Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Crazy Stupid Love Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Crazy Stupid Love Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Crazy Stupid Love

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

Crazy Stupid Love Empty
MesajSubiect: Crazy Stupid Love   Crazy Stupid Love I_icon19Sam 14 Apr 2012, 22:53

Capitolul 1

A new beginning

Kakashi p.o.v

Astazi e ziua cea mare…astazi o voi readuce la viata (nu ca nu ar trai) pe cea mai mare spioana international, cea care a ajuns sa imi fie ca o fica, care m-a facut mandru ca sunt seful acestei organizatii secrete de spioni pe nume W.O.O.P

Ei bine ca tot veni vorba eu sunt Kakashi Hatake, am 45 de ani, dar arat mai tanar datorita unei inventii create de mine si asistenta mea Sara (un robot ce are acces la toata cladirea Woop, si controleaza totul).

Dupa cum spuneam, astazi o voi decriogena (dezgheta) pe Sakura Haruno, cel mai puternic spion al meu. O tanara cu parul rozaliu, iar ochii verzi ca algele marii.

- Sara, incepe procesul de dezghetare a spionului.

Sakura p.o.v

Simt cum corpul meu incepe sa se miste. Usor imi deschid ochii, si il vad pe Kakashi. Nu s-a schimbat prea mult de cand am devenit eu spion pe la 18 ani. Ah…era sa uit, fica mea..cat as vrea sa o vad. Sunt sigura ca a crescut mare si a devenit o domnisoara in toata regula. Era sa uit, ma numesc Sakura Haruno, am 21 de ani, si dupa cum vedeti sunt un spion international.

- Kakashi…ai aflat ceva despre Sasuke? Adica….
- Imi pare rau Sakura, dar nu am alfat nimic doar ca e undeva ascuns, si nu pot da de el deloc. Zise seful meu cu o voce de “imi pare rau pentru asta".

E clar ca stia, doar el lucreaza pentru Angelica, acea infractoare. Sasuke...imi pare rau pentru ce am spus atunci, si as vrea sa il revad. Dar nu cred ca mai e cum era inainte. Totusi nu am de unde sa stiu, dar sper sa aflu.

Ma asez pe canapeaua in timp ce Sara imi aduce pudriera X, nu e orice pudriera, ci una mai speciala, si niste haine de schimb. Le iau si merg in biroul meu, unde iau pe mine o pereche de blugi negri mulati, un tricou albastru cu un decolteu generos, si o pereche de pantofi cu toc. Dupa ce imi usuc parul, il chem pe sefu` ca sa imi dea toate informatiile legate de Sasuke, apoi plec cu destinatia “acasa”.

Drumul pare linistit dar simt cum cineva ma urmareste. E destul de aproape, dar ma intreb cine e. Il ignor pe urmaritor si privesc orasul. Ce mult s-a schimbat Tokyo, fata de acum cativa ani. Da…parca ar fi trecut 100 de ani. Eh…lasand asta la oparte, ajung acasa. Ma intreb ce s-a intamplat cu firma mea si a lui Sasuke. Ei bine o sa aflu curand. Intru in curte, si ajung in fata usii. Cu teama pun mana pe clanta si deschid usa intrand inauntru. Urc sus pe scari la etajul doi unde era camera fetitei mele Juliette.
Ajung in dreptul usii si o deschid, iar scumpa mea fica statea in pat si se uita la televizor. Cum ma vede sta putin pe ganduri, apoi se da jos din pat si vine la mine sarindu-mi in brate.

- Mami….mi-a fost dor de tine, de ce m-ai lasat tu si tata singura doar cu dadaca? Zise ea imbratisansu-ma strans.
- Imi pare rau draga mea, uite, de acum nu o sa mai plec niciodata, eh doar la munca, dar in rest voi sta cu tine mereu. Ii spun eu fetei.

Doamne…cat de frumoasa e. Hai sa vo descriu putin. Are parul lung brunet ca al lui Sasuke, iar ochii verzi ca ai mei. E o frumusete de fata si sunt sigura ca va avea un viitor stralucit. Imi tresalta inima cand o vad. Pare asa de fragila si mi-ar fi teama sa nu fac ceva ca ea sa sufere. Fetita mea...o sa o protejez mereu de orice pericol si cand va creste poate imi va lua locul si va fi ea o spioana...o spioana mult mai buna ca mine.


Sasuke p.o.v

Ah….ce ma dor bratele si picioarele in timpul asta in care am fost criogenizat (inghetat). Ma intreb ce mai face Sakura, scumpa mea sotie. Da…pai sa va spun povestioara noatra cum a inceput totul dar mai pe scurt.

La 18 ani, a fost violate de un tip, si urma sa aiba un copil. Ceea ce Sakura nu stia era ca cel ce o violase era fratele meu geaman. Impreuna cu fratele meu mai mare Itachi am incercat sa il prindem dar degeaba. Dupa acea intamplare, am aparut in viata Sakurei intentionat, si cu timpul incepeam sa tin la ea foarte mult. Si asa ne-am mutat impreuna, si am dus o viata frumoasa cu mici complicatii.

Eu avand slujba de spion lipseam aproape in fiecare zi de acasa, iar Sakura la fel, pentru ca si ea e spion ca si mine. Cand trebuia sa nasca copilul mi-am luat liber pentru ca trebuia sa fiu langa ea, iar atunci la spital am primit vestea, ca aveam o fetita.

La varsta de 19 pe care o avea Sakura, iar eu 20, am aflat despre slujbele noastre, si ca agentiile noastre se luptau intre ele. Pana acum nu mi-am dat seama ca lucram pentru o raufacatoare, dar astazi am vazut totul si am dus o lupta grea de cateva ore, dar am castigat, iar lumea e in siguranta acum ca Angelica nu mai exista.

Revenind la poveste, dupa cum am spus, amandoi am fost criogenati dupa cum vad ca sa nu ne pierdem tineretea pentru un timp. Ar trebui sa avem in jur de 24-25 de ani.

Cam asta ar fi povestea, pe scurt. In acest moment mi-am pus uniforma de spion, si o urmaresc pe rozalie pana ajunge acasa. Vad ca déjà urcase sus unde cred ca e camera lui Juliette. Ies din ascunzatoare si merg inauntru in casa, indreptandu-ma inspre camera ficei mele. Sakura vazandu-ma….

VA URMA…..

Sper sa va placa acest prim capitol. Astept parerile si criticile voastre dar mai ales parerile voastre daca ar trebui sa nu sa continui acest fic. Arigatou, lectura placuta! V`am pupacit, ja ne! kiss kiss


Crazy Stupid Love Doqkc1

Those who are best suited to power, are those
who have
never sought it.
⊙ • ⊙ • ⊙



Ultima editare efectuata de catre Dεnnÿ ✖ Sakura in Dum 15 Apr 2012, 16:19, editata de 1 ori
Sus In jos
Anna-chan:)
Chūnin
Chūnin
Anna-chan:)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : oriunde si mereu altundeva <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 616
Puncte : 711
Reputatie Reputatie : 61
Hobby-uri Hobby-uri : desenez si scriu, cant la pian, citesc manga si ma uit la anime-uri
Stare de spirit Stare de spirit : mereu plictisita

Crazy Stupid Love Empty
MesajSubiect: Re: Crazy Stupid Love   Crazy Stupid Love I_icon19Sam 14 Apr 2012, 23:19

prima care comenteaza la acest fic nr1
e super fain!
da da da da da ......da si multi alti de da
trebuie neaparat sa continui ficul
sa ma anunti cand pui next
te-am pupat in love
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Crazy Stupid Love J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Crazy Stupid Love Empty
MesajSubiect: Re: Crazy Stupid Love   Crazy Stupid Love I_icon19Sam 14 Apr 2012, 23:27

Buna a hug
Avand in vedere ca trebuia sa merg de ceva timp la culcare... o sa fac gafe..
E draguta ideea, mai ales ca imi aduce aminte de Spioanele.. lough
Pai avand in vedere ca e doar primul capitol... nu stiu ce sa spun.
Sper doar ca vei continua restul ficurilor care le ai in desfasurare..
Astept capitolul urmator.
Spor la scris kiss
Un paste fericiti a hug



Crazy Stupid Love Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500


Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

Crazy Stupid Love Empty
MesajSubiect: Re: Crazy Stupid Love   Crazy Stupid Love I_icon19Dum 15 Apr 2012, 17:32

Buna, am adus nextul, si sper sa va placa. Va astept parerile si criticile. Lectura placuta si Happy Easter!!! Ja ne! kiss

Capitolul 2
Mama falsa

Autor p.o.v

Sakura vazand ca Sasuke e acasa, ii facea inima sa tresalte de bucurie. Pe cand sa mearga inspre el sa il salute pudriera X ii suna, iar ea isi ceru scuze mergand in baie.

- Kakashi, chiar acum trebuia sa ma deranjezi? Intreaba rozalia putin iritata.

Deodata in spatele ei apare un fel de agent secret. Purta o masca ce ii acoperea toata fata inafara de ochi. Cei doi incepura sa lupte corp la corp, dar din pacate Sakura a pierdut, iar tipul mascat a duso de acolo luandu-i locul Angelica care era deghizata in Sakura. Nu puteai gasi un defect in acea costumatie.

Cred ca va intrebati cum de Angelica traieste, ei bine cand se lupta cu Sasuke, bruentul a tras cu o raza de dezintegrare, dar ea a fost mai rapida si s-a transformat, lasand in urma ei ceva cenusa.
Si astfel Sasuke crede ca ea nu mai e.

Angelica deghizata in Sakura iese din baie zambind. Merge inspre Sasuke si il imbratiseaza, spunandu-i ca i-a fost dor de el.

Cei doi rup inbratisarea dupa care ii spun ficei brunetului sa merg in biroul lui sa vorbeasca ceva. Cum ajug in birou, Sasuke apasa un buton iar camera devine izolata fonic pentru ca era sigur ca o sa iasa urat. De ce? Ceva nu era in regula dupa parerea lui. I se parea ca totul e cam ciudat.

- Draga mea..sti…imi pare rau pentru trecut. Dar..ceva..ceva inca ma doare, si acel lucru era ca m-ai mintit in legatura cu slujba ta. Zise Sasuke jucand putin teatru dar vorbele lui fiind putin adevarate.
Brunetul era sigur ca acea fata nu era adevarata Sakura.

- Anata….eu am mintit..dar tu, care m-ai mintit in legatura cu slujba ta. Din cauza ta am nascut acel copil. Nu pot sa cred ca nu mi-ai spus despre fratele tau geaman rau. Nu pot sac red ca mi-ai ascuns faptul ca din cauza lui exista fica mea. Esti un gunoi Uciha, asta esti..te urasc! Ai auzit? TE urasc!! Zise rozalia nervoasa.

Acum era sigur. Sausuke stia ca Sakura nu stie cine a violato dar se pare ca Angelica credea ca ea stia despre acel lucru. Brunetul ii facu jocul femeii. Trebuia altfel nu putea afla unde e Sakura.

Angelica neavand ce sa mai spuna scoate un pistol si il indreapta inspre el gata sa traga.

- Haide..dai drumul! Trage odata, stiu ca asta vrei! Trage, ce mai astepti, stiu ca ai vrut sa scapi de mine de mult timp! Spune brunetul aproape rasindu-se la falsa sotie.

Ca tot veni vorba sa vo descriu putin pe aceasta Angelica.
Are parul blond, iar ochii de culoare gri. Ea e o raufacatoare, ce mai demult a vrut sa intre la Woop, dar nu a fost acceptata, apoi si-a creat propria agentie secreta de spionaj dar nu una buna ci rea.

Prima oara a creat niste clone. O clona a Sakurei, una a lui Britney, si una a Hinatei. Britney e o fata in varsta de 19 ani, parul blond, iar ochii de un rosu intens, iar Hinata are 20 de ani, parul brunet cu tente de albastru iar ochii lila. Cele doua au fost criogenizate la fel ca si Sakura pentru asi pastra tineretea in viitor.

Ei lasand asta la oparte sa revenim la present.
Angelica, conform planului nu il impusca pe Sasuke, prefacandu-se ca nu are curaj, apoi arunca pistolul jos.

Rozalia apasa butonul pe care l-a apasat brunetul si pleaca din incapere lasandu-l singur.

[][] Dupa o saptamana [][]

Sasuke p.o.v

Ah…dupa o saptamana de cercetari nu am descoperit nimic, doar ca acea femeie nu e sotia mea.
Ies din cladirea uriasa, care ca sa zic asa e firma mea, si ma urc in masina gonind pe strazile din Tokyo inspre casa. Cum ajung, vad usa larg deschisa. Intru inauntru, si raman mut vazand ca peste tot era un haos de nedescris.

Urc sus la etaj si ma indrept inspre camera Julietei. Deschid usa si…….

VA URMA…..


Crazy Stupid Love Doqkc1

Those who are best suited to power, are those
who have
never sought it.
⊙ • ⊙ • ⊙

Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

Crazy Stupid Love Empty
MesajSubiect: Re: Crazy Stupid Love   Crazy Stupid Love I_icon19Dum 15 Apr 2012, 21:09

Hey hey...pai am vazut ca mi`ati citit ficul happy
Desii as vrea sa stiu daca va place. Vreau sinceritate nu minciuna...pentru ca nu pre ar avea rost sa il continui daca spuneti ca va place cand defapt nu va place. ingrijorat ingrijorat
Ei bine nu insinuez nimic dar sunt curioasa daca merita sau nu sa il continui... happy
Cam atat am avut de spus.
Scuze pentru dublu post.
Ja ne!


Crazy Stupid Love Doqkc1

Those who are best suited to power, are those
who have
never sought it.
⊙ • ⊙ • ⊙

Sus In jos
Milkshake ♥
S-Class
S-Class
Milkshake ♥

Merite deosebite :
Crazy Stupid Love J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : New York
acebook acebook : Foloseste "url" , largesti profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3546
Puncte : 4549
Reputatie Reputatie : 702

Crazy Stupid Love Empty
MesajSubiect: Re: Crazy Stupid Love   Crazy Stupid Love I_icon19Dum 15 Apr 2012, 21:15

Fan Fic inchis la cererea autoarei. dap !


Once you go black you never go back
Sus In jos
Continut sponsorizat




Crazy Stupid Love Empty
MesajSubiect: Re: Crazy Stupid Love   Crazy Stupid Love I_icon19

Sus In jos
 

Crazy Stupid Love

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-