Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
O idee micuţă, micuţă Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
O idee micuţă, micuţă Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 O idee micuţă, micuţă

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
O idee micuţă, micuţă J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

O idee micuţă, micuţă Empty
MesajSubiect: O idee micuţă, micuţă   O idee micuţă, micuţă I_icon19Sam 10 Mar 2012, 19:02

Hello, în primul rând dar să trecem la subiectul acestui topic.

Parcă văd că această idee nu o să fie acceptată, dar să ne gândim puţin înainte de a acţiona. Ar fi frumos dacă pe lângă aceste topicuri cu Tutoriale, concursuri noi şi altele să face şi o zonă Kpop. Ce ar fi rău? De ce nu putem promova acest gen de muzică minunat? În România sunt aprox. 5.000 de fani Kpop, care adoră BigBang ( unu dintre ei fiind chiar Kirara ) 2NE1 ( Mey ), SuperJunior, SHINee, DBSK, etc. Adevărat există forumuri speciale, dar ele nu sunt aşa de înfloritoare ca noi şi nu prea au potenţial, dar gândiţi-vă că ajutaţi noua generaţie de tineri să se dezvolte, să cunoască noi orizonturi şi genuri de muzică, avem şansa ca în România să vină aceste trupe, ele trebuie să vadă că ne pasă! Să începem cu un pas mic ca să putem reuşii, prin a promova KPoPu pe forumuri.
Sunt o mulţime de fani, iar fanii trebuie uniţi, dar nu fanii trupelor ci toţi fanii KPoP, unii chiar sunt şi de pe acest forum, iar noi nu putem să ne adunăm pe un forum care promovează doar o trupă ci trebuie pe un forum care promovează tot ce înseamnă KPoP şi chiar şi KDrama. De ce, de nu am lăsa generaţia de acum să se bucure de ce îi place, de ce am gonii potenţialii membrii şi prieteni? Nu este deloc corect ca în ţara asta să auzim numai PoP American, Rock American, există şi alte ţări minunate cu talente vii! Da, eu sunt o KpOpistă care luptă pentru a fi alături de semnii ei şi de muzica pe care o iubeşte! Pe Facebook de exemplu suntem 500 de suflete care ne ingrămădim să ne exprimăm părerea, căci dacă vorbim altundeva suntem făcuţi ciudaţi sau nebunii.

Aşa că, aceasta ar fi ideea mea, să facem o zonă speciala KPoP unde toţi fanii să fie uniţi şi să dezbatem subiecte pe baza KPoP. Maj. nu cred că o să acceptaţi, şi mă împac cu ideea, nu toţi iubiţi acest gen muzical...dar sunt unii care chiar vor asta...Cam atât. Vă mulţumesc că aţi citit acest mesaj.

Romania Fighting!!
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
O idee micuţă, micuţă J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

O idee micuţă, micuţă Empty
MesajSubiect: Re: O idee micuţă, micuţă   O idee micuţă, micuţă I_icon19Sam 10 Mar 2012, 19:13

Eu sinceră să fiu sunt de părere totală cu ce a spus Elz mai sus. Noi avem şi potenţial deoarece forumul găzduieşte destule sufelte printre care se pot număra şi fanii k'pop pe care nu-i ştim sau nici prin gând nu ne-a trecut că pot fi fani ai acestui gen de muzică.

Eu n-am nimic impotriva Pop-ului American, sau orice alte feluri de muzică, dar atâta timp cât există fani ar trebui susţinut acest gen. Dacă să spunem eram doar 200 de fani atunci puteam să ne ducem undeva şi să nu mai facem nimic. Eram doar noi 200, împotriva a 7 miliarde ? /:)

Susţin această idee de a crea un mic spaţiu pe acest forum dedicat genului k'pop, chiar dacă majoritatea nu ştiu despre acest gen. Tocmai, aici se pot documenta. Cum vorbim despre Gaga, Bruno Mars, Dev, Nicki Minaj, Jessie J aşa putem discuta şi despre 2ne1, Big Bang, Girls Generation şi restul trupelor k'pop.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Lucifer's white aηgel
Sennin
Sennin
Lucifer's white aηgel

Merite deosebite : O idee micuţă, micuţă J5fdba
Sex : feminin acebook acebook : n-avem.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5754
Puncte : 7492
Reputatie Reputatie : 1153

O idee micuţă, micuţă Empty
MesajSubiect: Re: O idee micuţă, micuţă   O idee micuţă, micuţă I_icon19Sam 10 Mar 2012, 19:18

Păi eu sunt de acord. Dar tu vrei să facem o categorie specială pentru K-Pop ?
Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
O idee micuţă, micuţă J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

O idee micuţă, micuţă Empty
MesajSubiect: Re: O idee micuţă, micuţă   O idee micuţă, micuţă I_icon19Sam 10 Mar 2012, 19:20

@ Bibi. Da sigur >.< Cum va este voua mai comod, nu vreau sa supar sau incomodez :x Ar fi frumos sa avem o sectiune ca si cele cu Tutorialele la ,, Sa vorbim si despre altceva'' :x
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
Crystal
Legend
Legend
Crystal

Merite deosebite :
O idee micuţă, micuţă J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5170
Puncte : 8264
Reputatie Reputatie : 1725

O idee micuţă, micuţă Empty
MesajSubiect: Re: O idee micuţă, micuţă   O idee micuţă, micuţă I_icon19Sam 10 Mar 2012, 19:21

Eu nu pot spune ca as avea ceva impotriva, insa ma gandesc ca ati putea dezbate despre K-Pop si la "Discutii libere". Pe forum avem fani ai mai multor genuri de muzica si totusi nu am facut cate o categorie speciala pentru fiecare.
Repet, nu am nimic impotriva. Daca ceilalti sunt de acord, sa se puna in aplicare dap !
Sus In jos
Lucifer's white aηgel
Sennin
Sennin
Lucifer's white aηgel

Merite deosebite : O idee micuţă, micuţă J5fdba
Sex : feminin acebook acebook : n-avem.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5754
Puncte : 7492
Reputatie Reputatie : 1153

O idee micuţă, micuţă Empty
MesajSubiect: Re: O idee micuţă, micuţă   O idee micuţă, micuţă I_icon19Sam 10 Mar 2012, 19:25

Exact, cum a spus şi Crystal. Eventual se face o subcategorie la Discutii Libere, pentru că o categorie ca cea cu Tutoriale nu prea ar da bine. Forumul este pe o temă anime şi categoriile trebuie sa aibă cât de cât legătură. Deci eu sunt de acord, să se facă o subcategorie gen "Pozele Userilor".
Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
O idee micuţă, micuţă J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

O idee micuţă, micuţă Empty
MesajSubiect: Re: O idee micuţă, micuţă   O idee micuţă, micuţă I_icon19Sam 10 Mar 2012, 19:26

@ Crys. Da am putea si la ,,Discutii libere'' dar in timp acesta este ,,absorbit'' de topicurile noi si uitat cine stie pe unde, apoi cand se trezeste un fan K`Pop BANG! Nu`l gaseste sau BANG! E la cosul de gunoi >.<

@ Bibi. Ar fi o idee geniala! :D
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
Rina
Genin
Genin
Rina

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Iasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 294
Puncte : 345
Reputatie Reputatie : 22
Hobby-uri Hobby-uri : Net.
Stare de spirit Stare de spirit : Bored.

O idee micuţă, micuţă Empty
MesajSubiect: Re: O idee micuţă, micuţă   O idee micuţă, micuţă I_icon19Sam 10 Mar 2012, 19:37

Nu e o idee rea, chiar imi place:)
Sus In jos
Kirara
Legend
Legend
Kirara

Merite deosebite :
O idee micuţă, micuţă J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Always beside you ♥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3431
Puncte : 4873
Reputatie Reputatie : 1187
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa stiu cand cazi !
Stare de spirit Stare de spirit : Fake Smile :)

O idee micuţă, micuţă Empty
MesajSubiect: Re: O idee micuţă, micuţă   O idee micuţă, micuţă I_icon19Sam 10 Mar 2012, 19:46

Eu una sunt de acord avand in vedere ca sunt fani care adora acest gen de muzica si ma bucur. Sunt de acord sa facem o subcategore cum a zis si Lucifer, la Discutii Libere.
Sus In jos
Crystal
Legend
Legend
Crystal

Merite deosebite :
O idee micuţă, micuţă J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5170
Puncte : 8264
Reputatie Reputatie : 1725

O idee micuţă, micuţă Empty
MesajSubiect: Re: O idee micuţă, micuţă   O idee micuţă, micuţă I_icon19Sam 10 Mar 2012, 19:57

Pozele userilor este tip anunt si nu cred ca asa ceva vreti... Am facut o subcategorie ca cea cu zodiile si testele. Aici.

P.S: Nu toti membrii staff-ului si-au dat cu parerea despre asta. Sper sa fie de acord. what?
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
O idee micuţă, micuţă J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

O idee micuţă, micuţă Empty
MesajSubiect: Re: O idee micuţă, micuţă   O idee micuţă, micuţă I_icon19Sam 10 Mar 2012, 20:12

O idee geniala.
Mie imi place la nebunie acest tip de muzica.
Si cand ma gandesc ca tot de aici am aflat de ea.. din auzite.
Daca nu eram atenta la discutia de pe chat dintre doi useri nu stiam nici in prezent despre muzica asta va spun eu lough
Ideea este geniala si m-as bucura tare mult daca s-ar pune in aplicare in love
Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
O idee micuţă, micuţă J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

O idee micuţă, micuţă Empty
MesajSubiect: Re: O idee micuţă, micuţă   O idee micuţă, micuţă I_icon19Sam 10 Mar 2012, 20:27

@ Rina si Diavola ma bucur ca sunteti de acord cu aceasta idee :x

@ Crystal iti multumesc mult, dar vreau sa vad ce zic toti membrii staff`ului ca sa nu se intample ceva cumva :x si sa nu fiti de acord. Pot astepta! :x
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
Layla
Legend
Legend
Layla

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2588
Puncte : 3481
Reputatie Reputatie : 380

O idee micuţă, micuţă Empty
MesajSubiect: Re: O idee micuţă, micuţă   O idee micuţă, micuţă I_icon19Sam 10 Mar 2012, 20:39

Mm am ajuns si eu. Eu sunt de acord,, insa, deasemenea cum s-a spus si mai sus, sa nu existe vreo problema cu membrii, caci sa doreasca tot felul de subcategorii...

Deci da eu sunt de acord.:)

Pai din moment, ce e pusa in aplicare, eu va urez succes la categorie, si sper sa nu o uitati pe acolo!:d


Ultima editare efectuata de catre Layla in Sam 10 Mar 2012, 20:43, editata de 2 ori
Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
O idee micuţă, micuţă J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

O idee micuţă, micuţă Empty
MesajSubiect: Re: O idee micuţă, micuţă   O idee micuţă, micuţă I_icon19Sam 10 Mar 2012, 20:41

@ Lalya iti multumesc din suflet pentru comentariu tau :x mi`a dat speranta sa cred ca poate ideea asta o sa capete o foruma. Inca putin si daca toti sunteti de acord ma voi apuca de munca impreuna cu Kirara si cine mai vrea sa ajute la promovarea K`Popului pe Forumului <33 Parca vaad ca o sa avem din ce in ce mai multi vizitatori si membrii 8->
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
Caρρυccιησ ♥
S-Class
S-Class
Caρρυccιησ ♥

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Baia Mare , Maramures, Romania.
acebook acebook : Adria
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3033
Puncte : 3625
Reputatie Reputatie : 332
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, chating, smoking, loving.
Stare de spirit Stare de spirit : Meh.

O idee micuţă, micuţă Empty
MesajSubiect: Re: O idee micuţă, micuţă   O idee micuţă, micuţă I_icon19Sam 10 Mar 2012, 20:59

Daaaa , sunt de acord cu tine Piersicut`o , si cu Bibi , Crys , cu TOTI =]]]

Sa jur , cand citeam parerea lui Ellz , o vedeam pe un podium , cu milioane de spectatori , aparand onoarea fanilor K`Pop .
Foarte faina ideea pisicule , bunaa , Bunaa love !

Sunt de acord kiss .
Deabia astept sa se faca >;] . ;*
Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
O idee micuţă, micuţă J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

O idee micuţă, micuţă Empty
MesajSubiect: Re: O idee micuţă, micuţă   O idee micuţă, micuţă I_icon19Sam 10 Mar 2012, 21:01

@ Ooo <3 Adriutza scumpa, iti multumesc ca esti de acord cu aceasta idee rusinos] Chiar asa ma simteam si eu, chiar in timp ce citeam ii ziceam Ilincai ca ma simt ca si Basescu` parca sau ca Hitler rusinos] Dictator...dar as face orice pentru K`Pop! :x

Fighting!
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
angelo_testardo
Chūnin
Chūnin
angelo_testardo

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 812
Puncte : 893
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : belly dance/karate
Stare de spirit Stare de spirit : Zambeste, maine poate fi mai rau!

O idee micuţă, micuţă Empty
MesajSubiect: Re: O idee micuţă, micuţă   O idee micuţă, micuţă I_icon19Sam 10 Mar 2012, 21:55

eu una spun sincer k nu ascult acest gen de muzica si nici nu ma prea pasioneaza....dar doar pentru ca eu nu ascult sau numi place nu inseamna ca trebui sa fiu impotriva pentru ca pana la urma fiecare cu gusturile lui...sunt de acord cu majoritatea adica sunt de acord ca aceasta idee sa fie pusa in practica.
Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
O idee micuţă, micuţă J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

O idee micuţă, micuţă Empty
MesajSubiect: Re: O idee micuţă, micuţă   O idee micuţă, micuţă I_icon19Sam 10 Mar 2012, 21:57

@ Iti multumesc Lucy :x ca esti de acord cu aceasta idee si vrei ca K`PopU sa se dezvolte in ochii vostrii <3 Iti multumesc ca esti de acord, inca odata!
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
Loren
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Loren

Sex : feminin Varsta : 24
acebook acebook : Lo Ren
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2369
Puncte : 2533
Reputatie Reputatie : 54
Stare de spirit Stare de spirit : Emoshinki

O idee micuţă, micuţă Empty
MesajSubiect: Re: O idee micuţă, micuţă   O idee micuţă, micuţă I_icon19Sam 10 Mar 2012, 22:08

Am aterizat si eu pe aicii
Pai parerea mea este ca e o idee buna
Sunt cativa useri care adora K`Pop [printre care si eu].
:)) sunt de acord sa promavam K`Pop-ul si nu de altfel si K`Drama
Sper ca aceata idee sa se puna in aplicare dap !
Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
O idee micuţă, micuţă J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

O idee micuţă, micuţă Empty
MesajSubiect: Re: O idee micuţă, micuţă   O idee micuţă, micuţă I_icon19Sam 10 Mar 2012, 22:09

@ Lory :x iti multumesc ca esti aici sa demonstrezi si sa dai un exemplu al fanului K`Pop <3 Make my wish come true! <33
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : O idee micuţă, micuţă J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

O idee micuţă, micuţă Empty
MesajSubiect: Re: O idee micuţă, micuţă   O idee micuţă, micuţă I_icon19Dum 11 Mar 2012, 01:06

Pai Elz scumpa mea, eu nu am nimic impotriva acestei idei. Ba chiar a fost pusa in aplicare si mi se pare o idee buna. Am observat ca sunt multi fani K-Pop. Nu vad de ce nu am fi fost de acord cu aceasta idee.
Succes in ceea ce doriti sa faceti si sper sa treaca multa, multa lume pe acolo ! a hug
Sus In jos
Bombonica Mentolata
Legend
Legend
Bombonica Mentolata

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2940
Puncte : 3581
Reputatie Reputatie : 227
Stare de spirit Stare de spirit : Happy Happy

O idee micuţă, micuţă Empty
MesajSubiect: Re: O idee micuţă, micuţă   O idee micuţă, micuţă I_icon19Dum 11 Mar 2012, 09:07

Pai toate fiind rezolvate acest topic merge catre >> Sugestii rezolvate. dap !
Sus In jos
Continut sponsorizat




O idee micuţă, micuţă Empty
MesajSubiect: Re: O idee micuţă, micuţă   O idee micuţă, micuţă I_icon19

Sus In jos
 

O idee micuţă, micuţă

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Bun venit pe Forum :: Sugestii, probleme legate de forum și plângeri legate de orice și oricine... :: Sugestii. Vă așteptăm. :: Sugestii acceptate-