Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 ~Heart Of Chocolate~

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Cum vi se pare acest fic?
Minunat, imi place la nebunie!
~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 I_vote_lcap100%~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 I_vote_rcap
 100% [ 4 ]
Nu-i prea grozav.....
~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 I_vote_lcap0%~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Pierdere de timp.
~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 I_vote_lcap0%~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Nu l-am citit.
~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 I_vote_lcap0%~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Total voturi : 4
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
Katherine Pierce
Special Jōnin
Special Jōnin
Katherine Pierce

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În spatele tău!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1626
Puncte : 1840
Reputatie Reputatie : 118
Hobby-uri Hobby-uri : Vorbitul 24/24 h.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cum mă găseşti.

~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ~Heart Of Chocolate~   ~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 I_icon19Dum 03 Iun 2012, 11:27



Buna Draga!

Uite-ma si pe mine ajunsa la ficul tau.
Pai, capitolele sunt scurte, dar daca ai descrie mai ult si ai face o actiune mai lenta sunt sigura ca ele ar fi mult mai lungi.
In rest, Sasuke o place pe Sakura? Hmm, interesant...
Si Saku este prietena cu Karin? Nu am mai intalnit nici un fic in care Karin nu era dusmanul rozaliei si il placea pe Sasuke. Asta mi-a placut!
Mai multe nu prea am ce sa spun, doar ca astept next-uletzul cu ardoare si te roog dulke ca o bombonika sa ma anunti si pe mine de el :-).
Te poop, pe data viitoare!

P.S: Sper ca nu te-ai suparat pe mine in legatura cu acest comm!

~Black Coffee~



     
 
~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo5_250~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo4_250

May the wings of the butterfly kiss the sun
And find your shoulder to light on,
To bring you luck, happiness and riches
Today, tomorrow and beyond.





Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : ~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ~Heart Of Chocolate~   ~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 I_icon19Dum 03 Iun 2012, 11:45

ce tare !


imi pare rau ca n-am mi trecut pe aici ,

sti , la celalalt fic al tau , ai zis sa le comparam , care e mai bun si ,

ghici ce ..... AMBELE SUNT GENIALE ,

sper sa ma anunti de next ,

bafta si pupici de la crisu


~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 S6he8w
~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 Npi5xg
~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 2myt0zq




~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 R0b9k0
Sus In jos
Yukii
Chūnin
Chūnin
Yukii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : La LoCuL pOtRiViT!!!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 613
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 101
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, Muzica si.... multe ,multe altele!
Stare de spirit Stare de spirit : Just. . . ME!

~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ~Heart Of Chocolate~   ~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 I_icon19Dum 03 Iun 2012, 12:48

Buna iubita kiss
mersi ca m-ai anuntat kiss
Deci nu pot sa cred..el o lasa pe ea sa plece asa de usor?...
Sasuke,Sasuke...nu prea te pricepi la fete happy2
Se vede ca te-ai mai imbunatatit ..dar inca se poate si mai bine a hug
Asclta doar sfaturile celorlalti si o sa fie SUPERRR happy
Cam geloasa Hinata happy2...ce mult imi place love
Abia astept sa aduci next-ul huh?
Te pwpacesc dulce rau de tot si spor la tastat in continuare kiss


~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 Tumcxvxdblr_moykxfOmki1sr1g20o1_r1_400%20(1)


~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 SQjz4OrD9sfn477zMva0oLeCQ7JWIPkCYpWyI6x-JQ=w389-h544-no


"...nebunia mea e altfel, e o dementa demonica..."


...
Sus In jos
Irry
Genin
Genin
Irry

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in fata pc-ului
Nr. mesaje Nr. mesaje : 398
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : ficuri citit si incerc un nou sport
Stare de spirit Stare de spirit : Cu barca pe valuri plutesc usor mi-a intrat apa in calculator

~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ~Heart Of Chocolate~   ~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 I_icon19Dum 03 Iun 2012, 15:42

e mumos desi cand treceai de la o perspectiva la alta ma cam pierdut dar mam regasit repede imi place mult ficul si astept nextu anuntama cand il pui


~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 3
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ~Heart Of Chocolate~   ~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 I_icon19Lun 04 Iun 2012, 11:40

Am venit cu nextu'l, sper sa va placa si va multumesc pentru com.! thank you

Capitolul 5: Alianta
Din perspectiva Hinatei

S-a intors frunte-lata...ce bucurie..nu imi vine sa cred ca Naruto o place pe ea, adica fuge mereu de lupte si ai zice ca e un iepure fricos! Cand Naruto avea nevoie de ajutor in lupta cu Pain eu i-am sarit in ajutor. Sakura statea pe jos privind lupta. Strang pumnul si ies afara pe usa trantind-o in urma mea. Cred ca eram singura care nu a imbratisat-o! Stiu ca se ascunde o minciuna in toata plecarea ei si voi afla. Ma indrept catre padurea din konoha. Intalnesc exact persoana de care aveam nevoie si mi-a usurat tot drumul. Il strig pe Sasuke spunandu-i ca vreau sa il ajut in planul de a nimicii Konoha si ca mai vreau sa fiu in echipa lui. Acesta la inceput nu m-a crezut datorita faptului ca mai demult eram fricoasa si timida. Intr-un sfarsit accepta. Ajungem peste 1 ora la fortareata si cum alte camere nu mai existau pe acolo ma lasa in camera lui. Ma uit umpic prin camera si o idee diabolica imi trece prin cap. Merg la Sasuke cu pasi de felina si il sarut tandru. Acesta nu poate rezista dorintei mele inspititoare si intra in jocul meu periculos. Ma pune pe pat si vrand sa imi deschida costumul dar oprindul eu. Dintr-o data se deschide usa si isi face aparitia o roscata. Sasuke se ridica si merge spre ea. Vai ce proasta! S-a gasit ea sa intre.


Din perspectiva lui Karin

Nu imi vine sa cred! Imi spune ca o iubeste pe Sakura dar e cu bruneta aia. Daca ii spun Sakurei face infarct! Simt cum o mana ma trage inapoi. Era Sasuke:
-Nu este ceea ce pare, Hinata a inceput, sti foarte bine cat o plac pe Sakura! imi explica el
-Dar tu i-ai acceptat jocul! urlu la el, imi trag mana si inchid usa.
Sunt acum in padure. Stiu foarte bine drumul catre Konoha de aici. Intr-o jumatate de ora ajung si o gasesc pe Sakura cand se saruta cu un blond...i-a stai...Sakura si Sasuke sunt cu altcineva?? Eram la Ramen. Merg la Sakura, o trag intr-o parte si ii spun ce s-a intamplat cu Hinata si Sasuke. Aceasta incepe sa planga si imi explica faptul ca Naruto cu ea sunt doar prieteni foarte buni. Ii mai spun si ce a zis Sasuke despre ea si apoi ramane pe ganduri. Brusc imi amintesc ca nu am unde sa dorm si Sakura-chan ma invita la ea acasa.


A II-a zi
La Team Hebi
Din perspectiva Hinatei

Ma trezesc in patul lui Sasuke pe pieptul lui acoperiti cu cearsaful alb...dar ce se intampla-se? A da...Sasuke s-a lasat greu dar pana la urma tot mi-am pus in aplicare planul. Ma doare capul. Ma ridic si imi gasesc o camasa prin hainele lui Sasuke iar apoi mi-o pun pe mine. Era simpla de culoarea alba. Imi mai pun si niste pantaloni 3 sferturi negrii iar apoi merg la baie. Ce este drept ma durea burta..cred ca este de foame. Cobor treptele catre bucatarie si imi pun lapte cu cereale. Nu cred ca va dati seama dar planul meu era de a fi cu Sasuke si cand Sakura o sa afle va fi prea geloasa. Cand Naruto v-a incerca sa o sarute Sakura ii va spune ca nu il place. Daca Sakura ii spune lui Naruto despre mine si despre Sasuke va deveni gelos si atunci isi va da seama ca pe mine ma place. Ma asez sa mananc si vine Sasuke. Il salut cu un zambet care ma chinui sa il fac. Sasuke ma ia in brate si ma saruta. Isi pune si el de mancare. Pe usa intra roscata si se aseaza langa noi. O intreb pe tocilara unde a fost si imi spune ca nu e treaba mea, ce tupeu! Ii spune lui Sasuke ca i-a zis..cui? Sakurei? Planul meu merge din ce in ce mai bine. Mai spune si ca il uraste iar el scoate un grozav printre dinti. Il intreb daca i-am facut probleme si nu imi raspunde. Peste o saptamana plina de certuri intre mine si roscata si nopti cu Sasuke mi s-a facut burta. Vai! Asta nu era in plan! Sasuke ramane statuie cand afla vestea si Karin plange in hohote pentru prietena ei draga. Poate ca ar face si asta parte din plan. Nu vroiam sa am un copil cu Sasuke! Imi doream sa am o familie cu Naruto, sa stam in gradina si glasol asurzitor a copiilor sa imi rasune prin urechi. Am auzit vesti cum ca Sakura a devenit ANBU si Naruto Hokage. Cate lucruri s-au schimbat. Sasuke vroia cu orice pret sa distruga satul dupa ce nasteam copilul. Cand pleca la antrenament stateam in camera si plangeam. Karin a iesit din echipa de dragul Sakurei si cum nici Suigetsu nu putea sta departe de Karin au plecat impreuna. Sasuke l-a dat afara pe jugo datorita unei iesiri de a lui vrand sa ma omoare. Am ramas decat noi. Parca imi era dor si de glasul pitigaiat si enervant al roscatei. Sau glumele proaste ale lui Suigetsu. Pasarile chemate de jugo sau chiar si satul. Rasul angelic al lui Naruto. Familia Hyuuga, fratele meu Neji. M-am hotarat si a II-a zi cand Sasuke a plecat la antrenament mi-am facut bagajul si am plecat. Alergam prin padure dar nu foarte tare din cauza durerii de burta. Intr-un sfarsit ajung in konoha si.....


__________________________________________________________________
Imi pare rau ca e scurt si actiunea extrem de grabita dar nu prea am avut idei si le-am folosit pastea...sper sa va placa!


SasuHina:



Sus In jos
Casydy
Genin
Genin
Casydy

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
acebook acebook : Serena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 215
Puncte : 239
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Sa scriu ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : Happy...or...SAD:((:((:((

~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ~Heart Of Chocolate~   ~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 I_icon19Lun 04 Iun 2012, 13:44

Doamne ce C***a e Hianta cuma putut asa ceva. Vreau nextul rtepede ca nu ami pot sa stept mult timp


~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 28c33pz
Noi doi ştim prea bine că iubirea de foame nu ţine,
Dar să ştii că mi-e sete de tine,
Bun sau rău, ia-mă aşa,
Noi doi ştim prea bine că iubirea de foame nu ţine,
Dar să ştii că mi-e sete de tine,
Bună, rea, eşti a mea.
Mă trezesc de dimineaţă, prima grijă eşti tu,
Tu eşti fata care niciodată nu-mi spune nu,
Ai ceva în privire, să nu te mire că te vreau,
Nu-s bogat, nu-s sărac, dar am inima ta,
Eu te-mbrac şi te dezbrac cu dragostea mea,
Cine ştie ce o să fie, te vreau.
În centrul vechi ne plimbăm, ne distrăm până-n zori,
O nouă zi ne găseşte cu capul în nori,
Răsărit de soare, îmi amintesc de mare şi de noi,

Sus In jos
Andrușka
Special Jōnin
Special Jōnin
Andrușka

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : In your heart
acebook acebook : Suntem o familie saraca nu ne permitem :))

Nr. mesaje Nr. mesaje : 1833
Puncte : 2090
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : MULTE!

~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ~Heart Of Chocolate~   ~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 I_icon19Lun 04 Iun 2012, 17:54

MORRRRR!
O omor, o distrug sincer nu mi-o pot imagina asa pe Hinata, totusi...
NEXT!


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 R2f4

When I look at you, at look at a girl full with hope and love

But when you smile I look at an Angel.

Sus In jos
OrangeAndBlue
Genin
Genin
OrangeAndBlue

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 188
Puncte : 208
Reputatie Reputatie : 4

~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ~Heart Of Chocolate~   ~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 I_icon19Lun 04 Iun 2012, 18:06

Hey, Akashi300! Am venit si eo pe la ficul tau si mi se pare suuuper frumos! De'abia astept next'u!!!


 A jeep without a driver is just a car 




~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 Tumblr_okp88yc4eh1tkhv71o1_400
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : ~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ~Heart Of Chocolate~   ~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 I_icon19Mar 05 Iun 2012, 15:27

ce copila distrusa ,

cum oare poate sa fie atat de c***a

adik , mama e asa , gata o omor si o si strang de gat ,

scumpa , acest fic este uimitor , astept nextul ,

anunta-ma , dragutza

bafta si pupici


~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 S6he8w
~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 Npi5xg
~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 2myt0zq




~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 R0b9k0
Sus In jos
Yukii
Chūnin
Chūnin
Yukii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : La LoCuL pOtRiViT!!!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 613
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 101
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, Muzica si.... multe ,multe altele!
Stare de spirit Stare de spirit : Just. . . ME!

~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ~Heart Of Chocolate~   ~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 I_icon19Mar 05 Iun 2012, 18:17

Hey ^^
Mersi ca m-ai anuntat kiss
Stiu ca am ajuns cam tarziu la tine ....dar totusi sunt aici kiss
Ce usor isi exprima iubirea Sasuke pt rozalie happy2
Se vede substantial ca te-ai imbunatatit kiss
Sper sa o ti tot asa kiss
Si cum sa ne lasi intr-un suspans ca acesta?puppy eyes...
Nu iti este mila de noi ca asteptam atat timp? heh
Oricum astept cu nerabdare next-ul kiss
TE pwpacesc ducle rau de tot kiss..RAU RAU De tot kiss kiss kiss kiss kiss



~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 Tumcxvxdblr_moykxfOmki1sr1g20o1_r1_400%20(1)


~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 SQjz4OrD9sfn477zMva0oLeCQ7JWIPkCYpWyI6x-JQ=w389-h544-no


"...nebunia mea e altfel, e o dementa demonica..."


...
Sus In jos
miahara_chan
Academy Student
Academy Student
miahara_chan

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe undeva pe aici....cred
acebook acebook : https://www.facebook.com/acsinte.mihaela
Nr. mesaje Nr. mesaje : 37
Puncte : 40
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : desenul,iesitul cu prietenii si bineinteles vizionarea de animeuri si sa citesc fan ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : nici rea nici buna ceva intre cele doua si pe langa

~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ~Heart Of Chocolate~   ~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 I_icon19Mar 05 Iun 2012, 20:59

a ajuns si ......si ce.ma tu ai degand sa ne omori.deci hinata e o c***a ordinara.cum a putut face asa ceva.biata sakura credca e distrusa.totusi deabea astept sa aduci next asa ca puneti mintea la contributie si plis plis adu cat de repede poti tu next.


~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 28761928_m
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ~Heart Of Chocolate~   ~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 I_icon19Mar 05 Iun 2012, 21:08

Ma bucur ca va place si ma mai bucur ca la fiecare capitol va mai uimesc ca cate ceva happy2 Nush cand o sa pun nextu'l...mai vreau sa gasesc idei din acestea si am una dar mai vreau dap ! si astept daca se poate mai multe commentarii. puppy eyes
Sus In jos
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ~Heart Of Chocolate~   ~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 I_icon19Mier 06 Iun 2012, 11:01

Scuze ..... Scuze ... scuze ca nu am venit mai devreme sys... dar nu m-am simtit prea bine in ultimul timp sad .. oricum important e ca am ajuns acum happy2
Hinata x Sasuke ? Si bruneta fuge ? E normala ? Mai e si insarcinata ? Cum se poate ? SAsuke se culca cu dusmanca ei cea mai mare, si mai are tupeu sa spuna ca o iubeste ?
Multe lucruri se intampla si nu am nici un raspun la intrebarile de mai sus, defapt am dar neah... soarta ..
Astept nextu si toate ideile sa apeleze la cap'sorul tau rolling on the floor
Teo a hug
Sus In jos
Katherine Pierce
Special Jōnin
Special Jōnin
Katherine Pierce

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În spatele tău!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1626
Puncte : 1840
Reputatie Reputatie : 118
Hobby-uri Hobby-uri : Vorbitul 24/24 h.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cum mă găseşti.

~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ~Heart Of Chocolate~   ~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 I_icon19Sam 09 Iun 2012, 15:34



Stai, stai, doua secunde! Deci nu cred... Nu vreau sa cred!
Hinata cu? Oh nu, nu pot pronunta numele acelui nemernic.
Insarcinata? O omor, si pe el.
Daca il prind pe strada pe Sasuke ii rup capul.
Ma bucur ca Karin e alaturi de Saku. Macar ea...
Si pana la urma, Sasuke o mai pace pe rozalie?
Hmm, abia astept next-ul. Sunt foarte curioasa!
Te implooooooooorrrrr sa il aduci curand!
Pai, eu te poopik si ne vedem data viitoare!



     
 
~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo5_250~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo4_250

May the wings of the butterfly kiss the sun
And find your shoulder to light on,
To bring you luck, happiness and riches
Today, tomorrow and beyond.





Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ~Heart Of Chocolate~   ~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 I_icon19Mar 26 Iun 2012, 22:54

Am venit cu next'l, sper sa va placa si sunt impresionata de numarul de comentarii. Nu am adus nextu'l dupa atata timp din cauza testelor si pentru ca al meu creieras nu mai avea idei. Sper sa va placa si va mai multumesc o data :thx

Capitolul 6: Lacrimile
Din perspectiva Hinatei....

Intr-un sfarsit ajung in konoha si ma impiedic aterizand in fata. Burta mea face contactul cu asfaltul si scoate un sunet de parca s-ar fi rupt o creanga. Aud lumea cum era ingrijorata si tipau "Ajutoarele!! ". De aici nu mai aud nimic pentru ca devin inconstienta. Ma trezesc intr-o camera cu peretii albi, patul tot alb si un parchet din lemnul unui cires. Langa mine era o masuta, pe ea era o faza cu flori colorate. O Doamne, eram intr-un spital! Ma dau jos din pat si ma duc la geam. Eram la spitalul din Konoha deschis persoanelor cu orice problema grava. Ma plimb prin camera pana intra asistenta. Era roscata cu parul prins in coada impletita, ochii albastri ca si cerul erau minunati. Vine la mine cu o privire trista si ma anunta ca am pierdut copilul. Vroiam sa scandez de bucurie dar nu puteam deoarece m-ar crede nebuna. Imi spune ca sunt in regula si nu ar mai trebuii sa stau aici. Ma conduce pana la usa mare "Exit". Ies afara si ma plimb. Imi era dor de Naruto. Vroiam sa il felicit, sa ii marturisesc sentimentele mele. Alerg in graba pana la biroul Hokageului. Raman cu gura cascata. O femeie foarte frumoasa cu parul lung si roz, cu haine mov il saruta pe Naruto intinsa pe birou. Eram convinsa ca datoria parului era Sakura dar aceasta vine de pe alta parte in spre mine intrbandu-ma calm "Ce vrei?". O intrb cine este tipa iar ea imi raspunde "Verisoara mea Lavynia". Puteam castiga teren in fata Sakurei, dar in fata unei persoane necunoscute? Am ramas insarcinata cu un dobi**c(scuzati-mi cuvantul) din cauza lui. Ca il iubesc iar el se pupa in propriul birou cu orice tipa care intalneste? Lacrimile incepeau sa imi curga cu putere pe obraji iar Sakura facea decat sa ma ajute. Dar de ce? Eu am fost cea care am facut-o pe ea. Prin planule mele nebunesti, din cauza geloziei am ajuns o scorpie. Oare asa sunt ei? Sunt cu tine doar ca esti frumoasa iar apoi te trezesti cu inima zdrobita in doua.... Eu una ma decid sa ii zic adevarul Sakurei iar aceasta ramane cu gura cascata. Aceasta varsa si ea 3 lacrimi si din instinct ma i-a in brate. Eu nu o i-au pe ea dar ramanem asa. Naruto era o persoana buna, nu cred ca ar fi in stare sa faca asta. Sakura se ridica si imi spune ca trebuie sa plece.


Din perspectiva Sakurei....

Merg pe strada pana ce ma impiedic de un badaran care nici nu si-a cerut scuze si nici nu a incercat sa ma ajute. Ma ridic si imi dau seama ca acel badaran era S-S-Sasuke.... Il privesc 3 minute si incerc sa il ocolesc dar el ma prinde de brat, ma trage la pieptul lui si imi saruta fruntea. Imi ingrop fata in pieptul tare si Sasuke imi ridica barbia dand sa ma sarute. Ma trag inapoi cu 2 metri si incep sa urlu la el:
-Tu nu ai venit sa iti pretioasa ta iubita,Hinata! Pe mine nici nu m-ai placut vreodata. Acum Hinata a fugit de tine si incerci cu mine? Nu sunt proa**a si nu mai cad in plasa a III-a oara. Incerc sa ma smucesc din bratele lui. Iar acesta imi spune:
-Nu am venit pentru tine, eram ingrijorat pentru copil, nu o iubesc pe hinata ca pe tine! Ce nu intelegi? Ma bucur sa te vad si imi era dor de tine. Imi spune acesta uitandu-se la mine cum incecam sa ma trag de langa el.
Acesta cu o miscare rapida ma saruta. Nu puteam rezista. Si mie mi-a fost dor de el dar nu cred ca spune adevarul, de unde sa stiu? Lacrimi imi cadeau lent pe obraji. Vroiam cu orice pret sa plec numai ca sa nu ii intalnesc ochii patrunzatori care ma obligau sa-i privesc. Il rog sa ma lase iar acesta desparte sarutul. Ma priveste in ochii cei plini de lacrimi si deodata ma trezesc. Eram in camera mea si priveam tavanul. Visam? Tot ce a fost pana acum a fost decat un vis? Imi pun mana la ochi si constat ca eram uda. Plangeam in somn? Privesc ceasul, era 7:00 a.m. Privesc pe geam, soarele se chinuia sa se trezeasca. Ma trezesc si cobor scarile catre usa. Ies si o inchui in urma. Merg la biroul lui Naruto unde am fost uimita de prezenta Hinatei. Acesta imi zambeste si imi spune ca are ceva foarte important sa imi zica:
-Sakura, stiu ca ai trecut prin multe in ultima vreme dar o sa radiezi de fericire, Sasuke s-a intors aseara in Konoha si a spus ca ar accepta sa intre in ANBU. Cum tu ai mult mai multa experienta, vrei sa ii arati cum merge treaba pe acolo?
-Cum ai acceptat asa de usor venirea lui? Sti si tu cat de multe s-au intamplat din vina lui si mai ales ca vroia sa te omoare, cum sa accepti asta? o lacrima mi se ivi pe fata cand urlam de nervi la Naruto.
Acesta bolboroseste ceva cum ca am fi prieteni si ca l-a inceput nu a acceptat. Am iesit in graba trantind usa in urma mea. Datorita faptului ca ma grabeam sa ajung in camera mea si sa plang ore in sir nu am observat faptul cum am trecut fulger pe langa Sasuke evitandu-l. Acesta apare dintr-un nor de fum apucandu-ma de umeri. Acesta se uita la mine cu ochi inexpresivi si ma ocoleste. Stau 5 minute in locul ala iar apoi ma intreb, ce a fost asta? Ce a facut mai exact? Ajung acasa o ploaie puternica incepe. Ies la geam si vad cum picaturile marunte dar multe se izbesc puternic de asfalt. Mai observ si un baiat foarte departe. Parul negru iti sarea in ochi. Imi i-au o geaca cu gluga, mi-o pun pe cap si ies pe usa. Ma indrept catre Sasuke si ii pun mana pe spate, acesta se intoarce si se uita la mine.
-Este frig, o sa racesti, mai bine vi astazi la mine pana se potoleste ploaia, nu ai unde sa te duci..mai am o camera in plus. Acesta se uita inca 2 secunde la mine, eziteaza dar apoi accepta.
Il conduc pana la casa mea care nu era prea departe si ii arat camera. Il las sa doarma in a mea iar eu in living. Acesta era ud leoarca asa ca caut prin dulap niste haine super mari incat sa ii vina. Am gasit un tricou roz mare de mine, bun de el. Si pantaloni scurti ai lui Tsunade. Cand sa plec ma prinde de umar si ma pupa in crestetul capului. Era seara si nu mai gandeam ce fac dar l-am pupat si eu pe obraz.


____________________________________________________________________________
Sper sa va placa si imi pare rau daca ideile sunt seci sau actiunea e foarte grabita... puppy eyes
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : ~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ~Heart Of Chocolate~   ~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 I_icon19Mar 26 Iun 2012, 23:07

waw ,

scumpy ce fic frumos ,

este , n-am cuvinte , adik , chiar n-am ,

sunt terminata ,

bai copile , tu nu stii ce talent ai ,

astept cu nerabdare continuarea ,

sper sa ma anunti si pe mine ,

chiar nu mai am cuvinte ,

crisu te pupaceste dulce dulce dar dulce rau de tot


~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 S6he8w
~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 Npi5xg
~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 2myt0zq




~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 R0b9k0
Sus In jos
Casydy
Genin
Genin
Casydy

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
acebook acebook : Serena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 215
Puncte : 239
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Sa scriu ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : Happy...or...SAD:((:((:((

~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ~Heart Of Chocolate~   ~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 I_icon19Mar 26 Iun 2012, 23:22

Citit , place mutl de tot si vreau next-ul mai repede c a sunt curioasa sa vad c e s e mai intampla


~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 28c33pz
Noi doi ştim prea bine că iubirea de foame nu ţine,
Dar să ştii că mi-e sete de tine,
Bun sau rău, ia-mă aşa,
Noi doi ştim prea bine că iubirea de foame nu ţine,
Dar să ştii că mi-e sete de tine,
Bună, rea, eşti a mea.
Mă trezesc de dimineaţă, prima grijă eşti tu,
Tu eşti fata care niciodată nu-mi spune nu,
Ai ceva în privire, să nu te mire că te vreau,
Nu-s bogat, nu-s sărac, dar am inima ta,
Eu te-mbrac şi te dezbrac cu dragostea mea,
Cine ştie ce o să fie, te vreau.
În centrul vechi ne plimbăm, ne distrăm până-n zori,
O nouă zi ne găseşte cu capul în nori,
Răsărit de soare, îmi amintesc de mare şi de noi,

Sus In jos
Katherine Pierce
Special Jōnin
Special Jōnin
Katherine Pierce

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În spatele tău!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1626
Puncte : 1840
Reputatie Reputatie : 118
Hobby-uri Hobby-uri : Vorbitul 24/24 h.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cum mă găseşti.

~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ~Heart Of Chocolate~   ~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 I_icon19Mier 27 Iun 2012, 09:18



Buna Scumpo!

Am trecut si pe la next-ul tau.
Deci, ce pot sa spun. Actiunea a fost grabita, deci se putea si mai bine. Si descrierea cam lipseste, iar in unele locuri ai repetitii si unde trebuiau puse anumite semne de punctuatie nu ai pus. Dar problemele astea se rezolva cu timpul asa ca nu trebuie sa fi suparata.
Hinata a pierdut copilul? Interesant... NU pot sa cred cat de id..t este Sasuke. Adica, o lasi pe una insarcinata apoi te intorci la alta si spui ca o iubesti mai mult de cat pe cealanta? Cat de nes....t e omul asta, Doamne.
In rest, abia astept next-uletzul care sper sa vina mai repede de cat acesta.
Merci ca m-ai anuntat, nu uita sa o faci si in continuare.
Nu o mai lungesc, asa ca te popik si ne vedem data viitoare!

P.S~~> Sper ca nu te-a suparat comm-ul meu!



     
 
~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo5_250~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo4_250

May the wings of the butterfly kiss the sun
And find your shoulder to light on,
To bring you luck, happiness and riches
Today, tomorrow and beyond.





Sus In jos
OrangeAndBlue
Genin
Genin
OrangeAndBlue

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 188
Puncte : 208
Reputatie Reputatie : 4

~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ~Heart Of Chocolate~   ~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 I_icon19Mier 27 Iun 2012, 12:29

Buna, multumesc ca m-ai anuntat de next. Ce pot sa spun... nici nu mai am cuvinte, este super frumos acest capitol. Altceva... a da, am inceput de urand sa scriu la primul capitol al primului meu fic si astazi l-am postat. Daca vrei sa-l citesti esti bine venita. Sa-mi spui cum ti s-a parut. kiss

https://sasu.forumgratuit.ro/t6051-viata-in-trei-oh-my-goood-eventual-16


 A jeep without a driver is just a car 




~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 Tumblr_okp88yc4eh1tkhv71o1_400
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ~Heart Of Chocolate~   ~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 I_icon19Dum 08 Iul 2012, 23:35

ce? ha? cum? hinata rea? copil cu sasuke?
karin draguta? asta chiar e cel mai ciudat lucru dintre toate. sasuke pe tn nu te mai intelege nici naiba. acu o saruti acu o ignori. ai fi dragut sa ne luminezi si pe noi?
next ca abia astept fic megat tare cu idei super originale happy2


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ~Heart Of Chocolate~   ~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 I_icon19Sam 01 Sept 2012, 15:39

Fan Fic blocat pentru inactivitate.

Ultimul post al autoarei dateaza din 26 Iunie.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Continut sponsorizat




~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ~Heart Of Chocolate~   ~Heart Of Chocolate~ - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

~Heart Of Chocolate~

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-