Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Cafeaua! Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Cafeaua! Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Cafeaua!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
angelo_testardo
Chūnin
Chūnin
angelo_testardo

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 812
Puncte : 893
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : belly dance/karate
Stare de spirit Stare de spirit : Zambeste, maine poate fi mai rau!

Cafeaua! Empty
MesajSubiect: Cafeaua!   Cafeaua! I_icon19Sam 25 Feb 2012, 22:35

Cafeaua.
Astazi am descoperit o cafea sublima. Cafeaua pe care am asteptat-o mereu. Si, culmea, nu a venit dimineata, dar m-a trezit. Eram adormit si nu mai simteam nimic.
Ciudat, doar cand am vazut-o, cand i-am simtit putin "parfumul" m-am simtit alt om. Nu am gustat-o pentru ca o cafea nobila nu se bea, se simte, se savureaza, apoi se gusta putin, atat de putin incat sa-ti doresti s-o ai in fiecare dimineata, fie numai pentru aroma. Licoarea de astazi m-a facut sa cred ca nimic nu e intamplator desi asa se pare ca am descoperit-o. Este exact asa cum imi place, nu are nevoie de zahar sau lapte care sa-i ascunda savoarea. Are nevoie de dragoste. Cafeaua pe care o iubesti se prepara la foc mic, se saruta dimineata, este pura si limpede cand o atingi cu buzele. Genul asta de cafea se bea cand esti singur, te face sa devii egoist, pur si simplu nu poti spune nimanui "hai la o cafea". Nu la asta.
Este o cafea tare, concentrata, cu experienta, care te face sa crezi ca orice ai incercat pana acum a fost apropiat de cicoare. Distanta dintre noi poate deveni istorie pentru ca eu o doresc iar ea vrea sa fie apreciata de un cunoscator. Nu este genul de cafea care se bea cu vaza. Asa cum esentele tari se pastreaza in sticlute mici, cafelele nobile se servesc in cescute minuscule.
Felul in care a fost culeasa, prajita, rasnita, o face la fel de buna fiarta, oparita, preparata la filtru sau expresor. Insa aroma dupa care tanjesc este rezultatul cafelei la nisip, incinsa doar de razele soarelui pe care o poti consuma la masa, in pat, in masina, la birou, in balcon, in gradina, la terasa sau chiar in locuri publice.
Asta e tot ce stiu despre cafeaua de astazi. Nu stiu cum se numeste, nu cunosc exact de unde provine, dar simt ca am aflat-o la timp. Astept cu rabdare sa o descopar in toata splendoarea, sa ma bucur de ea si sa fiu convins ca simte aceeasi placere ca si mine atunci cand o degust.
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Cafeaua! Asss10Cafeaua! J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Cafeaua! Empty
MesajSubiect: Re: Cafeaua!   Cafeaua! I_icon19Dum 26 Feb 2012, 08:11

Pfoai, ce scrsoare de dragoste. :> =)))))) Noo, deci ma asteptam ca la final sa fie ceva legat de orice altceva decat de o cafea, dar se pare ca nu a fost tocmai asa. (D) Mno, im orice caz mi-a plcut. :> Com o fi sa te iubeasca cineva cum iubeste asta cafeaua? huh? think Mai bine sa nu aflam. good
Sus In jos
Andrușka
Special Jōnin
Special Jōnin
Andrușka

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : In your heart
acebook acebook : Suntem o familie saraca nu ne permitem :))

Nr. mesaje Nr. mesaje : 1833
Puncte : 2090
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : MULTE!

Cafeaua! Empty
MesajSubiect: Re: Cafeaua!   Cafeaua! I_icon19Sam 10 Mar 2012, 03:56

Interesant...e dragut mie un imi place:):

Ai talent :)

Imi place semnatura ta!
Sus In jos
Elly.
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Elly.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucureşti. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2298
Puncte : 2572
Reputatie Reputatie : 212

Cafeaua! Empty
MesajSubiect: Re: Cafeaua!   Cafeaua! I_icon19Sam 05 Ian 2013, 14:07

Câtă dragoste pentru o cafea :))
Și eu mă așteptam să se schimbe ceva dar nu, totul despre cafea, ce iubire mare lough oricum, foarte frumos, mi-a plăcut in love
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Cafeaua! J5fdba
Sex : feminin Varsta : 108
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Cafeaua! Empty
MesajSubiect: Re: Cafeaua!   Cafeaua! I_icon19Joi 21 Feb 2013, 17:29

Bună! A fost interesantă compunerea, mă îndoiesc că îţi aparţine deoarece am găsit-o şi-n alte locuri pe internet, însă autorul de drept ar merita toate laudele, deoarece a exprimat atât de bine iubirea pentru o cafea... Şi eu am avut impresia că pe parcurs aroma cafelei va fi comparată cu o femei, dar n-a fost aşa. :) Mă bucur că ai împărtăşit această compunere şi cu noi.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Cafeaua! Empty
MesajSubiect: Re: Cafeaua!   Cafeaua! I_icon19

Sus In jos
 

Cafeaua!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Mesaje de dragoste-