Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Pact cu diavolul +16 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Pact cu diavolul +16 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Pact cu diavolul +16

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Andrușka
Special Jōnin
Special Jōnin
Andrușka

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : In your heart
acebook acebook : Suntem o familie saraca nu ne permitem :))

Nr. mesaje Nr. mesaje : 1833
Puncte : 2090
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : MULTE!

Pact cu diavolul +16 Empty
MesajSubiect: Pact cu diavolul +16   Pact cu diavolul +16 I_icon19Dum 06 Mai 2012, 23:16

~ Chapter 1~
Pact cu diavolul +16 Pactcudiavolul

Acum cinci ani, cand fata mea arata de parca as fii fost lovite de un tren.Iar formele de pe corpul meu erau invizibile, atunci cand lumea isi batea jos de sufletul meu bun.Atunci eram cu adevarat eu, nu purtam aceasta masca de portelan, inbibata in durere si chin pentru a fii cine sunt eu astazi.
Iar apoi sentimental de care multi fugim, dar ne intalnim pana la urma cu el, acel sentiment…iubirea


Iar ironia sorti ma indragostisem de cel mai frumos, cel mai destept, cel mai adorat baiat din liceu, Sasuke Uchiha, m-a pierdeam adesea in ochii lui, in acele cotloane, iar cand el cand intorcea capul cu 10 grade, gaseam lumina sa ies afara.
Si desigur, parul lui negru asemeni durerii neinpartasite pe care o purtam si inca o port in suflet.Pielea, de-un alb, pur si neatens implora sa ma faca sa o sarut.


M-a umilit in fata tuturor, m-a facut de rasul liceului, m-a facut sa ma simt o (iertati-ma nu stiu ce vorbesc) ordinara.Cum?M-a facut iubita lui, m-a facut sa tin la el, iar apoi a aparut santajul emotional in care eu eram victima.Mi-a spus ca daca nu ma voi culca cu el, el se v-a desparti de mine, iar eu o virgina fraiera, l-am crezut.
M-a dus la el acasa, a pregatit cina romantica, petale de trandafiri, lumanari parfumate si muzica lenta.


 Am ajuns in lenjerie intima unde eu cautam patura sa ma acopar, dar el ma tot dezvelea si-mi spunea “Nu te ineli, esti perfecta!”Iar dintr-o data el se indeparteaza de mine si-mi face o poza, cu camera de la telefon, a facut afise, le-a pus pe facebook,hi5, myspace, iar toata lumea ce m-a crezut?Ati ghicit O (iertati-ma nu stiu ce vorbesc)!
Ordinara de pe strada, care isi asteapta clientul, iar apoi il intampina cu “Buna, papusel!Iti place ce vezi?”



 Ca sa ma razbun, am recurs la cea mai neagra metoda, rugaciunile nu ma mai ajutau, sau nu ma rugam la cine trebuie.
Asa ca am recurs la un pact cu diavolul.
Dar ca sa fac acest pact trebuie sa comunic cu el, iar ca sa comunic cu el sunt doar 10 pasi care simbolizeaza ceva
, iar daca unul, numai unul era facut gresit, riscai sa mori, sa fii condamnat sa arzi in iad pentru 100 de miliarde de ani, iar apoi iti acorda clementa.



 Cum am spus sunt 8 pasi, unul mai negru decat celalat.Primul pas, consta in scurgerea propriului sange, simbolizand curajul, al doilea o carte cu coperta neagra, goala, simbolizand istetimea.Al treilea, un altar al fratelui renegat al creator lumi D-zeu, simbolizand loialitatea.
Al patrulea pas consta in par grifon, desigur foarte rar, doar daca iti poti vinde virginitatea sa il obti, simbolul lui recunostinta.


 Al cincilea pas lacrimi de sirena, simbolizand vocea care poate suci mintile fiecarui barbat.Al saselea pas consta in firele de par alea afroditei, simbolizand frumusetea, iar astea fiind adunate ramane doar o incantatie ce trebuie rostita, iar aceasta incantatie merge doar o singura data in viata unui muritor.In noptile cu luna plina, cand varcolaci nasc.Sub lumina luni se spune aceea incantie.Al saptelea pas lumanarile din ceara facuta din polenul florilor, simbolizand parfumul natural.Al optulea pixul facut din ceara, este facut din ceara stramosilor nostril si incheie incantatia.


                                 
FlashBack




               
-Ade due damballa, Give me the power, I beg of your!Leveau mercier du bois chaloitte.Secoise entienne mais pois de morte!Morteisma, lieu de vocuier de mieu vochette.Sub clar de luna ridic acest bluestem!Fa-ma pe mine mai frumoasa, fa-o pe ea mai urata, fa-ma mai desteapta, fa-o pe ea mai proasta, da-mi toate calitatile ei si daile peale mele!Raza luni incet coboara pe pixul facut din ceara, cu el iscalesc blestemul pe-o pagina goala.


                         
EndFlashBack



 Iar apoi o carte neagra cu pagini albe si un pix ce scria cu sangele meu.A aparut, am scris cu el “Vreau sa fiu frumoasa!”Iar apoi am fost transportata in iadul cel negru unde a trebuit sa calc pe niste cioburi ca sa imi pot primi dorinta.Ca sa fiu desteapta, a trebuit sa ma las mancata de crocodile incontinu timp de doua zeci si patru de ore, iar astfel am devenit ce sunt acum.


MM, sper sa va placa dati comuri!!!!!!O sa descriu sentimentele, dar e abea primul capitol....


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Pact cu diavolul +16 R2f4

When I look at you, at look at a girl full with hope and love

But when you smile I look at an Angel.

Sus In jos
Lumiereღ
Genin
Genin
Lumiereღ

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Peste tot ;x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 428
Puncte : 496
Reputatie Reputatie : 20

Pact cu diavolul +16 Empty
MesajSubiect: Re: Pact cu diavolul +16   Pact cu diavolul +16 I_icon19Dum 06 Mai 2012, 23:58

Aiiii de mineee :x si de minee
Ce fica imi fu sa citesc x_X :)))

E prea frumos....iar Sasuke o sa o incaseze rauuuuuuuuuuu :|

Ce........ ma enerva down .
Te pup :* Nextt :X


Pact cu diavolul +16 Tumblrm0xpdaf1pc1rrdqxd

Sus In jos
Just.Me
Academy Student
Academy Student
Just.Me

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Peste tot unde vrei sa fiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 24
Puncte : 33
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Sa fac pe alti sa zambeasca
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare

Pact cu diavolul +16 Empty
MesajSubiect: Re: Pact cu diavolul +16   Pact cu diavolul +16 I_icon19Lun 07 Mai 2012, 00:07

Am ramas cu gura cascata!!
E atat de frumos!!!
Cred ca mam indragostit de ficul tau!!!
Te rog cand aduci nextu sa ma anunti defiecare data!


<script src='http://img3.imageshack.us/shareable/?i=342zp.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>Pact cu diavolul +16 342zp</noscript>
I know you like me to judge,
as behave and as shown,
But you've ever thought about my heart?
Sus In jos
Avada Kedavra
Jōnin
Jōnin
Avada Kedavra

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In coltul intunecat al propriei minti...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1080
Puncte : 1250
Reputatie Reputatie : 84
Stare de spirit Stare de spirit : Neutra

Pact cu diavolul +16 Empty
MesajSubiect: Re: Pact cu diavolul +16   Pact cu diavolul +16 I_icon19Lun 07 Mai 2012, 01:00

Hmm iubit din cate am observate eu tu ai cam foarte multe ficuri, iar la majoritatea nu activezi. Eu inteleg ca tu vrei sa reusesti sa scrii perfect, dar pentru asta iti trebuie timp. Te maturizezi odata cu ficul. Sper ca ficul asta sa il termini.
Asa acum sa ne intoarcem la fic. Ai cam multe greselute de tastare si cateva rapetitii sacaitoare. In unele locuri te incurci, de exemplu ai spus ca sunt 10 pasii, apoi 8 si la un moment dat daca nu ma insel ai enumerat 9 heh

Stiiu ca este primul capitol, dar ai fii putut sa descrii atatea pasaje. Cum a facut ea rost de cele intrebuintate pentru ritual? Cum a aflat de ritual? Prin ce atrecut cand au mancat-o crocodili sau cand a mers pe cioburi?
Iar faza pe care i-a facut-o Sasuke, nu cumva este inspirata din "Pariu cu Viata"? Intreb doar din curiozitate.
Acestea fiind spuse iti urez spor la lucru!


Pact cu diavolul +16 Tumblr_my1xj4kAPt1rtehreo1_500
Sus In jos
Andrușka
Special Jōnin
Special Jōnin
Andrușka

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : In your heart
acebook acebook : Suntem o familie saraca nu ne permitem :))

Nr. mesaje Nr. mesaje : 1833
Puncte : 2090
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : MULTE!

Pact cu diavolul +16 Empty
MesajSubiect: Re: Pact cu diavolul +16   Pact cu diavolul +16 I_icon19Lun 07 Mai 2012, 11:04

Da de acolo mi-a venit ideea, mama ce ii fac lu Cristi...
In fine lasand astea la o parte eu am vrut sa fac o scurta introducere, iar apoi sa descriu ce s-a intamplat :)Si da am multe ficuri, si ce?O sa le termin, but i need more time...


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Pact cu diavolul +16 R2f4

When I look at you, at look at a girl full with hope and love

But when you smile I look at an Angel.

Sus In jos
^Alex-Andra^(fan_ficuri)
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Constanta,Lumina
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6
Puncte : 6
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : NAM dekat o distractie:D ramane secreta:)
Stare de spirit Stare de spirit : buna.rea.intre,9 la romana:(

Pact cu diavolul +16 Empty
MesajSubiect: Re: Pact cu diavolul +16   Pact cu diavolul +16 I_icon19Lun 07 Mai 2012, 11:14

nici makar nam apucat s scriu un fic:)))
Sus In jos
Andrușka
Special Jōnin
Special Jōnin
Andrușka

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : In your heart
acebook acebook : Suntem o familie saraca nu ne permitem :))

Nr. mesaje Nr. mesaje : 1833
Puncte : 2090
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : MULTE!

Pact cu diavolul +16 Empty
MesajSubiect: Re: Pact cu diavolul +16   Pact cu diavolul +16 I_icon19Lun 07 Mai 2012, 23:02

^Alex-Andra^(fan_ficuri) a scris:
nici makar nam apucat s scriu un fic:)))
Eu nu iti inteleg com-ul :|


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Pact cu diavolul +16 R2f4

When I look at you, at look at a girl full with hope and love

But when you smile I look at an Angel.

Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : Pact cu diavolul +16 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

Pact cu diavolul +16 Empty
MesajSubiect: Re: Pact cu diavolul +16   Pact cu diavolul +16 I_icon19Lun 07 Mai 2012, 23:54

Miau miau !

Eii, am trecut si eu pe aici vazand ca e fic nou. Nu pot critica pentru ca nu ai cerut critica si nici nu poti pana nu ai 4 capitole, asa ca am sa fac un fooooarte scurt rezumat la prima vedere.
Pai as putea spune ca ficul tau este frumos. Vreau sa zic ca ideea in sine este interesanta si captivanta. Are mari sanse de reusita pentru a fi un fic populat, de foarte multa lume citit. Asa ca pentru asta, trebuie sa dai ce ai tu mai bun.
Ai sp ca a fost o scurta introducere si dupa descrii, ok, am inteles. Ai grija la sentimente, ficul tau e unul complex, are de toate. Intrigi, durere, iubire, tristete si in urma fericire pentru ea. Deci trebuie sa te axezi pe toate aceste aspecte si sa descrii foarte mult.
Ai multe greseli pentru o introducere, si sincer daca am aduce paragrafele alaturate, capitolul tau nu ar fi atat de lung. Incearca sa scrii mai mult, nu dupa 3-4 propozitii sa apesi enter, ok?
Ai grija la greselile de tastare, pentru ca unele te induc in eroare ca sa numai spun ca ai multe pleonasmuri acolo. Eu am fost ametita putin dar in principiu am inteles despre ce este vorba si chiar mi-a placut.
Spor la scris in continuare, am sa mai trec pe aici ca sa iti vad evolutia. Sper sa fie una majora.
Ia tot ce ti-am spus aici ca pe ceva bun, ca pe o critica constructiva. Incearca sa privesti partea buna a lucrurilor si sa nu te superi pe ceea ce ti-am spus. Astfel vei devenii o maestra in ale ficurilor dap !


Pact cu diavolul +16 2zohwko




☼ P E R F E C T I O N 
Sus In jos
Lolita
S-Class
S-Class
Lolita

Merite deosebite :
Pact cu diavolul +16 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : ● Baia Mare ●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4709
Puncte : 5227
Reputatie Reputatie : 337
Stare de spirit Stare de spirit : Euforică ♥

Pact cu diavolul +16 Empty
MesajSubiect: Re: Pact cu diavolul +16   Pact cu diavolul +16 I_icon19Mar 08 Mai 2012, 10:13

Buna ! kiss
Vai, ce fic frumos ! :x
Deci, ador cum ai descris totul si abia astept sa citesc continuarea kiss
Oooo Sasuke va plati scuump >:)>:)
Succes ! a hug


Pact cu diavolul +16 Scaled.php?server=846&filename=0095097663mod

My blood runs like fire through veins when you’re close..
And boils with pleasure—so hot and divine.
I’d never wake up from this magical doze,
Don’t go so quickly,
I need you this time. ♥️
Sus In jos
Andrușka
Special Jōnin
Special Jōnin
Andrușka

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : In your heart
acebook acebook : Suntem o familie saraca nu ne permitem :))

Nr. mesaje Nr. mesaje : 1833
Puncte : 2090
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : MULTE!

Pact cu diavolul +16 Empty
MesajSubiect: Re: Pact cu diavolul +16   Pact cu diavolul +16 I_icon19Mar 08 Mai 2012, 12:36

BuBuLiNa~BuLiNuTa~RoZ a scris:
Miau miau !

Eii, am trecut si eu pe aici vazand ca e fic nou. Nu pot critica pentru ca nu ai cerut critica si nici nu poti pana nu ai 4 capitole, asa ca am sa fac un fooooarte scurt rezumat la prima vedere.
Pai as putea spune ca ficul tau este frumos. Vreau sa zic ca ideea in sine este interesanta si captivanta. Are mari sanse de reusita pentru a fi un fic populat, de foarte multa lume citit. Asa ca pentru asta, trebuie sa dai ce ai tu mai bun.
Ai sp ca a fost o scurta introducere si dupa descrii, ok, am inteles. Ai grija la sentimente, ficul tau e unul complex, are de toate. Intrigi, durere, iubire, tristete si in urma fericire pentru ea. Deci trebuie sa te axezi pe toate aceste aspecte si sa descrii foarte mult.
Ai multe greseli pentru o introducere, si sincer daca am aduce paragrafele alaturate, capitolul tau nu ar fi atat de lung. Incearca sa scrii mai mult, nu dupa 3-4 propozitii sa apesi enter, ok?
Ai grija la greselile de tastare, pentru ca unele te induc in eroare ca sa numai spun ca ai multe pleonasmuri acolo. Eu am fost ametita putin dar in principiu am inteles despre ce este vorba si chiar mi-a placut.
Spor la scris in continuare, am sa mai trec pe aici ca sa iti vad evolutia. Sper sa fie una majora.
Ia tot ce ti-am spus aici ca pe ceva bun, ca pe o critica constructiva. Incearca sa privesti partea buna a lucrurilor si sa nu te superi pe ceea ce ti-am spus. Astfel vei devenii o maestra in ale ficurilor dap !
Mersi Bubu chiar am ramas surprinsa la comul tau adica nu stiu, nu credeam ca o sa-ti placa tocmai tie :X


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Pact cu diavolul +16 R2f4

When I look at you, at look at a girl full with hope and love

But when you smile I look at an Angel.

Sus In jos
Casydy
Genin
Genin
Casydy

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
acebook acebook : Serena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 215
Puncte : 239
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Sa scriu ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : Happy...or...SAD:((:((:((

Pact cu diavolul +16 Empty
MesajSubiect: Re: Pact cu diavolul +16   Pact cu diavolul +16 I_icon19Mar 08 Mai 2012, 12:43

Frumos Kir aimi place mult de tot
si vreau next-ul repede ca mor
aici de nerabdare


Pact cu diavolul +16 28c33pz
Noi doi ştim prea bine că iubirea de foame nu ţine,
Dar să ştii că mi-e sete de tine,
Bun sau rău, ia-mă aşa,
Noi doi ştim prea bine că iubirea de foame nu ţine,
Dar să ştii că mi-e sete de tine,
Bună, rea, eşti a mea.
Mă trezesc de dimineaţă, prima grijă eşti tu,
Tu eşti fata care niciodată nu-mi spune nu,
Ai ceva în privire, să nu te mire că te vreau,
Nu-s bogat, nu-s sărac, dar am inima ta,
Eu te-mbrac şi te dezbrac cu dragostea mea,
Cine ştie ce o să fie, te vreau.
În centrul vechi ne plimbăm, ne distrăm până-n zori,
O nouă zi ne găseşte cu capul în nori,
Răsărit de soare, îmi amintesc de mare şi de noi,

Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Pact cu diavolul +16 Empty
MesajSubiect: Re: Pact cu diavolul +16   Pact cu diavolul +16 I_icon19Joi 10 Mai 2012, 20:58

Wow mamica ce idee ! huh? Deci mai lasat masca , nu as fi crezut niciodata ca iti va venii o asa idee . happy
Dar ti sse potriveste . dap ! In orice caz , foarte frumos primul capitol , ma intreb ce mai ai de gand . Pune nextul repede ca de nu biciuitor .
Bafta la tastat . dap !


Pact cu diavolul +16 Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
.::*Elly*::.
Academy Student
Academy Student
.::*Elly*::.

Sex : feminin Localizare Localizare : Timisoara
Nr. mesaje Nr. mesaje : 39
Puncte : 47
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Judo
Stare de spirit Stare de spirit : I miss him :X :((

Pact cu diavolul +16 Empty
MesajSubiect: Re: Pact cu diavolul +16   Pact cu diavolul +16 I_icon19Vin 11 Mai 2012, 08:51

Deci... am trecut si eu peaici din curiozitate. Si se pare ca pana la urma curiozitatea mea ma poarta numai pe la ficuri excelente.
Deci ador ficul tau love
Sasuke o sa plateasca! Daca nu-l faci sa sufere, o sa-l fac eu. Nu stiu cum, dar o sal fac eu cumva :)): lough
Astept cu nerabdare next si daca nu e prea mare deranju ai putea sa ma anunti si pe mine cand il pui? :o3
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Pact cu diavolul +16 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Pact cu diavolul +16 Empty
MesajSubiect: Re: Pact cu diavolul +16   Pact cu diavolul +16 I_icon19Vin 27 Iul 2012, 19:03

Fic inchis pentru inactivitate.

Merge la >> Fan Ficuri blocate.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Continut sponsorizat




Pact cu diavolul +16 Empty
MesajSubiect: Re: Pact cu diavolul +16   Pact cu diavolul +16 I_icon19

Sus In jos
 

Pact cu diavolul +16

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-