Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Life is meaningless without you! Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Life is meaningless without you! Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Life is meaningless without you!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Ingerash♥
Academy Student
Academy Student
Ingerash♥

Sex : feminin Varsta : 30
Localizare Localizare : Langa sufletul tau
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5
Puncte : 11
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : ♥ .♥ Dance♥ .♥ ,Music,♥ .♥ Party♥ .♥
Stare de spirit Stare de spirit : Manipulata de distractie:x

Life is meaningless without you! Empty
MesajSubiect: Life is meaningless without you!   Life is meaningless without you! I_icon19Mar 01 Mai 2012, 18:56

Sentimente

In Satul ascuns intre frunze,Konoha,era o zi normala.Un cires batran raspandea un miros dulce si gustos in aer.Oamenii preferau sa admire acel cires pana la lasarea serii.Micile flori de cires dansau ,acompaniate de vantul jucaus.Soarele le dadea o stralucire magica.Langa acest cires mirific era o casa cu diferite nuante de roz si de mov.O creanga intra pe fereastra intr-o camera spatioasa.Mobila era din lemn de cires,camera era si ea de diferite nuante de roz.In pat era o mica dolescenta.Aceasta avea 13 ani.Parul ei era lung,de culoarea unei flori de cires,pielea era alba ca spuma laptelui.Ceasul de pe noptiera incepe sa vibreze si sa sune.Adolescenta se trezeste ,deschizandu-si incet ochii ca cele mai pretioase smaralde intalnite.

Sakura:

Eram in lumea magica a visurilor.Deodata ceasul incepe sa sune ca nebunul ,trezindu-ma.Eram asa de nervoasa incat am luat ceasul in mana si in a doua secunda acesta a fost aruncat pe fereastra.Dupa cateva secunde se aud mii de cioburi in fata casei.Chicotesc usor amuzata de reactia mea si ma ridic din patul moale care m-a gazduit pana la ora actuala.Ma ridic usor ,inca ametita de trezirea aceasta brusca si ma indrept spre usa.O deschid incet si pasesc usor pe coridorul lung ,galbui, pana la baie.Deschid usa si ma uit prin camera albastruie cautand parca ceva.Imi fac siesta de dimineata si merg in camera mea.Deschid dulapul si ma uit zapacita printre miile de costume.Inchid ochii doua secunde si cu ochii inchisi aleg un kimono albastru cu un dragon negru pe spate ,o funda la mijloc tot albastra cu semnul clanului Haruno.Imi iau colanti negrii, pana mai jos de genunchi.
Clanul Haruno este pe locul 1
in topul celor 1.000.000.000 de clanuri.Este cel mai puternic clan.Este invincibil!Sa va spun mai multe despre mine...
Ma numesc Sakura Haruno si am 13 ani.Deoarece sunt in clanul Haruno sunt unicul Inger Turcoaz .Am puteri nelimitate.Daca vreau ma pot transorma in orice vreau.Imi pot decora aripile dupa placul inimii si daca imi doresc ceva se va indeplini.Eu mai sunt si Bad Kitty-Pisica rea are o putere mai mare decat Vulpea cu noua cozi!Deoarece sunt Inger Turcoaz am o frumusete rara si ma pricep la orice.Am spus ca sunt ,,unica" deoarece sunt singura suptravietuitoare din clanul Haruno.Familia mea a fost asasinata de Orochimaru,un monstru.Sunt o razbunatoare!Imi voi reface clanul si il voi omora pe Orochimaru cat de curand.Nici nu mi-am dat seama ca am varsat mici margaritare deoarece mi-am amintit de acea zii ingrozitoare..Le-am sters repede si am coborat in bucataria de culoarea violet unde mi-am preparat micul dejun.Am iesit din vila si ma indreptam spre Academia Ninja.Admirand frumusetea naturii nu mi-am dat seama ca am ajuns deja la Academie.Am intrat pe poarta si m-am asezat pe o banca,la umbra, deoarece era o zi calduroasa.Ma uit printre elevi si incerc sa ii ,,fotografiez" cu ochii.Deodata imi pica ochii pe un baiat cu ochii negrii de onix si parul negru.Era atat de dragut.O fata cu parul mov se indreapta spre mine si imi spune...

Capitol necorectat!
Life is meaningless without you! 440486
Vreau critica!! Life is meaningless without you! 301723 Spuneti-mi unde am gresit si cum sa indrept greseala Life is meaningless without you! 623735 .Ce nu ati gasit si ce trebuia sa fie.Cum va-ti simtit citindu-l si ce ati vrea in urmatorul capitol.Dati-mi idei si sugestii.Va pupaceste Ramo!!! Life is meaningless without you! 208323 Life is meaningless without you! 208323 Life is meaningless without you! 208323
O sa incerc sa ma perfectionez pe zi ce trece si voi pune capitolele cat de repede pot.

Life is meaningless without you! 665748 Ja Ne! Life is meaningless without you! 492793



Tell him how you feel now it is too late and you lose that then your sorry! Say, I love you till death do us part!
Turquoise Angel will keep you and will always be close to your soul.
You will shed tears, heaven will grieve.
You love to feel an atmosphere .Cupidon total will hit the magic arrow.
Do not try to change just to impress someo
ne because you will be most hurt!




Ultima editare efectuata de catre TurquoiseAngel in Mar 22 Mai 2012, 09:43, editata de 1 ori
Sus In jos
Angel white and black
Genin
Genin
Angel white and black

Sex : feminin Localizare Localizare : top secret
Nr. mesaje Nr. mesaje : 404
Puncte : 422
Reputatie Reputatie : 8
Stare de spirit Stare de spirit : mai mereu buna

Life is meaningless without you! Empty
MesajSubiect: Re: Life is meaningless without you!   Life is meaningless without you! I_icon19Mier 02 Mai 2012, 02:26

Buna! happy2 Se pare ca sunt prima nr1 !
Pai fara suparare inceputul este c-am slabut si putin sec,dar te vei perfectiona...sunt sigura! happy2
Ideea este buna si promitatoare!Sunt sigura ca vei pune actiune de acum in colo capitolelor si trebuie mai multa pasiune,mai multe sentimente descrise...sper ca nu te-ai suparat de critica dar vreau sa devii mai buna.Si sincer nu am simtit decat un sentiment de monotonie si putin interes.NU UITA CA TE VEI IMBUNATATII DACA ASCULTI DE SFATURILE CRITICILOR!
Deocamdata atat.Spor la scris, multe idei bune si ASTEPT NEXTU! kiss


Life is meaningless without you! C546b551
Mereu lumea te va eticheta dupa infatisare, ori ca ai un chip placut vederi sau mai putin placut. Dar adevarata fata pe care doar ochii prietenilor adevarati, o pot vedea, este fata inimii si a sufletului tau, este ceea ce esti tu cu adevarat!

Ficurile mele:
Panterele din New York https://sasu.forumgratuit.ro/t6046-panterele-din-new-york
Fic in colaborare:More than a band, true friends https://sasu.forumgratuit.ro/t5117-more-than-a-band-true-friends
Sus In jos
Ingerash♥
Academy Student
Academy Student
Ingerash♥

Sex : feminin Varsta : 30
Localizare Localizare : Langa sufletul tau
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5
Puncte : 11
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : ♥ .♥ Dance♥ .♥ ,Music,♥ .♥ Party♥ .♥
Stare de spirit Stare de spirit : Manipulata de distractie:x

Life is meaningless without you! Empty
MesajSubiect: Re: Life is meaningless without you!   Life is meaningless without you! I_icon19Mier 02 Mai 2012, 08:09

Multumesc mult!Sunt foarte bucuroasa pentru ca mi-ai spus unde am gresit si cum sa ma perfectionez ,te asigur ca voi pune mai mult suflet si ma voi straduii mai mult!!! Life is meaningless without you! 962758 Life is meaningless without you! 977748



Tell him how you feel now it is too late and you lose that then your sorry! Say, I love you till death do us part!
Turquoise Angel will keep you and will always be close to your soul.
You will shed tears, heaven will grieve.
You love to feel an atmosphere .Cupidon total will hit the magic arrow.
Do not try to change just to impress someo
ne because you will be most hurt!


Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Life is meaningless without you! Empty
MesajSubiect: Re: Life is meaningless without you!   Life is meaningless without you! I_icon19Mier 02 Mai 2012, 09:30

Acest fic este postat unde nu trebuie , rog un moderator sa il mute . dap !


Life is meaningless without you! Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
Andrușka
Special Jōnin
Special Jōnin
Andrușka

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : In your heart
acebook acebook : Suntem o familie saraca nu ne permitem :))

Nr. mesaje Nr. mesaje : 1833
Puncte : 2090
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : MULTE!

Life is meaningless without you! Empty
MesajSubiect: Re: Life is meaningless without you!   Life is meaningless without you! I_icon19Joi 03 Mai 2012, 15:09

Of draguto acest topic nu isi are locul aici trebuia trimis la fan ficuri sasuke & sakura, rog un moderator sau un administrator sa'l mute.


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Life is meaningless without you! R2f4

When I look at you, at look at a girl full with hope and love

But when you smile I look at an Angel.

Sus In jos
Lumiereღ
Genin
Genin
Lumiereღ

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Peste tot ;x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 428
Puncte : 496
Reputatie Reputatie : 20

Life is meaningless without you! Empty
MesajSubiect: Re: Life is meaningless without you!   Life is meaningless without you! I_icon19Sam 05 Mai 2012, 22:02

Hey:*
Hmm la aceasta Sakura ai pus putin din Naruto si din Sasuke :)) fain a hug Poi ce sa zic mai lucreaza la descriere :) si sa ma anunti la next dap !


Life is meaningless without you! Tumblrm0xpdaf1pc1rrdqxd

Sus In jos
Ingerash♥
Academy Student
Academy Student
Ingerash♥

Sex : feminin Varsta : 30
Localizare Localizare : Langa sufletul tau
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5
Puncte : 11
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : ♥ .♥ Dance♥ .♥ ,Music,♥ .♥ Party♥ .♥
Stare de spirit Stare de spirit : Manipulata de distractie:x

Life is meaningless without you! Empty
MesajSubiect: Life is meaningless without you!   Life is meaningless without you! I_icon19Mar 22 Mai 2012, 10:07


-Buna,ma numesc Hi-n-ata...imi spune ea destul de emotionata
-Buna,eu sunt Sakura Haruno!
-Vrei sa fim prietene?

-Da
-Super!

Mi-am petrecut pauza cu Hinata si eram prietene foarte bune.Mi-a aratat toti colegii ,numai pe unul nu mi l-a prezentat ,un brunet cu ochii de onix.
-Hei!Hinata cine este el?
-Sasuke Uchiha...Nu te apropia de el sau o sa iti faca rau!
-Poftim??intreb eu surprinsa.
-Se joaca cu fetele dupa care le frange inima...
-Inteleg ,stai linistita ma ocup eu de el !
-Ce vrei sa spui???
I-am spus totul despre mine ,ea era foarte uimita si se vedea dupa fata ei ,care era foarte amuzanta...
-Hinata,inchid egura ca intre muste...ii spun eu printre chicoteli
-Nu-mi vine sa cred!Promit sa nu-i spun nimanui...
-Ok..Multumesc Hinata...
Se suna de intrare deci eu si toti ceilalti am intrat in clasa,orele treceau si mie imi era tot mai rau asa ca profesorul l-a pus chiar pe brunet sa stea putin cu mine pe afara pana imi revin.Brunetul cum era si colegul meu de banca a acceptat.Odata ce iesim din clasa ma ia cu ameteli asa ca brunetul i-a zis profesorului ca ma ia acasa si o sa il anunte daca imi revin.
Deschis ochii usor si ma vad intr-o camer spatioasa , vad simbolul Uchiha deci sunt la el acasa...Ma inrosesc usor dar imi trece repede.Se pare ca este la dus deoarece se aud micile picaturi de apa zdrobindu-se de un corp.
In zece minute il vad pe brunet intrand in camera doar cu boxerii pe el lasand la vedere corpul lui bine lucrat.Se pare ca era uimit deoarece nu sarisem pe el ca toate nebunele de la scoala.Nu papusa,nu sunt innebunita dupa tine chiar daca simt o mica atractie fata de tine...
Din perspectiva lui Sasuke:

Profu' ma pune sa o duc pe rozalie acasa dar il mint ca nu e nimeni deci rozalia vine cu mine acasa.Mama ce forme are si acel par,buzele ahh.Gata Sasuke,salivezi deja!Ce mult s-a schimbat,se pare ca numai este plangacioasa aceea mica si enervanta dar tot e la picioarele mele.O las usor pe pat si eu ma bag in dus lasand sa cada acele picsturi fierbinti ce ma satisfaceau complet.Termin dusul si merg in camera la rozalie cu boxerii mei negrii stiind ca nu o sa-mi reziste.Nu schiteaza nici un gest,aha deci joci dur...

Din perspectiva Sakurei:

In a doua secunda vad cum ma ridica din pat ,fortat si ma lipeste de perete.
-Ce vrei sa faci Uchiha?il intreb enervata.
-Fac ce vreau acum taci ca stiu ca iti place Sakura,nu te-ai schimbat de loc.
O mica lacrima de cristal mi se scurge din ochi si in a doua secunda palma mea face contact cu fata lui lasand o mica pata rosie.Aud un geamat si in 2 secunde incep sa fug ca nebuna urmarita de Uchiha, ingnfatul.Ies din casa dar sunt prinsa de el ce ma trage inapoi in baie.Ma inchide in baie alaturi de el si cheia si-o baga in boxeri??Nu o iau nici sa ma omori papusel!Ma arunca pe podea si el peste mine.Imi prinde mainile si le leaga cu o curea.Nu mai aveam scapare...Tip dupa ajutor dar ma saruta apasat fortandu-ma sa tac.Mainile lui imi explorau corpul ,lasand mici uerme rosii .il priveam speriata pe perversul din fata mea.
-Tu nu esti Sasuke pe care il stiam .Te urasc!!!
Il vad usor trist si imi indrep pumnul inspre usa facand-o praf el stia de puterile mele de cand eram mici.O mica lacrima mi se prelinge pe chip dupa care fug din acea casa .Ajuns insfarsit la vila mea si ma indrept inspre canapea.Casa mea era fata in fata cu a lui deci vedeam cum vine Karin,o roscata enervanta si este dezbracata de Sasuke si aruncata in pat,deci eu eram varianta 1 asta e varianta 2 ok Sasuke Uchiha o sa ma razbun!


Imi pare rau dar nu am avut pic de inspiratie si a iesit ca naiba cred ca o sa inchid focul nu mai suport zi de zi am atatea idei si vreau sa creez alt foc deoarece acesta este chiar praf...






Tell him how you feel now it is too late and you lose that then your sorry! Say, I love you till death do us part!
Turquoise Angel will keep you and will always be close to your soul.
You will shed tears, heaven will grieve.
You love to feel an atmosphere .Cupidon total will hit the magic arrow.
Do not try to change just to impress someo
ne because you will be most hurt!


Sus In jos
SillyRia
Chūnin
Chūnin
SillyRia

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 713
Puncte : 755
Reputatie Reputatie : 20
Stare de spirit Stare de spirit : Bună

Life is meaningless without you! Empty
MesajSubiect: Re: Life is meaningless without you!   Life is meaningless without you! I_icon19Mar 22 Mai 2012, 14:42

Buna, am trecut si eu pe aici^^
Fic-ul tau este destul de dragut, cred ca ideea este foarte buna insa ar trebui sa o conturezi mai bine.
Dialogul....cam mult insa nu este sec.
La descriere mai ai de lucrat, ai fi putut sa descrii ce simtea Sakura cand Sasuke o ,, chinuia'' etc. Desigur nimeni nu este perfect, te vei perfectiona in timp desi stiu ca este foarte greu sa descrii un sentiment dap !
Aceasta este DOAR parerea mea, s-ar putea sa gresesc deci te rog sa nu pui ceva rau la suflet din cauza mea. Ramane alegerea ta daca vrei sa ma asculti sau nu kiss
Sper sa ma aunti cand pui next-ul puppy eyes puppy eyes
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Life is meaningless without you! J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Life is meaningless without you! Empty
MesajSubiect: Re: Life is meaningless without you!   Life is meaningless without you! I_icon19Dum 29 Iul 2012, 09:09

Autoarea tine intr-un comentariu faptul ca doreste sa inchida ficul, deci fic inchis la cererea autoarei.

Daca doresti redeschiderea lui poti anunta un Moderator/Critic.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Continut sponsorizat




Life is meaningless without you! Empty
MesajSubiect: Re: Life is meaningless without you!   Life is meaningless without you! I_icon19

Sus In jos
 

Life is meaningless without you!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-