Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Mori pentru mine - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Mori pentru mine - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Mori pentru mine

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

Mori pentru mine - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mori pentru mine   Mori pentru mine - Pagina 3 I_icon19Dum 04 Noi 2012, 11:18

uuuuu superd capitolul dar ca si cealalta fata din innainte mea inca nu mi se pare ca sakura si sasuke se indragostesc sau ca macar st 20% sa zicem de aporpiati:o3 sper ca in capitolele urmatoare sa reiasa ca se mai apropie si ei puppy eyes kiss bafta si spor la scris in continuare ;;)


My hands are at your throat I think I hate you
We made the same mMori pentru mine - Pagina 3 Yvf
Sus In jos
xCalliopeXx
Genin
Genin
xCalliopeXx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Calarind bateria Duracel
Nr. mesaje Nr. mesaje : 180
Puncte : 201
Reputatie Reputatie : 17

Mori pentru mine - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mori pentru mine   Mori pentru mine - Pagina 3 I_icon19Lun 05 Noi 2012, 18:32

Wow!! Taree!!! Hai cu Next ca mor aici de nerabdare!!!
Superrbb!!! Vreau Nextul acela uimitor ce ne tine cu sufletul la guraa si cu lacrimile in barba!!
Ms ca m-ai anuntat , Spor la scris

Kiss ^ -^ Hug



" I'm still hoping it's you and me in the end. "


[img]Mori pentru mine - Pagina 3 4tpttl[/img]









Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Mori pentru mine - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mori pentru mine   Mori pentru mine - Pagina 3 I_icon19Vin 09 Noi 2012, 22:48

Deci...
Sa inteleg ca pana la urma ala e bun, nu?
Sau se preface?
Daca se preface il ia tata cu toporu..hehe...
SAkura vorbeste?!
Ma bucur pentru ea
Dupa trei ani e un omo normal cu norma intreaga=)))
Nu prea am ce comenta
Stii ca imi place mult ficul tau
Si imi va placea pana voi muri!
Astept next-ul
Si te pup dolshe


Mori pentru mine - Pagina 3 Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
Mori pentru mine - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Mori pentru mine - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mori pentru mine   Mori pentru mine - Pagina 3 I_icon19Mier 26 Dec 2012, 20:15

Fic blocat din cauza inactivitatii.



Mori pentru mine - Pagina 3 Cooltext1711025034_zps229023de
Mori pentru mine - Pagina 3 Ce8ad790-fd7f-4db5-9259-2cb048296843_zpsijqlfu7c
Mori pentru mine - Pagina 3 Cooltext1711027093_zps8e33cb1d
Mori pentru mine - Pagina 3 Cooltext1711027790_zps698ad8da
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
Mori pentru mine - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Mori pentru mine - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mori pentru mine   Mori pentru mine - Pagina 3 I_icon19Sam 05 Ian 2013, 20:01

Fic redeschis la cererea autoarei.
Spor la scris si imaginatie ! a hug



Mori pentru mine - Pagina 3 Cooltext1711025034_zps229023de
Mori pentru mine - Pagina 3 Ce8ad790-fd7f-4db5-9259-2cb048296843_zpsijqlfu7c
Mori pentru mine - Pagina 3 Cooltext1711027093_zps8e33cb1d
Mori pentru mine - Pagina 3 Cooltext1711027790_zps698ad8da
Sus In jos
Theona Theo
Genin
Genin
Theona Theo

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Oare....?!La PC....:))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 207
Puncte : 233
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : My entire life it's an entertainment....
Stare de spirit Stare de spirit : Merge....se poate si mai bine !

Mori pentru mine - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mori pentru mine   Mori pentru mine - Pagina 3 I_icon19Lun 07 Ian 2013, 00:54

Hey lume hi!! Se pare ca am cam dat-o in bara, nu crying? Imi pare foarte rau ca postez atat de greu si ca sunt neserioasa nervi!, insa nu voi renunta niciodata la fic ike. As vrea sa le multumesc tuturor care inca imi mai citesc creatia a hug, am spus-o si am s-o mai spun: INSEAMNA ENORM PENTRU MINE in love. Nu stiu sa raspund la intrebarea "De ce?" think , decat prin cuvantul fericire happy2. Asta este ceea ce simt eu atunci cand vad ca si altii se bucura de creatia mea si ca mi-o citesc rusinos. Inca o data, multumesc T-U-T-U-R-O-R cititorilor mei kiss. Sper sa ma ridic la asteptarile voastre happy.
P.S.: multumesc foarte mult si moderatoarei ~ Deya ~ hi! pentru ca a fost draguta cu mine (stie ea despre ce vorbesc aici ;;) ) si in acelasi timp, as vrea sa ma revansez pentru intarzierea mea fata de ea, dedicandu-i acest capitol la care am lucrat intens, timp de multe saptamani (le-am si pierdut numarul :| ).



Capitolul XIII
Elementul Divin



-Iti voi raspunde pe rand la intrebari. Pe scurt, voi extrage toata puterea jinchuurikilor si o voi sigila in Statuia Gedo. Astfel il voi reinvia pe Jubi, devenind stapanul lui. Ma voi folosi de chraka sa pentru a-mi imbunatati puterile oculare si pentru a activa o anumita tehnica. Un super genjutsu in care imi voi proiecta ochii pe luna: Tsukuyomi Infinit, care va controla fiecare om de pe planeta. Asa voi unifica lumea. Se va instaura o era fara ura si razboi. Totul va deveni una cu mine, totul va fi unit. Asta e planul "Ochiul Lunii". Dupa o pauza de cateva secunde, se scarpina nervos in cap, apoi ofta obosit, in timp ce se aseza la marginea patului, langa mine. Atmosfera devenii tensionata, provocandu-mi fiori pe sira spinarii. Ma temeam din ce in ce mai mult de intrebarile pe care le pusesem. Deja incepusem sa regret ca mi-am deschis gura atat de devreme. Mi-era frica de cursul pe care l-ar putea urma discutia. Am inghitit in sec, fiind pregatita sa-l ascult, insa acesta nu-si gasea cuvintele. Era ca si cum ar fii incercat sa faca imposibilul. Mici semne de nervozitate ii conturau corpul, insa abia daca le puteai observa, dar la o privire mai atenta, distingeai usor cat de des i se misca pupila ochiului dezgolit de masca. Dar probabil ca imi imaginasem. Poate asa era el...

-Tu reprezinti cea mai importanta parte a planului meu, sau mai bine spus, ceea ce se afla in interiorul tau este absolut necesar pentru "Ochiul Lunii". Puterea ingerului pe care o detii, nu este nimic altceva decat constiinta lui Zece Cozi. In urma cu 1000 de ani, atunci cand acesta a fost impartit in noua bestii diferite, cea mai importanta parte a lui Jubi a fost eliberat in mod iresponsabil de catre Eremit. Acesta nu se astepta ca Zece Cozi sa aiba o constiinta, fapt ce a dus la ratacirea sa, a singurii parti umane a demonului. Ea nu are forma, marime, sau ceva propriu. Nu poate fi masurata sau cunoscuta de catre nimeni cu exactitate. Este doar alba. O culoare atat de curata, de pura si de luminoasa... parca ar fi ceva divin. Un inger. Am putea spune ca acea cantitate enorma de chakra din interiorul tau este Elementul Divin al lui Jubi. Cu alte cuvinte, acest inger despre care stiai pana acum, nu este nimic mai mult decat personalitatea lui Zece Cozi. Fara acesta piesa, reinvierea lui Jubi e imposibila, prin urmare, si unificarea lumii. Am nevoie disperata de ajutorul tau! Ai sa mi te alaturi la crearea unei lumi pasnice?

Chiar nu stiam ce sa zic. Ramasesem blocata. Eram uimita de tot ceea ce aflasem. Nu stiam daca sa ma bucur pentru ca in interiorul meu se afla categoric ceva bun si puternic, sau sa fiu trista pentru ca eram o parte dintr-un monstru. Nu puteam reactiona intr-un fel. De altfel, nici nu eram sigura ce ar trebui sa fac, nu pentru ca nu imi doream ca lumea sa fie fericita si sa traiasca in pace, ci pentru ca ma indoiam putin de bunicu'. Pacea absoluta... pare putin tras de par... S-apoi, alt lucru neclar ar fi: daca el are nevoie de ceea ce se afla in interiorul meu, eu cum voi putea continua sa traiesc fara o parte din mine, o parte cu care m-am nascut? Nu va lasa un gol imens? Atunci, ce se va intampla cu mine? Nu stiu de cat timp meditasem asupra acestor idei, insa pana la urma mi-am facut curaj sa intreb:

-Vrei... sa mor pentru tine? nu vroiam sa spun asta, insa, din nu stiu ce motiv, nu m-am putut controla. Cuvintele, stinse si incerte, au iesit singure din gura mea. Parca nu fusesem eu, insa eram perfect constienta de vocea mea. Simteam cum sangele mi se urca la cap in asteptarea raspunsului. Imi era din ce in ce mai cald, si chiar vroiam sa aud raspunsul. De data asta eram decisa.

-Nu. Da. Ambele. De fapt, adevarul este ca nu vreau sa te mint. Ceea ce iti cer eu, exact cum ti-ai dat si tu seama, implica moartea ta, insa nu pentru mine, ci pentru noi toti. Dar, fiind planul meu, nu vreau sa dau vina pe nimeni, deci...da, iti cer sa mori pentru mine. Nu imi doresc sa te presez. Este alegerea ta, si o voi respecta, dar as vrea sa intelegi ca sacrificiul nu este altceva decat producerea de lucruri sfinte.

Ce ar trebui sa fac? Stiu ce este bine, stiu ca ar trebui sa mor pentru lumea asta, doar fiecare avem cate un scop in viata. Nu inteleg de ce nu sunt convinsa de lucrul asta cu toata fiinta mea. Pana la urma, nu mai am nimic pe lume. Nici familie, prieteni, sau macar o casa. Mi se pare convenabil ca ceva atat de inutil si nefolositor ca mine sa fie sters de pe fata pamantului. Nimeni nu-mi va duce lipsa. Va fi ca si cum nici macar nu am existat. Insa, desi ratiunea imi spunea cum stau lucrurile, inima mea se incapatana sa se impotriveasca. Dar la ce folos? S-apoi, vorba aceea: "Nu te increde in inima, iti vrea doar sangele.". O viata ca a mea, nu mai poate continua. Suferinta nu duce spre viitor. Insa, daca ar fi sa mor acum, singurul meu regret ar fi ca il las singur pe White. Nu merita asa ceva. El e la fel ca mine, de asta nu il pot parasi. Nu stiu de ce, dar am zambit, insa amar. Un gand foarte sincer imi trecu prin minte. Aveam de luat o decizie grea. Trebuia să aleg: ciumă sau holeră. Amuzant, nu?

-Da. Am zis ironic. Gata, asta este. Nu ma mai pot razgandi. Am spus-o. In fond, nu exista idei gresite, doar drumuri alese prost; nu exista moarte, doar cea mai simpla cale de scapare; nu exista miracole, doar magie ieftina. Trebuie sa ma resemnez. Daca rolul asta mi-a fost dat in acest joc, o sa-l joc, totul e scris, nu depinde de noroc. O lacrima mi-a alunecat pe fata alba si trista. Aceste ganduri ma apasau foarte tare. Incercam sa fiu puternica si nepasatoare, insa durea foarte tare. Ma simteam oribil stiind ca o sa mor. Vreau calauza sa-mi care napasta.

Dintr-o data am simtit o mana care m-a atins usor pe fata. Mi-am ridicat privirea spre bunicul meu, si l-am auzit pe acesta intrebandu-ma daca sunt sigura. Am inghitit in sec si i-am spus adevarul: un simplu, dar foarte serios "Nu.". M-a privit cateva secunde, apoi s-a apropiat de mine si m-a luat in brate. Ma strangea bland si calduros. Era bine.

-E-n regula. Nu fii asa de trista! Nu trebuie sa mori acum... Adica, ceea ce vreau sa spun este ca vor mai trece cativa ani pana sa reusesc sa capturez si restul bestiilor. Ma bucur insa ca esti de partea mea. Iti promit ca nu te voi trada niciodata.

Inima imi batea cu putere. Eram fericita stiind ca de acum inainte va fii cineva care sa ma astepte, in care sa ma pot increde. Am inspirat adanc incercand sa ma calmez. Imi parea bine de decizia pe care am luat-o dupa ce auzisem acele cuvinte. Asta sunt eu, si trebuie sa ma accept. Puterea aduce cu sine responsabilitati mari. Asta e blestemul meu. "Cine sunt eu?". Nu conteaza. "Ce vreau eu?". Nu e important. "Ce simt eu?". Multe. Dar doar un pic pot descrie in cuvinte. E rau, dar asta e. Ma voi obisnui... sper. Un zambet gingas mi-a aparut pe fata. Nu vreau sa mai plang sau sa fiu trista, pentru ca ar fi o risipa de timp. Timpul... el le va decide pe toate. Fii vesel si sa nu-ti pese.

Bratele proeminente ce imi inconjurau bland firavul trup, usor, usor, au inceput sa se departeze, asa ca am fost nevoita sa imi iau la revedere de la imbratisare. Imediat mi-am sters micile cristale de la ochi, apoi, deodata, bunicul m-a prins de brat, astfel obligandu-ma sa ma ridic din pat. Ma tragea dupa el, fara sa scoata vreun cuvant. Cred ca vroia sa ma duc undeva, sau sa-mi arate ceva. Nu stiam unde mergeam, nici nu aveam nevoie. Atata timp cat el era cu mine, nu mai conta. Aveam un sentiment ciudat de puternic cand ma atingea, dar imi placea, caci imi facea inima sa bata. Ma simteam in siguranta in preajma lui, desi abia daca stiam ceva despre el. Instinctul imi spunea ca era un om bun.

In ochii mei se oglindea spatele unui barbat inalt, cu o statura impunatoare, facand parte dintr-un decor stramtorat de peretii unui hol, luminat slab de cateva lumanari, astfel conturandu-se o atmosfera misterioasa. Ma simteam micuta cand priveam in sus, spre bunicul meu. Linistea ce ne inconjura, era sparta in repetate randuri de pasii mei grabiti, insa nu dura mult pana ce ajunsesem in fata unei usi albe. Bunicul a deschis-o, iar printr-un gest galant, mi-a facut semn sa intru, acesta urmandu-ma imediat. Nu-mi venea sa cred ochilor! Pe langa faptul ca ma aflam intr-o camera absolut superba, White era si el acolo, intins pe un covor gri. Inima mi se umplu de bucurie cand l-am vazut. Un impuls nebunesc m-a facut sa ma duc spre el si sa-i strang la piept enormul cap. Ma jucam cu urechile lui, in timp ce-l sarutam usor pe ochi si pe nasuc. Parca nu-l mai vazusem de un car de ani! White se trezi si el intr-un final si incepu sa ma linga pe fata facandu-ma sa rad cu lacrimi. Ochii sai negrii ca doua margele erau asa de plini de viata, dar dintr-o data, isi schimba radical starea, incepand sa maraie. Isi incordase toti muschii din corp si isi zburli blana. Corpul sau imens tremura de furie, si apoi am inteles. Il vazuse pe bunicul meu.

Reactia lui White ma speria. Mraiturile sale deveneau din ce in ce mai infricosatoare, asa ca n-am avut incotro: m-am suit pe spatele sau, iar apoi mi-am pus mainile peste ochii lui. I-am soptit la ureche sa se linisteasca si apoi i-am dat un pupic pe cap. White este un animal foarte bland si istet, nu-i sta in caracter sa se comporte asa. Stiu ca il ura pe bunicul meu din cauza acelui episod, insa era vina mea, asa ca trebuia sa-l calmez. Dupa cateva secunde se linisti. Am rasuflat usurata si am coborit de pe spatele lui, dupa care mi-am cerut scuze pentru comportamentul lui White. Bunicul facu cativa pasi spre mine, insa se opri la o distanta semnificativa si se aseza pe vine. Cu miscari precise isi intinse mana dreapta spre fata lui White. Acesta isi apropie usor botul de palma bunicului meu, incepand sa o adulmece, dupa care isi retrase capul. Urma un moment de liniste. Speram sa se inteleaga, pentru binele amandurora. Si apoi, se intampla miracolul: bunicul isi puse mana pe capul lui White, lucru care parea sa nu-l deranjeze. Am zambit la vederea acelei scene, insa momentul de "iubire" dintre cei doi nu persista mult timp caci vocea bunicului se facu auzita. Aceasta ma anunta ca trebuia sa mai vizitam o incapere.M-am ridicat de jos, desigur, ajutata de mana politicoasa a bunicului meu, apoi i-am facut semn lui White sa ma urmeze.

Acelasi hol, aceleasi zgomote, aceesi atmosfera.

In scurt timp, ajunsesem sa coboram numeroase trepte. Fiecare clipa care se scurgea facea ca intreg locul sa para tot mai mare. Locul asta imi amintea de palatul mamei si tatei, si era diferit de holul sunbru. Ferestre pline de lumina, cu design rustic, dominau peretii. Treptele erau acoperite de un covor rosu, avand la margini detalii aurii. Totul parea foarte ingrijit si linistit. Intr-un bun sfarsit, pasii bunicului se oprira in fata unei alte usi. Bineinteles, imi deschise usa, lasandu-ma sa intru prima, fiind urmata de White, apoi de el. Incaperea in care intrasem semana cu o camera de zi, imsa era foarte frumoasa, si totusi simpla.

Zgomotul usii care se inchise in urma mea ma facu sa imi mut privirea in spate, amanandu-mi cercetarea camerei. Bunicul se apropie de mine, apoi ma lua de mana, conducandu-ma spre o canapea. Nu intelegeam de ce ma adusese aici, dar cred ca trebuia doar sa am rabdare. Ma asezasem pe acea canapea, White intinzandu-se la picioarele mele. Am oftat vazand lipsa de maniere a sa, dar ce sa-i faci?! E mic si nu stie. Bunicul se puse langa mine, foarte aproape, apoi isi puse mana dreapta deasupra umerilor mei, pe canapea. Inima imi batea foarte tare, iar obrajii mei incepura sa capete o culoare rumena. Nu inteleg de ce ma emotionasem atat de tare. Mi-am mutat privirea in fata, dorind sa gasesc un punct pe care sa ma pot concentra, ca sa pot sa ma calmez, insa s-a dovedit a fi o idee proasta, caci am intalnit privirea rece a brunetului care aproape ca ma strangulase. Mi-a fost foarte frica de infatisarea lui, insa mai apoi, am descoperit ca erau prezenti si ceilalti membri Akatsuki.

-Sakura, acestia vor fi servitorii tai de acum inainte.



https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQNr7TXXuDUFSOWtP6B7VV2fk7Sbp75B-YSRry1U8zNxwX73oar -camera in care l-a gasit Sakura pe White ( stiu ca arata cam prea moderna pentru grafica din Naruto, insa cred ca e mai bine sa pun poze decat sa descriu, caci o astfel de descriere ar fi plictisitoare si fara sens )
https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTEGo-ySOb0l6tIwGhcL6h3HCw99CrV_B1AQYXiHld6KHsLX9qB -bunicul Sakurei



●●● Imi trag puterea din ura. ●●●
●●● Frica ma face PuTeRNIc. ●●●



Mori pentru mine - Pagina 3 Scaled.php?server=69&filename=203yj


●●● Daca Dumnezeu e raspunsu', am gresit intrebarile, ●●●
●●● Si iata reapar iar si iar FrUStrArILe. ●●●
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
Mori pentru mine - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Mori pentru mine - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mori pentru mine   Mori pentru mine - Pagina 3 I_icon19Lun 07 Ian 2013, 01:30

Buna scumpa kiss.
Iti multumesc in primul rand ca mi-ai dedicat acest capitol, m-ai facut fericita :x.
In al doilea rand iti multumesc ca m-ai anuntat si sper ca asa vei face in continuare.
Capitolul este...SUPERB... :x..
Imi place cum descrii la nebunie, nu ma plictiseste deloc ceea ce este bine. ^^
Sasuke ( sau Itachi ) si cei din Akatsuki servitorii Sakurei..?.asta suna interesant si presimt cateva intamplari de neuitat :> .
Astept next-ul si sper ca repede. :x
Te pupa dulce, Deya kiss.



Mori pentru mine - Pagina 3 Cooltext1711025034_zps229023de
Mori pentru mine - Pagina 3 Ce8ad790-fd7f-4db5-9259-2cb048296843_zpsijqlfu7c
Mori pentru mine - Pagina 3 Cooltext1711027093_zps8e33cb1d
Mori pentru mine - Pagina 3 Cooltext1711027790_zps698ad8da


Ultima editare efectuata de catre ~ Deya ~ in Lun 07 Ian 2013, 16:35, editata de 1 ori
Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

Mori pentru mine - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mori pentru mine   Mori pentru mine - Pagina 3 I_icon19Lun 07 Ian 2013, 08:55

insfarsit ai adus next-ul in love !!!
A fost absolut superb in love
M-a facut a nu-mi mai iau ochii de la ecranul Pc-ului lough
Si lucrurile au luat o intorsatura grozava in love
Deabia astept sa vad ce se mai intampla puppy eyes
Sper sa aduci next-ul curand si multumesc din suflet ca m-ai anuntat puppy eyes !!!
Te=am kiss !!


My hands are at your throat I think I hate you
We made the same mMori pentru mine - Pagina 3 Yvf
Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

Mori pentru mine - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mori pentru mine   Mori pentru mine - Pagina 3 I_icon19Lun 07 Ian 2013, 10:38

Waaah! Rusine sa-mi fie ca nu am venit pe aici mai devreme! Rusine de 1000 de ori! Imi pare rau, si stiu ca tu ma anunti de fiecare data, dar ce in capul meu de nu trec? nervi! Ah! Cat imi place! Se complica povestea, dar tu scrii in asa fel incat sa intelegem cu totii. Imi place mult ca toti cei din incapere ii vor fi servitori, dar brunetul cine este, Itachi sau Sasuke? Nu stiu ce zic aici, asa ca nu ma lua in seama lough . De abia astept sa vad ce se intampla in continuare. Bunicul Sakurei ii cere sa moara pentru omenire ? huh? Eu n-as face asta, dar ea da. Bun, aici m-am lamurit. Sa nu-mi zici ca o faci pe Sakura sa se indragosteasca de bunicul ei ca te bat de iti vor sarii fulgii! rolling on the floor
Te astept cu nextul, spor la scris si la idei!
Naty~


Mori pentru mine - Pagina 3 Tumblr_mrmuebFDm11s7d7e3o2_500

"That's the best thing a girl can be in this world: a beautiful little fool."


- Carey Mulligan (Daisy)  - The Great Gatsby



Sus In jos
Theiana.
Special Jōnin
Special Jōnin
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1559
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 136

Mori pentru mine - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mori pentru mine   Mori pentru mine - Pagina 3 I_icon19Lun 07 Ian 2013, 11:29

Helauuu!

Fiuuu.....intr-adevar ai capitolele lungi.Si nu ma plictisesc de ele:)Un fic foarte dragut..A fost o placere pentru mine sa intru aici^^.Okay....Spor la scris ...sper sa ma anuti si pe mine::)Te am pupat Pa-pa^^
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Mori pentru mine - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mori pentru mine   Mori pentru mine - Pagina 3 I_icon19Lun 07 Ian 2013, 16:35

Multumesc de anunt Teo. kiss Deci capitolul a fost superb, mi-a placut foarte mult.
Nu prea stiu, brunetul era Sasuke sau Itachi?
In orice caz, Akatsuki servitorii Sakurei? Asta e tare si il prevad deja pe Deidra cum e cearta cu Sakura si o si incaseaza. lough
Sper sa vi mai repede cu nexturile, nu prea imi palce ca le pui asa de greu.
Sa vi repede cu nextul, bafta la tastat si multa inspiratie. a hug


Mori pentru mine - Pagina 3 Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
xCalliopeXx
Genin
Genin
xCalliopeXx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Calarind bateria Duracel
Nr. mesaje Nr. mesaje : 180
Puncte : 201
Reputatie Reputatie : 17

Mori pentru mine - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mori pentru mine   Mori pentru mine - Pagina 3 I_icon19Dum 13 Ian 2013, 11:57

Heei! Imi place ficul tau la nebunie!
Ai capitole, foarte lungi ... ceea ce imi place!!!
Hai cu Next! Ms ca m-ai anuntat!

Kiss * Hug



" I'm still hoping it's you and me in the end. "


[img]Mori pentru mine - Pagina 3 4tpttl[/img]









Sus In jos
Theona Theo
Genin
Genin
Theona Theo

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Oare....?!La PC....:))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 207
Puncte : 233
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : My entire life it's an entertainment....
Stare de spirit Stare de spirit : Merge....se poate si mai bine !

Mori pentru mine - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mori pentru mine   Mori pentru mine - Pagina 3 I_icon19Joi 28 Feb 2013, 23:59

Hei prieteni hi! ! Dupa cum vedeti well? awesome right? , in ultimul minut din ultima zi de iarna cool , indraznesc sa postez din nou dance2 . Ca intotdeauna, voi incepe prin a-mi cere scuze lough : SCUZE!!! (am intarziat, din nou happy ). Dar, cred ca 3 pagini scrise in word ( exact ca la celelalte capitole) sunt suficente think . O... da, capitol dedicat prietenei mele foarte bune si dragi, Laura. Mi-a fost aproape inca din clasa a III-a kiss . Oricum, lectura placuta good!
O primavara frumoasa si plina de bucurii in love !
P.S.: sa speram la mai mult soare dap ! !



Capitolul IX
Noi legaturi: familia

Am stat cateva clipe bune sa procesez informatia. Poftim?! Eram atat de bulversata incat ma oprisem din gandit. Aveam capul plin cu nimic. Mi-am intors privirea spre bunicul meu, apoi am intredeschis buzele intr-un gest involuntar. Voiam sa spun ceva... sa tip la el, orice. Nu puteam. Pur si simplu cuvintele refuzau sa iasa afara, insa nu din cauza ca nu stiam cum sa reactionez, ci pentru ca in mintea mea se contura probabilitatea unei glume proaste. Daca ar fi fost asa, nu mi-ar fi placut sa fac subiectul barfei... Am preferat sa tac.

O intrebare ma sfasia pe dinauntru: "Facea misto de mine?!". Tipii astia ma urau atat de tare incat ar fi fost in stare sa ma omoare, desi abia ne cunoscuseram si nu le facusem nimic pentru a fi demna de dispretul lor. Serios, la ce se gandeste omul asta? E atat de calm... Am oftat si mi-am lasat privirea in jos, inspre White. Ce ar fi trebuit sa spun? Linistea care ne inconjura ma deprima, ba chiar mai mult, oarecum... ma simteam responsabila de starea tuturor. Ce n-as da sa schimb subiectul.... sa ne prefacem ca nu era adevarata acea propozitie... sa pretindem din nou ca suntem straini de orice fel de sentimente reciproce, desi adevarul era ca voiam sa sarim unul la gatul altuia. Am urmarit atent expresia si reactia fiecaruia din fata mea: nu aveam parte de o priveliste tocmai... frumoasa. Parca imi cazuse cerul in cap: ma simteam ca si cum eram scufundata in privirile lor reci, batjocoritoare. Am inspirat adanc si apoi mi-am facut curaj sa spun cu inima cat un purice:

-Imi pare sincer rau pentru problemele cauzate de comportametul meu. Atunci am vazut pe furis cum bunicu' m-a privit pret de cateva clipe, iar mai apoi si-a pus mana dreapta in parul meu, ciufulindu-l. Simteam cum fata imi ardea, insa nu ma deranja gestul, doar ca nu intelegeam rostul lui. Am inspirat, incercand sa-mi inghit bataile inimii. Bunicu' facu un semn cu mana stanga, astfel incat, in incapere, am mai ramas doar eu, el si brunetul. Devenea ciudat... Din nou, inima mea a inceput sa o ia la goana, parca vrand sa-mi sparga pieptul, iar stomacul ma sacaia. Cred ca primeam un fel de "mesaj" de la corpul meu, si nu mi se parea a fi unul tocmai bun. Aveam o senzatie ciudata... parca eram emotionata. Am inspirat adanc, apoi pentru o secunda mi-am inchis ochii. Aerul care imi invada trupul, incetul cu incetul, se instala in starea mea de liniste. "Totul o sa fie bine", incercam eu sa ma calmez, punandu-mi mintea in antiteza cu trupul.

-Sakura, incepu bunicu' ezitant, sunt cateva lucruri pe care ar trebui sa le stii despre trecutul tau. Mda... e clara treaba. Cum a pronuntat "trecutul", starea mea, sa zicem "pasnica" de adineauri se destrama. Nimic bun nu putea urma. Ei bine, voi incepe cu inceputul. Ma numesc Obito Uchiha, iar eu sunt tatal mamei tale. Clanurile noastre au convietuit inca de pe vremea satelor stravechi, aproximativ acum 900 de ani, sa zicem un mileniu intreg. Formasem legaturi stranse. Istoria vorbeste despre o legenda care spune ca, acum multa vreme, in clanul White s-a nascut un copil special. Parintii lui erau o femeie ce mostenise limita de sange a ingerului si un barbat puternic, un Uchiha. Cei doi se iubeau foarte mult, iar copilul era o binecuvantare pentru ei si il pretuiau nespus. Rodul iubirii lor crestea frumos in fiecare an, toti trei traind impreuna o viata linistita si fericita. Insa acel copil, nascut din doua clanuri, Uchiha si White, dezvoltase puteri noi. De atunci, sunt sigur ca si tu ai observat asta, mostenitorii limitei de sange ai ingerului nu isi pot folosi puterile mintale asupra celor ca mine. Asta dovedeste ca noi trebuie sa fim uniti. Poate ca Dumnezeu a vrut sa fie asa, nu stiu, insa cert este ca am fost meniti sa traim impreuna.

Ce poveste frumoasa. Ma bucur ca a fost doar asta si ca nu m-a lovit un trasnet. Deci asta era... Acum am inteles. Pare plauzibil. Si se pare ca bunicul meu are si un nume. Nici nu mai stiu de ce eram asa de tensionata, dar categoric m-am mai calmat. Insa, daca nu-mi pot folosi puterile pe... si nici pe... Atunci nu cumva si el e?...

-Obito, scuza-ma, dar si... si... -am inghitit in sec. Simteam cum mici picaturi de transpiratie mai aveau putin si-mi crestau fruntea. Nu stiam cum sa ma exprim, asa ca am ales sa-mi indrept degetul aratator spre brunet- el e bunicul meu? Imediat acesta izbucni in ras, facandu-ma sa tresar usor. Pe de alta parte, brunetul, cel la care ma referisem, doar afisa un mic zambet in coltul gurii. Cred ca am spus o prostie mare. Eh... asta este. La randul meu, am zambit timid, asteptand sa primesc un raspuns, care intarzia tot mai mult sa apara din cauza sunetelor stridente ce se strecurau involuntar dinspre Obito. Atmosfera se mai temperase cat de cat. Asteptarea ma sufoca. Pur si simplu muream de nerabdare sa aflu cine era misteriosul brunet.

Doua secunde mai tarziu mi-am dat ochii peste cap. Am riscat, intervenind asupra starii de bine a bunicului. Mi-am dres vocea, facandu-l pe Obito atent la mine, care clipeam foarte des. Acesta devenii din nou serios. Isi relua pozitia lui rigida, tinuta care il facea sa para impunator, la fel cum arata un comandant de armata pe campul de lupta: imbracat in haine decorate cu medalii si broderii rafinate, avand o expresie hotarata, si o katana la sold.

-Nu Sakura. El este doar un membru al organizatiei, cu toate acestea, Itachi, s-a nascut si el in clanul Uchiha. Oricum, nu-ti fa griji, e un baiat bun, desi vrea sa para... dur. Ultima fraza o spuse cu o oarecare incertitudine, si putin mai incet, de parca nu avea incredere in cuvinte cand le folosea intr-o propozitite despre Itachi. Tonul sau trada dorinta de a nu se exprima gresit. Se vedea ca Itachi era o persoana dificila. Brunetul, pentru o clipa se uita urat la bunicul meu, in scarba, dar apoi revenii la obisnuita sa atitudine nonsalanta. Schimbul de priviri dintre cei doi, ce abia l-am putut observa, era de-a dreptul masochist. Cred ca as fi fost terminata mental daca vreo unul s-ar fi uitat in acel mod la mine. Obito se scarpina in cap, un gest ce trada neliniste. Se uita in fuga la un perete, probabil cautand un ceas, apoi ii spuse lui Itachi sa ma duca in bucatarie si sa ma hraneasca.

Am ramas fara cuvinte. Deja mi se facea rau. Ma speria gandul ca ar fi trebuit sa raman singura cu Itachi. Inima imi batea in ecou. Respiratia mi se aventura afara si inauntru pe gat fara ritm. Ochii mei il priveau pe brunet. Ii analizam fiecare pas, socotind in minte cat mai avea pana ajungea la canapea. Inainte sa-mi dau seama, era in fata mea. Ma uitam in ochii lui negri ca smoala. Usor, usor, ma pierdeam in abis. Parca eram hipnotizata de acea privire rece. Simteam ca ma sufocam, insa din fericire am reusit sa ies din transa cand Itachi m-a atins usor pe umar cu mana stanga. Si-o retrase incet, apoi imi spuse sa-l urmez. Automat, fara sa gandesc, m-am ridicat. Imediat, labele mari si zgomotoase ale lui White s-au facut simtite in spatele meu. Ne indreptam spre o usa opusa celei pe care intrasem insotita de Obito.

Abia cand decorul se schimba, acum fiind pe hol, mi-am dat seama cu adevarat ca eram in miscare. Nu stiu ce se intamplase cu mine, insa privirea mea nu se mai putea dezlipi de la spatele brunetului. Simteam ca daca il voi lasa sa-mi scape din ochi il voi pierde cu totul. Defapt, doar asta vedeam in fata mea: pe el. Desi numai existenta sa fizica ma speria, gandul ca voi ramane singura era si mai infricosator. Nu-mi doream sa dispara asa... pur si simplu. Ma simteam total bulversata de sentimentul ce ma incerca, ba chiar iritata. Am grabit pasul, apropiindu-ma tot mai mult de Itachi. Il urmam nesigura. Intr-un fel, mi-era teama de el.

Trebuie sa spun cateva cuvinte despre frica. De cand am experimentat-o pentru prima oara, a devenit cel mai mare dusman al meu. Ea e singurul adversar al vietii. E inteligenta, vicleana; cat de bine stiu asta! Nu are decenta si nu respecta nici o conventie. E nemiloasa. Intai porneste din minte. Se infiltreaza repede in intreg corpul tau. O simpla indoiala si s-a zis cu linistea ta. Se hraneste cu emotii. Te acapareaza doar cand esti deznadajduit, incapabil de lupta, obosit mintal. Ea e un razboinic veritabil, inarmat din cap pana-n picioare. Poarta o lupta cu ratiunea care- desi are arme si tehnologie de ultima ora, strategii superioare si victorii nenumarate- spre uimirea ta, este infranta. Daca batalia asta nu te omoara, te face mai puternic, imun la frica. Insa esti om, iar un om are multe puncte slabe: increderea, plamanii si curajul. Nici nu-ti dai seama cand increderea te paraseste precum credinciosul biserica; plamanii te lasa ca o pasare ce-si i-a zborul; curajul se evapora ca fumul de tigara. Ramai singur. Mai ai doar ochi, iar asta e momentul cel mai groaznic, cand vezi si ti-e frica de moarte sau de singuratate. In cazul meu, nu era nici una din astea. Doar frica de necunoscut...

Inca mergeam. Eram putin ametita din cauza foamei, insa as putea lua in calcul si probabilitatea marimii locului. Ma simteam ca-ntr-o cusca: o zona mare si primitoare, insa inchisa de zidurile groase ale peretilor. Era ca si cum ar fi fost construita special pentu a tine lucrurile inauntru, pentru a suprima libertatea. Insa, daca m-as gandi mai bine, as prefera sa fiu inchisa aici, decat sa ma pierd afara. Mi se zburlise pielea: contrastul dintre sentimentele mele schimbatoare imi dadea fiori.

Am avut stralucita idee sa ma uit inapoi. Nu ne departasem foarte mult de punctul de plecare. Adevarul este ca imaginatia mea distorsiona lumea reala, sau mai bine zis, gandurile mele nesfarsite, ce reflectau asupra genezei lumii, ma induceau in eroare. Mi-am rasucit privirea la loc. Am continuat sa merg cu pasi marunti. In fata vedeam o bulina mare, neagra. Curand am descoperit ca era o usa din lemn masiv. Am trecut de cealalta parte a ei, si chiar nu puteam sa cred. Mi se parea imposibil, defapt strigator la cer! Vreau sa zic, unde e logica: pui o usa mare, frumoasa, doar pentru a adaposti in spatele ei o podea de circa doi metri patrati, care se continua cu niste scari in spirala? Cred ca eram intr-un fel de turnulet acum. Peretii aveau forma unui cilindru mare. Of...! Ma simt de parca m-as plimba intr-un labirint imens. Bine insa ca am calauza.

Am mers si tot mers. Apoi am mers din nou. Intreg drumul a fost plictisitor si tacut. Nimeni nu a scos nici o vorba, pana si White era serios. "La naiba! Mergeam doar spre bucatarie!" Ar fi de prisos sa va spun ca scarile acelea m-au condus spre un hol, un hol identic cu cel de sus, insa partea stanga, unde in mod normal ar fi trebuit sa fie niste ferestre mai mari decat peretii, erau usi- nu stiu ce se ascundea in spatele lor. Ma intreb daca nu sunt incuiate. Cred ca la noapte am sa dau o tura pe aici cu White sa vad ce se afla dupa usi. Sper doar sa nu gasesc pe nimeni in spatele lor. La un moment dat, desi nu strabatusem intreg culoarul, Itachi s-a indreptat spre o usa pe care a deschis-o. "In sfarsit! Am ajuns!... Mancare, mancare, mancare!" Nu pot exprima in cuvinte cat de fericita eram cand am vazut mobilierul de bucatarie. Era o incapere mare, luminoasa si... ei bine, arata exact cum ar trebui sa arate. In mijlocul ei se afla o masa incoltita din patru parti de scaune cu spatare mari. M-am asezat pe unul, iar lui White i-am facut semn sa ia loc pe altul, in dreapta mea. Dintr-o saritura, pentru care nu depuse prea mult efort, se sui pe scaun, apoi isi lasa limba lunga si subtire sa atarne afara din gura, timp in care isi indoi urechile. De asta il iubesc eu: arata asa de pisicos.


●●● Imi trag puterea din ura. ●●●
●●● Frica ma face PuTeRNIc. ●●●



Mori pentru mine - Pagina 3 Scaled.php?server=69&filename=203yj


●●● Daca Dumnezeu e raspunsu', am gresit intrebarile, ●●●
●●● Si iata reapar iar si iar FrUStrArILe. ●●●
Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

Mori pentru mine - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mori pentru mine   Mori pentru mine - Pagina 3 I_icon19Vin 01 Mar 2013, 06:38

Prima ( dau edit când vin de la scoală lough can\'t see !!! )

EDit !!

Ddeci ce mai capitol extaordinar in love
Şi mie mi-ar fi frică dacă aş fi în locul sakurei can\'t see !!!
per că vei aduce urmtorul capitol crând şi mulţumesc foarte mult că m-ai anunţat kiss !!
spor la scris in continuare !! kiss
Te-am kiss !!


My hands are at your throat I think I hate you
We made the same mMori pentru mine - Pagina 3 Yvf
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Mori pentru mine - Pagina 3 Asss10Mori pentru mine - Pagina 3 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Mori pentru mine - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mori pentru mine   Mori pentru mine - Pagina 3 I_icon19Sam 09 Mar 2013, 13:30

Buna, buna. Ai cerut o critica, asa ca iata-ma. Scuze pentru intarziere.

Descriere: de la inceput si pana acum ai evoluat mult, insa mai ai inca de lucrat. Nu pot spune ca nu ma atrage, insa imi ofera un sentiment ciudat. Poate ca e si din cauza ca faci capitolele atat de luncgi, sau poate pentru ca uneori tinzi sa oferi detalii ce nu prea isi au rostul, dar uneori vreau parca sa trec peste anumite parti, sa sar de naumite paragrafe. Nu ai inca un stil al tau de a scrie, deoarece sunt parti in fic in care descrierea ma atrage, sunt alte parti in care mai mult ma plictiseste, sunt parti in care nu prea e descriere. Oscilezi intre a descrie sau nu si ma incurci oarecum, mai ales ca uneoe fragmente se beazeaza mai mult pe naratiune, iar altele pe descriere. Daca doresti sa povestesti la persoana intai, asa cum ai si inceput, atunci pune accent pe sentimentele proprii, fa-ma sa tremur, sa rad, sa plang, orice. Nu mi s-a intamplat pana acum sa plang citind o carte, insa mi s-a intamplat sa incep sa tremur; de frica, de frig, din cauza unei stari puternice produse de ceea ce era scris acolo. Asta trebuie sa fie si scopul tau; pe langa faptul ca scrii din placere, trebuie sa te depasesti pe tine, sa ma faci sa intru in poveste vrand, nevrand si sa iauparte la actiune. Parerea mea este sa nu axezi atat de mult pe partile 'tehnice' ale scrisului si sa dai frau liber sentimentelor mai des.

Actiune: nu mi se pare grabita, insa ai prea multe idei. Nu zic ca e ceva rau, dimpotriva, insa incearca sa nnu le imbini pe toate in acelasi capitol. Incearca sa termini cu o idee, apoi sa o legi de alta si tot asa. Vei vedea ca asa va dura si mai mult ficul si vei atrage mai multi cititori; actiunea se va intelege mai bine si firul povestii nu va mai fi atat de intortocheat.

Dialog: este ok, nu pot spune ca imi displace. La unele replici trebuie sa ai grija caci am vazut ca folosesti liniile de pauza destul de des. Inainte si dupa linia de pauza se lasa spatiu liber. De asemenea, ai grija la cum desparti vorbirea indirecta de cea directa, am observat ca mai ai scapari ici si colo, incurci punctul cu virgula si, implicit, contui gresit.

Idee: la inceput nu mi s-a parut atractiva. Undele lucruri nu aveau logica, altele erau descrise parca in graba si nu aveam timp sa ma obisnuiesc cu situatia. Pe parcurs ai evoluat, ai dezvoltat mai bine actiunea, ai narat evenimenteleintr-un mod mai usor de urmarit. Totusi, pana in capitolul anterior nu ai vorbit decat despre Sakura, viata ei, trecutul si viitorul sau. Este bine sa induci suspansul, insa unii sunt nerabdatori ca un cuplu sa se foirmeze si asta cat mai curand. Nu pot spune ca sunt adepta acestei strategii, insa mi se pare ca a trecut mult timp si inca nu s-a intamplat nimic.

Titlu: acum ii inteleg sensul, desi nu inteleg de ce l-ai scris asa. Gasesti ceva interesant in aceasta forma de redactare? Oricum, am o nelamurire: in traducere vrei ca titlul sa insemne "Moarte pentru tine" sau "Mort pentru tine"? Daca e ultima varianta, atunci trebuia sa fie "Dead4you". In fine, pe mine una nu ma prea atrage..

Estetica: foarte buna. Desi scrii mult, pot citi cu usurinta, caci scrii centrat si desparti capitolele.

Greseli de ortografie/ punctuatie: nu am descoperit cine stie ce, cate un dezacord pe ici. pe colo, cate o virgula in plus sau in minus, lucruri nu foarte grave. Ai scris la un moment dat, in capitolul in care Sakura il intalneste pe White, ca "din spatele lui apare un leu alb de culoare bej". Mi-a sarit in ochi, fapt pentru care am tinut sa-ti si spun. In rest, nimic in neregula.

Cam asta e din partea mea. Sper sa iti fie de ajutor. Spor la scris in continuare. :)


Mori pentru mine - Pagina 3 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

Mori pentru mine - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mori pentru mine   Mori pentru mine - Pagina 3 I_icon19Mar 19 Mar 2013, 21:55

Buna buna! Multumesc ca m-ai anuntat! A fost interesant si profund capitolul, savurand pana si fiecare virgula de acolo.Mori pentru mine - Pagina 3 962758Deci, pana la urma, brunetul era Itachi. Mi-a placut povestea spusa de bunicul Sakurei, si de cuvantul: "pisicios" de la sfarsitul capitolului. M-a pornit un ras atunci....eu fiind catalogata " pisicioasa" sau "lipicioasa". Sper sa nu fie imaginatia mea bulversata, dar vreau sa vad ce o sa manance sakura....Mancare, mancare, mancare, interesantMori pentru mine - Pagina 3 2586070128Aberez total, stiu. Te astept cu nextul, spor la scris si la idei!

Naty~


Mori pentru mine - Pagina 3 Tumblr_mrmuebFDm11s7d7e3o2_500

"That's the best thing a girl can be in this world: a beautiful little fool."


- Carey Mulligan (Daisy)  - The Great Gatsby



Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Mori pentru mine - Pagina 3 Asss10Mori pentru mine - Pagina 3 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Mori pentru mine - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mori pentru mine   Mori pentru mine - Pagina 3 I_icon19Mier 29 Mai 2013, 09:37

FanFic Blocat din cauza inactivitatii.


Mori pentru mine - Pagina 3 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Continut sponsorizat




Mori pentru mine - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mori pentru mine   Mori pentru mine - Pagina 3 I_icon19

Sus In jos
 

Mori pentru mine

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-