Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Dragostea-sora cu suferinta

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea-sora cu suferinta   Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 I_icon19Mier 14 Mar 2012, 18:07

DA , FOARTE MAI ALES CA SUNT DE LA SAKURA . happy2 good job MERSI MULT CA NE INDEPLINESC DORINTA , TE IUBESC CA FACUI ASTA . in love in love SI HAIDE REPEDE NU NEXTUL . kiss kiss kiss [b]


Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
~Rosseta~[Dya
Genin
Genin
~Rosseta~[Dya

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Piatra-Neamt
Nr. mesaje Nr. mesaje : 114
Puncte : 425
Reputatie Reputatie : 301
Stare de spirit Stare de spirit : Happy alaturi de prieteni:*

Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea-sora cu suferinta   Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 I_icon19Sam 17 Mar 2012, 20:56

Scuze ca vin atat de tarziu cu nextul...

Capitolul 8

Pana intr-o zi cant totul a luat o intorsatura neasteptata.

Era o zi de toamna.Pe geamul transparent se auzeau cum se izbesc cu putere picaturi de ploaie.Numai glasul vantului se mai face-a auzit in acel moment tacut al naturii.De pe ramurile copacilor se desprindeau gratios frunze multicolore care ajungand jos creiau un minunat covor.

Era ora 9.00.Ayame statea in bratele lui Sasuke.Nici unul nu indraznea sa distruga acea tacere care avea un farmec neinteles.Deodata Ayame tresarii:

-Ce se aude?Cine a intrat pe usa?

-Nu stiu...Eu nu am auzit nimic.Stai calma.Nu are cine venii acum la mine,spuse Sasuke imbratisand-o calduros pe Ayame.

Vocea Sakurei se auzi de la cativa metri distanta.

-M-am trezit astazi mai devreme si neavand ce face am venit la tine.

Sakura intra in camera in care se aflau cei doi cu zambetul pe buze dar imediat se intuneca la fata:

-A...aa....Ayame?!Ce cauti tu aici?Si mai ales in bratele lui Sasuke?!Ce se intampla aici?

Sakura se uita cu manie la cei doi.Acum isi aduce aminte acea zi in care l-a urmarit pe Sasuke.Nu fusese un vis...Era ceva real.Cum au putut sa o minta in halul asta?Acum totul avea logica.Si cand te gandesti ca mereu cand era suparata plangea pe umarul lui Ayame...Sakura tipa si fara sa-si dea seama arunca cu putere geanta in capul lui Sasuke.

-Cum ati putut?Ma-ti mintit ca pe un copil mic,am avut incredere in amandoi!Erati singurele persoane care simteam ca imi sunteti mereu alaturi.Iar voi...iar voi ce ati facut?!Va-ti batut joc de mine in ultimul hal.Sasuke cum ai putut?Ma cunosti din ziua in care ne-am nascut si cu toate astea ai avut curajul sa te uiti in ochii mei si sa imi spui ca ma iubesti cand tu te intalneai cu asa zisa mea "prietena".Nu pot sa cred.VA URASC!Nu meritati nici macar lacrimile mele.

Sakura izbii cu piciorul in masa darmand-o apoi se indrepta spre Sasuke si ii dadu o palma zdravana.

-Meriti mai mult de atat pentru ce mi-ai facut dar deocamdata vreau sa ies cat mai repede din nenorocita asta de casa!

Zicand acestea isi lua geanta si pleca in graba trantind usa in urmna ei.Sasuke incepu sa planga:

-Ce am facut?Am fost un netrebnic.Nu imi vine sa cred.Am reusit sa distrug persoana la care tin cel mai mult pe lumea asta...

Ayame se uita cu dezamagire in ochii lui:

-Vrei sa spui ca pe mine nu ma iubesti?

Sasuke tipa cu putere:

-NUUU,nu te iubesc.Am fost un prost!Pleaca din casa mea.Acum!!!

Ayame fara sa mai zica nimic indeplinii dorinta lui si pleca.

Ploaia nu inceta nici o secunda.Sakura alerga plangand.

Se duse in locul in care isi dadea adesea intalnire cu Sasuke.Se aseza sub pod si incepu sa se gandeasca la toate lucrurile.

Cu ce gresise?Ce o sa faca de acum incolo?Il iubeste foarte mult pe Sasuke dar nu il poate ierta dupa ce ia facut una ca asta.Ploaia inceta.Sakura era uda pana la piele....Afara incepu sa se inopteze.Ii era frig,ii era foame dar cu toate astea nu se putea misca.Telefonul ii suna in continuu dar pe ea nu o interasa acest lucru.Oare Sasuke o mai iubeste?Sau pur si simplu in acest timp a pastrat-o ca o jucarie?

Gandurile i se amestecau in cap dar nimic nu o putea linisti.Acasa la ea mama sa era disperata.Suna pe toata lumea intreband unde este fica ei:

-Sasuke,incerc sa vorbesc cu Sakura de vre-o 2 ore dar nu raspunde deloc.Spune-mi!E cu tine?

Sasuke tremura si nu putea sa rosteasca nici un cuvant dar totusi se stradui sa raspunda:

-Nu doamna,nu este cu mine.Poate a ramas sa doarma la prietena ei.Nu va faceti griji,sunt sigur ca e bine.

Mama lui Sakura inchise receptorul.

Sasuke incepu sa se ingrijoreze.Daca a patit ceva din cauza lui?El iesii pe usa ducandu-se sa o caute.Nu durase prea mult si o vazu.Sub pod se afla o fata care sta trantita pe ciment.Sasuke alerga catre ea:

-Sakura,esti bine?!De ce stai asa pe jos?Trezeste-te!Sakura,imi pare rau...am fost un...am fost un ce vrei tu...Nu e nevoie sa ma ierti dar te rog,doar trezeste-te!

In noaptea cea singuratica se auzii un tipat infricosator de durere...




✿.。.
▬▬▬▬▬▬

Și buzele te caută
Și încă un vers se adaugă
În marea carte a nebuniei
Pe cărarea veșniciei.

E prea târziu și vântul bate
Doar gândul meu ce mai răzbate
Prin întunericul de afară
Te aștept în fiecare seara.

Ficurile mele:*Dragostea-sora cu suferinta *Copil visator,o lume a mea

*Un strop de iubire~viata de copil

Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea-sora cu suferinta   Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 I_icon19Sam 17 Mar 2012, 21:25

Cine a tipat ??? ingrijorat Ce s-a intamplat ? Sakura este bine ? ingrijorat O Doamne ce se va intampla ? sad Numai draga mea pritena ne poate raspunde . Hey , Di , bine deci capitolul imi place mult de tot . Si mai lasat intr-un suspans , sincera chiar m-am speriat rau cand am auzit ca a tipat cineva . Te rog sa pui repede nextul ca mie chiar imi este frica de ce s-ar putea intampla . Te pup dulce pe ambii obrajori si bafta la tastat . kiss good


Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
` Squirrel `
Guardian Ninja
Guardian Ninja
` Squirrel `

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sv, C.M.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2169
Puncte : 2265
Reputatie Reputatie : 72
Hobby-uri Hobby-uri : A lot.
Stare de spirit Stare de spirit : Tired all the time.

Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea-sora cu suferinta   Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 I_icon19Sam 17 Mar 2012, 21:27

Heeeey!

Se pare ca ai venit cu nextul.

Este frumos doar ca actiunea este putin cam grabita...asta poate pentru ca ar trebui sa te axezi mai mult pe descrierea sentimentelor.

Dar lasa, nu-i nimic. Sunt sigura ca vei progresa considerabil in urmatoarele capitole.

Eu nu sunt in masura sa iti spun asta...un critic iti va spune totul mult mai pe larg cand va trece pe aici.

Sper ca nu te-ai suparat. Mie imi place de obicei sa imi spuna cineva unde am gresit ca sa ma pot corecta.

Ok..see ya. Sa nu te superi!


Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 Tumblr_mct2debUwJ1r1653do1_500

Make love, not war!
Sus In jos
~Rosseta~[Dya
Genin
Genin
~Rosseta~[Dya

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Piatra-Neamt
Nr. mesaje Nr. mesaje : 114
Puncte : 425
Reputatie Reputatie : 301
Stare de spirit Stare de spirit : Happy alaturi de prieteni:*

Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea-sora cu suferinta   Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 I_icon19Sam 17 Mar 2012, 22:25

I*love*squirrels -Normal ca nu ma supar pe tine Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 68543 Scuze,eu chiar nu imi dau seama ca grabesc actiunea...am sa ma straduiesc sa nu mai fac asta.Si chiar imi pare bine ca ma corectati ca altfel nu am sa ma perfectionez la celelalte capitole...Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 665748




✿.。.
▬▬▬▬▬▬

Și buzele te caută
Și încă un vers se adaugă
În marea carte a nebuniei
Pe cărarea veșniciei.

E prea târziu și vântul bate
Doar gândul meu ce mai răzbate
Prin întunericul de afară
Te aștept în fiecare seara.

Ficurile mele:*Dragostea-sora cu suferinta *Copil visator,o lume a mea

*Un strop de iubire~viata de copil

Sus In jos
Mad*Madalina
Academy Student
Academy Student
Mad*Madalina

Sex : feminin Localizare Localizare : Undeva unde numai prietenii stiu ;))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 10
Puncte : 10
Reputatie Reputatie : 0

Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea-sora cu suferinta   Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 I_icon19Mier 28 Mar 2012, 16:59

Mi s-a stricat netul si a durat ceva pana sa il pot repara.Deci,revenind:Imi place capitolul este foarte palpitant.Deci astept nextul,sper sa il pui repede.Cam atat am avut de zis..Pa pa :*


Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 665748

Nu umbla dupa idei
Nu crede in niste zei
Caci totul e trecator
Si un vis e intamplator
Nu iti dori o viata mare
Ca e una trecatoare
Sufletul sa ti-l asculti
Constiinta sa n-o uiti
Si chiar de regreti ceva
Sa regreti in sinea ta Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 911758 (Si inca ceva,numele meu nu este Madalina,asta e un cont nou care mi l-am facut,cine sunt eu e secret)
Sus In jos
~Rosseta~[Dya
Genin
Genin
~Rosseta~[Dya

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Piatra-Neamt
Nr. mesaje Nr. mesaje : 114
Puncte : 425
Reputatie Reputatie : 301
Stare de spirit Stare de spirit : Happy alaturi de prieteni:*

Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea-sora cu suferinta   Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 I_icon19Mier 28 Mar 2012, 17:55

Imi pare rau ca vin atat de tarziu cu nextul dar nu puteam face dubla postare,trebuia sa astept sa mai de-a cineva un comentariu.


  • Capitolul 9

In noaptea cea singuratica se auzii un tipat infricosator de durere...Sasuke statea cu ochii nemiscat alaturi de ea.El....REGRETA,dar nu putea face nimic.O durere apasatoare ii cuprindea inima.Privea cu durere trupul cel palid al Sakurei.Lacrimi stralucitoarecurgeau din ochii cei negrii ca taciunea a lui Sasuke.O lua in brate.Era...usoara ca o pana.Chiar si cerul incepu sa planga.Ploua cu galeata.Ce doi erau uzi pana la piele.Sasuke se grabea de frica sa nu se imbolnaveasca Sakura.

Intr-un sfarsit ajunsese acasa la mama ei .Batu in usa . Mama Sakurei , Aimi aparu in pragul usii .Faţa sa se intuneca imediat.Cu vocea tremuranda intreba ce patise fata ei .Sasuke intra in casa si ii povesti ,rusinat ce se intamplase .Sakura incepu sa vorbeasca prin somn:

"-Sasukeee,Sa...Sasuke...De ce?Cum ai putut sa faci asta?Credeam ca ma iubeste .Dar in timpul acesta el ma mintea in faţa .Am fost doar o jucarie .Si cu toate astea inca il iubesc .Dar NU,trebuie sa il uit ."

El intoarse indurerat privirea spre geam.Saruta mana doamnei Aimi si spuse ca trebuie sa plece ,ca sa nu il vada Sakura atunci cand se trezeste.Doamna Aimi nu spuse nimic si il lasa sa plece.

In noaptea ce-a intunecata se auzeau fulgere zgomotoase si infricosatoare .Orele treceau foarte repede pana la urma facandu-se dimineata .Sakura deschise ochii.Erau uzi deoarece ea a plans prin somn.Se imbraca intr-o rochita roz catifelata si isi puse niste pantofi cu toc asortati si pleca din camera.In bucatarie se afla mama sa:

-Haide sa mananci si sa vorbim .Stiu ca vrei sa te descarci.Imi pare rau pentru tine :(

Sakura nu o lua in seama si iesii pe usa nedorind sa se atinga de mancare.Se duse in parcul din centrul orasului.Se aseza pe banca si incepu sa priveasca natura ,gandindu-se ca poate asa va uita cat de cat de necazuri.

Copacii erau imbracati intr-o frumoasa costumatie de culoare verde crud .Privighetorile cantau de zor mai fericite ca niciodata.Soarele statea pe cerul cel albastru ca oceanul,zambitor si stralucitor ca intotdeauna.Mireasma florilor iti gadila narile .

Deodata un baiat inalt,cu parul blond si ochii albastrii ,cu un zambet mare pe buze se apropie de banca si intreba:

-Pot sa stau aici?

Sakura dadu afirmativ din cap .Baiatul o studia din cap pana in picioare .Era frumoasa ,asemeni unei zane .Parul era atat de lung si frumos .Ochii erau atat de asemanatori cu frunzele copacilor .Baiatul isi lua inima in dinti si intreba timid cum o cheama.Ea raspunse incet ca Sakura Haruno .

-E un nume foarte frumos.Ti se potriveste.

Dupa o scurta tacere aceasta raspuse:

-Multumesc,dar...pe tine cum te cheama?>

-Naruto..Stii ,de cand am venit imi dai impresia ca esti trista.Ce s-a intamplat?

Sakura chiar simtea nevoia sa discute cu cineva asa ca incepu sa ii povesteasca totul in amanunt .Naruto pe tot parcursul convorbirii paru intens interesat dar in acelasi timp fiind trist ca acea frumoasa fata a fost nevoita sa treaca prin asa ceva .Fara sa isi de-a seama Sakura se simtea bine alaturi de necunoscuta persoana care o intalnise .

Cei doi isi dadura numerele de mobile .

In fiecare seara Sakura si Naruto vorbeau ore in sir la telefon .Incepura chiar sa se intalneasca in fiecare zi apropiindu-se din ce in ce mai mult unul de altul .Sasuke nu stia de acest nou prieten al Sakurei asa ca ,in fiecare seara continua sa vina la ea cu trandafiri implorand iertare si spunand ca o iubeste.Sakura insa de fiecare data ii raspundea promt si rece ca nu mai are incredere in el .Si trecusera zile si saptamani ,si trecuseara saptamani si luni si Sasuke si Sakura deveneau incet incet doi straini .



NEXT la patru comentarii ♥




✿.。.
▬▬▬▬▬▬

Și buzele te caută
Și încă un vers se adaugă
În marea carte a nebuniei
Pe cărarea veșniciei.

E prea târziu și vântul bate
Doar gândul meu ce mai răzbate
Prin întunericul de afară
Te aștept în fiecare seara.

Ficurile mele:*Dragostea-sora cu suferinta *Copil visator,o lume a mea

*Un strop de iubire~viata de copil

Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea-sora cu suferinta   Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 I_icon19Mier 28 Mar 2012, 21:43

Buna , ma bucur sa vad ca ai pus nextul .
Este frumos , sper ca ti-ai mai revenit , nu am mai vorbit de mult asa ca nu stiu cum te mai simti ... ingrijorat
Se cam schimba treaba pe aici , se pare ca Saku si Naruto devin foarte apropriati . good
Bafta la tastat , te pup dulce . kiss


Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
` Squirrel `
Guardian Ninja
Guardian Ninja
` Squirrel `

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sv, C.M.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2169
Puncte : 2265
Reputatie Reputatie : 72
Hobby-uri Hobby-uri : A lot.
Stare de spirit Stare de spirit : Tired all the time.

Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea-sora cu suferinta   Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 I_icon19Mier 28 Mar 2012, 21:47

Heey honey!
Ma bucur enorm ca ai adus nextul!
Asa..dupa parerea mea..eu zic ca ai mai progresat fata de celelalte capitole si asta ma face sa radiez de fericire.
Este un fic cu adevarat frumos, dar tu stii deja asta!
Deci..sunt curioasa ce se va intampla in continuare, de aceea astept urmatorul capitol. See ya


Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 Tumblr_mct2debUwJ1r1653do1_500

Make love, not war!
Sus In jos
~Rosseta~[Dya
Genin
Genin
~Rosseta~[Dya

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Piatra-Neamt
Nr. mesaje Nr. mesaje : 114
Puncte : 425
Reputatie Reputatie : 301
Stare de spirit Stare de spirit : Happy alaturi de prieteni:*

Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea-sora cu suferinta   Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 I_icon19Joi 29 Mar 2012, 14:57

Ma bucur ca va place dar totusi vad ca sunt mereu doar aceleasi 2-3 persoane care citesc ficul,deci nu este grozav.Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 468521

Din cauza asta am sa pun nextul doar cand vor fii 6 comentarii,pana atunci nu Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 896861




✿.。.
▬▬▬▬▬▬

Și buzele te caută
Și încă un vers se adaugă
În marea carte a nebuniei
Pe cărarea veșniciei.

E prea târziu și vântul bate
Doar gândul meu ce mai răzbate
Prin întunericul de afară
Te aștept în fiecare seara.

Ficurile mele:*Dragostea-sora cu suferinta *Copil visator,o lume a mea

*Un strop de iubire~viata de copil

Sus In jos
Ioana...::Smile
Academy Student
Academy Student
Ioana...::Smile

Sex : feminin Localizare Localizare : hjdsa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5
Puncte : 7
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Volei
Stare de spirit Stare de spirit : :x

Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea-sora cu suferinta   Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 I_icon19Joi 29 Mar 2012, 18:47

Dar noua ne place ficul tau Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 735877

Nu te supara...in curand poate o sa mai apara persoane pe aici.Dar te rugam sa pui nextul repede caci eu una devin din ce in ce mai curioasa.

Am sa ma dau cu capul de pereti daca nu pui nextul,zau Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 359687 ...

Oricum foarte frumos capitol,e interesanta ideea...Sa ma anunti cand pui celalalt capitol!Pleaseeee!!!


Eu sunt Ioana...::Smile.Nu am ficuri dar imi place sa le citesc pe ale voastre.

Nu sunt in masura sa va critic caci cred ca e cam greu de facut un fic,deci va urez bafta la tastat la toate:*

Pupici din partea meaaa...
Sus In jos
~Rosseta~[Dya
Genin
Genin
~Rosseta~[Dya

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Piatra-Neamt
Nr. mesaje Nr. mesaje : 114
Puncte : 425
Reputatie Reputatie : 301
Stare de spirit Stare de spirit : Happy alaturi de prieteni:*

Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea-sora cu suferinta   Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 I_icon19Joi 29 Mar 2012, 20:24

Ma bucur ca totusi vreti nextul...Dar am sa-l pun doar dupa 6 comuri,Nu am de hand sa ma razgandesc.Pana una alta daca va plictisiti sa asteptati,incercati noul meu fic: https://sasu.forumgratuit.ro/t4935-un-strop-de-iubireviata-de-copil?highlight=strop




✿.。.
▬▬▬▬▬▬

Și buzele te caută
Și încă un vers se adaugă
În marea carte a nebuniei
Pe cărarea veșniciei.

E prea târziu și vântul bate
Doar gândul meu ce mai răzbate
Prin întunericul de afară
Te aștept în fiecare seara.

Ficurile mele:*Dragostea-sora cu suferinta *Copil visator,o lume a mea

*Un strop de iubire~viata de copil

Sus In jos
SasukeLoveSakura
Genin
Genin
SasukeLoveSakura

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -_-"
acebook acebook : AbyssalEye
Nr. mesaje Nr. mesaje : 148
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : -_-"
Stare de spirit Stare de spirit : Keep calm and listen

Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea-sora cu suferinta   Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 I_icon19Joi 29 Mar 2012, 21:29

Buna...Buna...uite acum trece si je pe aici ....Ca je a fost fraie*a si nu a trecut...
Je vrea next-ul...ca te pap.
Je vrea sa o anunti ca vrea sa vada next-ul..
Je vrea neapart sa-i spui cam cand apare next-ul
Sus In jos
~Rosseta~[Dya
Genin
Genin
~Rosseta~[Dya

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Piatra-Neamt
Nr. mesaje Nr. mesaje : 114
Puncte : 425
Reputatie Reputatie : 301
Stare de spirit Stare de spirit : Happy alaturi de prieteni:*

Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea-sora cu suferinta   Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 I_icon19Vin 30 Mar 2012, 13:30

Je spune ca va pune nextul mai pe seara...

Je iti multumeste mult...


Je este fericita ca iti place ficul ;)

Je te pupa si iti spune la revedere :*




✿.。.
▬▬▬▬▬▬

Și buzele te caută
Și încă un vers se adaugă
În marea carte a nebuniei
Pe cărarea veșniciei.

E prea târziu și vântul bate
Doar gândul meu ce mai răzbate
Prin întunericul de afară
Te aștept în fiecare seara.

Ficurile mele:*Dragostea-sora cu suferinta *Copil visator,o lume a mea

*Un strop de iubire~viata de copil

Sus In jos
Alexxandra~Ally
Academy Student
Academy Student
Alexxandra~Ally

Sex : feminin Localizare Localizare : Sunt acolo unde trebuie sa fiu ;)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5
Puncte : 5
Reputatie Reputatie : 0

Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea-sora cu suferinta   Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 I_icon19Dum 01 Apr 2012, 15:29

Hey Diana...::Didy imi place ideea ta cu Naruto insa sunt atat de nerabdatoare sa pui nextul...Ai spus ca il pui vineri dar nu l-ai mai pus Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 896861

Sper sa il pui curand,macar pentru mine Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 268890


E usor sa iubesti dar e greu sa gasesti o persoana care sa te iubeasca la fel de mult.

E usor sa ai incredere in cineva dar e greu sa gasesti persoana potrivita in care sa ai incredere.

E usor sa fii fericit dar e greu sa gasesti mereu fericirea deoarece uneori nu o cauti unde trebuie.

Practic e usor insa persoanele din jur ingreuneaza totul...Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 881226
Sus In jos
sexysakura
Academy Student
Academy Student
sexysakura

Sex : feminin Localizare Localizare : sighisoara
Nr. mesaje Nr. mesaje : 33
Puncte : 38
Reputatie Reputatie : 1

Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea-sora cu suferinta   Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 I_icon19Vin 13 Apr 2012, 14:14

hey diana dupa cum am spus si in celalalt comm doua ficuri super si hai mai repede cu NEXT hai ca cred ca vorbest in numele tuturor cand spun ca VREM NEXT MAI REPEDE anuntama si pe mine plz.
Sus In jos
~Rosseta~[Dya
Genin
Genin
~Rosseta~[Dya

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Piatra-Neamt
Nr. mesaje Nr. mesaje : 114
Puncte : 425
Reputatie Reputatie : 301
Stare de spirit Stare de spirit : Happy alaturi de prieteni:*

Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea-sora cu suferinta   Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 I_icon19Dum 15 Apr 2012, 17:54

Capitolul 10-Final

Intr-o seara geroasa de iarna Naruto batea agitat la usa unui apartament.La usa aparu o doamna bruneta,slabuta cu ochii albastri asemanatori cu Oceanul.Era Aimi,mama lui Sakura.

-Aaa,tu erai,intra!

Naruto se indrepta spre camera ei dar uita sa ciocane la usa.O vazu pe Sakura intinsa pe jos imbratisand la piept o poza de a lui Sasuke .Lacrimile ei picurau incet pe podea. Sakura intoarse capul:

-Naruto...cand ai venit,tu nu stii sa bati?

-Imi cer scuze!Vroiam sa-ti spun ceva..dar nu mai conteaza!

Sakura isi indrepta privirea palia spre geam .Gandurile ii invadau cu usurinta mintea. Isi aducea aminte fiecare intamplare petrecuta alaturi de Sasuke:prima cearta de cand erau copii,prima impacare,primul sarut...Toate lucrurile acestea erau atat de emotionante ,atat de frumoase,si totusi clipele acelea trecusera si se risipisera ca un fir de praf zburator.

Ea il iubea,il iubea sincer si cu toate astea el o tradase,el omorase toata dragostea lor.Sakura nu il putea uita,era Greu.

-Mi-e atat de dor de el!Naruto,ia-ma in brate!!!

Naruto o stranse cu putere la piept.Ahh!Ce mult si-ar fi dorit sa ii spuna ca o iubeste,dar ce rost ar fi avut?!Niciodata nu mai cunoscuse o fata atat de inteligenta,de frumoasa,blanda si isteata.Dar acest "inger" il iubea pe Sasuke,acel tradator care o facuse sa sufere.Sakura era prea indragostita iar asta o facea indiferenta si rece neobservand sentimentele celor din jur.Naruta spuse cu voce tremuranda:

-Te-ai nascut in aceasi zi cu el,ati locuit in aceasi casa,va-ti jucat doar impreuna,ati fost la aceasi scoala iar mai apoi ati inceput sa va iubiti.Intre voi exista o legatura foarte speciala care nimeni nu o poate distruge.E adevarat ca a gresit insa eu cred ca oricine merita o a doua sansa.Nu vreau sa suferi mai mult de atat.Ar fi mai bine daca va-ti impaca caci altfel vei suferii prea mult iar eu nu imi doresc asta.

Pe fata Sakurei aparu un zambet stralucitor.

-Esti un prieten minunat.Multumesc mult si presupun ca-l voi ierta...pentru ca Il iubesc!

In timp ce pasii dooli ai Sakurei abea se mai auzeau pe scara blocului Naruto suspina:

"Nu uita,am facut-o doar pentru ca te iubesc,insa pentru mine acel Sasuke va ramane doar un ticalos. Va fi atat de dureros sa te vad sarutandu-te cu el,dar daca te pot vedea zambind si eu am sa fiu fericit.Ai fost si vei ramane mereu in inima mea"

Sakura intra in apartamentul lui Sasuke.Acolo o vazu pe mama lui stand pe canapea si plangand in continuu.

-Doamna Yutusucky,ce s-a intamplat?

-Sa,Sasuke al meu..

Sakuro fugi disperata in camera acestuia. Acesta statea intins pe podea cu venele taiate.Langa el se afla un pumnal iar in mana stanga avea un bilet plin de sange. Sakura il lua din mana si incepu sa citeasca:

"Imi pare atat de rau!Tu ai fost totul pentru mine,tu ai fost ochii mei,tu ai fost aerul care il respiram.Iar eu ce am facut?M-am lasat coplesit de niste sentimente false faţa de o persoana care abea o cunoscusem.Am fost un nesimtit si am reusit sa fac sa planga pe cea mai importante fata din Univers.Poate nu iti vine sa crezi dar eu,Sakura,sa stii ca te-am iubit,te iuv\besc,si te voi iubii mereu.Nu ma ierta caci nu merit.Nu plange pentru mine caci nu sunt capabil de lacrimile tale.Nu te gandii la mine fiindca ai sa-ti irosesti timpul.Uita-ma si sper ca vei avea o viata mai fericita decat cea de pana acum.Adio!"

Sasuke

Cu un tipat de groaza Sakura isi infipse pumnalul in inima ultimele cuvinte fiind:

-Eu te-am iertat,iar acum te voi urma.Asteapta-ma!Te iubesc!

Trei zile mai tarziu naruto statea nemiscat in fata mormantului lui Sakura.Aseza un buchet mare detrandafiri rosii ca sangele. In mana tinea o sticla cu un lichid de culoare ciudata.Duse sticla la buze.Mirosea puternic,era otrava.In urmatoarea clipa cazu la pamant ametit la pamant iar otrava se impastie incet,incet,in cele din urma murind.

Uneori stau si ma gandesc:

Oare dragostea e de vina sau noi nu suntem capabili?

-Sfarsit-




✿.。.
▬▬▬▬▬▬

Și buzele te caută
Și încă un vers se adaugă
În marea carte a nebuniei
Pe cărarea veșniciei.

E prea târziu și vântul bate
Doar gândul meu ce mai răzbate
Prin întunericul de afară
Te aștept în fiecare seara.

Ficurile mele:*Dragostea-sora cu suferinta *Copil visator,o lume a mea

*Un strop de iubire~viata de copil

Sus In jos
SasukeLoveSakura
Genin
Genin
SasukeLoveSakura

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -_-"
acebook acebook : AbyssalEye
Nr. mesaje Nr. mesaje : 148
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : -_-"
Stare de spirit Stare de spirit : Keep calm and listen

Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea-sora cu suferinta   Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 I_icon19Dum 15 Apr 2012, 21:24

Doamne...mirific...atat de trist dar totusi u final fericit! Atat de frumos dar totusi atat de molesitor
Mersii ca mai anuntat si te rog eu frumos...Pune si sezonu 2
Ficul asta este aur curat!!! Aur pur
Daca esti dispusa sa pui Sezonul 2 da-mi si mie un P.M !!

Bafta, Te-am pupat
Sus In jos
~Rosseta~[Dya
Genin
Genin
~Rosseta~[Dya

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Piatra-Neamt
Nr. mesaje Nr. mesaje : 114
Puncte : 425
Reputatie Reputatie : 301
Stare de spirit Stare de spirit : Happy alaturi de prieteni:*

Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea-sora cu suferinta   Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 I_icon19Dum 15 Apr 2012, 21:28

Sincer ar fi cam ciudat sa fac un sezonul 2 din moment ce personajele principale au murit Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 947835 insa am totusi o idee umpic mai supranaturala .Ma voi gandii la sugestia ta si cred ca voi face si un sezonul 2 .In orice caz te voi anunta :*




✿.。.
▬▬▬▬▬▬

Și buzele te caută
Și încă un vers se adaugă
În marea carte a nebuniei
Pe cărarea veșniciei.

E prea târziu și vântul bate
Doar gândul meu ce mai răzbate
Prin întunericul de afară
Te aștept în fiecare seara.

Ficurile mele:*Dragostea-sora cu suferinta *Copil visator,o lume a mea

*Un strop de iubire~viata de copil

Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea-sora cu suferinta   Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 I_icon19Dum 15 Apr 2012, 21:41

sad sad sad crying
Ce final trist , mai facut sa plang . Cam grabita actiunea , imi pare atat de rau ca au murit incat plang .
A fost si este un fic minunat , il iubesc si imi pare rau ca s-a terminat .
Daca vei face sezonul 2 anunta-ma si pe mine .

Inca plang . crying


Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
~Rosseta~[Dya
Genin
Genin
~Rosseta~[Dya

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Piatra-Neamt
Nr. mesaje Nr. mesaje : 114
Puncte : 425
Reputatie Reputatie : 301
Stare de spirit Stare de spirit : Happy alaturi de prieteni:*

Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea-sora cu suferinta   Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 I_icon19Dum 15 Apr 2012, 22:08

Clar voi face un sezonul 2,neaparat,am o idee interesanta..Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 348112 M-as apuca sa il scriu acum numai ca ma doboara lenea.E mai puternica decat mine si a pus stapanire pe corpul meu.




✿.。.
▬▬▬▬▬▬

Și buzele te caută
Și încă un vers se adaugă
În marea carte a nebuniei
Pe cărarea veșniciei.

E prea târziu și vântul bate
Doar gândul meu ce mai răzbate
Prin întunericul de afară
Te aștept în fiecare seara.

Ficurile mele:*Dragostea-sora cu suferinta *Copil visator,o lume a mea

*Un strop de iubire~viata de copil

Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 Asss10Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea-sora cu suferinta   Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 I_icon19Sam 21 Apr 2012, 12:31

Acest fic merge catre FanFicuri Finalizate. Felicitari. :)


Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
~Rosseta~[Dya
Genin
Genin
~Rosseta~[Dya

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Piatra-Neamt
Nr. mesaje Nr. mesaje : 114
Puncte : 425
Reputatie Reputatie : 301
Stare de spirit Stare de spirit : Happy alaturi de prieteni:*

Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea-sora cu suferinta   Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 I_icon19Sam 21 Apr 2012, 20:52

Multumesc Choco :)




✿.。.
▬▬▬▬▬▬

Și buzele te caută
Și încă un vers se adaugă
În marea carte a nebuniei
Pe cărarea veșniciei.

E prea târziu și vântul bate
Doar gândul meu ce mai răzbate
Prin întunericul de afară
Te aștept în fiecare seara.

Ficurile mele:*Dragostea-sora cu suferinta *Copil visator,o lume a mea

*Un strop de iubire~viata de copil

Sus In jos
Just..::MeForever
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : Intr-o lume cruda
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6
Puncte : 6
Reputatie Reputatie : 0

Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea-sora cu suferinta   Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 I_icon19Mar 29 Mai 2012, 20:25

Ai spus ca vei face un Sezonul 2 si nu ai mai facut,ca eu sa stii ca am cautat :( Nu e corect,vreauuuu,vreau inca un sezon,mai ales daca va fii unul supranatural.Daca te rog imi dai adresa ta de e-mail?Nu e neaparat aici,poti sa o dai si printr-un MP,te rog multtt kiss
Sus In jos
Katherine Pierce
Special Jōnin
Special Jōnin
Katherine Pierce

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În spatele tău!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1626
Puncte : 1840
Reputatie Reputatie : 118
Hobby-uri Hobby-uri : Vorbitul 24/24 h.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cum mă găseşti.

Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea-sora cu suferinta   Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 I_icon19Dum 10 Iun 2012, 08:49



Buna Scumpo!

Cum am putut sa trec atat de tarziu la fic-ul tau? Nu stiu...
Imi pare atat de rau, sper ca vei putea sa ma ierti.
A fost un sfarsit tragic, dar frumos.
Nu pot sa cred ca si Naruto pana la urma s-a sinucis. Asta inseamna ca si el o iubea fosrte mult.
Mi-a placut muult fic-ul tau, a fost foarte frumos.
Si acum din pacate trebuie sa plec, dar iti promit ca nu voi uita niciodata acest fic splendid.

~Black Coffee~



     
 
Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo5_250Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo4_250

May the wings of the butterfly kiss the sun
And find your shoulder to light on,
To bring you luck, happiness and riches
Today, tomorrow and beyond.





Sus In jos
Continut sponsorizat




Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea-sora cu suferinta   Dragostea-sora cu suferinta - Pagina 3 I_icon19

Sus In jos
 

Dragostea-sora cu suferinta

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku finalizate-