Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Sakura Haruno ♡ Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Sakura Haruno ♡ Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Sakura Haruno ♡

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
Sakura Haruno ♡ J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Sakura Haruno ♡ Empty
MesajSubiect: Sakura Haruno ♡   Sakura Haruno ♡ I_icon19Dum 06 Mai 2012, 00:18

Sakura Haruno

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Sakura Haruno este un personaj fictiv din serialul anime și manga Naruto creat de Masashi Kishimoto. În serie, Sakura a devenit o conducătoare de s** feminin. Kishimoto a avut dificultăți în crearea desenului ei, punându-se accent în mod inadecvat pe anumite părți ale ei, cum ar fi fruntea mare.
În anime și manga, Sakura este o kunoichi din Satul Ascuns între Frunze ce face parte din Echipa 7 a cărei membri sunt Sakura Haruno, Naruto Uzumaki, Sasuke Uchiha și Senseiul lor, Kakashi Hatake. Inițial, Sakura are o dragoste nebună pentru Sasuke, sunsținându-l întotdeauna și indignândul pe Naruto. În cursul seriei, ea devine o persoană care se conduce singură și începe de al aprecia și al accepta pe Naruto; în partea a II-a ea începe să dezvolte o relație mai strânsă cu el, în scopul de al aduce pe colegul lor, Sasuke, înapoi. Sakura a apărut în mai multe părți din Naruto mass-media, inclusiv în cele 4 OVA prezentate în serie și în mai multe jocuri video.
Numeroase publicații anime și manga au lăudat și criticat caracterul Sakura. Ea a fost inițial observată ca un stereotip shōnen de caractere, servind ca o dragoste de interes pentru protagonist. Printre cititorii de bază a benzii desenate Naruto Sakura a devenit foarte populară. Mai multe piese de marfă au fost puse în asemănarea lui Sakura, inclusiv o păpusă de pluș și o cheie în lanțuri.

Personalitate

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



Sakura aşa cum apare în Partea a 2-a.
La începutul seriei, Sakura este îndrăgostită de Sasuke Uchiha, pentru că arată bine, are o atitudine misterioasă și talent enorm. Din acest motiv multe din aparițiile Sakurei de la începutul seriei sunt pentru a-i câștiga afecțiunea lui. În timp ce povestea progresează, Sakura devine îngrijorată că Sasuke o va abandona pe ea și tot Satul Ascuns în Frunze în căutarea lui pentru putere. Când temerile ei se adeveresc, Sakura face tot ce poate pentru a-l împiedica să plece, declarându-i sentimentele sale de dragoste pentru el. Deși cuvintele ei l-au atins, Sakura nu l-a putut opri pe Sasuke să plece din Konoha. De atunci Sakura și-a făcut un obectiv, acela de a-l aduce inapoi pe Sasuke. În partea a II-a, deși are încă griji legate de bunăstarea lui și nu permite altora să-l insulte pe Sasuke, Sakura este dispusă să-l atace, pentru a-și apăra echipa.
Relațiile Sakurei cu Naruto, suferă modificări în întreaga serie. La început, Sakura îl consideră pe Naruto doar un idiot care încearcă să-i distrugă viața, dar, în timp ce povestea progresează, Sakura își dă seama că l-a judecat greșit. După ce Sasuke pleacă din Konoha, Sakura îl roagă pe Naruto să-l aducă pe Sasuke înapoi. Având o pasiune pentru Sakura, Naruto face tot ce-i stă-n putere pentru a-i îndeplini dorința. Deși nu reușește și ajunge în spital Naruto jură că într-o zi își va îndeplini promisiunea. Sakura își petrece cei doi ani și jumătate antrenându-se, pentru a-l putea ajuta pe Naruto în încercarea lui. În partea a II-a, în timp ce-l caută pe Sasuke, Sakura află de greutățile pe care trebuie să le înfrunte Naruto pentru a-i îndeplini dorința: Orochimaru, Akatsuki, vulpea cu 9 cozi și devine mai protectivă, încercând să-l ajute să le depășească.


Misiuni complete

D-Rank: 12
C-Rank: 9
B-Rank: 6
A-Rank: 7
S-Rank: 0

Abilități

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



În partea I, Sakura are în mare măsură abilități slabe și nedezvoltate. În timp ce ea a dovedit că este foarte bună la abilitățile ninja de bază, Sakura este lipsită de orice alt set de trăsturi în afară de cele ale Echipei 7. Profesorul ei, Kakashi Hatake, a apreciato pentru că are un control excelent asupra chakrei ei, dar nu știe până în partea a II-a cum să folosească această capacitate pentru a profita de ea.
După antrenamentul cu Tsunade care durează doi ani și jumătate, Sakura achiziționează două abilități care se bazează pe capacitatea de a-și controla excelent chakra. Prima abiltate constă în capacitatea de a vindeca rănile, iar cea de-a doua constă în capacitatea de a distruge orice obiect din jur doar cu pumnii cu cea mai mare ușurință.

Jutsu

Tehnica brațului puternic
Impactul înfloririi cireșei
Tehnica extragerii veninului
Tehnica palmei mistice

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Sus In jos
~Piersicuta~Rubin~
Genin
Genin
~Piersicuta~Rubin~

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Intre Rai si Iad, Intre Viata Si Moarte Pe Vecie.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 158
Puncte : 189
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Forumul, fic-urile si altceva... pianul, vioara, baletul, inotul si patinajul.
Stare de spirit Stare de spirit : Ca intodeauna...

Sakura Haruno ♡ Empty
MesajSubiect: Re: Sakura Haruno ♡   Sakura Haruno ♡ I_icon19Mier 20 Iun 2012, 20:43

Este un personaj interesant, puternic si increzator! Imi place cel mai mult la ea parul si personalitatea, deoarece este o fata de treaba si buna la inima! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Bya132
Academy Student
Academy Student
Bya132

Sex : feminin Localizare Localizare : In parallel with the real world.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 35
Puncte : 47
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : More.
Stare de spirit Stare de spirit : Always crazy.

Sakura Haruno ♡ Empty
MesajSubiect: Re: Sakura Haruno ♡   Sakura Haruno ♡ I_icon19Sam 23 Iun 2012, 15:18

Este un foarte frumos personaj, atat fizic cat si sentimental. Sunt unele informatii pe care nu le stiam

despre ea, deci multumesc pentru informatii dap !
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


Sakura Haruno ♡ Empty
MesajSubiect: Re: Sakura Haruno ♡   Sakura Haruno ♡ I_icon19Mar 08 Ian 2013, 11:21

Buna :)
Sakura este un personaj foarte dragut. Puternica - oarecum - , iubitoare, increzatoare. hmm, chiar daca nu mi-a placut la inceput de ea - exceptand faptul ca avea parul roz - acum este personajul meu preferat - feminin -
Pacat ca nu prea este in "centrul atentiei" xD
Sus In jos
Tsubaki
Academy Student
Academy Student
Tsubaki

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea
acebook acebook : Flandre Scarlet

Nr. mesaje Nr. mesaje : 7
Puncte : 9
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : desen,compus
Stare de spirit Stare de spirit : vesela

Sakura Haruno ♡ Empty
MesajSubiect: Re: Sakura Haruno ♡   Sakura Haruno ♡ I_icon19Lun 03 Iun 2013, 14:55

E draguta si imi place parul ei.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin
Ambriel Malphas

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

Sakura Haruno ♡ Empty
MesajSubiect: Re: Sakura Haruno ♡   Sakura Haruno ♡ I_icon19Lun 10 Iun 2013, 15:02

Mare parte din informatiile pe care le-ai scris le stiam deja, nu e ceva nou. Se vede ca personalitatea Sakurei s-a schimbat radical din prima parte pana in a doua. Sincer, sunt curioasa cum va fi in partea a 3-a [daca va exista] .
Sus In jos
pufisor
Genin
Genin
pufisor

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : lumea viselor unde orice lucru poate deveni realitate
Nr. mesaje Nr. mesaje : 52
Puncte : 59
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : multe
Stare de spirit Stare de spirit : intre doua lumi paralele pe care ai alegeo?pe cea REALA sau pe cea FALSA ??

Sakura Haruno ♡ Empty
MesajSubiect: Re: Sakura Haruno ♡   Sakura Haruno ♡ I_icon19Vin 21 Iun 2013, 11:44

Sakura este de treaba cea ce ma impresioneaza este felul in care a evoluat ,adica tot credeau ca ea va ramane un copil ce trebuie mereu aparat dar ea a evoluat si le-a demonstrat ca nu este un copil mic
Sus In jos
Pikachu Carter
Genin
Genin
Pikachu Carter

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Konoha
acebook acebook : Nu am.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 98
Puncte : 125
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ies afara
Stare de spirit Stare de spirit : Just be happy.

Sakura Haruno ♡ Empty
MesajSubiect: Re: Sakura Haruno ♡   Sakura Haruno ♡ I_icon19Mier 26 Iun 2013, 11:55

Sakura este perosnajul meu favorit feminim. E asa de drgauta, adica e puternica, iubitoare, sincera si nu ii e frica sa isi arate sentimentele.
Sus In jos
Violence Vic
Chūnin
Chūnin
Violence Vic

Sex : feminin Varsta : 21
Localizare Localizare : Hell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 556
Puncte : 627
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : killin' chillin'
Stare de spirit Stare de spirit : wanna murder someone

Sakura Haruno ♡ Empty
MesajSubiect: Re: Sakura Haruno ♡   Sakura Haruno ♡ I_icon19Dum 08 Sept 2013, 15:54

Hmm nu stiam cate misiuni a facut sakura in functie de rang. Merci de informatie.Ja ne!
Sus In jos
ℰmpress ♔
Genin
Genin
ℰmpress ♔

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 285
Puncte : 297
Reputatie Reputatie : 10

Sakura Haruno ♡ Empty
MesajSubiect: Re: Sakura Haruno ♡   Sakura Haruno ♡ I_icon19Lun 23 Sept 2013, 20:59

Nu știam unele informații, chiar mă bucur că am citit acest topic.
Sakura e unul din personajele feminine care mă atrag, poate singurul. Mi se pare un personaj reușit cu un caracter puternic. ^^
Sus In jos
Dana :3
S-Class
S-Class
Dana :3

Merite deosebite :
Sakura Haruno ♡ J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In fata ta.
acebook acebook : Dana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3561
Puncte : 5056
Reputatie Reputatie : 257

Sakura Haruno ♡ Empty
MesajSubiect: Re: Sakura Haruno ♡   Sakura Haruno ♡ I_icon19Sam 26 Oct 2013, 20:18

Dupa mine ea  este cea mai draguta din anime , dar cred ca daca si-ar fi lasat parul lung era wow.
Are un caracter puternic si nu se da batuta niciodata.
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Sakura Haruno ♡ Asss10Sakura Haruno ♡ J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Sakura Haruno ♡ Empty
MesajSubiect: Re: Sakura Haruno ♡   Sakura Haruno ♡ I_icon19Mier 30 Oct 2013, 10:43

Sakura este personajul meu preferat din serial. Nu imi place foarte mult cum arata insa imi place comportamentul ei. Iubirea pe care o poarta in ea este una magica, ireala. Acest lucru este tot ce imi place la ea happy2
Sus In jos
Continut sponsorizat




Sakura Haruno ♡ Empty
MesajSubiect: Re: Sakura Haruno ♡   Sakura Haruno ♡ I_icon19

Sus In jos
 

Sakura Haruno ♡

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Despre Sakura-