Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Dangerous Mind Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Dangerous Mind Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Dangerous Mind

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
*Rina*Mandarina*Rina*
Genin
Genin
*Rina*Mandarina*Rina*

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Bacau
Nr. mesaje Nr. mesaje : 126
Puncte : 145
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Imi place sa ascult muzica, sa fac fan ficuri si multe altele
Stare de spirit Stare de spirit : Plictisita

Dangerous Mind Empty
MesajSubiect: Dangerous Mind   Dangerous Mind I_icon19Lun 13 Feb 2012, 17:35

Capitolul 1 P.O.V Povestitor



Intuneric. Nicio tipenie de om nu se zareste. Totul este calm, poate prea calm. Dar ce se aude? Niste pasi si o respiratie necontrolata, facute de o persoana speriata. Fuge speriata de ceva, ceva periculos. Parul ei castaniu usor ondulat, lung pana la umeri si parca facut din matase este ciufulit si ochii ei caprui dau de inteles ca este speriata. O umbra se zareste printre copaci, o umbra cu ochii rosii ca si focurile Iadului, ce o privesc pofticios pe fata.
Totul dispare cand soneria ceasului incepe sa sune si de sub patura neagra se zareste o mana palida ce opreste alarma. Doar un vis... un cosmar ce i-a tulburat urat somnul fetei. Patura se da la o parte si din pat se ridica o fata inalta si cu forme rotunde, pielea palida punandu-i in evidenta ochii in care se pierde oricine si buzele din care parca se desprind petale de trandafiri rozalii. Se duce la geam si da la o parte draperia, uitandu-se la cerul intunecat din care se desprind stropi de ploaie. " Inca un cosmar si o noua zi de scoala...." gandeste fata oftand si deslipindu-si privirea de geam.
Se duce la baie unde se dezbraca de rochia de neagra din matase si intra in dus, dand drumul la apa rece ce incet, incet se incalzeste. Dupa ce termina iese si se sterge cu un prosop alb si pufos, dupa care i-a pe ea un halat rosu din satin. Se duce in fata oglinzii si isi usuca parul, dupa care se intoarce in camera decorata cu bun gust si se pune in fata sifonierului mare nedumerita. Sta pe ganduri putin, dupa care scoate de acolo o camasa alba cu maneca lunga si o pereche de blugi negri. Se imbraca repede si se incalta cu niste cizme negre pana la genunchi, dupa care coboara jos cu ghiozdanul. Ajunge jos unde vede o fata cu parul brunet si ochii caprui, cu doi ani mai mare decat ea ce este imbracata cu o camasa albastra si o fusta neagra.
- Pentru numele lui Dumnezeu Claudia, imbracate si tu cu haine mai vesele! Se aude in incapere vocea brunetei.
- Haide sa mergem, altfel intarziem! Raspunde intr-un sfarsit Claudia, dupa care amandou ies pe usa. Cele doua fete sunt surori, Claudia si Clarisa Tusikimo, doua fete ce au ramas fara mama care a fost ucisa de un vampir. Vamprii... creaturi ce ucid fara mila si care mereu vor fi asa, daca nu se inragostesc, deoarece dupa asta vor avea si alte preocupari. Totusi Clarisa nu stie cine a ucis-o de fapt pe mama lor, pe cand Claudia a vazut absolut tot. Un vampir cu ochii metalizati si parul roscat care a secat-o de sange pe mama celor doua fete.



FlashBack



Liniste si intuneric in toata vila, dar un sunet strident se aude print oate colturile cladirii cu 3 etaje. Intr-o camera, o fetita de saisprezece ani doarme, mai bine spus dormea linistita inainte ca zgomotul sa fie produs. Parul sau lung pana la brau ii cade pe spate si ochii caprui privesc in jur speriati. Se ridica din pat si iese din camera. aranjandu-si putin bluza si pantalonii verzi de pijama. Se uita in jur si paseste repede dar fara zgomot spre bucatarie, sursa zgomotului. Cu cat se apropie mai mult, se poate citi frica din inima ei care pare a fi in galop. Cu fiecare pas tremura mai tare, cu fiecare secunda timpul pare sa fi stat in loc.
Dar intr-un sfarsit ajunge si vede usa deschisa. Se apropie si cand vede, respiratia ei ingheata. In fata langa geam, se afla un baiat ce pare a avea douazeci de ani cu parul roscat si ochii de culoarea metalului, bea sangele unei femei de treizeci si trei de ani cu parul castaniu si ochii caprui. Pe jos se afla un pahar spart si apa imprastiata ce se intinde spre iesire. Inca un zgomot sparge tacerea, zgomotul provocat de trupul femeii ce a avut un contact dureros pentru sufletul fetei, cu gresia. Baiatul isi ridica multumit privirea uitandu-se spre usa, incepand sa inainteze spre acel loc. Fata speriata incepe sa alerge speriata spre camera ei cu lacrimi in ochi, negand adevarul. Isi iubeste prea mult mama, nu poate accepta ca cineva a intrat in vila si a omorat-o. Ajunge in dreptul camerei si deschide usa, intrand inauntru si inchizand usa, odihnindu-si spatele de lemnul acesteia.



End FlashBack


Cele doua fete ajung in curtea scolii unde se intinde o mare de copii. Claudia este mai mereu inchisa si trista din cauza acelei nopti si sufera din cauza fricii ca acel vampir a vazut-o. Are multe cosmaruri si nimeni nu ii este alaturi... nici macar sora ei. Dar are multi prieteni, foarte multi deoarece este o persoana prietenoasa, glumeata si chiar daca nu are zambetul pe buze isi face multi prieteni. Cand plange inauntru, pe dinafara zambeste si cand plange pe dinafara, inauntru zambeste. De aceea o vad oamenii mereu zambind.
Cele doua fete se despart, Clarisa ducandu-se la prietenii ei si Claudia asezandu-se pe banca sub un nuc batran.



Dangerous Mind 53590813Dangerous Mind 53590815Dangerous Mind 53590816

Dangerous Mind 53590911
Sus In jos
*Rina*Mandarina*Rina*
Genin
Genin
*Rina*Mandarina*Rina*

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Bacau
Nr. mesaje Nr. mesaje : 126
Puncte : 145
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Imi place sa ascult muzica, sa fac fan ficuri si multe altele
Stare de spirit Stare de spirit : Plictisita

Dangerous Mind Empty
MesajSubiect: Re: Dangerous Mind   Dangerous Mind I_icon19Lun 13 Feb 2012, 23:23

Capitolul 2 P.O.V Claudia



Hm, straniu. Cand am devenit asa? Acum 2 ani, cand mi-am vazut mama murind si nu am putut face nimic. Nu am putut? Poate ca nu am vrut, mi-a fost prea frica si egoismul este mare si cand este vorba de o persoana iubita. Dar nu voi mai permite sa se intample din nou trecutul. Eu am suferit putin pe langa tata, Clarisa... Clarisa, mereu cu zambetul pe buze si imbracata in cele mai vesele culori este pe langa maine o zeita. Mereu ea a stralucit si eu am fost intunecata, neobservata de nimeni. Poate ar trebui sa ma schimb, sa fiu fata de acum mult timp.

Imi i-au un caiet din ghiozdan si incep sa desenez un peisaj trist. Imi ridic privirea pentru o clipa si ma uit in jur. Am un sentiment de deja-vù ce nu prea ma incanta. Cercetez copii din curte pana vad un grup de adolescenti mai retrasi. Doua fete si patru baieti, care sunt extrem de palizi dar si foarte frumosi. Prima fata are parul brunet si ochii negri, a doua are parul albastru pimul baiat este brunet cu ochii negri si se uita exact la mine cu o privire amuzata, al doilea baiat este blond, parul lung si ochii albastru-marin si ultimul... nu-mi vine sa cred! Este acelasi, acelasi vampir ce a cauzat moartea mamei mele. Ma holbez cu ura in ochi la el, nu s-a schimbat deloc. Totusi, de ce am senzatia ca am uitat ceva?

Imi intorc privirea in caietul studentesc si continui desenul, de ce a venit aici? Gata Claudia, calmeaza-te altfel se intampla mai rau ca atunci cand fantoma aceea ti-a cerut numarul de telefon! Trag aer in piept si incep sa rad cand imi amintesc mai bine de acea intamplare. Sora mea si prietenele ei se holbeaza la mine.

- Ce-i? De ce va holbati asa, parca ati fi vazut o minune! Intreb revoltata dar tot ma bufneste rasul, dar imediat dupa sunt imbratisata de Clarisa care imi spune ca nu m-a mai vazut de mult timp razand. Ii raspund la imbratisare dar clopotelul suna si sora mea se repede spre intrare, lasandu-ma singura. Imi strang usor lucrurile si ma ridic de pe iarba inaintand spre intrare.



P.O.V Povestitor



In timp ce inainta era urmarita de noii colegi, ce nu aveau de gand sa o scape din ochi.

- Maestre, sunteti sigur ca ea este? Intreaba bruneta uitandu-se spre baiatul cu parul ca pana corbului.

- Maya, ti-am spus sa-mi spui pe nume! Si da ea este, are semnul pe spate. Spune baiatul intrand si el in cladire urmat de ceilalti. Claudia deja incepe sa alerge spre intrare deparece se sunase de cateva minute si nu doreste sa intarzie la prima ora. Cand intra urca pe scari si merge in clasa ei, unde se aseaza in ultima banca de pe randul din mijloc. Langa ea vine o fata cu parul roz si ochii verzi, cea mai buna prietena a fetei:

- Hei Clau, vom avea sase colegi noi! Spune fericita rozalia.

- Minunat Sakura, asta imi mai lipsea! Spune oftand Claudia siint deja cine sunt noii colegi. In clasa intra colegii noi si fata cu parul albastru se aseaza langa Clau, atragandu-i atentia cu un zambet. " Se pare ca ea nu este ca ceilalti..." isi spune in gand fata si zambeste si ea la randul ei.

- Buna, ma numesc Claudia, tu? Intreaba prietenos Claudia si zambeste cu gura pana la urechi, minunata de frumusetea fetei.

- Stiu cine esti, le-am auzit pe prietenele tale vorbind despre tine, eu ma numesc Kohan! Incantata de cunostinta! Spune si Kohan la fel de vesela. Niciuna nu mai apuca sa spuna ceva deoarece pe usa intra profesorul de fizica Pain, unul dintre cei mai prietenosi dar si duri profesori.

- Hai salut mai piticaniilor, se pare ca avem colegi noi! Pai daca vor sa vina si sa se prezinte pot sa o faca, deoarece pe mine nu ma deranjeaza. Spune profesorul si vampirii vin in fata, prezentandu-se:

- Buna, ma numesc Yumiko Kohan si am 17 ani! Sunt o fire vesela si sensibila dar care se enerveaza repede! Abia astept sa va cunosc pe toti! Spune fata zambind incontinuu, apoi incepe bruneta:_

- Mdah, ma numesc Uchiha Sayarumi si sunt de aceeasi varsta ca si toti de aici. Mai multe nu va spun!

- Salut, ma numesc Deidara si am 17 ani! Cine imi vrea numarul de telefon sa vorbeasca cu mine in pauza! Spune blondul dar este pcnit dupa putin timp de Kohan.

- Uchiha Madara, 17 ani! Spune dur si rece brunetul, dupa care roscatul spune:

- Ma numesc Gaara, 17 ani si sunt liber! Dupa care toata lumea se duce in banci, ora incepand si Claudia fiind prima ascultata.



Sper ca v-a placut! Zilele astea vine nextul la toate ficurile, s-ar putea in noaptea asta sa vina nextul la ficul asta!

CAPITOL NECORECTAT!



Dangerous Mind 53590813Dangerous Mind 53590815Dangerous Mind 53590816

Dangerous Mind 53590911
Sus In jos
Christianne.
Chūnin
Chūnin
Christianne.

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Aici.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 569
Puncte : 653
Reputatie Reputatie : 45
Stare de spirit Stare de spirit : Da,no?!

Dangerous Mind Empty
MesajSubiect: Re: Dangerous Mind   Dangerous Mind I_icon19Joi 23 Feb 2012, 21:47

Mie imi place muuuult dap !

Descrierea e bunicica, se vede ca te straduiesti, dar mi se pare ca ai grabit putin actiunea si cred ca e prea mult dialog.... Nu sunt critic, deci nu spun mai multe happy2

Povestea in sine e interesanta. Eu sunt inebunita dupa vampiri si fic-ul asta m-a nimerit:)))
Imi place ca aduci capitolele repede si abia il astept pe urmatorul.

Cam atat de la Criss dap !
Spor la scris si la idei! kiss kiss



*~ Sclipeste viata faurita de lungi si dulci apusuri *~
*~ Sclipesc momentele brazdate de ale ei surasuri *~

*~ Si ganduri tainice se pierd in valurile vietii, *~
*~ Si obosesc si se astern pe roua diminetii...*~




Covor ce stai nepasator sub vesnice suspine,
De ce nu plangi cu al lor dor? Plange si tu cu mine...


Sus In jos
the-unforgiven*
Chūnin
Chūnin
the-unforgiven*

Sex : masculin Varsta : 26
Localizare Localizare : Jigoku
Nr. mesaje Nr. mesaje : 645
Puncte : 808
Reputatie Reputatie : 111
Hobby-uri Hobby-uri : sa compun cantece, povestioare, sa cant, cosplay-ul, desenatul...
Stare de spirit Stare de spirit : Sunt o scorpie.

Dangerous Mind Empty
MesajSubiect: Re: Dangerous Mind   Dangerous Mind I_icon19Sam 25 Feb 2012, 13:12

foarte interesanta ideea, imi place Dangerous Mind 384738 Dangerous Mind 208323


Editat de choco: v-as ruga ca atunci cand comentati la un fic sa scrieti posturi de cel putin de zece cuvinte, deoarece faceti spam, iar in Regulament scrie clar ca nu aveti voie.
Sus In jos
*Rina*Mandarina*Rina*
Genin
Genin
*Rina*Mandarina*Rina*

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Bacau
Nr. mesaje Nr. mesaje : 126
Puncte : 145
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Imi place sa ascult muzica, sa fac fan ficuri si multe altele
Stare de spirit Stare de spirit : Plictisita

Dangerous Mind Empty
MesajSubiect: Re: Dangerous Mind   Dangerous Mind I_icon19Mier 29 Feb 2012, 21:58

Aho, aho copii si frati! Stati putin si asteptati! Langa boi va-alaturati si va rog nu ma mancati! Dangerous Mind 947835



Capitolul 3 p.o.v povestitor



Vampirii se intorc in bancile lor, iar ora incepe. Claudia a stat pe tot parcursul orei, punandu-si intrebari. Cine sunt ei? De ce au venit aici? De ce imi este frica? se intreba tanara fara sa stie ca era urmarita de ochii brunetului ce se uitau la ea ciudat. Nu o scapa din ochi nici o clipa, pana ce clopotelul suna si anunta pauza asteptata de toti. Pain pleaca din clasa bine dispus si incepe balamucul nelipsit niciodata. Claudia se ridica din banca si se duce la doi bruneti ce discutau, amandoi bruneti cu ochi abisali, doar ca unul arata mai matur si avea parul lung prins intr-o coada slaba pe nume Itachi si Sasuke, celalalt brunet ce are parul scurt si facut in tepi.

- Hei Itachi, Sasuke sunt rude de-a voastre? Intreaba fata asezandu-se langa Itachi, care asculta muzica.

- Pai da, desi nu prea le avem la suflet. Cred ca ai sesizat ca sunt vampiri ca si noi, Madara este verisorul nostru si si Saya sau cum i se mai spune Maya, sorasa! Fata aia este o fitoasa si mereu se crede ce-a mai tare! Spune Itachi nervos privind-o cu blandete pe Claudia. De cand ii aflase povestea, o considera ca o sora, aceeasi poveste fiind si cu Sasuke. Dormeau unul la altul uneori si ii spuneau multe lucruri despre vampiri, deoarece avea mare nevoie de informatii.

- Totusi... Gaara asta este acelasi vampir care mi-a ucis mama! Spune fata uitandu-se cu ura la roscat care se uita confuz la ea apoi inainta spre cei trei.

- Eu nu ti-am ucis mama, era fratemiu Sasori care a fost ucis de un ucigas de vampiri! Sper ca s-au rezolvat neintelegerile! Spune rece apoi se intoarce la ceilalti.

- Ok, asta a fost ciudat! Clau', ce zici sa vii la noi in seara asta? Mama va fi deacord, plus ca Yume se va bucura foarte mult! Deci? Spune Sasuke vesel, iar cand primeste aprobarea intra si Kakashi, proful de sexologie in clasa. Ora incepe si Claudia fuge in banca ei, fiind total aeriana, pana ce primeste un bilet de la Kohan. " Cei doi bruneti iti sunt prieteni nu? Din cate am auzi de la Gaara stii ca exista vampiri si fratesu' ti-a ucis mama."



Scuze ca este scurt dar nu mai am timp sa pun, acum, mai pun maine! Pa!



Dangerous Mind 53590813Dangerous Mind 53590815Dangerous Mind 53590816

Dangerous Mind 53590911
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Dangerous Mind J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Dangerous Mind Empty
MesajSubiect: Re: Dangerous Mind   Dangerous Mind I_icon19Sam 28 Iul 2012, 20:01

Fic inchis pentru inactivitate.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Continut sponsorizat




Dangerous Mind Empty
MesajSubiect: Re: Dangerous Mind   Dangerous Mind I_icon19

Sus In jos
 

Dangerous Mind

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-