Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA  Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA  Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Anya
Special Jōnin
Special Jōnin
Anya

Sex : feminin Localizare Localizare : Racitania
acebook acebook : Nu exista! La pensie imi fac, va asigur!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1521
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 210

DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA  Empty
MesajSubiect: DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA    DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA  I_icon19Vin 30 Mar 2012, 20:51

Capitolul 1-Eu sunt Sakura Haruno!

Dimineata,sambata,31 martie, ultima zi din aceasta luna.Soarele patrunde la mine in camera,timid, sub forma de fire de matase aurii.Desi timid, acesta ma face sa scot la iveala 2 smaralde nepretuite.Are noroc!Daca ar fi o persoana deja ar fi moarta!
Daca tot ma-m trezit sa ma prezint.Sunt Sakura Haruno.Am parul roz ca ciresul abia inflorit,lung pana la fund,ochii de un verde ca iarba cruda.Va mai spun un secret.Eu sunt sefa mafiei!SSSSS!Politia nu stie!Cred ca v-am bagat in ceata!Sa va povestesc:
~~~Flashback~~~
-NU!Stati!Nu a facut nimic!tip eu ca din gura de sarpe.
Dar politistii, evident nu ma asculta.Inainte sa plece tata mi-a spus:
-Fluturele, trebuie sa zboare mai departe!
~~~EndFlashback~~~
Politia l-a luat pe tata,seful mafiei.De atunci nu l-am mai vazut si de la acel incident a trecut un an.
Propozitia aia ciudata sa v-o explic:eu si tata avem un cod,iar acea propozitie s-ar traduce:
-Sakura,orce mi s-ar intampla,du banda mai departe!
Imi iubesc tatal si de aceea o sa-i indeplinesc ultima dorinta.El a fost singura mea familie.Mama a murit cand eu aveam 6 luni,iar alti frati nu mai am.
Am cateva poze cu mama si pot spune ca sunt sosia ei.Aceiasi ochi si acelasi par roz.Tata mi-a povestit cum era ea:o fire blanda.iertatoare,iubitoare,onesta si singura femeie care l-a acceptat pe tata.
Acum nu ca ar fi fost urat ba din contra!Inalt,cu parul saten,ochii gri si un zambet fermecator.Celelalte fete ii vroiau bani si nu-i acceptau comportamentul rece.Dar parinti mei s-au iubit si eu ii iubesc!
Dupa cum am promis am dus clanul mai departe.Nimeni nu misca fara sa stim noi!Clanul merge asa bine deoarece l-am schimbat.
Am schimbat totul de la nume pana la subalterni.Acum ne numim Black Butterfly,pe scurt B.B.Mana mea dreapta e Hinata.O fata cu parul mov cu reflecti albastre,ochii lila si o fire mai timida..Ea ma ajuta cu toata hartogaraia,imi da sfaturi si-mi este cea mai buna prietena.
Ten-ten este experta in arme.Poate asambla o mitraliera in cateva secunde si te poate ucide cat ai zice peste.Aceasta are parul saten , prins in 2 coculete,ochii caprui si este o fire energica.
Temari cea care ne ascunde urmele.Multumita ei politia nu ne-a demascat nici o data.Ea are parul blond,prins in 4 codite si este o fire mai nebuna.
Ino cea care imi aduce toate informatiile necesare.Fata aceasta are parul blond,prins intr-o coada sus si este o fire ambitioasa.
Cam asta ar fi banda mea.Putini oameni dar de incredere.
Acum trebuie sa ma dau jos din pat.Oh Doamne ce-as mai sta in pat!Dar nu pot!Trebuie sa ma inalnesc cu un traficamt de arme.
Se zvoneste ca e foarte chipes.
Nici un barbat nu mi-a rezistat.Hmmm.Daca e asa chipes nu se va topi din prima.
Intr-un final ma dau jos din pat si cu pasi grabiti intru in baie.Imi dau hainele jos si intru direct sub dus.
Iubesc sa simt picaturile de apa calda, zdrobindu-se de corpul meu.Dar azi n-am timp.Folosesc un gel de dus cu aroma de trandafiri.Un miros irezistibil.Dupa 20 de minute ies din baie.Un prosop alb, pufos este infasurat de trupul meu.
Dupa 3 minute de gandire intensa imi aleg din dulap o bluza neagra care se leaga la spate.o fusta de blugi cu o palma mai scurta de genunghi.In picioare imi iau o pereche de sandale albe cu toc de 4 cm,parul mi-l piaptan si-l las liber.
Ies grabita din casa si ma urc in masina, un lamborghini(nu stiu daca asa se scrie) alb.
Gonesc pe strazile orasuluim,in urma mea lasand un nor de praf.Sper ca traficantul cel chipes sa nu ajunga inaintea mea.

Sper ca v-a placut!Nu cred ca e prea reusit,imi pare rau crying , si-mi mai pare rau ca e asa scurt!Capitolul urmator v-a fi pus de Catalina.
Cata sper ca nu te-am dezamagit si ca m-am ridicat la asteptarile tale!


Ultima editare efectuata de catre Irina in Joi 31 Mai 2012, 22:07, editata de 1 ori
Sus In jos
Lumiereღ
Genin
Genin
Lumiereღ

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Peste tot ;x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 428
Puncte : 496
Reputatie Reputatie : 20

DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA  Empty
MesajSubiect: Re: DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA    DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA  I_icon19Vin 30 Mar 2012, 21:34

Hey:*
Deci avem un fic nou a hug
E primul capitol si nu am inca o parere
Ideea am mai intalnito dar abia astept sa vad cum o dezvoltati :*
Lumi va pupa kiss

Ja Ne hi!
Ficul meu Cand ajungi la adolescenta
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA  Empty
MesajSubiect: Re: DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA    DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA  I_icon19Vin 30 Mar 2012, 22:30

Stai linistita Irinus ca a fost un capitol destul de bun . dap !
Nu sunt cea mai in masura sa-ti dau sfaturi deoarece nici eu nu sunt foarte buna , insa este un capitol bun . Cei drept ai mai fii putut adauga descriere , insa in rest este bine . happy2
Actiunea nu este foarte grabita si asta e bine , greseli de ortografie nu am vazut deci e bun .
Cata , acum astept sa vad ce ne-ai pregati si tu si te rog sa postezi capitolul curand . good
Va pup dulce pe amandoua dragele mele si bafta in continuare . kiss kiss
Sus In jos
SasukeloveSakura20
Genin
Genin
SasukeloveSakura20

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Campina
Nr. mesaje Nr. mesaje : 53
Puncte : 56
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa compun fanficuri despre Sasuke si Sakura , si chiar pot spune ca ma pricep la scris:D::P
Stare de spirit Stare de spirit : Energica , shi foooarte vesele

DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA  Empty
MesajSubiect: Re: DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA    DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA  I_icon19Sam 31 Mar 2012, 11:06

Heiii,
Uite ca am trecut si eu pe la ficul tau, si sincera sa fiu am ramas placut impresionata.Nu-ti lasa fanii sa te astepte, si hai cu next-ul cat mai curand!
Te pwp! a hug in love :;)
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA  Empty
MesajSubiect: Re: DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA    DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA  I_icon19Sam 31 Mar 2012, 11:48

Cum am promis am trecut si am citit. Sa stii ca este chiar reusit deci nu iti face griji. Greseli nu am prea vazut, dar nici nu le-am cautat heh Ce mai pot zice imi place , te pup dolshe si o astept pe catalina sa aduca urmatorul capitolul. Sunt sugura ca veti face un fic reusit! Si pentru tine am sa incerc sa aduc next-ul la My life is you dar nu iti promit nimic ingrijorat


Sus In jos
Kirara
Legend
Legend
Kirara

Merite deosebite :
DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA  J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Always beside you ♥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3431
Puncte : 4873
Reputatie Reputatie : 1187
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa stiu cand cazi !
Stare de spirit Stare de spirit : Fake Smile :)

DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA  Empty
MesajSubiect: Re: DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA    DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA  I_icon19Dum 01 Apr 2012, 12:49

Ei bine, uite ca in sfarsit trec si eu pe la ficul vostru daca tot ati vrut asta. ^^
E destul de bine pentru inceput insa mai ai ceva de munca.
Titlul mi se pare putin cam lung si era mai bine daca nu scriai toate cuvintele cu litera mare.
Ideea nu e cine stie ce pana acu, am mai intalnit ficuri de acest gen, insa vreau sa vad ce aveti de gand, daca o veti mai dezvolta pe viitor.
Descrierea nu prea este prezenta. Te-ai axat mai mult pe felul cum arata personajele si sa ne spui cu ce se ocupa fiecare insa asta e plictisitor la un moment dat. Mai ales ca din prima ne-ai spus despre fiecare cateva ceva cand ai fi putut sa mai astepti, iar cand apar in ,, peisaj '' , atunci sa scrii mai multe despre ele. Descrierea este foarte importanta si ca sa fie cu adevarat un fic reusit, axeaza-te mai mult pe descrierea sentimentala si chiar si cea a imprejurimilor. Figurile de stil sunt foarte importante, mai ales ca daca o sa va jucati amandoua mai mult cu unele cuvinte v-a fi mai bine. Incercati ca atunci cand scrieti sa va imaginati ca sunteti in pielea personajului, sa descrieti ce simte, ce vede.
Ai avut greseli de tastare, dupa ce scrieti, incercati sa recititi ca sa mai corectati din greseli:
,, ma-m'' - de fapt e : m-am
,, Aceiasi '' - vezi ca sa scrie >> aceeasi
Desigur ca mai sunt.
Si inca ceva, asezarea in pagina nu prea imi place. Lasati spatiu dupa semnele de punctuatie si dupa aceea continuati. Lasati spatiu intre dialog si descriere/naratiune ca sa arate mai bine.
Actiunea este cam grabita, incercati sa descrieti mai mult si sa mergeti ceva mai lent.
Sper ca nu v-a suparat comentariul meu deoarece nu asta am vrut. Oricum eu astept urmatorul capitol.
Spor la scris si la idei ! kiss
Sus In jos
Demi
Genin
Genin
Demi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : unde se astepta lumea mai putin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 107
Puncte : 121
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : asta spune tot: https://www.youtube.com/watch?v=CFFzZBJYMgk&feature=youtu.be
Stare de spirit Stare de spirit : Just fine

DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA  Empty
MesajSubiect: Re: DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA    DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA  I_icon19Dum 01 Apr 2012, 16:18

Cap. 2: Sasuke Uciha

Sasuke:

1 aprilie 2012, ora 8 dimineata. Incepe sa sune iar ceasul si, ca de fiecare data, il opresc tragand un foc in el. Foc de arma, desigur. Doar nu va ganditi ca cineva ca mine nu e inarmat pana in dinti! Eu sunt Uciha Sasuke, am 15 ani, iar in ciuda varstei mele sunt seful de la sectia anti-trafic din cadrul FBI impreuna cu Naruto , cel mai bun agent care poate fi trimis sub-acoperire, Shikamaru, geniul de la criminalistica, Neji, detectivul de la locul crimei, si Sai, cel care poate afla tot despre orice persoana oricand. Este o viata grea ca la fiecare pas te poti intalni cu cineva care poate fi traficant de orice. Imi amintesc ca ultima arestare am facuta acum ceva vreme. Nici acum nu imi dau seama ce a vrut sa spuna respectiva persoana.


~~Flaskback~~


Ciocan la usa si deja nu imi miroase a bine. Nu ii stiu numele adevarat, dar stiu ca in oras ii se zice Kapetanos. Bat dinou si aud o voce grava care ma intreaba cine sunt. Ce pot sa zic?
-Sunt Sasuke Uciha de la departamentul de anti-trafic din cadrul FBI.
-Ce?
-Va rog sa deschideti usa, altfel va trebui sa intru cu forta!
-Plecati! Nu va primesc!
Dau un picior in usa si se deschide fortat. Ma uit inauntru dupa el in timp ce am mana pregatita sa apuc pistolul in caz de orice. Echipa mea era afara si astepta sa le dau semnalul sa navaleasca in casa. Sunt cu ochii in 4 si tot nu imi pot da seama unde e asa ca le fac semn coechipierilor mei mascati si in momentul 2 holul casei se umple de persoane.
-Ori te predai de bunavoie ori iti intoarcem casa pe dos pana te gasim! Ai la dispozitie 2 minute sa te gandesti, iar dupa trecem la actiune! Ai inteles?
Ma uit la ceas si cronometrez 2 minute timp in care sunt in garda si pregatit sa atac orice miscare. Dupa ce timpul se scurge ma relaxez si zambesc.
-Baieti, faceti ce stiti mai bine. GO!!!
In 5 minute omul a fost localizat, imobilizat, incatusat si scos pe usa, numai ca in pragul usii a rostit ultimele sale cuvinte ca si cum ar fi rostit ultima lui dorinta: "Fluturele, trebuie sa zboare mai departe!". Defapt nu a rostit, mai mult a urlat catre o fata cu parul roz si ochii verzi care nu stiu cine era. Nu i-a rostit numele. Acea fata tipa la noi sa il lasam in pace ca nu a facut nimic, dar atata timp cat l-am localizat mai bine sa il eliminam.


~~EndFlashback~~


N-ai ce sa mai zici. Acum ca v-am pus in tema, ma gandesc ca ar trebui sa merg la munca, dar mai intai ritualul de dimineata. Intru in baie si fac un dus de 5 minute, ma spal pe fata si pe dinti, iar apoi imi fac freza mea obisnuita: in fata doua suvite rebel liber si la spate ciufulit. Ies din baie si ma indrept spre dulat. Cand vine vorba de haine nu stau sa ma uit sau sa ma gandesc "azi cum?" sau "azi cu ce?" ca toate sunt la unison: blugi inchisi la culoare, tricouri inchise si basheti. Cum le-as lua si le-as suci tot asa sunt imbracat in fiecare zi. Acum ca sunt si echipat cobor la bucatarie unde lumina soarelui predomina si imi fac iute o cafea. Ma asteapta inca o zi plictisitoare in care ma voi antrena la tir. De o luna de zile ma chinui sa inimeresc tintele din viteza, iar de fiecare data rezultatul a fost descurajator. Atat timpul cat si tintitul au fost, cum sar zice, varza. Acum hai, gata cu ganditul, trebuie sa ma urnesc din loc pentru ca altfel nu rezolv nimic. Ma uit la ceas si...mda...9:30.
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA  Empty
MesajSubiect: Re: DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA    DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA  I_icon19Dum 01 Apr 2012, 21:02

Hey fetelor , imi pare rau de intarziere !
Am avut o zii cam proasta si .... nu prea am avut chef de citit dar cu toate astea uite ca tot nu ma las de ce-mi place .
Asa deci sa vedem :
-Cata te rog sa fii mai atenta deoarece am observat greseli de tastare .
-Descrierea lipseste , iar actiunea ... pai sincer nu prea pot spune ca este grabita .
-Capitolul este cam scurticel , desii mi-as fi dorit sa fie mai lung .

Oricum este destul de bine pentru al doilea capitol . Multumesc de anunt si sper ca nu va-ti suparat de critica mea . rusinos
Bafta in continuare . kiss
Sus In jos
Anya
Special Jōnin
Special Jōnin
Anya

Sex : feminin Localizare Localizare : Racitania
acebook acebook : Nu exista! La pensie imi fac, va asigur!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1521
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 210

DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA  Empty
MesajSubiect: Re: DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA    DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA  I_icon19Lun 09 Apr 2012, 17:44

Capitolul 3-Intalnirea

Cu cateva minute intarziere , ajung la destinatie . Imi parchez masina si ma grabesc putin.
Ajung in fata depozitului si acolo vad un baiat de varsta mea , cu ochii negri ca noaptea , parul matasos , de culoarea onixului si chipul alb ca spuma laptelui .Acesta priveste nori pufosi si jucausi .
Pentru ai atrage atentia tusesc fortat.
Sasuke pov : Stau si ma gandesc la acea fraza si anume :"Fluturele trebuie sa zboare mai departe! ".De cand l-am arestat pe acel tip , numai la asta mi-e gandul . Desi nu stiu ce ar inseamna , simt ca e ceva important . Nu pot dormi noptile.
Gandurile imi sunt intrerupte de o fata cu totul roz.Mi se pare cunoscuta dar nu stiu de ce.
Ii zic un simplu : "Buna" . Aceasta cu o voce superioara imi zice : -Mda, buna?Tu esti cumparatorul?
Eu urasc persoanele care se cred mai bune decat alti , iar cand le intalnesc uit de tot.
-Cine ai vrea sa fiu papusa?zic eu nervos
Pe acelasi ton superior aceasta zice :
-Am , iubire , nu esti primul!
-Nu vreau sa stiu cati au fost inaintea mea.
-Mda cum zici .
-Domsoara , ai grija cum te comporti.Am o frumusete de arma care o sa te lase lata.
-Cum zici . Deci vrei sa vezi marfa?
Dau din cap afirmativ , iar aceasta imi zice sa o urmez .
Bun , m-am mai calmat . Bombonica asta ar fi mai draguta daca nu s-ar mai crede asa superioara .
Sakura pov :
Pentru ca-mi place de el , nu inseamna ca trebuie sa ma las calcata in picioare.In fata barbatilor trebuie sa impun respect . Dar totusi , gandul la el ma face sa tremur , dar nu de frica. Acum n-am timp sa ma gandesc la asta pentru ca am ajuns in fata depozitului . Deschid usa si il invit inauntru.Ii fac tot "turul" , iar la sfarsit acesta inreaba:
-Doar atat?
-Primesc marfa doar o data pe luna!Ce vrei mai mult?
-O sa cumpar un WALTER P-22 de 5 cm .
Iau respectivul pistol si-l impachetez.Cand sa facem schimbul , o bomba fumigena isi face loc prin geam.In cateva secunde toata incaperea era plina de un fum gros ce-l puteai taia cu (virgula) cutitul.Nu stiu pe unde sa merg .
Deodata simt cum cineva ma ia in brate . Aceasta persoana ma scoate afara si ma aseaza intr-o masina . Imediat am parasit acel loc .
In acele momente de panica am inchis ochii , iar acum ii deschid pentru a-mi privi salvatorul.Era chiar el .Cu o voce calda ma intreaba :
-Esti bine?
-Dda, multumesc!ma balbai eu.
-Am sa te duc acasa !deci unde stai?
Ii zic adresa si cad pe o mare de ganduri.Nimeni nu a mai facut asta pentru mine.In loc sa fuga si-a facut griji pentru mine.Ar trebui sa fac si eu ceva pentru el.Stiu ce o sa fac!
Dupa inca cateva minute de mers ajung in fata casei .
Sasuke pov :Am ajuns in fata casa ei . Pentru a dovedi ca sunt un domn , merg si ii deschid portiera si o conduc pana la usa casei.Aceasta ma saruta pe obraz si imi baga ceva in buzunar , apoi intra imediat in casa.
Imi duc mana la obraz si stau cateva secunde asa , apoi merg spre masina.
Dupa 20 de condus ajung acasa.Ma descalt si dupa ma trandesc pe canapea.Deodata vad ceva alb ce cade din buzunarul hainei mele. O ridic si se pare ca e o bucatica de hartie."Deci asta scotocea ea in geanta!" Ce atent am fost! I-am luat si geanta." zic eu. Intorc foaia si vad un numar de telefon , iar sub el era scri "suna-ma". Asta imi aduce aminte de discutia de dimineata cu seful intregii sectii .
~~Flashback~~
Vantul batea usor , scuturand frunzele copacilor.Pasarile ciripeau vioi . iar soarele stralucea mai puternic ca niciodata.
Nu apuc bine sa intru in sectie ca , secretara mea si ma anunta ca seful vrea sa ma vada.Grozav! "E o placere " sa-l vad pe sefu' . Dar n-am ce face!Ma indrept cu pasi inceti spre biroul sau , iar cand ajung bat usor la usa . Se aude un simplu "Intra".
-Ati vrut sa ma vedeti , domnule?zic eu
-Da ! zice acesta
Seful meu este un om de vreo 60 de ani , cu parul crunt , cu o mustata scurta si mic de statura.Acesta privea cerul cand am intrat dar acum, se uita fix in ochii mei .
-Sasuke , tu ai primit cazuli 4019-i , nu-i asa?
-Da , domnule!
-Bun! Vreau ca tu sa afli tot despre seful acestui clan . Gasca asta este cea mai puternica din tot orasul .Tu fiind cel mai bun agent , esti perfect pentru misiunea asta. Ma bazez pe tine!
-Sunt onorat , domnule !
~~EndFlashback~~
Si bomba fumigena de azi era a colegiilor mei . Trebuie sa trag de timp. Asta e slujba mea , dar totusi mi-e mila pentru fata aceea . Cum ar putea cineva sa puna o asa fata , in lumea slujba asta periculoasa?
Acum ar trebui sa stabilesc o intalnire cu bombonica aceea. Asa pot afla mai multe despre seful ei.
Iau bucatica de hartie si formez numarul , o voce calda raspunde :
-Alo?
-Buna ,sunt eu!Sti , cel care te-a salvat azi ?
-Oh , da! Buna!
-Stateam si ma gandeam , ai vrea sa iesim maine la un suc?
-...
Ei cam atat a fost!Sper sa va placa!Eu si Cata ne-am gandit sa punem cate o poza la fiecare sfarsit de capitol deci sper sa va placa!
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQi4CjPxmt-zU1hM-VJQUeLiik-EN1bBj_RWZfWj5RMXkBF86pH
Cam asa erau cei 2 dupa bomba fumigena , ma rog cu alte haine
P.S: stiu ca sunt multe dar va rog scuzati greselile de tastare!NU sunt in cele mai bune toane.


Ultima editare efectuata de catre Irina in Lun 09 Apr 2012, 18:02, editata de 1 ori
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA  Empty
MesajSubiect: Re: DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA    DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA  I_icon19Lun 09 Apr 2012, 17:58

Hey , capitolul este bun , insa ai cateva greseli de tastare si mananci anumite cuvinte .
Irinus ti-era cumva foame ? lough Glumeam , stai calma . Sper ca nu te-a suparat glumita mea . ingrijorat
Deci o sa avem si poze , mmm , asta-mi place . good job
Hai repejor cu nextul ca sa mai vedem ce se intampla . good
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA  Empty
MesajSubiect: Re: DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA    DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA  I_icon19Lun 09 Apr 2012, 23:03

Sunt buna de batut! Cu toate ca Irina m-a anuntat eu abia dupa ce m-a anuntat Catalina am trecut pe aici. Capitolele sunt frumoase. Astept next si promit ca nu m-ai intarzi! Va PWP dolshe bombonicilor
Sus In jos
Katherine Pierce
Special Jōnin
Special Jōnin
Katherine Pierce

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În spatele tău!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1626
Puncte : 1840
Reputatie Reputatie : 118
Hobby-uri Hobby-uri : Vorbitul 24/24 h.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cum mă găseşti.

DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA  Empty
MesajSubiect: Re: DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA    DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA  I_icon19Lun 09 Apr 2012, 23:39


Heeey Honey!

Se pare ca apar si eu prin peisaj, la acest fic frumos. happy2
Ai cateva greseli de tastare, intradevar, si actiunea este umpic cam grabita. dap !
Totusi...ar fi mult mai frumos sa aveti o descriere mai amanuntita. De ce? think
1.Face capitolul mai lung.
2.Asta ne va ajuta sa intelegem mai bine cam cum sta treaba.

Dialogul este pe alocuri cam sec, nu isi avea rostul. In rest ideea mi se pare originala, desi din amintirile mele prafuite cred ca am mai citit ceva de genul asta lough ...In rest totul e Ok, abia astept capitolul urmator, care sper sa vina curand. Cand il aduceti, sa ma anuntati si pe mine. good job
Va poop! kiss
Zbye! hi!

P.S: Sper ca nu v-am suparat cu comm-ul meu! unsure
Sus In jos
"Andra"
Chūnin
Chūnin
DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA  1491-27

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Arges
Nr. mesaje Nr. mesaje : 636
Puncte : 757
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : <3 Desenul <3
Stare de spirit Stare de spirit : ஐ♣♪☼ ♦ღ☺ ۩¶√۩♥ஐ

DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA  Empty
MesajSubiect: Re: DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA    DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA  I_icon19Mier 11 Apr 2012, 13:36

Scumpele mele!!!

Imi place ficul si chiar vreau sa ma anuntati de next, Cata hai repede cu scrisul!!!!!!

Va pupic pe amandoua...
Sus In jos
Demi
Genin
Genin
Demi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : unde se astepta lumea mai putin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 107
Puncte : 121
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : asta spune tot: https://www.youtube.com/watch?v=CFFzZBJYMgk&feature=youtu.be
Stare de spirit Stare de spirit : Just fine

DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA  Empty
MesajSubiect: Re: DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA    DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA  I_icon19Sam 14 Apr 2012, 21:57

Scuzati intarzierea, dar zilele astea sta la mine o prietena pe care n-am mai vazut-o de 4 luni si nici nu o sa o mai vad pana in vara :">. Sper sa va placa capitolul si poza special aleasa (din punctul meu de vedere)


Cap 4

Sakura pov:
-Stateam si ma gandeam , ai vrea sa iesim maine la un suc? se aude din telefon.
-Cu o singura conditie!
-Care?
-O sa vezi atunci. La ce ora vi sa ma iei?
-Pai, la 7 e ok?
-Sigur ca da. Sa nu intarzii! si ii inchid.
Bun, m-am facut cu o intalnire si deja presimt ca nu o sa iasa prea bine. N-ai ce-i face. Baietii sunt baietii, iar fetele trebuie sa se obisnuiasca cu sentimentul asta, mai ales aici in oras. Unde ramasesem...a da! sa vedem lista de top a traficantilor de anul asta (click...click...click...) CE? Kapetanos, adica tata, pe primul loc? Dar asta e... nu, nu, e imposibil. Doar a fost dus la zdup acum ceva timp. Ar trebui sa coboare in clasament. Si eu acum ce o sa fac ca sunt vanata peste tot, iar pe fete unde sa le trimit sau mai bine zis cum sa le previn? O sa ma gandesc eu la ceva...cel putin sper sa-mi vina vreo idee. Pana atunci trebuie sa imi fac alte griji. Eu oare maine cu ce ma imbrac? Deschid dulapul, despre care am uitat sa va spun ca e mare cat o camera, si ma uit dupa ceva hot, elegant, dar totusi cuminte si nu prea. Am pofta de club si trebuie sa ii ofer ceva pe masura. Oftez tare si incep sa dau "dulapul" peste cap pentru a gasi ceea ce caut.

~~Peste 2 ore~~

Ok, dupa multe si multe combinatii esuate, cred ca am gasit solutia salvatoare. Un maieu gri cu o fata desenata pe el, niste pantaloni scurti de blugi, o pereche de bascheti gri simpli, iar ca accesorii am un inel cu o pietricica neagra si o poseta gri. Asta sunt eu in varianta de seara, eventual noapte. Imi place sa ii las pe baieti cu gura cascata, iar daca frumuselul vine la 7 cum a zis, ei bine.. dar mai intai sa se tina de cuvant si sa vine. Ma pun in pat cu laptopul in brate si incep sa caut un film de groaza. Am de ales intre multe filme care imi plac mult, cum ar fi: "Faces of dead","Silent hill","The grudge","The exorcist","The descent","Casa de ceara" si mai sunt cateva, dar nu as vrea totusi sa va oripilez si sa nu mai dormiti la noapte. Ma uit prin lista si gasesc, o da, gasesc "Drag me to hell". Sting lumina si dau Play.

~~Dimineata~~

Ceas de doi bani! Pacat ca e facut din otel si orice i-as face tot suna. Dar pana la urma trebuie sa recunosc ca ceasul asta a adus religia in viata mea...pana acum nu credeam in Iad. Sa nu se inteleaga altceva...sunt crestina. Il iau iar si il arunc de perete ca aproape in fiecare zi. Ma trezesc pe jumate adormita, ma frec la ochi si ma duc la baie pentru ritualul de dimineata. Ma imbrac repede si imi verific mail-ul. Nimic?! Ei bine asta e ciudat de-a dreptul. In fiecare zi ma trezeam cu cel putin 10 mesaje. Inseamna ca azi am liber toata ziua, nu numai diseara. Ma duc de graba in bucatarie cu zambetul pe buze, imi fac o cafea si mananc repede ceva ca azi am chef sa ma duc la mall pentru niste cumparaturi de rigoare ca altfel o sa revin dinou la vechea intrebare: "cu ce sa ma imbrac azi?".

~~In jur de ora 6~~

Ajung acasa cu inspe mii de bagaje si obosita aproape moarta. Ma uit la ceas si...CE?! Aproape 6? Pai trebuie sa despachetez, sa fac dus, sa imi aranjez parul ,sa ma machez, sa ma imbrac si apoi sa vad si ultimele detalii. Dar daca nu apuc nu voi termina pana ajunge frumuselul. Incep sa alerg prin casa ca disperata si ajung mai rau obosita decat frumoasa. Intr-un final reusesc sa ma pregatesc din cap pana in picioare aratand boboc si ma duc in sufragerie sa il astept. Dau drumul la muzica la U-tv si incep sa ma invart prin casa, dar ma opreste soneria usii. Ma uit la ces: 7 in cap. Frumuselul s-a tinut de promisiune si a ajuns la timp. Acu'-i acu'. Deschid usa si raman foarte uimita cand il vad cat de bine arata in blugi inchisi si cu un tricou bleu-maren. Nu trece mult si primele cuvinte isi fac deja aparatia.
-Buna, hai intra! spun incercand sa imi ascund vocea uimita.
-Mersi. Arati bine in tinuta asta!
-N-am mai purtat-o pana acum. Ma bucur ca iti place si... si tu arati bine.
-Deci mergem sau ce facem?
-Imediat sunt gata. Sa imi iau geanta numai.
Mi-o iau, iar cand ma intorc il vad ca imi face cu ochiul. Zambesc dulce si merg cu el pana la masina parcata in fata curtii. Imi deschide usa ca un adevarat gentleman si intru fara sa mai zic nici un cuvant, ci doar cu un zambet dulce pe care l-am mentinut in viata de la acea actiune neasteptata facuta de el.


Ceva ce au uitat cei 2: https://encrypted-tbn0.google.com/images?q=tbn:ANd9GcRbi1LtvNbZaVUaq9scqTgGqnHZgPialsvWa8YpQJJ0hyQYYq5o ca sunt totusi copii
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA  J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA  Empty
MesajSubiect: Re: DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA    DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA  I_icon19Sam 21 Apr 2012, 22:26

Foarte frumos ficul kiss kiss!
Imi place ideea ..mi se pare interesanta.
M-a atras si titlul dupa aceea tot ce tine de acest fic.
Next repejor kiss kiss kiss!
Pupici kiss kiss kiss !
Sus In jos
Anya
Special Jōnin
Special Jōnin
Anya

Sex : feminin Localizare Localizare : Racitania
acebook acebook : Nu exista! La pensie imi fac, va asigur!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1521
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 210

DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA  Empty
MesajSubiect: Re: DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA    DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA  I_icon19Dum 22 Apr 2012, 14:47

Capitolul 5 -Intalnirea


Intra si el in masina si cand sa bage cheia in contact, cu o voce blanda ii zic :
-Inainte sa plecam , n-ai vrea sa sti ceva despre mine?
Acesta se uita la mine cu o fata gen "Aaaaa , am ratat ceva?" si cu o voce calma zice:
-Trebuie sa te aduc acasa la o anume ora?
La auzul acestor cuvinte rad putin , iar dupa zic :
-Nu , dragule! N-ai vrea sa sti cum ma numesc?

Sasuke pov:
Bun am obtinut o intalnire cu ciresica mea. O fi o munca grea si periculoasa dar are anumite avantaje : intalnirea cu ea si stai putin!Dam inapoi . Am zis eu ciresica mea?Oh cred ca bomba fumigena de azi m-a afectat.
Merg fac un dus si dupa ma bag la somn.

A 2 a zi pe la 6:30 :
OK!Nu stiu cum am reusit sa trec peste ziua asta ! Secundele , minutele , orele au trecut cu incetinitorul . Dar am avut si o consolare : azi am urmarit-o toata ziua pe dulcica asta.
Doame!Prin cate magazine a fost!A probat sute , nu , mi de pantofi , haine si accesori. Dar trebuie sa recunosc : fata asta are un corp , o mama, o mama; copii iesiti din camera .
Dupa ce ma asigur ca a ajuns bine la domiciliu , fug acasa imi fac un dus , ma aranjez putin si plec .
Gonesc pe strazile orasului .Copaci inverziti se zaresc peste tot . Pasarile zboara grabite de colo colo , adunand betisoare pentru cuiburile lor. Cerul incepe sa prinda o culoare portocalie ,iar cu trecerea timpului rozalie .
Ma gandesc oare cum de a acceptat sa iasa cu mine? zice egoul meu .Da dar nu era nevoita sa o faca . Cu un sictir neimaginabil ii zic : Hai lasa-ma !
Termin sa ma cert cu egoul meu si observ ca am ajuns la casa fetei . Imi incui masina si ma indrept spre usa . Nu stiu de ce , dar mi se pare ca (virgula) cu fiecare pas usa se departeaza . Terminand cu iluziile ajung in fata usii si cu sfiala sun la usa.
Um , um , um . Ma scuzati dar arata prea bine !Sunt trezit la realitate de frumusica , care ma invita in casa . Ii multumesc si nu ma pot abtine sa nu-i complimentez tinuta .
Hmm , tipa asta ma face sa fiu nerabdator asa ca o intreb daca mai plecam? Aceasta imi raspunde si se duce pana sus , dar inainte sa plece ii fac cu ochiul .
Oh Doamne !Stiu ca trebue sa fiu convigator si ca defapt acum muncesc dar nu trebuie sa ma implic asa mult . Asta va fi un caz greu . Oare cum o sa reactioneze , ciresica cand va afla asta ? Ma va ura , va crede ca am folosit-o. Nici nu vreau sa ma gandesc!
Dupa ce o ii deschi usa de la masina imi ofera un zambet mai dulce ca mierea . Urc si eu in masina dar cand sao pornesc aceasta ma intreaba daca n-am uitat ceva . Ma uit oarecum speriat si o intrebat daca trebuie sa o aduc la o anume ora acasa .Ii aud rasul cristalin si ma intreb
-Nu , dragule! N-ai vrea sa sti cum ma numesc? imi zice ea .
-Oh corect ! ii intind mana si zic :Sasuke Uciha .
-Sakura Haruno! Imi pare bine ! zice rozalia intinzand mana .
Sakura , deci . I se potriveste numele ca o manusa .
-Deci mergem sau stam aici ?
-Mergem !
Bag cheia in contact si pornim la drum . Am observat din prima clipa ca rozalia e imbracata de club . Daca vrea in club o s-o duc in cel mai tare club .
Sakura pov :
Sasuke Uciha de ce mi se pare asa cunoscut ? Poate am mai facut afaceri . Nea ! Mi la-s aminti !Orcum , trebuie sa aflu unde ma duce asa ca-l intreb . < Sper ca la club , asa cum mi-am dorit . In seara asta poate imi fac de cap cu frumuselul. > zice egoul meu. Mai taci ! ma rastesc eu la el .
-Ai auzit ? ma intreaba el
Binenteles ca n-am auzit asa ca ii zic :
-Iarta- ma !Unde ai zis ca mergem ?
-Ai nevoie de aparat auditiv sau ce? zice el
-Da am nevoie , dar la 87 de ani !
Ma uit la el si schiteaza un zambet in coltul gurii . Ce dulce e !
Sasuke pov : Oare o face special ? Mie nu-mi place sa repet de 5 ori si ma enervez , dar n-am cum sa o fac cu ea . E prea dulce , asa ca-i zic :
-Mergem la Alkattraz .
-Clubul sau inchisoarea ? zice ea si chicoteste .
Sper ca nu am sa te duc la inchisoare . Daca sa-r intampla nu stiu cum as reactiona .
-La club .spun scurt
-Am auzit ca e foarte tare .
Sakura pov :
Deci ma duce in Alkattraz . N-ai cum sa nu iesi mort de beat din clubul ala . Imi amintesc ca-mi povestea Temari , ca saptamana trecuta un amic de-al ei a iesit din Alkattraz , cu o alcolemie de 1 la mie . Tipul mai avea putin si intra in coma alcolica .Ti-am zis ca o sa ne distram ! zice "prea iubitul " meu ego . Poate nu esti pe locul 1 in topul mafiotilor , dar o sa fii in topul distractiei ! Ok m-a atins in punctul sensibil. Multumita acelui top acu sunt vanata rau de tot .
Ups . Iarta-ma ! Mda, prea tarziu .
Sasuke pov :
Bun mai avem putin si ajungem . gandesc eu
"Trag " cu ochiul la Sakura si vad ca si-a pus capul pe geam . Pare trista . Ce s-a intamplat oare ? OF , fetele astea ! Cine sa le inteleaga ? Dar trebuie sa o inveselesc si cred ca numai in club ii arde sa se duca . Ok mi s-a "aprins" beculetul .
Dupa inca 10 minute de condus ajungem langa club . Ii deschid usa rozalei si vad ca se indreapta spre intratrea clubului .
O iau de mana si ii zic :
-Nu pe acolo !
Ea se uita la mine ca la felul 15 si ma intreaba :
-Atunci unde ? observ in obraji ei o rosetea ca a unui trandafir.
-Ai sa vezi !
Spunand asta o iau la fuga ca nebunul.

Stiu ca a fost un capitol oribil si ca-i mai trebuie descriere dar iertati-ma inca muncesc sa ma perfectionez. Poza din capitolul asta : DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA  701305_sasusaku22


Ultima editare efectuata de catre Irina in Dum 20 Mai 2012, 16:14, editata de 5 ori
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA  Empty
MesajSubiect: Re: DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA    DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA  I_icon19Dum 22 Apr 2012, 14:55

Deci, nu mai am nici o vina ca nu am trecut pe aici mai repede pentru ca nu ma anuntat nimeni, pana acum 1 minut! Imi place mult ficul..dar mai incetiniti putin aciunea, si mai multa descriere. Va PWP dolshe si astept next si o patiti daca nu ma anuntati.


Edit din nou: Pentru a fi prima scriu ''dau edit'' apoi apas pe butonul de edit si imi scriu parerea despre capitol. Dar nu am explicat prea bine.


Ultima editare efectuata de catre Niki~Piki~Riki in Dum 22 Apr 2012, 15:02, editata de 2 ori
Sus In jos
Anya
Special Jōnin
Special Jōnin
Anya

Sex : feminin Localizare Localizare : Racitania
acebook acebook : Nu exista! La pensie imi fac, va asigur!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1521
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 210

DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA  Empty
MesajSubiect: Re: DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA    DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA  I_icon19Dum 22 Apr 2012, 15:01

La ce dai edit ?
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA  Empty
MesajSubiect: Re: DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA    DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA  I_icon19Dum 22 Apr 2012, 20:55

Ok , deci poza de la final îmi place mult . O am si eu în calculator . in love
Cât despre capitol .... Irinuş , e prea mult dialog , chiar prea mult . Ai fi putut adauga anumite replici prin descrierea indirectă si îţi mai trebuie descriere . Deci ăştia doi
au chef de prostiuare . yeah Lasă , lasă că mai au de aşteptat până la faza asta , aşa că dragilor .... răbdare . heh lough
Mersi de anunţ fetelor , vă kiss şi a hug .
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA  J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA  Empty
MesajSubiect: Re: DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA    DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA  I_icon19Lun 23 Apr 2012, 19:13

Ce capitol frumos!!!::X:XX:
Imi plac ficurle de genul asta cu mafie:X!
Multumesc pentru anunt! ^^
Devine din ce in ce mai interesant :X:X!!
Repede cu next! :X:X
Pupici kiss kiss kiss !
Sus In jos
SillyRia
Chūnin
Chūnin
SillyRia

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 713
Puncte : 755
Reputatie Reputatie : 20
Stare de spirit Stare de spirit : Bună

DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA  Empty
MesajSubiect: Re: DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA    DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA  I_icon19Mar 24 Apr 2012, 17:52

Irinaa o sa te baaat.
Tu citesti si lasi comentariu mereu la fic-ul meu dar mie nu imi zici ca si tu faci unul angry angry RUSINEE :.:
Te iert de data asta ca am suflet mare lough Imi place happy Si vreau next-ul biciuitor
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA  Empty
MesajSubiect: Re: DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA    DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA  I_icon19Sam 28 Apr 2012, 22:37

Hei kiss

Imi pare rau, rau ca nu am comentat pana acum. Ti-am spus ca o sa o fac, dar a intervenit ceva si dupa nu prea am mai intrat pe forum sad

Oricum, fic-ul este foarte frumos kiss
Imi place ideea, amandoi sunt adorabili in love Vad ca incepe sa se infiripe ceva dance2
Mai ai putin de lucru, dar toata lumea are. lough Putin mai multa descriere a sentimentelor si mai putin dialog, atunci totul e perfect kiss Daca te ajuta, eu ascult muzica mai lenta gen "Taylor Swift - Safe and sound ", "The Fray - be still" si imi vine inspiratia in descriere. Incearca, poate o sa iti foloseasca kiss

Spor la scris in continuare, abia astept next-ul kiss
Sus In jos
Demi
Genin
Genin
Demi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : unde se astepta lumea mai putin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 107
Puncte : 121
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : asta spune tot: https://www.youtube.com/watch?v=CFFzZBJYMgk&feature=youtu.be
Stare de spirit Stare de spirit : Just fine

DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA  Empty
MesajSubiect: Re: DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA    DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA  I_icon19Dum 20 Mai 2012, 16:12

Sorry la toti ca am intarziat atat cu capitolul dar am avut un program.... vai, vai, vai de viata mea ca numai asa nu o mai pot numi. In fine. Uite capitolul. Enjoy it ;)


Langa bar e un parculet destul de vechi, locul copilariei mele. Inca mai este ciresul batran langa care ma refugiam de fiecare data cand eram trist, iar acolo am de
gand sa o duc pe ea si sa-i ofer un sarut dulce. La cum se comporta cu cred ca a mai avut un prieten sau a mai sarutat pe cineva in trecut asa ca trebuie sa fiu foarte
atent sa nu fac vreo greseala.
-Unde ma duci? spune cu o voce fina si ingrijorata.
-Ai sa vezi, dar doar astepta. Mai avem un pic.
Dupa 5 minute de alergat iata-ne in fata ciresului. Sakura gafaie, semn ca e obosita. O iau de mana bland si o proptesc cu spatele de trunchi. O intreb daca si-a mai
revenit. Nu primesc decat o privire care ma evita. Ii e frica, dar n-are de ce.
-S-a intamplat ceva? spun in timp ce incerc sa ii gasesc privirea, dar fara succes.
Nu spune nimic, dar ochii i se umplu de lacrimi. Oare crede ca vreau sa o violez? Daca crede asta ei bine se inseala. O iau de mana si un fior ma trece din cap pana-n
picioare. Oare incep sa simt ceva pentru ea?


Sakura:

De ce am devenit asa vulnerabila? Parca acum cateva minute nu aveam nimic. Intradevar mi-e frica sa nu ma violeze, dar nici chiar asa. Oare incep sa simt ceva pentru
el? La acest gand lacrimile incep sa curga siroaie. Da, plang, dar plansul meu nu este ca la majoritatea persoanelor. Eu plang fara suspine, fara sa mi se sacadeze
respiratia sau, mai bine zis, fara sa fei superficiala. Mie doar imi curg lacrimile si tremur usor. Mai multa lume mi-a zis ca daca ma inchid si las doar atat sa iasa
ma voi distruge pe interior, dar nu ma inchid. Ma ia de mana si ma mai intreaba odata daca sunt bine. Ce pot sa ii zic... "stii, sunt bine, numai ca mi-e frica sa nu
ma violezi ca sa nu raman insarcinata si chestii dastea"? Dau din cap afirmativ si incerc sa imi revin. Ma ia de mana si se apropie incet. Inima imi bate sa imi sara
di piept. Nu stiu de unde atata agitatie. Probabil e un simplu sarut. Incerc sa ma calmez, dar el isi pune mana pe bratul meu. Tresar usor. Se apropie si mai mult, iar
din instinct inchid ochii. In secunda 2 buzele noastre dejau formau un sarut dulce, nu salbatic, dar suntem amandoi agitati. Primul meu sarut si vaaai, ma simt asa...
ciudat. Primul fior al dragostei ma cuprinde usor. Dupa un minut in care am stat si ne-am sarutat ma luat de mana si ma tras dupa el dinou. Baiatul asta chiar nu-i
constient ca incurand o sa-mi rupa mana? Dar il las ca nu ma trage tare. Ma duce direct in club si plateste pentru biliard. Oi fi eu fata, dar asta nu inseamna ca nu
stiu sa joc. Ma indrept spre coltul camerei ca sa iau un tac, iar Sasuke imi sare in fata.
-Hai mai intai sa iti arat cum se joaca.
-Dulceata, joc biliard de la 10 ani.
-Da? Atunci hai sa vedem cine are mai multa experienta.
-Facem si un pariu?
-De ce nu? Daca eu castig faci ce vreau eu o zi, iar daca o sa castigi tu, ceea ce e putin probabil, fac eu ce vrei timp de o zi. Batem palma?
-Batem palma!
Se da din fata mea si eu imi continui drumul. Iau cel mai mare tac pentru a avea stabilitate, iar dupa ma intorc la masa. Se uita la mine ca si cand nu as fi normala.
Ei bine, imi plac jocurile, sa ii pun pe baieti pe jar. Pe scurt: sa ma distrez. Sunt de gasca, iar tocmai dasta aproape tot orasul ma stie drept "Rozy". Se pare ca
din intamplari mai aflati voi cate ceva despre mine. Sa va spun scorul la biliard: eu sunt cu jumatatile, iar Sasuke cu plinele, eu mai am 2 bile pana sa bag neagra,
dar el se pare ca mai are doar una pana la neagra.

~~peste 30 de minute~~

Am pierdut? Dar cum se poate asa ceva? Am fost campioana, i-am batut aproape pe cei mai tari, iar baietasul asta abea a luat contact cu jocul asta si ma batut? Trebuie
sa admit ca e mai bun ca nine.
-Sa vedem papusa... pariul spune ca cel care pierde ii face celuilalt pe plac o zi, asa ca ziua ta incepe maine. Acum hai sa te duc acasa ca e tarziu.
Sa-mi pice fata si nimic mai mult. Ce nai...? Mai bine tac ca sa nu ma apuc sa injur aici ca descreierata. Vai Doamne, ce are de gand sa faca? Ma cutremura numai
gandul ca trebuie sa ii fac pe plac o zi, dar la ce reputatie de germanca am in oras trebuie sa imi respect promisiunea facuta. Iesim din Alkatraz si ma indrept spre
masina lui.

Sasuke:

Oare ce sa o pun sa faca ca sa ma amuze: sa o imbrac intr-un costum de iepuras si sa o pun sa sara prin casa sau sa o imbrac in clovn si sa organizez o petrecere
maine? Ei bine nu va spun. O droaie de ganduri imi trec prin mintea perversa, dar nu spun nimic. Dau doar un indiciu: o sa fie ceva la care nu va asteptati. Ma duc si
ii deschid usa de la masina, iar ea intra fara sa spuna nimic. Ma uit la ea si parca e prea matura. Si-a pierdut copilaria de mult. Ceva trebuie sa i se fi intamplat
in trecut. Ma duc si eu la volan, pornesc masina si intorc un pic privirea spre ea si o vad ca se uita la mine ca si cand ar arunca ace cu privirea. Auch, s-ar putea
sa doara maine cand va afla, dar acum o duc acasa.

















germanca = adica mereu la timp, nici un minut mai devreme sau mai tarziu; exacta; deseori rece.





http://th06.deviantart.net/fs70/PRE/i/2011/028/3/b/sasusaku_date_part_02_by_mesed-d38a791.jpg
Sus In jos
Anya
Special Jōnin
Special Jōnin
Anya

Sex : feminin Localizare Localizare : Racitania
acebook acebook : Nu exista! La pensie imi fac, va asigur!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1521
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 210

DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA  Empty
MesajSubiect: Re: DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA    DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA  I_icon19Joi 28 Iun 2012, 15:04

Dragi mei iertat intarzierea dar l-am adus dupa 100 de anii :
Cpitolul 7 - Mi-o vei plati!

Sakura pov :

Sasuke m-a adus acasa si imediat cum intru imi arunc cheile si geanta pe unde apuc.
Intru in camera si merg direct spre baie .Imi pregatesc cada si intreaga baie , pentru ca am de gand sa ma rasfat putin .
~~Dupa 20 de minute~~
Gata totul e perfect acum : baia e plina cu lumanarele care emana un miros dulce , cada e plina cu spuma si cel mai important , sticla de sampanie este la cel mult 20 de centimetri de cada .
Ma dezbrac si intru in cada . La primul contact cu apa calda o senzatie de placere mi-a invadat corpul.
In minte imi tot reapare momantul cand Sasuke m-a sarutat , iar si iar .
Oh, ce na**a ? De cand sunt eu asa slaba ? Pana acum imi era usor . Vedeam un baiat , ma jucam putin cu el pana obtineam ce vroiam si pa , la revedere . Dar el , el ma face vulnerabila . Oare ar trebui sa ma indepartez de el ?Ah , sunt prea obosita sa ma gandesc la asta , acum .
Iau o gura din sampanie si imi continui baia . Dupa 30 de minute ies din baie , cu un halat alb ca laptele si un prosop albastru in cap .
Ma arunc pe pat si incep sa-mi usuc parul .Dupa ce termin imi iau pijamalele pe mine . O rochita alba , din matase cu un decolteu generos , putin spus dar ma rog. Nu va uitati asa la mine , cadou de ziua mea de la Ino .
Azi a fost o zi lunga asa ca am de gand sa ma culc , dar inainte sa-mi verific emai-lul .
Click !Click ! La n****a ! Maine e sedinta . Toti mafioti care sunt cineva se duc .
Huh am noroc , e la 12 noptea . Sper sa nu ma puna Sasuke sa fac cine stie ce .
~~~ A doua zi dimineata ~~~
Am avut un somn dulce , cu vise cam , nu pentru copii .
Cobor scarile din marmura pana in bucatarie , unde imi torn o ceasca sanatoasa de cafea . Ma pregateam sa iau prima inghititura cand telefonul meu incepe sa sune . Minunat acum toata ceasca de cafea e pe peretele alb .
O sa se roage sa nu ma fi sunat orcine ar fi .
Iau telefonul in mana si ma uit la numele apelantului . Aualeu , au inceput sa mi se inmoaie picioarele , este Sasuke .
Cu o voce stinsa , spun un alo .
- Buna , pisicut-o . Am hotarat ce o sa facem azi , imbraca-te sport .
As fi vrut sa-i tin o intreaga predica ca mi-a zis pisi , dar cuvintele mi s-au oprit in gat si am zis doar un bine . Tremurat si acela .
Acesta imi spune ca vine sa ma ia in juma ' de ora si inchide .
Ura , ziua mea a devenit si mai agitata de dimineata . Daca acum e asa , oare la consiliu cum o sa fie ?
Acum nu am timp sa ma gandesc la consiliul ala , asa ca am inceput sa alerg prin casa ca nebuna .
Am hotarat sa-mi iau o pereche de pantaloni scurti roz , cu3 palme mai scurti de genunchi si o bluza fara bretele , care sa-l inebuneasca pe baitas .

Sasuke pov :
Mai tineti minte micul meu secret ? Acela ca sunt politist ? Ei bine , aseara cat am fost cu rozalia la intalnire , colegii mei au pus camere de supraveghere in toata casa , mai putin baie . Asta spre tristetea mea .
Acum ca am ajuns acasa , imi deschid leptopul . Oooo , tocmai iese de la baie .
O , Doamne cat de bine arata . Acum o sa se schimbe ? De ce nu o poate face in camera ? zice perversul din mine .
Oooo, inima , inima cat de sexy e fata asta . Ce decolteu , auci . Cred ca salivez deja .
O , mama cu asta mi-a venit ideea ce o sa facem maine .
Ok , am pornit leptopul . Vreau sa vad ce face , cand ii zic ca vin in juma de ora .
Saraca fata , alearga prin casa ca nebuna . O si faza cu cafeaua , Nu mai pot de ras .
Mai bine incep sa ma pregatesc . Imi arunc pe mine treiningul si ma urc in masina .
Ajung in fata casei rozaliei si o vad ca deja ma astepta . O , mama cu bluza aia ma face sa . Ia stai asa , si-a pus-o intentionat . Oohoho , deja o iubesc si mai mult . Am zis eu iubesc ? Nea , cred ca mi s-a parut .
Rozalia se urca in masina si ma saluta . Ii raspund si pornesc masina .
Dupa cateva minute de mers prin traficult aglomerat , am ajuns la destinatie . Aeroportul .
Sakura se uita speriata la mine si ma intreaba ce facem aici . Eu ii raspund simplu :
-Parasutism .
-Nuuuuuuuuuuuuuuuuuu . Am rau de inaltime .
Ii zic ca nu-mi pas a, ca eu am castigat pariul si fac cum fac si reusesc sa o conving sa se dea jos din masina .
Ne-am urcat in avion si am inceput sa urcam . 500 de metri , 1000 de metri si " destinatia " noastra 2000 de metri .
Pilotul ne face semn ca putem sari . Dar sakura se tinea strns de usa .
Reusesc dupa mult chin sa deschid usa si ii fac semn rozaliei ca poate iesi .
- In nici un caz .Nu fac asta
Asta sa o crezi tu papusa si o imping .
Singurul lucru care l-am mai auzit a fost :
-Mi-o vei plati , Uchiha

Atentie ! capitol necorectat .
Pai iata pijamaluta sakurei : good good good http://media.victoriassecret.com/product/185x247/V261952_092.jpg
Si poza capitolului DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA  Images?q=tbn:ANd9GcSIx0ul2KksWVYPuMR6VqzcT3Y22JDA5Mfl1a25KjSBj-X895Hj
da, stiu ca naruto si hinata nu apar , dar.... nu am ce face
Sus In jos
Demi
Genin
Genin
Demi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : unde se astepta lumea mai putin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 107
Puncte : 121
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : asta spune tot: https://www.youtube.com/watch?v=CFFzZBJYMgk&feature=youtu.be
Stare de spirit Stare de spirit : Just fine

DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA  Empty
MesajSubiect: Re: DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA    DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA  I_icon19Joi 28 Iun 2012, 15:17

=)) diabolic sasuke, dea dreptul demential :)) bun, acum e randul meu ;) sa vedeti voi ce am pregatit >:)
Sus In jos
Continut sponsorizat




DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA  Empty
MesajSubiect: Re: DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA    DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA  I_icon19

Sus In jos
 

DANGEROUS LIFE WHEN YOU ARE IN LOVE WITH CHIEF OF MAFIA

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-