Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Tu , eu si restul lumii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Anna-chan:)
Chūnin
Chūnin
Anna-chan:)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : oriunde si mereu altundeva <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 616
Puncte : 711
Reputatie Reputatie : 61
Hobby-uri Hobby-uri : desenez si scriu, cant la pian, citesc manga si ma uit la anime-uri
Stare de spirit Stare de spirit : mereu plictisita

Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Tu , eu si restul lumii   Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 I_icon19Mier 06 Iun 2012, 21:14

prima, edit dupa.

si il iarta? il iarta?! el l-as ierta...
foarte frumos acest capitol, desi mi se pare cam scurtut... dar stii cum se spune ,,esentele tari se pastreaza in sticlute mici'' (sau, ma rog, ceva de genu')
multumesc ca m-ai anuntat, m-am grabit asa ca am fost prima!!! (de data aceasta)
ce pot spune ca astept cu ardoare nextul si tot felul de chestii de-astea, dar stii si tu ce toti vrem! deci in concluzie: spor la tastat! ai pupiceii mei! in love


Sarcina ta nu este să cauţi iubirea, ci doar să cauţi şi să găseşti toate barierele dinlăuntrul tău pe care ţi le-ai construit singur pentru a te feri de ea. – Rumi
Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 Images?q=tbn:ANd9GcT6RGTjevBuBsS0E__e8vGxQPgFVumJy0OgC3IbFVLWaTo7pXHs
A iubi o oră e ceva animalic, o zi e omenesc, o viaţă întreagă e ceva îngeresc, dar a iubi o viaţă întreagă o singură fiinţă, e ceva divin. -Paolo Mantegazza 


Ultima editare efectuata de catre Anna-chan:) in Mier 06 Iun 2012, 21:59, editata de 1 ori
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Tu , eu si restul lumii   Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 I_icon19Mier 06 Iun 2012, 21:45

Buna , Irinuca mamii ! a hug
Multumesc de anunt . Acest capitol pot spune ca a fost dragut . DAR , mereu exista cest dar , ai grabit foarte tare actiuhnea . Descrierea este prea putina , am observat ca ai incercat sa te axezi pe cea sentimentala , dar tot nu este suficient . Faci fraze lungi , iar semnele de punctuatie , in anumite locuri , nu sunt puse cum ar trebuii .
Ai avut foarte multe repetitii si a sunat rau . Sa ai mai multa atentie pe viitor .
Gestul cu trandafirul a fost foarte dragut . Astept nextul si sa ma anunti si in continaure . Bafta la tastat si pupici .
Apropo ... sa stii ca ai mai evoluat fata de primul capitol . dap !


Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
♥Ada♥
Chūnin
Chūnin
♥Ada♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Unde te astepti mai putin.... :D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 762
Puncte : 807
Reputatie Reputatie : 35

Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Tu , eu si restul lumii   Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 I_icon19Mier 06 Iun 2012, 21:58

Chiar m-ai surprins cu aparitia Hinatei. Era ultima persoana la care m-as fi gandit lough
Ma asteptam sa fie Sasuke care isi cerea iertare, dar nah trebuia sa vi cu ceva neasteptat well? awesome right?
Faza cu mesaju' si trandafirul de la usa a fost asa de draguta in love
Abia astept sa vad ce reactie va avea Sakura cand il va vedea. Aici nu sunt sigura la ce sa ma astept asa ca orice ai scrie tot ma surprinzi, asa ca astept next si.......
..............Te-am pupat si spor la scris ♥️


Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 Anigifmikito

What I feel? It's so hot and I am happy.
I want to stay with you forever. This... this is love?

My little fic ~> To The End Of Hope

Sus In jos
Fantoma
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Fantoma

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde nu vrei tu sa fiu.
acebook acebook : Foloseste "url" caci deformezi profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2335
Puncte : 2442
Reputatie Reputatie : 81
Hobby-uri Hobby-uri : Strict secret
Stare de spirit Stare de spirit : E complicat

Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Tu , eu si restul lumii   Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 I_icon19Mier 06 Iun 2012, 21:59

cat de minunat kiss kiss
Il adorrrrrr!!!
Ador acest capitol a hug a hug
Mi-a placut foarte mult si abia astept continuarea kiss


Be strong both in times of heavy and light can make you the winner

Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 Gfgfgfgfrtrte

Doar prieteni? (+16)
La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16
Sus In jos
Lexa
S-Class
S-Class
Lexa

Merite deosebite :
Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : București
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4873
Puncte : 5187
Reputatie Reputatie : 190

Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Tu , eu si restul lumii   Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 I_icon19Joi 07 Iun 2012, 00:19

Buuuuun! Cum am mai zis, il ador ! happy2
Astept sa pui continuarea si multumesc mult ca m-ai anuntat!
Ja ne ! hi!


Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 Tumblr_inline_mp6fzpDIS01qz4rgp

”Învingătorii nu renunță, iar cei care renunță nu ajung învingători.”
- Aristotel -
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Tu , eu si restul lumii   Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 I_icon19Sam 09 Iun 2012, 17:24

ba da , ne-ai surprins ca era Hianta nu Sasuke :))
Ma asteptam la el dar nu pot fi toate cele bune .
WOW , ,obsedat sa nu aiba cosmaruri mai este Sasuke , hai Saku , give him a chance , doar nu il lesi cu ochii priviti la luna nu?
Sau poate da , fa-l sa sufere :>:)
Deci , next si scuze ca am ajuns asa de tarziu puppy eyes puppy eyes


Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 Tumblr_mov08nWWlM1rkmjjzo1_500
There is nothing to be happy
Nothing with reason for smile
There is a sad moment
A moment to you have cry
                       -Also roses have die

~My Fan Fics~
Just Be Perfect!(+16)
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Tu , eu si restul lumii   Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 I_icon19Sam 09 Iun 2012, 22:18

bai , dar cu nextul ce faci ?

astept continuarea ,

sper sa ma anunti ,

ce sweet sunt astia doi ,

si hinata , tot respectul ,

astept cu nerabdare nextul ,

deci , next ,next , next

pupici du;ci de la crisu


Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 S6he8w
Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 Npi5xg
Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 2myt0zq




Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 R0b9k0
Sus In jos
Anya
Special Jōnin
Special Jōnin
Anya

Sex : feminin Localizare Localizare : Racitania
acebook acebook : Nu exista! La pensie imi fac, va asigur!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1521
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 210

Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Tu , eu si restul lumii   Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 I_icon19Dum 24 Iun 2012, 16:56

Atentie capitol necorectat si scris fara imaginatie ! Va anunt inca de pe acum ca acest capitol e oribil .


Capitolul 6 - Weekend


Ies in balcon , cu tot cu trandafiras si cu un zambet larg , sperand ca brunetul sa fie acolo . Ma " asez " din nou , langa fereastra deschisa si imi atintesc privirea direct spre blocul vecin . Il caut cu privirea , dar nimic .
"Hmm , totusi mai mult de atat nu pot cere . Adica el si-a cerut scuze , s-a gandit cum ma simt , chiar mi-a cumparat un trandafir . Totusi , doar pentru o greseala nu o sa stea mereu dupa mine . " zic eu in gand
Privirea acum imi este fixa pe betonul rece , iar zambetul meu de pe fata disparuse . Trandafirul , pe care il tinea aproape de chipul meu alb , acum "atarna " la cativa centimetri de beton .
Stau cateva minute si privesc in gol , punandu-mi o singura intrebare " De ce imi pasa atat de mult de el ? " Gasisem raspunsul potrivit , dar nu vroiam sa-l accept . Nu puteam , ma durea prea tare .
Intru in casa si incep sa fac tot felul de lucruri care sa-mi tina mintea ocupata . Am inceput cu temele , dar fara succes . Le-am terminat foarte repede . Incep sa ma gandesc ce pot face in tot weekend-ul .
~~Dupa 5 minute de gandire profunda~~
Hmmm , inca nu m-am hotarit , dar stiu sigur ca nu o sa stau in casa .Am de gand sa ies chiar in secunda asta . " Arunc " pe mine un tricou alb , o pereche de blugi negri pentru contrast si imi las parul liber pe spate . Imi m-ai iau o gentuta micuta neagra , in care pun telefonul , cheile si un pachet de servetele , apoi plec .
Cred ca stiti unde ma duc ? Binenteles , in parc , la cires .
Pasesc pe alea facuta din granit , iar pe marginea ei , poti observa cate un felinar si cateva tufisuri verzi . Ajung la bancuta si raman socata .
Pe banca statea , baiatul cu ochii negri ca smoala . Statea ca o statuie , bine o statuie care asculta muzica la mp3 .
Acesta imi smite prezenta si insi intoarce privirea spre mine . Pe chipul sau superb , isi face loc un zambet mai dulce ca mierea .
- Mult a durat pana ai venit .
Poftim ? In tot acest timp el a fost aici ? Oh , ce dulce !
Incerc sa-mi ascund mirarea din glas si-l intreb de cat sta acolo . Dupa cateva secunde de gandire , imi raspunde ca aproximativ de o ora .
Imi cer scuze ca m-a asteptat atat de mult si ma asez langa el pe bancuta .
-Nu , nu trebuie sa-ti ceri . Tu nici nu stiai ca sunt aici , plus ca nu m-am plictisit . Am ascultat muzica . imi raspunde el
Acesta se uita la mine , se uita si se uita . Dau din cap in semn ca daca a patit ceva .

Sasuke pov :
Chiar m-am simtit , nasol pentru cum m-am comportat . De asta am facut tot ce am facut . M-am simtit vinovat .
O tot priveam , incercam sa citesc ceva pe chipul . Dar acel chip alb , nu exprima mai nimic ce pot eu citi . Ma rog mai putin ca-i plac noptile albe ca si mie . Amandoi avem sub ochi niste cearcane de zici ca nu am mai dormit de secole .
Se pare ca rozalia a sesizat . Aceasta ma intreaba prin limbajul corpului daca am patit ceva . Nu are rost sa o mint asa ca-i spun ce "caut ".
Sakura imi zambeste dulce si ma , ma imbratiseaza , apoi vocea ei blanda imi sopteste un "da" .
Multumesc , Doamne ! Simt ca mi-am luat o piatra de pe inima .
- Deci , ce ai de gand sa faci weekend-ul asta ? o intreb eu
Rozalia , se incrunta putin si-si inchide un ochi . Cred ca inseamna ca nu are planuri .
Hmmm , daca nu are planuri , o sa ii fac eu .
Cu un zambet urias pe fata o intreb daca vrea sa-si petreaca restul zilei cu mine .
O intreb si un lan de trandafiri infloreste in obrajii ei . Ce dulce e fata asta !

Sakura pov :
El , tocmai mi-a propus sa-mi petrec ziua cu el ?
Oh ,Doamne nici in cele mai frumoase vise nu cred ca asta s-ar fi intamplat .
Incerc sa-i evit privirea si dau usor din cap, afirmativ . Eram nebuna sa ratez ocazia asta .
-Poti sa astepti pana ma schimb ? il intreb eu
Zambeste dulce si zice ca in juma de ora e in fata blocului meu .
Ma ridic de pe banca si incep sa ma indrep spre iesire . Fac cativa pasi , apoi imi intorc capul cat sa-l pot vedea . Oare visez ?
Hmmm , ar trebui sa merg acasa inainte sa-si dea seama ca-l privesc .
Va promit ca urmatorul va fi mai bun .


Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 4gj58z
Just gonna stand there
And watch me burn
But that's alright because
I like the way it hurts



Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Tu , eu si restul lumii   Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 I_icon19Dum 24 Iun 2012, 22:54

buna Irinuc . happy
nu stiu ce as putea spune despre capitol , nu s-au intamplat prea multe . Ai facut cateva repetitii si nu a suna bine absolut de loc .
Astept nextul , bafta la tastat si pupici . kiss


Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
Lexa
S-Class
S-Class
Lexa

Merite deosebite :
Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : București
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4873
Puncte : 5187
Reputatie Reputatie : 190

Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Tu , eu si restul lumii   Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 I_icon19Dum 24 Iun 2012, 23:49

Cum am mai zis, imi place mult. Nu am fost foarte atenta la greseli de tastere sau lucruri de acest gen.
Spor la scris si anunta-ma la next. kiss


Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 Tumblr_inline_mp6fzpDIS01qz4rgp

”Învingătorii nu renunță, iar cei care renunță nu ajung învingători.”
- Aristotel -
Sus In jos
♥Ada♥
Chūnin
Chūnin
♥Ada♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Unde te astepti mai putin.... :D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 762
Puncte : 807
Reputatie Reputatie : 35

Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Tu , eu si restul lumii   Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 I_icon19Lun 25 Iun 2012, 13:38

Buna! Hmm.... a fost mai scurt ca deobicei.
Asta a fost primul lucru pe care l-am remarcat.
Apoi...nu prea am ce comenta pentru ca nu s-au intamplatprea mute. Ma bucur ca Sakura l-a iertat si sunt curioasa sa vad ce vor face in weekend, asa ca... next!!!!!

Te-am pupat si spor la scris ♥


Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 Anigifmikito

What I feel? It's so hot and I am happy.
I want to stay with you forever. This... this is love?

My little fic ~> To The End Of Hope

Sus In jos
Fantoma
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Fantoma

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde nu vrei tu sa fiu.
acebook acebook : Foloseste "url" caci deformezi profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2335
Puncte : 2442
Reputatie Reputatie : 81
Hobby-uri Hobby-uri : Strict secret
Stare de spirit Stare de spirit : E complicat

Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Tu , eu si restul lumii   Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 I_icon19Mar 26 Iun 2012, 21:35

Mai bine?
Eu zic ca e foarte bine asa in love
Imi place ca s-au impacat si astept sa vad ce se va mai intampla in love
Cum te stiu eu pe tine ma tem ca o sa ma lasi sa astept mult crying


Be strong both in times of heavy and light can make you the winner

Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 Gfgfgfgfrtrte

Doar prieteni? (+16)
La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16
Sus In jos
Light
Genin
Genin
Light

Sex : feminin Localizare Localizare : Oriunde,oricand...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 121
Puncte : 135
Reputatie Reputatie : 4
Stare de spirit Stare de spirit : I'm not addicted…I'm just afraid of that voice that says ‘goodbye’

Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Tu , eu si restul lumii   Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 I_icon19Mier 27 Iun 2012, 17:35

Hei mamica! in love

Pai nu pot sa spun cat de mult imi place fic-ul. Ma tii ca de fiecare data cu sufletul la gura. Nu stii niciodata ce se va intampla. Imi place atitudinea personajelor si cum tu le pui in evidenta. Actiunea nu este grabita, nu stiu cum ar putea fi mai lenta, e buna asa, descrierea chiar imi place, atat de firava si e in balanta cu dialogul. Imi place ultimul capitol, fara imaginatie pe naiba:)) e superb.

Astept sa ma anunti si multe idei in continuare.

Light



Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 Scaled.php?server=341&filename=tumblrlysgosxltj1qlelp0

♥️Behind my smile is a hurting heart. Behind my laugh, I'm falling apart.♥️
♥️Look closely at me and you will see, the girl ♥️
♥️I am...isn't me.♥️
Sus In jos
KatKathleen
Jōnin
Jōnin
KatKathleen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Ma va gasi cine va vrea sa ma gaseasca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1269
Puncte : 1487
Reputatie Reputatie : 167
Hobby-uri Hobby-uri : Anime-uri :)
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare

Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Tu , eu si restul lumii   Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 I_icon19Mier 27 Iun 2012, 17:44

Hey Heyyy! a hug
Intr-un final ajung si eu la ficul tau, scuze intarzierea :">
Dar sa stii ca te descurci foarte bine, imi place cum scrii ( lejer, ai descriere si nu incarci cu dialog). in love
Si inca ceva, cand citesc imi textul imi transmite o stare linistitoare. Nu stiu sa explic, mi se pare ca totul e blajin, roz si pufos ❌happy
Deci astept nextul sa vad ce se mai intampla in love. Te rog mult sa-mi dai un PM cand il postezi ca nu cumva sa mai pierd vreun capitol. happy2
Spor la scris si la idei in love kisskisskiss
P.S Ultimul capitol nu a fost deloc oribil hmm...?!



Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 Tumblr_mdswzqCzv91rcgnl2o1_250 Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 Tumblr_mdswzqCzv91rcgnl2o4_r4_250
。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.:
Si atunci cand te apropii de mine
Inima imi spune sa strig,
Iar creierul sa tac.
Si nu stiu pe cine sa ascult,
Si nu stiu daca este bine...
Dar eu zambesc, pentru ca si tu zambesti la mine!

:。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.:
Sus In jos
Anya
Special Jōnin
Special Jōnin
Anya

Sex : feminin Localizare Localizare : Racitania
acebook acebook : Nu exista! La pensie imi fac, va asigur!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1521
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 210

Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Tu , eu si restul lumii   Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 I_icon19Vin 29 Iun 2012, 19:52

Bine , copii v-am adus next . Iertati-ma ca actiunea e asa grabita , dar unele lucruri trebuiau spuse doar prin dialog . Pai va recomand sa cititi capitolul cu piesa aceasta , deoarece este si.... o sa vedeti voi : https://www.youtube.com/watch?v=DHyJTpDFgc8

Capitolul 7 - Doar noi

Am fugit pana acasa , iar cand am ajuns acolo am intrat ca tornada . M-am indreptat imediat spre dulap . Il deschid si ma uit ca mata in calendar , ce sa port ? Mai stau asa cateva minute , apoi mi se aprinde un beculet .
Imi iau o rochita rosie fara bretele , lunga pana la genunghi . Pe deasupra , un fel de veste la " pachet " cu rochia .Imi las parul liber pe spate, iar in picioare imi iau niste pantofi rosii , cu toc de 7 cm .Ca acesorii imi iau un lantisor cu pandantiv in forma de inimioara si o gentuta plic in care imi pun cheile si telefonul. Ma dau cu parfumul meu preferat si sunt gata .
Imi arunc privirea la ceas si incep sa ma alarmez . Am intarziat cu 10 minute .
Cobor scarile blocului in graba si afara il vad deja pe Sasuke . Si el s-a schimbat : acum poarta o camasa albastra suflecata putin la maneci si cu gulerul ridicat in sus , niste blugi albastru inchis si un sacou maro suflecat pana la cot . Arata ca un model de-al lui Catalin Botezatu . Defapt pe langa ei , Sasuke este un ; Stai asa de cat timp stau si ma uit la el ? Ma intorc la realitate si observ ca privea copacul din fata blocului .


Sasuke pov :
Am intarziat putin , dar cine ar fi crezut ca e asa greu sa asortezi niste haine ?
Ajung in fata blocului rozaliei si cu usurare observ ca nu era acolo . Deodata se aud niste tocuri coborand pe scarile blocului . Imi intorc privirea spre usa si observ ca pe ea iese Sasakura .
Oh mama , fata asta arata ca , ca o zeita . Cu rochia aceia care ii sta atat de bine , acel zambet dulce si parful ei care-mi inunda narile ; ma , ma face sa ine, ooo Doamne .Ce tot zic ? Imi mut repede privirea spre un copac si sper ca ea sa nu observe ca o priveam ca un disperat .
Simt o mana calda cum imi atinge umarul . Imi intorc capul si dau de un zambet dulce ca mierea . Ii zambesc si eu rozaliei si o intreb daca putem merge . Aceasta , pastrandusi zambetul da afimativ din cap .
-Si unde ma duci ? intreaba ea
-Ai sa vezi . Oh , apropo arati minunat .
Incercand sa-si ascunda fata rosie , cu un glas aproape soptit zice un multumesc .
~~~cateva minute mai tarziu ~~~
Minunat am ajuns la locul stabilit , adica pe un ponton din lemn vechi . Pe partea dreapta a pontonului este o barcuta , de culoare alba , cu 2 vasle . O vad pe saraca fata nelamurita , ii zambesc dulce is ii zic sa aiba incredere in mine .
Sar in barca si dupa o incurajez si pe rozalie sa faca la fel . Cu obrajii ei imbujorati , se aruca in bratele mele .
O las sa se faca comoda is incep sa vaslesc . Cu fiecare vasla miscata ne apropia, tot mai mult . Arunc o privire in spatele meu si vad ca , inca putin si am ajuns .

Sakura pov :
Ok , locul asta e foarte romantic . Pot vedea tot orasul de aici . E un fel de ring de dans in mijlocul lacului . Totul e facut din lemn alb , undeva mai ascuns e un casetofon micut gri . Aici totul e decorat cu beculete mici , ca cele de craciun doar ca acestea sunt doar de culoare alba si" impletit " cu firele de la instalatie , sunt niste trandafiri rosii .
Toyul e superb aici ! E foarte romantic is oh , Doamne . Simt ca mai am putin si ma fac ca jeleu . Picioarele imi sunt moi , inima imi bate cu 100 de km pe ora , plus ca am mainile transpirate .
Il vad pe brunet venind spre mine , iar pe drum spunand ca isi cere scuze ca a trebuit sa-l astept . Il linistesc is ii spun parerea mea despre loc .Acesta roseste putin is zice ca , sunt prima fata are vede acest loc . Ahh , ce dulce .
Ma apropi de el , si-l intreb ce e cu casetofonul . Imi zambeste si apasa pe butonul play . De acolo incep sa se auda sunete mirifice ce formau ritmul pentru un vals lent . Sasuke se apleaca putin , isi intinde mana is ca un adevarat getalman , ma invita la dans .
Mai tineti minte ca ziceam ca ma transform in jeleu , acum chiar sunt . Nu stiu , DELOC sa dansez . Ia stai asa , eu nu i-am raspuns . Dau din cap cu emotii in forma de " da " . Acesta ma strange la pieptul sau bine facut , is imi sopteste dulce la ureche :
- Stai linistita ! Nu conteaza ca nu sti sa dansezi ! Doar lasa-ma pe mine sa conduc !
Amice , nu trebuie sa repeti de 2 ori pentru mine . Ma las in grija lui si parca nu-mi vine sa cred . Pana acum nu m-am impiedicat .E chiar bun !
E asa placut ! Ma simt protejata in bratele lui . Simt ca nimeni nu ma poate rani Dar din pacate , melodia asta nu tine 1000 de ani , cat as vrea eu . Din pacate s-a terminat . Brunetul imi da drumul cu grija ,si ma conduce pana la balustrada .
-Vezi , nu a fost asa rau . imi zice el
Priveam lacul , era asa linistit . Nimic nu tulbura apa . Este un motiv , pentru care m-a adus aici . Mai ales , a zis ca nu a mai adus nici o fata aici . Oare ma place si el ? Nu , ce lucru stupid pot spune si eu .
Adica , el e cel mai popular baiat din scoala , iar eu , eu sunt nimeni . Adica el e asa frumos , dulce is intelligent . Nu am cum sa ma compar cu el . Dar totusi , nu mai pot tine secret faptul ca-l iubesc . Macar , sa stiu ca lui nu-i place de mine si sa pot merge mai departe . M-am hotarat , ii voi spune .
-Ammm , Sasuke . Trebuie sa-ti zic ceva important . Eu ...
Brunetul isi intoarce privirea spre mine . Privirea ii era putin stanjenita , dar oare de ce ? Inca nu am spus nimic .
- Sakura, daca nu te deranjeaza , si eu trebuie sa zic ceva foarte important . Chestia e ca....
Cred ca va-ti prins ca pe piesa de la incepu au dansat . Pai iata poza cu ce au fost imbracati si in acelasi timp poza capitolului :Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 2Q==

Va rooog , spuneti-mi ca m-am revansat pentru ultemele 2 capitole care au fost jalnice
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Tu , eu si restul lumii   Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 I_icon19Sam 30 Iun 2012, 11:26

Irina a scris:
Bine , copii v-am adus next . Iertati-ma ca actiunea e asa grabita , dar unele lucruri trebuiau spuse doar prin dialog . Pai va recomand sa cititi capitolul cu piesa aceasta , deoarece este si.... o sa vedeti voi : https://www.youtube.com/watch?v=DHyJTpDFgc8

Capitolul 7 - Doar noi
( Doresc să nu mai văd aşa ceva. După ce pui numărul capitolului dai Enter pentru alt paragraf, iar numele titlului vine chiar sub el. De preferabil să ai un rănd liber între capitol şi titlul capitolului. Dacă face asta capitolul tău va fi mult mai plăcut la vedere. )

Am fugit pana acasa , iar cand am ajuns acolo am intrat ca tornada . M-am indreptat imediat spre dulap . Il deschid ( Aş dori să nu mai spui " Îl deschid, îl inchid ." Încearcă se dezvolţi pe cât posibil, totuşi Sakura nu este un robot. )] si ma uit ca mata in calendar , ce sa port ? Mai stau asa cateva minute , apoi mi se aprinde un beculet .
Imi iau o rochita rosie fara bretele , lunga pana la genunghi .( aici în loc de punct [ . ] trebuia să pui virgulă [ , ] ) Pe deasupra , un fel de veste ( Veste ? Cred că era vestă. Ai grijă cum scrii, unora le ia ceva până înţeleg ) la " pachet " cu rochia .Imi las parul liber pe spate, iar in picioare imi iau niste pantofi rosii , cu toc de 7 cm . ( Space, ai uitat de spaţiu liber ) Ca acesorii imi iau un lantisor cu pandantiv in forma de inimioara si o gentuta plic in care imi pun cheile si telefonul. Ma dau cu parfumul meu preferat si sunt gata . ( Fraza asta e foarte simplă, ai fi putut să o dezvolţi. De exemplu puteai să descrii mirosul parfumul şi în acelaşi timp adăugai mai multă descriere capitolului )
Imi arunc privirea la ceas si incep sa ma alarmez . ( Aici ar fi fost indicat să pui virgulă. ) Am intarziat cu 10 minute .
Cobor scarile blocului in graba si afara il vad deja pe Sasuke . Si el s-a schimbat : ( De ce pui două puncte ? [ : } Poţi face descrierea costumaţiei lui fără două puncte. Aceste două puncte se folosesc defapt când ai o enumeraţie. ) acum poarta o camasa albastra suflecata putin la maneci si cu gulerul ridicat in sus , niste blugi albastru inchis si un sacou maro suflecat pana la cot . Arata ca un model de-al lui Catalin Botezatu . Defapt pe langa ei , Sasuke este un ; Stai asa de cat timp stau si ma uit la el ? Ma intorc la realitate si observ ca privea copacul din fata blocului . ( Ultimile 3 rănduri au fost foarte încurcate. Mi-a luat ceva ca să inţeleg ce vroiai să reliefezi. Te sfătuiesc de acum încolo să nu mai intri cu o acţiune în altă acţiune. Adică ar fi fost mai recomandat să termini de scris gândul lui Sakura despre Sasuke şi după aceea să spui fraza : ,,Stai asa de cat timp stau si ma uit la el ? " Priceput ?


Sasuke pov : ( Okey am observat că faci asta foarte des la capitole. Mă ameţeşti, te rog nu mai trece de la o perspectivă la alta în acelaşi capitol. Unu la mână ne încurcă foarte mult şi doi nu este estetic. Dacă doreşti să scrii din perspectiva amânduror atunci fă un capitol din perspectiva lui Sakura şi următorul din perspectiva lui Sasuke. Aşa fac mulţi din scriitori şi e şi estetic mai plăcut.
Am intarziat putin , dar cine ar fi crezut ca e asa greu sa asortezi niste haine ? ( Remarcă fără sens. Propoziţiile tale trebuie să aibă un rost şi să nu fie seci, simple. Dezvoltă o propoziţie pe cât de mult poţi, dar nu atât de mult încât să nu mai pricepem nimic. )
Ajung in fata blocului rozaliei si cu usurare observ ca nu era acolo . Deodata se aud niste tocuri coborand pe scarile blocului . Imi intorc privirea spre usa si observ ca pe ea iese Sasakura .
Oh mama , fata asta ( Fata asta ?! Sună foarte ciudat, neartistic. Poate dacă ai fi înlocuit cu altceva, un exemplu : " Privirea mi-a căzut pe costumaţia ei, ce m-a lăsat plăcut suprins.. " Şi aşa mai departe, ai priceput tu. ) arata ca , ca ( Aici nu trebuia neapărat să pui aceea repetiţie a lui ,,ca ". Înţeleg Sasuke este uimit de cum s-a îmbrăcat Sakura dar nu toate sentimentele, stăriile trebuie exprimate prin cuvinte sau gânduri. Poţi face o descriere mai amplă. ) o zeita . Cu rochia aceia care ii sta atat de bine , acel zambet dulce si parful ei care-mi inunda narile ; ma , ma face sa ine, ooo Doamne ( Cred că nu sunt singura care nu înţelege aici nimic. Cum ţi-am mai spus termină de spus un gând, o descriere şi după bagi altceva pentru că nu mai înţelegem nimic. ) . ( SPace, spaţiu liber. ) Ce tot zic ? Imi mut repede privirea spre un copac si sper ca ea sa nu observe ca o priveam ca un disperat .
Simt o mana calda cum imi atinge umarul . Imi intorc capul si dau de un zambet dulce ca mierea . Ii zambesc si eu rozaliei si o intreb daca putem merge . Aceasta , pastrandusi ( Păstrându-şi, tu ai scris păstrânduşi. Nu este corect, greşeală gramaticală. ) zambetul ( Virgulă [ , ] )da afimativ din cap .
-Si unde ma duci ? intreaba ea
-Ai sa vezi . Oh , apropo arati minunat . ( Dialog sec, puteai să dezvolţi replicile sau să înlocuieşti vorbirea directă cu cea îndirectă. Mulţi faceţi greseala de a avea dialoguri seci. Încearcă pe viitor să nu mai fie seci, dezvoltă-le. )
Incercand sa-si ascunda fata rosie , cu un glas aproape soptit zice un multumesc .
~~~cateva minute mai tarziu ~~~ ( NU ! NU ! Să nu mai văd asta, nu pui ca la filme.. Doar dacă trece o zi-două. Puteai foarte frumos să spui aşa : ,, Peste câteva minute mai târziu ne-am stabilit locul, adică.... ". Priceput ? )
Minunat am ajuns la locul stabilit , adica pe un ponton din lemn vechi . Pe partea dreapta a pontonului este o barcuta , de culoare alba , cu 2 vasle . O vad pe saraca fata nelamurita , ii zambesc dulce is ii zic sa aiba incredere in mine .
Sar in barca si dupa o incurajez si pe rozalie sa faca la fel . Cu obrajii ei imbujorati , se aruca in bratele mele . [color=pink] ( Iarăşi. Puteai dezvolta aceste propoziţii, sunt simple. )[/center]
O las sa se faca comoda is ( Cred că era cu singurantă ,, şi " ) incep sa vaslesc . Cu fiecare vasla miscata ne apropia, tot mai mult . Arunc o privire in spatele meu si vad ca , inca putin si am ajuns .

Sakura pov : ( Din nou, ţi-am zis ce trebuie făcut. )
Ok , locul asta e foarte romantic . Pot vedea tot orasul de aici . E un fel de ring de dans in mijlocul lacului . ( Văd că ai potenţial foarte bun pentru descriere, dar ce nu te ajută pe tine este că faci propoziţiile prea scurte. Incearcă să le dezvolţi aşa cum ţi-am spus. ) Totul e facut din lemn alb , undeva mai ascuns e un casetofon micut gri . Aici ( În loc de aici , care sună ciudat puteai pune ,, locul ". ) ]totul e decorat cu beculete mici , ca cele de craciun doar ca acestea sunt doar de culoare alba si" impletit " cu firele de la instalatie , sunt niste trandafiri rosii .
Toyul ( Totul, presupun că voriai să scrii.) ]e superb aici ! E foarte romantic is oh , Doamne . ( Ar fi fost mult mai bine să fi pus virgulă în loc de punct. ) Simt ca mai am putin si ma fac ca jeleu .( Din nou mergea virgulă în loc de punct. ) Picioarele imi sunt moi , inima imi bate cu 100 de km ( 100 km ?! Nu sună logic, nu are logică. Ai fii putut pune de exemplu : ,, Inima îmi bătea cu putere aproape rupându-mi pieptul în două. " ) pe ora , plus ca am mainile transpirate .
Il vad pe brunet venind spre mine , iar pe drum spunand ca isi cere scuze ca a trebuit sa-l astept . Il linistesc is ( Din nou aceiaşi greşeală. Venea ,, şi ". ) ii spun parerea mea despre loc .Acesta roseste putin is( Din nou. Ori scrii foarte repede ori este o greşeală foarte mare. ) zice ca , sunt prima fata are vede acest loc . Ahh , ce dulce .
Ma apropi de el , si-l intreb ce e cu casetofonul . Imi zambeste si apasa pe butonul play . De acolo incep sa se auda sunete mirifice ce formau ritmul pentru un vals lent . Sasuke se apleaca putin , isi intinde mana is [color=pink] ( Din nou aceiaşi greseală. ,, şi ". ) [/center]ca un adevarat getalman ( Gentleman se scrie defapt. ) , ma invita la dans .
Mai tineti minte ca ziceam ca ma transform in jeleu , acum chiar sunt . Nu stiu , DELOC ( Nu trebuie să scrii cu litere mari ca să ne evidenţiezi emoţia. Emoţia este evidenţiată de cele mai multe ori de descriere, ce la tine lipseşte. Încearcă să nu mai pui onomatopee că să arăţi emoţia lui Sakura. ) sa dansez . Ia stai asa , eu nu i-am raspuns . Dau din cap cu emotii in forma de " da " . Acesta ma strange la pieptul sau bine facut , is ( Iar, aceiaşi greşeală. ,,Şi ". )imi sopteste dulce la ureche :
- Stai linistita ! Nu conteaza ca nu sti sa dansezi ! Doar lasa-ma pe mine sa conduc !
Amice , nu trebuie sa repeti de 2 ori pentru mine . Ma las in grija lui si parca nu-mi vine sa cred . Pana acum nu m-am impiedicat . ( Space, spaţiu liber. )E chiar bun !
E asa placut ! Ma simt protejata in bratele lui . Simt ca nimeni nu ma poate rani Dar ( Dar se scria cu literă mică, probabil ai greşit la tastare, ai mai mare grijă te rog. )din pacate , melodia asta nu tine 1000 de ani , cat as vrea eu . Din pacate s-a terminat . ( Pe lângă faptul că ai repetiţia lui ,, din păcate " mai sună şi anapoda, puteai să legi ambele propoziţii. Uite exemplu: ,, [.. ] din păcate această melodie nu va dura indeajuns încât să mă pot bucura de acest moment, iar acest lucru chiar se întămplă auzind cum ritmul valsului scade anuntând sfârşitul acestui mirifc dans. " Vezi ? Nu e greu. )Brunetul imi da drumul cu grija ,si ma conduce pana la balustrada .
-Vezi , nu a fost asa rau . imi zice el
Priveam lacul , era asa linistit . Nimic nu tulbura apa . Este un motiv , pentru care m-a adus aici . Mai ales , a zis ca nu a mai adus nici o fata aici . Oare ma place si el ? Nu , ce lucru stupid pot spune si eu . ( Propoziţiile seci. Încearcă să le legi dacă nu poţi să le dezvolţi. )
Adica , el e cel mai popular baiat din scoala , iar eu , eu sunt nimeni . Adica el e asa frumos , dulce is ( Aceiaşi greşeală. ) intelligent . Nu am cum sa ma compar cu el . Dar totusi , nu mai pot tine secret faptul ca-l iubesc . Macar , sa stiu ca lui nu-i place de mine si sa pot merge mai departe . M-am hotarat , ii voi spune .
-Ammm , Sasuke . Trebuie sa-ti zic ceva important . Eu ...
Brunetul isi intoarce privirea spre mine . Privirea ( Privirea, repetiţie, puteai să pui vigulă şi să nu mai pui din nou privirea. )ii era putin stanjenita , dar oare de ce ? Inca nu am spus nimic .
- Sakura, daca nu te deranjeaza , si eu trebuie sa zic ceva foarte important . Chestia e ca....
Cred ca va-ti prins ca pe piesa de la incepu au dansat . Pai iata poza cu ce au fost imbracati si in acelasi timp poza capitolului :


Wow wow wow ! După cum ai făcut o cerere de critică, uite-mă aici. Îmi aduc aminte că ai zis aşa : ,,Vă rog să fiţi blânde , dar totuşi să-mi spuneţi totul pe faţă ."
Ehh, aici nu prea am cum sa fiu blândă, deşi am vazut că ai deabea 12 ani. Foarte mult curaj din partea ta să începi să scrii de la 12 ani. Ţin să te anunţ un lucru, nu ca un critic, să zicem ca un prieten. O să fie greu să ajungi la un nivel înalt, mulţi au aşteptării mari. Stai calmă, nu ai să mori aşa am fost şi eu crede-mă. -.- Oricum, revenind, dragă nu aş avea cum sa fiu bâlndă şi totuşi să spun pe faţă.
Ori una ori alta. O critică spune totul pe faţă, acum dacă într-un mod blând nu ştiu. Depinde de critic. Eu ţi-am picat bine, e prima mea critică, dar nu duc lipsă de exeprienţă am mai dat critici la viaţa mea. Ce o să-ţi spun eu acum te va ajuta foarte mult şi sper să nu te bosumflii că nu e nimeni rău.

In primul şi în primul rând să nu mai faci niciodată o descriere de tipu : ,, Sunt X, am Y ani " şi după să-mi spui ochii ce culoare au, ce mănâncă bea sau respiră. E foarte neartistic şi inestetic. Când scrii nu poţi să te exprimi cum faci cu colegii. A scrie este o artă ce îl include pe om într-un univers paralel cu lumea unde numai el poate decide ce se va întâmpla în următoarea secundă. Este un Dumnezeu al operei sale. Sper să fii înţeles la ce m-am referit.

Titlu : Sincer, este o alegere foarte bună. Mie una îmi place şi chiar are ceva ce te atrage. Frumoasă alegere.

Idee: Păi nu pot să zic că e originială şi că m-ai dat gata. Dar nu e nici foarte rea. Atitudinea lui Sasuke mă surpinde totuşi. Nu ar fi trebuit să fie un băiat rău ? Sau indiferent măcar ? Seamnă foarte mult cu Sakura. Asta e ceva nou pentru mine. Totuşi ideea trebuie dezvoltată, mult mai dezvoltată. Tu te bazezi doar pe schiţă. Din schiţa aia tu trebuie sa desprinzi ramuri ce sunt reliefate ca întâmplări originale şi pline de suspans. La tine lipşeşte asta din cauza lipsei descrierii.

Descrierea: Ei bine la tine lipseşte în proporţii mari. Te-aş sfătui să înlocuieşti onomatopeele cu descriere şi să încerci pe cât poţi să descri sentimentele şi stările pe care le suferă protagoniştii. Nu e greu, dar trebuie să ai răbdare. Am observat că ai evoluat de la primul capitol. Presupun că acum îţi e mult mai uşor să scrii un capitol, te simţi în largul tău. Dar te rog nu uita de descriere. Este un mod principal de expunere ce se foloseşte în ficuri, cărţi chiar şi filme. Te sfătuiesc să citeşti multe ficuri şi cărţi. Cu cât mai multe cu atât mai bine.

Estetica: Sincer lasă de dorit. Aş dori să laşi un rănd liber între capitol şi titlu, între titlu si capitolul în sine, dar să laşi şi între paragrafe de un rând. Aceste lucruri conferă o estetică mult mai plăcuta. Scrisul. Te rog decide-te la o culoare, de preferabil alb. Să nu mai scrii cu negru pentru că nu este citeţ şi nu prea văd ce scrii. Oi avea eu probleme cu vederea, dar nu mai scrie cu negru nici cu culori intense. Cum ţi-am zis de preferabil alb.
Pe lângă acestea alege un mod de a pune în pagină capitolul. Poţi pune titlu în centru, împreună cu numele capitolul iar restul să îl laşi normal. Şi pe lângă acestea alege fontul Comic Sans, e cel mai bun şi cel mai citeţ.

Ortografia: Ai greşeli de tastare, am observat că scrii ,,is" în loc de ,, şi". Pe lângă asta în acest capitol nu ai avut atât de multe greşeli de ortografie pe cât ai avut în celelalte capitole. E un progres ce trebuie luat în vedere. Felicitări.

Acţiune: Ce pot spune ? Este foarte grabită şi nu-mi place. Trebuie să o iei lent, nu te împuscă nimeni dacă ai acţiunea lentă. Ba deloc, acţiunea lentă conferă suspans ficului şi este preferabil să nu fie grabită. Deci te rog nu te grăbi când scrii, poţi mai mult.

Dialog: Sec, ca la copii de 6-7-8 ani. Te rog dezvoltă repliciile daca nu înlocuieştele cu vorbirea indirectă că nu se supără nimeni. Ştiu că îţi e mult mai lejer să scrii un dialog scurt, pentru toţi e mai uşor dar nu e... literar.

Păi draga mea cam atât am avut de spus. Sper să nu te fii demorlizat ci din contră să te provoc să te dezvolţi, eu am să te mai urmăresc pe parcurs să văd dacă ai ascultat de sfaturiile mele. Să nu te laşi de scris, ai potenţial. Mult succes şi să sperăm că următorul capitol o să fie o reuşită.


Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
G.M.G
Genin
Genin
G.M.G

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Suceava
Nr. mesaje Nr. mesaje : 485
Puncte : 538
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : Sa navighez pe net,sa ies cu prieteni,sa practic sporturi etc...
Stare de spirit Stare de spirit : Binisor

Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Tu , eu si restul lumii   Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 I_icon19Sam 30 Iun 2012, 16:17

Imi place ficul...este interesant si abia astept sa pui nexti kiss



https://www.youtube.com/watch?v=eDJSUzrBx8Y&feature=related
Parca era magie,
Parca era un vis,
Parca eram o floare...
O floare-n paradis.
Totul parea o gluma,
Un basm din strabuni
Ce niciodata
Nu avea stricaciuni.
Dar pana la urma,
Parca am inteles
Ca nu era o gluma,
Ca nu era un vers.
Era copilaria,
Ce repede-a trecut.
Era o fericire ce traia de demult.


My Fic: https://sasu.forumgratuit.ro/t1340-boys-before-flowers
https://sasu.forumgratuit.ro/t3379-for-you-i-will-try
:music:G.M.G:music:
Sus In jos
Fantoma
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Fantoma

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde nu vrei tu sa fiu.
acebook acebook : Foloseste "url" caci deformezi profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2335
Puncte : 2442
Reputatie Reputatie : 81
Hobby-uri Hobby-uri : Strict secret
Stare de spirit Stare de spirit : E complicat

Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Tu , eu si restul lumii   Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 I_icon19Dum 01 Iul 2012, 11:45

Vad ca cei doi incep sa se apropie unul de altul in love
Foarte frumos asa ca astept next si te rog sa ma anunti. a hug


Be strong both in times of heavy and light can make you the winner

Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 Gfgfgfgfrtrte

Doar prieteni? (+16)
La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16
Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Tu , eu si restul lumii   Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 I_icon19Dum 01 Iul 2012, 13:00

oau cat de dulce poate sa fie ficul asta in love in love in love in love !!!!!!! mai ca imi vine sa-l mananc pe dragalasul de sasuke happy2 draga mea astept cu nerabdare next-ul la acest mic colt de rai in love si daca nu te superi sa ma anunti si pe mne puppy eyes


My hands are at your throat I think I hate you
We made the same mTu , eu si restul lumii - Pagina 2 Yvf
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Tu , eu si restul lumii   Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 I_icon19Dum 19 Aug 2012, 17:57

buna ,

foarte faianta acest capitol ,
mi-a placut chiar foarte mult ,
imi pare nespus de rau ca nu am mai trecut de mult pe aici ,
sper sa ma anunti de continuare ,
crisu te pupaceste


Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 S6he8w
Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 Npi5xg
Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 2myt0zq




Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 R0b9k0
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Tu , eu si restul lumii   Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 I_icon19Dum 19 Aug 2012, 18:59

am trecut si eu pe aici si imi place ficul
te rog adu nextul cat mai repede
te-am pupat spor la scris kiss kiss kiss


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Tu , eu si restul lumii   Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 I_icon19Dum 07 Oct 2012, 17:29

Fan Fic Sasuke&Sakura blocat la cererea autoarei.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Continut sponsorizat




Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Tu , eu si restul lumii   Tu , eu si restul lumii - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Tu , eu si restul lumii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-