Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Iubire nemuritoare Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Iubire nemuritoare Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Iubire nemuritoare

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
AyumiH
Academy Student
Academy Student
AyumiH

Sex : feminin Varsta : 28
Nr. mesaje Nr. mesaje : 14
Puncte : 20
Reputatie Reputatie : 0

Iubire nemuritoare Empty
MesajSubiect: Iubire nemuritoare   Iubire nemuritoare I_icon19Sam 04 Dec 2010, 19:34

Capitolul

I



Ma plimb pe strazile pusti din Konoha,vantul de primavera imi adie usor prin parul roz asemenea florilor de ciresi,ochi mei verzi ca smaraldele erau plini de fericire, zambeam dar mintea imi era absenta.Acum imi amintesc cum am plecat acum 5 ani din Konoha in Tokyo. Imi amintesc cum am lasat in urma tot,prieteni,casa,dragostea mea pentru brunet. De cand am plecat nu am mai iubit pe nimeni,dar nu conta pentru acel baiat. Dupa doi ani si-a schimbat numarul de telefon si nu a mai tinut lagatura cu mine. Ma asez pe o banca si privesc luna care se reflecta in lacul din fata mea “Aici am venit cu Sasuke prima oara”.Imi alung din gand amintirea acelei seri minunate de vara. Ma ridic si merg spre casa,in drum spre casa ma lovesc de un baiat.
-Imi pare rau,nu am fost atenta. Nici nu ma uit la baiat si ma indepartez.
-Nici o problema Sakura,ma bucur ca ai venit inapoi. Ridic privirea surprinsa si in fata mea vad un baiat inalt si blond cu ochi albastri ca cerul senin.
-Cine esti? Nu imi aminteam de baiat desi stiam ca trebuia sa imi amintesc.
-Of,Sakura. Chiar nu iti amintesti de mine? Recunosc vocea plangacioasa a baiatului era el fratele unei prietene cu care am tinut legatura pana acum.
-Naruto!? Vocea mea era fericita si surprinsa,baiatul din fata mea era foarte diferit de cel pe care l-am vazut acum 5 ani. Era mai inalt cu un cap decat mine si era bine facut.
-Da,eu cel mai mare cuceritor din cati cunosti.Spune el venind spre mine si lovinduse de cosul de gunoi.
Of chiar nu ii schimbat,e lafel de zapacit ca intotdeauna.
-Eu trebuie sa merg acasa. Spun eu zambind.
-Iar eu trebuie sa te conduc acasa.
Am mers cu Naruto spre casa si el mi-a povestitce sa mai intamplat. Ino era cu un baiat Sai, Sasuke avea multe admiratoare, el si cu Hinata erau in cele din urma un cuplu.Am ajuns acasa si baiatul a plecat si el acasa.Am intrat,m-am schimbat si am adormit instantaneu.




Vreau pareri...e primul meu fic...in special astept critici,ele sunt cele mai constructive.


Ultima editare efectuata de catre AyumiH in Sam 04 Dec 2010, 23:05, editata de 1 ori
Sus In jos
Cineva
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Sibiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 144
Puncte : 164
Reputatie Reputatie : 24

Iubire nemuritoare Empty
MesajSubiect: Re: Iubire nemuritoare   Iubire nemuritoare I_icon19Sam 04 Dec 2010, 19:43

ii bine dar ii foarte scurt
Sus In jos
Layla
Legend
Legend
Layla

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2588
Puncte : 3481
Reputatie Reputatie : 380

Iubire nemuritoare Empty
MesajSubiect: Re: Iubire nemuritoare   Iubire nemuritoare I_icon19Sam 04 Dec 2010, 19:45

Bun venit!
Imi place ideea,desi cam scurt capitolul.
Greseli de ortografie nu am observat,si mai multa descriere,in rest e bine kiss

Ps:Sper sa nu te super pe mine si spor la scris.Astept urmatorul capitol :>:D<:
Sus In jos
AyumiH
Academy Student
Academy Student
AyumiH

Sex : feminin Varsta : 28
Nr. mesaje Nr. mesaje : 14
Puncte : 20
Reputatie Reputatie : 0

Iubire nemuritoare Empty
MesajSubiect: Re: Iubire nemuritoare   Iubire nemuritoare I_icon19Sam 04 Dec 2010, 23:33

Capitolul
II


O dimineata plina de soare si caldura seasterne peste micul oras,intr-o camera o fata viseaza dar un sunet strident iiintrerupe visul. Fata ea telefon si ridica clapeta fara sa se uite la numar.
-Am auzit ca te-ai intors. Si nu mai vizitat pemine? La telefon era o fata care parea fericita dar si putin jignita.
-Cine ii la telefon? Ce intrebare pun si eu,dareram asa adormita ca nu credeam ca imi voi aminti de telefon.
-Ino! Fata a tipat asa de tare ii telefon incatma facut sa indepartez telefonul de la ureche.
-Se vede ca esti sora cu Naruto. Spun euridicanduma din pat si intrand pe messenger. Nu vrei sa vorbim pe mess?
-Bine,intru in doua minute.
:X:X:XSaku_floarea_de_cires:X:X:X is now online
kiss*:*Ino_cool16:*kiss* is now online
Dede_bad_boy is now online
:*Hinata_happy_girl:* is now online
Dede_bad_boy:De ce nu mi-ai spus ca pleci?
:X:X:XSaku_floarea_de_cires:X:X:X:Nu am spusnimanui.Vrei ceva?
Dede_bad_boy:Da.Ai mers acolo doar pentruSasuke ala?
:X:X:XSaku_floarea_de_cires:X:X:X:Nu,Sasuke numai mai conteaza pentru mine.
Dede_bad_boy is now offline
kiss*:*Ino_cool16:*kiss*:Nu vrei sa iesim maitarziu la un suc? Asa povestim mai mult.
:X:X:XSaku_floarea_de_cires:X:X:X:Eu vin.Hinatanu vrei sa vi si tu?
:*Hinata_happy_girl:*:Da vin si eu.In doua oree bine?
:X:X:XSaku_floarea_de_cires:X:X:X:Bine. Dar unde?
kiss*:*Ino_cool16:*kiss*:La MyCaffe langa liceu.
:X:X:XSaku_floarea_de_cires:X:X:X:Bine atuncine vedem acolo peste doua ore.
:X:X:XSaku_floarea_de_cires:X:X:X is nowoffline
kiss*:*Ino_cool16:*kiss* is now offline
:*Hinata_happy_girl:* is now offline
Sakura merge la baie si isi face siesta de dimineata dupa30 de minute ea iese si se uita in dulap. Ii parea rau ca nu a luat mai multehaine cu ea din Tokyo,dar era hotarata sa le conving pe fete sa mearga cu minela cumparaturi.M-am imbracat cu o bluza alba cu modele rosi si o pereche depantaloni albi simpli,la ei am asortat o poseta alba micuta pe umar si opereche de sandalute albe fara toc. Parut l-am lasat pe spate si mi-am lasatbretonul pe o parte prins cu o agrafa cu o fundita alba,m-am macheat cu putinrimel si creion negru. Cand am fost gata m-am uitat la ceas si am vazut ca maiam doar 35 de minute, am avut de mers destul de mult dar am vrut sa merg pejos. Mersul pe jos a fost o mare greseala,de ce nu am luat un taxi,dar sa vaspun ce sa intamplat.
Am merspe jos cam 10 minute,am luat un colt si am vazut un grup de baieti,nu amrecunoscut pe nimeni la prima privire dar cand m-am uitat mai bine l-am vazutpe Naruto.
-Ce faci Sakura? Of nu putea sa taca macar odata,toti baieti se uitau la mine ca la avione straine.
-Bine Naruto. Merg la MyCaffe cu Hinata si Ino.Tu ce mai faci?
-Uite cu baieti. Ii mai ti minte?
-Sincer,deloc. Toti inafara de un brunet au inceput sa rada.
-Dar repede ne-ai uitat.M-am uitat la baiatulcare a vorbit cum de nu l-am recunoscut,doar are catelul cu el.
-Kiba? M-am uitat la catelul sau mai bine ziscainele de langa el,pentru ca nu mai era un catel.
-Da. Ma bucur ca ti-ai amintit.Hai sa vad dacaiti mai amintesti de cineva.
-Of nu am timp acum dar…Nu vreti sa veniti sivoi?
-Ce? Da cred ca ii o idee buna. Cel carevorbise de data asta era brunetul,era asa frumos,ma simteam atrasa de el,asacum m-am simtit atrasa de Sasuke acum 5 ani.
-Hei Sasuke vrei sa o cuceresti? Mai bine stai lacoada pe mine m-a recunoscut primul. Baieti au inceput sa rada de ce a spusKiba. Eu il priveam pe brunet iar el ma privea pe mine. Nu puteam crede,nu maiintelegeam ce simt pentru el,ura sau iubire,dispret sau atragere?
-Deci mergem? Intreb eu in cele din urma rupandcontactul visual cu baiatul, privirea lui era rece,simteam ca priveam inintuneric,simteam racoarea din privirea lui.
Am mers cu baieti pe care i-am recunoscut in cele din urma era Neji fratele Hinatei si nai erau Shikamaru si Konohamaru care pe drum sau imprastiatasa ca am ramas doar eu,Naruto,Sasuke si Sai. Sai imi parea asa de cunoscutnumele,dar nu stiam de unde. Cand am ajuns mi-am amintit de unde stiamnumele,Sai era iubitul lui Ino. El si Ino au plecat la o expozitie care mi separea extreme de plictisitoare, Naruto si Hinata au plecat la cumparaturi saumai bine zis Hinata la obligat pe Naruto sa mearga cu ea, am ramas doar eu siSasuke....




Promit ca urmatorul sa fie mai lung,si plin de surprize.
Sus In jos
tamoshiku
Academy Student
Academy Student
tamoshiku

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : timisoara
Nr. mesaje Nr. mesaje : 36
Puncte : 54
Reputatie Reputatie : 10
Stare de spirit Stare de spirit : calma si rece

Iubire nemuritoare Empty
MesajSubiect: Re: Iubire nemuritoare   Iubire nemuritoare I_icon19Dum 05 Dec 2010, 00:06

Imi place ficul tau...pentru primul fic e super...astept nextu repede... Iubire nemuritoare 384738
Sus In jos
big_eyed_froggie
Chūnin
Chūnin
big_eyed_froggie

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : In a dark hell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 945
Puncte : 1190
Reputatie Reputatie : 222
Hobby-uri Hobby-uri : skateboard,role,desen
Stare de spirit Stare de spirit : always smiling`

Iubire nemuritoare Empty
MesajSubiect: Re: Iubire nemuritoare   Iubire nemuritoare I_icon19Dum 05 Dec 2010, 00:11

Mdea e bune ideeea
Dar descrierea dispare din capitol? yeah yeah
ps:Sper ca nu te'ai spuparat pe mine
Sus In jos
Arishime
Genin
Genin
Arishime

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In my world !
Nr. mesaje Nr. mesaje : 286
Puncte : 336
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : sa ma distrez e tot ce vreau...
Stare de spirit Stare de spirit : indragostita , melancolica , indiferenta , ganditoare !

Iubire nemuritoare Empty
MesajSubiect: Re: Iubire nemuritoare   Iubire nemuritoare I_icon19Dum 05 Dec 2010, 08:23

bun...fic nou . Imi place ideea , este draguta . Totusi ficul ar arata mult mai bine daca ai mai adauga descriere . Am observat si multe greseli de tastare , fii mai atenta cand scrii . Mi s-a parut destul de grabita actiunea ( parerea mea ) . Dialogul l-ai putea inlocui cu naratiunea in unele locuri pe unde este mai sec . Doar atat am avut de spus , astept cu nerabdare next-ul .
Sper ca nu te-a deranjat comentariul meu . Vreau sa vad cum evoluezi . Ja ne Iubire nemuritoare 384738
Sus In jos
Cineva
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Sibiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 144
Puncte : 164
Reputatie Reputatie : 24

Iubire nemuritoare Empty
MesajSubiect: Re: Iubire nemuritoare   Iubire nemuritoare I_icon19Dum 05 Dec 2010, 08:30

bine ,deci primul capitol a fost facut bine ,dar in capitolu asat a disparut descrierea ,ai destul de multe greseli de ortografie .Dragamea descrierea il face pe cititor mai curios il face sa sima sentimentele personajelor si sa se simta in locul lor. Si ica un lucru nu mai folosi limbajul de mess . Sper sa nu te superi ,dar noi incercam sa te ajtam.Daca vrei am sa fiu ma indulgenta.
Astept continuarea si sunt sigura ca va fi una de nota 10,PApa
Sus In jos
AyumiH
Academy Student
Academy Student
AyumiH

Sex : feminin Varsta : 28
Nr. mesaje Nr. mesaje : 14
Puncte : 20
Reputatie Reputatie : 0

Iubire nemuritoare Empty
MesajSubiect: Re: Iubire nemuritoare   Iubire nemuritoare I_icon19Dum 05 Dec 2010, 14:27

Capitolul
III

-Sasuke.Brunetul sa uitat la mine surprins.Ce ai mai facut?
-Tot ce am vrut.Am auzit de parinti tai,imi pare rau.Am lasat privirea in jos, oare de unde stia ca parinti mei au murit?
-Nu-i vina ta.Ii vina acelui sofer chior,care ia lovit.
-Ai dreptate...Baiatul nu a mai spus nimic pentru ca telefonul meu a sunat,am raspuns si am ramas socata.La telefon era un baiat nu am recunoscut vocea pe moment.
-Cine-i la telefon?Baiatul a ras zgomotos si mi-a spus sa ma uit in spate.Intorc privirea speriata si cu doua mese in spate era Dede si o roscata,corpul a inceput sa imi tremure incontrolabil.
Oare ce cauta el aici,poate ca nu a venit pentru mine,adica ii cu o fata.
-Sakura,esti bine? Brunetul ma privea putin ingrijorat corpul meu nu se putea opri din tremurat.
-Da sunt bine,nu vrei...dar am fost intrerupta de o fata care a venit la Sasuke.
-Hei frumosule,nu vrei sa stai si cu mine?Fata era mai inalta decat mine cu 5 cemtimetri pare sa aiba 20 de ani,si nu era urata. Avea parul lung si saten,ochi caprui si era imbracata putin indecent.
Purta o fusta prea scurta si o bluza cu un decolteu prea adanc,avea asortat o poseta mare neagra si cizme pana la genunchi nu tocuri de 10 cm,cred ca asta e motivul pentru care e mai inalta decat mine.
-Ce vrei Kim?Sasuke nici macar nu a privito pe fata,se uita doar la mine.
-Te vreu pe tine,sti ca te iubesc.Brunetul sa uitat urat la fata iar ea a plecat ca un catel cu coada intre picioara,saraca fata cred ca nu era pentru prima daca cand baiatul o refuza.
-Sigur esti bine?Dece tremuri?
-Eu...nu vrei sa plecam?Brunetul a dat afirmativ din cap si am plecat de la MyCaffe spre liceu.Dupa 5 minute Sasuke sa apropiat de mine si mi-a soptit:
-Ne urmareste cineva.M-am speriat si mi-am intors privirea era Dede si nu parea deloc fericit.Ce vroia era speriata dar eram cu Sasuke,nu aveam de ce sa im fac griji.
-Ce tot vrei Dede?Sasuke era mai mult decat surprins,nu stia cine era ala dar nu intelegea de ce eu vorbesc asa de calm.
-Sa iti spun si eu "La multi anii".Dede sa apropiat de mine si ma luat in brate,cat tupe pe el Poooc. Iam dat o palma si el si-a pierdut echilibrul cazand pe jos si injurand de mama focului.
-Daca ma mai atingi o singura data,nu o sa mai ai noroc.Sasuke mi-a zambit si ma luat de mana si am plecat,dupa putin timp el se opreste si imi zambeste.
-Dede?Ii un caine sau ceva de genu?
-Haha,ii un mare prost.
-La multi anii.Sasuke ma sarutat pe obraz,si mi-a zambit dulce,la radul meu i-am zambit si i-am zis:
-Multumesc,vi la mine pe la 19:00?
-De ce?Sasuke sa uitat la mine ca la o ciudata.
-Pai,dau o petrecere,si doar daca vrei.O sa fie si ceilalti.
-Aaa,sigur ca o sa vin.Ne vedem la tine.Pa
-Pa.
Am plecat spre magazin si am cumparat cateva lucruri pentru patrecere,am trimis mesaje tuturor cu ora pentreceri si adresa mea.Hinata,Ino,TenTen si Tameri au promis sa vina cu o ora mai repede sa ma ajute cu pregatirile.
Sus In jos
Arishime
Genin
Genin
Arishime

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In my world !
Nr. mesaje Nr. mesaje : 286
Puncte : 336
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : sa ma distrez e tot ce vreau...
Stare de spirit Stare de spirit : indragostita , melancolica , indiferenta , ganditoare !

Iubire nemuritoare Empty
MesajSubiect: Re: Iubire nemuritoare   Iubire nemuritoare I_icon19Dum 05 Dec 2010, 14:48

uff uf uf...desi ai facut capitolul cu doua sau trei randuri mai lung descriere tot nu ai adaugat deloc iar dialogul este prea mult si sec .
Ficului tau ii lipseste total descrierea si ea este foarte importanta . Ai putea sa descrii locurile , sentimentele si chiar si personajele . Sincer din acel dialog nu am inteles mai nimic , si daca narai discutia celor doi era mult mai bine . Inca un lucru care l-am observat au fost greselile de tastare si de ortografie . Fii putin mai atenta te rog .
Daca te deranjeaza comentariile mele imi spui si nu o sa mai fiu asa dura . Sper sa tii cont de sfaturile pe care le primesti de la cei care iti citesc ficul si ti-l critica deoarece toti vor sa te ajute sa evoluezi . Sper din tot sufletul ca nu te-am suparat si daca este asa imi pare rau .
Sus In jos
ღTweetyღ
Genin
Genin
ღTweetyღ

Sex : feminin Localizare Localizare : my world and mine alone
Nr. mesaje Nr. mesaje : 235
Puncte : 281
Reputatie Reputatie : 39
Hobby-uri Hobby-uri : muzica,desen...
Stare de spirit Stare de spirit : Eu !? Mereu naiva cand vine vorba de EL.

Iubire nemuritoare Empty
MesajSubiect: Re: Iubire nemuritoare   Iubire nemuritoare I_icon19Dum 05 Dec 2010, 15:01

Primul fik..pai,e destul de bine..dar cum au zis si fetele,trebuie mai multa descriere,deoarece ea este esentiala in orice poveste.Descrie sentimentele si nu pune atat de mult dialog.Sper ca nu te-ai suparat pe mine...astept continuarea.Mult succes!
Sus In jos
AyumiH
Academy Student
Academy Student
AyumiH

Sex : feminin Varsta : 28
Nr. mesaje Nr. mesaje : 14
Puncte : 20
Reputatie Reputatie : 0

Iubire nemuritoare Empty
MesajSubiect: Re: Iubire nemuritoare   Iubire nemuritoare I_icon19Dum 06 Feb 2011, 15:57

Hei....Stiu ca a durat destul de mult, dar a adus continuarea. Am progresat putin, cred... Va las pe voi sa-mmi spuneti daca ii mai bine acum.



Am inceput sa aranjam casa pentru petrecere, Naruto a venin sa se ocupa de muzica, sper ca se descurca. Observ ca nu am cumparat sampanie, cat de zapacita pot fi. Cum sa uit de sampanie? Le spun prietenilor mei ca merg la magazin sa mai cumpar ceva. Abeea ies pe usa ca deja aud cum muzica este data la maxim, ma intorc si merg la Naruto care statea cu urechea langa o boxa mare. Vad ca era scos un fir si deacea nu mergea boxa, merg incet si bag firul, in acel moment blondul cade pe spate speriat. Ii spun ca daca se mai atinge de muzica mea il omor, ii dau cateva CD si ii spun sa aleaga din alea, ii mai spun sa nu dea muzica asa tare ca vecini mei au vreo 60 de ani. Ies din casa si merg la magazin,. Cand ajung intru si cumpar trei sticle de sampanie si cateva tuburi de cornetti. Merg sa platesc dar femeia imi spune ca cineva a platit deja pentru ce am cumparat, o indreb despre cine este vorba, dar imi spune ca aceea persoana nu este aici. Ies din magazin si ma uit sa vad cine mi-a platit cumparaturile. Singurul pe care il vad este Dede. Oftez si merg la el, inca aveam anumite sentimente pentru el, dar oare el mai simte ceva pentru mine.
-De ce ai facut asta? Baiatul ma priveste cu mult interes si imi spune ca nu stie despre ce vorbesc.
-Dai o petrecere?
Aprob si il intreb daca vrea sa vina si el, da nu cred ca se astepta la asta. Ma priveste si apoi intreaba daca vine si Sasuke. Mda...nu cred ca tebuia sa-i chem pe amandoi, nu prea cred ca se vor intelege.
-Voi veni...Dar daca ma enerveaza il iau la bataie. Il sarut pe obraz si apoi plec spre casa cu zambetul pe buze.
Nici nu intru bine pe usa ca telefonul de incepe sa sune, era Dede care dorea sa stie la ce ora trebuie sa vina la pentrecere. Ii spun ca la 19:00 incepe si ca il voi astepta. Ce se intampla cu mine? Oare de ce l-am chemat pe Dede? El ma ranit la fel ca Sasuke, dar el a ragretat mereu asta, in schimb Sasuke si-a facut redepe de cap dupa plecarea mea. Cred ca asta-i motivul pentru care iam spus lui Dede sa vina la petrecere, doream sa-l fac gelos pe Sasuke.
- Sakura! Mai avem 30 de minute. Trebuie sa te pregatesti.
Oftez si urc scarile, azi implineam 18 ani, azi deveneam majora, puteam face tot ce vreau, sau cam tot ce-am facut pana acum. Ma imbrac cu o roche lunga rosia, imi iau o pereche de sandale cu toc tot rosi, parul mi-l las pe spate si bretonul imi cade pe ochii. Ma hotarasc sa nu ma machez, cine spune ca trebuie sa ma machez. Cobor scarile si vad cu nu a venit nimeni, fetele erau afara si Naruto mai verifica o data boxele, merg in bucatarie si imi iau o tigara, ies din casa si imi aprind tigara. Nu am mai fumat de cand am venit aici, prea mult timp, cineva imi ia tigara din mana, ridic privirea si ma pierd in ochii negri ai brunetului. Sasuke purta o pereche de blugi, un tricou mulat care ii scotea in evidenta corbul bine lucrat si o pereche de tenesi.
-Nu-i sta bine unei fete sa fumeze, imi arunca tigara in iarba si imi da un cadou.
Imi multumesc politicos si il poftesc inauntru, incet incet lumea incepe sa vina la mica mea petrecere, dar unde o fi Dede. Cand imi pier speranta ca va veni cineva ma prinde cu o mana de talie. Ma intor si il vad pe saten, ochii lui verzi radiau de fericire. Il strang in brate si il vad pe Sasuke care il priveste pe baiat cu o ura de nedescris. Da, se pare ca domnul Uchiha e gelos.
Sus In jos
Bombonica Mentolata
Legend
Legend
Bombonica Mentolata

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2940
Puncte : 3581
Reputatie Reputatie : 227
Stare de spirit Stare de spirit : Happy Happy

Iubire nemuritoare Empty
MesajSubiect: Re: Iubire nemuritoare   Iubire nemuritoare I_icon19Dum 06 Feb 2011, 16:12

BUNA SCUMPO! kiss

CAT MA BUCUR CA S-A MAI SCRIS UN FIC!!!

VAD CA ESTI RAPIDA CU CONTINUAREA happy2

IMI CER SCUZE CA NU AM COMENTAT DE MAI DEVREME happy2

UN SINGUR LUCRU DE OBIECTATA: DISCUTIILE PE MESSENGER NU AR TREBUI SA AIBA CE CAUTA INTR-UN FIC roll bere

SPER CA NU TE-AI SUARAT PE MINE happy2 EU ITI VREAU DOAR BINELE heh

AI GRIZA LA GRAMATICA LIMBII ROMANE!( VORBA LUI ADMIN dap ! )

CAM ATAT , IN REST ESTE BINE, CU PUTINA MAGIE CARE SE REZOLVA CU UN EDIT VA FI MINUNAT in love kiss

IMI PLACE IDEEA, TINE-TE DE EA good job good job heh

HAI DA-I BICE CU CONTINUAREA biciuitor

TE PUPACESC DULCE kiss !

NE MAI AUZIM ! HIHI! hi! dap !


A VOSTRA TIGROAICA! love

PS: SPER CA NU TE-A SUPARAT COMMUL MEU happy2 DACA DA IMI CER SCUZE happy2

STIU CA ESTE UN COMENTARIU LUNG, DAR A FOST PT TOATE CAPITOLELE dap ! ike
Sus In jos
big_eyed_froggie
Chūnin
Chūnin
big_eyed_froggie

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : In a dark hell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 945
Puncte : 1190
Reputatie Reputatie : 222
Hobby-uri Hobby-uri : skateboard,role,desen
Stare de spirit Stare de spirit : always smiling`

Iubire nemuritoare Empty
MesajSubiect: Re: Iubire nemuritoare   Iubire nemuritoare I_icon19Dum 06 Feb 2011, 16:22

Hey acum observ ca ai descriere^^intr'un singur cuvant ai evoluat si asta imi place foarte mult^^hmm daca poti putin mai lung capitolul happy
Sus In jos
AyumiH
Academy Student
Academy Student
AyumiH

Sex : feminin Varsta : 28
Nr. mesaje Nr. mesaje : 14
Puncte : 20
Reputatie Reputatie : 0

Iubire nemuritoare Empty
MesajSubiect: Re: Iubire nemuritoare   Iubire nemuritoare I_icon19Mar 26 Apr 2011, 21:49

Capitolul V


Mă desprind din îmbrăţişarea plină de dragoste a şatenului, deja mă simt aiurea. Îmi doresc să-l rănesc pe Sasuke, şi pentru al răni pe el mă folosesc de Dede. Cred că mă vor urî dacă vor afla. Păşesc spre Hinata care râdea cu naruto, era forte apropiaţi. De ce nu pot fi şi eu ca ea, de ce nu mă las condusă de sentimente.
Nu! Ochii mei era plini de lacrimi, lacrimi reci şi amare se scurgeau pe obraji mei, cel mai bun cadou. O flacără îmi inundă privirea, o flacără, eram geloasă. Era normal, era al meu, nimeni şi nimic nu se atinge de Dede. Mi-am şters lacrimile şi am ieşit repede, vântul îmi biciuia faţa, asta îmi făcea bine. Cineva îşi drege glasul în spatele meu, îl ignor, continui să privesc frumoasa grădină pe care am lăsato în urmă. Se pare că cireşul meu e mult mai mare, ce amintiri frumoase am în locul acesta, cu prieteni mei, cu tot ce am abandonat odată.
- Mereu veneam aici, lăsam un bilet la rădăcina cireşului. Mă gândeam că poate vei veni, şi dacă vei veni vei şti că eu nu te-am uitat.
Am tresărit, asta da declaraţie de dragoste, ştiam cine era, dar nu doream să-l văd. Ochii mei încă ardeau de gelozie, dar mie mi-a fost frică să iubesc. Mai bine dacă nu l-aş fi întâlnit, nici pe Dede nici pe Sasuke. I-am rănit pe amândoi, i-am iubit pe amândoi şi am distrus toate visele. Aşa sunt eu, o persoană geloasă, o persoană care vrea totul, iar când are ce vrea dă cu piciorul. De ce mă tem să iubesc? Îmi amintesc când am iubit prima dată, când am început să fumez, când îmi alungam depresiile cu băutură. Apoi a sosit momentul în care am simţit că viaţa mea nu mai are nici un sens, şi am încercat să-mi cruţ suferinţa. Îmi amintesc cum am presat lama rece a cuţitului pe pielea mea albă şi fină. M-am cutremurat la gândul acela care era tot mai viu în amintirile mele, care ieşea la suprafaţă când eram mai fericită, care mă făcea să renunţ la iubire.
Am uitat că brunetul aştepta în spatele meu, când m-am întors m-am lipit de el. Braţele mele era pe pieptul, faţa mea era la câţiva centimetri de a lui. Mă privea în ochii, simţeam cum flacăra din ei se stinge, privirea lui era caldă. Oare el mă iubeşte cu adevărat? „Nu! Aminteşte-ţi că e un actor, te fraiereşte.” Da, partea mea rece spunea adevărul, nu are cum să mă iubească, dorea doar să mă folosească. Ochii mei deveniră reci, inexpresivi, cum era el acum câţiva ani.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Iubire nemuritoare Empty
MesajSubiect: Re: Iubire nemuritoare   Iubire nemuritoare I_icon19

Sus In jos
 

Iubire nemuritoare

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-