Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
                                               Combinatia dezastruoasa   Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
                                               Combinatia dezastruoasa   Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

  Combinatia dezastruoasa

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
DizZy㋡
Academy Student
Academy Student
DizZy㋡

Varsta : 27
Localizare Localizare : Near you >:3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6
Puncte : 12
Reputatie Reputatie : 2
Stare de spirit Stare de spirit : Bored:3

                                               Combinatia dezastruoasa   Empty
MesajSubiect: Combinatia dezastruoasa                                                   Combinatia dezastruoasa   I_icon19Mar 30 Noi 2010, 18:08

Buna tutor acesta este primul meu fic. Sper sa va placa si sa nu fiti prea duri, oricum la partea asta poate o sa va suparati pe mine dar nu am in cotro, avand in vedere ca este perioada cu tezele si alea, alea nu prea o sa pot posta nextul repede. . .
Nu o mai lungesc . . . enjoy:)
Capter 1.


Dorm, asta se intampla sau cel putin asa cred. Insa banuielile mele sunt adeverite de zgomotul infernal produs de ceasul meu desceptator. Ma uit la ceas si vad ca este ceasul zece. Nu este tarziu ba chiar pot sa stau acasa si sa lenevesc toata ziua. . . ah stai trebuie sa ma duc si sa prezind CV-ul meu pentru un post de secretara la nu stiu ce firma insa nu mai tin bine minte cum se numeste dar stie sora mea Ino o blondina incurabila cu ochi albastri ca cerul, care cred ca inca mai doarme. Ma ridic din pat nu inainte de ami verifica telefonul. Ridic micul obiect mov de pe noptiera mea ciocolatie de langa patul nefacut inca. Mda aveam un mesaj de la iubitul meu Kiba care imi spune ca ma duce el la firma unde urma sa prezint CV-ul meu. Arunc cu telefonul in pat si ma indrept spre baie. Las lichidul cald si incolor sa alunece pe parul roz lipindu-se de gat si umeri. Termin de facut dus si ies pentru a ma imbraca intr-un trening pentru alergarea de dimineata. Cobor usor scarile netrezind-o pe Ino pentru ca stiu cat de morocanoasa este dimineata, uneori enervandu-ma, chiar daca are 19 ani este mai mare decat mine cu cateva luni si da impresia ca e cu 2 dar nu mereu este asa, in mare parte este foarte de treaba si ma inteleg de minune cu ea. Locuim singure intr-o vila lasata de parinti nostri care au plecat in Londra tot cu afaceri. Ies pe usa dupa care imi bag in urechi, micile casti de la mp4 si incep sa alerg pe trotuar pana ajung in parc. In timp ce alerg pot reflecta mai bine la ce va avea sa se intample azi, stiu, parinti foarte bogati fiind oameni de afaceri, ce sa caut eu sa muncesc ca secretara, pur si simplu, “muncesc” pentru parinti mei, ca spion. Uneori ma enerveaza acest lucru pentru ca Ino nu e obligata sa faca asta. Pur si simplu se panicheaza repede daca este prinsa in flagrant. Eu una nu sunt asa, reusesc de fiecare data sa ies din bucluc . Insa nimeni nu stie ce facem noi de fapt si asa o sa ramana nici macar satenul meu nu stie. Fiind mult prea adancita in ganduri nici nu observ ca in fata mea era chiar Kiba baiatul care imi furase inima, este un baiat bine facut deoarece mai fregventeaza meciurile de box, saten cu ochi de aceeasi culoare si cu un amic de nedesparit. Acela fiind un caine pe nume Akamaru care este fooarte simpatic, alb cu urechile maro. Sare pe mine de fiecare data cand ma vede, ca acum spre exemplu.
-Ah se pare ca te iubeste la fel de mult ca si mine. -Imi spune razand, ajutandu-ma sa ma ridic de jos pentru ca Akamaru daca se ridica in doua labe este cat mine, ma saruta tandru pe buze si continua- asculta mat-o nu pot sa te duc la munca azi, imi pare extreme de rau dar am un meci de box la ora 3 fix cand ai si tu chestia cu angajarea la firma.
-Nu-i nimic, ma pot duce si singura stai fara griji. Ii dau inapoi sarutul dupa care merge impreuna cu mine pana acasa. Pe drum imi povesteste despre meciurile trecute, sper sa nu ma inteleaga gresit dar chiar nu imi sunt folositoare chiar atat de multe detail uneori am impresia ca ii pasa decat de el dar mai trec cu vederea acest lucru. Intr-un final ajungem acasa si o observ pe sora mea in bucatarie probabil pregatind micul dejun avand in vedere ca eu am uitat sa il iau.
-Pai bine mai, pleci asa fara sa iti iei macar micul dejun, cea mai importanta masa a zilei?! Se rasteste la mine batand din piciorul drept. Ma apropi de ea si o imbratisez cu caldura.
-Scuuze surioara, Doamne parca ai fi mama. Dupa ce termin ce aveam de spus scoate limba la mine si imi da o palma, in joaca, peste fund. Kiba isi ia la revedere de la mine printr-un sarut si un semn cu mana pentru Ino dupa care paraseste casa.
-Sakura ai aflat ca firma care urmeaza sa o spionezi nu este una chiar curata, imi fac griji pentru ca mai fac contrabanda cu arme. Ma uit la ea cu o fata absolut normala dupa care iau o gura mare din clatitele din fata mea.
-Stiu insa nu iti fa griji voi avea eu grija sa culeg destule informati pentru a o infunda, sper ca asta sa se termine cat de curand am oboist sa fac lucrul asta, eu nu am put avea o adolescenta obisnuita ca tine Ino, eu a trebuit sa ma antrenez Nu inteleg de ce pe tine nu te-a putut face spion ca si pe mine.
-Off credeam ca am mai discutat asta.-face o pauza lunad o gura din suc si dupa se uita la mine cu o privire serioasa- eu nu sunt capabila sa gandesc sub presiune ca tine, ma panichez prea repede si nu iti face griji poate parinti nostri nu te vor mai obliga sa faci pe spionul lor, dupa ce termini cu firma asta, a noastra v-a fi cea mai puternica.
- Sper ca asa va fi. O sarut dulce pe obraz pentru ai multumi pentru ca m-a linistit oarecum, si imi inmaneaza plicul cu informatiile necesare. Adica cine este director, date personale, si un fel de “harta” a cladiri unde va trebuie sa “muncesc”. Urc scarile ajungand la mine in camera dupa care ma asez pe scaunul de la biroul meu pregatindu-ma sa deschid plicul. Dupa cum imi aduc aminte ultima data am scos informati chiar de la sef deoarece nu i-am putut rezista, nu-l pot invinovati arat destul de bine, parul lung si roz imi complimenteaza corpul bine conturat. Deschid usor plicul si scot din el o poza cu…

Sus In jos
Crystal
Legend
Legend
Crystal

Merite deosebite :
                                               Combinatia dezastruoasa   J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5170
Puncte : 8264
Reputatie Reputatie : 1725

                                               Combinatia dezastruoasa   Empty
MesajSubiect: Re: Combinatia dezastruoasa                                                   Combinatia dezastruoasa   I_icon19Mar 30 Noi 2010, 18:45

Frumoasa idee. Scrii foarte bine pentru primul fic. Astept sa vad ce se mai intampla! Spor la scris!
happy2
Sus In jos
big_eyed_froggie
Chūnin
Chūnin
big_eyed_froggie

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : In a dark hell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 945
Puncte : 1190
Reputatie Reputatie : 222
Hobby-uri Hobby-uri : skateboard,role,desen
Stare de spirit Stare de spirit : always smiling`

                                               Combinatia dezastruoasa   Empty
MesajSubiect: Re: Combinatia dezastruoasa                                                   Combinatia dezastruoasa   I_icon19Mar 30 Noi 2010, 19:56

Da chiar daca e primul e foarte interesant happy happy deci sa pui repede continuarea ike ike ike ike
Sus In jos
Arishime
Genin
Genin
Arishime

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In my world !
Nr. mesaje Nr. mesaje : 286
Puncte : 336
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : sa ma distrez e tot ce vreau...
Stare de spirit Stare de spirit : indragostita , melancolica , indiferenta , ganditoare !

                                               Combinatia dezastruoasa   Empty
MesajSubiect: Re: Combinatia dezastruoasa                                                   Combinatia dezastruoasa   I_icon19Mier 01 Dec 2010, 13:22

wow...bravo
ficul tau este frumos . imi place mult ideea . te descurci foarte bine pentru primul tau fic
astept next-ul cand o sa poti sa-l pui
Sus In jos
Arcade
Shodai Hokage
Shodai Hokage
Arcade

Sex : masculin Varsta : 34
Localizare Localizare : Timisoara, Bulgarus
acebook acebook : Marius Mihai
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3411
Puncte : 5195
Reputatie Reputatie : 565
Hobby-uri Hobby-uri : fotbal, muzica, gaming-ul, festivale, concerte, cititul in tren
Stare de spirit Stare de spirit : ¯\_ (ツ)_/¯

                                               Combinatia dezastruoasa   Empty
MesajSubiect: Re: Combinatia dezastruoasa                                                   Combinatia dezastruoasa   I_icon19Mier 01 Dec 2010, 13:25


oh ce interesant, acest fic incepe cu o intriga .... e asa da, asta e parca mai "intrigant" lough ... baga mare cu continuarea heh

P.S. sa te prezinti in categoria: " Prezinta-te "
Sus In jos
DizZy㋡
Academy Student
Academy Student
DizZy㋡

Varsta : 27
Localizare Localizare : Near you >:3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6
Puncte : 12
Reputatie Reputatie : 2
Stare de spirit Stare de spirit : Bored:3

                                               Combinatia dezastruoasa   Empty
MesajSubiect: Re: Combinatia dezastruoasa                                                   Combinatia dezastruoasa   I_icon19Joi 02 Dec 2010, 20:34

Here I am guys. . . uitati next-ul. . . nu stiu insa cand il voi posta pe urmatorul avand in vedere ca am 2 teze saptamana viitore :-ss.

Capter 2.


Deschid putin curioasa plicul alb din mana mea iar cand in final vad poza nu imi cred ochilor. O Doamne acesta se presupune a fi seful meu?! Cred ca e o gresala, dupa aspect nu cred ca are mai mult de 20 de ani, ca mine, si trebuie sa recunosc e destul de dragut, brunet cu ochi de aceeasi noanta abisala de negru iar tenul de un alb ca spuma laptelui deja suna delicios. Aceasta misiunie incepe sa imi placa din ce in ce mai mult. Aprope ca uitasem de Kiba, eh incep sa nu mai tin la el asa mult cred ca in viitorul aropiat ii voi da papuci. Revenind la subiect, scot tot din plic o hartie cu date despre el, firma si tot odata poza cu toate camerele din cladire. Dupa cum banuiam are 21 de ani si mai scrie aici ca il cheama Sasuke Uciha, ma intreb cum a ajuns sa conduca o firma asa influentabila ca Kanioh SRL la varsta lui. Oricum ar trebui sa ma pregatesc pentru ca este ceasul 4:25 iar la 5:30 trebuie sa ma prezint la firma. Imi scot din sifonier un sacou mov lung cu o curea formata din pietre care sa imi cuprinda mijlocul , tot o data imi aleg si o pereche de colanti negri. Ma imbrac destul de repede pentru a avea timp sa ma ocup de par si make-up. Parul nu l-am ajustat decat cu o agrafa tot mova care are rolul de am-i prinde bretolul la spate iar in rest il las desfacut. Make-up-ul nu il voi incarca asa ca voi folosi doar un rimel, tus negru si un luciu de buze incolor. Cobor usor scarile ajungand in hol observand ca surioara mea deja plecase la cumparaturi dupa cum stabilisem. Aveam sa ma duc singura totusi nu mai sunt mica sa ma conduca “surioara mea draga”. Imi termin sirul gadurilor ajungand la masina mea, nu am ales cine stie ce firma de masina, nu ca nu as fi putut dar asta mi-a placut, un Mini Coper galben. Mic si adorabil, ce imi trebuie mai mult? Oricum, nu sunt in intarziere dar nu imi place sa ma fac asteptata, avand in vedere ca mi-a programat intanirea la ora fixa. Sper sa reusesc sa scot de la el informatiile necesare fara sa mai fac “cercetari” de una sigura prin calculatoarele si birourile lor. Mi-as fi dorit sa nu fi fost o misiune pentru ca as fi facut vre-o combinatie cu tipu’, ma indoiesc ca dupa ce ii voi distruge firma va mai vrea sa iase cu mine imi si imaginez cum ar suna cererea mea:” Ce faci baby? Ai fi interesat sa iesi cu mine maine, fara sa ti cont ca ti-am distrus firma si posibilul viitor?!” neaah nici chiar eu nu sunt chiar asa de imprevizibila. Fiind prea ocupata cu gandurile mele idioate nici macar nu observ ca ajung deja in fata gigaaantei cladiri. Doamne se vede ca e o firma pusa pe treaba, sper doar sa nu fie nevoie sa aplic forta din cele spuse de Ino. Cand intru merg pana ajung la un birou unde doamna respectiva imi spune ca pot sa intru si imi explica unde este biroul sefului. Urmez instructiunile pana ajung la un ascensor care urca pana la etajul 5 desi cladirea avea cred ca 10 etaje cam asa ceva, oricum merg dealungul coridorului care parea destul de obisnuit, gresie neagra pe jos iar pe pereti un fel de tapet maro inchis si cateva lustre “lipite” langa fiecare usa. Cand ajung la usa unde se afla acel Sasuke, ezit putin dar ma hotarasc sa bat. Astept cateva secunde dupa care aud un simplu intra, fac cum mi se spune iar cand intru o lumina izbitoare imi loveste trupul, avand in vedere ca pe coridor lumina era mai stearsa aici este pur si simplu “arzatoare”. Nu bag in seama acest amanunt si observ ca in fata mea pe un scaun negru se afla brunetul ce avea sa imi fie serf. Ma examineaza din cap pana in picioare fara a schita nimic.
-Presupun ca tu esti Sakura Haruno.
-Da eu sunt.
- Ti-am vazut CV-ul si pot spune ca as fi incantat ca cineva ce stie atat de bine sa lucreze cu calculatorul pentru acest domeniu, sa se afle printe noi. Bun venit la firma Sakura! Imi intide mana iar eu fac acelasi lucru, dupa care se intoarce cu spatele si ia de pe birul lui niste harti .
-Inainte de ati da orarul mai am sa te intreb ceva.
-Spuneti domnule. Spun inghtind in sec. Nu aveam nici o idée despre ce avea sa ma intrebe, credeam ca am terminat aici si ca a alflat tot ce se poate din acel CV pe jumatate adevarat. Marog nu a mai mentionat ca am mai luccrat la o gramada de firme pana acum, asta e partea a doua.
-Unde ziceai ca ai mai lucrat pana acum? In CV nu mentioneaza nimic despre acest lucru-face o pauza si se uita direct in ochi mei, o doamne cat de abisali pot fi, te poti rataci in ei- avand in vedere ca esti atat de buna in ceea ce faci.
-A. . . pai am mai lucrat in firma parintilor mei, dar am demisionat pentru ca am vrut sa imi castig si singura painea, ei imi dadeau prea multa atentie si am zis ca asa nu voi fi apta pentru realitate, daca ma intelegeti.
-Bine atunci, am vrut sa fiu sigur inainte de a angaja pe cineva in firma mea- imi imaneaza hartia alba cu orarul dupa care ma indrept spre usa, nu inainte de a deschide usa sa plec ma opreste- a si Sakura poti sa nu mai folosesti persoana a 3-a si poti sa imi spui Sasuke.
-Bine. . . Sasuke. Dau din cap politicos si parasesc camera. Off era cat pe aci’ sa se prinda bine ca mi-a venit o idée repede . Coborand scarile incep sa citesc orarul, dupa cum scrie aici maine incep de la ora 8 fix. E destul de bine desi v-a trebui sa trag din calculatorul lui Sasuke niste documente ca a facut afaceri si cumaparari de arme cat de curand. Nu va fi prea complicat,voi avea destul timp deoarece lucrez in biroul de langa el. Cand v-a avea o sedinta pur si simplu ma voi furisa in birou si gata. Of imi pare asa de rau ca nu voi avea mai multe tangente cu tipul. Pare destul de interesant si vad ca nu e o prada chiar asa de usoara. Sa vedem cat va rezista.
* * *

Ma plimb ca o nedumerita prin oras ma hotarasc totusi sa opresc la un restaurant sa iau cina e ora 6:45 nu cred ca sorumea a mai avut chef de facut cina si asa are destula treaba cu gagicus-o Naruto. Un blond ca ea, ai zice ca sunt frati, dar sunt totali diferiti poate ca si din cauza asta sunt impreuna, stiti cum se zice poli opusi se atrag. Eh cu mai putine cuvinte e un tip de treaba, amuzat, si totusi aratos dar nu e de mine cum am mai spus se potriveste de minune cu ea. Ajunsa in restaurant ma asez la o masa de langa geam, destul de interesant restaruantul desi este unul Chinezesc arata foarte asemanator cu celelate mai rafinate de pe unde am fost cu exceptia unor becuri din inauntrul unor mingi rosi cu inscripti chinezesti pe ele iar in mijlocul meselor unele acvari cu pesti si broaste testoase, da, foarte exoctic.Cred ca am sa comand o supa cu pui, prumb si ananas foarte fierbinte. Asteptand un chelner pentru am-i da meniul ma uit din curiozitate in jur dar cand intorc capul in partea dreapta il observ pe “iubitelul meu drag” cu o roscata in brate. Calma ca intodeauna nici nu ma omor, ii dau un mesaj, doar ca sa nu fac vre-o scena in restaurant:” Iubitel hai sa iti spun o chestie marfa! Ma despart de tine pa-pa:-h. . . P.S sunt mai buna decat roscata aia;)!”. Il trimit si ies din restaurant val-vartej dupa care ma urc in masina si apas tare pe aceleratie.
Sus In jos
Crystal
Legend
Legend
Crystal

Merite deosebite :
                                               Combinatia dezastruoasa   J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5170
Puncte : 8264
Reputatie Reputatie : 1725

                                               Combinatia dezastruoasa   Empty
MesajSubiect: Re: Combinatia dezastruoasa                                                   Combinatia dezastruoasa   I_icon19Vin 03 Dec 2010, 06:52

Cine nu si-ar dori un sef ca Sasuke?
Imi place foarte mult ideea ta! Hai cu continuarea...repede!                                                Combinatia dezastruoasa   384738
Sus In jos
Arishime
Genin
Genin
Arishime

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In my world !
Nr. mesaje Nr. mesaje : 286
Puncte : 336
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : sa ma distrez e tot ce vreau...
Stare de spirit Stare de spirit : indragostita , melancolica , indiferenta , ganditoare !

                                               Combinatia dezastruoasa   Empty
MesajSubiect: Re: Combinatia dezastruoasa                                                   Combinatia dezastruoasa   I_icon19Vin 03 Dec 2010, 18:43

hmm....imi place nextul . m-a amuzat ultima parte
cum am mai zis imi place ideea astept nextu
gambate kudasai
Sus In jos
big_eyed_froggie
Chūnin
Chūnin
big_eyed_froggie

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : In a dark hell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 945
Puncte : 1190
Reputatie Reputatie : 222
Hobby-uri Hobby-uri : skateboard,role,desen
Stare de spirit Stare de spirit : always smiling`

                                               Combinatia dezastruoasa   Empty
MesajSubiect: Re: Combinatia dezastruoasa                                                   Combinatia dezastruoasa   I_icon19Vin 03 Dec 2010, 19:28

Daa...Imi place foarte mult
Hai cu nex'tu ike ike
Sus In jos
ღTweetyღ
Genin
Genin
ღTweetyღ

Sex : feminin Localizare Localizare : my world and mine alone
Nr. mesaje Nr. mesaje : 235
Puncte : 281
Reputatie Reputatie : 39
Hobby-uri Hobby-uri : muzica,desen...
Stare de spirit Stare de spirit : Eu !? Mereu naiva cand vine vorba de EL.

                                               Combinatia dezastruoasa   Empty
MesajSubiect: Re: Combinatia dezastruoasa                                                   Combinatia dezastruoasa   I_icon19Sam 04 Dec 2010, 22:20

imi place fikul tau..imi place descrierea..te descurci foarte bine.Astept next-ul..spor la scris :>:D<:
Sus In jos
xLostCandy
Chūnin
Chūnin
xLostCandy

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : In fatza Pc`ului :-P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 842
Puncte : 950
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Multee ;-)
Stare de spirit Stare de spirit : La fel ca de obicei. ;-)

                                               Combinatia dezastruoasa   Empty
MesajSubiect: Re: Combinatia dezastruoasa                                                   Combinatia dezastruoasa   I_icon19Lun 16 Mai 2011, 19:46

next next
Sus In jos
Continut sponsorizat




                                               Combinatia dezastruoasa   Empty
MesajSubiect: Re: Combinatia dezastruoasa                                                   Combinatia dezastruoasa   I_icon19

Sus In jos
 

Combinatia dezastruoasa

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-