Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
The savages - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
The savages - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 The savages

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Ce parere ai despre acest fic?
1. Iste o idee frumoasa si imi place mult.
The savages - Pagina 2 I_vote_lcap100%The savages - Pagina 2 I_vote_rcap
 100% [ 19 ]
2. Mda... si zicem...
The savages - Pagina 2 I_vote_lcap0%The savages - Pagina 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
3. Cred ca mai bine invat la fizica:))
The savages - Pagina 2 I_vote_lcap0%The savages - Pagina 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Total voturi : 19
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

The savages - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: The savages   The savages - Pagina 2 I_icon19Mier 27 Iun 2012, 11:48

Hellau, my darling a hug
Multumesc de anunt. In sfarsit un super-mega-lung capitol. Ehh, s-a meritat efortul sa stii.
In primul rand vreau sa iti spun ca imi place descrierea ta, e superba, deasemenea imi place ca nu grabesti absolut deloc actiunea, iar ideile tale ma incanta. Naruto un glumet desavarsit, cum nu se putea altfel.Vaii, by the way a fost funny momentul cand Sakura si-a schimbat pozitia, ma rog, piciorul si alea se uitau urat la ea, God da-le-o viata lough
Hmm, si in sfarsit apare in cadru scumpul meu Sasuke happy2 Frumos, sarmant si rece. In curand va fi frumooooos, indragostit si tandru, right? lough
Hehehe, ma bucur ca Sakura a acceptat sa danseze cu el, deja simte ceva, simte ca e deosebit, stim noi well? awesome right?
Hmm, bafta in continuare si nu uita ca trebuie sa scrii si next a hug


I had to break myself to carry on.


The savages - Pagina 2 Tumblr_nifqao8Vw11qlyx0fo3_500
I HAD A HEART THEN BUT THE QUEEN HAS BEEN OVERTHROWN AND I'M NOT SLEEPING NOW, THE DARK IS TOO HARD TO BEAT AND I'M NOT KEEPING UP THE STRENGTH I NEED TO PUSH ME. YOU SHOW THE LIGHTS THAT STOP ME TURN TO STONE, YOU SHINE THEM WHEN I'M ALONE. SO I TELL MYSELF THAT I'LL BE STRONG AND DREAMING WHEN THEY'RE GONE ---
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

The savages - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: The savages   The savages - Pagina 2 I_icon19Mier 27 Iun 2012, 15:12

Acest capitol a fost foarte frumos . Ai reusit sa transmiti emotiile foparte bine . Mi-a placut foarte mult .
Dragut gadeau ce-i doi impreuna : " Lasa ca vezi tu . " lough Lasa , lasa ca baiatul s-a dus la Hinata , iar cei doi trebuie sa danseze .
Bine acum sunt chiar curioasa sa vad cum va reactiona Sasuke in timpul dansului .
Astept nextul , bafta la tastat si pupici . kiss


The savages - Pagina 2 Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
Fantoma
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Fantoma

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde nu vrei tu sa fiu.
acebook acebook : Foloseste "url" caci deformezi profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2335
Puncte : 2442
Reputatie Reputatie : 81
Hobby-uri Hobby-uri : Strict secret
Stare de spirit Stare de spirit : E complicat

The savages - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: The savages   The savages - Pagina 2 I_icon19Mier 27 Iun 2012, 15:36

Intai de toate sa stii ca am asteptat mult acest capitol si chiar ma intrebam cand o sa mai scri asa ca ma bucur mult ca ai scris acum in love
Imi place ca acel batran, poate nu o fi batran dar asa ii spun eu si revenind la idee imi place ca acel batran nu a dansat cu ea si ca acum o sa danseze cu Sasuke in love
Te rog sa ma anunti cand pui next pentru ca imi place povestea ta in love


Be strong both in times of heavy and light can make you the winner

The savages - Pagina 2 Gfgfgfgfrtrte

Doar prieteni? (+16)
La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16
Sus In jos
KatKathleen
Jōnin
Jōnin
KatKathleen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Ma va gasi cine va vrea sa ma gaseasca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1269
Puncte : 1487
Reputatie Reputatie : 167
Hobby-uri Hobby-uri : Anime-uri :)
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare

The savages - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: The savages   The savages - Pagina 2 I_icon19Mier 27 Iun 2012, 18:16

Noooooooooooo... deci nu cred. lough
Probabil te-am si speriat, trebuia sa incep si eu cu un salut lough
Heyyyyyyyyy! a hug
Deci ficul asta e bestialll. in love ( Scuze nu ma pot abtine happy2)
Nu stiu ce carti ai citit, sau de unde te-ai inspirat, dar eu habar n-aveam de regulile alea impuse de societate si bla bla. Trebuie sa recunosc ca sunt foarte amuzante, saraca Sakura ( imi place foarte mult stilul ei: impunatoare, hotarata si ce mai o sefa adevarata lough)
Mie, de obicei, nu-mi plac capitolele foarte lungi, dar ale tale sunt magnifice in love . Doamne, nu pot sa cred ca ai 15 ani si scrii atat de frumos. huh? (Citesti mult? -> daca da, foarte bine, se vede rezultatul. daca nu -> inseamna ca nu esti de pe planeta asta lough ).
Deci e clar, lumea are ce invata de la tine in love
Ideea ficului, e geniaaaala. Nu am mai intalnit-o si ma duce cu gandul undeva departe. Pur si simplu ador sa citesc ce scrii. in love
Gata am devenit fana infocata. lough
Te rog muuuult de tot, sa-mi dai un PM cand pui nextul, ca nu mai vreau sa pierd capitole :o3.
Scuze ca am scris mult, nu m-am putut abtine lough
Spor la scris si la idei, pupici kisskisskiss



The savages - Pagina 2 Tumblr_mdswzqCzv91rcgnl2o1_250 The savages - Pagina 2 Tumblr_mdswzqCzv91rcgnl2o4_r4_250
。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.:
Si atunci cand te apropii de mine
Inima imi spune sa strig,
Iar creierul sa tac.
Si nu stiu pe cine sa ascult,
Si nu stiu daca este bine...
Dar eu zambesc, pentru ca si tu zambesti la mine!

:。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.:
Sus In jos
Art●
Academy Student
Academy Student
Art●

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Now here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 35
Puncte : 62
Reputatie Reputatie : 13

The savages - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: The savages   The savages - Pagina 2 I_icon19Mier 27 Iun 2012, 20:55

Hellauuu

Deci ma lasi masca la fiecare capitol. De unde iti vin atatea idei? Esti geniala.
Imi place la nebunie felul in care descrii, in care conturezi fiecare sentiment. Imi place ult personalitatea Sakurei, desi stiu ca am mai spus-o, o repet.
Astept cu nerabdare urmatorul capitol si scuza-ma te rog ca nu am ajuns mai devreme.

Merci de anunt
See ya ^^


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬




You're Only
One Workout
Away from a
Good Mood

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

The savages - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: The savages   The savages - Pagina 2 I_icon19Mier 27 Iun 2012, 22:05

Hei kiss

Nu imi vine sa cred ca nu am trecut mai devreme pe aici, nu stiu ce a fost in capul meu. :| Ai un fic atat de frumos, magnific!
Descrierea e atat de frumoasa, felul in care scri, e ca si cum as fi citit dintr-o carte, chiar m-am uitat mai devreme si am comparat putin. Imi place mult mai mult cum scri tu! M-am intristat cand am terminat capitolele, cred ca e a 6-a oara in care intru in seara asta pentru a vedea daca ai postat next-ul. Imi provoaca dependenta huh?
Ideea este originala, chiar nu am mai intanlit. Ma bucur ca fac ceva bun pentru societate, ii iubesc. Imi place mult de Sakura, de ar fi fost toate fetele asa in timpul ala...urasc fitoasele.
Nu stiu ce sa mai spun, doar ca abia astept urmatorul capitol si sper din tot sufletul sa ma anunti si pe mine.
kiss


IF U'RE READING THIS IT'S 2 LATE

YOU SEE NO WHITE INSIDE MY EYES AND IT'S A FUN DAY
Sus In jos
lumi.cr
Academy Student
Academy Student
lumi.cr

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : romania
Nr. mesaje Nr. mesaje : 12
Puncte : 17
Reputatie Reputatie : 1

The savages - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: The savages   The savages - Pagina 2 I_icon19Joi 28 Iun 2012, 14:47

Buna Cristinoi!
Se pare ca mi-am facut un obicei sa tot ajung ultima.
Sper ca nu se va mai intampla.
In fine, capitolul a fost frumos, si acum urmeaza dansul
Cred ca va fi ceva incendiar.
Ei bine, astept nextul
Lumy te iubeste!
Sus In jos
G.M.G
Genin
Genin
G.M.G

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Suceava
Nr. mesaje Nr. mesaje : 485
Puncte : 538
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : Sa navighez pe net,sa ies cu prieteni,sa practic sporturi etc...
Stare de spirit Stare de spirit : Binisor

The savages - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: The savages   The savages - Pagina 2 I_icon19Sam 30 Iun 2012, 19:22

[b][i]Hey hey...Deci sunt placut surprinsa...Imi place la nebunie capitolul.Intr-un fel ma amzua comportamentu Sakurei cand vine vorba sa dansez cu altcineva in afara de prieteni ei.Chiar mi-a placut ce a facut Naruto.Ma bucur ac Sakura a acceptat sa danseze cu Sasuke.Sper sa aduci nextu cat mai repede kiss



https://www.youtube.com/watch?v=eDJSUzrBx8Y&feature=related
Parca era magie,
Parca era un vis,
Parca eram o floare...
O floare-n paradis.
Totul parea o gluma,
Un basm din strabuni
Ce niciodata
Nu avea stricaciuni.
Dar pana la urma,
Parca am inteles
Ca nu era o gluma,
Ca nu era un vers.
Era copilaria,
Ce repede-a trecut.
Era o fericire ce traia de demult.


My Fic: https://sasu.forumgratuit.ro/t1340-boys-before-flowers
https://sasu.forumgratuit.ro/t3379-for-you-i-will-try
:music:G.M.G:music:
Sus In jos
G.M.G
Genin
Genin
G.M.G

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Suceava
Nr. mesaje Nr. mesaje : 485
Puncte : 538
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : Sa navighez pe net,sa ies cu prieteni,sa practic sporturi etc...
Stare de spirit Stare de spirit : Binisor

The savages - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: The savages   The savages - Pagina 2 I_icon19Sam 30 Iun 2012, 19:22

[b][i]Hey hey...Deci sunt placut surprinsa...Imi place la nebunie capitolul.Intr-un fel ma amzua comportamentu Sakurei cand vine vorba sa dansez cu altcineva in afara de prieteni ei.Chiar mi-a placut ce a facut Naruto.Ma bucur ac Sakura a acceptat sa danseze cu Sasuke.Sper sa aduci nextu cat mai repede kiss



https://www.youtube.com/watch?v=eDJSUzrBx8Y&feature=related
Parca era magie,
Parca era un vis,
Parca eram o floare...
O floare-n paradis.
Totul parea o gluma,
Un basm din strabuni
Ce niciodata
Nu avea stricaciuni.
Dar pana la urma,
Parca am inteles
Ca nu era o gluma,
Ca nu era un vers.
Era copilaria,
Ce repede-a trecut.
Era o fericire ce traia de demult.


My Fic: https://sasu.forumgratuit.ro/t1340-boys-before-flowers
https://sasu.forumgratuit.ro/t3379-for-you-i-will-try
:music:G.M.G:music:
Sus In jos
` Squirrel `
Guardian Ninja
Guardian Ninja
` Squirrel `

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sv, C.M.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2169
Puncte : 2265
Reputatie Reputatie : 72
Hobby-uri Hobby-uri : A lot.
Stare de spirit Stare de spirit : Tired all the time.

The savages - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: The savages   The savages - Pagina 2 I_icon19Vin 17 Aug 2012, 17:09

Bunăăă! Well, am sosit cu capitolul! Scuze că atât de târziu, am fost plecată aproape o lună, iar când am venit nu mai aveam chef de făcut nimic. Probabil nu v-am dat comentarii nici la ficurile voastre. Îmi cer scuze, o voi face. Oricum, mi-a ieșit o mare prostioară, dar totuși sper să vă placă. A și, mulțumesc mult pentru comentariile primite, nici nu știți cât înseamnă pentru mine. dap ! Deci, lectură plăcută. dap !
The savages

Chapter V:
Augus, 1812, Londra.


Ajunsă în sala de dans, Sakura paraliză. Se valsa. Se îmbujoră de-a binelea când se gândi mai pe îndelete la acest dans. Era atât de frumos și de intim în același timp... Poate mult prea intim pentru a se desfășura, practic, între doi străini, dar realiză că e mult prea târziu pentru proteste acum, când mâna puternică a brunetului deja îi conduce trupul spre centrul sălii.

Următorul gest la bărbatului a reușit să le lipească corpurile întru-un mod foarte plăcut fetei, deși știa că nu ar trebui să-l considere astfel. Se simțea recunoscătoare acelor mici centimetrii ce le despărțeau chipurile, dându-și seama că aerul din spațiul mult prea strâmt o ajuta să nu se topească de-a binelea. În altfel de situații probabil ar fi ripostat, încercând să se dezlipească de trupul cald al acestuia, dar acum era mult prea vlăguită pentru a putea reacționa în vreun fel. Sătulă să-și tot țină privirea în pământ, se chinui un pic până și-o direcționă spre chipul brunetului.

Aceeași privire. Aceleași cărbune înfipte în smaraldele ei, aceleași pete negre ce nu exprimau absolut nimic. Sakura se întrebă unde-și ține ascunse toate sentimentele, emoțiile pentru că ochii cu siguranță nu dădeau semne că le-ar cunoaște. Erau atât de bine ascunse sub pupile încât analizările îndelungi ale fetei nu aveau nici un efect?

Trebuia să recunoască că stătură așa pentru ceva vreme. Probabil doar pentru câteva secunde scurte, însă fata simțea că și cea mai mică unitate de timp se transforma într-o eternitate. Bineînțeles, o eternitate plăcută, dar totuși neschimbată. Asta doar până într-un moment. Unul cât se poate de devastator. Un zambet. Probabil cu acel surâs fermecător a cucerit o groază de femei, dar Sakura își promisese încă de când îl văzuse pentru prima dată, cu câteva minute în urmă că nu va cădea în mrejele lui. Credea că visează, sau cel puțin era sigură că o fantasmă îi stăruia ochii. Dantura lui perfectă, albă, se reflecta frumos pe sub buzele-i cărnoase, trandafirii.

Oricât ar fi încercat, oricât ar fi căutat, Sakura nu reușii să găsească nici un gram de falsitate în colțul buzelor sale. Probabil îi dăruise acel zâmbet din inimă pentru a o face să-și vină în fire... să se simtă mai bine. În mare parte, chiar avu efect asupra ei. Acum nu se mai simțea atât de rigidă în brațele ferme acel acestuia care o sprijineau de ceva timp.

Dându-i o mare încredere prin acel mic gest, se hotărâ să-i întoarcă favorul. Îi zâmbii cât de sincer putu, încercând, pe cât posibil, să-i transmită același emoții pe care el i le trimise ei prin șira spinării. Ca niciodată în prezența unui străin, nu se simțea falsă. Rareori în preaja unei asemea prezențe impunătoare nu se simțea „constrânsă”, iar el era, fără dar și poate o persoană care putea să-ți ia ochii doar printr-o singură privire. Era un duce, trebuia să se aștepte la o asemenea splendoare.

Așezați într-o linie dreaptă, se aflau cinci perechi de dansatori. Iar aflați chiar sub candelabrul impetuos din mijlocul sălii crem, le dădea prilejul tuturor celorlalți invitați să vadă totul cât mai precis. Mulțimea imensă de lume aflată în picioare de-a lungul meselor aștepta nerăbdătoare începerea dansului. În tot acest timp dinaintea începerii melodiei, Sakura avu prilejul să-și dea seama că se afla chiar în mijlocul celor cinci perechi. Îngrozită, se gândii că stând în acel loc lumea din toate colțurile îi va putea percepe toate mișcările. Pe ea împreună cu ducele dansând... valsând...

Începu din nou să tremure ca o fetiță sfrijită. Voia să o ia la fugă, însă în ciuda tuturor încercărilor, nu reuși să-și miște nici măcar un deget. Tânărul duce, observând îndeajuns instabilitatea fetei, o strânse mai tare de talie.

- Gândește-te că nu mai este nimeni în sală. Îi spuse cu doar câteva secunde înainte ca melodia lentă să umple toată sala.

Oricât de mult ar fi sperat sa-i treacă neliniștea, încă era blocată. Dintr-o dată, nu mai avea idee ce să facă. Toate orele de dans împreună cu bietul de Charlie păreau acum în zadar, iar acei pași frivoli pe care-i știa pe de rost, acum parcă-i uitase pe vecie. Era total derutată, iar pentru asta începe să se urască din ce în ce mai mult. Nu pentru că își strica ea reputația, puțin îi păsat de asta. Era într-o astfel de stare fiincă îl făcea de rușinepe ”marele duce”.

Între timp, zării celelalte perechi ce începuseră să danseze, iar dânsa stătea ca o stană de piatră, nemișcată, în timp ce strângea cu putere umerii ducelui. Brunetul nu acționă în vreun fel, observând teama covârșitoare a fetei. Se gândi la vorbele prețioase ale bunicului care mereu l-au îmbărbătat la nevoie.

”Din tot răul poate ieși un bine, băiete.” Avea dreptate. Încercă să privească această ”mică nenorocire” dintr-un alt punct de vedere. Încă stăteau nemișcați în mijlocul sălii. ” Ce putea fi rău în asta?” își spuse ironic încercând să gândească pozitiv. Totuși... stând așa, într-un punct fix din mijlocul sălii cu celelalte perechi rotindu-se în jurul lor, putea forma o imagine destul de interesantă, poate chiar frumoasă în rândul mesenilor care, bineînțeles, deja începuseră cu binecunoscutele șușoteli.

Așteptând parcă o mană cerească, îi veni o idee, însă nu știa dacă și partenera sa o va putea pune în aplicare judecând după tremuratul care se tot înrăutățea.

- Te iei după pașii mei, bine? Îi spuse el Sakurei ce se uita cu înverșunare la chipul lui concentrat ce căuta o strategie bună. Liniștește-te! Urmă trecându-și mâinile de-a lungul brațelor reci ale acesteia.

Prin mișcările grațioase ale dansatorilor, îl observă cu ușurință pe ”dragul de Naruto” coducând o domnișoară brunetă, voluptuasă, pe care o sorbea încet din priviri. Părea total prins în valurile valsului, cu suguranță mult prea neatent pentru a o surprinde pe buna lui prietenă stând nemișcată în mijlocul sălii de dans, încercând din răsputeri să nu leșine.
Își trecu încă o dată prin minte mișcările dansului. Știa precis că pe la jumătate melodiei mișcările vor deveni mult mai lente. Atunci putea fi șansa lui.

Încă stând pe gânduri, observă neliniștea necontenită a fetei. Încercările sale neîncetate de a o liniștii au început, într-un sfârșit să dea roade chiar dacă incă îl strângea cât de tare putea. Însă nu comentă nimic, crezând că asta ar determina-o să se simtă mai bine.

Așa cum se și aștepta, peste doar câteva momente cele patru perechi se apropiau de mijlocul sălii pentru a se așeza din nou în acea linie dreaptă ca la început. Atunci când totul era aranjat, chiar înainte ca dunele lente de melodie să fie înlocuite cu cele mai ritmice, Sasuke își mișcă partenera din loc, aceasta urmându-i copilărește pașii-i calculați. O luase dinadins pe partea dreaptă, știind că acolo se afla Naruto. Încă era copleșit de tânăra încântătoare din fața sa, cu grele încercări reușind să-i atragă atenția. Până într-un moment când blondul își îndreptă privirea spre el.

Printre pașii de dans, brunetul îi spuse încet acestuia să le facă tuturor perechilor semn pentru a nu se mișca din poziția lor fixă. Așa și făcu. Imediat observă că toți dansatorii stăteau în același loc.

”Perfect” gândea zâmbind, după care se uită la Sakura. Privirea speriată, ochii înlăcrimați, acel tremur intermitent de acum câteva secunde au reușit să se diminueze, înlocuindu-se, treptat, cu un chicotit subțire.

Își trecu mâna pe toată lungimea taliei ei înguste, încercând să o facă să-și execute mișcările mult mai relaxată. O simțea încordată, însă în urma acelui gest, ceea ce Sasuke aștepta de mult, întinzându-și capetele răbdării la limită până reuși, se și întâmplă.

Pașii ei se îmbinau perfect cu cei ai brunetului acum. Corpul fetei începu să-l urmeze pe al lui cu o eleganță nemaiîntâlnită, iar al acestuia, mai frumos decât al oricărui zeu, observat cu ușurință datorită hainelor bine croite, se învârtea împreună cu trupul ei micuț și subțire încet, atent și protector. Atunci când o atingea, degetele lui electrocutându-i toată suprafața pielii. Roșeața îmbietoare din obrajii Sakurei făcea dansul mai frumos pentru brunet, întrucât de când o văzuse, mereu era o plăcere să se minuneze de chipul pașnic al acesteia.

Lumea dimprejur se uita uimită la dans, fiind oarecum derutați de aceste schimbări bruște. Deși dansul a luat o cu totul altă întorsătură decât cea normală, Sasuke se gândi că acea mică gafă a transformat totul într-un adevărat spectacol, iar invitații, presupușii ”spectatori” priveau totul cu o altă însuflețire. Una mai accentuată, parcă. După ce se rotiră printre spațiile dintre fiecare pereche, s-au întors în locul de unde au pornit, continând mai apoi să danseze alături de ceilalți dansatori.

Sakura se lăsă purtată de pașii lenți, mâinile fine ale brunetului și de valurile de emoții ce încă năpădeau asupra ei. Se mișcău frumos de-a lungul sunetelor, atenți la fiecare mutare cu toate că ochii lor se completau unii pe alții. Se gândi că probabil ar fi trebuit să se rușineze, să-i fie jenă de atingerile lui, de corpurile lor atât de apropiate, pentru că așa cum și spusese acesta era un vals, un dans mult prea intim. Dar cu toate astea, împreună cu cele întâmplate, nu avu nici un stop de rușine în ea, ci se simțea foarte bine în brațele sale.

Dansul era pe sfârșite, iar atunci când melodia își expunea ultimele note, toți bărbații le dădură fetelor talia mult prea lăsată în jos decât ar fi fost normal, imediat după făcând o reverență adâncă.

Înafară de Naruto. Obișnuiți fiind cu toții ca preabine cunoscutul conte de Sharp să facă ceva nu prea iscusit, nimeni nu comentă, dar se vedea prea bine cât de fermecat era de Hinata.

- S-a terminat dansul, prietene! Chicotii Sasuke atunci când se apropie de el, împreună cu ducesa, trezindu-i pe cei doi din visare. Ambii se uitau la ei ca trăzniți, neștiind pe ce lume au aterizat.

- Oh, da, așa e! Ei? Și cum a fost dansul? Începu el să râdă acum amintindu-și de spectacolul de mai devreme.

Înroșindu-se amândoi, l-au învălmășit pe blond cu o groază de replici precum ”Minunat”, ”Perfect”, ”Nemaipomenit” în timp ce nu-și ridicau fețele din pământ. Ambii se gândeau la acele atingeri paralizante, acei pași ademenitori. Pe cei doi amorezi din fața lor i-au năpădit râsul uitându-se la cei doi, dar Naruto se opri imediat ce văzu pe fața rozaliei o privire nu prea comodă pentru el, amintindu-și cine a fost cu idea ca acest dans să aibă loc.

- Naruto... cine mă va conduce pe mine acasă? Spuse cu o față sinistră de care se sperie chiar și Sasuke, în timp ce se prefăcea că-și ridică mânecile pentru o partidă de box.

- Sasuke? Ce spui, îi faci această plăcere Sakurei? Spuse în timp ce se ascunde în spatele Hinatei într-un mod atât de copilăresc încât rozalia mai că se îmbună, dar ceva o făcea să nu-și chimbe deloc comportamentul.

- Bineînțeles, îi spuse acesta blondului, în timp ce acesta se îndepărtă cu spatele de cei doi, zâmbind haios, trăgând-o și pe Hinata după el.

Fiindu-i imposibil să-și mai țină privirea aceea infricoșătoare pe chip, o transformă într-un zâmbet dulce în timp ce-i privea pe cei doi cum pleacă. Se întoarse spre brunet.

- Nu trebuie să mă conduci acasă, îl asigură ea, a fost doar o glumă. Am cu cine merge. Nelăsându-i spațiu pentru a răspunde, continuă cu o altă întrebare. Apropo, nu ai văzut-o nicăieri pe mătușa mea? Sunt sigură ca trebuie să fie pe undeva, pe aici.

Își rătăci privirea, făcând înconjurul sălii, însă nu găsi nici urma de mătusa Ann. Cu toate astea, dădu peste altcineva. Cineva pe care nu voia să-l mai vadă, dar nu avu acest noroc. Acel domn ce voia să o invite mai devreme la dans stătea într-un colț obscur al camerei uitându-se într-un anume punct. Observă că îi face un semn cuiva din depărtare, iar instinctul ei de ”Sălbatică” nu o lăsă, așa că se întoarse cu privirea într-acolo. Cumva, acel om îi facuse cuiva semn, dar acum nu mai era nici o urmă de acea persoană. Încercă să nu se gândească la asta, așa că se întoarse din nou către duce. O privea uimită, dar pentru a nu-l îngrijora îi arătase un zâmbet. Era în continuare puțin alarmată în legătură cu femeia care trebuia să fie pe banchetă, da acum nu era de găsit nicăieri.

Deși știa că este o ființă puternică, era destul de bătrână, iar această oră târzie deja era ceva prea mult pentru ea. Sasuke, văzând-o atât de neliniștită, începu și el căutările, iar faptul că era mult mai înalt decât Sakura îi dădea un avantaj imens.

- Uite-o chiar acolo! Spuse în timp ce se îndreptă spre locul cu pricina, iar Sakura îl urmă de îndată.

Stătea de vorbă cu o femeie înaltă, cu picioare lungi și destul de frumoasă, dar pe care nu o mai văzu-se până atunci.

- Ah, mătusă Ann, aici erați, v-am căutat peste tot. Cât mă bucur că v-am găsit, credeam că ați pățit ceva. Spuse Sakura pe nerăsuflate arătându-i bătrânei sincerele îngrijorări pe care le purtase mai devreme în suflet.

- Unde crezi că puteam fi, draga mea copilă? O babă mohorâtă ca mine nu face furorile pe care le faci tu printre băieți, așa că nu trebuie să-ți faci nici un fel de griji.
Spuse râzând aceasta în timp ce și ceilalți au început să chicotească. Cred că eu ar trebui să mă îngrijorez în legătură cu tine. Unde ai fost până acum, ă? Ia să te-aud! Continuă, înercând să pară exigentă, dar zâmbetul de pe buze o demască.

- Am fost prin apropiere! Mătușă, ți-l prezint pe Sasuke Uchiha, ducele de Never, spun arătând spre el, iar ducesa îl privea mai mult decât uimită.

- Mă bucur să va revăd doamnă. Arătați mai bine ca niciodată!






The savages - Pagina 2 Tumblr_mct2debUwJ1r1653do1_500

Make love, not war!
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

The savages - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: The savages   The savages - Pagina 2 I_icon19Vin 17 Aug 2012, 17:52

Bună, mulţumesc de anunţ.
Capitolul acesta a fost foarte frumos şi romantic, dar şi amuzant. ( la partea cu Naruto şi Hinata)
Mi-a plăcut foarte mult şi mă bucur că a fost lung.
Sasuke şi mătuşa Sakurei se cunosc? De unde şi până unde?
Sper să mă lămureşti în următorul capitol, pe care sper să îl aduci cât mai curând.
Mă bucur că mai rugat mai rugat să îmi dau cu părerea asupra ficului tău, altfel nu aş mai fi citit ceva aşa de frumos.
Felicitări pentru notele de la concurs.
Baftă la tastat. dap !


The savages - Pagina 2 Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


The savages - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: The savages   The savages - Pagina 2 I_icon19Sam 18 Aug 2012, 08:57

Buna The savages - Pagina 2 78717
Multumesc ca m-ai anuntat The savages - Pagina 2 208323
Un capitol superb The savages - Pagina 2 962758 Off, ma bucur ca Sakura nu a ramas statuie The savages - Pagina 2 2586070128
Sas'ke si matusa Sakurei se cunosc? Cand? Unde? Cum? Ha? The savages - Pagina 2 2873859802
Vreau next-ul! The savages - Pagina 2 273918 Este foarte frumos ficul The savages - Pagina 2 962758
Spor la scris si multa imaginatie! The savages - Pagina 2 78717
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

The savages - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: The savages   The savages - Pagina 2 I_icon19Sam 18 Aug 2012, 20:37

Hellllauuu, darling a hug
Multumesc pentru anunt, desi eu am fost primaaa care l-a citit. Hihihi, imi pare rau ca nu am fost si prima la comentariu. Data viitoare.
Well, revenind la capitol. Wow, a fost incredibil, mai ales intreaga descriere, de la cea sentimentala la descrierea intregii actiuni. Minunatul lor dans, emotiile Sakurei, exceptionalul final. Iti spun cu mana pe inima ca fiecare cuvant m-a absorbit in fic-ul tau, metaforic vorbind.
Nici nu stiu ce sa spun, ma bucur mult de tot ca Sasuke si-a facut intrarea, iar numele, vaiiii, 'ducele de Never'. Deja visez lough Superb.. ard de nerabdare sa vad ce se va intampla in continuare, si desigur, sper sa ma anunti cum o faci de obicei. Bafta in continuare!


I had to break myself to carry on.


The savages - Pagina 2 Tumblr_nifqao8Vw11qlyx0fo3_500
I HAD A HEART THEN BUT THE QUEEN HAS BEEN OVERTHROWN AND I'M NOT SLEEPING NOW, THE DARK IS TOO HARD TO BEAT AND I'M NOT KEEPING UP THE STRENGTH I NEED TO PUSH ME. YOU SHOW THE LIGHTS THAT STOP ME TURN TO STONE, YOU SHINE THEM WHEN I'M ALONE. SO I TELL MYSELF THAT I'LL BE STRONG AND DREAMING WHEN THEY'RE GONE ---
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
The savages - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

The savages - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: The savages   The savages - Pagina 2 I_icon19Dum 19 Aug 2012, 10:51

Buna a hug
De cand planuiam sa-ti citesc ficul :)))) In fine, acum am putut ajunge.
Mi-a placut foarte mult sa citesc, pacat ca nu s-au intamplat prea multe, inca..
Si Sasuke.. imi place :)))) E mai impunator decat in alte ficuri =]]]] ceea ce e pe gustul meu.
Ideea cu Salbaticii a fost cea mai tare de pana acum, ce mi-ar place sa-i vad in actiune.
Asa, de unde pana unde o cunoaste el pe baba Ann? :)))
Astept urmatorul capitol, spor la scris :*



The savages - Pagina 2 Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500


Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

The savages - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: The savages   The savages - Pagina 2 I_icon19Dum 19 Aug 2012, 18:31

Hei dap !

Ma bucur foarte mult ca ai adus capitolul 5, il astept de atata timp cu sufletul la gura. huh?
Trebuie sa iti spun, chiar a meritat asteptarea. Ma gandeam ca o sa fie ceva frumos, care sa ma atraga, dar asta a fost... splendid. Muream de nerabdare sa vad cum decurge dansul acesta, care m-a cucerit total, iar Sasuke, ei bine, el a fost atat de dragut si intelegator si a facut momentul perfect.
Abia astept urmatorul capitol, nici nu ai idee dap !
Mult succes in continuare! a hug kiss


IF U'RE READING THIS IT'S 2 LATE

YOU SEE NO WHITE INSIDE MY EYES AND IT'S A FUN DAY
Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

The savages - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: The savages   The savages - Pagina 2 I_icon19Dum 19 Aug 2012, 18:38

Te rog frumos sa ma ierti ca nu am mai trecut pe aici. De fapt nici nu am trecut, cel putin cu comul. Ti-am citit ficul inca de la inceput, insa uituca de mine a uitat si sa dea un com. Sa dea Domnul sa ma ierti ca nu am mai trecut pe aici, si uite ca azi ti-am citi capitolul 5. Imi place foarte mult descrierea.
Deci, cred ca ai putea sa te gandesti si la mine si data viitoare cand pui next sa ma anunti.
Ale chan te kiss si te a hug, din inima!



"No medic ninja shall ever stop medical treatment until the
lives of their party members have come to an end."
"No medic ninja shall ever stand on the front lines."

The savages - Pagina 2 Large

"No medic ninja shall ever die until they are the last of their platoon."
"Only those medic ninja who have mastered the Strength of
a Hundred Techniqueof the ninja art Creation Rebirth
are permitted to discard the above-mentioned laws."
Sus In jos
lumi.cr
Academy Student
Academy Student
lumi.cr

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : romania
Nr. mesaje Nr. mesaje : 12
Puncte : 17
Reputatie Reputatie : 1

The savages - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: The savages   The savages - Pagina 2 I_icon19Mar 28 Aug 2012, 16:09

Bai omule, scuze ca am intarziat.
Dar suntem ok, da?
Pfai ce fain e capitolul asta, nici nu-mi inchpuiam ca va fi chiar asa.
Doamne, vreau nextul, vreau sa stiu de unde se cunoaste Sasuke cu baba.
Hai repdeeee.
Sus In jos
.Chris..
Genin
Genin
.Chris..

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj
Nr. mesaje Nr. mesaje : 270
Puncte : 286
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Muuulteee<3<3
Stare de spirit Stare de spirit : Schimbatoare si pretentioasa

The savages - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: The savages   The savages - Pagina 2 I_icon19Mier 29 Aug 2012, 03:15

Doamne! Nu pot sa cred ca nu am citit MINUNATIA asta pana acum! huh? Ma urasc pe mine pentru asta, poti fi sigura Squirrel.

Au fost cele mai bune capitole citite saptamana asta la un fic. Si, fara suparare, nu ai nevoie sa iti imbunatatesti modul de a scrie. Descrii fluid actiunea, cu detalii suficiente, fara sa neglijezi sentimentele iar replicile tale nu sunt seci. De asemenea, povestea e foarte interesanta, usor de citit(ma refer la faptul ca e usor inteligibila deoarece folosesti paragrafe) iar actiunea nu e fugarita. E total originala, si sunt absolut sigura ca, desi te-ai inspirat din acea carte, scrii cu totul altceva. dap !
Mi-a placut ca de la inceput ai conturat caracterul Sakurei, dand multe detalii despre viata ei, cat si despre viata celor mai importante persoane pentru ea, adica Salbaticii. Btw, nu ma asteptam sa citesc asa ceva cand am vazut titlul, desi tot titlul m-a atras. In fine, ai dat foarte multe detalii folositoare in legatura cu preferintele Sakurei, cu ceea ce simte si cu ceea ce este, astfel, reusind sa ii creezi o personalitate unica. Mi-a placut mult, sa sti!
Pana la urma, Salbaticii sunt niste justitiari, nu? Si, imi inchipui cat de incredibil de greu poate fi pentru o persoana ca Sakura, desi este puternica, sa conduca o asemenea organizatie. Inca o data se dovedeste faptul ca femeile pot fi la fel de puternice ca barbatii, chiar daca pana la urma, nu ii intrece pe Neji si pe Sasori la talentele lor. Are si ea propriul talent, si pe de alta parte, se pricepe la mai multe.
Am observat apropierea brusca dintre Sakura si Sasuke inca din primele randuri in care i-ai pomenit numele. Un vals intim si gratios e cea mai buna alegere pentru a apropia doi oameni care, desi sunt straini unul fata de celalalt, se potrivesc atat de bine. Lasand la o parte micul incident care, pana la urma a fost acoperit cu ajutorul ingeniozitatii lui Sasuke, am impresia ca Sasuke o cunoaste pe matusa Sakurei. Am dreptate sau ma insel?

Abea astept nextul si sper sa ma anunti si pe mine, daca se poate, atunci cand il postezi. Imi cer scuze daca am fost inoerenta in acest comentariu, dar e destul de tarziu. Oricum, nu m-am putut abtine. happy2

Spor la scris, scumpo!

Love ya'! a hug
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
The savages - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

The savages - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: The savages   The savages - Pagina 2 I_icon19Vin 16 Noi 2012, 09:59

Scuze ` Squirrel ` că trebuie să fac asta, dar trebuie.
Fan Fic Sasuke*Sakura blocat din cauza inactivităţii. Ultimul post datează din 28 August.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Continut sponsorizat




The savages - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: The savages   The savages - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

The savages

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-