Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Ajuta-ma sa zbor!  - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Ajuta-ma sa zbor!  - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Ajuta-ma sa zbor!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Va place fic-ul?
~Da, chiar foarte muuuult!
Ajuta-ma sa zbor!  - Pagina 2 I_vote_lcap100%Ajuta-ma sa zbor!  - Pagina 2 I_vote_rcap
 100% [ 4 ]
~Mi se pare dragut si nimic mai mult.
Ajuta-ma sa zbor!  - Pagina 2 I_vote_lcap0%Ajuta-ma sa zbor!  - Pagina 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
~Nu, mai bine te lasi (direct la inimioara).
Ajuta-ma sa zbor!  - Pagina 2 I_vote_lcap0%Ajuta-ma sa zbor!  - Pagina 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Total voturi : 4
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
Lexa
S-Class
S-Class
Lexa

Merite deosebite :
Ajuta-ma sa zbor!  - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : București
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4873
Puncte : 5187
Reputatie Reputatie : 190

Ajuta-ma sa zbor!  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ajuta-ma sa zbor!    Ajuta-ma sa zbor!  - Pagina 2 I_icon19Mar 26 Iun 2012, 16:07

Capitolul 7: Nu te-ai schimbat atat de mult...

Pov. Sakura:
Joaca noastra continua si avanseaza pana cand usa se tranteste de perete, iar pe ea isi face aparitia Sasuke. Imediat reactionez, acoperindu-ma cu plapumioara ce se afla prin apropierea patului. Dei nu pare ca are vreo problema cu Sasuke, asa ca ma imbratiseaza mai tare, astfel reusind sa se acopere si el.
-Imi pare rau ca v-am deranjat! spune Sasuke.
O lacrima i se prelinge usor pe obrazul fierbinte, facand ca sufletul sa mi se inmoaie pentru cateva secunde. Ma calmez repede si ii spun pe un ton rece:
-Pe tine te-a invatat cineva sa bati la usa? Pleaca!
Sasuke pleaca, iar eu si iubirea mea ne calmam... momentan. Il sarut si imi pun capul pe umarul lui, astfel reusind sa ajung mai repede in lumea viselor....


Peste doua zile:
Timpul a trecut repede. Nu au mai existat incidente din acea seara, iar eu si Deidara ne-am bucurat de cele sase luni petrecute impreuna. Ciudat este ca Neji pare la fel de trist ca Uchiha si nu inteleg de ce. Abia vorbeste cu cineva, iar singura careia ii adreseaza mai mult de un cuvant este TenTen. Pe cuvant ca nu il inteleg. A venit aici pentru a ma aduce in sat, dar nici nu ma saluta. Straniu este ca acest comportament il are din seara in care ne-a prins Sasuke pe mine si pe Deidara.
Resusesc sa nu ma mai gandesc la prostii si ma concentrez asupra vremii. Nori negri se arata, semn ca ploaia va incepe curand. Imi este mila de Naruto, Hinata,TenTen, Neji si Sasuke. Eu si Akihiro ii vom antrena, deci nici vremea, nici destinul nu tin cu ei. Acum stau langa fratele meu drag, asteptand ca mormolocii sa vina si sa incepem antrenamentul ce se va desfasura intr-o padurice din apropierea organizatiei. Cel mai mult imi place ca , inafara de Pain, nimeni nu stie cine ii va antrena pe noii veniti.
Dintr-un nor de fum apar toti "invataceii". Le spun pe cel mai rece ton posibil:
-1) Daca mai intarziati o singura data, sunteti morti si credeti-ma ca putin imi pasa de voi. 2) Aveti grija! Intrebari?
Toti aveau privirile atat de speriate incat nu m-am putut abtine sa nu rad. Bun, acum sunt si mai speriati. Cu o privire serioasa, le spun ca vreau sa vad cat poate fiecare, deci o sa ma lupt separat cu ei. Prima este TenTen. Se ridica in aer si vrea sa deschida unul din pergamentele ei pline cu arme, insa una din clonele mele o opreste si mai ca o omoara cu un pumn. Ii spun lui Akihiro, pe un ton glumet, ca mai bine ar chema-o pe Konan aici sa-i vindece, ca altfel nu mai scapa vii.
Iubitul meu frate chicoteste putin si o ia pe un umar pe TenTen, apoi fuge spre buna noastra prietena, Konan. Luptele continua la fel d neinteresant. Singurul care a reusit sa treaca de clona a fost Naruto, insa este cel mai ranit dintre toti. Ma indrept spre camera ce tine loc de spital, cu scopul de a ajunge la cei cinci raniti. Pasii mei sunt singurii care se aud pe coridoarele goale, sau poate nu sunt chiat atat de singura cum credeam? Nu merg mult ca vad un lucru ce ma face sa vars rauri intregi de lacrimi. Ii vad pe....


Pov. Sasuke:
Usa se deschide usor, iar pe ea isi face aparitia Sakura. Inca ma bantuie acea imagine cu ea si Deidara... Desi sunt baiat, cand am ajuns in camera mea nu m-am putut opri din plans. Mi-am jurat ca-l voi face pe acel netrebnic care mi-a furat soarele sa plateasca. De atunci planuiesc cum sa-l despart de floricica mea, iar acum mi-a venit ideea. O voi pune in aplicare chiar maine.
Cu greu revin pe Terra din visele mele. O vad pe rozalie cum se indreapta spre patul meu si al lui Naruto, acestea fiind unul langa altul. Ajunge in dreptul nostru, isi ia un scaun si se aseaza. Incet, incepe sa ne vindece ranile. Atingerea ei usoara ma face sa ma cutremur, sa ma simt ca-n rai. Nu dureaza mult si se intoarce spre Naruto. Imediat termina, iar acum asteapta ca Naruto sa se trezeasca. Se uita in ochii mei dragastos, un lucru ce mi se pare ciudat. Incepe sa verse lacrimi pure ce se unesc cu podeaua. Ma chinui sa uit de durere si ma ridic usor. Imediat o iau in brate intr-o incercare slaba de a o linisti. Imi raspunde greu, dar o face. Oarec ce i s-a intamplat ingerasului meu?

Acesta e capitolul 7. Sper sa va placa si imi cer scuze ca nu e foarte lung. a hug
Acum, am o intrebare pentru voi: Ce credeti ca s-a intamplat cu Sakura?
Sus In jos
Irry
Genin
Genin
Irry

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in fata pc-ului
Nr. mesaje Nr. mesaje : 398
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : ficuri citit si incerc un nou sport
Stare de spirit Stare de spirit : Cu barca pe valuri plutesc usor mi-a intrat apa in calculator

Ajuta-ma sa zbor!  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ajuta-ma sa zbor!    Ajuta-ma sa zbor!  - Pagina 2 I_icon19Mar 26 Iun 2012, 18:40

nr1 primaaaa
eu cred ca are ceva dea aface cu planu lui sasuke cel putin asa cred eu
De ce l-ai facut asa mic vroiam mai mare esti lea
vreau nextu cat mai curand
sa ma anunti cand il pui
Sus In jos
Thunder
S-Class
S-Class
Thunder

Merite deosebite :
Ajuta-ma sa zbor!  - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I can`t escape this place, it`s in my mind.
acebook acebook : Andreea

Nr. mesaje Nr. mesaje : 4074
Puncte : 4605
Reputatie Reputatie : 205

Ajuta-ma sa zbor!  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ajuta-ma sa zbor!    Ajuta-ma sa zbor!  - Pagina 2 I_icon19Mar 26 Iun 2012, 21:49

A doua!!!!!Eu cred ca Sakura e nesigura...asta sau incearca sa-l amageasca.Ceva in gen,surioara.E super si nu ai greseli...ca altii(eu) hmm...?! Next repede!LoVe Ya!
Sus In jos
Lexa
S-Class
S-Class
Lexa

Merite deosebite :
Ajuta-ma sa zbor!  - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : București
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4873
Puncte : 5187
Reputatie Reputatie : 190

Ajuta-ma sa zbor!  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ajuta-ma sa zbor!    Ajuta-ma sa zbor!  - Pagina 2 I_icon19Mier 27 Iun 2012, 14:53

Buna! kiss
Next-ul il pun dupa 5-6 com. Stiu ca este mult, insa asa am timp si de celalalt fic.
Ja ne! kiss
Sus In jos
Milkshake ♥
S-Class
S-Class
Milkshake ♥

Merite deosebite :
Ajuta-ma sa zbor!  - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : New York
acebook acebook : Foloseste "url" , largesti profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3546
Puncte : 4549
Reputatie Reputatie : 702

Ajuta-ma sa zbor!  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ajuta-ma sa zbor!    Ajuta-ma sa zbor!  - Pagina 2 I_icon19Sam 30 Iun 2012, 18:39

Heii. kiss Ai cerut o critică deci uite-o.


Titlu - Îmi place şi pare că s-ar potrivi într-o oarecare măsură cu conţinutul. E destul de interesant şi exprimă multe. Mi-ar fi plăcut dacă l-ai fi scris totuşi cu diacritice. "Ajută-mă să zbor!"

Idee - Ei.. Aici am muulte de comentat. Nu ştiu dacă e primul tău fic, însă tu ai vrut critică dura. Ideea nu e prea originala. Sunt sute de fic-uri pe aceasta temă, dar îmi place că ai inversat oarecum rolurile. Acum Sasuke suferă din cauza Sakurei. Te admir pentru că ai doar 11 ani şi totuşi nu ţi-e frică de critici dure sau de a incepe un fic. E bine pentru ca aşa vei reuşi să te perfecţionezi mai repede. Pentru vârsta ta scrii destul de okeii şi îmi place că ai reuşit sa conturezi frumos ideea aceea neoriginală.

Descriere - Zero. Te-am lăudat cu un paragraf mai sus dar acum trebuie să critic. Nu ai deloc descriere. Erau atât de multe pasaje în care puteai să descrii cât de mult aveai tu chef. Sasuke şi Neji suferind. Sakura când a aflat adevărul de la Itachi.. Nici nu ţi le pot enumera pe toate. Sper ca în următorul capitol să remediezi problema ţi să îţi dai silinţa să descrii cât mai mult. Ai potenţial, şi ştiu că poţi de aceea trag de tine.

Acţiune
- E extrem de grăbită. Şi ştii de ce e grăbită? Da. Din cauza lipsei de descriere. Dacă nu ai descriere se întâmplă un fel de reacţie în lanţ. Acţiunea e grabita, narţiunea e prea mult, cel mai probabil că va fi şi mult dialog, şi uite aşa nu iese un fic frumos. In schimb, dacă tu ma asculţi pe mine şi descrii totul, fiecare sentiment, fiecare stare, iecare durere a personajului, acţiunea va decurge lent de la sine, iar de aici ştii şi tu ce se întâmplă.. Vei avea un fic frumos.

Naraţiune - Îmi place cum narezi, dar nu ştiu de ce mă cam plictiseşte. Incercă să ţii cititorul într-un continuu suspans.

Dialog - Am văzut ca ai destul de puţin ceea ce bine, însă e cam sec.. Ceea ce e rau. Aveai unele replici care puteau fi introduse in naraţiune. Ştiu că e mult mai uşor să faci un dialog, (dar e mai puţin estetic) dar dacă totuşi ţii să faci acesta trebuie sa fie unul dinamic, frumos şi care să nu te plictisească .

Estetică - Ai grijă să scrii mereu cu acelaşi font şi dimensiune, şi nu e neaparat să scrii titlul şi capitolul cu albastrul acela puternic. E de ajuns să îl faci doar puţin mai mare şi să îl îngroşi. La început am observat ca nu prea lăsai spaţiu intre paragrafe, iar capitolul era un bloc. Acum am văzut ca ţi-ai mai remediat problema. Bravo! Dar.. era să uit lough , lasă spaţiu între titlul capitolului, număr şi text. Uite aşa:

- Capitolul 7 -

Încercă să mă prinzi

Vezii, arată mult mai bine. happy2

Greşeli de tastare - Nu am văzut, nici nu m-am uitat după ele, dar oricum se reyolvă cu un simplu edit. N-am văzut nici greşeli de exprimare şi nici de ortografie. Felicitări.


Cam atât am avut de spus. Încercă să respecţi ce ţi-am spus şi totul va fi okei.

Te pup. kiss

Sus In jos
Lexa
S-Class
S-Class
Lexa

Merite deosebite :
Ajuta-ma sa zbor!  - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : București
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4873
Puncte : 5187
Reputatie Reputatie : 190

Ajuta-ma sa zbor!  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ajuta-ma sa zbor!    Ajuta-ma sa zbor!  - Pagina 2 I_icon19Sam 30 Iun 2012, 18:46

Multumesc mult pentru critica, o sa incerc sa devin mai buna. a hug
Intradevar este primul meu fic , dar o sa incerc sa-l fac cat pot de bun.
Legat de diacritice, inca nu am cum sa le pun.
Inca o data, iti multumesc! kiss
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Ajuta-ma sa zbor!  - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Ajuta-ma sa zbor!  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ajuta-ma sa zbor!    Ajuta-ma sa zbor!  - Pagina 2 I_icon19Mier 01 Aug 2012, 14:42

Fic închis la cererea autoarei.

Dacă doreşti redeschiderea acestui fic mă poţi anunţa pe mine sau oricare alt Moderator/Critic.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Continut sponsorizat




Ajuta-ma sa zbor!  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ajuta-ma sa zbor!    Ajuta-ma sa zbor!  - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Ajuta-ma sa zbor!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-