Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 The Last Goodbye...+16

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Andrușka
Special Jōnin
Special Jōnin
Andrușka

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : In your heart
acebook acebook : Suntem o familie saraca nu ne permitem :))

Nr. mesaje Nr. mesaje : 1833
Puncte : 2090
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : MULTE!

The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: The Last Goodbye...+16   The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 I_icon19Lun 19 Mar 2012, 10:11

Mersi Choco!

O sa incerc, sa ma mai perfectionez...

A da mersi de ...stii tu


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 R2f4

When I look at you, at look at a girl full with hope and love

But when you smile I look at an Angel.

Sus In jos
Katherine Pierce
Special Jōnin
Special Jōnin
Katherine Pierce

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În spatele tău!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1626
Puncte : 1840
Reputatie Reputatie : 118
Hobby-uri Hobby-uri : Vorbitul 24/24 h.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cum mă găseşti.

The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: The Last Goodbye...+16   The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 I_icon19Lun 19 Mar 2012, 14:46

Capitolul 5:

Pov. Sakura:

Ma durea capul ingrozitor. Ma simteam oribil, ce mi se intampla ? M-am ridicat in sezut si am inceput sa privesc in jurul meu. Era dimineata, soarele se inalta mandru pe bolta cereasca, mangaindu-mi gingas fata cu fiicele sale, razele. Nu era nimeni in preajma. Este destul de ciudat !

Ma ridic in picioare, dar din cauza durerii ma dezechilibrez si cad pe iarba moale, inrautatindu-mi situatia. Oftez adanc si incerc sa ma ridic din nou, intr-un final reusind. Ma sprijineam de trunchiul copacului de langa mine, ca sa scap de riscul de a mai cadea o data.

Insa din nou acel semn de intrebare ma impiedica sa ma mai gandesc la altceva. Sunt singura, unde e toata lumea ? Ma uit inca o data in stanga si in dreapta ca sa fiu sigura ca nu mai e nimeni aici, apoi incep sa merg cu greu, tragandu-mi mana de pe trunchiul copacului. Mare greseala ! In cateva secunde am facut contact cu pamantul rece si umed, facandu-ma sa scap o mica injuratura printre dinti.

Fac cateva semne cu mainile, dupa care imi apare o cakra verde in palme. Incep sa plimb mainile in jurul loviturilor, simtind cum ma vindec incet, incet. Dupa ce termin ce am inceput, ma ridic de jos acum putand sa merg ca omul. Mergeam drept, unde ? Nici eu nu stiam. Nu aveam o tinta fixa, vroiam doar sa merg, ca sa nu stau de geaba.

Ma opresc brusc, uitandu-ma tinta la soare. Eram ca o stana de piatra abandonata in mijlocul padurii. Soarele…era dimineata. Aceleasi raze ca mai devreme se jucau cu chipul meu. Dar cum am putut sa uit ? Tsunade mi-a spus clar ca daca nu ma intorc pana la apus voi ramane blocata in timp. Dar daca este dimineata…inseamna ca seara a trecut deci eu am ramas blocata in…TIMP !

Incep sa fug nestingherita printre copaci, parca vrand sa evadez din aceasta "inchisoare". Eram constienta mai mult sau mai putin de situatia ce mi se infatisase. Aveam sa incep cu adevarat o noua viata. De ce ? Vroiam sa fiu iar eu, aceiasi fata cu par roz si ochii verzi plina de tupeu si ura, dar acum ce aveam sa fiu ?

O sa traiesc din nou aceleasi momente ? O sa ma pierd din nou in ochii Lui ? Dar nu, nu o sa ma pierd. El nu va mai fi la fel ca si atunci, acum eu sunt el. Acum am eu Semnul Blestemat, el e acelasi baietel micut si inofensiv, acum este un nimic pe langa mine. Aveam sa ma razbun, da ! In sfarsit, momentul pe care l-am asteptat toata viata.

Si daca nu va functiona? Off…nu vreau sa ma gandesc. Sasuke, razbunarea e dulce. Acum vei afla cine sunt eu, o sa te fac sa regreti ziua in care m-ai facut sa sufar ca o pro***a dupa tine. Dupa un nimic ce merita sa moara, dar eu totusi sufeream. Eram constienta ca o sa ma razbun intr-o zi, dar nu ca se va intampla asa. Iti Jur pe tot ce am mai sfant ca tu ai sa mori in mainile mele, si ca ai sa imi platesti fiecre lacrima varsata dupa tine.

Ma opresc din alergat respirand greoi. M-am indepartat de locul unde m-am trezit. Trebuia sa ma intorc inapoi, acolo aveam sa ii gasesc pe blond si brunet. Urasc ca trebuie sa il vad din nou. Il urasc prea tare ca sa ma pot stapani. Ma rog…Haide Sakura ca nu o fi lupul chiar atat de rau !

O durere ingrozitoare imi cuprinde intreg umarul drept unde este Semnul. Cad in genunchi de durere cu mana pe semn. Vad cum pe mana imi apar niste semne negre. Pe langa mine o Cakra mov intunecata isi face aparitia incet. Priveam disperata in jurul meu cum toate lucrurile parca "fugeau". Era doar inchipuirea mea.
Cuprinsa de durere inchid pentru doua secunde ochii, vazand doar negrul amenintator.

To be continued...

Acesta a fost capitolul 5. Sper sa va placa. Stiu ca e scurt dar nu am avut mult timp.
Va poop, zbye!
~Sexy Bee'~


     
 
The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo5_250The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo4_250

May the wings of the butterfly kiss the sun
And find your shoulder to light on,
To bring you luck, happiness and riches
Today, tomorrow and beyond.





Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: The Last Goodbye...+16   The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 I_icon19Lun 19 Mar 2012, 14:57

Buna!
Multumesc ca m-ai anuntat, scumpo! kiss
Ma faceti din ce in ce mai curioasa, sa fiu sincera.
Nu ma asteptam sa ramana blocata acolo..
Ei bine astept next-ul scumpelor. kiss



The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500


Sus In jos
Theona Theo
Genin
Genin
Theona Theo

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Oare....?!La PC....:))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 207
Puncte : 233
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : My entire life it's an entertainment....
Stare de spirit Stare de spirit : Merge....se poate si mai bine !

The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: The Last Goodbye...+16   The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 I_icon19Lun 19 Mar 2012, 15:03

Woooooow !Sakura a ramas prinsa in trecut ?! WTF ?!(de fapt era de ateptat ca nu o sa poata sa se miste dupa ce a primit semnul,dar aveam o mica speranta ca va se se poata intoarca...) Revenind...mi-a placut foarte mult !A fost geniala descrierea...Ca de obicei mi-a facut placere sa citesc NeXTUL !!!
Multumesc de PM si sper sa aduci cat mai repede NEXTU' !Te pupacesc dulce ca o savarina... hi!
Sus In jos
Andrușka
Special Jōnin
Special Jōnin
Andrușka

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : In your heart
acebook acebook : Suntem o familie saraca nu ne permitem :))

Nr. mesaje Nr. mesaje : 1833
Puncte : 2090
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : MULTE!

The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: The Last Goodbye...+16   The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 I_icon19Lun 19 Mar 2012, 19:23

Ma bucur ca mai intrebat daca sa ramana blocata sau sa, se rentoarca.
Deoarece ideea asta o avusem de la bun inceput si nu vroiam sa o modific....
Ai facut o treaba buna, dar totusi e cam scurt a da voi fanilor!
Mai da-ti inca 3 comuri ca s-ar putea sa intarzie...
Aduceti 3 comuri poate am sa il pun raspoimaine, poimane, maine...
RAMANE DE VAZUT!


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 R2f4

When I look at you, at look at a girl full with hope and love

But when you smile I look at an Angel.

Sus In jos
SasukeLoveSakura
Genin
Genin
SasukeLoveSakura

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -_-"
acebook acebook : AbyssalEye
Nr. mesaje Nr. mesaje : 148
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : -_-"
Stare de spirit Stare de spirit : Keep calm and listen

The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: The Last Goodbye...+16   The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 I_icon19Lun 19 Mar 2012, 22:57

Bay...(iertati-ma nu stiu ce vorbesc) si tampita de mineee...Cum nu am vazut eu o asa bunaciune de fic pana acum???? Adooorrr ideea este super mega hiper originala....Acutiunea nu este grabita dar nici lenta...este potrivita...Descrierea...-nu cam ai....dar sper ca vei pune....
Te roaga Zara (eu) frumos , daca vrei sa scri si din punctul de vedere a lui Sasuke...sa ne lamurim si noi de ce a facut toate chestiile astea...oricum...dabea asept sa vad ce scuza vei folosi ca sa ii impaci si sa formeze faimosul cuplu SasuSaku....(ca in final tot acolo jungem...tot la SasuSaku)

V-am pupat bunaciunilor si va roaga Zara sa o anuntati si pe ea ca este prea ,,desteapta" si nu stie cand apare NEXT-UL!!
kiss*kiss*kiss*
Sus In jos
sexysakura
Academy Student
Academy Student
sexysakura

Sex : feminin Localizare Localizare : sighisoara
Nr. mesaje Nr. mesaje : 33
Puncte : 38
Reputatie Reputatie : 1

The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: The Last Goodbye...+16   The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 I_icon19Mier 28 Mar 2012, 21:24

hey am venit si eu pe aici si imi place mult si capitolul asta.
Sus In jos
Fistic ♥
Genin
Genin
Fistic ♥

Sex : feminin Localizare Localizare : Acasa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 98
Puncte : 118
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Sa imi traiesc viata
Stare de spirit Stare de spirit : Pusa pe sotii.

The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: The Last Goodbye...+16   The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 I_icon19Mier 28 Mar 2012, 23:36

Off...ce pacat ca e asa scurt sad Sa puneti continuare repede. Sa ma anuntati cand ati pus nextul va rog..


• Viata e ca o discoteca. Indiferent de cate ori muzica se schimba tu tot continui sa dansezi. •


The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 Scaled.php?server=442&filename=tumblrlucwdqwm3y1qhewpv
Sus In jos
Lumiereღ
Genin
Genin
Lumiereღ

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Peste tot ;x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 428
Puncte : 496
Reputatie Reputatie : 20

The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: The Last Goodbye...+16   The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 I_icon19Joi 29 Mar 2012, 12:05

Mda....mereu sunt o intarziata !!!
Deci nu am ce sa zic decat ca e superb
Abia astept sa vad ce va face Sakura in love
Deci sa ma anuntati si pe mine
Si scuzati din nou ca am intarziat :(((

Lumi va pupa kiss Si spor la idei

Ficul meu cand ajungi la adolesenta


The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 Tumblrm0xpdaf1pc1rrdqxd

Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: The Last Goodbye...+16   The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 I_icon19Vin 27 Iul 2012, 16:13

Fic inchis pentru inactivitate.

Merge la >> Fan Ficuri blocate.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 Asss10The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: The Last Goodbye...+16   The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 I_icon19Dum 30 Iun 2013, 19:38

FanFic redeschis la cererea autoarei.
Spor la scris.


The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Andrușka
Special Jōnin
Special Jōnin
Andrușka

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : In your heart
acebook acebook : Suntem o familie saraca nu ne permitem :))

Nr. mesaje Nr. mesaje : 1833
Puncte : 2090
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : MULTE!

The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: The Last Goodbye...+16   The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 I_icon19Dum 30 Iun 2013, 20:48

 
 
Capitolul 6
 
Respir alert si greoi, incerc sa-mi deschid ochii, dar ploapele imi sunt  grele.Capul meu era gol, nu mai stiu, nimic absolut nimic!Mintea mea cauta niste raspunsuri pentru a stii unde sunt si mai ales ce fac si pentru ce naiba sunt aici, oriunde as fii eu..imi incrunt privirea, pentru-ca nu stiu ce trebuie sa fac.O durere abdominala ma cuprins, ceea ce ma facut sa duc instinctiv mana la locul cu pricina.Tusesc usor si incerc a face lumina si a ma lua din negura ceea ci-o simt.Sakura, perfect acuma stii cum te cheama, bravo!Acuma sa incerc sa aflu unde sunt si ce caut aici, ma simt ca un abis negru si fara iesire, nu pot face nimic, nu mai pot misca un singur  muschi.Aud mai multe voci, iar apoi cateva imagini difuze mi se arata in cap.Sasuke, suntem aici suntem impreuna, exista o speranta!O lacrima rece mi se prelinge pe obrazul meu stang, iar apoi imi amintesc tot, apusul, apusul vreau acasa, nu, nu mai vreau aici!Scoteti-ma de aici, scoteti-ma de aici!Semnul, eu am semnul..Nu, nu il vreau!Mai multe amintiri despre Sasuke imi vin in minte imi amintisem, absolut tot.
 
FlashBack
-Sakura, vreau sa stiu si eu care este acest baiat cu care se presupune ca fata mea si-a pierdut virginitatea!Tipa tata la mine, iar eu soptesc Sasuke...
-Un Uchiha?Categoric fata mea nu are voie sa umble, din partea mea capcaunul ala sa se duca sa se i se de a cu ceara in cap!
-Tata, nu intelegi!Noi ne iubim si a promis ca e vom casatori!Spun eu, iar apoi fug catre casa lui, iar apoi..
EndFlashBack.
Dar nu apuc sa termin caci, ploapele mele se deschid, iar eu reusesc sa deschid ochii, in fata mea era Naruto care avea un zambet talamb pe fata!Tusesc ciudat, iar el se uita grijuliu la mine.Ma ridic insezut, iar apoi imi dau seama eram sub un copac, sub copacul unde am avut grija de el..adica de ei incerc sa ma ridic, dar proasta miscare caci ma dezechilibrez si cad pe pamantul tare.Ahh!Doare tare dintr-o data Naruto imi intinde o mana de ajutor, dar eu ii dau cu palma peste ea, nu am nevoie de ajutorul lui!Nu am nevoie de ajutorul nimanui.Insfarsit!Ma ridic, iar apoi incep sa merg, unde?Nici eu nu stiu, dar vroiam sa plec de langa tabloul acesta emotionant.Ma uit in jurul meu si-mi dau seama ca Sasuke nu era aici, unde naiba umbla si handicapatul ala?Oricum nu-mi pasa, dar ca sa ajungem acolo trebuie sa fim toti trei.Naruto imi spune fara sa il intreb ca a plecat dupa mancare.
Oricati ani as avea eu sunt la fel-nalta, irezistibila si foarte roz.Inima mea batea puternic, iar palmele imi transpirau, aceea voce, Sasuke...Un nu pleca tras de par se auzea in spatele meu.
-Ma duc unde vreau eu, cand vreau eu!I-o tai eu repede, vroiam sa ma familiarizez cu locul, nu aveam de ce sa dau explicatii plus ca inca un pergament nu ar fi fost rau!Cat ma putea enerva Uchiha, il urasc din toata inima, ba nu din tot sufletul!Si in numele a tot ce exista!Imi ling buzele mele rozalii, iar apoi zambesc inconstient, oare de ce?Nici eu nu stiam, nu mi-am dat seama, dar soarele deja aparuse de pe bolta cereasca, imi atintesc privirea la el si-mi dau seama tot ce s-a intamplat in trecut in dimineata asta, cum incercam sa il apar pe Sasuke si pe Naruto, cat de patetica puteam fii!Un fior imi cuprinde sirea spinarii, era un kunai m-am ferit usor de el, iar apoi m-am uitat instinciv in spate, era Neji, Lee si Ten-Ten.Ador ochii lui Neji intodeauna m-am regasit in ei.Neji se uita cu subantelese la mine, Doamne nu il suport!Acesta vine la mine si isi cere scuze ca nu m-a aparat.”Imi pare rau ca nu te-am putut apara”!Ïmi spune el, despre ce vorbeste?Aaa da lupa! aratam foarte aiurea!
-Si mie ca nu-ti dai seama ce inferior im esti!Nu-l suportam am auzit-o in spate pe Ten-Ten care spunea cine ma cred.
Merg intruna pana imi dau seama ca am ajuns la un rau, ma dezbrac si imi spal hainele, iar apoi mi le usuc simplu cu parerea cu putere maini, imi plimb mana cu o chakra verde.Pe tot corpul unde raman curata si fara zgarieturi.Hmm asa imi placea!Ma imbrac repede, iar apoi imi amintesc!Merg inainte s ca sa merg mai repede saream din copac intr-un tufis dau peste Shikamaru, Choji si Ino!Pergamentul spun eu autoritara!Ei incep sa rada, iar atunci ma enervez imi incordez pumnul si dau intr-un copac, iar apoi mai spun o data pergamentul!Ei se uita speriatii la mine, iar Ino imi da pergamentul si fuge speriata, patetic!Ma aplec dupa el, ar apoi zambesc cand vad ca e un  pergament al pamantului!Ma intorc la copacul unde sunt ei.Dar pe drum ma gandeam cum va fii viata de acum incolo probabil ca buna, mult mai buna!Nu ca in seara aceea cand fugisem acasa la Sasuke v-as fii povestit daca nu ma intrerupea lumina zilei.
 
FlashBack
Soptesc un Sasuke-kun cu vocea mea blanda, iar el imi spune de ce am venit.
-Sasuke-kun, m-am certat cu parinti mei pentru tine!Mi-a fost dor de tine si ma gandeam daca..., dar nici nu apuc sa-mi termin propozitia, iar el ma trage puternic de mana  si ma trage sub el, iar apoi imi continuia vorba.
-Daca...am face putina dragoste?Spunand el sarutandu-mi apasat buzele.
EndFlashBack
Nu are rost sa spun ce s-a intamplat dupa sa spunem ca nu s-a intamplat si nici n-o sa se intample!Ajung la destinatie, iar apoi ii arunc lui Sasuke pergamentul, dar nu inainte de al privi sfidator.
Sasuke P.o.V:
Parca-mi trec niste ganduri in cap uitandu-ma la ea, poate avem 12 ani, si ce daca, si ce daca?Merg in spatele el impreuna cu Naruto, tampitul!Imi povestea pe drum ca o iubeste si ca vrea sa se casatoreasca cu ea, patetic, mult prea patetic!Atunci cand ajung acolo stiu ce-am sa fac in baie si stiu si cu cine, pregatestete Sakura!


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 R2f4

When I look at you, at look at a girl full with hope and love

But when you smile I look at an Angel.

Sus In jos
lumi-chan
Genin
Genin
lumi-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Medias / Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 378
Puncte : 413
Reputatie Reputatie : 17
Hobby-uri Hobby-uri : sa joc fotbal, sa desenez fete anime,sa citesc fan ficuri , sa ascult muzica , sa inot , sa joc Cs , Dinamo
Stare de spirit Stare de spirit : melancolica alias ganditoare

The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: The Last Goodbye...+16   The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 I_icon19Dum 30 Iun 2013, 21:31

Hey !
am aterizat si eu pe la acest fic minunat !
Capitolul a fost foarte frumos si interesant .
Chair imi place noua Sakura , fata cea rea ..... I like !
Oricu sunt tare curioasa sa vad cum il va bate Sakura pe Sasuke in urmatorul capitol , deci hai cu next-ul repejor ( iar daca ma poti anunta , te rog sa nu eziti ) .
Pana data viitoare te-am pupacit dulce ! kiss 




The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 Ss501-song-sing-music-video


Agent blue terminat ...
Sus In jos
Andrușka
Special Jōnin
Special Jōnin
Andrușka

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : In your heart
acebook acebook : Suntem o familie saraca nu ne permitem :))

Nr. mesaje Nr. mesaje : 1833
Puncte : 2090
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : MULTE!

The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: The Last Goodbye...+16   The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 I_icon19Dum 30 Iun 2013, 22:08

Imi pare rau, dar decid sa mi-l continui singura..

Deea: In primul rand ai incalcat regula nr. 12 din regulament, comentariile care contin mai putin de 10 cuvinte se numeste SPAM. In al doilea rand nu ai voie sa raspunzi atunci cand ti se pun intrebari, poti sa le dai raspunsul atunci cand aduci next-ul nu asa, din nou incalci regulamentul.
A doua oara se pedepseste cu ban.


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 R2f4

When I look at you, at look at a girl full with hope and love

But when you smile I look at an Angel.

Sus In jos
Sunako
Genin
Genin
Sunako

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Unde este distractie
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 331
Puncte : 473
Reputatie Reputatie : 36
Hobby-uri Hobby-uri : Cant , dansez intr-un cuvant ma distrez
Stare de spirit Stare de spirit : Vesela ca de obicei

The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: The Last Goodbye...+16   The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 I_icon19Dum 30 Iun 2013, 22:24

Buna ficul imi place , idea este interesanta . Sasuke e un dobitoc ? Ce chiesti , sa stiti am mai intalnit asta in majoritatea ficurilor .
         Imi place ficul , dar nu imi place sau sa spun ca urasc faptul ca Andruska  la fiecare cap sau com cere comentari dupa comentari si santajeaza  cititori . Da  noua (si cand spun noua ma refer la mine si ceilalti cititori ) ne place ficul , este interesant , dar  daca tu tot santajezi cititori cu cereri  de   comuri   iti spun ca uni nu o sa iti mai citeasca ficurile . Sa sti ti-am citit majoritatea ficurilor  si am observat la fiecare  nu lipseste macar un cap fara sa ceri comuri . Citinduti ficurile am ajuns la concluzia  ca esti obsedata de  comuri .
         Adica inteleg , nu cred ca exista scritori care sa nu vrea si ei dupa ce se chinuiesc  sa scrie cap sa vrea macar un com , sa stie si ei ca munca lor , minutele  de scris nu sunt in zadar . Dar majoritatea  carola  le-am citit ficul  , nu cer ei asteapta cu sufletul la gura sa vada  munca  lor apreciata . Chiar si cel mai scurt com , cea mai dura critica  este o bucurie pt scriitori .
          Iti dau un sfat :
     Incearca sa te abti si sa  mai ceri comuri sau sa santajezi cititori caci iti spun ca nu vei mai avea  asa multi . Adica un fic nu il incepi doar pt a primi comuri  , ci  pt placerea de a scrie si de ati bucura cititori cu ficuri noi si frumoase .

    Nu mi-o lua in nume de rau  , dar trebuia sa  spuna si cineva adevarul , nu am facut-o din diferite motive de ex : in ultimult timp ma lasa netu am probleme la calculator , nu am vrut sa te supar si asa ,mai departe .

       Stiu ca faci ficul in colaborare cu  Katherine Pierce  , am observat ca ea la nici un cap nu a cerut comuri , tu ai facuto pt amandoua . Ea nu a facut decat sa scrie in colaborare cu tine un minunat fic . Ei nu am ce sa ii reprosez , de asemenea am citit si ficuri de-al ei  si ea nu a cerut nici o data comuri , asta admir si la ea si la majoritatea .

     Dintre toti tu esti sg care face asta . De la varsta de 8 ani cand m-am apucat de citit , tu esti primul caz cu o astfel de obseie pe care l-am intalnit .

          Sper sa nu te fi suparat , dar m-am saturat sa nu iti spun si sa aman asta . Sa sti totul se intampla pana la urma  fie ca vrei , fie ca nu .  


       Dupa ce il voi posta vei spune ca gresesc ca nu este adevarat si vei specifica ca nici eu nu-s perfecta si eu mai gresesc.


       Si ai dreptate daca gandesti asa , sa sti nici eu nu-s perfecta , nu exista om fara sa fi gresit macar odata la viata sa , findca asa e specia umana . Toti facem greseli , avem abaturi , nu suntem perfecti  ,  toti vrem sa nu mai facem greseli dar  nu reusim  orcat am incerca .

      Si eu am goluri si o recunosc  , dar ca fiecare incerc sa ma perfectionez  . Incep greu dar voi reusi chiar daca va dura o vesnicie , o voi face .
      Sa sti eu visez sa devin o scritoare renumita , voi incerca  si nu ma voi  da batuta pana nu voi reusi .

       Sper ca ai inteles . Eu nu am nimic cu tine , imi place felul tau de a scrie  . Pentru ca imi place felul tau de a scrie ti-am citit majoritatea ficurilor , terminate-neterminate .
        Am citit si primul tau cap  la primul tau fic  si sa sti erai exact ca mine dar cu ajutor te-ai perfectionat si sper ca si eu sa o fac si cat mai curand .
      Sper ca nu te-ai suparat . Dar daca te-ai suparat nu am ce face decat sa astept sa iti treaca .

        Anuntama te rog la next.

 
    ITI  urez succes in continuare la  scrierea ficurilor si sper ca nu se va mai repeta . Te pup pa pa !


   Am observat decizia ta si   care sincer ma dezamagit .
    Mai sti prima oara cand ti-am cerut o colaborare .
        Cand ti-am observat decizia  am ajuns la concluzia ca tu crezi ca esti mai presur ca toti si nu este bine .
      Pe acest forum toti suntem egali .


             Revenind  : Astept next


Evelina Dynamitte: Ii puteai spune aceste lucruri in privat, pentru ca ai facut off-topic, adica te-ai abatut de la subiect. Daca aveti reprosuri pentru un utilizator exista messenger, facebook, hi5, twitter, chat, mesaje private. Nu trebuie sa spuneti in vazul tuturor si pe langa asta sa mai si incalcati o regula. Nu tin cu nimeni, insa nu este frumos ce face niciuna din voi. Puteai macar sa lasi o parere despre capitol, oricat de mica ar fi fost ea.


The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 Ej7ber

[size=23]Iubirea este cea mai frumoasa muzica din partitura vietii. [/size]

 [size=24]Fara ea ai fi un etern afon in corul imens al omenirii.[/size] 

———futaba&kou——————————————————
The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 Dlrcp4


Ultima editare efectuata de catre admina_admina10 in Lun 01 Iul 2013, 14:38, editata de 1 ori
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: The Last Goodbye...+16   The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 I_icon19Dum 30 Iun 2013, 23:08


Hei...imi place ficul vostru!!! Ce m-a atras a fost descrierea...
Saracul Naruto chiar o iubeste si nenoro*itul de Sasuke vrea doar...ce vrea!!! angry 
ma bucur ca l-ati redeschis...merita continuat!!!
Totusi...imi pare rau ca Sakura a ramas blocata acolo...
Scenele +16 nu ma afecteaza...nu e primul fic de acest gen pe care il citesc...:| 
Ceea ce m-a lasat putin masca...a fost faptul ca Sakura nu mai era virgina la 12 ani!!?
Serios?! Atunci chiar mi-a picat fata! phuu 
Vreau si eu next-ul repede...si am observat intr-un capitol scrisul acela in tote culorile...ati putea va rog sa nu mai faceti asta?! E enervent si obositor pentru ochi...scrieti doar in alb...sau cel mult in culori deschise! please 


 Deci astept next-ul si va rog eu mult de tot sa ma anuntati si pe mine la next!!!
Va pwp dulce si spor la scris in continuare!!! kiss 


The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 33
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: The Last Goodbye...+16   The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 I_icon19Dum 30 Iun 2013, 23:14

Hey happy am ajuns si eu pe aici happy2
Hmm este o idee interesanta... desi un Sasuke ca al tau mai rar am intalnit... mai bine obsedat de razbunare decat un vio***or sad oricum...cum am spus si mai sus pare o idee interesanta happy
Sper sa ma poti anunta si pe mine de next happy
~Sayonara~ a hug


The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 Large
✿▫✿▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
“Growing up is losing some illusions, in order to acquire others.”
Sus In jos
Doody
Genin
Genin
Doody

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : undeva in lume
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 86
Puncte : 88
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : dansul, cantatul, desenatul, compusul
Stare de spirit Stare de spirit : depinde

The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: The Last Goodbye...+16   The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 I_icon19Vin 05 Iul 2013, 08:30

Buna Andrutza!
Ce pot spune , mi-e imi place mult !  
Astept next ! daca poti sa ma anunti si pe mine cand il pui   puppy eyes puppy eyes puppy eyes 
Spor la scris si la idei.
TE  kiss kiss kiss     


Fără muzică , viata ar fi o gresealamusic

                                                                       
                                                           

                                                    


                                                                https://www.youtube.com/watch?v=neDGK6kKsh0
Sus In jos
♥Demy♥
Chūnin
Chūnin
♥Demy♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : Denisa Popa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 685
Puncte : 777
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, Citit, Desenat, URMARIT NARUTO , mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : visatoare.....si aeriana <3

The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: The Last Goodbye...+16   The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 I_icon19Dum 07 Iul 2013, 23:38

Hello !
Am ajuns si eu pe aici . imi place mult fic-ul tau , poate gresesc , dar , nu erau cam mici pentru lucrri din astea ? mie mi se pare ciudat . Vreau sa vad mai multe din punctul de vedere al lui Sasuke , desi in fic-ul asta e un ... prfer sa nu spun ce imi trce prin cap .
Va rog sa ma anuntati si pe mine de next . Bye !


 "I won't allow it! I won't allow you to die like this! You've committed crimes! You must remember everything! Don't think you can be at ease without knowing anything! Don't expect to be forgiven by the people who you've hurt! Live and struggle!"

Erza Scarlet to Jellal Fernandes 
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 Asss10The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: The Last Goodbye...+16   The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 I_icon19Joi 11 Iul 2013, 20:53

FanFic blocat. :)


The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Continut sponsorizat




The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: The Last Goodbye...+16   The Last Goodbye...+16 - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

The Last Goodbye...+16

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-