Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Ssuke si sakura...impreuna? Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Ssuke si sakura...impreuna? Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Ssuke si sakura...impreuna?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Yukii
Chūnin
Chūnin
Yukii

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : La LoCuL pOtRiViT!!!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 613
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 101
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, Muzica si.... multe ,multe altele!
Stare de spirit Stare de spirit : Just. . . ME!

Ssuke si sakura...impreuna? Empty
MesajSubiect: Ssuke si sakura...impreuna?   Ssuke si sakura...impreuna? I_icon19Vin 23 Mar 2012, 15:45

HEY^^
Am si eu o curiozitatte care cred ca toti o avem happy2
Sasuke va fi impreuna cu Sakura inm acest anime sau va ramane doar o iubire interzisa?
Dativa cu parerea ...ca eu chiar nu mai stiu ce sa cred think
OK...sa vedem ce o sa iasa happy2 kiss
Sus In jos
Lumiereღ
Genin
Genin
Lumiereღ

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Peste tot ;x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 428
Puncte : 496
Reputatie Reputatie : 20

Ssuke si sakura...impreuna? Empty
MesajSubiect: Re: Ssuke si sakura...impreuna?   Ssuke si sakura...impreuna? I_icon19Lun 26 Mar 2012, 23:25

Draga Yuki eu cred ca nu vor fi :(
Insa stiu ca Sasuke simte ceva pentru Sakura
Dar este prea obsedat de razbunare pentru a o recunoaste:)
Dar din pacate nu cred ca vor fi impreuna in anime:(
Sus In jos
Anya
Special Jōnin
Special Jōnin
Anya

Sex : feminin Localizare Localizare : Racitania
acebook acebook : Nu exista! La pensie imi fac, va asigur!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1521
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 210

Ssuke si sakura...impreuna? Empty
MesajSubiect: Re: Ssuke si sakura...impreuna?   Ssuke si sakura...impreuna? I_icon19Mar 27 Mar 2012, 11:26

Buna Yukii,
Din anime nu prea cred ca o sa fie un cuplu,dar parca in manga am vazut o schimbare in comportamentul lui Sasuke.Citisem pe un sait : Sasuke o iubea pe sakura haruno si in final se intoarce la ea si intemeiaza o familie.Deci ramana speranta!

P.S:Scuze am incercat dar nu mi-a iesit citat.
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
Ssuke si sakura...impreuna? J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Ssuke si sakura...impreuna? Empty
MesajSubiect: Re: Ssuke si sakura...impreuna?   Ssuke si sakura...impreuna? I_icon19Joi 24 Mai 2012, 10:46

Hey Yuki! kiss
Eu cred ca Sasuke a tinut la ea cand era echipa 7 dar nu stiu daca vor fi impreuna.
Kishimoto a zis ca va exista un singur cuplu la sfarsitul anime-ului. Poate sa fie NaruSaku,NaruHina sau putin probabil SasuSaku.
Imi place cuplul SasuSaku ! Este preferatul meu si eu sper sa fie impreuna la sfarsit..insa..sansele sunt destul de mici in Shippuden.. pentru ca Sasuke a incercat sa o omoare pe Sakura de 2 sau 3 ori parca.. sa zicem totusi ca este orbit de razbunare ceea ce stim cu totii. Poate se va intampla ,poate nu...Trebuie sa avem rabdare..Eu una sunt foarte curioasa daca visul fanilor SasuSaku se va implinii. >:D<
Sus In jos
♥Ada♥
Chūnin
Chūnin
♥Ada♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Unde te astepti mai putin.... :D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 762
Puncte : 807
Reputatie Reputatie : 35

Ssuke si sakura...impreuna? Empty
MesajSubiect: Re: Ssuke si sakura...impreuna?   Ssuke si sakura...impreuna? I_icon19Joi 24 Mai 2012, 21:35

Am un argumet foarte solid pentru care ei vor ajunge impreuna!!! Sau...cel putinasa cred eu... Daca va amintiti In Naruto (simplu) cand Sasuke s-a prezentat in primele episoade cand s-a fosrmat echipa 7 el spunea despre ambitiile lui, siii daca va amintiti si mai bine el zice ca vrea: 1. Sa ucida o anumita persoana, adica Itachi ( lucru care s-a intamplat in Naruto Shippuden) si 2. Sa-si reabiliteze clanul, sau cum o fi zis el. Ideea e ca pentru a-si reabilita clanul are nevoie de o fata, adica Sakura, si pentru a face asta eu cred ca se va reintoarce in sat, pentru ca altfel daca va ramane in Akatski ( nush daca am scris bine) va pata mai rau numele clanului si mostenitorii clanului nu vor avea nici un viitor.
Deci teoria mea ca sa-i zic asa e ca dupa lupta lui alaturi de Itachi impotriva lui Kabuto pana la urma va realiza ce este bine si intr-un fel sau altu situatia se va schimba si dupa incheierea razboiului el se va reintoarce si va fi cu Sakura.
Dar...mereu e si un dar. Daca ati vazut ca videoclipurile acelea de la inceputul si sfarsitul fiecarui episod din serialul Naruto Shippuden arata oarecum cum va decurge actiunea si la videoclipul de la sfarsitul episodului arata ca Naruto si Sasuke se vor lupta, acum ramane de vazut cum se va termina aceasta lupta, daca va avea loc.
Cam astea sunt presupunerile mele. Ma opresc aici. Nu va plictisesc mai mult lough
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
Ssuke si sakura...impreuna? J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Ssuke si sakura...impreuna? Empty
MesajSubiect: Re: Ssuke si sakura...impreuna?   Ssuke si sakura...impreuna? I_icon19Vin 25 Mai 2012, 19:31

Ada sunt de acord cu tine!:)
Insa nu avem de unde sa stim ce se va intampla.
Anime-ul acesta este plin de surprize care pe mine sincer m-au lasat in ceata .
Astept sa vad cum se va sfarsii lupta Itachi-Sasuke vs. Kabuto.( logic ca acest Kabuto o sa moara muhaha >.<)
Poate Itachi ii va deschide ochii ...nu se stie ce reactii o sa aiba si Sasuke.
Imi doresc ca anime-ul sa aiba un happy ending ..si asta ne dorim cu totii.
I will kill Kishi-sama daca face un ending trist.
Sus In jos
♥Ada♥
Chūnin
Chūnin
♥Ada♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Unde te astepti mai putin.... :D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 762
Puncte : 807
Reputatie Reputatie : 35

Ssuke si sakura...impreuna? Empty
MesajSubiect: Re: Ssuke si sakura...impreuna?   Ssuke si sakura...impreuna? I_icon19Vin 25 Mai 2012, 19:54

Asa este, mereu au loc tot felul de rasturnari de situatie, inca nu sunt sigura daca chiar va exista SasuSaku. Poate mai mult incerc sa ma conving pe mine ca asa va fi...
Sa speram ca va fi Happy Ending cum spui tu Deea well? awesome right?
Sus In jos
Yukii
Chūnin
Chūnin
Yukii

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : La LoCuL pOtRiViT!!!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 613
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 101
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, Muzica si.... multe ,multe altele!
Stare de spirit Stare de spirit : Just. . . ME!

Ssuke si sakura...impreuna? Empty
MesajSubiect: Re: Ssuke si sakura...impreuna?   Ssuke si sakura...impreuna? I_icon19Dum 03 Iun 2012, 01:25

^^
Am lasat timp sa se adune pareri happy2
Si vad ca sunt unele care descureajeaza dar si unele care ne dau sperante happy
Vreau sa va spun si eu cam am inteles acum recent happy2...ca Kishimotho nu vrea sa il lase pe unul din personajele sale preferate..adica Sasuke...sa moara sua sa fie un renegat happy2
Dar o sa avem parte si de surprize happy
Care vor fi acestea nnu se stie happy2
Acum dragelor si dragilor tot ce putem face este sa speram ca o sa fie un happt ending...!
Dar in cazul in care nu o sa fie Happy Ending (doamne fereste sa se intample asta happy2 ), stit cu toti ca cuplul Sasusaku o sa ramana meru viu prin ficurile noastre love
Va pwpacesc pe toti si va astept in continuare parerile kiss kiss kiss
Sus In jos
laura
Academy Student
Academy Student
laura

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Nu e treaba ta...dar daca te intereseaza , cauta-ma !
acebook acebook : Laura Sandu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 25
Puncte : 25
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : calcutor si sa ies cu prietene mea in oras
Stare de spirit Stare de spirit : din ce in ce mai bine

Ssuke si sakura...impreuna? Empty
MesajSubiect: Re: Ssuke si sakura...impreuna?   Ssuke si sakura...impreuna? I_icon19Lun 04 Iun 2012, 07:59

Dupa parerea mea,cuplul format din Sasuke si Sakura va exista pt ca ochii lui Sasuke vor fi deschisi de catre Itachi care va reusi sa iasa din edo tensei a lui kabuto si dupa aceea cand se va termina lupta lui naruto cu sasuke o sa isi deschida ochii
asa sper si asa am citit
Sus In jos
Nobody
Genin
Genin
Nobody

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Departe.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 448
Puncte : 477
Reputatie Reputatie : 7
Stare de spirit Stare de spirit : Instabilă

Ssuke si sakura...impreuna? Empty
MesajSubiect: Re: Ssuke si sakura...impreuna?   Ssuke si sakura...impreuna? I_icon19Dum 10 Iun 2012, 12:56

''Sasuke si Sakura ... impreuna?''
Pana acum au aparut multe supozitii despre relatia dintre acestia doi. Ba ca au existat momente ''semntimentale'' ... si multe altele. Dar acestea abia daca au fost [ nu au existat prea multe, sa recunoastem] doar in Naruto, nu si in Naruto Shippuuden unde tin sa precizez ca Sasuke, dupa lupta cu Danzo, daca nu ar fi aparut Kakashi si apoi Naruto, ar fi ucis-o pe Sakura. Si nu cred ca Kishimoto pune chiar asa mare accent pe ce spun fanii. Pana la urma e anime-ul sau, nu al nostru. Si nu spun ca mie nu imi place acest cuplu, ba din contra, il ador, desi stiu ca daca ar fi sa fie o relatie intre doua personaje la sfarsit, probabil ca ar fi Naruto si Sakura, desi imi vine sa disgusting cand aud de ei ca si cuplu. Nu ne ramane decat sa asteptam si, vom vedea ce e in viziunea lui Kishi.
Sus In jos
Majkela †
Chūnin
Chūnin
Majkela †

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : In your heart, on your mind, beyond your wishes :X
Nr. mesaje Nr. mesaje : 515
Puncte : 543
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Do you love me because I am beautiful, or am I beautiful because you love me?
Stare de spirit Stare de spirit : Love begins with a smile, grows with a kiss, and ends with a teardrop.

Ssuke si sakura...impreuna? Empty
MesajSubiect: Re: Ssuke si sakura...impreuna?   Ssuke si sakura...impreuna? I_icon19Dum 10 Iun 2012, 16:20

Hey Hey Hey
Este o intrebare buna si pe mine ma macina aceasta intrebare
Eu una nu cred ca o sa fie impreuna adica daca ar fi nu ar mai avea farmec animeul(parerea mea)
Din punctul meu de vedere Naruto da tonul distractiei in Naruto original nu "cuplu" Sasuke/Sakura
Dar...am mai citit si parerile voastre si Ada are dreptate
Acum trebuie sa asteptam sa se termine si sa speram ca totul o sa fie frumos


Sus In jos
~Piersicuta~Rubin~
Genin
Genin
~Piersicuta~Rubin~

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Intre Rai si Iad, Intre Viata Si Moarte Pe Vecie.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 158
Puncte : 189
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Forumul, fic-urile si altceva... pianul, vioara, baletul, inotul si patinajul.
Stare de spirit Stare de spirit : Ca intodeauna...

Ssuke si sakura...impreuna? Empty
MesajSubiect: Re: Ssuke si sakura...impreuna?   Ssuke si sakura...impreuna? I_icon19Mier 20 Iun 2012, 20:46

Eu una sper sa fie impreuna! Daca nu ar fi, serialul nu ar mai avea farmec! Si daca si creatorul a spus ca-i place SasuSaku, mai avem multe sperante! Abia astept urmatoarele episoade sa vedem ce se intampla in continuare!
Sus In jos
♥Ada♥
Chūnin
Chūnin
♥Ada♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Unde te astepti mai putin.... :D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 762
Puncte : 807
Reputatie Reputatie : 35

Ssuke si sakura...impreuna? Empty
MesajSubiect: Re: Ssuke si sakura...impreuna?   Ssuke si sakura...impreuna? I_icon19Mier 20 Iun 2012, 21:54

Piersicuta Rubin, daca noi am sti de acum ca va fi SasuSaku tot acest suspans si toate intrebarile si discutiile aprinse de pe forumuri nu ar mai fi. Fani s-ar duce unul cate unul. Aceasta curiozitate ne tine legati de anime, si cred ca pana la final nu ne va fi dezvaluit nici un detaliu despre viitorul cuplu.
Pana la final fanii vor fi alaturi de anime, iar atunci la final, va fi prea tarziu sa spunem ca animeul nu a avut farmec daca nu va fi nici un cuplu lough
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
Ssuke si sakura...impreuna? J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Ssuke si sakura...impreuna? Empty
MesajSubiect: Re: Ssuke si sakura...impreuna?   Ssuke si sakura...impreuna? I_icon19Joi 21 Iun 2012, 14:36

Eu in momentul de fata ma gandesc ca daca nu va exista cuplul SasuSaku ....macar Sasuke sa se intoarca in Konoha.. este o dorinta arzatoare de a mea.. sa fie din nou Echipa 7!
Imi este dor de momentele lor amuzante de cand erau mici..si cat de innebunita era Sakura dupa el.. :)) ..
In manga inca nu s-a aratat nimic ca ar fi ceva intre ei....Eu una as fi foarte dezamagita daca la sfarsitul anime-ului ar fi cuplul NaruSaku...As regreta ca am stat toti acesti ani sa astept un sfarsit dupa parerea mea ..nu prea frumos...
In inima mea cuplul SasuSaku va avea un loc onorabil tot timpul.:X.
Sus In jos
Angy
Genin
Genin
Angy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In fata pc-ului .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 167
Puncte : 189
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Ce fac e purã fictsiune !
Stare de spirit Stare de spirit : Chiar de mi-ar fi greu tot as zambi, daca as fi plina de probleme tot as glumi! Pt. ca stii .. viata e grea si lumea e rea .. Cum as putea sa rezist daca nu m-as purta asa?! :)

Ssuke si sakura...impreuna? Empty
MesajSubiect: Re: Ssuke si sakura...impreuna?   Ssuke si sakura...impreuna? I_icon19Vin 29 Iun 2012, 20:25

Aterizez si eu aici !

Mda, Sas`ke si scumpu,bunaciunea si dragutu de Itachi la-u invins pe Kabuto , se pare ca in ultimile episoade [ ma rog in manga ] autorul s-a concentrat doar pe cei 2 . Dar chiar si dupa ce au avut mica lor discutie Sasuke nu vrea sa renunte la razbunare , iar dupa cum am observat Itachi nu vrea ca fratiorul lui sa distruga satul si spera ca Naruto sa-l aduca pe drumul cel bun.
Totusi , va exista cuplul mult iubit de toata lumea ?
Eu zic ca DA !
Argumente : De la inceputul serie Sakura era indragostita de Sasuke [ ceia ce era cam enervant ] si Hinata de Naruto . Cand sa luptat Naruto cu Pain [ parca] Hinata ia venit in ajutor dar a fost aproape omorata ceia ce pe scumpul de Naruto la enervat la cuulme si la omorat putin . Cuplul NaruHina , va exista , sunt sigura de asta ! Acum , SasuSaku ! Aici sunt muulte probleme,dileme , totusi daca ati observat bine , Sakura cand a plecat Sasuke a aflat prima , adica a impins-o Doamne Doamne sa se duca ea la plimbareala si ma rog eu de ce Sasuke ia multumit ?, eu cred ca si-ar fi dat seama ca ea il iubeste sincer , ceia ce in Shippuden nu prea se cunoaste . Dar sa observam ca in ultimile episoade apar Hinata,Sakura , Sasuke si Naruto . Hina si Saku fiind in rochii albe si "suferind" dupa cei doi printi .
Concluzie cele doua cupluri vor fi impreuna .


Va kiss Angy !
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Ssuke si sakura...impreuna? J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Ssuke si sakura...impreuna? Empty
MesajSubiect: Re: Ssuke si sakura...impreuna?   Ssuke si sakura...impreuna? I_icon19Mier 01 Aug 2012, 21:17

eh eu ii vad la sfarsit de tot pe ei impreuna . Nici makr atunci nu prea ii vad . Dar e decizia scriitorului
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Ssuke si sakura...impreuna? Empty
MesajSubiect: Re: Ssuke si sakura...impreuna?   Ssuke si sakura...impreuna? I_icon19Dum 12 Aug 2012, 00:02

Eu nu cred ca vor fi impreuna. La inceput credeam, mai ales in partea in care Sasuke a primit semnul blestemat si vroia sa il bata rau de tot pe unu, iar Sakura l-a luat in brate si s-a oprit. Mi s-a parut dragut si mi-a intarit speranta, insa nu cred ca va fi ceva intre ei, desi mi-ar placea foarte mult.
Oricum, surprizele apar mereu, deci trebuie sa traim si sa vedem. lough
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

Ssuke si sakura...impreuna? Empty
MesajSubiect: Re: Ssuke si sakura...impreuna?   Ssuke si sakura...impreuna? I_icon19Vin 17 Aug 2012, 15:05

E o intrebare care ma macina si pe mine de muuuult timp.
Eu, personal, nici nu stiu ced sa mai cred.
Au fost cateva momente in anime care imi dadeau impresia ca vor fi un cuplu, dar o data cu plecare lui Sasuke din sat,
sperantele mele se duceau pe apa sambetei. Totusi, mai erau cateva, insa atunci cand el a vrut sa o omoare, au murit toate visele mele.
Pana la sfarsitul animeului, va spun sigur ca nu vom afla raspunsul la aceasta intrebare.
Sa tinem cont ca acest anime este mai mult pentru baieti, iar in timp, din ce in ce mai multe fete au devenit atrase de el,
multe dintre ele datorita situatiilor imprevizibile, dar si datorita cuplurilor incerte.
Totusi, daca nu va exista cuplul SasuSaku, macar Sasuke sa se intoarca in sat si sa existe din nou echipa 7.
Sper la momentul asta inca de cand brunetul a parasit satul. Am sperat, sper si voi spera pana la sfarsit.
Oricum, chiar daca SasuSaku nu va prinde viata in anime, acest cuplu va ramane viu in mintile noastre, in inimile noastre, dar mai ales in
ficurile noastre, unde fiecare scriitor isi poate indeplini fanteziile legate de acest cuplu.
Dar daca ei, ca si cuplu, vor exista, cred ca voi plange de fericire, voi topai pe aici,
imi voi speria vecinii, si ii voi ura lui Kishimoto o viata lungaaa. lough
Vom trai si vom vedea dap !

Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
Ax München
S-Class
S-Class
Ax München

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Aici.
acebook acebook : Ax München
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2636
Puncte : 3266
Reputatie Reputatie : 272

Ssuke si sakura...impreuna? Empty
MesajSubiect: Re: Ssuke si sakura...impreuna?   Ssuke si sakura...impreuna? I_icon19Dum 31 Mar 2013, 21:38

Pai, e greu de spus. Nu cred ca este o ''iubire interzisa'' deoarece doar Sakura il iubeste, pe cand Sasuke se gandeste doar la razbunare. Nu cred ca vor fi impreuna, insa mai sunt destule episoade si nu stim niciodata cu ce ne va mai surprinde Masashi. happy
Sus In jos
Lissk Ecaterina
Genin
Genin
Lissk Ecaterina

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ▲ Peste tot ▲
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 298
Reputatie Reputatie : 26
Stare de spirit Stare de spirit : Se poate si mai bine...

Ssuke si sakura...impreuna? Empty
MesajSubiect: Re: Ssuke si sakura...impreuna?   Ssuke si sakura...impreuna? I_icon19Dum 29 Sept 2013, 13:58


 Mda, mda impreuna . Nu sunt o anti SasuSaku, dar pe bune acuma :



Choco : Ce naiba reprezinta asta?! Daca mai puneti poze de genul, macar cenzurati-le cu un spoiler, zic si eu...
Sus In jos
Dana :3
S-Class
S-Class
Dana :3

Merite deosebite :
Ssuke si sakura...impreuna? J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In fata ta.
acebook acebook : Dana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3561
Puncte : 5056
Reputatie Reputatie : 257

Ssuke si sakura...impreuna? Empty
MesajSubiect: Re: Ssuke si sakura...impreuna?   Ssuke si sakura...impreuna? I_icon19Lun 07 Oct 2013, 14:58

Buna!!
O intrebare buna , cred ca toti ne-am dori cala sfarsit sa se intample dar nu noi decidem
Nu sunt inpotriva sasusaku  si eu imi doresc asta 
Deci sa avem rabdare pana la sfarsit si vom vedea.
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Ssuke si sakura...impreuna? Asss10Ssuke si sakura...impreuna? J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Ssuke si sakura...impreuna? Empty
MesajSubiect: Re: Ssuke si sakura...impreuna?   Ssuke si sakura...impreuna? I_icon19Vin 11 Oct 2013, 12:28

Daca luam treaba logic, in primele episoade, cand se formeaza echipa 7, Kakasi ii intreaba care sunt visele lor

Sasuke- Sa isi razbune clanul prin moartea lui Itachi si sa il reabiliteze
Sakura- Sa fie cu Sasuke
Naruto- Sa fie hokage

Nu credeti ca este cam logic,sakura sa fie cu Sasuke[visul ei fiind indeplinit] iar Sasuke sa isi refaca clanul cu Sakura.
Kishimoto, creatorul animelui Naruto a spus ca la final va fi un singur cuplu, sa speram ca va fi SasuSaku. 
Oricum Sasuke va trebui sa se casatoareasca cu cineva, nu ?
Sus In jos
leila_unal
Academy Student
Academy Student
leila_unal

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4
Puncte : 4
Reputatie Reputatie : 0

Ssuke si sakura...impreuna? Empty
MesajSubiect: Re: Ssuke si sakura...impreuna?   Ssuke si sakura...impreuna? I_icon19Dum 13 Oct 2013, 20:28

Kishimoto-san a spus intr-un interviu ca Sakura si Naruto au o relatie sora-frate si nu una de iubire,asa ca din start acest cuplu va cadea,mai raman NaruHina si SasuSaku sau eventual probabil SasuNaru (am auzit k este favoritul lui Masashi), deci s-ar putea sa avem yaoi ending couple disgusting . Mi se face rau cand ma gandesc dar ce putem face,oricum stiu sigur ca Sasuke este personajul favorit al lui Kishimoto deci o parte din cuplu este Sasuke (acum cealalta parte se asteapta a fi fie Sakura fie Naruto,eu sper sa nu fie Naruto pt,k o sa vomit)
Sus In jos
leila_unal
Academy Student
Academy Student
leila_unal

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4
Puncte : 4
Reputatie Reputatie : 0

Ssuke si sakura...impreuna? Empty
MesajSubiect: Re: Ssuke si sakura...impreuna?   Ssuke si sakura...impreuna? I_icon19Dum 13 Oct 2013, 20:40

Eu am vazut pe nico.jp (un fel de Youtube japonez) un interviu cu Masashi Kishimoto in care tot repeta numele Sakurei si al lui Sasuke desi nu am inteles mai nimik pt. ca interviul era in japoneza si nu avea subtritrare in engleza.Dar presupun k daca Sasuke este cel mai indragit personaj de Kishimoto-san si Sakura cea mai importanta figura feminina a anime-ului ,iar Naruto cu siguranta isi va indeplini visul de a deveni hokage, mi se pare ilogic ca fiecare sa nu obtina ceea ce isi doreste adik Sakura si Naruto sa-l aduca pe Sasuke in Konoha,Naruto sa devina hokage,Sasuke sa renunte la razbunare sau macar sa se cupleze cu Sakura pt.ca in episodul 4 din primul sezon Naruto cand team 7 l-au cunoscut pe Sense-iul lor Sasuke a spus k al doilea tel al sau este sa isi restabileasca clanul (si nu poate face acest lucru decat sa procreeze cu o femeie , be serious doar nu o sa foloseasca inseminarea artificiala :P lol) dupa ce isi va ucide fratele,pe Itachi sa aiba eventual copiii (cel putin un fiu care sa duca mai departe mostenirea clanului) si Sakura sa fie si ea fericita pt.ca este cu persoana iubita.Cel putin asta este logica , pt.ca blah dak Masashi va face prostia de a fi un cuplu yaoi , il voi uri pe mereu pt asta si Allah sa ma ierte, n-am nimik cu tipul asta de oameni dar totusi...ar dezamagi multi fani Naruto din intreaga lume.Sa nu uitam k Japonia este o societate foarte freedom cu perceptii lejere asupra sexualitatii iar in Japonia,cuplurile yaoi sunt foarte populare pe cand in societati mai conservatoare (cum ar fi in Romania de exemplu) , multi fani Naruto (printre care si eu nu as gusta deloc acest pairing).O sa postez linkul interviului dak il voi mai gasi si poate cineva va intelege sau va reusi cat de cat sa ne lamureasca si pe noi despre ce vorbea Masashi.Eu studiez japoneza de 2 ani si e foarte grea,pot sa o asemen oarecum cu limba turca fiind limba mea materna dar cu romana este foarte greu pt.ca este total diferita si a structura cat si ca gramatica.
Sus In jos
Yondaime <3
Academy Student
Academy Student
Yondaime <3

Sex : masculin Varsta : 27
Localizare Localizare : Fetesti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23
Puncte : 24
Reputatie Reputatie : -1

Ssuke si sakura...impreuna? Empty
MesajSubiect: Re: Ssuke si sakura...impreuna?   Ssuke si sakura...impreuna? I_icon19Sam 26 Apr 2014, 22:12

happy ending va fii cand va fi NaruSaku oricum voi cu SasuSaku eu si altii pe care nui stiu cu NaruSaku deci este un razboi totusi nu cred ca se va termina SasuSaku.eu cred in NaruSaku imi pun toata speranta in cuplul acesta sper ca Naruto o sa devina Hokage si o sa aseze cu picioarele pe pamant si Sakura sa-si traiasca viata langa el.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Ssuke si sakura...impreuna? Empty
MesajSubiect: Re: Ssuke si sakura...impreuna?   Ssuke si sakura...impreuna? I_icon19

Sus In jos
 

Ssuke si sakura...impreuna?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Despre Sasuke-