Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Who cares?+16 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Who cares?+16 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Who cares?+16

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Azelle
Genin
Genin
Azelle

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Somewhere in the sky
Nr. mesaje Nr. mesaje : 71
Puncte : 84
Reputatie Reputatie : 5
Stare de spirit Stare de spirit : Laughing all the time

Who cares?+16 Empty
MesajSubiect: Who cares?+16   Who cares?+16 I_icon19Vin 10 Feb 2012, 17:19

Hey! M-am gandit sa postez si eu primul meu ficuletz, putin +16 dar nu prea pervers. Nu stiu cat de originala va parea ideea la inceput, dar pe parcurs, sper eu ca va deveni interesanta.

Ok, deci, spor la citit!



Who cares?



Capitolul 1



Uneori stau si ma intreb de ce toata lumea e asa. Ma intreb de ce sunt atat de indiferenti. Daca as cadea acum lesinata, cine ar sari sa ma ajute? Va spun eu, nimeni. Cui ii pasa? Ar trece toti pe langa trupul meu, prefacandu-se ca nu vad. Stateam cu capul sprijinit pe mana, in ultima banca de la geam. Ultima zi de scoala, ultima ora. Avea sa urmeze o lunga si binemeritata vacanta. Numai ca nu pentru noi. Odata cu ea, vacanta de vara imi spulbera incet, incet visele si sperantele adolescentine. Odata cu ea, vacant ma aducea cu picioarele pe pamant, mult mai devreme decat m-as fi asteptat vreodata. Ultimul an de liceu, clasa a 12 a. Plangeam in interiorul meu, inca de pe atunci. Tot ce stransesem pana atunci avea sa se risipeasca. Nimeni si nimic nu mi-ar fi putut inlocui minunatii mei ani de liceu. Se apropia vacnta, iar eu voiam sa ma bucur din plin de postura de liceana. Urma cea mai grea vara pe care am avut-o vreodata.
Afara era caldut, iar razele arzatoare are soarelui intrau printre perdelele usor trase din clasa. Era asa liniste...decat vocea groasa a profesrului se auzea. Nu intelegeam ce spune, sau mai bine spus nu voiam sa inteleg. Mintea mea zbura pe atunci undeva departe, la el. Soarele ii mangaia usor pielea sa alba. Iubeam fiecare particica a trupului sau. Parul sau era negru si lung, dar coafat in asa fel incat sa nu se vada. Doua suvite rebele ii mangaiau chipul angelic, iar ochii negri ii scanteiau fermecator. Devenisem incet, incet o alta nebuna lunatica ce visa la un univers perfect alaturi de el. Dar ramaneam doar cu visele, intodeauna. Nu cred ca el sa fi vorbit vredata cu mine. Si de ce ar face-o? Are tota scoala la picioare. De ce s-ar uita la mine? Nu sunt cu nimic mai speciala decat alte fete.
Cred ca era prima ora care nu voiam sa se termine. Nu voiam sa mai aud niciodata sunetul atat de dulce al clopotelului. Nu voaiam ca viata mea aici sa se sfrseasca. Mi-as fi dorit sa raman aici pe veci. Nu am crezut vreodata ca il voi regreta, dar chiar asta se intampla in momentul acela. Iar inevitabilul s-a produs, zgomotul clopotelului anuntand vacanta. Atunci m-am alaturat prietenilor mei, Naruto, Temari, Hinata, Shikamaru si Neji. Fusesem colegi de gradinita, de generala, de liceu si mai apoi de facultate. Pe atunci eram doar noi, doar noi impotriva lumii. Planificasem sa plecam undeva departe in vacanta, fara sa ne pese de nimeni si nimic. Asta doar daca luam BAC-ul si admiterea. Ne plimbam prin oras, pana ce am ajuns in parc si am inceput sa vorbim. Aici veneam de fiecare data in vacanta, si chiar imi va lipsi locul asta. Shikamaru si Neji se certau in continuare, ca de obicei. Nu stiam si nici nu ma interesa de ce se cearta ei, pentru ca ma obisnuisem deja de mult cu felul lor de a fi. Naruto manca chipsuri, din punga Hinatei, bineinteles. Hinata se multumea doar sa il priveasca in tot timpul acesta, iar indiotul nu isi daduse inca seama ca aceasta chiar il place.
Eu, eu eram aceeasi fata visatoare, naiva si copilaroasa, vesnic indragostita cum am fost mereu. Eu doar ma uitam la cer, si nu mi-am dat seama ca prietenii mei o luasera inaine. Mda..frumos din partea lor ce sa spun. Ma plimbam absenta pe aleile parcului, cu o destinatie bine intiparita in minte: lacul. Stiam ca ei se dusesera in centru, catre fntana, dar chiar imi era dor sa stau la umbra copacului batran, pivind lacul. Stateam dreapta, la marginea lacului, privind cerul. Si eram atat de linistita si de fericita acolo. Aveam atatea amintiri...In prima mea zi de liceu am venit aici impreuna cu ei...iar acum totul se va sfarsi pentru ca aveam sa arasesc acel micut orasel in care m-am nascut, Konoha. Stiam ca imi va fi dor de acest parc in care veneam de fiecare data. Stiam ca imi voi aduce aminte pentu totdeauna de drunul spre casa, de scoala generala de langa primarie, de liceul aflat in apropierea spitalului. Si nici acum, dupa multi ani de atunci, dorul locului unde m-am nascut, al parcului, al liceului, nu a trecut si nu va trece vreodata.
Atunci, dupa mult timp, lacrimle au inceput sa curga pe chipul meu micut. Nu mai plansesem de mult, nici nu imi aduc aminte de cand. Si am simtit mai apoi o mana pe umarul meu, si un oftata adnc, plin de regret. Nu voiam sa stiu cine este. Nu mai interesa.
-Plecati baiei...ne vedem maine.
Am spus eu incet stergandu-mi lacrimile. Iar peste putin timp, mi-am dat seama ca eram singura. Chiar si acolo ma gandeam la el. Ma innebunise din prima clipa in care l-am vazut, in care i-am simtit mirosul sau divin. Doar pasii cuiva se auzeau in surdina in spatele meu, nu le-m dat atentie. Mare greseala. Am simtit o mana impinganduma de la spate, apoi m-am trezit in apa. Si culmea e ca nu stiam sa innot. Am inceput sa strig dupa ajutor, iar in ultima mea incercare de a ma afle la suprafata, l-am vazut pe faptas. Era chiar el...




Scuzati ca e atat de scurt, promit sa fac cap 2 mai lung

Sus In jos
Avada Kedavra
Jōnin
Jōnin
Avada Kedavra

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In coltul intunecat al propriei minti...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1080
Puncte : 1250
Reputatie Reputatie : 84
Stare de spirit Stare de spirit : Neutra

Who cares?+16 Empty
MesajSubiect: Re: Who cares?+16   Who cares?+16 I_icon19Vin 10 Feb 2012, 18:07

DEci prima ...
COpila tu chiar aberezi cum adica nu ai talent9asta ai afrimat la forumul Prezint-te)....Scuze nu am vrut sa te jignesc dar sunt stupefiata si revoltata...nu imi plac oameni care se subestimeaza ...Iar scrisul tau e genial se vede ca citesti mult .Indulcesti fiecare cuvant atat de frumos.Cuvintele iti iasa din "condei"cu atata perfectiune contopinduse .
Actiunea se scurge lin, descrierea este din plin dialogul chiar daca este o singura replica este pusa unde trebuie.,estetic chiar daca ai cateva greseli de tastare ai lasat spatiu dupa semnele de punctuatie si asta e ff bine.
Ideea ficului nu stiu ce sa spun dupa mine e destul de originala dar sa vad cum o conturezi pe parcurs.De asemenea ador felul in care ai creionat carcaterul Sakurei.
Te pup si sa stii ca ai mult talent si sa continui cu scrisul ..


Who cares?+16 Tumblr_my1xj4kAPt1rtehreo1_500
Sus In jos
Jenni
Genin
Genin
Jenni

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ღIn a place where madness is eating on bread ღ
acebook acebook : Roxana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 157
Puncte : 174
Reputatie Reputatie : 13
Stare de spirit Stare de spirit : ♫I forget the pain taking perfect drug called happiness ♫

Who cares?+16 Empty
MesajSubiect: Re: Who cares?+16   Who cares?+16 I_icon19Vin 10 Feb 2012, 19:40

Atat de profund... kiss in love A fost atat de trist, ca mai sa imi dea lacrimile, a doua oara pe ziua de azi deoarece am mai plans dupa episodul din naruto...nu am apucat sa il vad joi dupa amiaza si l-am vazut azi si am crezut ca nu ma mai pot opri... sad rimelul meu era imprastitat pe toata fata, dar in fine... Este foarte frumos, insa te rog sa fi mai atenta la tastare, sa il corectezi de exemplu dupa ce il postezi si ai putea chiar sa il editezi, daca vrei... Astept next si sa imi trimiti un PM, ok???


I’ve wasted my nights. You turned out the lights. Now I’m paralyzed. Still stuck in that time when we called it love. But even the sun sets in paradise

Who cares?+16 Scaled.php?server=856&filename=55313044555490547874254

If happy ever after did exist. I would still be holding you like this. All those fairytales are full of shit. One more fucking love song, I’ll be sick
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Who cares?+16 Empty
MesajSubiect: Re: Who cares?+16   Who cares?+16 I_icon19Vin 10 Feb 2012, 20:08

Stai , stai,stai think

Cine e el? please

Doar nu Sasuke a vrut sa o omoare, nu-i asa? sad

Te rog spune-mi ca ''el'' e altul si nu Sas'ke please

Sau ca o place pe Saku asa cum e happy2

Adica frumoasa, desteapta dance2

Si sti tu .. heh

Astept next si sper sa vina repede kiss



Who cares?+16 Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
Katherine Pierce
Special Jōnin
Special Jōnin
Katherine Pierce

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În spatele tău!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1626
Puncte : 1840
Reputatie Reputatie : 118
Hobby-uri Hobby-uri : Vorbitul 24/24 h.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cum mă găseşti.

Who cares?+16 Empty
MesajSubiect: Re: Who cares?+16   Who cares?+16 I_icon19Vin 10 Feb 2012, 21:41

Oh, buna dragutza..Ma bucur tare mult ca am ajuns si eu pe la ficul tau si imi place moolt. Descriere, sentimete, actiune, ai de toate! Cine a impinso pe Sakura in lac, Sasuke? Hai adu te rog next-ul ca sa vad ce se intampla...Te pwp dulke, zbye kiss hi!

P.S: Sa ma anunti si pe mine de next!

~Sexy Bee'~


     
 
Who cares?+16 Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo5_250Who cares?+16 Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo4_250

May the wings of the butterfly kiss the sun
And find your shoulder to light on,
To bring you luck, happiness and riches
Today, tomorrow and beyond.





Sus In jos
"Andra"
Chūnin
Chūnin
Who cares?+16 1491-27

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Arges
Nr. mesaje Nr. mesaje : 636
Puncte : 757
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : <3 Desenul <3
Stare de spirit Stare de spirit : ஐ♣♪☼ ♦ღ☺ ۩¶√۩♥ஐ

Who cares?+16 Empty
MesajSubiect: Re: Who cares?+16   Who cares?+16 I_icon19Sam 11 Feb 2012, 10:43

Hei, scumpo!!!!!!!!!!!!!! in love

Imi place la nebunie primul capitol dance2

Sa ma anunti cand pui next-ul, te pup ......... kiss


******^^^*****


Who cares?+16 C3a21de562571f6ed3690156820ae253


*****^^^*****
Sus In jos
Azelle
Genin
Genin
Azelle

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Somewhere in the sky
Nr. mesaje Nr. mesaje : 71
Puncte : 84
Reputatie Reputatie : 5
Stare de spirit Stare de spirit : Laughing all the time

Who cares?+16 Empty
MesajSubiect: Re: Who cares?+16   Who cares?+16 I_icon19Dum 12 Feb 2012, 17:51

Ah ,multumesc mult, ma bucur ca va place, si imi cer scuze. Doar ca am auzit de multe ori faptul ca nu ma pricep si mi-a intrat chestia asta in cap. Si, cel care a impins-o nu voia sa o omoare, adica el nu stia ca nu stie sa innoate


Who cares?Who cares?+16 S7



Capitolul 2




Imi simteam trupul greoi, si ma afundam, din ce in ce mai adanc. Simteam aerul parasindu-mi plamanii obositi, iar ploapele mi se inchideau, incetul cu incetul. Inima aproape incetase sa mai bata, si in acel moment, credeam ca acolo mi-e sfarsitul. Aveam sa mor in orasul unde m-am nascut, in locul unde am atatea amintiri. Nu mi-as putea imagina o moarte mai frumoasa. Apoi, totul devenise negru. Un negru intunecat, de nepatruns. Oare murisem? Murisem si ma aflam in strafunurile iadului? Ma innecam in intunericul ce imi ighitea trupul palid, ud si rece. Oare acesta era sfarsitul?
Iar m-ai apoi m-am simtit invaluita de un trup cald, in timp ce aerul incepuse sa patrunda firav in piept. Ma strangea la piept in bratele sale puternice, iar trupul meu mladios marca se frangea in pustietatea imbratisarii sale. In acel moment, imi era frica sa deschid ochii. Nu as fi vrut ca acel moment sa se termine vreodata. Imi era frica ca daca voi dechide ochii, totul are sa dispara. Ca totul a fost doar un vis. Nu voiam sa stiu cine ma salvase, sau cine ma omorase ori era sa ma omoare, si sincera sa fiu nici nu ma interesa. Doar nu voiam sa se opreasca.
I-am simtit palmele mari zguduindu-mi usor trupul pentru a ma trezi. Deci nu am murit. Imi deschideam usor ochii mari, de jad, privind printre genele lungi si dese. Camasa alba pe care o purta ii scotea in evidenta toate partile corpului sau bine definit, iar parul ii ajungea pana la umeri. In lumina soarelui de-amiaza niste ochii arzatori, ca taciunele ii sclipeau puternic. Pilea sa era rece si uda, iar una din mainile sale imi inconjura talia facandu-ma sa rosesc. Cu cealalta mana imi indepartase usor o suvita firava, cazuta peste ochii mei intredeschisi. Nu ii cunosteam trupul, iar glasul lui imi era complet strain. Dar chipul sau, chipul sau angelic, ca de portelan era imposibil sa nu il recunosc.
-Sakura...imi soptise acesta numele usor. Simteam un fior cald strabatandu-mi trupul auzindu-mi numele pronuntat de el.
-Multumesc...Sasuke.
I-am spus eu acoperindu-i buzele sale calde cu degetul. Era prima oara cand ii spuneam pe nume. Era de asemenea prima oara cand vorbea cu mine. In momentul acela de as fi murit si as fi facut-o cu sufletul impacat. Vorbise cu mine...asta chiar era o realizare
In seara aceea m-am intors acasa devreme, fara ca parinti mei sa imi observe prezenta. Ajunsa in camera mea, nu am mai avut puterea de a deschide vreo carte si a invata. Erau prea multe pentru o singura zi. M-am afundat in asternuturile nesfarsite ale patului, adancindu-ma in lumea lor stranie si plina de mister. Ma simteam mai vie decat cand eram treaza, toate grijile disparusera, dar nu visam. Maine aveam sa dau BAC-ul, iar chestia asta imi facea stomacul sa se stranga ca un ghemotoc si sa ma doara. Asta inseamna ca aveam emotii? Era imposibil sa spun nu.
Dimineata si-a facut aparitia mult mai devreme decat m-as fi asteptat. Oricat de neagra putea fi acea zi pentru mine, afara era cald si soarele stralucea puternic pe cer, facandu-mi parca in ciuda. M-am ridicat din pat, in timp ce picioarele mele atingeau covorul pufos. Inima imi batea cu putere, atat de tare incat parca o auzeam, iar sangele imi curgea rapid prin vene. Simteam cum picioarele ma lasa, cum ca as putea cadea in orice moment. Nu mai traisem asa emotii niciodata. M-am imbracat mai apoi rapid cu ce am gasit prin sifonier, si am plecat. Aveam de gand sa dau tot ce e mai bun din mine, pentru ca nu puteam lasa asta sa imi distruga viata, mandria. Pe drum m-am intalnit cu Hinata si Naruto, parand amandoi la fel de emotionati ca si mine. Blondul manca chipsuri cu ambele maini, incat nici nu putea sa vorbeasca, iar Hinata se juca cu degetele si privirea ei era atintita in pamant. Nici unul dintre noi nu spunea nimic, desi uni dintre noi, aici ma refer la Naruto, nu puteau spune nimic. Pana la urma era cel mai important examen pe care l-am dat pana acum.
Ajunsi acolo, ne-am oprit in fata usii asteptand ca profesorul sa ne indice locurile. Era doar o masura de precautie. Nu imi pasa cu cine stau, oricum nu aveam de gand sa risc copiind. Naruto a fost asezat cu Ino, in prima banca. Chiar imi era mila de el. Ino si Karin erau cele mai bogate si mai populare fete din scoala, dar asta nu inseamna ca erau admirate sau suportate de toti. Ino era o blonda, inalta, cu ochii de un albastrui sters, in timp ce Karin era tipul de fata rea, cu ochii mici si sireti. Parul sau era undeva mai jos de umeri, rosu aprins. Fiind iubita lui Sasuke, m-am asteptat ca cei doi sa stea impreuna, dar Hinata avusese "onoarea" de a sta cu ea. Eu am asteptat ca un copil cuminte semnul profesorului supraveghetor, ce imi indica o banca la geam langa el. El, fiind Sasuke.
Avea un parfum puternic, ce isi imprastia mireasma imprejur. Si acum imi aduc aminte de mirosul sau. M-a salutat plictisit, intorcandu-si mai apoi privirea catre usa. I-as fi zambit, l-as fi salutat si eu la randul meu, dar aveam un nod in gat ce nu ma lasa sa vorbesc. Nu parea nici macar putin emotionat. Cum putea fi atat de sigur pe el? Tot ce imi amintesc este profesorul venind cu un brat de subiecte, pentru ca dupa acea, totul e in ceata. Stiu doar ca am terminat devreme, totusi m-am oprit in banca privind pe geam. Ii puteam simti ochii atintiti asupra mea. Ii puteam vedea zambetul usor pervers intiparit pe chipul sau. Ii puteam auzi rasul indiferent. Nu il priveam, dar parca ii puteam vedea fiecare miscare. Stiam ca si el ma priveste. Apoi, fara sa imi dau seama, m-am ridicat. Am ajuns la catedra profesorului odata cu el, iar privirile noastre s-au intalnit odata ce mainile s-au atins. Mi-am intors capul intr-o parte, in timp chipul meu devenea din ce in ce mai rosu si fierbinte. Nu am vrut, dar am iesit rapid pe usa, iar el ramase acolo privindu-ma.







Unless You Lived My Life,
Don't Judge Me Because
You Don't Know, Never Have
And Never Will Know Every
Little Thing And Detail
About Me!
Sus In jos
Katherine Pierce
Special Jōnin
Special Jōnin
Katherine Pierce

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În spatele tău!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1626
Puncte : 1840
Reputatie Reputatie : 118
Hobby-uri Hobby-uri : Vorbitul 24/24 h.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cum mă găseşti.

Who cares?+16 Empty
MesajSubiect: Re: Who cares?+16   Who cares?+16 I_icon19Dum 12 Feb 2012, 18:15

Primaaa nr1
Deci moor dupa ficul tau happy2
Iubesc cum descri sentimentele, actiunea ect. etc. dap !
Super tare next-ul dance2
Hai sa mergem sa sarbatorim friends
Adu tu repede next-ul ca sa fac eu cinste good job
Merci ca m-ai anuntat si sper sa o faci si in continuare happy
Dar ce se intampla in continuare cu cei doi? Hmm think
Te poop kiss
Next please
End Zbye hi!
~Sexy Bee'~


     
 
Who cares?+16 Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo5_250Who cares?+16 Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo4_250

May the wings of the butterfly kiss the sun
And find your shoulder to light on,
To bring you luck, happiness and riches
Today, tomorrow and beyond.





Sus In jos
"Andra"
Chūnin
Chūnin
Who cares?+16 1491-27

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Arges
Nr. mesaje Nr. mesaje : 636
Puncte : 757
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : <3 Desenul <3
Stare de spirit Stare de spirit : ஐ♣♪☼ ♦ღ☺ ۩¶√۩♥ஐ

Who cares?+16 Empty
MesajSubiect: Re: Who cares?+16   Who cares?+16 I_icon19Dum 12 Feb 2012, 18:17

Asa faci tu mereu? Adica, atunci cand e mai bine si ma simt si eu bine citind tu termini capitolul....Offff

Scumpa mea Maria, imi place, astept next-ul.

Sa ma anunti, te pup kiss



******^^^*****


Who cares?+16 C3a21de562571f6ed3690156820ae253


*****^^^*****
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Who cares?+16 Empty
MesajSubiect: Re: Who cares?+16   Who cares?+16 I_icon19Dum 12 Feb 2012, 18:30

WOW huh?

Tin pumni stransi sa ia bacu Saku..bine , bine...poate sa il ia si Sasuke..dar cu nota mai mica ca a Sakurei heh

Pai ce sa zic..Minunat capitol happy2

Astept next si PWP doolce in love


Who cares?+16 Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
Avada Kedavra
Jōnin
Jōnin
Avada Kedavra

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In coltul intunecat al propriei minti...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1080
Puncte : 1250
Reputatie Reputatie : 84
Stare de spirit Stare de spirit : Neutra

Who cares?+16 Empty
MesajSubiect: Re: Who cares?+16   Who cares?+16 I_icon19Dum 12 Feb 2012, 19:27

Ai un scris atat de fin si dulce, la tine totul e inocent si pur.Itii ador scrisul..Eu una nu am vazut greseli de data asta ,dar nu m-am uitat cu lupa dupa ele.
Ea e atat de copilaroasa si prin asta dupa parerea mea se face atat de frumoasa , ca o floare gingasa.Pe cand el e atat de indiferent si de matur.Sunt dupa parerea mea cuplul ideal se completaza.
De abia astept Nextul ...si sper ca ti- a iesit din cap chestia ca scrii prost...scri genial atat trebuia sa stii si nu te mai subestima .
Pupici si Next.


Who cares?+16 Tumblr_my1xj4kAPt1rtehreo1_500
Sus In jos
Jenni
Genin
Genin
Jenni

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ღIn a place where madness is eating on bread ღ
acebook acebook : Roxana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 157
Puncte : 174
Reputatie Reputatie : 13
Stare de spirit Stare de spirit : ♫I forget the pain taking perfect drug called happiness ♫

Who cares?+16 Empty
MesajSubiect: Re: Who cares?+16   Who cares?+16 I_icon19Dum 12 Feb 2012, 21:26

Ce dulce e... E atat de dulce ca nu pot sa spun nimic... M-am blocat! E minunat si ms k mai anuntat! Sa mai practici verbu asta, da??


I’ve wasted my nights. You turned out the lights. Now I’m paralyzed. Still stuck in that time when we called it love. But even the sun sets in paradise

Who cares?+16 Scaled.php?server=856&filename=55313044555490547874254

If happy ever after did exist. I would still be holding you like this. All those fairytales are full of shit. One more fucking love song, I’ll be sick
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Who cares?+16 Empty
MesajSubiect: Re: Who cares?+16   Who cares?+16 I_icon19Lun 13 Feb 2012, 08:57

Me gustaaaaaaaa huh?

Inca un fic care sa ocupe un loc printre favoritele melee in love

Ideea cu BAC-ul e prea buna, inca 3 ani si e si randul meu lough

Modul in care descrii e superb kiss

Sasuke a devenit eroul meu cand a salvat-o love , dar a devenit tradator cand am aflat ca o are iubita pe..pe..mi se face rau si daca ii scriu numele..Karin, cunoscuta ca si Gollum biciuitor

Abia astept next-ul ;;) kiss

Spor la scris, love a hug kiss


IF U'RE READING THIS IT'S 2 LATE

YOU SEE NO WHITE INSIDE MY EYES AND IT'S A FUN DAY
Sus In jos
Natt
Genin
Genin
Natt

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : [ə٨̲̅٥̲̅٦̲̅]¡ή мү ßєđяσσм[ə٨̲̅٥̲̅٦̲̅]
Nr. mesaje Nr. mesaje : 225
Puncte : 259
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : handball,shopping
Stare de spirit Stare de spirit : χ✖θвsεššєð κιℓ∂✖χ

Who cares?+16 Empty
MesajSubiect: Re: Who cares?+16   Who cares?+16 I_icon19Lun 13 Feb 2012, 16:55

Heii honey!!! a hug
Sa imi fie rusine! crying
Cum am putut sa nu remarc un asemenea fiic?? nervi!
Stiiiu ca ma ierti!!! Nu-i asa? sad
Sa incepem: think
Poy descrierea imi plk good job
Pentru inceput ficul tau este ok dap ! !
Chiar pot sa zic ca mi-ai captat atentia! happy2
Sincera sa fiu ideia nu am mai intalnit-o in love
Deci hai cu continuarea!!!
Te pupacest doooolce kiss
Te rog sa ma anunti si pe mine cand coninui!!! Ms! roll
Bye hi!


Who cares?+16 9302cddcdb0ca511b1c28a4cd1e9f4c3
★. So c-come on
You got it wrong
To prove I'm right I put it in a song
I don't know why
You're being shy
And turn away when I look into your eyes ★.


◣_◢ Ficurile mele: ◣_◢
❤️My Love is Like A Star❤️
❤️✖️DRAGOSTEA PUTE✖️❤️
☪️☀️LOVE A WEREWOLF☀️☪️
Sus In jos
Azelle
Genin
Genin
Azelle

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Somewhere in the sky
Nr. mesaje Nr. mesaje : 71
Puncte : 84
Reputatie Reputatie : 5
Stare de spirit Stare de spirit : Laughing all the time

Who cares?+16 Empty
MesajSubiect: Re: Who cares?+16   Who cares?+16 I_icon19Joi 23 Feb 2012, 21:34

Hellauu!
Stiu ca am cam lipsit zilele astea. Ma iertati, va rog? Si, ca sa ma revansez prmit ca maine sau sambata voi pune next
. Sper sa nu va dezamagesc, deci:


P.S: Va avea si o scena micuta +16

Who cares?


Capitolul 3


~Sasuke P.O.V~





Intodeauna am considerat-o pe Sakura doar un copil. Un copil innocent, ce are mereu nevoie de ajutorul celor din jur. O cunosc de la gradinita, dar nu cred ca am vorbit vreodata cu ea. Poate decat daca un "Scuze" se poate numi conversatie. Intodeauna mi s-a parut o fata frumoasa, dar frumusetea ei era alta. Era frumoasa prin innocenta si naivitatea sa copilareasca, prin trasaturile ei micute. Era diferita de celelalte fete. Nu puteai sa nu o remarci prin aspect, dar caracterul sau atat de visator o facea invizibila, absenta parca din cercul nostru de prieteni. Celelalte se remarcau intodeauna prin trupurile lor voluptuase, un drog pentru noi, barbatii.
Mi-am dus mana in parul meu matasos, rasfirandu-l in vant. TRageam flamand din tigara a carui fitil se apropia din ce in ce mai mult de buzele mele uscate. Nu stiu sigur, dar cred ca era Kent. Da, fumam. Era singurul meu viciu. Nu cazusem in patima alcoolului, in falsa bucurie a drogurilor. Doar imi innecam plamanii cu fum de tigara.
Am aruncat tigara undeva in tufisuri, iar in momentul acela ma pregateam sa plec cand am auzit pe cineva strigandu-ma. Nu m-am obosit sa imi intorc capul. Stiam cine era. I-am curins Talia subtire cu bratul meu lung, in timp ce pieptul sau se lipea de trupul meu. Isi tuguiase buzele, asteptand sa o sarut, dar nu aveam sa o fac.Eram impreuna din clasa a9-a , dar relatia noastra era una carnala, bazata doar pe placerile trupului, nici decum pe sentimente. Imi placea sa imi petrec noptile cu ea, la asta era destul de buna. Nu o iubeam, nu ma iubea. Voiam totusi sa ptrecem o ultima noapte imreuna, inainte sa plec in Tokyo la universitate. Exista si avantaje in a avea o familie instarita. Nu imi va fi dor de acest loc. nici macar putin. Nu pot spune ca am amintiri frumoase aici, nici macar una. Este orasul in care m-am nascut, dar nu am nici un resentiment. Nu regret ca plec.
Am urmat-o pe Karin pana in fata apartamentului sau. Incepusem sa o sarut pasional, iar trupurile noastre incinse se prelingeau pe totii peretii. Mana mea ii atingea coapsele sale voluptoase, mana cealalta tragandu-i usor parul sau de foc. Palmele sale se plimbau peste pieptul meu, ridicandu-mi incet tricoul. Am rasturnat-o rapid in pat, buzele mele calde incepand sa ii dezmierde gatul lung. Nici de ea nu pot spune ca imi va fii dor. Penru mine va fi doar ca o aventura, niciodata nu va avea un loc in inima mea, cum nici nu vrea. Pasiunea si o pofta nebuna pusesera stapanire pe trupurile noastre, in timp ce hainele ce le purtam disparusera incet, dar sigur. Uram preludiul, mai ales cu fetele usoare. Corpurile noastre s-au unit din nou, pentru o ultima oara. De dragul vremurilor de demult.
O noapte intreaga trecuse peste noi si nu ne saturam. Ii cunosteam atat de bine trupul lung, coapsele pline, pieptul indraznet. Si, pot recunoaste, emana vulgaritate din toate incheieturile. Nu aveam nevoie de o relatie serioasa, puteam oferi doar o noapte. Nimic mai mult. Nu imi doream o relatie serioasa cu o femeie care sa nu merite. Totusi nici una nu merita...Toate erau vulgare, usoare si fara caracter. Nu voiam asa ceva. Imi doaream ceva mai altfel...mai special.
M-am trezit de dimineata devreme, dar am lenevit atat de mult in pata pana cand roscata s-a trezit, incat mi-am dat seama ca se facuse deja 12. Nu sunt atat de nesimtit cum sunt unii. Nu as fi lasat-o niciodata sa se trezeasca singura, oricat de usoara ar fi fost ea. Am stat acolo pana pe la ora patru. Mi-am adunat mai apoi hainele din camera ei, dupa care m-am asezat in fata usii asteptand-o somnoros. A venit imbracata intr-un halat rosu de satin, in timp ce eu m-am apliecat spre ea, pentru ai simti buzele pentru ultima data. Spre surprinderea si bucuria mea, aceasta si-a intors sor capul ctare mine, intinzandu-mi amabila mana
-Ma bucur ca te-am cunoscut. Imi spune ea zambind.
O sarut usor pe obraz, dupa care plec. Era ultima data cand aveam sa o vad. Nici pana acum nu mai stiu nimic de ea. Intr-un fel pot spune ca imi lipseste.
Era deja seara, incepuse sa se intunece afara, iar luna stralucea maiastra printre stele. Cred ca era deja in jur de ora sase.
Eram undeva pe podul din apropierea parcului, incat puteam observa copacii verzi si puteam simti blanda mireasma a florilor. Imi sprijinisem mainile de balustrada inca calda, iar o adiere usor racoroasa ce purta cu sine tirere flori roze de cires in jurul trupului meu. Ciudat...Copacii trebuiau sa isi fi scuturat florile demult. Privindu-le sublimul dans, le-am observat cazand alene in jurul cuiva. Parul sau lung si rozaliu, atat de roz incat il puteai confunda cu usurinta cu florile de cires, curgea delicat pe umerii albi, pana la coapse. In acel intuneric difuz al serii de iunie, niste ochii mari si verzi ii straluceau fantomatic. Mainile sale albe si lungi erau intinse catre cer, iar trupul sau micut era imbracat intr-o rochie de nea, atat de lunga si alba, ca un voal cazut peste trupul sau perfect. In jurul sau parca ningea, florile de cires cazand intr-o ploaie peste trupul ei micut. Ramasesem acolo, ca traznit, privind acea fiinta angelica ce mi se infatisa in fata ochilor. Doar aripile ii mai lipseau. Era atat de fumoasa...si atat de familiara parca. Pana cand mi-am dt seam. Era chiar ea, Sakura, fata a carei prezenta nu o observam niciodata. Era cu adevarat frumoasa, si era prima data cand observam.















Unless You Lived My Life,
Don't Judge Me Because
You Don't Know, Never Have
And Never Will Know Every
Little Thing And Detail
About Me!
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Who cares?+16 Empty
MesajSubiect: Re: Who cares?+16   Who cares?+16 I_icon19Vin 24 Feb 2012, 10:42

Hey Sofii , ti-am citit si eu ficul si pot spune ca ai spus o minciuna mai mare decat casa !Who cares?+16 621493 Ai spus ca nu ai talent ! Ce minciuna mare ! Sunt de-a dreptul revoltata , cum poti spune asa ceva ?!Who cares?+16 269478 Ficul tau este minunat si chiar esti o scriitoare foarte buna .Who cares?+16 962758 Who cares?+16 384738 Cine ti-a spus ca nu ai talent , nu stie ce prostie a zis ! Mie imi place mult si se pare ca sunt prima carre iti comenteaza capitolul trei ......... Pai ce-as putea spune in afara de ,, Este minunat ! " Who cares?+16 385627 Sunt curioasa sa vad ce se va intampla in viitor , deci astept nextul , sper sa vina curand . Te-am pupat bye , bye !Who cares?+16 208323 Who cares?+16 208323 Who cares?+16 127686


Who cares?+16 Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
Who cares?+16 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Who cares?+16 Empty
MesajSubiect: Re: Who cares?+16   Who cares?+16 I_icon19Vin 24 Feb 2012, 12:06

Ce frumos e ficul tau in love in love in love !!!!
Chiar imi place si abia astept sa vad next-ul !!! in love in love . Te pup



Who cares?+16 Cooltext1711025034_zps229023de
Who cares?+16 Ce8ad790-fd7f-4db5-9259-2cb048296843_zpsijqlfu7c
Who cares?+16 Cooltext1711027093_zps8e33cb1d
Who cares?+16 Cooltext1711027790_zps698ad8da
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Who cares?+16 Empty
MesajSubiect: Re: Who cares?+16   Who cares?+16 I_icon19Sam 25 Feb 2012, 10:00

Cat de frumos in love ♥️

In sfarsit, Sasuke isi da si el seama de frumusetea ei, mai scapa si de iubi Karin good job

Descrii atat de..perfect absolut tot, iti iubesc fic-ul kiss

Nici nu stii cat de mult ma bucur ca ai adus next-ul, chiar daca am ajuns cam tarziu sad

Spor la scris, sunt nerabdatoare sad vreau sa vad ce urmeaza, daca se duce la ea 8-> in love

P.S : te rog sa ma anunti si pe mine cand aduci next kiss

I u!


IF U'RE READING THIS IT'S 2 LATE

YOU SEE NO WHITE INSIDE MY EYES AND IT'S A FUN DAY
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Who cares?+16 Empty
MesajSubiect: Re: Who cares?+16   Who cares?+16 I_icon19Sam 25 Feb 2012, 10:12

ce tarziu am venit!

imi e rusine de mine!

deci cineva se indragosteste...

astept next si PWP dolshe


Who cares?+16 Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
Katherine Pierce
Special Jōnin
Special Jōnin
Katherine Pierce

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În spatele tău!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1626
Puncte : 1840
Reputatie Reputatie : 118
Hobby-uri Hobby-uri : Vorbitul 24/24 h.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cum mă găseşti.

Who cares?+16 Empty
MesajSubiect: Re: Who cares?+16   Who cares?+16 I_icon19Sam 25 Feb 2012, 10:46

Heey! happy2
Imi pare rau ca nu am aterizat pe aici mai devreme! crying
Next-ul a fost foarte frumos. dap !
Descrierea a fost superba, la fel si actiunea. happy
Iubesc acest fic! in love
Sper sa aduci reeepeeedeee next-ul si cand o faci te rog sa ma anunti si pe mine de el. please
Te poop dulce. kiss
Zbye! hi!
~Sexy Bee'~


     
 
Who cares?+16 Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo5_250Who cares?+16 Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo4_250

May the wings of the butterfly kiss the sun
And find your shoulder to light on,
To bring you luck, happiness and riches
Today, tomorrow and beyond.





Sus In jos
Azelle
Genin
Genin
Azelle

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Somewhere in the sky
Nr. mesaje Nr. mesaje : 71
Puncte : 84
Reputatie Reputatie : 5
Stare de spirit Stare de spirit : Laughing all the time

Who cares?+16 Empty
MesajSubiect: Re: Who cares?+16   Who cares?+16 I_icon19Dum 26 Feb 2012, 10:51

Of, nu am apucat sa il pun aseara. Oricum, probabil nu am nici o scuza, dar sper sa va placa, asa, cu intarziere:


Who cares?



Capitolul 4

~Sakura P.O.V~





Dansul nesfarsit al petalelor de cires imi invaluia trupul. Picioarele mele goale se miscau incet pe asfaltul cald, formand un cerc perfect. Nu stiu cum ajunsesem acolo, sau de cand ma aflam in parc. Nici macar nu stiu daca eram singura sau nu.Dar totul s-a schimbat cand mi-am dat seama ca cineva ma privea din umbra. Puteam pune pariu ca stiu cine este. Am inceput sa alerg printre copaci, pana ce am ajuns in centru, la fantana. Ii puteam auzi pasii grabiti pe aceasi carare pe care am luat-o si eu. Totusi imi placea cand ma privea. Ma simteam protejata de ochii sai abisali.Nu stiu de ce, sau cum, dar ma simteam iubita, adorata...
Ma plimbam de-a lungul marginii de piatra a fantanii, sunetul apei cazand, stropii sai mari zdrobindu-se de trupul meu. Totul era efemer...viata unui strop de apa, atat de scurta si trista. Am coborat in ea, iar picioarele mele firave tresareau la fiecare atingere a apei reci. Stropii mi se scurgeau de-a lungul suvitelor rozalii, iar apa imi scalda chipul tanar. Tineam ochii inchisi, ascunzandu-le lumina lor verzuie de vazul tuturor. Nu il vedeam, dar eram sigura ca el o facea. Mi-am intins bratele in lateral, oferindu-mi pietpul indraznet adierii calde. M-am oprit intr-un punct in care, eram sigura ca mi se va infatisa in fata ochilor.
-Oricine ai fi, nu ma vei prinde aici! I-am strigat eu necunoscutului.
I-am putut auzi rasul cristalin, parintesc parca. In umbra departari ralzele de luna ii luminau chipul. Era el. Doar "el". Pentru mine, totul devenise un vis e care il aveam de mic copil, visul in care stiam ca el va aparea intodeauna, pana cand viata mea se va scurge pe fagasul infinit al timpului. Pentu ca si eu, si eu sunt doar o fiinta efemera.
Brunetul s-a oprit srijinindu-se de marginea fantanei, afisand acelasi zambet fermecator dintodeuna. M-am intors cu spatele, tentatia de al atinge, de a-i simti raspiratia calda punand stapanire pe mine. Apoi, bratele sale puternice i-au inconjurat talia, eu punandu-mi capul pe pieptul sau masiv. Apa curgea pe trupurile noastee ce se unisera in dansul lor vesnic. Era atat de placut...As fi vrut ca totul sa nu se sfarseasca vreodata. Dar toate la timpul lor, nu? Am auzit un strigat dinspre oras, dar era aat de infundat si strain, incat tot ce am putut intelege a fost " Copii nemernici, unde sunteti?" .
I-am apucat tricoul umed in mainile mele micute tragandu-l in jos, dincolo de paravanul rece al apei. Eu ma aflam peste el, iar bratele sale se odihneau pe spatele meu gol. Era atat de liniste...Il priveam in ochii sai adanci, ca taciunele, un chicot cristalin parasindu-mi buzele umede. Acesta zambea amuzat, in timp ce doar politistul ce ne striga tulbura acea liniste de mormant ce se asternuse intre noi. Era un vis? Pentru ca, eu nu mi-am putut imagina un moment mai frumos. Ne apropiam unul de altul, din ce in ce mai mult pana cand intre buzele noastre mai era doar un deget. Respiratia imi era taiata, iar mainile mele atat de expresive se oprisera e obrajii sai. Magia avea sa se intample in curand, sau cel putin asa am crezut.
Totul pana cand barbatul ne-a zarit. Avea o barba aspra si neagra, scurta si tepoasa. Ochii sai erau mici si galbui, deasupra lor intrezarindu-se niste sprancene stufoase. In crestet, chelia ii tralucea in bataia lunii. Ma abtineam cu greu sa nu rad la vederea lui. Era atat de mic si gras, iar uniforma il facea sa para o minge. Sasuke parea ca se abtine cu greu sa nu il bata, sentiment pe care il impartaseam, pentru ca el e singurul ce a destramat magia.
M-am ridicat de pe trupul sau bine facut, incepand sa alerg spre casa. Cum voi putea uita totul? Cum voi utea parasi acest oras fara nici un resentiment? Am deschis brusc usa casei. Era intuneric, nici o lumina nu ii deranja cursul. La inceput m-am speriat, eram pregatita sa infrunt intrebarile mamei dar...Nu era nimeni. Am urcat grabita spre etaj unde m-ama aruncat pur si simplu in pat. voiam sa visez, sa visez la el. Totusi era atat de greu, era rima data cand pleoapele nu imi cadeau grele. Oare nu visez deja? Nu a fost doar un vis? Poate ca maine dimineata cand ma voi trezi totul va fi la fel. Poate ca imi voi da seama ca nimic din toate astea nu a fost real. Dar de ce, de ce sa nu fie real?
De dimineata m-am trezit fara ca macar sa stiu cand sau cum am adormit. Ma plimbam prin casa singura, ca o fantoma, pentru ca ai mei inca nu ajunsesera. Era luni? Era sambata? Era duminica? Habar nu aveam. Aveam o impresie ciudata ca ceva sa intamplat aseara. Ceva ce avea sa imi schimbe complet viata. Dar, ce?
Scaunul tras a scos un zgomot deranjant, apoi m-am asezat pornind radioul. Nu ascultam nici macar un cuvant, dar aveam nevoie de un zgomot. Eram atat de singura...Uram perioadele cand ai mei erau plecati in delegatii. Si cand? Cand am cea mai mare nevoie de o imbratisare de mama, de un cuvant ferm de tata. Sorbeam incet laptel cald lasand lumina sa patrunda in incapere. Eram uda si rece, dar era bine. Afara o caldura neobisnuita dogorea. Dar eu, eu de ce eram uda?
Eram atat de linista, totul pana cand sunetul radioului mi-a atras atentia:
-" Astazi la ora 10:30 vor fi afisate notele de la Bacalaureat. Mult noroc!"






Unless You Lived My Life,
Don't Judge Me Because
You Don't Know, Never Have
And Never Will Know Every
Little Thing And Detail
About Me!
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Who cares?+16 Empty
MesajSubiect: Re: Who cares?+16   Who cares?+16 I_icon19Dum 26 Feb 2012, 11:13

Multumeeeeesc atat de mult pentru ca ai adus next-ul kiss

Chiar imi doream sa il postezi, dar nu am crezut ca o sa o faci atat de repede, esti o adevarata bombonica in love Cea mai dulce
dintre toate kiss

Nici nu am cuvinte, momentul dintre ei a fost magic, ai transmis atat de bine sentimentele, mai ales cu paznicul ala, chiar m-a bufnit rasul, cunosc un caz asemanator lough

Sper sa se intanleasca cand se vor duce sa-si vada rezultatele operelor, mult noroc lough

Dupa cum stii, capitolul a fost..mirific! huh?

Fic-ul tau mi-a ajuns la inima, big fan, big fan, love huh? kiss

Spor la scris, astept next-ul in love

i love you


IF U'RE READING THIS IT'S 2 LATE

YOU SEE NO WHITE INSIDE MY EYES AND IT'S A FUN DAY
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Who cares?+16 Empty
MesajSubiect: Re: Who cares?+16   Who cares?+16 I_icon19Dum 26 Feb 2012, 11:40

Buna lume . Sofii multumesc mult ca ai pus nextul si mai anuntat si pe mine .Who cares?+16 977748 Acest capitol mia placut in totalitate , pur si simplu totul se desfasura in capul meu precum un film , iar cand imi placea mai mult ; pauza .Who cares?+16 23826 Acum deabia astept sa vad continuarea , sper ca Saku sa ia nota mare la bac si vreau ca cei doi sa se intalneasca si sa se priveasca in ochii ....

Of gata sa revenim ca deja incep sa intru in transa . Ei bine capitolul este foarte frumos si sper sa aduci nextul cat mai curand , am plecat si te-am pupat bye , bye .Who cares?+16 208323 Who cares?+16 208323 Who cares?+16 208323

P.S.: Anuntama cand pui nextul .Who cares?+16 962758


Who cares?+16 Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Who cares?+16 Empty
MesajSubiect: Re: Who cares?+16   Who cares?+16 I_icon19Lun 27 Feb 2012, 11:51

[center]Bosorog itic si gras!

Cum a indraznit sa ii intrerupa?!

Vede el cum il scot eu la pensie!

Astept next si PWP dolshe


Who cares?+16 Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
Lucifer's white aηgel
Sennin
Sennin
Lucifer's white aηgel

Merite deosebite : Who cares?+16 J5fdba
Sex : feminin acebook acebook : n-avem.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5754
Puncte : 7492
Reputatie Reputatie : 1153

Who cares?+16 Empty
MesajSubiect: Re: Who cares?+16   Who cares?+16 I_icon19Mar 28 Feb 2012, 15:45

Hello dear. ^^ După cum ai cerut, îţi voi da eu critică, sper să-ţi fie de ajutor pe viitor.

Descriere : Există, dar ce-i drept ai mai putea să te perfecţionezi. Sfatul meu este, în primul rând, să renunţi la exprimările poetice de genul "Dar eu, eu de ce eram uda ?" dacă nu ai şi o descriere specifică. În al doilea rând, adaptează felul de a descrie cu cel de a nara, pentru că aici e o problemă. În încercarea de a ieşi ceva frumos, amesteci descrierea de basm cu cea poetică. Îţi recomand să o ţii pe o singură linie, ai mai multe şanse de reuşită.

Acţiune : În general nu a fost grabită decăt pe alocuri, dar nu era aşa de sesizabil. Aş putea spune că atunci când scri laşi impresia că te ghidezi după momentele subiectului (expoziţiune, întrigă etc.), acţiunea decurge exact pe baza acestora.

Dialog : Am observat că dialogul nu este un "obicei" la tine, foarte bine. Îl foloseşti când consideri că e necesar dar ai putea să mai adaugi câteva replici între Sakura şi Sasuke pentru a menţine interesul cititorilor.

Idee : Fic-ul are deocamdată patru capitole, nu ştiu cât de clar se poate distinge ideea dar probabil că te-ai mai inspirat de pe ici-colo. Începutul este destul de promiţător, urmează sfaturile ce ţi le-am dat şi vei progresa.

Titlu : Este interesant, trebuie să recunosc, deşi acel "+16" nu îmi prea face cu ochiul. Până acum nu pot face nicio legătură între el şi conţinutul fic-ului, dar sper ca până la sfârşitul său să mi se schimbe părerea.

Estetică : Ce aş putea spune ? Îmi place aşezarea în pagină, apeşi Space după semnele de punctuaţie... O mică nemulţumire ar fi că nu laşi spaţiu între dialog ţi naraţiune. Aşadar, înainte şi după dialog, lasă un spaţiu de un rând.


Greşeli de tastare/Ortografie/Exprimare/Punctuaţie :

aceaşi- Când adjectivul pron. demonstrativ se acordă în gen, număr şi caz cu subst. la feminin, se scrie cu doi de "e" : aceeaşi

pietpul - pieptul

ralzele - razele

e - pe

srijinindu-se - sprijinindu-se

marginea fântânei - marginea fântânii

dintodeauna/intodeauna - Ştiu că acel "t" nu se mai pronunţă în limbajul uzual dar corect gramatical se scrie cu tot cu acel "t". Dintotdeauna şi întotdeauna.

raspiraţia - respiraţia

noastee - noastre

trălucea - strălucea

sa întâmplat - s-a întâmplat
Sus In jos
Continut sponsorizat




Who cares?+16 Empty
MesajSubiect: Re: Who cares?+16   Who cares?+16 I_icon19

Sus In jos
 

Who cares?+16

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-