Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Viata nu e mereu roz [facuta din personaje RPG] Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Viata nu e mereu roz [facuta din personaje RPG] Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Viata nu e mereu roz [facuta din personaje RPG]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Casydy
Genin
Genin
Casydy

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
acebook acebook : Serena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 215
Puncte : 239
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Sa scriu ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : Happy...or...SAD:((:((:((

Viata nu e mereu roz [facuta din personaje RPG] Empty
MesajSubiect: Viata nu e mereu roz [facuta din personaje RPG]   Viata nu e mereu roz [facuta din personaje RPG] I_icon19Dum 27 Mai 2012, 08:07

E un mic fic facut d emine , dar cred ca nimenea nu va comenta la el categoric 100% . Dar sper macar sa-l citeasca careva de aici .
Elvira Pov :


Mici petale de ghiocei zbor in bataia vantului. soarele zambeste orbitor ca un rege al tuturor. Razele de soare isi fac simtita prezenta si in camera mea.Pomi imbobociti par a reinvia. Cobor in bucataria casei unde se simte un miros dulce amar de la prajitura care abia , o scoasa din cuptor , Ana , ea fiind singura care gatea in aceasta casa.Dar ceilati fiind pusi la masa la discuti.
Ana cand m-a vede pe fata ei a aparut zambetl prin care intelegeam ca sunt iubita ca o sora si ca aceasta este familia mea naturala.
daca v-ati intrebat cine sunt si cine va comunica?
Atunci a sosit timpul sa imi arat identitatea :
Numele meu este Elvira Maria Sterling , am 17 ani , am parul rosu precum focul , ocvhi ca un rubin abia descoperit . Mai am impreuna cu mine in aceasta casa cativa prieteni foarte aprpriati care i-am cunoscut la orfelinatul din care provin , acestia mi-au devenit in timp ca o familie . Cand am intrat in bucatarie le-am auzit discutand un subiect aprins , mai precis acomodarea noastra in aceasta tara , si noul nostru liceu .
Imi plimb picioarele spre masa si ma asez la masa, iar Ana imi pune in fata o farfurie cu mancare.
Stau si ma uit la Ana , pare a fi ingriorata pentru nelinistea mea . Prima zi de liceu se aproprie cu pasi grabiti. Incepem discutia:
- Elvira ce se intampla cu tine , esti ingrijorata?
- Ma tot gandesc ca mai este o zi si incepem primul nostru an de liceu .
- Asta te nelinisteste pe tine? Nu-ti face griji ne vom descurca daca suntem toti impreuna.
Nici bine nu termn propozitia ca ma trezesc in bratele Anei . Ii raspund la imbratisare cu aceeasi dragoste care mi-o poarta si ea
Astazi ne gandeam sa mergem sa vedem drumul pe care vom merge spre socaala.
dupa ce termina de mancat micul dejun mergem sus pentru a ne pregati de drum.
Eu ajung ultima in camera dar cand ajung la usa camerei mele nu apuc s-a deschid deoarece aud un strigat din capul holului era Ana . Se speriase de un soricel pe care il vazuze alergand prin dulapiorul; ei de haine .
Eu vazand toate acestea il chem pe Seth care ereuseste sa prinda soricelul. Ana mia spus ca are putina nevoie de parerea mea pentru ca nu stie cu ce sa se imbrace .
Eu ii arat niiste pantaloni de blugi albastri stramti si o bluza neagra mulata iar incaltaminte sunt niste cizmulite albe cu blanita.
Dupa aceia ma duc sa ma imbrac si eu . Imi iau pantaloni de piele mulati pe corp si o bluza mulata pe corp si decoltata din piele un colier negru , o geaca de piele , o esarfa neagra cismulite de piele neagra cu toc .Dar nu am ajuns la machiaj. Ma dau cu putintus , rimel , creion de ochi si un glos stralucitor pe buze . imi indrept parul si il las pe spate vazandu-se rosu ca pocul .
cobor jos so o gasesc pe Maira imbracata in blugi negri cu multe taieturi un pluovar cu un craniu alb , cercei neghri , un lant argintiu , care atrna la pantaloni , un mic lantisor auri care il asvea la gat. si tenesi negri cu puncte albe .
Langa ea mai eraui si Sam si Seth imbracat intr-un tricou alb si paltanoi negri , iar Sam in tricou negru si paltaloni albastri si in picioare purtau amandoi tenesi , albi .
Impreuna o asteptam pe Ana care intarzia sa apara . Acum coboara si ea , iar apoi mergem spre usa si iesim din casa .


Ultima editare efectuata de catre Nina in Mar 26 Iun 2012, 11:20, editata de 1 ori
Sus In jos
Anna-chan:)
Chūnin
Chūnin
Anna-chan:)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : oriunde si mereu altundeva <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 616
Puncte : 711
Reputatie Reputatie : 61
Hobby-uri Hobby-uri : desenez si scriu, cant la pian, citesc manga si ma uit la anime-uri
Stare de spirit Stare de spirit : mereu plictisita

Viata nu e mereu roz [facuta din personaje RPG] Empty
MesajSubiect: Re: Viata nu e mereu roz [facuta din personaje RPG]   Viata nu e mereu roz [facuta din personaje RPG] I_icon19Dum 27 Mai 2012, 11:03

prima
deci e suuuuuuuper! jos palaria in fata
mai ales ca ai pus unui personaj numele ana, dar sa stii ca nu ma sperii de soareci dap ! what?lol!
e foarte frumos si astept cu nerabdare next
abea astept sa vad de ce ma mai sperii pe acolo (adica ana aia nu eu, dar ma rog...)
plz in next descrie putin si celelalte personaje puppy eyes
te pupacesc dulce si sa ma anunti cand aduci next!

P.S.:1. sper ca nu uiti de celalalt fic, ca ne suparam!
2.e super ca ai pus numele ana acelei fete, dar de unde ti-a venit ideea? confuz
Sus In jos
Casydy
Genin
Genin
Casydy

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
acebook acebook : Serena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 215
Puncte : 239
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Sa scriu ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : Happy...or...SAD:((:((:((

Viata nu e mereu roz [facuta din personaje RPG] Empty
MesajSubiect: Re: Viata nu e mereu roz [facuta din personaje RPG]   Viata nu e mereu roz [facuta din personaje RPG] I_icon19Joi 07 Iun 2012, 07:42

Nu uit de celelalt fic , Ana stia linistita inca mai lucrez la next-ul de acolo si ti-am adus episodul 2 sper sa-ti aplca si in legatura cu a doua intrebare numele de Ana mia venit de la o fata care este si fetita mea dulce si mica .
Deci s anu mai lungesc vorba uitati aici next-ul

Episodul 2

Nu stiu unde ma duc acestia .Eu doar stateam in spatele lor si ii urmama in tacere.
Nu stima ce era cu mine nu eram in toane bune .
poate asa te simti cand erai un strain intr-o alta tara , intr-un alt loc .
Ma trezesc din gandurile mele cand o vad pe bruneta cum se intoarce cu fata la mine si care se si opreste in drum si se uita la mine .
Dupa ce ajung si eu la ea placema amandoua .
Imi ridic capul spre soare si sunt orbita din cauza bai care am primit-o de la el .
Ma opresc cadn dau cu capul de care m-am lovit nu era altul decat , Sam .
Acesta se opreste , deoarece era trecerea de pieton .
Dau din cap sa-mi revin iar zambit isi face din nou aparitia .
Ma uit prin imprejur si vad ca nu mai avem mult si vom ajunge la liceul unde vom invata .
Azi ne prezentam la liceu sa ne ducem fisele matricole , de la liceul precedent , din Japonia
La aceast ainstitutie , unde ne inscriem acum este unul de muzica .
In capitalal nipona am fost la la un liceu normal .
Ajungem in sfrsit si noi intram in curtea scoli dupa care la secretariat si de acolo la directorat .
Aceasta ne primeste pe rand in biroul acesteia .
Primi sunt Seth si Ana Maria , Maria si Sam , ultima sunt eu .
Directorea m-a pus sa cant o melodie .
Deoarece era sezonul colindelor , am hotarat sa cant unul .
Termin de cantat , iar ea se uita la mine zambindu-mi .
Ies din birou si m-a indrept spre ceilati . Ne asezam pe canapeaua din hol si asteptam sa vedem careeste rezultatul .
De o data de pe usa din dreapta, apare secretara care vine grabita spre noi .
Ne ridicam la venirea ei si ea ne aduce raspunsurile .
- Primii care au fost fost acceptati au fost fratii Romero , iar urmatori acceptati sunt in ordinea urmatore . Elvira Maria Sterling , Maria si Sam .
Ne-am bucurat nespus de mult deorece suntem in aceeasi calsa .
O clasa care este imbinata cu mai multe tipuri de talente .
Spunandu-ne ca putem incepe cursurile chear de acuma .
Noi fiind bucurosi ne-am dus grabiti catre calsa , unde ne asteapta o doamna draguta care ne dadu-se voie sa intram chear daca se sunase si venise-m dupa ea .
Ne prezeinta frumos clasei ca fiind noii elevi .
Acuma urmand aranjarea nostra in banci , care erau de cate trei persoane .
In ultima banca de pe treapta de sus a calsei unde ma pus cu Ana si Maria , iar in fata nostra statea Seth si Sam si icna un baiat pe care nu-l cunosteam .
Dupa ce ne aseaza ne face semn sa trecem in fata clasei si ne prezentam . Prima care se prezinta e Maria .
-Buna , numele meu este Maria .Am saptisprezece ani si imi place foarte mult sa cant si sa dansez .
- Buna . Numele meu este Ana Maria Romero , am spatisprezece ani si imi place sa dansez .
- Salut , numele meu este Seth Romero si sunt fratele mai mare a Anei , am optisprezece ani M-am insris la acest liceu datorita surori mele .
-Salut , numele meu este Sam si am saptispreece ani , imi palce sa danse si nu stau rau nici cu vocea .
Dupa ce sau prezentat Ana Maria , Maria , Seth si Sam , a venit randul meu sa le spusn sic eva despre mine . Ies in fata si incep .
- Buna , numele meu este Elvira Maria Sterling si am optisprezece ani , imi place sa dansez si sa cant .Cum ati observat si voi unui dintre noi au doar numele mici. Noi am cresc la acelasi orfelinat .Acolo ne-am cunoscut si ne-am impiretenit .
Acesta ne ureaza bun venit si ne spune ca poftim in bancile nostre.
Ne asezam la locul nostru si dupa care incepe lectia .
Ne scoatem caietele si incepem sa notam niste cuvinte pe care le rosteste acesta.
Dupa ce mai scriem ceva aceasta ne-a pus sa fredonam un cantec pe care il stim noi .
Prima pe care a ascultato a fost o fata cu parul blond si ochii albastri , care poti sa spui ca e chair ruda cu blonda de langa mine .Acesta statea in banca cu doua fete .
Un dintre ele avea parul rosu si ochii la fel, iar cea de a douaa este bruneta .
Aceasta canta o piesa forte frumosa dupa parerea mea .
Doamna profesora a pus-o si pe Maria sa cante ceva .
Ea a cantat o melodie pe care o adora
Dupa ea ma pus pe mine .Eu am ales o melodie mai de sarbatori . Care se pare ca ia placut chair forte mult .
Sus In jos
sarah chan
Academy Student
Academy Student
sarah chan

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Undeva in lume
Nr. mesaje Nr. mesaje : 41
Puncte : 53
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Distractie Distractie Distractie
Stare de spirit Stare de spirit : Happy and in love

Viata nu e mereu roz [facuta din personaje RPG] Empty
MesajSubiect: Re: Viata nu e mereu roz [facuta din personaje RPG]   Viata nu e mereu roz [facuta din personaje RPG] I_icon19Mar 26 Iun 2012, 10:26

Vechii si nemuritor . Iti stiu ficul mai ales ca mai incolo intru si eu in colaborare cu tine surioara deci sper sa atragem cititori si cred ca sa discutam cu un administrator despre anumite capitole care ar incalca regulamentul, sti tu la care ma refer ;)
Sus In jos
Casydy
Genin
Genin
Casydy

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
acebook acebook : Serena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 215
Puncte : 239
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Sa scriu ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : Happy...or...SAD:((:((:((

Viata nu e mereu roz [facuta din personaje RPG] Empty
MesajSubiect: Re: Viata nu e mereu roz [facuta din personaje RPG]   Viata nu e mereu roz [facuta din personaje RPG] I_icon19Mar 26 Iun 2012, 10:29

In sfrsit un com ! si de data asta e unul de la sora==mea , asta da com , mersi ca ai trecut si stiu ca esti si tu ca te-am bagat si stiu trebuie sa vorbim cu unul dintre administratori ca avem niste capitolele nu prea "normale" cred ca asta e cuvantul potrivit pentur ce capitole avem noi :)):
Sus In jos
sarah chan
Academy Student
Academy Student
sarah chan

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Undeva in lume
Nr. mesaje Nr. mesaje : 41
Puncte : 53
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Distractie Distractie Distractie
Stare de spirit Stare de spirit : Happy and in love

Viata nu e mereu roz [facuta din personaje RPG] Empty
MesajSubiect: Re: Viata nu e mereu roz [facuta din personaje RPG]   Viata nu e mereu roz [facuta din personaje RPG] I_icon19Mar 26 Iun 2012, 10:33

Ne descurcam noi daca nu putem modifica si sa scoatem anumite scene din program ;;)
Sus In jos
Casydy
Genin
Genin
Casydy

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
acebook acebook : Serena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 215
Puncte : 239
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Sa scriu ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : Happy...or...SAD:((:((:((

Viata nu e mereu roz [facuta din personaje RPG] Empty
MesajSubiect: Re: Viata nu e mereu roz [facuta din personaje RPG]   Viata nu e mereu roz [facuta din personaje RPG] I_icon19Mar 26 Iun 2012, 11:08

Da stiu , eah ...acuma am adus next-ul sper s-ava placa si sa-l comentati , dragelor .


Episodul 3

Dupa ce termin de cantata ma asez pe scaun si ma uit prin clasa si vad ca toate privirile erau aruncate spre mine .
Aud un mic chicotit care venea din partea blondei care statea cu mine in banca
Ma uit ciudat la ea , iar aceasta se potoleste .
Amandoua ne indreptam privirile spre profa care se aseaza din nou la catedra si striga catalogul .
Dupa ce il striga aceasta isi strange lucurile si ne zice al revedere , iese din sala.
Chair cand a iesit s a sunat si de iesire.
Imi strang lucurrile de pe banca , in acelasi timp in care le strange Ana si Maria .
Arunc o privire prin clasa si observ ca trei fete se indreapta spre noi.
-Buna. Eu sunt Sarah si ele sunt Kaname- arat spre fa ta cu parul negru ca noaptea- si ea Karyna .Ne spune aceasta aratand spre fata care semana leit cu mine , iar ea, adica Sarah arata la fel ca Maria.
- Incantate de cunsotinta . eu sunt Elvira , iar fetele de lang amine sunte...
- Maria , incantata de cunstinta . spune blonda inainte s apot termina ce aveam de spus .
- Iar eu Ana Maria . apuca si Ana sa spuna ceva .
-Suneteti cumva noi pe aici ? Ne intreaba Sarah .
- Vrea sa zica , daca sunteti noi in tara asta . rectifica bruneta
- Da. suntem am trait toti la orfelinatul " Sfanta Maria" din Japonia. Le spune ana inainte sa vorbesc eu .
- Voi proveniti cuvma din Japonia? Le intreb eu .
- Da. Provenim de acolo , de ce intrebi? Imi raspunde roscata si imi adreseaza alta intrebare .
-Aveti nume care seamana cu numele e acolo.
-si apopo Maria de unde ai lantisorul acela . O intreaba Sarah care ii arata medalionul de la gantul blondei de langa mine .
-Mi la dat Maica Stareta de la rofelinatul de unde am plecat . Ea mi-a spus ca la gasit la gatul meu cand am fost adusa la orfelinat.
-Ati fost doar voi trei la orfelinat? ne intreaba Karyna
-Am fost mai multi , vro douazeci sic eva nu mai stiu sigur acest lucru .ii raspund roscatei .
-Dragut . La fel avem si noi prieteni foarte multi .Uni sunt chiar nesuferiti si perversi , daor totusi sunt prietenii nostri si tinem mult la ei de voie sid e nevoie. Spune Kaname in timp ce incepe sa rada.
-Asa sunt si uni dintre ei , dar mai rau sau mai ciudat spun in gluma.
Termin de ras si dintr-o data simt cum ma ea durerea de cap nemai simtit pana acuma .
Capul meu a inceput sa sa vazaie de durere , dar se pare ca durerea aceasta am primit-o impreuna cu o viziune.
Se facea ca eram intr-un sat , iar aceasta er ain flacari , iar inr pe jos erau cadavre se manau cu ingeri , dar nu cu aripi albe ci negre.
Inintez prin cadavre si ajung in fat a unei case care usa principala era sparta in mii de bucatii.
Pasesc cu grija sa nu ma ranesc . Intru in casa si vad ca cel care a facut toata aceasta harababura era in viata .
Acesta statea in fata a patru oameni , care erau speriati , deaorece putea sa-is piarda viata.
Eram cam spiriata de ce vedeam , parca am mai fost aici .
Ceva din interiorul meu imi spune acest lucur . Ma uit mai atenta la aceste persoane si observ ca era un barbat in jur de 20-30 de ani , zvelt , cu parul negru , ochii albastri ca marea , iar femeia care statea in spatele lui avea parul lung pana la fund , de culoarea focului , ochii acesteaia era de un rosu rubiniu care parca imi arunca priviri spre mine. Iar in spatele acesteia se aflau doua patute din care se auzea plansete.
Curiozitatea ma omorea asa ca ma indrept spre patuturi unde auzisem tipetele .
Cu fiecare pas eram mai curiasa asa ca il maresc si ajung intr-un suflet .
Ridic privirea si vad doua suflete , care se oprise din plans cadn imi simt prezenta .
Cadn isi ridica privirea spre mine si vad ca cei doi copii erau fete defapt si se pare ca gemene.
Aud doau impuscaturi si imi intorc privirea instantaneu si vad ca cei doi oameni au fost impuscatii in inima .
O vad pe femeie cum se indreapta cu greu spre patute.
-N...u...va...fa...ce-ti.... gri...ji... Ka...ry...na, Elv...ira.. fete...le...me...le spune cu greutate femia udpa aceea more .
Ramn putibn nemiscat din cauza ultimelor cuvinte pe ca re le spusese femeia.
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Viata nu e mereu roz [facuta din personaje RPG] J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Viata nu e mereu roz [facuta din personaje RPG] Empty
MesajSubiect: Re: Viata nu e mereu roz [facuta din personaje RPG]   Viata nu e mereu roz [facuta din personaje RPG] I_icon19Sam 01 Sept 2012, 13:40

Fan Fic inchis pentru inactivitate.

Ultimul post şi cel al autoarei datează din 26 Iunie.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Continut sponsorizat




Viata nu e mereu roz [facuta din personaje RPG] Empty
MesajSubiect: Re: Viata nu e mereu roz [facuta din personaje RPG]   Viata nu e mereu roz [facuta din personaje RPG] I_icon19

Sus In jos
 

Viata nu e mereu roz [facuta din personaje RPG]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri originale :: Fan Fic-uri originale blocate-