Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
- More Than This. [+14] - - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
- More Than This. [+14] - - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 - More Than This. [+14] -

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Majkela †
Chūnin
Chūnin
Majkela †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In your heart, on your mind, beyond your wishes :X
Nr. mesaje Nr. mesaje : 515
Puncte : 543
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Do you love me because I am beautiful, or am I beautiful because you love me?
Stare de spirit Stare de spirit : Love begins with a smile, grows with a kiss, and ends with a teardrop.

- More Than This. [+14] - - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: - More Than This. [+14] -   - More Than This. [+14] - - Pagina 2 I_icon19Vin 08 Iun 2012, 19:43

Hei Hei Hei
Mai lasat cu ochii in soare very sad
Doamen cum poate Sasuke sa fie asa bun cu ea?!?! huh?
Sakura o sa fie bine??? Mda intrebari fara raspuns (momentan)
Deabia astept Nextul si sper sa ma anunti si pe mine cand il pui puppy eyes puppy eyes
Spor la scris si la ideiiiii a hug kiss


.:。✿*゚’゚・You can fall in the water*゚’゚・✿.。.
.:。✿*゚’゚・You can fall off a tree *゚’゚・✿.。.
.:。✿*゚’゚・But the best way to fall *゚’゚・✿.。.
.:。✿*゚’゚・Is to fall in love with me*゚’゚・✿.。.
- More Than This. [+14] - - Pagina 2 Wi4ojd

.:。✿*゚’゚・You know I love you, You know I care*゚’゚・✿.。.
.:。✿*゚’゚・Whenever you need me, I will be there*゚’゚・✿.。.
Sus In jos
Criiisa
Genin
Genin
Criiisa

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Suceava
Nr. mesaje Nr. mesaje : 58
Puncte : 66
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Dance & Singing.
Stare de spirit Stare de spirit : Haters...

- More Than This. [+14] - - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: - More Than This. [+14] -   - More Than This. [+14] - - Pagina 2 I_icon19Joi 14 Iun 2012, 21:56

Woow. M-a lăsat practic fără cuvinte..Ai un talent , o mână impecabilă.. Descrierea , acţiunea, totul este făcut cu cap , dar şi suflet .
Chiar sunt curioasă . Ce are Sakura? :-s .
Aşteeepttt:-x .


- More Than This. [+14] - - Pagina 2 9giiqq


Love June.
Sus In jos
Camelia. †
Jōnin
Jōnin
Camelia. †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1306
Puncte : 1525
Reputatie Reputatie : 125
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor , datul cu privirea .:>
Stare de spirit Stare de spirit : :3

- More Than This. [+14] - - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: - More Than This. [+14] -   - More Than This. [+14] - - Pagina 2 I_icon19Dum 17 Iun 2012, 18:15

Bunaa iubireee kiss

Ce next impecabil..deci jur ai talent nu gluma. Mi-e una mi-a placut mult de tot . >:D<
Si astept continuarea sa stii ;) Sa ma anunti cand o pui ^.^ Spor la scris si la ideei ! <33

Ja na ! ^^


- More Than This. [+14] - - Pagina 2 NtQBqDA

Closed off from love, I didn’t need the pain
Once or twice was enough and it was all in vain
Time starts to pass before you know it you’re frozen

Sus In jos
Milkshake ♥
S-Class
S-Class
Milkshake ♥

Merite deosebite :
- More Than This. [+14] - - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : New York
acebook acebook : Foloseste "url" , largesti profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3546
Puncte : 4549
Reputatie Reputatie : 702

- More Than This. [+14] - - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: - More Than This. [+14] -   - More Than This. [+14] - - Pagina 2 I_icon19Sam 23 Iun 2012, 22:44

3. Feelings.






O priveam crispat cum isi deschide incet ochii in timp ce isi masa usor tamplele. Se ridica in capul oaselor privindu-ma confuza. Nici eu nu eram intr-o stare mai buna, ca sa fiu sincer, pentru ca eram cam la fel de pierdut. Imi era somn si ceva ma apasa pe piept. Ceva ce nu-mi dadea pace. Eram prea fericit ca Sakura se trezise. Eram usurat stiind ca e bine si singurul lucru pe care puteam sa-l fac in acel moment era... sa o imbratisez. Ii simteam caldura corpului, parfumul fin, bataile slabe ale inimii care deveneau din ce in ce mai repezi. Pieptul ei se lipea de al meu, gura mea de urechea sa, iar mainile mele ii mangaiau alene spatele.



Nu voiam ca acest moment sa se mai termine vreodata. Totul era perfect. Doar noi doi imbratisandu-ne confuzi la lumina difuza a unui mic neon. Respiratia accelerata a Sakurei si pulsul meu nebun circuland repede prin vene. Imi inchideam ochii insiprand incet, expirand, sperand ca momentul acesta e adevarat. Sperand ca nu e doar un vis frumos. Intr-un final am simtit mainile firave ale rozaliei rotindu-se in jurul meu, incercand oarecum sa ma stranga, sa ma simta.. Insa ceva o oprea. Ceva o impiedica sa se lasa purtata de val. Aveam proasta impresie ca tot din cauza acelui ''ceva'' a facut si aceasta criza.



Imi dau seama ca exagerasem putin cu imbratisarea aceasta atat de lunga. Probabil pentru prima oara eram egoist. O voiam pe Sakura doar pentru mine, voiam sa stiu ca e doar a mea si ca nimeni si nimic nu mi-o poate lua. Am prins-o de umeri fortand-o sa se uite in ochii mei, dar privirea ei exprima prea multe. Erau ca si niste cutite aruncate cu viteza spre tine care iti intra adanc in inima facand-o sa-ti sangereze. Te durea. Durea tare. Te simteai confuz, singur, ciudat, lasat deoparte, urat, frustrat. Toate sentimentele unei persoane suferinde mi-au fost transmise printr-o singura privire intrand in sufletul meu. Totul facea acum parte si din viata mea, iar suferinta aceea acum imi apartinea.



Imi da mainile jos de pe umerii ei si imi repeta intrebarea. Ii raspuns pe scurt apoi ma ridic si ii spun ca trebuie sa plec. Era aproape miezul noptii si maine aveam scoala. Privirea imi era incetosata si ma simteam aiurea. Inspir adanc zambindu-i fetei apoi o salut si parasesc casa.

Sute de intrebari fara raspuns imi impanzeau mintile. Nimic nu avea sens, totul era doar o greseala. O greseala.. Una atat de frumoasa. Cu par lung si roz, cu ochi mari patrunzatori si verzi. O greseala pe care as repeta-o din nou, si din nou, pana la nesfarsit. Egoismul meu devenea din ce in ce mai mare. Nu puteam sa imi explic cum o iubesc. Era imposibil pentru mine sa inteleg asa ceva. Nu am crezut niciodata in dragoste la prima vedere, dar viata e intortocheata. Cand crezi ca ceva nu se poate intampla ea iti va demonstra exact contrariul in cel mai dureros mod.

Un sarut? Cum ar trebui sa fie? Sau mai exact ce este? Doi oameni isi lipesc buzele miscandu-le cu pasiune, framantandu-si cu ardoare limbile, lasandu-se stapaniti de un sentiment pervers. Asa se explica, asta ar trebui sa insemne un sarut? Priveam in gol, incercand sa-mi imaginez o alta forma a iubirii. Sarutul e semnul dragostei? Asa se pare.. Dar o imbratisare? O privire patimasa? O atingere pierduta? Un zambet dulce? Acestea nu sunt nimic? O imbratisare face cat o mie de saruturi. Sa simti corpul celui pe care il iubesti atat de aproape de tine. Bataile inimii, pulsul, repsiratia, parfumul. Sa ii auzi soaptele, sa poti sa-i citesti gandurile. Printr-o simpla imbratisare.

Dar o privire? Privirea amandurora unindu-se pentru o clipa. O clipa care pare o eternitate. Infinit. Printr-un simplu contact vizual toate senimentele, trairile, emotiile, sunt transmise intr-un alt om. Bestii haine mai suntem. Daca ne luati ochii suntem pierduti. Asa totul s-ar rezuma la atingeri. Atingeri calde, repezi, timide, apasate, tandre, dulci, misterioase, scurte. Un limbaj al trupului prin care ar trebui sa-i spunem celuilalt ce simtit, ce ne dorim, ce vrem.



Am ajuns intr-un final acasa. Sirul gandurlor mi-a fost intrerupt. Eram obosit si ingandurat. Tot ce voiam, tot ceea de ce aveam nevoie era un somn odihnitor. ''Noapte buna, Sakura!'' - Si stiam ca soptisem acest lucru pe un ton egoist.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Hello. >:D<

Soo, so. Nextt. :D
N-am mai scris de mult timp dar acum mi-a venit inspiratia si pentru prima data imi place cum mi-a iesit capitolul. Cred ca am avut cam multe repetitii da' mi-i somn. :)) Poate il corectez maine.. :-jj
Sper sa va placa. Va iubesc. kiss in love


Once you go black you never go back


Ultima editare efectuata de catre •Milkshake™ in Sam 15 Dec 2012, 22:25, editata de 2 ori
Sus In jos
Demi
Genin
Genin
Demi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : unde se astepta lumea mai putin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 107
Puncte : 121
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : asta spune tot: https://www.youtube.com/watch?v=CFFzZBJYMgk&feature=youtu.be
Stare de spirit Stare de spirit : Just fine

- More Than This. [+14] - - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: - More Than This. [+14] -   - More Than This. [+14] - - Pagina 2 I_icon19Sam 23 Iun 2012, 23:13

ooooohhhhhh, actiune si romantiiiiiism, imi place scena cand se trezeste sakura, iar sasuke o ia in brate si o saruta, iar apoi cum ai explicat e fantastic. adoor felul cum scrii :*, ms ca mai anuntat si spor la scris :* sa ma mai anunti please >:D<


[center]God bless us everyone
We're a broken people living under loaded gun
And it can't be outfoght
It can't be outdone
It can't out matched
It can't be outrun

God bless us everyone
We're a broken people living under loaded gun
And it can't be outfoght
Can't be outdone
It can't out matched
It can't be outrun
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

- More Than This. [+14] - - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: - More Than This. [+14] -   - More Than This. [+14] - - Pagina 2 I_icon19Dum 24 Iun 2012, 12:57

A venit si nextuletul . happy2
Este foarte frumos . Ce teorie are Sasukie asupra dragostei . Imi place cum ai raspuns la acele intrebari , a dat un farmec aparte capitolului .Sa vi repejor uc nextul si sa ma anunti si in continuare . Bafta la tastat si pupici . kiss


- More Than This. [+14] - - Pagina 2 Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

- More Than This. [+14] - - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: - More Than This. [+14] -   - More Than This. [+14] - - Pagina 2 I_icon19Dum 24 Iun 2012, 18:18

Cu intarziere dar am venit! Ce pot spune Mai lasat cu gura cascata capitolul. Te iubesc asa de mult..SAsuke egoistule ce faci tu...Ego..ego...ego.egoista! (belinda - egoista) Descri asa de bine incat sunt asa gelloasa waiting Ce sa mai zic (m-am saturat de replica asta azi) Astept next si PWP dolshe


- More Than This. [+14] - - Pagina 2 Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
Aly Shine
Chūnin
Chūnin
Aly Shine

Sex : feminin Localizare Localizare : Bucharest
Nr. mesaje Nr. mesaje : 746
Puncte : 917
Reputatie Reputatie : 63
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

- More Than This. [+14] - - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: - More Than This. [+14] -   - More Than This. [+14] - - Pagina 2 I_icon19Dum 24 Iun 2012, 19:48

Ce frumosss.....e atat de dulce; dulce ca o savarina.
Sasuke egoistul...suna amuzant daca te gandesti putin lough
Astept cu nerabdare nextul...sper sa ma anunti si pe mine happy2
Sus In jos
` Squirrel `
Guardian Ninja
Guardian Ninja
` Squirrel `

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sv, C.M.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2169
Puncte : 2265
Reputatie Reputatie : 72
Hobby-uri Hobby-uri : A lot.
Stare de spirit Stare de spirit : Tired all the time.

- More Than This. [+14] - - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: - More Than This. [+14] -   - More Than This. [+14] - - Pagina 2 I_icon19Lun 25 Iun 2012, 15:36

Bună draga mea! a hug
Scuză-mi lunga întârziere. hmm...?!
Am fost o putoare lough , ce să-i faci... roll
În orice caz, mă bucur că ai adus, într-un final nextul. ike
Care a fost minunat, de altfel. rusinos
Se pare că lui Sasuke i s-au aprins puțin călcâiele, hm? think
Eeee... cred și eu că da. lough
Sunt curioasă ce se va mai întâmpla în continuare. think
Te rog eu tare frumos să vii repede cu nextul, că doar a venit vara. dj
See ya honey. hi!


- More Than This. [+14] - - Pagina 2 Tumblr_mct2debUwJ1r1653do1_500

Make love, not war!
Sus In jos
Avada Kedavra
Jōnin
Jōnin
Avada Kedavra

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In coltul intunecat al propriei minti...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1080
Puncte : 1250
Reputatie Reputatie : 84
Stare de spirit Stare de spirit : Neutra

- More Than This. [+14] - - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: - More Than This. [+14] -   - More Than This. [+14] - - Pagina 2 I_icon19Lun 25 Iun 2012, 16:41

Hey, am ajuns si eu...Pfoaii ce frumos. in love ..cat de intens ai redat sentimentele baiatului. Si acum ma trec fiori! Esti foarte profunda...ador chestia asta!
Hmm, Sakura este foarte misterioasa. Ma faci curioasa in legatura cu acest personaj, ma intriga comportamentul ei!
Deasemenea mi se pare foarte interesant ca tu scrii din punctul de vedere al baiatului si nu il "feminizezi'' deloc! Este geniala treaba asta! Il faci profund, ganditor dar nici de cum nu ii dai o tenta feminina!
Pfoaii deabia astept nextul. Spor la scris si pupici!
kiss


- More Than This. [+14] - - Pagina 2 Tumblr_my1xj4kAPt1rtehreo1_500
Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

- More Than This. [+14] - - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: - More Than This. [+14] -   - More Than This. [+14] - - Pagina 2 I_icon19Mier 27 Iun 2012, 19:51

Hei hei dap !
Mi-a placut enorm acest capitol. Ai avut acea descriere superba, care m-a facut extrem de curioasa. Vreau sa stiu ce se intampla... si repede. Parca nu mai am rabdare, parca mintea mea tremura, vrea mai mult in love
Abia astept urmatorul capitol, deci spor la scris si la idei in love

Kiss & Hug a hug

LexX^^


- More Than This. [+14] - - Pagina 2 Rwre

Sus In jos
Milkshake ♥
S-Class
S-Class
Milkshake ♥

Merite deosebite :
- More Than This. [+14] - - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : New York
acebook acebook : Foloseste "url" , largesti profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3546
Puncte : 4549
Reputatie Reputatie : 702

- More Than This. [+14] - - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: - More Than This. [+14] -   - More Than This. [+14] - - Pagina 2 I_icon19Sam 30 Iun 2012, 23:11

4. For my next number I need a volunteer.




Saptamana trecuse repede, iar concursul a sosit. Nu aveam emotii, desi respiram greu; nu ma gandeam la nimic altceva in afara de concurs, deci eram detasat. Ceva ma daduse peste cap. Eram ca o bomba cu ceas gata sa explodeze. Nu prea intelegeam ce se intampla cu mine.. Si poate ca nici nu doream sa stiu. Faptul ca am vazut-o pe Sakura cu acel tip ma deranja. Hmm.. ''As'', cat uram porecla lui. Nu aveam nimic cu individul acela, insa uneori se dadea prea mare, si chiar nu merita. In plus el nu o iubeste pe Sakura. Stiu asta. Sarutul acela.. De ce s-a lasat rozalia mea sarutata de el? Intrebari fara raspuns imi impanzeau mintile. Eram nervos, gelos, egoismul meu isi revendica incet locul. Sper doar sa nu-i faca rau Sakurei, pentru ca atunci ar avea de a face cu mine.

Imi iau o pereche de blugi, o camasa alba, paltonul din stofa, imi pun la gat un fular, ma incalt cu tenisii si plec. In buzunarul din spate al pantalonilor aveam pachetul de carti. Oh da! Pachetul meu preferat de carti.

- Flashback -


23 iulie. Ziua mea. Implineam 12 ani. Afara era canicula, soarele trimitand sulite de foc pe pamant. Cerul era senin, si toata lumea cauta un coltisor de umbra unde sa se adaposteasca de caldura necrutatoare. Eu fugeam nespus de fericit spre casa, stiind ca mama facuse deja tortul cu ciocolata pe care mi-l pormisese; si avem si o vaga speranta cum ca poate imi va face o petrecere surpriza. Pe strada era pustiu. Parca ma aflam intr-un oras fantoma. Nu eram prea atent la drum asa ca am reusit sa ma izbesc de un tip inalt, care purta pe cap o palarie neagra. Ma uitam nedumerit la el, fiindaca toate lumea se topea de caldura, iar el purta pantaloni lungi din stofa si palarie. Din mana ii cad toate cartile pe care le tinea imprastiindu-se pe jos. Imi cer scuze si ma aplec sa le strang insa aud un ''Nu!'' amuzat. Ma uit la el ridicand intrebator din spranceana. I se vedea doar gura care era arcuita intr-un zambet molipsitor pana la urechi. Imi face semn sa ma uit la carti. Eram total confuz. Dintr-o daca el se preface ca le trage si atunci toate cartile zboara in mana lui.

-Alege o carte! Spuse acesta indemnandu-ma. Eram socat. Eram un copil caruia ii placea matematica iar in tot ceea ce se facea trebuia sa existe o logica, un raspuns rational. In cele din urma imi revin si pun mana pe o carte. O scot, fara sa i-o arat. Inima neagra. O tineam strans in palmele mele transpirate. Stateam gura-casca in fata acelui om. El mi-o i-a din mana, cu ochii inchisi, si se preface ca o leaga cu o ata imaginara. Eram absorbit. Schitam cate un zambet prostut la fiecare miscare pe care o facea. Cred ca el se amuza mai tare din aceasta pricina. Amesteca pachetul de carti apoi le impinge pe rand din mana dreapta, care era undeva la nivelul umarului sau, in mana stanga care era pe langa stomacul dansului si sufla puternic peste sirul de carti in cadere. De acolo se desprinde o singura carte care cade pe asfaltul incins cu fata in jos. ''Ridic-o!'' Imi soptise el cu incredere. Trag aer adanc in piept si o intorc. Inima imi batea cu putere, pulsnad sangele meu infierbantat in tot corpul. Respiratia imi era accelerata, iar pe frunte mi se prelingeau mici picaturi de sudoare. Pupilele mi s-au dialatat. Tineam in mana cartea pe care am ales-o cu cateva minute inainte.


- End Flashback -


De la acel om, care imi e anonim si pana in ziua de azi, am primit acest pachet. De atunci nu l-am lasat din mana. Am incercat tot felul de trucuri, am urmarit tutoriale, am citit carti, ba chiar chiuleam de la unele ore pentru a merge niste cursuri de magie dintr-un cartier mai indepartat. Asta pana cand a aflat mama de absentele mele si mi-a confiscat pachetul de carti. Asta oricum nu m-a impiedicat sa exersez. Ma duceam in vecini si le ajutam pe femeile mai invarsta cu cumparaturile si mereu primeam cativa centi. In doua sau trei saptamani mi-am cumparat un pachet de carti profesionale. Chiar daca mamei nu prea ii convenea ideea de ''magician'' s-a acomodat incetul cu incetul, ba chiar a devenit mandra de mine si trucurile mele, dandu-mi pana la urma pretiosul meu pachet de carti inapoi.

Sirul dulcilor amintiri imi este intrerupt de o sala imensa de teatru, cu o arhitectura impresionanta si cu ornamente antice pictate si sculptate pe peretii exteriori. Urc scarile cu un zambet sincer pe buze. Intru in sala. Ma luase cu ameteli. Era extrem de multa lume. ''Sfetnicele'', caci erau doar becuri in acesta forma, ofereau o lumina oarecare, difuza, care se imprastia in uriasa incapere. Ma duc la randul unde se confirma prezenta. Aveam proasta impresie ca intarziasem putin. Mi-au dat numarul si spre nemultumirea mea eram ultimul. Se pare ca trucul meu trebuie sa fie unul de proportii ca sa energizeze o sala plina de oameni plictisiti care s-au uitat toata ziua la niste adolescenti care se jucau cu cartile.


***


Dupa trei ore si ceva venise insfarsit randul meu. In sala toate luminile erau stinse, doar pe scena era un reflector care il pazea pe ''magician''. Am inspirat adanc. Toata viata mi-a trecut prin fata ochilor. Eram fericit ca insfarsit pot sa arat unor oameni cu experienta in acest domeniu trucurile mele. Dar ceva lipsea.. Nu ma simteam pregatit. Nu era nimeni sa ma sustina. De fapt nu am spus nimanui despre acest concurs.. in afara de Sakura. Eram sigur ca nu va veni, dar ceva inauntrul meu striga. Se revolta, urla. Dorea sa fie scos la suprafata. Cineva ma bate pe umar, ma intorc, iar un om mai invarsta imi spune ca pot incepe. Pasesc pe scena. Lumina reflectorului ma urmarea mecanic, in timp ce eu incercam sa ma adun. Am aruncat o privire in sala. Pe chip aveam o expresie mohorata. Se aude un zgomot puternic iar in sala intra cineva. Toate privirile erau indreptate spre acea persoana. Isi intoarce privirea si spre marea mea fericire era Sakura. Pe chip mi-a aparut instantaneu un zambet dulce. S-a asezat pe un loc liber din fata salii si m-a salutat subtil.

- Buna seara! am spus eu plin de incredere. Ma simteam reintregit. Acum ca Sakura era aici puteam sa fac orice. Continui pe acelasi ton, poate prea convins. Ma numesc Sasuke. Sasuke Uchiha. Mi-am scos pachetul de carti din buzunarul jeansi-lor. Am inceput sa amestec cartile. Numarul pe care l-am pregatit era total diferit de ceea ce am inceput sa fac. Eram putin uimit. Corpul nu imi mai asculta comenzile. Rad in sinea mea si intru in acest joc al mintii mele.

- A fost odata un baietel caruia ii placeau foarte mult florile de cires. Intr-o zi la el la scoala a venit o noua fata, care era la fel de frumoasa si de delicata precum florile sale preferate. Parfumul ei de cirese ii vreajea pe toti. Baietelul din povestea noastra nu era cu nimic iesit din comun. Sakura, caci asa o chema pe fata, il vrajise si pe el, insa baietelul se simtea inferior ei. - O priveam pe rozalia care statea si ma privea uimita. Cred ca era o reactie de bine deoarece zambea incontrolabil si obrajii ei prinsesera o nuanta rosiatica. Continui putin amuzat de situatie. - Toti baietii din scoala incercau s-o cucereasca pe nou venita, doar el nu facuse nimic pentru ea. Totusi un singur baiat a reusit s-o impresioneze putin pe rozalie si anume un pusti cu porecla '' As'', pentru ca era priceput in tot ceea ce facea, iar baietelul nostru era poreclit ''Inima neagra'' din cauza trucurilor cu carti pe care le stia. Intr-o zi acesta a invitat-o la o plimbare. Baietelul si-a adus cu el si pachetul de carti cu care se juca mereu. - Ma opresc pentru cateva clipe si cer un voluntar din public. Bineinteles ca nu se oferise nimeni, doar Sakura s-a ridicat de pe scaun si a pasit spre scena. A urcat zambind. Am continuat.


-Cei doi s-au asezat pe o banca. ''Inima neagra'' era hotarat sa o cucereasca pe Sakura. I-a spus fetei sa aleaga doua carti, dar sa nu i le arate. Fata facuse intocmai. - Sakura facea ceea ce eu povesteam. A ales si ea doua carti. - Baiatul s-a prefacut ca leaga cartile cu o ata imaginara, in timp ce el era legat la ochi. Ii facuse semn fetei sa le puna inapoi in pachet. Incepuse sa amestece. - O priveam pe Sakura care era putin nedumerita de trucul meu. Amestecam in continuare cartile. - Baiatelul i-a spus rozaliei sa traga de cele doua ate imaginare cu care erau legate cartile in timp ce el le arunca dintr-o mana in alta. - Sakura facuse ceea ce am spus, iar din pachet iesisera doua carti, spre mirarea intregii sali. Am auzit mici exclamatii de uimire, si aplauze pierdute printre spectatori. Cartile au cazut incet la pamant cu fata in jos. - Baietelul ii spuse sa aleaga una dintre ele. Fata facuse ceea ce i s-a spus. - Acelasi lucru il facea si Sakura. I-am luat cartea din mana si am aratat-o publicului, apoi am spus pe un ton triumfator '' Fata tinea in mana cartea de inima neagra ''. Toti erau uimiti si au inceput sa aplaude. - Baietelul ii spuse sa intoarca si cealalta carte. - Sakura o intoarse, iar spre deliciul spectatorilor, era chiar As-ul. - Astfel baiatul o cuceri pe fata pentru toatdeauna, devenind o parte din inima lui neagra. - Am prins-o pe Sakura de mana si am incheiat cu o plecaciune, multumind tuturor pentru atentia acordata. Sala era in delir. Toata lumea aplauda, chiuia, fluiera, tipa. Unii erau muti de uimire, incremeniti. De la priviri crispate la strigate de uimire. Orice puteai zari in sala.

___________________________________________________________________


Hello, my dears. a hug

Sooo. V-am adus next. Sper din suflet sa va placa ca scriu de o ora pe el. :-w =)))

Va urez lectura placuta si astept comentariile, parerile si de ce nu, criticile voastre. kiss Pa.Pa. in love




Once you go black you never go back


Ultima editare efectuata de catre •Milkshake™ in Sam 15 Dec 2012, 22:38, editata de 1 ori
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

- More Than This. [+14] - - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: - More Than This. [+14] -   - More Than This. [+14] - - Pagina 2 I_icon19Sam 30 Iun 2012, 23:42

Sunt prima ?! Onoarea este de partea mea .
Acest capitol a fost atat de frumos si plin de magie . A fost magic ! lough
Fiecare cuvant se desfasura in mintea mea precum un film . Imi doream mult mai mult , de ce te-ai oprit ? waiting
Mi-ar placea ca Sakura sa isi de-a seama ca defapt aceea povestioara este reala .
A fost un capitol splendid , pe care l-am citit cu multa placere si care nu mi-as mai fi dorit sa se incheie .
Este mae pacat ca s-a terminat . crying
Multumesc de anunt . Sa vi repejor cu nextul , bafta la tastat si pupici . kiss


- More Than This. [+14] - - Pagina 2 Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
Demi
Genin
Genin
Demi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : unde se astepta lumea mai putin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 107
Puncte : 121
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : asta spune tot: https://www.youtube.com/watch?v=CFFzZBJYMgk&feature=youtu.be
Stare de spirit Stare de spirit : Just fine

- More Than This. [+14] - - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: - More Than This. [+14] -   - More Than This. [+14] - - Pagina 2 I_icon19Dum 01 Iul 2012, 00:12

Frumoasa poveste. Teai inspirat dupa Romanii au talent? :> dar a iesit splendid :X si in poveste a reusit sa o cucereasca, dar dupa spectacol? :o3 ms ca mai anuntat si sa ma mai anunti pls


[center]God bless us everyone
We're a broken people living under loaded gun
And it can't be outfoght
It can't be outdone
It can't out matched
It can't be outrun

God bless us everyone
We're a broken people living under loaded gun
And it can't be outfoght
Can't be outdone
It can't out matched
It can't be outrun
Sus In jos
Avada Kedavra
Jōnin
Jōnin
Avada Kedavra

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In coltul intunecat al propriei minti...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1080
Puncte : 1250
Reputatie Reputatie : 84
Stare de spirit Stare de spirit : Neutra

- More Than This. [+14] - - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: - More Than This. [+14] -   - More Than This. [+14] - - Pagina 2 I_icon19Dum 01 Iul 2012, 14:51


Hey, am ajuns si eu! A treia ! Sunt inca pe podium! Intai multumesc pentru anunt!
Si acum despre capitol! Nu numai sala era in delir ci si eu! DOamne ce capitol splandid! Hmm, deci ma indragostesc de modul tau fabulos de a nara!
Iar ideea cu povestea, a fost pur si simplu delicioasa!
Esti un scriitor fabulos si astept urmatorul capitol!


- More Than This. [+14] - - Pagina 2 Tumblr_my1xj4kAPt1rtehreo1_500
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

- More Than This. [+14] - - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: - More Than This. [+14] -   - More Than This. [+14] - - Pagina 2 I_icon19Mier 04 Iul 2012, 08:55

Imi pare rau ca abia acum ajung dar sunt la munte si cum colega mes dosrme ma lasa pe laptopul ei. Ultima parte a fost asa..romantica. Sasuke e un romantic..Un romantic "Inima neagra" indragostit de Sakura...Imi place mult ficul tau si vreau din ce in in ce mai mult. Astept next si pup dolshe


- More Than This. [+14] - - Pagina 2 Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
Fantoma
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Fantoma

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde nu vrei tu sa fiu.
acebook acebook : Foloseste "url" caci deformezi profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2335
Puncte : 2442
Reputatie Reputatie : 81
Hobby-uri Hobby-uri : Strict secret
Stare de spirit Stare de spirit : E complicat

- More Than This. [+14] - - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: - More Than This. [+14] -   - More Than This. [+14] - - Pagina 2 I_icon19Lun 20 Aug 2012, 19:51

Supeeerb in love
A meritat sa scri o ora la el pentru ca a iesit foarte frumos a hug
Te rog sa ma anunti cand pui next daca vrei puppy eyes
Multumesc! in love


Be strong both in times of heavy and light can make you the winner

- More Than This. [+14] - - Pagina 2 Gfgfgfgfrtrte

Doar prieteni? (+16)
La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
- More Than This. [+14] - - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

- More Than This. [+14] - - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: - More Than This. [+14] -   - More Than This. [+14] - - Pagina 2 I_icon19Mar 21 Aug 2012, 22:58

Buna a hug
Wow :-o Deci trebuie sa ma trezesc, chiar exista un asemenea fic? :-o Ideea e super originala si sincer.. descri extraordinar de bine. Jos palaria :))
Tot am impresia ca Sakura a avut un iubit ce a cam ranit-o, poate chiar a agresat-o.. nu stiu ce sa zic. :|
Ultimul capitol, mi-a placut la nebunia mai ales "mica povestioara" a lui Sasuke :)))
Ahh, sper ca a cucerit-o cu asta!
Astept urmatorul capitol, spor la scris :*



- More Than This. [+14] - - Pagina 2 Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500


Sus In jos
Bbybianca
Genin
Genin
Bbybianca

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : DREAMS <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 51
Puncte : 60
Reputatie Reputatie : 1

- More Than This. [+14] - - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: - More Than This. [+14] -   - More Than This. [+14] - - Pagina 2 I_icon19Mar 21 Aug 2012, 23:17

deci cu ce sa incep ficul tau e deosebit, e superb ...esti foarte talentata si de abia astept continuarea iar descrierea si melodia de la one direction e fenomenala ... pur si simplu nu am cuvinte ceea ce scrii tu aici e foarte frumos asa ca te rog sa pui nextul repede pupici! kiss
Sus In jos
JeSa
Academy Student
Academy Student
JeSa

Sex : feminin Varsta : 38
Localizare Localizare : Argeş - Curtea de Argeş
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6
Puncte : 11
Reputatie Reputatie : 1

- More Than This. [+14] - - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: - More Than This. [+14] -   - More Than This. [+14] - - Pagina 2 I_icon19Lun 27 Aug 2012, 19:47

Buna seara!
Ai o poveste foarte frumoasa.
Are acel ceva special care te face sa vrei si mai mult sa aflii ce se va intampla.
Ne pui in pielea personajului, iar eu presupun ca toate aceasta comunitatea minunata adora acest lucru.
Astept continuare cu mare nerabdare! :)


- More Than This. [+14] - - Pagina 2 Tumblr_m9gd791RIy1qc99ego1_500_large

Love is a part of life... :)
Sus In jos
.Chris..
Genin
Genin
.Chris..

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj
Nr. mesaje Nr. mesaje : 270
Puncte : 286
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Muuulteee<3<3
Stare de spirit Stare de spirit : Schimbatoare si pretentioasa

- More Than This. [+14] - - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: - More Than This. [+14] -   - More Than This. [+14] - - Pagina 2 I_icon19Mar 28 Aug 2012, 13:54

Heey! Ma bucur atat de mult ca am descoperit si eu ficul acesta! E absolut genial! Desi, sincera sa fiu, ma asteptam la cu totul altceva atunci cand am citit titlul. ;;)

In primele 2-3 capitole am crezut ca Sasuke si Sakura vor fi iubiti, avand in vedere sentimentele brunetului. A fost mult mai interesant sa aflu in capitolul 4 ca, de fapt, rozalia s-a lasat impresionata de altcineva si, pana la urma, brunetul a ramas cu ochii in soare. Banuiesc ca, dupa spectacolul de magie, brunetul s-a facut destul de inteles in legatura cu ceea ce simte fata de Sakura. Sper ca si ea sa aprecieze. waiting
Sunt curioasa de un lucru. think Ce anume i s-a intamplat Sakurei atunci cand o conducea Sasuke spre casa? Cu tipetele si toate alea... a fost cam ciudat. Adica, are ceva probleme? Sau presupunerea lui Sasuke- ca a suferit recent din dragoste- este adevarata? Hmm, foarte ciudat.
In capitolul urmator vor veni confesiunile, oare? Sakura este si ea indragostita de Sasuke? Sau il considera doar un simplu prieten? Sper sa lamuresti cateva lucruri. well? awesome right?
By the way, titlul si descrierea ta sunt formidabile! Imi place ca actiunea ta decurge larg, nu cu prea multe detalii, iar povestea lui Sasuke a fost bomba care a pus capac. Sper, din nou, ca Sakura sa aprecieze.

Cam atat am avut de spus scumpo. Sper sa ne aduci mai multe capitole- decat 10- pentru ca ideea poate continua in multe feluri, si ma indoiesc ca poti termina in 6 capitole. In fine, asta tu decizi. E un fic reusit oricum.

Anunta-ma si pe mine data viitoare cand postezi, daca se poate. Spor la scris, scumpo!

Love ya'! a hug
Sus In jos
Aidualc
Chūnin
Chūnin
Aidualc

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 651
Puncte : 849
Reputatie Reputatie : 120
Stare de spirit Stare de spirit : -

- More Than This. [+14] - - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: - More Than This. [+14] -   - More Than This. [+14] - - Pagina 2 I_icon19Mar 28 Aug 2012, 21:40

Hello. - More Than This. [+14] - - Pagina 2 127686

Am ajuns si eu pe aici, scuze ca asa tarziu...

Um.. capitolele de pana acum sunt geniale. Chiar imi place ideea ta, desi [ dupa cum ai spus ] va fi un fic scurt, din pacate, sigur va fi superb.

Imi place mult cum scrii si cum descrii - More Than This. [+14] - - Pagina 2 962758
Hmh.. povestea spusa de Sasuke a fost draguta. Ai avut o idee frumoasa.

Sper si eu, ca in capitolul urmator sa lamuresti anumite lucruri, dupa cum cred ca asteapta si ceilalti cititori, presupun ca stii la ce ma refer. [Cam ce a zis @.Chirs.. ]

Sper sa te razgandesti si sa faci fic`ul cat mai luuuuug. Sunt sigura ca vei avea idei, esti foarte talentata. Anyway... e decizia ta.

In momentul asta eu sunt foarte nerabdatoare sa vad ce se mai intampla, deci vreau capitolul urmator repede-repede - More Than This. [+14] - - Pagina 2 2573201749

Pana acum... genial. Niste capitole superbe.

Sper sa ma anunti si pe mine cand pui nextul, te rog mult.

Peace.



- More Than This. [+14] - - Pagina 2 33101167

“ I've crossed some kind of invisible line. I feel as if I've come to a place I never thought I'd have to come to.
And I don't know how I got here. It's a strange place.
It's a place where a little harmless dreaming and then some sleepy, early-morning talk has led me into considerations of death and annihilation. ”


Sus In jos
Milkshake ♥
S-Class
S-Class
Milkshake ♥

Merite deosebite :
- More Than This. [+14] - - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : New York
acebook acebook : Foloseste "url" , largesti profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3546
Puncte : 4549
Reputatie Reputatie : 702

- More Than This. [+14] - - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: - More Than This. [+14] -   - More Than This. [+14] - - Pagina 2 I_icon19Sam 06 Oct 2012, 13:57

Mda... N-am mai trecut pe aici de o vesnicie.
Din pacate o sa inchid acest fic. Nu mai am inspiratie sa scriu la el, si nici timp.
Oricum il voi redeschide, si il voi termina, pentru ca e una dintre ideile cele mai bune pe care le-am avut. lough
Multumesc de comentarii. :)


Once you go black you never go back
Sus In jos
Continut sponsorizat




- More Than This. [+14] - - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: - More Than This. [+14] -   - More Than This. [+14] - - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

- More Than This. [+14] -

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-