Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Love under anesthetic  ♥  Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Love under anesthetic  ♥  Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Love under anesthetic ♥

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 

Cum vi se pare fic`ul ?
Neah`. Groaznic. N`ai talent, mai bine lasa`te !
Love under anesthetic  ♥  I_vote_lcap0%Love under anesthetic  ♥  I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Imi place da` nu prea :]]
Love under anesthetic  ♥  I_vote_lcap0%Love under anesthetic  ♥  I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Il ador ! :x E sublim .
Love under anesthetic  ♥  I_vote_lcap100%Love under anesthetic  ♥  I_vote_rcap
 100% [ 12 ]
Total voturi : 12
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
Gâzu ` <3
Genin
Genin
Gâzu ` <3

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : În aer, în apă, oriunde. Unde nici nu te`ai gândit vreodată .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 71
Puncte : 94
Reputatie Reputatie : 17
Hobby-uri Hobby-uri : Just Parcii `!! xD
Stare de spirit Stare de spirit : Mă simt mare, intr`o lume atât de mică .

Love under anesthetic  ♥  Empty
MesajSubiect: Love under anesthetic ♥    Love under anesthetic  ♥  I_icon19Lun 07 Mai 2012, 12:04

Bun, deci..acesta este primul meu fic, deci va rog sa criticati mult rusinos

Chapter 1 S-a intors speranta din mine .

Stropi de ploaie nu incetau sa se prelinga pe obrajii mei fini. Erau stropi reci care şa fiecare atingere cu obrajii mei ma faceau sa tresar. Priveam cerul inecat in nori cenusii, ce ii dadeau o culoare stinsa. Ma simteam singura, ceea ce eram. Parintii mei au murit intr-un accident de masina. Masina in care se aflau 2 dintre persoanele cele mai dragi mie a avut un contact, unul destul de dur cu un tir. Singurul lucru ce mi-a mai ramas de la ei este un lantisor cu poza lor. Cand am aflat tragica veste aveam varsta frageda de numai 6 ani. Poate ca nu intelegeam oin totalitate atunci, dar un lucru stiam sigur: mami si tati nu ma vor mai lua in brate niciodata. De atunci am parte numai de imbratisarile, cuvintele si sfaturile fratelui meu, el fiind mama si tata pentru mine. Chiar daca il iubesc, nu inseamna ca nu ne certam. Dupa ultima lui despartire,acesta s-a schimbat total. Se imbata, se drogheaza si isi aduce fel si fel de tipe obsedate de s*x. Le-o trage in pivnita, iar eu sunt supusa sa aud fel si fel de sunete obscene. In ultima vreme ma simt inutila, a nimanui. Incercand sa-mi recapitulez viata, ceea ce e o cruzime sunt sitrasa de o voce blanda,calda. Acea voce melodioasa canta 2 cuvinte cu o intonatie ingrijorata. Imi atintesc ochii verzi ca de smarald catre acea persoana si observ ca este ea, Fiinta aceea de necomparat, care mi-a fost alaturi atat de mult timp, fara de care as fi moarta deja. Mereu am iubit-o si mereu am considerat-o ca pe o sora. Corpul meu tremura, picioarele mi se inmuiau si incercam sa ma abtin sa nu plang, dar n-am putut. Mi-a fost prea dor de ea, de persoana si de sfaturile ei. O persoana ca ea nu poti gasi la colt de strada. Eram inmarmurita si socata. Dupa plecarea ei ma simteam o pacoste pentru toti, dar persoana ei m-a facut sa ma simt unica, iubita, a cuiva. Dupa ce mi s-a intamplat, m-a ajutat sa incerc sa trec peste multe momente grele din viata mea. De aceea o iubesc enorm si fara ea cred ca m-as sinucide. In ziua cand a plecat m-am simtit parasita, dar acum ca a venit, simt ca nu mai sunt a nimanui. Stropii de ploaie se izbesc cu putere de ciment, incerc sa ma intorc, insa nu pot. Deodata, ii soptesc numele, ma intorc si o iau in brate cu putere...



Ultima editare efectuata de catre AleCsuţa ♥ in Mier 23 Mai 2012, 18:50, editata de 8 ori
Sus In jos
Lumiereღ
Genin
Genin
Lumiereღ

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Peste tot ;x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 428
Puncte : 496
Reputatie Reputatie : 20

Love under anesthetic  ♥  Empty
MesajSubiect: Re: Love under anesthetic ♥    Love under anesthetic  ♥  I_icon19Lun 07 Mai 2012, 12:12

Hey :*

Deci... ce pot sa zic nu mi'am facut inca o parere deoarece e primul capitol ;;)

Am vazut cateva greseli..ehh cine nu are oricum sunt putine .

Descri destul de frumos si m-ai facut curioasa astept next :*

Lumi te pupa:* poate treci si pe la fic 'ul meu

Ahhh era sa uit :)) cum ai facut chestia aia cu votul :o3 imi poti zice si mie printr'un PM ?
Sus In jos
SasukeloveSakura20
Genin
Genin
SasukeloveSakura20

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Campina
Nr. mesaje Nr. mesaje : 53
Puncte : 56
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa compun fanficuri despre Sasuke si Sakura , si chiar pot spune ca ma pricep la scris:D::P
Stare de spirit Stare de spirit : Energica , shi foooarte vesele

Love under anesthetic  ♥  Empty
MesajSubiect: Re: Love under anesthetic ♥    Love under anesthetic  ♥  I_icon19Mier 09 Mai 2012, 17:54

Heiii
Poi , imi place cum descrii . desi inca mai trebuie lucrat.
Iar lungimea capitolului, poate urmatorul va fi putin mai mare.
Nu uita sa adaugi si putin dialog , asa vei sporii dinamismul si suspansul.
Te pup, si multa bafta la scris!
Ficul meu : Sasuke si Sakura , iub
irea nu moare. kiss a hug in love good job in love
Sus In jos
Gâzu ` <3
Genin
Genin
Gâzu ` <3

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : În aer, în apă, oriunde. Unde nici nu te`ai gândit vreodată .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 71
Puncte : 94
Reputatie Reputatie : 17
Hobby-uri Hobby-uri : Just Parcii `!! xD
Stare de spirit Stare de spirit : Mă simt mare, intr`o lume atât de mică .

Love under anesthetic  ♥  Empty
MesajSubiect: Re: Love under anesthetic ♥    Love under anesthetic  ♥  I_icon19Vin 11 Mai 2012, 11:07

Chapter 2
Sentimente rascolite
O strangeam la piept ca si cum ar fi fost copilul meu. Printre suspinele sonore am putut sa rostesc in soapta un "Mi-a fost dor de tine". Nu-mi imafinam ca s-a intors, parca era un vis. Ii strangeam in pumni bluza, o sifonam, lacrimile mi se imprimau pe camasa ei alba. Incepuse sa imi mangaie capul ca pe cel al unui micut copil. Tocurile o faceau mai inalta decat era ea defapt. Deodata a rupt imbratisarea, m-a luat de incheietura si n-a spus decat:
-Sakura,vino!
Am mers prin ploaia abundenta timp de o ora. Pana la urma am ajuns la casa ei.
-Ce cautam aici? Am intrebat-o, uitandu-ma in ochii ei stersi. O priveam adanc, stiam ca stia ce stiam numai eu. Simteam cum simtea suferinta mea. Nu degeaba imi e ca o sora.
-Te vei muta la mine. Maine iti iei hainele pentru ca stiu ca ti-e greu cu Ryan. Deschizand usor usa imi reamintesc acele momente frumoase petrecute cu Hinata. Imi spusese suav unde pot gasi ce-mi doresc. Eram putin ametita asa ca urcam incet scarile ce scartaiau la contactul cu picioarele mele. Eram sub dus. Ma simteam atat de bine. Picaturile fierbintise prelingeau pe corpul meu ce era parca fara vlaga. Deodata se aude usa camerei deschizandu-se si vocea Hinatei spunand:
-Sakura,vino jos dupa dus, as dori sa cunosti pe cineva.
Incet, incet termin acel dus cald. Ma indreptam spre dulap. Imi aleg o rochita si cobor scarile, in urma mea cazand picaturi mici de apa din parul meu ud, inca. Imi intorc privirea catre canapeaua pe care se afla Hinata cu un baiat destul de atragator. Corpul era bine conturat. Parul lui negru ca pana corbului de aceeasi culoare ca a ochilor ii dadeau un aer misterios. In acel moment parca ramasesem paralizata. Momentele de tandrete dintre cei doi imi rascolisera anumite amintiri ce acum ieseau la iveala. Din nou acele amintiri crude. Faptul ca s-a folosit de mine pentru a-si potoli acele fantezii..O lacrima se pregateste a-mi strabate obrazul fin pentru a-mi stinge focul din inima. Ma simteam folosita cand imi aminteam acele momente. Doream sa nu ma mai indragostesc de nimeni. Strangeam cu putere din pumni. Sunt distrasa de vocea Hinatei:
-Sakura, el e iubitul meu. Faceti cunostinta! Acesta se indeparta incet de Hinata apropiindu-se de mine. Eu inca coboram scarile. Acesta imi intinse mana spunand:
-Buna, eu sunt ...


Ultima editare efectuata de catre AleCsuţa ♥ in Mar 22 Mai 2012, 21:57, editata de 5 ori
Sus In jos
Gâzu ` <3
Genin
Genin
Gâzu ` <3

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : În aer, în apă, oriunde. Unde nici nu te`ai gândit vreodată .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 71
Puncte : 94
Reputatie Reputatie : 17
Hobby-uri Hobby-uri : Just Parcii `!! xD
Stare de spirit Stare de spirit : Mă simt mare, intr`o lume atât de mică .

Love under anesthetic  ♥  Empty
MesajSubiect: Re: Love under anesthetic ♥    Love under anesthetic  ♥  I_icon19Dum 13 Mai 2012, 11:25

Chapter 3
Cineva nou in viata mea


- Eu sunt Sai, incantat. Ce nume ciudat. Nu l-am mai auzit pana acum. Imi mormai numele si trec pe langa el indiferenta punandu-ma elegant pe canapeaua din piele. Hinata imi tot dadea cu acel cot al ei osos in burta si stiam de ce. Nici eu nu intelegeam de ce eram asa. Baiatul se intoarce inapoi pe canapea langa Hinata. Asa au continuat sesiunea de sarutari si imbratisari. Hinata il tot saruta apasat. Acesta o mangaia peste tot. Ma simteam prost in acea incapere unde iubirea lor ce ma facea sa vomit se simtea in aer. Am tusit fortat sa nu asist mai tarziu la o scena interzisa copiilor sub 18 ani, insa acestia nu se opreau. Eu stateam si priveam pe geam natura, ce ma descrie total. Este la fel ca mine, sufera mereu din cauza neghiobiilor facute de persoane ce nu judeca si de indiferenta lor. Totusi nu se revolta. E schimbatoare, la fel ca sentimentele mele. Sunt trista,indiferenta, ma simteam a nimanui si folosita. Dar cui ii pasa de mine si de ce simt eu? Ma simt atat de mizerabil chiar si acum cand Hinata s-a intors. Probabil ca sunt egoista si ca as vrea ca eu sa fiu in centrul atentiei cand e vorba de Hinata. Ma ridic usor de pe canapea, luandu-mi geanta, fata a-mi pasa ca afara ploua, eu avand parul, inca ud. Ma indreptam spre parcul central. Stiam ca acolo nimeni nu ma poate deranja. Ei doi erau nepasatori, inca se sarutau cu pofta. Trantesc cu putere usa, aceasta facand un zgomot destul de iritant. Ma miscam parca cu sila. Vad o banca cu un fel de acoperis deasupra. Ma asez usor, imi scot caietul si creionul si incep sa desenez. Desenam o fiinta ce nu avea griji. Era mirifica. Penajul ei era multi-color. Parca era Pasarea-Paradis. Sunt dependenta de desen si nu voi schimba in veci asta. Imi place la nebunie, asa imi exprim eu sentimentele. Daca desenatul nu ar exista nu stiu ce as face. Este pasiunea mea, singura mea pasiune. Acea pasare minunata zbura, luand cu ea si gandurile mele. Stateam privind in gol. O voce angelica imi distrase atentia. Ridic suav ochii mei ca algele marii si vad un baiat. Un baiat ce parea a fi un inger cazut din cer. Ochii lui abisali ma studiau din cap pana in picioare, in tmp ce o adierese juca cu suvitele lui de un negru ca pana corbului. Era frumos ce-i drept. Buzele lui carnoase se deschisera si printre ele iesind cateva cuvinte:
-Ce cauti aici, singura, in ploaie? Inca retusand desenul cu acea frumoasa pasare, ii raspund cu raceala in voce.
-E evident ce fac, dar ce cauti tu aici ? Acesta ma fixa in ochi si se aseza langa mine. Parfumul lui era puternic. Poate prea puternic. Se putea simti de pe banca alaturata. Era un parfum frumos mirositor. Acesta mi se prezenta, spunand ca se numeste Sasuke. Frumos nume.
-Desenezi destul de frumos. Imi poti face si mie un portret contra cost? Am dat afirmativ din cap si am inceput sa-i desenez chipul numai ca..I l-am modificat putin. L-am imbatranit cu 50-56 de ani. Dupa ce i-am terminat desemul i l-am inmanat, acesta analizandu-l. Incepu` sa rada in hohote.
-Voi scade din banii pe care ti-i datorez. Am zambit gingas, privindu-l in ochi. Era special, stiam asta. Mi-a demonstrat-o cu primele lui cuvinte. El era primul om ce m-a facut sa zambesc cu adevarat zilele astea. Imi spune cu timiditate ca si-a uitat banii acasa si sa merg la el pentru a ne cunoaste mai bine. Acesta ma lua sfios de mana sa ma conduse la el acasa. Ma simteam oarecum atrasa de el. Stai! Sakura, ia-o incet, il cunosti doar de jumatate de ora si esti indragostita de el? E un individ, un individ frumos si special, dar tot un individ. Ma uitam la el si la formele lui ce parca erau sculpate nu de la natura. Cu siguranta e frumos, are si simtul umorului, e perfect! Dupa un sfert de ora de mers am ajuns in fata unei case gigantice. Ma impinse usor de la spate inauntru si se scuza. Dorea sa faca un dus. Nu-l condamnam si eu as fi facut la fel. Imi spuse ca pot face cunostinta cu imensa lui casa. Cotrobaiam fiecare camera. Avea gusturo bune. Ma mir ca nu are prietena. Deodata intru intr-o camera spatioasa de culoare albastra. Mobila era din lemn de stejar. Probabil era camera lui. Deodata se aude un zgomot si vad ceva ce nu multe fete au ocazia de a vedea asta la rpima intalnire cu un baiat. Era aproape gol. Noroc de acel prosop pus de la talie in jos.
-Oops! Spun eu incet si nevinovat.


Bun..acesta e capitolul 3..sper să vă placă. Spor la citit si vreau doar critică, critică,critică ! happy2


Ultima editare efectuata de catre AleCsuţa ♥ in Mar 22 Mai 2012, 21:55, editata de 1 ori
Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

Love under anesthetic  ♥  Empty
MesajSubiect: Re: Love under anesthetic ♥    Love under anesthetic  ♥  I_icon19Dum 13 Mai 2012, 11:45

Hei AleCsuţa!
Buuun, ficul e absolut superb! Il adoor, si ador felul cum scri.
Ma intreb ce se v`a intampla, oare se va infiripa ceva intre Sasuke si Sakura??...
Ei sper sa aflu.
Sii o mica intrebare...cand aduci nextul?
Sper sa il aduci repejor fiindca o sa mor daca nu citesc. Pur si simplu ficul tau m`a fermecat.
Pai....te`am pupacit!! Spor la scris, si multe idei! kiss kiss
See ya!

P.S: Daca a putea, te rog sa ma anunti cand auci nextul! Merci!
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

Love under anesthetic  ♥  Empty
MesajSubiect: Re: Love under anesthetic ♥    Love under anesthetic  ♥  I_icon19Dum 13 Mai 2012, 13:16

:)) , e super felul cum descrii , cred ca ar trebui sa te faci poeta :D
pai place mult ficul tau:X
e absolut superb si abia astept sa pui urmatorul capitol.
Spor la tastat si ideei bune:D
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : Love under anesthetic  ♥  J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

Love under anesthetic  ♥  Empty
MesajSubiect: Re: Love under anesthetic ♥    Love under anesthetic  ♥  I_icon19Dum 13 Mai 2012, 16:02

Miau miau !

Si...critica vine la tine dap !


1. Ideea- Nu mi se pare cine stie ce. Nu este foarte originala, dar este draguta. Si cred ca poti sa aduci ceva original in ea.

2. Titlul- Am mai intalnit titlul asta, asa ca nu pot spune ca e ceva original. Sau spectaculos, dar sper sa se lege de continutul ficului.

3. Descrierea- Ce iti pot spune. Ai de lucrat aici. Incearca sa te axezi mai mult pe sentimente. Sa dezvolti descrierea. Dupa ce atingi acest punct, incearca sa o faci complexa. Sunt sigura ca vei reusi.

4. Dialogul- Trebuie sa inveti sa-l adaugi atunci cand este nevoie de el. Trebuie sa inveti cum sa-l imbini cu descrierea, chiar si cu naratiunea.

5. Actiunea- Merge cam repede. Mi se pare ca treci de la o idee la alta. Nu imi place cum o desfasori, incearca sa nu te grabesti cand scrii. Si asa scrii foarte putin ..


6. Estetica- Din start, nu imi place. Scrie cu alb, e cel mai bine. Lasa la o parte celelalte culori. Le poti folosi la titlul capitolului, ca sa aibe un aspect frumos. Nu imi place asezarea in pagina, deoarece scrisul este mult prea mare. Iese mult prea mult in evidenta datorita culorii, nu da bine. Aspectul iarasi nu imi place. Ti-am sp, scrie cu alb si mai mic.

Incearca sa scrii mai mult, ai capitole foarte dar foarte mici..
Sus In jos
Gâzu ` <3
Genin
Genin
Gâzu ` <3

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : În aer, în apă, oriunde. Unde nici nu te`ai gândit vreodată .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 71
Puncte : 94
Reputatie Reputatie : 17
Hobby-uri Hobby-uri : Just Parcii `!! xD
Stare de spirit Stare de spirit : Mă simt mare, intr`o lume atât de mică .

Love under anesthetic  ♥  Empty
MesajSubiect: Re: Love under anesthetic ♥    Love under anesthetic  ♥  I_icon19Mar 22 Mai 2012, 21:54

Chapter 4. Şi totuşi răul există.

-Oops! Spun eu, incet si nevinovat. Ma simteam mizerabil. Ce naiba ii cotrobaiam eu prin casa? Corpul meu tremura, iar picaturile de transpiratie se scurgeau pe dedesubtul rochitei mele. Corpul lui se apropie suav de al meu. Acesta se uita in ochii mei. Ii puteam simti respiratia ce era alerta, de altfel si a mea. Ma atingea usor pe parul meu ravasit suvita cu suvita. Cu orice atingere a lui, corpul meu vibra usor. Il iubeam? Ce naiba palavragesc eu aici? Cum sa-l iubesc? Aceste ganduri fara sens pentru unii, foarte importante pentru trupul, mintea si sufletul meu au disparut usor in locul lor aparand durerea si usturimea. Corpul meu a simtit ceva usor, strpuns in fragilitatea lui. Simteam cu vinul din trupul meu firav se prelingea usor pe pielea mea alba. Am facut un contact cu podeaua. Ce s-a intamplat? Ma simt asa de grea. Degetele mele sunt inclestate si reci. Totul in fata mea e acoperit de un negru abisal. Genele se lipesc intr-un sarut pasional cu pleoapele inferioare. Pot simti cum inima pulsa sange din ce in ce mai incet. Tremur. Simt cum corpul meu tremura necontenit. Ce s-a putut intampla, Gandesc, dar corpul meu oare ce pateste in aceste momente? Am murit? O invalmaseala de ganduri ma cuprinde cu bratele, lor mari si puternice. Pot deschide ochii. Imi pot lasa smaraldele sa straluceasca din nou, in lumina. O lumina alba amestecata cu multa caldura face cunostinta cu trupul meu greoi. Mainile imi sunt paralizate, la fel si picioarele. Ce nai..? Corpul mi se putea misca, insa picioarele si mainile nu. Privesc uimita, constatand ca sunt pe o saltea asezata vertical catre o fereastra din fier. Mainile imi sunt acoperite de o bara arcuita din metal. La fel si picioarele. Ce patesc? Sunt ametita. Ma zbat pentru a incerca sa scap. Degeaba. Tip, poate ma aude cineva. Ce s-a intamplat cu Sasuke? El mi-a facut asta? Tip din rasputeri. In zadar. Aud pasi si 2 voci barbatesti. Unul parea a fi mai matur, celalalt cu mult mai tanar. Vocea lui parea a fi usor ragusita. Totusi avea o voce cunoscuta mie, cuvintele spuse de acea voce nu. Totul pentru mine e ciudat, in acest moment. Totul e straniu. Usa din fier din dreapta trupului meu incatusat se deschise facand un zgomot iritant. Nu stiu cu ce l`as putea asemana. E asa ..asa..Pur si simplu nu stiu cum sa ma exprim. Primul ce a intrat pe usa a fost un barbat, cam in varsta de 67 de ani. Asa imi parea mie, cel putin. Tusea dupa fiecare cuvant spus. Pare a fi un om bun, dar daca el m-a facut sa fiu in ipostaza in care eram, unde eram, cum eram...atunci inseamna ca nu e si ca e doar un aspect. Sub aceasta fata zambitoare se ascundea o fata rea sau poate incredibil de rea. Acesta era urmat de un tanar bine sculptat, cu un par ravasit. Erau amandoi la costum. Fata baiatului nu se vedea bine, dar intr-o fractiunde de secunda aceasta a facut o rotatie usoara. In momentul acela speranta din mine disparu, incercarea de a fi fericita nu mai era. Acum inima mea cat un purice era formata doar din pura ura. Ce m-a apucat? Stiam ca nu e de bine sa ma bag in seama cu persoana lui. Aceasta persoana in cateva ore m-a inspirat incredere. Acum ma simt neputincioasa. Ma simt anormala, tristetea ma domina usor, usor pana ma va cuprinde cu totul. Corpul imi e rece exact ca a unui mort. Inca tremur si astept sa mi se zica ceva..ceva..orice. Inima imi bate mai, mai sa-mi iasa din piept, acesta fiind o bariera ce despartea interiorul trupului meu sensibil de lumea asta cruda, ciudata, fara viata si totusi atat de colorata si fericita.
-Bun, papusa, stii de ce te aflii aici? Parea ca dorea sa profite de trupul meu, acum vulnerabil. Dorea sa profite de sentimentele, de orgoliul si de psihicul meu. Avea o oarecare tonalitate scazuta. Se puteau vedea ochii sclipitori prin ochelarii aceia crapati. Era venit de pe o alta planeta , asta-i sigur. Facea o miscare comuna in filmele cu oameni diabolici, isi freca palmele ca si cum ar fi avut un plan sau ceva. Prin aceste fapte imi dadu de inteles ca avea un plan. Palmele imi transpirau, de pe fruntea mea lata curgeau picaturi mici, acestea strabatand fata si gatul meu, mai apoi scurgandu-se sub rochita mea neagra, prafuita si putin rupta. Deodata omul acela nenorocit ii facu un semn lui Sasuke, acesta apropiindu-se de corpul meu neajutorat. Credeam ca se va atinge de corpul meu in alte ipostaze, cu siguranta mult mai placute mie, cat si lui. Imi astupase gura cu palma lui, iar cu cealalta infiltrase o seringa cu un ac destul de mare in mecanismul meu pe care-l numesc corp. Mai precis in gat. Am scos un sunet infundat, iar apoi am simtit 2 maini reci plimbandu-se in voie pe corpul meu. Simteam cum toate puterile mele au disparut. In fata mea erau doar ochii lui atat de patrunzatori si de un negru sclipitor. Capul mi s-a aplecat usor in fata, si am simtit o durere usoara, cam ca o muscatura pe lobul urechii. Nemernicul ma muscase. Am mai apucat sa aud doar cateva cuvinte scoase pe gura celui ce imi inspira atat de multa incredere.
-Acum ii putem aduce pentru o distractie pe cinste!

Cam atat , sper ca v-a placut si scuzati intarzierea, tezele astea ma dau peste cap. ^^ Next`ul va veni repede, PROMIT ! happy2
Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

Love under anesthetic  ♥  Empty
MesajSubiect: Re: Love under anesthetic ♥    Love under anesthetic  ♥  I_icon19Mar 22 Mai 2012, 22:19

Off.....chiar cand era mai interesant se sfarseste.
Pai, capitolul a fost superb! <3 Daca se atinge cineva de Sakura ii fac una cu pamantul :-w
Deci intr-un cuvant vreau nextul vreau vreau vreau, altfel o sa mor de curiozitate.
A...si merci ca m`ai anuntat si te rog sa o faci si data viitoare.
Spor la scris, si sa ai muuuulte idei!
Te`am pupacit duulce, See ya! kiss kiss
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

Love under anesthetic  ♥  Empty
MesajSubiect: Re: Love under anesthetic ♥    Love under anesthetic  ♥  I_icon19Mar 22 Mai 2012, 22:37

deci eu il nenorocresc pe Sasuke , of ce ii face Sakurei?
Daca o violeaza nu iti mai cer permisiunea si intru in fic si il omor in bataie
fara regrete si aleluia
mersi ca m-ai anuntat si sa ma mai anunti daca nu e deranj mare
deci a fost super ca celelalte dealtfel , pup:*
Sus In jos
Gâzu ` <3
Genin
Genin
Gâzu ` <3

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : În aer, în apă, oriunde. Unde nici nu te`ai gândit vreodată .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 71
Puncte : 94
Reputatie Reputatie : 17
Hobby-uri Hobby-uri : Just Parcii `!! xD
Stare de spirit Stare de spirit : Mă simt mare, intr`o lume atât de mică .

Love under anesthetic  ♥  Empty
MesajSubiect: Re: Love under anesthetic ♥    Love under anesthetic  ♥  I_icon19Mier 23 Mai 2012, 19:54

Chapter 5 :O viata noua si cruda .


-Acum ii putem adduce pentru o distractie pe cinste! O spuse cu atat de multa raceala in voce, cu atat de multa indiferenta fata de ce puteam eu simti in acel moment. Acel moment teribil se apropia minut cu minut, secunda , cu secunda, clipa cu clipa . Aveau de gand ca intr-o jumatate de ora sa aduca niste matahale ori niste grasani ipotenti pentru a-mi mangaia fiecare particica din corp , pentru a-mi simti parfumul, pentru a-mi mangaia fiecare coapsa si fiecare san in parte. Nu credeam ca aceasta cruzime o poate face cineva. Sa fiu o papusa ce va face s*x adormita de puterea acelor “ anestezice”. Nimic nu ma mai uimea. Deodata 2 maini reci imi luara chipul in puterea lor si cineva ma saruta scurt si dulce ca si cum acel cineva ar fi vrut sa-l iert, sa-I fac o favoare.

~After 1 hour~

Dupa o ora intreaga m-am trezit intr-o lenjerie erotica , pe un pat moale , cu lenjerie din matase alba . Acele anestezice erau prea slabe pentru a ma tine macar 2 ore in stare de somnolenta . Organismul meu e prea puternic pentru niste anestezice care la prima vedere par puternice , dar defapt sunt niste amarate de injectii . In aer se putea simti parfumul unor trandafiri ce stateau mandrii intr-o vaza cenusie pe masa din fata mea . Era cu adevarat frumos pregatita acea noapte.Cateva petale erau aruncate pe patul moale pe care ma aflam. Deci cu asta se ocupa acel om nemernic, pe care l-am crezut de incredere. Aduna fete ce au o viata inainte pe care le anesteziaza si le duce in patul unor neputinciosi ce nu sunt satisfacuti de neveste. Deodata cineva apasa pe clanta cu putere, usa nu se deschisa inca, imi dadu ragaz pentru a-mi auzi inima cum bate cu putere. Cu siguranta vorbea cu acel om ce m-a adus aici, imbracata asa indecent, gata sa fiu penetrata de un animal cu sange rece. Eu am ramas nemiscata de cand m-am trezit. Parca as fi asteptat sa-l vad pe acel om ce ma va face sa simt durere. Pe usa intra un baiat blond, frumos, ce parea a fi dezorientat. In ochii lui albastrii se putea simti nevinovatia, cu siguranta e prima data. Dupa aceasta noapte nu va mai fi asa nevinovat. Va fi un nemernic ca toti ceilalti obsedati de o noapte amoroasa cu o pustoaica ca mine. Dupa el intra si Sasuke hotarat. Se uita neputincios la mine si in coltul gurii ii aparu un zambet, mai mult pervers. Acesta ii inmana blondului o pereche de catuse roz cu puf, apoi parasi cu regret camera in care avea sa se petreaca prima din noptile cele mai groaznice din viata mea. De ce prima? Pentru ca stiu ca vor mai urma , doar daca nu ma va salva cineva, sau o minune de la Dumnezeu sa ma apere de ce putea sa-mi distruga o noapte ce mi-as fi dorit sa o petrec altfel, cu persoana iubita.
-Are you ready, baby ? –Ma intreba acesta smecher, ca sa para si el interesant. In ochii mei de un verde pur se putea citi tristetea si in acelasi tim frica pe care o simteam in acel moment. Nu voiam sa fac asta. Nu eram pregatita, mi-era frica. Doream sa ma intorc in timp, sa raman impreuna cu Hinata si Sai acasa, unde mi-era bine, unde stiam ca nu voi pati nimic, nimic in afara de accidente casnice. Ii atintesc ochii si dau negativ din cap. Acesta se apropie usor de mine si ma mangaie usor pe fata. Tremuram, deja. M-a luat in brate usor, cum o facea numai tata, atunci cand doream sa ma joc cu el. Acele momente de neuitat cu parintele meu ocrotitor inca imi bantuie prin minte, chiar si acum . Usor, usor imi dadu rochita rosie jos pentru a-mi dezgoli o parte bine lucrata din trupul meu .
Intr-o fractiune de secunda il dau la o parte, luand in jurul pieptului un prosop ce era pe un scaun, mai apoi ies pe terasa ce se ascundea in spatele unei usi din sticla. Eram speriata ce-i drept si e normal. Nu voiam sa fiu omorata pentru ca nu-l satisfaceam pe baiatul asta, dar nu voiam nici sa retraiesc acele momente crude si triste pe care mi le-a dat pe tava Marcus.

~Flashback~

-Te rog n-o face. Lasa-ma sa plec si nu voi spune nimanui ce s-a intamplat aici . –Spun eu printre sughituri, stand in genunchi in fata lui. Tremuram si stateam ca o catea cu capul in jos plangand . Lacrimile se lipeau parca de podeaua rece, pe care imi ordonase sa stau. Il iubeam, insa acum mi-am schimbat parerea despre omul cu care am irosit 2 ani din viata. Au fost momente frumoase, insa si momente urate printre care s-a alaturat si acest moment. Imi dadu o palma ce imi lasa o urma rosie pe obrazul meu fin,
-Nu mai plange! Vreau sa te simt vibrand sub mine, sa iti simt corpul si nici lacrimile, nici rugamintile tale nu ma vor opri . O spuse cu atata cruzime, cu atat de multa perversitate si ignoranta ca si cum nu era omul acela ce ma cucerise prin sarutari dulci, prin cuvinte dragastoase si prin gesturi frumoase.

~End of flashback~

In acel moment intra pe usa un al doilea om ce dorea o noapte incendiara cu mine. Cand l-am vazut mi-a cazut fata. Oh, God, omul asta n-are demnitate?



Bun, acesta e capitolul 5, sper ca va place. As dori ca minimum de commuri pentru capitolul viitor sa fie 6. Multumesc pentru intelegere si va pup. rusinos

Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

Love under anesthetic  ♥  Empty
MesajSubiect: Re: Love under anesthetic ♥    Love under anesthetic  ♥  I_icon19Joi 24 Mai 2012, 18:07

hmm.... un cuvant imi strabate mintea si aceela sunt defapt 2 , ba nu , 3 , TE NENOROCESC NARUTO!!!!
Ureamza desigur ca la accelasi com din capitolul trecut , SaSuke te omor , nenorocesc , cum pana me ii poti face asta Sakurei?
Om fara inima te omor pana , stai nu , am gresit cuvintele.
Om fraa inima te omor cu cruzime si te dau la ....lei....pantere :>
Deci adune nextul ca mor de curiozitate puppy eyes
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Love under anesthetic  ♥  Empty
MesajSubiect: Re: Love under anesthetic ♥    Love under anesthetic  ♥  I_icon19Joi 24 Mai 2012, 23:45

Naruto u sti ca eu te voi bate pana iti vor cadea dintii in burta asa ca de ce sa nu usuram momentul si sa nu te arunci de pe un pod cu bolovan de gat, app asta e valabil si pt tn sasuke. clar? well? awesome right? hai ma duceti-va voi singuri ca mie mie cam lene. ficul e incredibil si sunt moarta de curiozitate sa vad cn e persoana respectiva. next ;;)
Sus In jos
` Squirrel `
Guardian Ninja
Guardian Ninja
` Squirrel `

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sv, C.M.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2169
Puncte : 2265
Reputatie Reputatie : 72
Hobby-uri Hobby-uri : A lot.
Stare de spirit Stare de spirit : Tired all the time.

Love under anesthetic  ♥  Empty
MesajSubiect: Re: Love under anesthetic ♥    Love under anesthetic  ♥  I_icon19Vin 25 Mai 2012, 13:39

Bună draga mea!
Pai.. Dupa cum observi...
Am trecut si eu pe la ficul tau:D.
Imi place atat de mult...
Ideea este draguta...
Mereu mi-au placut ficurile cu aceasta idee.
Imi pare nespus de rau pentru Sakura, chiar nu merita asemenea ,,tratament''.
Sasuke este atat de... De( nu mai spuun ca fac pacate : )) ). S
per sa ia o intorsatura buna aceasta poveste, sa se termine totul ok.
Hm... Cat despre descriere...
Mie una imi place cum o faci si chiar am observat ca ai evoluat pe parcurs.
Hm... Abea astept urmatorul capitol si as vrea sa il pui chiar daca nu ai toate cele 6 comentarii.
Ei bine.. Asta depinde si de tine. Ok..
See ya:D


Ultima editare efectuata de catre ` Squirrel ` in Vin 25 Mai 2012, 14:01, editata de 1 ori
Sus In jos
Aly Shine
Chūnin
Chūnin
Aly Shine

Sex : feminin Localizare Localizare : Bucharest
Nr. mesaje Nr. mesaje : 746
Puncte : 917
Reputatie Reputatie : 63
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

Love under anesthetic  ♥  Empty
MesajSubiect: Re: Love under anesthetic ♥    Love under anesthetic  ♥  I_icon19Vin 25 Mai 2012, 13:58

Hey, am trecut si eu pe la ficul tau, si pot sa- spun ca m-a fascinat, mie una imi place mult ideea ta, si imi pare rau de Sakura, dar, sincer sper ca totul sa se termine cu bine. Si daca binevoiesti sa ma anunti si pe mn cand pui next. Aly te pupa s spor la scris. a hug in love happy dap !
Sus In jos
Gâzu ` <3
Genin
Genin
Gâzu ` <3

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : În aer, în apă, oriunde. Unde nici nu te`ai gândit vreodată .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 71
Puncte : 94
Reputatie Reputatie : 17
Hobby-uri Hobby-uri : Just Parcii `!! xD
Stare de spirit Stare de spirit : Mă simt mare, intr`o lume atât de mică .

Love under anesthetic  ♥  Empty
MesajSubiect: Re: Love under anesthetic ♥    Love under anesthetic  ♥  I_icon19Joi 31 Mai 2012, 11:34

Mulţumesc foarte mult pentru commuri . Îmi place să văd că îmi urmăriţi fic`ul . Ştiu că sunt intarziată, însa şcoala, tezele, mediile trebuie incheiate..etc. Mulţumesc foarte mult. kiss
Sus In jos
Gâzu ` <3
Genin
Genin
Gâzu ` <3

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : În aer, în apă, oriunde. Unde nici nu te`ai gândit vreodată .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 71
Puncte : 94
Reputatie Reputatie : 17
Hobby-uri Hobby-uri : Just Parcii `!! xD
Stare de spirit Stare de spirit : Mă simt mare, intr`o lume atât de mică .

Love under anesthetic  ♥  Empty
MesajSubiect: Re: Love under anesthetic ♥    Love under anesthetic  ♥  I_icon19Lun 04 Iun 2012, 14:42

Chapter 6
Fara demnitate


-Oh, God, omul asta n-are demnitate ? Ochii lui abisali ma atintira, se facura imensi si buzele ii tremurau. Sarmana de ea. Cu ce om poate trai. In man ace ii tremura fara voie tine o seringa. Avea de gand sa ma anestezieze inainte de a se juca cu trupul meu. Nemernicul, chiar daca sunt cea mai buna prietena a iubitei lui nu renunta. De ce viata imi rezerva atatea lucruri rele? Am facut asa mult rau? Deodata un gand imi fulgera mintea. Cu pasi mici ma apropii de trupul lui , indepartandu-ma de pervaz. Il iau de camasa sifonata tragandu-l dupa mine. Acesta se lasa fermecat de mine, urmarindu-ma ca un catel. Inima imi batea atat de tare, dar nu puteam sa o stapanesc. Trebuia neeaparat, insa sunt asa de neputincioasa in aceasta privinta. O lacrima imi cazu pe obraz. Frica ma strapungea in cel mai dureros mod. Sarutarile mele apasate il imbatau pe Sai. Era fermecat de “ papusica “ ce I se afla in poala. Intr-o fractiune de secunda rochita de pe mine disparu, aceasta cazand sfasiata pe pufosul covor. Ramasesem asa cum ma facuse mama, pacat ca nu la fel de pura ca in primul meu minut de viata. Ma mangaia tandru si in acelasi timp ma musca cu brutalitate. Fiecare miscare, fiecare sarutare pe care i-o daruiam m-a facut mai vinovata. Stiam ca e gresit, dar daca doream ca durerea trupeasca sa dispara, mai bine o faceam acum ! Debea mai tinea seringa in mana. Nemernicul, merita tot ce ii voi face. Ii smulg cu brutalitate seringa si i-o infig in gat. Intr-un sfert de ora eram imbracata, gata sa plec.Sar de pe veranda si o iau la fuga prin padure. Transpiratia mi se scurgea usormpe pielea fina si alba totodata. Gafaiam, iar inima imi batea cu cea mai mare putere. Gandurile imi umblau prin minte. Frica tot aparea cu fiecare pas pe care il faceam. Cel mai crud gand era sa ma poata gaseasca acel animal, fara suflet. Usor, usor nodul din gat disparu, iar lacrimile se revarsau usor. Ma descarc in cel mai firesc mod pentru o fata ce-si doreste o viata normala. Ploaia incepu. Plangea si cerul odata cu mine. Epuizarea ma cuprinse, durerease napasti asupra mea, iar picoarele mi se inmuiara. Aveam de gand sa dorm, macar pentru o ora. Trebuie doar sa gasesc un loc pentru dormit. Poate e doar o iluzie creata de imaginatia mea bolnava, dar am vazut o pestera. Un loc numai bun pentru a ma odihni. In sfarsit liniste, in sfarsit…
-Netrebnicule ! Mi`ai distrus viata, asa cum a facut el…Urasc, urasc.. Auu ce durere de cap ingrozitoare. Am dormit pe piatra . In ce hal am ajuns. Deplorabil.
-In sfarsit, draga mea, te-ai trezit, in sfrsit . O intepatura am simtit in inima . Frica ma domina, iar pasii lui mari se auzeau in intreaga pestera. Peste cateva minute m-am trezit fugind panicata in padure, urmarita de acest om nemernic. Sasuke este o fiinta care merita sa moara . Deodata am simtit cum o radacina a copacului mi-a intins o capcana, eu cazand brutal pe iarba verde a padurii . Am inchis ochii asteptand ca el sa ma ia in brate, apoi ducandu-ma inapoi in locul acel uitat de lumea de rand, dar un paradis pentru alcoolici si obsedati. Insa, nu ! M-a ridicat de jos, m-a luat in brate si mi-a sprijinit usor capul meu mic de umarul lui. Lacrimile mele se imprimau usor pe camasa lui alba . Imi tinea capul in palmele lui fine dar puternice si imi atintea ochii . Deodata un sarut scurt mi-a acaparat buzele .
-Imi pare rau. Te duc acasa, nu meriti asa ceva !
L-am luat suav in brate, apoi tinandu-ne de mana am plecat cu gandul de a iesi din acea padure parca blestemata.


To Be Continued...




Stiu, e scurt..dar inspiratia m-a parasit si`asa ca nu am mai scris , imi pare rau chiar foarte mult, sper ca nu v-am dezamagit.
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Love under anesthetic  ♥  J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Love under anesthetic  ♥  Empty
MesajSubiect: Re: Love under anesthetic ♥    Love under anesthetic  ♥  I_icon19Lun 20 Aug 2012, 17:42

Fic inchis pentru inactivitate.

Ultimul post dateaza din 2 Iunie. Suntem in 20 August.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Continut sponsorizat




Love under anesthetic  ♥  Empty
MesajSubiect: Re: Love under anesthetic ♥    Love under anesthetic  ♥  I_icon19

Sus In jos
 

Love under anesthetic ♥

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-