Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
New love story Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
New love story Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 New love story

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Vanity
Academy Student
Academy Student
Vanity

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Undeva...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 24
Puncte : 26
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : <3
Stare de spirit Stare de spirit : Zambiliciii

New love story Empty
MesajSubiect: New love story   New love story I_icon19Sam 26 Mai 2012, 19:22

Capitolul I



SAKURA P.O.V
Au trecut trei ani de cand a plecat.
~~~Flash Back~~~
Era o zi frumoasa de primavara,razele soarelui mangaiau pamantul,rasfatandu-l.Ma aflam pe banca
noastra de sub ciresul din parc.Il rugam sa nu plece de langa mine,dar nu avea nici un rost.El
continua sa mearga si sa se indeparteze fara macar sa se uite o data in ochii mei plini de lacrimi.
~~~End Flash Back~~
Numele lui era..,adica este Lee, si era persoana pe care o iubeam.Dar a plecat si m-a lasat singura.
Cine sunt ?Pai sa ma prezint...ma numesc Sakura Haruno,am frumoasa varsta de 17 ani si sunt clasa
a-XI a C la liceul Malibu din L.A.Culoarea parului meu este una neobisnuia,roz iar ochii mei sunt
verzui ca smaraldele.Am un corp „frumos” doar ca nu imi prea place sa-l „expun”asa ca mai bine-l
„ascund” sub puloverele mele lungi si largi.
Era ultima zi din vacanta de vara,soarele ardea,iar eu ma plimbam prin parcul ”nostru”cautand
bancuta mea.Sa nu credeti acum ca sunt vreo disperata care se agata de orice amintire legata
de prietenul ei,doar ca imi placea acea bancuta.
Sunt imbracata intr-o camasa subtire,putin mai lunga de fund si o pereche de pantaloni scurti,iar
in picioare aveam o pereche de tenesi negrii.
Cand am ajuns in dreptul bancutei,cineva statea pe ea...eram surprinsa deoarece de obicei bancuta
aceea era tot timpul libera. Cand isi ridica capul, am ramas muta...era un baiat superb.

SASUKE P.O.V
Statea pe banca „fermecata”pe care am gasit-o...era o priveliste superba. Chiar daca eram suparat
pe c**va care m-a inselat cu cel mai bun prieten...mireasma florilor de cires ma calma..
~~~Flash Back~~~

Intru in casa cand de la etaj se aud niste gemete.Urc sus...deschid usa iar ea..Ino persoana pe care o iubeam ...si-o tragea cu cel mai bun prieten al meu Naruto.Doar ca el nu prea stia ce se intampla ...era beat muci.
-Sas’ke iubitule...nu-i ceea ce pare! Incerca ea sa se scuze.
Dar nu-mi mai pasa..nu vroiam s’o aud.

~~~End Flash Back~~~
Buna ma numesc Sasuke Uchiha..am 17 ani. Par brunet cu reflexii albastre,ochii ca onixul.
Stateam linistit pe banca cand, deodata cineva imi bloca lumina.Imi ridic capul nervos mai sa-l/s-o iau la bataie pe acea persoana care ma deranja,dar cand privesc in ochii ei...toata supararea
si nervozitatea acumulata s-a risipit.Acei ochi verzi m-au fermecat.Bine nu doar ochii caci si fata arata: WOW!!!!
SAKURA P.O.V
Ma uitam la acei ochi negrii si parca eram hipnotizata.Era perfect.
Dar observ ca nici el nu mai avea mult si incepea sa „saliveze”...ce-i drept camasuta mea era cam decoltata...nu era ceea ce purtam eu deobicei.
-I-a loc!se auzi vocea lui care ma trezi din transa.Era o voce melodioasa si superba,o incantare pentru urechile mele.
Ma asez timida pe banca,iar razele soarelui care se chinuiau sa treaca de frunzele ciresului imi mangaiau pielea alba.M-am rezemat cu capul de banca,cand observ ca acele doua perle negre se uitau insistent la mine.
-Te pot ajuta cu ceva?intreb eu putin uimita de gestul lui.
-Pfff...pai ce-ai zice daca mi-ai spune numele tau,pentru inceput? Ranji acesta.
-Sakura...si tu?
-Eu ce?intreaba brunetul uitandu-se in continuare la mine.
-Numele, prostule, numele tau. Adaug eu afisand un zambet.
-Sasuke...Sasuke Uchiha! Zice baiatul adaugand un zambet care imi dadu’ fiori.
SASUKE P.O.V
Era perfecta..numele ei era Sakura(flori de cires)nu degeaba ii placea asa de mult bancuta asta.
Am vorbit cu ea despre totate si tot.I-am povestit de Ino ..cum am prins-o tragandu-si-o cu cel mai bun prieten al meu.
Rozalia se uita putin uimita la mine si adauga:
-.....


Este primul meu fic.. vreau cat mai multe critici daca se poate
Multumesc celor care il vor citi...byeee a hug


New love story Sasusaku



~~~~...::But in another life I would be your girl
We keep all our promises be us against the world
In another life I would make you stay
So I don't have to say you were the one that got away
The one that got away New love story 962758 ::...~~~~

Cod:


Ultima editare efectuata de catre Vanity in Sam 26 Mai 2012, 19:26, editata de 1 ori
Sus In jos
` Squirrel `
Guardian Ninja
Guardian Ninja
` Squirrel `

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sv, C.M.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2169
Puncte : 2265
Reputatie Reputatie : 72
Hobby-uri Hobby-uri : A lot.
Stare de spirit Stare de spirit : Tired all the time.

New love story Empty
MesajSubiect: Re: New love story   New love story I_icon19Sam 26 Mai 2012, 19:23

Bunăăă. He, he. Sunt prima...
Cât mai bucur! ^ evil face ^
Păi... Ia să vedem....
Se pare că este primul tău fic...după cum ne-ai şi spus.
Mie îmi place ideea...este chiar drăguţă, însa mai ai ceva de lucru pentru a fi un fic cu adevărat reuşit.
Am observat mici porţiuni de descriere, însă în cantitaţi foarte mici, ceea ce a determinat ca şi acţiunea să fie grăbită. Daca băgai mult mai multă descriere...acţiunea nu mai era atât de fugărită. Acesta este sfatul meu. Axează-te mult pe descriere, pe cea sentimentală in primul rând. Leagăte de orice lucru, de orice emoţie sau stare pe care personajul o simte. Daca vei face astfel, ficul va devenii unul cu adevarat frumos. Sper să iei în calcul ceea ce ţi-am spus şi sper din suflet să nu te fi supărat pe mine. Eu nu ţi-am spus aceste lucruri cu răutate. Ba din contră, vreau să devii cât mai bună şi voi fi fericită atunci când vei reuşi. Cam atät am avut de spus.
Încă o dată îmi cer scuze dacă te-am supărat cu ceva şi aştept nerăbdatoare urmatorul capitol.
See ya:D


New love story Tumblr_mct2debUwJ1r1653do1_500

Make love, not war!


Ultima editare efectuata de catre ` Squirrel ` in Sam 26 Mai 2012, 19:54, editata de 2 ori
Sus In jos
Ane Belle
Genin
Genin
Ane Belle

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Oriunde vrei acolo sunt !!!!:P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 87
Puncte : 116
Reputatie Reputatie : 5

New love story Empty
MesajSubiect: Re: New love story   New love story I_icon19Sam 26 Mai 2012, 19:31

BUna imi place dar cam scurt si asi vrea nextul repejor !!
Te pWpa DExty




[center]New love story Png-23
Friendship?
What does it really mean?
Many people express their'' friendship'' with batting and bad words.
So do not let the press it!
Tell your right.
Are you a person should not be afraid ...
♥️ [/center]
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


New love story Empty
MesajSubiect: Re: New love story   New love story I_icon19Sam 26 Mai 2012, 23:05

Si adauga...?Ce aduga? Vai ce ma enerveaza suspansul, nu ca nu imi place dar e Suspans! Ideea mi se pare originala acuma ramne de vazut ce o sa se intample in capitolele urmatoare, cu ce idei o sa ma mai atragi. Descrie putin sentimentele lor, ar fi mai bine si sper sa ma anunti si tu cand pui nextu'l, Zbye puppy eyes
Sus In jos
Anna-chan:)
Chūnin
Chūnin
Anna-chan:)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : oriunde si mereu altundeva <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 616
Puncte : 711
Reputatie Reputatie : 61
Hobby-uri Hobby-uri : desenez si scriu, cant la pian, citesc manga si ma uit la anime-uri
Stare de spirit Stare de spirit : mereu plictisita

New love story Empty
MesajSubiect: Re: New love story   New love story I_icon19Dum 27 Mai 2012, 07:32

bun am ajuns si eu pe aici!
scuze, desi l-am citit aseara, nu stiu de ce nu am lasat comm, greseala mea... :|
ce pot spune, pentru primul fic te descurci foarte bine!
descrierea iti cam lipseste si actiunea e destul de grabita, dar deja ti s-a zis despre asta asa ca nu vreau sa te mai innebunesc si eu...
e frumos si sper sa ne aduci repejor nextu'... hi!
te-am pupacit si succes in continuare! in love


Sarcina ta nu este să cauţi iubirea, ci doar să cauţi şi să găseşti toate barierele dinlăuntrul tău pe care ţi le-ai construit singur pentru a te feri de ea. – Rumi
New love story Images?q=tbn:ANd9GcT6RGTjevBuBsS0E__e8vGxQPgFVumJy0OgC3IbFVLWaTo7pXHs
A iubi o oră e ceva animalic, o zi e omenesc, o viaţă întreagă e ceva îngeresc, dar a iubi o viaţă întreagă o singură fiinţă, e ceva divin. -Paolo Mantegazza 
Sus In jos
Vanity
Academy Student
Academy Student
Vanity

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Undeva...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 24
Puncte : 26
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : <3
Stare de spirit Stare de spirit : Zambiliciii

New love story Empty
MesajSubiect: Re: New love story   New love story I_icon19Dum 27 Mai 2012, 15:31

Multumesc pentru sfaturi...nu le prea am cu descrierile..dar o sa incerc..Va multumesc a hug in love





Capitolul II



-Ino?adauga ea stramband din nas
-Da ,o cunosti?intreb eu putin uimit.Roza incepe sa-mi povesteasca cum ea si Ino au fost cele mai bune prietene,pana cand s-au indragostit de acelasi baiat,dar cand „baiatu`” a ales-o pe Saku prietenia dintre ele s-a destramat.
Dar se pare ca „prietenul” Sakurei,a plecat de langa ea si a lasat-o singura.Cum poti s-o parastesti. Era atat de inocenta si de vulnerabila in fata acestei lumi.
Era atat de frumoasa - poate ca ma repet,dar vreau sa va conving - ,pielea ei alba ca prima zapada asternuta ,chipul ei bland, iar ochii acele doua smaralde verzi. Nu aveai cum sa nu te indragostesti de ei...de ea. Pana si parul ei roz,culoare nu prea des intalnita, era perfect, i se potrivea perfect. Era un mic ingeras

SAKURA P.O.V
Cand Am inceput sa-i povestesc despre Lee, simteam cum o lacrima iese la iveala,apoi alta si alta pana cand incepusem sa plang de-a binelea.
De ce plangeam?
De ce sunt asa de slaba?Nu am mai plans dupa Lee pana acum.Mi-am promis ca nu voi mai plage.
Simt o mana calda care imi maingaia chipul.De ce facea asta?Dar mai ales de ce ma simteam asa de bine, atat de protejata de o persoana pe care nu o cunosc aproape deloc.
Ii dau mana brunetului la o parte,intorcandu-ma cu spatele la el.
Deodata cerul frumos si luminos s-a intunecat.Soarele mare si galben s-a ascuns dupa norii negrii care au aparut pe cer.O ploaie torentiala si-a facut aparitia,mangaind asfaltul incintat si racorindu-l.
Adoram sa simt ploaia rasfatandu-mi corpul.Camasa pe care o purtam era acum lipita de corpul meu,scotandu-mi formele in evidenta.
Un zgomot ma trezi din transa.Erau tunetele zgomotoase si numeroase care faceau cerul sa rasune.
Intorc capul,iar ochii mei cautau brunetul care acum cateva clipe statea langa mine,dar nu mai era.Tunetele zgomotoase si fulgerele luminoase erau acum din ce in ce mai dese, ele vrand sa anunte furtuna ce va veni.
Ma ridic de pe bancuta, in speranta ca il voi vedea pe Sasuke, dar degeaba. Asa ca am decis sa ma indrept spre casa.

SASUKE P.O.V
Ploaia si-a facut aparitia...urasc ploile..imi amintesc de ziua cand parintii mei au avut acel accident stupid de masina.S-a intamplat acum 10 ani, pe cand eu aveam doar 7 ani.
~~~Flash Back~~~
Era luna septemprie,ploua torential iar vantul puternic vuia si indoia crengile copacilor care ii stateau in cale.
Familia Uchiha,Mikito Uchiha si sotul ei se intreptau cu masina catre casa unde fiul lor Sasuke in varsta de 7 ani, ii astepta cu nerabdare.
Dar ceva groaznic s-a intamplat cand acestia mai aveau 1 km si ajungeau acasa. O fetita le iesi in cale, iar pt a nu o omari domnul Uchiha trase de volanul masinii dar derapa din cazuza ploii si lovi direct un copac.Impactul a fost dezastruas,ambii parinti a lu` Sas’ke murira pe loc.
~~~End Flash Back~~~
Sa revenim...nu am apucat sa-mi iau la revedere de la Sakura,ca am si plecat.M-am cam infuriat cand am vazut ca reza imi respingea mangaierile,Nu am mai fost niciodata respins de vreo fata.Era ceva nou,dar imi placea.Sper doar ca o voi mai revedea candva.
Am ajuns acasa-nu de mult m-am mutat intr-un cartier nou-.Locuiam intr-o vila cu 2 etaje, cu o gradina imensa plina de trandafiri-trandafirii erau pasiunea mea „ascunsa”-.
Camera mea se afla la etajul doi, era o camera mare,spatioasa si luminoasa din cauza geamului imens.
Am urcat sus si am intrat direct la dus,aveam nevoie de unul. Las apa fierbinte sa-mi mangaie trupul, iar chipul Sakurei imi aparea in fata ochilor.
Cand ies de la dus...pun mana pe telefon si o sun pe....


New love story Sasusaku



~~~~...::But in another life I would be your girl
We keep all our promises be us against the world
In another life I would make you stay
So I don't have to say you were the one that got away
The one that got away New love story 962758 ::...~~~~

Cod:
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
New love story J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

New love story Empty
MesajSubiect: Re: New love story   New love story I_icon19Dum 29 Iul 2012, 13:20

Fic inchis pentru inactivitate.

Autoarea a postat ultima oara pe data de 27 Mai.

Daca doresti sa iti redeschizi ficul poti anunta un Moderator/Critic.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Continut sponsorizat




New love story Empty
MesajSubiect: Re: New love story   New love story I_icon19

Sus In jos
 

New love story

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-