... adica e doar esentialul !
manga e cu cateva capitole inainte ( capitolele continand mai multe pagini , precum niste reviste :D )
un episod anime are cam 2-3 manga sau mai mult ....
in bleach manga deja s-a terminat lupta asta (si nu iti spun cum :P sa fie un soc cand afliiiii ) si s-a inceput alt capitol , care , dupa cateva discutii intre fani , posibil sa fie ultiul subiect ... ultima lupta .... apoi ... PUFF ! gata cu bleach ... Dar sper sa nu fie asa .
totusi , fiecare are parerea lui asa ca te las sa citesti si apoi mai vorbim ...
sper ca ti-am raspuns la ceea ce vroiai sa afli ... dar daca vrei sa citesti manga cauta pe google bleach manga si dai imediat de el :D doar ca in engleza ... foarte putine site-uri il au tradus iar cel pe care il stiu eu are doar primele 20 -30 de capitole din aproape 400 ...
mult noroc cu cautatul si sper sa mai revi cu subiecte de discutie :D
daca mai e ceva ce vrei sa vorbesti dar nu vrei sa astepti mult pana intru ... id-ul meu e [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre MissNobody in Lun 05 Noi 2012, 09:12, editata de 1 ori
Sus In jos
▬Krux .
Chūnin
Chūnin
▬Krux .

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : K.T. + F.S.K.D.
acebook acebook : Just hi5
Nr. mesaje Nr. mesaje : 641
Puncte : 840
Reputatie Reputatie : 132
Hobby-uri Hobby-uri : PIREU .
Stare de spirit Stare de spirit : Huh..

Asta e pentru cei ce urmaresc si manga ....  Empty
MesajSubiect: Re: Asta e pentru cei ce urmaresc si manga ....    Asta e pentru cei ce urmaresc si manga ....  I_icon19Vin 09 Mar 2012, 19:35

Scuze ca nu am raspuns pana acum...

Am auzit de pe un sait ca ar mai fi doar 3 episoade din Bleach si dupa se termina,cea ce eu nu vreau deloc !sad
Am ajuns la episodul 340 si deocamdata nu ma apuc de manga,voi mai astepta o perioada.
Apropo,daca imi permiti,te voi intreba ceva:crezi ca moarte lui Ichimaru a ajutat la ceva?Eu cel putin am plans jumatate de ora pentru ca a murit incercand sa il opreasca pe Aizen.Tu ce crezi?

Cam atat.Bye Bye! happy2
Sus In jos
MissMystery
Genin
Genin
MissMystery

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Lost in the middle of my life
Nr. mesaje Nr. mesaje : 122
Puncte : 155
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : manga , anime , fics , music
Stare de spirit Stare de spirit : Faceless

Asta e pentru cei ce urmaresc si manga ....  Empty
MesajSubiect: Re: Asta e pentru cei ce urmaresc si manga ....    Asta e pentru cei ce urmaresc si manga ....  I_icon19Sam 10 Mar 2012, 16:20

hmm ... Gin nu a murit
in anime cat si in manga dispare , atata tot .
pur si simplu , cand Rangiku sta langa pestera unde se antrena Toshiro , se gandea la trecut si toate cele , si la un moment dat intreaba unde a plecat Gin fara sa ii spuna .... deci e viu .
si nu sunt dovezi k a murit . mai mult ca sigur apare el curand ....
si despre siteul ala in care spune k bleach ce termina in curand ... cred k e o pauza ca la naruto .... banuiesc ca intre naruto si naruto shippuuden a fost o scurta perioada de liniste , dupa care au inceput in forta !
manga continua ! sunt capitole din bleach de dupa moartea lui Ginjo si restul din excution sau cum se numea .... mai trebuie sa fie cel putin 10 - 20 de episoade !
asta conform manga ... si manga trebuie respectata si slavita :)) pana la urma ORICE anime e facut dupa o manga !
dak mai vrea cineva sa stie ceva sa ma intrebe :D
Sus In jos
MissMystery
Genin
Genin
MissMystery

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Lost in the middle of my life
Nr. mesaje Nr. mesaje : 122
Puncte : 155
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : manga , anime , fics , music
Stare de spirit Stare de spirit : Faceless

Asta e pentru cei ce urmaresc si manga ....  Empty
MesajSubiect: Re: Asta e pentru cei ce urmaresc si manga ....    Asta e pentru cei ce urmaresc si manga ....  I_icon19Mier 21 Mar 2012, 20:52

Adio Bleach !!!!!!!!!!!!!!!!!!
detest despartirile siropoarse dar cand vine vorba de animeuri e alta poveste !
oficial ii zicem Pa Pa si Drum Bun animeului mult indragit Bleach . Seria se termina odata cu aparitia episodului 366 , asa spun majoritatea forumurilor .
in urma cu ceva timp animeul a fost sters de pe canalele japoneze . in locul lui a fost introdus alt anime . in manga s-a anuntat deja sfarsitul seriei . Bucurati-va cat mai puteti de ultimul episod din Bleach , care apare marti !!!
daca sunt fani ce nu doresc sa zica Pa inca , manga continua . Mai e un volum manga ce e in desfasurare . Dar animeul se termina . si manga il va urma curand .
sper ca e doar o pauza , ca dupa sa reinceapa in forta , dar sursele anunta finalul seriei .
pentru toti cei ce au indragit animeul , au urmarit evolutia personajelor si s-au atasat oarecum de acest anime regret sa le spun ca se termina si incerc sa va ridic moralul cu o speranta , poate fi doar sfarsitul primului sezon !
dar preventiv ,
Adio Bleach !!!
Sus In jos
Eq KaKy
Genin
Genin
Eq KaKy

Sex : masculin Varsta : 24
Localizare Localizare : Deci Practic Intr-a Colo.
acebook acebook : https://www.facebook.com/ursea.baa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 103
Puncte : 112
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Toate :)
Stare de spirit Stare de spirit : nNeBbUNaTTiKă

Asta e pentru cei ce urmaresc si manga ....  Empty
MesajSubiect: Re: Asta e pentru cei ce urmaresc si manga ....    Asta e pentru cei ce urmaresc si manga ....  I_icon19Mier 02 Ian 2013, 21:03

Crezi ca va aparea un nou sezon din bleach
CUm a fost finalul?
Ti-ai dori sa nu se fi terminat?
Sus In jos
Continut sponsorizat




Asta e pentru cei ce urmaresc si manga ....  Empty
MesajSubiect: Re: Asta e pentru cei ce urmaresc si manga ....    Asta e pentru cei ce urmaresc si manga ....  I_icon19

Sus In jos
 

Asta e pentru cei ce urmaresc si manga ....

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Alte Anime-uri pentru fani :: Alte Anime pentru fanul din tine. :) :: Bleach-