Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Nu esti singur , Naruto! - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Nu esti singur , Naruto! - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Nu esti singur , Naruto!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
SillyRia
Chūnin
Chūnin
SillyRia

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 713
Puncte : 755
Reputatie Reputatie : 20
Stare de spirit Stare de spirit : Bună

Nu esti singur , Naruto! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nu esti singur , Naruto!   Nu esti singur , Naruto! - Pagina 2 I_icon19Joi 05 Iul 2012, 23:41

Sunt un mic geniu, ce sa mai well? awesome right? Imi place si sper ca o sa ne zici si noua de unde vine Nako, cum de s-a despartit de Naruto (in sensu de frati nu te gandi la altceva). Eu nu mi-am dat seama din prima ca e fata=)) Dar bine ca ai zis pana la urma ''domnisoara'' si mi-a picat si mie fisa. Ce sa iti mai zic eu, sunt si niste greseli acolo dar sunt mici si daca vrei sa dai edit... bine daca nu iar bine, nu sunt foarte mari.
Sus In jos
Coca Cola ♥♥
Genin
Genin
Coca Cola ♥♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Un deva nici eu nu stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 122
Puncte : 143
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : Ficurile si scoala
Stare de spirit Stare de spirit : De la foarte bine in sus

Nu esti singur , Naruto! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nu esti singur , Naruto!   Nu esti singur , Naruto! - Pagina 2 I_icon19Vin 06 Iul 2012, 19:44

Buna ,Max! Super ficul,vorbesc foarte serios ,m-a atras de la inceput titlul si Doamne ce-mi mai place!!!!!!!!!!!
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

Nu esti singur , Naruto! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nu esti singur , Naruto!   Nu esti singur , Naruto! - Pagina 2 I_icon19Sam 07 Iul 2012, 20:44

Chapter IV:
Nu esti singur , Naruto! - Pagina 2 Narutoseason7e25
Nako:

"Cuvintele spuse de al treilea Hokage ma uimi-se , aceel pusti chiar este fratele meu? Asa se explica melancolia din privirea lui , nu raspunsem fiindca nu aveam o idee ca sa spun. Jiraya acum era serios , sunt sigura ca el stie cine imi sunt parintii , la fel si Kakashi dar pe astia trebuie sa ii torturez mai pervers ca sa imi zica si asta nu voi face.

-Fratele tau este un pusti mai trist , sateni se tem de el dar se pare ca la academie si-a mai facut cativa prieteni , spuse Hokagele iar atunci intra-se cineva pe usa cineva pe care nu il mai vazusem pana acum , Iruka dansa este sora lui Naruto. Din cate am inteles Iruka este sensei la Academie si in special la clasa lui Naruto iar pe scurt se pare ca nu prea se intelege fiindca se citeste o mica , nu , o mare ura in cuvintele lui catre blond.

-Suna de Nako , vei ramane in Konoha aproximativ doi ani pana te vei intoarce in satul nisipului , tu alegi unde sa locuiesti , zise Hokagele , pe alte cuvinte eu nu sunt un ninja mai obisnuit fiindca sunt un ANBU al nisipului si un fel de contract intre Konoha si Suna doar ca am un sentiment ca aceste sate vor deveni inamici , nici acum nu se impaca chiar bine ca aliatii , deci ma pot astepta la ce este mai rau.

-Voi locui cu fratele meu dar nu o sa ii spun ca sunt sora lui plus ca m-ar intreba de parintii si cum nimeni nu vrea sa imi spuna cine sunt aceeia voi afla si singura daca e nevoie , sigiliul jutsului de teleportare dar cred ca mai bine m-as duce pe jos , sau de ce? In a doua secunda era intr-un loc ..la apartamente dar nu era nimeni asa ca am decis sa mai cunosc si eu satul si satenii.

Ce sat vesel , nu am mai vazut , nu , nu am vazut niciodata atata voiosie intr-un sat ninja. Heh , nu prea am vizitat eu satele , poate doar asediat , cred ca ar trebui sa mananc ceva , de ieri si pana azi , ma mir cum nu lesin . Iar bosorogul ala a zis ca eu o sa imi continui antrenamentele cu unu , Ibiki. Un stand de ramen , perfect , nu fac pretentii iar dupa cum miroase , imposibil de refuzat. „Bai da iti spun eu ca pustiu ala , Naruto parca , e prost”. Cine zice asta? Erau 3 pustii care vorbeau , trecusem din intamplare dar cand auzisem numele ma oprisem ca la comanda .

-Hei pustilor , spun eu cam iritata , pe cine faceti voi prost? I-am incremenit pe pusti care se uitau ca statuiele la mine , ma indreptam amenintator catre ei , lasandu-ma la acelasi nivel. Da , ma pricep de minune sa bag pe cineva in sperieti , mai ales daca e vorba de cineva cunoscut cat de cat. Bine , pe Naruto nu il cunosc deloc dar , din privirea sa mi-am dat seama ca e plin de tristete. Si nu-l invinovatesc , nici eu nu sunt cea mai fericita persoana din lume .
-Aa..pai , de unu care s-a dus unde a fost ieri asediul acelor ninja...

Aham..ia stai , ce? Sa dus pe campul de lupta de ieri? Pe unde mi-am facut si eu , mi-am varat coditele. Am nimerit intr-un moment mai prost , cand ei se gandeau sa dea un atac eu treceam catre Konoha. Trebuie sa ma duc dupa el , zona acea a fost restrictionata si poate pateste ceva , nu vreau sa imi imaginez.”
Pov by Sakura:

„Idiot , idiot , idiot!! Naruto de ce te-ai dus acolo? Acum Hinata plange de parca e deja inmormantarea ta , calm Hina , calm! Mai am putin si plang si eu , of doamne , fata asta e de groaza.
-Hinata , nu s-a dus sa se lupte cu al treilea Hokage , defapt a facut-o si pe asta dar , in oricecaz nu va patii nimic! Striga Ino , asta faceam si eu dar , ea mi-a luat-o inainte. De nervi , strangeam niste nisip in mana , daca ii gasesc pe pustii aia , ii fac sushi. Brunetuta nu se oprea , ce nu imi place cand vad o prietena buna plangand , of doamne Naruto! In ultimele zile a lipsit de la Academie , si cand il cautam era de negasit , si nimanui nu prea ii pasa! Inafara de noi 3 si Iruka-sensei care parea cat de cat speriat la gandul acela , da normal , dupa cum se comporta niste idiotii cu el , cum sa iti mai vina sa mergi ? Si Sasuke , lui drept nu ii pasa? Parcul era linistit ca de obicei la aceasta ora , pe langa el trece cineva si se indreapta catre noi , sau asa credeam noi , era brunetul dar parca nici nu ne observase. Trecuse fara sa zica nimic , ma ridicasem strigandu-i numele iar el , oprinduse cand auzise vocea mea , un „ce” spus cu idiferenta imi crescu nervi.

-Tie chiar nu iti pasa ca el sa dus acolo? Sau nu , ti-a pasat vreodata de Naruto?!! Vocea mea era mai nervoasa decat vroisem iar cateva lacrimi si-au facut aparitia pe chipul meu , el sa intors , putand sa ii vad expresia fetei care era , nula! Nu exprima nici un sentiment iar ochii lui , erau la fel de reci ca gheata , au fost vreodata calzi? Anul trecut cand ne jucam toti 3 sau chiar 4 , dar acum nu , a devenit in intregime omul de tinichea , Sasuke Uchiha. Raspunsul lui scurt , pe acelasi ton , fara un sentiment sau ceva a fost simplu „cine?” , mai mult o intrebare adresata mie la care nu m-am putut stapanii . In momentul urmator palma ma durea iar Sasuke era pe jos , cu obrazul inrosit , incepeam sa murmur ceva dar nici eu nu ma intelegeam printre miile de lacrimi care navaleau din ochii mei.

-Cum? Asta e tot Sas’ke? O intrebare , un „cine”? Naruto , prietenul nostru nu a insemnat nimic vreodata pentru tine? Evita contactul vizual la care eu , ma aplecasem , luandu-l de gulerul tricoului.

-Calmeaza-te Sakura , striga Ino din spate dar ii facusem semn sa ma lase , ele 2 se uitau la marele spectacol in care eu ma pregateam sa ii mai dau o palma pe care sa o pomeneasca. Ii dau drumul , uitandu-ma de sus la el , cu plin dispert.

-Cum m-am indragostit eu de tine? E doar o iluzie , esti doar o amintire , nu mai existi , nu vreau sa sufar din cauza cuiva asemeni tie care nu tine la prieteni deloc. ...Vantul adie racoros , seara cuprindea satul noi hotarand sa ne intoarcem fiecare la casele noastre , Uchiha nu zise nimic , de rusine? Nu , poate avea atata indiferenta acest om in cat , eu practic nu il mai suport.”

Pov by Nako:

„Nu fusese greu sa gasesc locul prin care am trecut , deloc fiindca am doborat vreo 4 copacii uriasi , asa e cand se pune cineva cu mine in momente neasteptate. Simt o chakra , pe a lui care este destul de mare pentru un pustiu , nu cumva o uitat sa mentioneze al treilea Hokage ceva? Eh lasa , inca cineva , in fata mea era profesorul ala , Iruka parca si 3 tipi , aceiasi chakra ca ieri . O la naiba , e in pericol Naruto! Maresc viteza ajungandu-l din urma pe Iruka , nu am timp sa ii raspund lui la intrebari deci am trecut la subiect. Deci niste pustii , diseara is ocupata sa ii atarn pe acoperisuri. Un kunai apare de nicaieri , ferindu-ma de el la timp , nu sunt deloc atenta fiindca am declansat o capcana sustinuta de sarmele de otel , practic sunt greu de vazut dar lumina soarelelui le dezvalueste locatia , o ploaie de senbon-uri , acele acee tot de otel enervante , se indreptau catre mine. Jutsu de substitutie , acelee nimerisera in acel butuc in timp ce Iruka ma intreba daca sunt bine , ii raspunse pe un „da” dispretuitor , continuandu-ne drumul. Ataca din nou , de data asta cu shuriken-urile , strigam sa iasa afara dar in zadar ,heh , ei cred ca ma joc cu ei? Daca e nevoie fac din nou defrisare pe aici , Ai-su-boru! O minge mare de gheta pe care o bagasem in pamant , imi canalizam chakra catre tulpinile copacilor , acestia scuturanduse iar din ei , aparand 2 ninja . Simtisem 3 , o nu , celalalt sigur e cu Naruto !

-Iruka du-te dupa Naruto , in directia acea , ma ocup eu de ei doi , acum du-te! Ezita prima data dar cand imi veni sa il amenint cu un kunai pleca imediat , unul din cei doi ninja chicotisera cand vazuse ca ramase-ra doar cu mine.

-O fata de 13 sa aiba „grija” de noi? Spuse el inca razand , pentru o clipa disparusem si aparand dasupra lor.

-Aitsu tatsumaki!! O tehnica pentru chakra de apa si vant , o tornada de gheata , normal se numea aitsugan dar era doar de gheata , eu am performat-o ca pe alte inca 10. Este cam dupa aisuboru , cea mai slaba din tehnici , dar foarte eficienta. Disparusera si ei , trezindu-ma cu cel care chicotise in spatele meu , azvarlindu-ma intr-un copac , urmata de cateva kunaiuri. Eh nu o sa le mearga , nu mai cad in aceiasi capcana ca data trecuta , dandu-mi seama ca dupa copac se afla in asteptare o capcana plina de kunairui , asa ca o iau in sus , sunt foarte rapida , mereu am fost. Le-am lasat sa lupte cu 3 clone ale umbrei , din tehnica interzisa , da ce? Ma joc eu ca acum cativa ani? Chiar daca ma bucur ca i-am dat un sut in fata , cine numeste el fata de 13’? Am 15 , aproape dar in curand fac 15 deci , hmm..bastradul! In fata mea era pustiu acela , fratemiu, greu ma obisnuiesc dar nu asta e important , urma sa fie penterat de un shuriken mare , grabisem pasul dar simteam ca nu o sa ajung la timp. O nu , Naruto!! Eram la 10 metri de el si nu ajung la timp pentru al salva , baka Nako , inchisem ochii si strigasem la el dar nu auzisem nici un tipat de durere ceea ce imi facu curiozitatea sa se mareasca , deschizand ochii . Ce? Iruka-sensei il salvase la timp pe Naruto , Iruka mersi. Eu nu mai stau pe ganduri si ma duc si il atac pe ninja , el disparand in zare.

-Al cui sat apartin? Intrebasem plina de curiozitate chiar daca aveam o banuiala , Iruka ofta si imi spuse ca sunt ninja ai Kirigakurelui . Satul unde murise Yagura , al patrulea mizukage? Interesant , pai acum sa il iau la harta pe blond fiindca nu e ce mai istet lucru pe care l-a facut vreodata presupun , pe langa chinuitul lui Iruka si opera de arta , alias Monumentul Hokage. Nu spune nimic , e tacut pustiu , prea , Iruka-sensei il ia in spate , indreptandu-ne catre sat.

-Naruto , sa te porti frumos cu Nako-san , de astazi in colo va locui cu tine , asa ca trateaz-o ca pe o sora , ii spuse Iruka la care el raspunse cu un mut „bine” , atat de incet in cat ma mir ca am auzit , mersi sensei , m-ai scutit de-ai explica de ce stau cu el. Din departare , un copac cazuse la pamant , speriind stolurile de pasari gri care acum indundase-ra cerul albastru pal al toamnei. Ii lasasem pe Iruka si Naruto sa se indrepte catre sat in timp ce eu o luasem catre acel copac care cazuse , nu era cine stie ce , doar ramasese intepenit in altii cativa , nu simteam nici o chakra dar banuiam unde ar trebui sa fie. Puteam desigur sa uit si sa ma intorc alaturi de ceilalti doi , dar firea mea curioasa nu imi dadea pace, plus ca vreau sa ma si razbun , pe cine face ala fata de 13’? Au acelea un bust asemeni mie? Nu cred , printre copaci simtisem ca imi pierd chakra si banuiam si de ce , dar cand i-am folosit-o pe a lui? Padurea sau ce o fi , avea iesire la un lac , brusc , toata chakra imi disparuse complet , epuizandu-ma total si intrand intr-un stadiu de lesin. Imi pierdusem cunostinta si ma duceam la fund , iata urmarea antrenamentelor mele , trebuie sa il fac pe Sanbi sa coopereze , altfel , voi muri inc
ercand.”
stiu ca a durat mult dar , mai greu pana imi revenisem din starea profunda a melancoliei(putin mai am si vanez sticla de vin) nu e chair resuit , stiu , am incercat sa il fac mai lung sa ma revansez , sper ca va placut! kiss


Ultima editare efectuata de catre Max in Sam 07 Iul 2012, 21:53, editata de 1 ori
Sus In jos
Tymy
Genin
Genin
Tymy

Sex : masculin Varsta : 33
Localizare Localizare : Oradea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 300
Puncte : 316
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Rime
Stare de spirit Stare de spirit : Și fericit:).....Și trist:(

Nu esti singur , Naruto! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nu esti singur , Naruto!   Nu esti singur , Naruto! - Pagina 2 I_icon19Sam 07 Iul 2012, 21:22

Max nextul maine sa te revansezi bine?=))......si baga cv actiune gen gen stii tu ca eu habarrrnam:))....nextul maine
Sus In jos
Angy
Genin
Genin
Angy

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In fata pc-ului .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 167
Puncte : 189
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Ce fac e purã fictsiune !
Stare de spirit Stare de spirit : Chiar de mi-ar fi greu tot as zambi, daca as fi plina de probleme tot as glumi! Pt. ca stii .. viata e grea si lumea e rea .. Cum as putea sa rezist daca nu m-as purta asa?! :)

Nu esti singur , Naruto! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nu esti singur , Naruto!   Nu esti singur , Naruto! - Pagina 2 I_icon19Dum 08 Iul 2012, 01:07

Aa..Dragut !
Pff...deci ce sa zic , muhaha , mi-a placut ce ia facut Sakura lui Sasuke, a fost partea cea mai tare . Atitudinea lui Naruto este asa de ... ciudata, rar intalnita in fic-urile pe care le-am citit eu ...
I like <33 !!

Te kiss Angy , scumpii ! >:D<
Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

Nu esti singur , Naruto! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nu esti singur , Naruto!   Nu esti singur , Naruto! - Pagina 2 I_icon19Dum 08 Iul 2012, 10:47

ce rea a fost sakura cu sasuke :>happy :>happy :>happy super atre capitolul si sa aduci next repede :rock:
Sus In jos
SillyRia
Chūnin
Chūnin
SillyRia

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 713
Puncte : 755
Reputatie Reputatie : 20
Stare de spirit Stare de spirit : Bună

Nu esti singur , Naruto! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nu esti singur , Naruto!   Nu esti singur , Naruto! - Pagina 2 I_icon19Dum 08 Iul 2012, 12:38

Parapapamm, ghici cine a ajuns cool ACUM, vreau sa stiu cine sunt parintii lui! Mereu ne lasi asa in suspans sad O sa plang intr-o zi. Nu iti face griji, nu e deloc scurt, greseli nu am vazut dar nici nu am stat sa ma uit dupa ele nr1
Sus In jos
OrangeAndBlue
Genin
Genin
OrangeAndBlue

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 188
Puncte : 208
Reputatie Reputatie : 4

Nu esti singur , Naruto! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nu esti singur , Naruto!   Nu esti singur , Naruto! - Pagina 2 I_icon19Dum 08 Iul 2012, 17:07

Max, mersi ca m.ai anu tat de next. A fost super frumos si mi-a placut de Sakura mult de tot. Spor la scris, si sa ma anunti in continuare. kiss

Cu drag, Ana. ❌


Ultima editare efectuata de catre *~~* Ana *~~* in Lun 30 Iul 2012, 18:01, editata de 1 ori
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Nu esti singur , Naruto! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nu esti singur , Naruto!   Nu esti singur , Naruto! - Pagina 2 I_icon19Lun 30 Iul 2012, 16:36

Sakura,Sakura,ar trebui sa-l certi mai des pe Sasuke.Si,Naruto, tu chiar vrei sa ma enervezi?Ce te-a apucat sa pleci asa?
Oricum , imi place capitolul si multumesc ca m-ai anuntat chiar daca eu sunt intarziata din nastere.
Imi place cum vezi tu lucrurile in acest anime sau cel putin cum le prezinti in acest fic.
Pa!
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Nu esti singur , Naruto! - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Nu esti singur , Naruto! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nu esti singur , Naruto!   Nu esti singur , Naruto! - Pagina 2 I_icon19Mier 01 Aug 2012, 13:13

Fic blocat definitv la cerea autoarei.

Am discutat cu Max şi a spus că nu o interesează de ficuri şi că le pot inchide.

Pe răspunderea şi acordul tău Max îţi închid ficul definitiv.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Continut sponsorizat




Nu esti singur , Naruto! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nu esti singur , Naruto!   Nu esti singur , Naruto! - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Nu esti singur , Naruto!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-