Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
World Behind My Wall Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
World Behind My Wall Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 World Behind My Wall

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
World Behind My Wall Asss10World Behind My Wall J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

World Behind My Wall Empty
MesajSubiect: World Behind My Wall   World Behind My Wall I_icon19Mier 13 Iun 2012, 21:14

Capitolul 1

    Se intampla uneori sa crezi ca moartea e singura ta cale . Sa crezi ca poti fi mai fericit departe de familie, rude, prieteni . Imi doresc sa fiu o alta persoana , una fericita , increzatoare , cu alte cuvinte sa fiu ea . Imi lipseste atat de mult vocea ei , chipul angelic , corpul firav ,ochii ei , cu alte cuvinte imi lipseste ea . Vreau sa o vad iar zambind din tot sufletul , sa aud pasii ei in spatele meu, sa ii simt buzele fine pe fruntea mea , dar ,e prea tarziu . Ea acum e departe , undeva unde fericirea e tot ce conteaza , un loc indepartat de lumea asta mizera .

    Stau singura pe banca , undeva intr-un parculet in spatele blocului meu . Cred ca e trecut de ora 3 noaptea iar eu stau si privesc cerul plangand , ca in fiecare noapte , de altfel .Deja vecini au inceput sa se planga dar ,ca de obicei ,nu imi pasa . Chipul meu , candva fericit, acum e brazdat de lacrimi amare, iar in ele se poate citi vinovatia si ura fata de propria mea persoana  .

    Las usor mana sa imi cada pe langa corp pana ajunge undeva pe banca , atingand ceva ,iar incet, incet degetele mi se infasoara peste el, urmand ca apoi sa il ridic in fata ochilor . Ma uit insistent la imaginea reflectata ,usor, pe lama cutitului , putand sa se observe datorita razelor lunii . Chiar daca nu se vedea prea bine se putea observa durerea , tristetea  si suferinta de pe chipul palid cu ochii rosi de la atata plans . Suferinta de a fi singur, izolat de lume pentru o gresala ca carei vina nu o ai tu deoarece destinul a vrut sa se intample, iar tu ai fost prins ca victima a lui.
Aceasta persoana pe care reusesc sa o zaresc , pur si simplu nu o mai recunosc , desi, sunt eu .

    Aceasta persoana pe care reusesc sa o zaresc , pur si simplu nu o mai recunosc , desi sunt eu . Duc usor cutitul spre incheietura mea, tresarind la contactul acesteia cu pielea mea . Ma uit atenta la imaginea reflectata pe lama , dezgustandu-ma de propria-mi persoana , iar fata sa gandesc trag de maner . Mici picaturi de sange isi facura aparitia pe incheietura mea , iar cu fiecare secunda ce trece se transforma intr-o dara ce se scurgea  pana ce se desprindea si cadeau libera in stropi rosii, drumul lor oprindu-se undeva pe pamantul rece.


    Suspin sonor ducand mana in parul saten ,candva plin de volum si stralucire . O picatura de sange cade de pe mana pe obraz unindu-se cu o lacrima , o lacrima de sange . Nu mai am de ce sa traiesc . Prietenii ma vor moarta pentru ca sunt diferita, familia la fel , colegii de clasa ma striga "emo-girl' , iar pe ea, singura persoana care ma iubea , am pierduto pe veci .

    La toate acestea gandindu-ma duc cutitul in dreptul inimi. Am inceput sa plang , nu de frica pentru ca nu imi este frica de durere sau de moarte, plang pentru toate momentele frumoase petrecute impreuna . Mai privesc inca o data cerul si apas increzatoare pe cutit . Vad cum toata viata mea se deruleaza in fata ochilor mei ,cu bune , dar si cu rele , cu cu clipe triste foarte rar undle fericite ,iar cu acestea vad si clipele frumoase petrecute impreuna cu ea . Intredeschid usor buzele murmurand ceva dupa care inchid ochii cazand inconstienta pe banca .
- Asteapta-ma , vin la tine...


Ultima editare efectuata de catre Amphetamine in Dum 11 Aug 2013, 13:30, editata de 1 ori
Sus In jos
Tymy
Genin
Genin
Tymy

Sex : masculin Varsta : 33
Localizare Localizare : Oradea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 300
Puncte : 316
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Rime
Stare de spirit Stare de spirit : Și fericit:).....Și trist:(

World Behind My Wall Empty
MesajSubiect: Re: World Behind My Wall   World Behind My Wall I_icon19Mier 13 Iun 2012, 21:51

sad povestea este reala.....cred ca suferi mult briosica dar ai prieteni pe care te poti baza si cred ca stii pe cine dap !



Cand Sunt Trist Incerc Sa Ma Inveselesc
Cand Sunt Fericit Incerc Sa Ma Mentin Asa
Cand Vad Pe Cineva Trist Ma Intristez Si Eu
Cand Vad Pe Cineva Fericit Devin Fericit Si eu
Iar Cand Cineva Nu Mai Vrea Sa Fie In Viata
Incerc Sa Il Fac Sa-si Doreasca Viata
Cand Toata Lumea Este Fericita
Simt Ca Mi-am Facut Rostul In Viata
Sus In jos
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

World Behind My Wall Empty
MesajSubiect: Re: World Behind My Wall   World Behind My Wall I_icon19Joi 14 Iun 2012, 10:07

Deci mi s-au umezit ochii sad
Ceea ce a spus si Tymy, cred ca prin ceea ce treci este greu, dar trebuie sa faci fata presiunii si sa mergi cu capul sus dap !
Capitolul este unul trist, dar si reusit happy Sentimentele dau pe afara, iar citittorul le simte odata cu fiecare cuvant citit in love Descrierea e buna, dar se mai poate adauga yeah
Esste un prim capitol foarte reusit kiss Niciun capitol nu este mai bun decat acela in care pun adevaratele tale sentimente in love Cand scriu (scz ca vorbesc acum de persoana mea :| ) pun sentimentele si ma simt mai usoara sufleteste, ca si cum cineva imi impartaseste durerea, tristetea etc. Te sfatuiesc sa faci la fel, poate fuctioneaza kiss
Te poti baza pe prieteni adevarati, chiar daca ii intalnesti in cel mai neasteptat loc ...
Gata ma opresc ca am inceput deja sa delirez lough
Astept urmatorul capitol si sper sa ma anunti kiss
Teo in love a hug


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Criiisa
Genin
Genin
Criiisa

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Suceava
Nr. mesaje Nr. mesaje : 58
Puncte : 66
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Dance & Singing.
Stare de spirit Stare de spirit : Haters...

World Behind My Wall Empty
MesajSubiect: Re: World Behind My Wall   World Behind My Wall I_icon19Joi 14 Iun 2012, 21:02

Woow . Ce poveste emoţionantă ... Se vede că ai scris asta cu sufletul , şi nu ai banalizat-o scriind-o aşa , la băşcălie .
Deci chiar m-a emoţionat întru totul . Adevăr ai scris în tot.. Citez partea mea preferată : "Vad cum toata viata mea se deruleaza in fata ochilor mei ,cu bune , dar si cu rele , cu cu clipe triste foarte rar undle fericite ,iar cu acestea vad si clipele frumoase petrecute impreuna cu ea .".
Mă abat la un lucru... Cine e EA? Acea "ea" de care ne vorbeşti în text ? Anyway , este foarte frumoasă!:* dap !


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Love June.
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
World Behind My Wall Asss10World Behind My Wall J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

World Behind My Wall Empty
MesajSubiect: Re: World Behind My Wall   World Behind My Wall I_icon19Joi 14 Iun 2012, 21:20

Acea " ea" a fost o persoana foarte importanta pentru mine ... Vei adla pe parcurs daca vei citi...
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
World Behind My Wall Asss10World Behind My Wall J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

World Behind My Wall Empty
MesajSubiect: Re: World Behind My Wall   World Behind My Wall I_icon19Joi 14 Iun 2012, 22:15

Capitolul 2

- Asteapta-ma , vin la tine...

Deschid brusc ochii maronii in care se putea citi cu usurinta frica . Imi era frica , chiar foarte frica iar aceasta senzatie ma speria si mai rau . Tremuram din toate incheieturile , toracele meu miscandu-se alarmat iar pe frunte si restul corpului incepeau sa se iveasca mici stropi de transpitatie . Se intampla tot mai des in ultima vreme , la scoala, acasa , noaptea. Aceasta senzatie stranie ca vreau sa mor , sau in cel mai rau simt ca cineva vrea ca eu sa mor , lucru care ma face sa ma gandesc .Oare ea vreau ca eusa mor ? Sa ii urmez calea spre nefiinta si sa tarez cel mai pretios dar din lume si anume viata?

Statea inca ridicata in pat si respiram greu . Ce este cu mine , cu aceste vise ? Ma las usor pe spate pana cand spatele meu face contact cu asternutul moale de culoare albastru inchis facandu-ma sa ma simt ca si cum as sta pe un norisor moale departe de tot si de toate . Privesc tavanul clipind cat mai rar , genele mele arcuite uninduse pentru cateva clipe , continuand asa pana and se unsec si raman asa pentru cateva minute timp in care se derula acea scena groaznica iar si iar , parand a fi o tortura ce avea ca scop distrugerea mea din interior .

Oare cu ce-am gresit ? Inca privesc tavanul si ma gandesc la asta, cum , de fel , fac in fiecare dimineata , iar cu timpul a devenit o rutina fara de care nu pot trai .
Usa se deschide brusc in urma ei lasand un ecou puternic ce ma face sa privesc cu groaza la persoana ce a intrat in camera . Acea persoana , se putea citi ura in ochii ei, dorinta de a ma vedea moarta , distrusa, pusa intr-o cutie de lemm si ingropata pentru a nu ma mai putea vedea vreodata . Desi pare greu de crezut si de inteles aceasta persoana e mama mea,persoana care mi-a dat viata si in acelasi timp persoana care ma vrea moarta din simplul fapt ca sa intamplat, pentru ca am cazut prada destinului purtand o vina ce nu imi apartine .

Se uita la mine cu o privire ce ar putea uchide pe oricine, iar eu, find genul ce nu renunta , ii arunc aceasi privire de gheata .
Pur si simplu o uram, si stiu ca asa va fi mereu. Candva era buna , ma iubea, zicea ca sunt copilul perfect ce orice mama ar vrea sa il aiba dar cu timpul am invatat ca perfectiunea nu exista, ura fiind atuul necesar pentru a supravietui .
Deodata simt cum obrazul meu stang incepe sa arda durerea aparand si la cel drept la un intreval de careva secunde . Nu pot sa cred ca a indraznit sa faca asta , nu iar . Imi mai arunca inca o privire de gheata si paraseste camera .

Cobor din pat ducandu-ma exact la dulap de unde scot un tricou negru cu un craniu pe el, o perechie de pantaloni negri rupri si prafuiti la care adaug un hanorac negru cu gluga mare foarte zdrenturos . Le imbrac cu grija apoi imi ciufulesc parul lung, saten , lasandu-l asa incurcat si ciufulit incat pare ca nu am cunoscut niciodata peria sau pieptanul . Imi pun cerceii negri cu craniu asortati cu o banderola in acelasi model .Mai adaug cateva bratari subtiri lasand sa se vada urmele de taieturi pe venele mele facute recent . Arunc cateva carti intr-un ghiozdan ropt si peticit cu sute de cusaturi pe el si parasesc camera , urmand sa plec la scoala fara a lua micul dejun , ca in fiecare zi ,de altfel . De cand ea a plecat nu mai stiu sa apreciez frumusetea naturi sau a lumii ce ma inconjoara, sunt ca o stafie ce e inchisa in spatele unui zid neputand sa vada lumea din spatele lui... sunt duar eu si lumea din spatele zidului meu .
Sus In jos
Lucifer's white aηgel
Sennin
Sennin
Lucifer's white aηgel

Merite deosebite : World Behind My Wall J5fdba
Sex : feminin acebook acebook : n-avem.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5754
Puncte : 7492
Reputatie Reputatie : 1153

World Behind My Wall Empty
MesajSubiect: Re: World Behind My Wall   World Behind My Wall I_icon19Vin 15 Iun 2012, 21:15

Foarte interesantă povestea aceasta. Probabil că trăieşti ceea ce scri, altfel nu-mi explic cum de descri într-un mod aşa deosebit. Eu aş vrea să-ţi spun părerea mea, pentru că la un moment dat şi eu am simţit ce simţi tu. Unii oameni sunt fericiţi, sunt aşa fericiţi şi nu s-ar gândi nicio clipă că suferinţa ar putea acapara şi sufletul lor, însă de cele mai multe ori aşa se întâmplă. După cum am zis, şi eu am trecut prin suferinţe mari din care nu credeam niciodată că aş putea ieşi învingătoare, dar se poate. Şi cu siguranţă unii dintre cei care-mi citesc acest mesaj, o ştiţi. Sper că ai înţeles la cine m-am referit şi ce am vrut să-ţi transmit. happy

P.S : Gândeşte-te că numele meu nu este degeaba "Lucifer's white angel".
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
World Behind My Wall Asss10World Behind My Wall J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

World Behind My Wall Empty
MesajSubiect: Re: World Behind My Wall   World Behind My Wall I_icon19Dum 17 Iun 2012, 08:43

Buna din nou. :) Ei bine, ce as putea sa iti spun? Ideea este foarte frumoasa, iar felul in care scrii este unic. Chiar esti talentata si reusesti sa redai sentimente complexe prin cuvinte. Imi place mult exprimarea pe care o folosesti si jocurile de cuvinte care apar ici si colo. In rest ce pot spune? Felicitari. :) Desi din motive personale nu imi doresc o continuare la fel de plina de morbiditate si de tristete, eu iti urez multa inspiratie in continuare cu aceasta poveste. kiss


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Miky
Genin
Genin
Miky

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : prin lumea mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 267
Puncte : 338
Reputatie Reputatie : 15
Stare de spirit Stare de spirit : plina de viata

World Behind My Wall Empty
MesajSubiect: Re: World Behind My Wall   World Behind My Wall I_icon19Dum 17 Iun 2012, 10:27

Deci nu stiu ce sa zic, eu am ramas fara cuvinte recunosc ca mai aveam putin si plangeam, parca iti simnteam sentimentele nu stiu ma durea inima cand citeam, pentru mine este incredibila povestea pentru ca si eu cateodata simnt ca viata nu mai are rost si urasc faptul ca m-am nascut, sper sa mai postezi si succes la scris kiss happy


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
World Behind My Wall Asss10World Behind My Wall J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

World Behind My Wall Empty
MesajSubiect: Re: World Behind My Wall   World Behind My Wall I_icon19Lun 18 Iun 2012, 10:49

Va multumesc fetelor...Ma bucur ca apreciaza cineva bazaconiile ce le scriu eu peaici...am adus next iar capitolul 4 va aparea foarte curand... Acest capitol este pentru Choco :)...


Capitolul 3

Mergeam usor pe trotuarul prafuit admirand cu cata frumusete , anotimpul cel nou se lasa usor peste acest oras plin de oameni rai , obsedati de bani si femei cat mai dotate, care spre deosebire de mine , cred ca viata trebuie traita la maxim in fiecare clipa. Afara era destul de cald dar puteai simti cum un vand caldut specific lunii mai iti atinge usor obrazul apoi isi continua drumul , uitand si tu ca a existat .Drumul spre liceu era acelasi de cand il stiu , flori multe si mirsuri cat mai rafinate ce pureau sa incante si cei mai reci oameni, insa pe mine nu m-au incantat niciodata si nu o vor face .Insa e un loc care ma face mereu sa radiez de fericire, bineinteles, pe cat poate radia de fericire o persoana ca mine .

Flashback:

E primavara, pasarile canta , copacii sunt infloriti, tara se bucura ca a scapat de iarna si eu ? Se pare ca eu plimb potaia lui fratemiu pentru ca e prea ocupat sa... de... e ocupat cu fufele din sat . Mergeam linistita pe trotuar cu gluga in cap si potaia in lesa pentru ca daca imi scapa nu o mai pot prinde asa usor . In parc erau atat de multe persoane, incat cred ca puteai face o scara in ordinea varste pentru ca puteai intanli bebelusi si copii mici, adolescenti , tineri indragostiti, chiar si batrani ce stateau si vorbeau , insa eu eram singura . Nu eram o persoana care sa aprecieze atat de mult compania , incat preferam sa fiu singura si sa meditez , undeva, la nemururea sufletului . Stateam si privea cerul ,acum senin , si ma gandeam intens incat nu vad cum un caine sare pe mine ,eu ajungand undeva pe sub banca cu tuta peste mine. Perfect ! Bulza asta e noua iar tu domnule " stapan" ai face bine sa iti tii cainele in lesa ca si restul lumii, si eu , de altfel . Vad cum o umbra imi acopera corpul si picioarele cuiva apar in fata mea . Nu am reusit sa ii zaresc fata pentru ca acel caine fuge , potaia mea urmandui exemplul . Am inceput sa alergam , indreptandune spre lac . Inca alergam , incat zaream lucrurile atat de repede si frumos, totul fiind aproape perfect prin faptul ca existau, ca toti acesti oameni isi traiau viata practic uitand de etichete, cine sunt ei la scoala sau in gasca de prieteni. Imi doresc ca si eu sa fac imposibilul si pentru o zi sa stiu ca traiesc, ca practic simt ca ma bucur de viata, macar pentru careva secunde iar dupa pot sa fiu eu cea vechie si inutila , ca o umbra intr-un abis , incercand sa supravietuiasca prin visul de a pieri . Suspin sonor atragand atentia tipului de langa mine care cred ca ma privea , insa eu... nu .., nu mai vreau sa vad o alta privire plina de ura si batjocura, erau deja prea multe , familie, colegi, fosti prieteni foarte buni .
Ajung la marginea unei paduri si ma izbesc de un copac, apoi incet , incet ma las in voia sorti , alunecand usor , lacrimile facandusi si ele paritia . Sau acolo si imi plang de mina cum faceam in fiecare zi si intrebandu-ma mereu cum de mai am lacrimi si pentru ziua urmatoare . Simt cum cineva se asaza langa mine, lucru ce ma face sa imi intorc putin capul, iar inevitabilul a avut loc . Parea a fi un vis , un vis frumos dupa ani de cosmaruri , ca un curcubeu dupa furtuna , insa ca si orice curcubeu va disparea in cateva minute, eu ramanand iar singura , plangandumi de mila .Chipul ii era atat de perfect, tenul alb fara pic de impuritati iar parul brunet lasat sa cada luber pe chip , acoperindui ochii si luptandu-se cu genele lungi, perfect arcuite pentru a nu ii intra in ochi , acei ochi negriciosi in care eu vad ca m-am pierdut atat de repede . Era atat de ...perfect, iar eu , in comparatie cu el eram un nimeni , un ghimpe intrat in talpa de care incerci sa scapi cat mai repede . Ma durea sufletu , chipul fiind scaldat de lacrimi amare , oare eu as putea fi asa , fericita si fara griji? Ramane un mister, un mister mare al carui raspuns il pot afla duar eu urmandu-mi drumul . Il vad abatut , suparat, se putea citi in ochii lui dezamagirea si suferinta , acei ochii...ii cunosteam, eu avand unii asemanatori . O lacrima fierbinte ii atinge chipul angelic , iar eu , din pura mea prostie intind mana si o sterg, el uitanduse la mine. Avea acea privire demna de mila , ma simteam... vulnerabila , si ma facea sa ma gandes ca poate mai exista o persoana , o umbra ratacita ce isi cauta scopul , un suflet gol ce isi cauta menirea . Ii simt mainile ce imi cuprind trupul si ma trag aproape , aproape de un alt suflet pustiu , aproape ...de el . Ma strangea mai tare cu fiecare secunda ce trecea , eu simtind dorinta de a trai,,, nu pentru mine ci pentru el , dorinta ca prin propria mea existenta el va fi fericit . Se apropie de fata mea, iar incet incet buzele noastre se unesc intr-un sarut timid , parca fara vlaga, eu simtind ca traiesc .Dupa atata timp am simtit cum e sa gusti din viata , sentimentul de a ma prinde de ea , sa incep sa lupt pentru clipe frumoase . Se desparte timid de mine si paseste , spulberand visul meu la fel de repede cum a aparut . Cum am putut crede ca eu trebuie sa traiesc , sa ma bucur de viata .Dar se pare ca ultima lui fraza, poate ca si prima , au un efect asupra mea , unul bizar si straniu ce ma pune pe ganduri.
- Curcubeul e menit sa aduca fericirea. Gandeste-te la mine cand ai nevoie de alinare iar eu voi aparea...
De unde a stiut ce am gandit ? A...a disparut...

End Flashback.

Inca ma gandesc la ce a vrut sa spuna. Dupa furtuna apare curcubeul ce aduce fericire, insa ce legatura are asta cu mine , cu viata me si cel mai important, cu noi . Nu am sesizat ca am ajuns in curtea scolii , al locului de suferinta si vremurilor , candva bune care din nefericire au pierit, ca un apus fara de rasarit , ce m-au adus in acest taram al suferintei. In urma mea se aud tot felul de voci si barfe legate de mine, insa nu ma ranesc , nu inca. Diferite grupuri asezate pe clase ca populari, tocilari, sportivi , si altele , insa eu le evitam si imi continuam mersul, auzind fraze de genul " A venit s ciudata la scoala " ,"Am auzit ca noaptea umbla prin cimitire si vorbeste cu mortii", toate aceste voci menite sa aduca si mai multa durere. Sunt duar putin diferita, de la diferit la a vorbi noaptea cu mortii prin cimitire e diferenta mare , insa la ce capete blonde sunt in liceu, nu ma mai mira.
Mergeam pe hol cand aud un zgomot prin statie, acela fiind un alt anunt de la director. Tresar atunci cand...
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
World Behind My Wall Asss10World Behind My Wall J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

World Behind My Wall Empty
MesajSubiect: Re: World Behind My Wall   World Behind My Wall I_icon19Lun 18 Iun 2012, 18:14

Multumesc frumos pentru dedicate. Nu trebuia sa stii. Dar capitolul este foarte frumos, chiar m-ai facut sa il citesc cap - coada fara a rata nici macar un cuvant. Suspansul bate la usa si chiar daca mie imi plac surprizele, uneori pur si simplu asteptarea ma omoara. Oricum, descrierea ta este pur si simplu fara de cusur si in ceea ce ma priveste sunt pretentioasa. Chiar reusesti sa imbini cuvintele intr-un mod aparte, ma farmeci cu foecare fraza pe care o termin de citit. Spor la scris in cotninuare si multe multe idei pe viitor. Te-am pupacit dulce si iti multumesc inca o data pentru dedicatie. kiss


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Tymy
Genin
Genin
Tymy

Sex : masculin Varsta : 33
Localizare Localizare : Oradea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 300
Puncte : 316
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Rime
Stare de spirit Stare de spirit : Și fericit:).....Și trist:(

World Behind My Wall Empty
MesajSubiect: Re: World Behind My Wall   World Behind My Wall I_icon19Lun 18 Iun 2012, 23:32

waiii mam oprit la capitolu 1 si nu merita trb pana la capitolu 100-200? cam da:))).....geo capitole pana la 20 de ani da?...vreau sa vad



Cand Sunt Trist Incerc Sa Ma Inveselesc
Cand Sunt Fericit Incerc Sa Ma Mentin Asa
Cand Vad Pe Cineva Trist Ma Intristez Si Eu
Cand Vad Pe Cineva Fericit Devin Fericit Si eu
Iar Cand Cineva Nu Mai Vrea Sa Fie In Viata
Incerc Sa Il Fac Sa-si Doreasca Viata
Cand Toata Lumea Este Fericita
Simt Ca Mi-am Facut Rostul In Viata
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
World Behind My Wall Asss10World Behind My Wall J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

World Behind My Wall Empty
MesajSubiect: Re: World Behind My Wall   World Behind My Wall I_icon19Mar 19 Iun 2012, 11:45

Ce zici de 20 de ani ?.... Asta a fost ultimul pe vara asta...cap 4 in toamna...
Sus In jos
Tymy
Genin
Genin
Tymy

Sex : masculin Varsta : 33
Localizare Localizare : Oradea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 300
Puncte : 316
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Rime
Stare de spirit Stare de spirit : Și fericit:).....Și trist:(

World Behind My Wall Empty
MesajSubiect: Re: World Behind My Wall   World Behind My Wall I_icon19Mar 19 Iun 2012, 11:58

crying ......asa-i ca o sa te intorci in forta? roll .......io cred ca da si toti vrem vrem:)



Cand Sunt Trist Incerc Sa Ma Inveselesc
Cand Sunt Fericit Incerc Sa Ma Mentin Asa
Cand Vad Pe Cineva Trist Ma Intristez Si Eu
Cand Vad Pe Cineva Fericit Devin Fericit Si eu
Iar Cand Cineva Nu Mai Vrea Sa Fie In Viata
Incerc Sa Il Fac Sa-si Doreasca Viata
Cand Toata Lumea Este Fericita
Simt Ca Mi-am Facut Rostul In Viata
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
World Behind My Wall Asss10World Behind My Wall J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

World Behind My Wall Empty
MesajSubiect: Re: World Behind My Wall   World Behind My Wall I_icon19Sam 25 Aug 2012, 10:46

Capitolul 4
Tresar imediat cum aud vocea diretorului ce imi transmite un fior in intreg corpul. Vom avea un nou coleg ce va veni la noi in clasa. Dar cum se poate muta cineva in jumatea semestrului?

Cad imediat in genunchi, o durere puternica punand stapanire pe corpul meu. Simt cum capul aproape imi explodeaza iar ochii imi ard la contactul cu lumina. Mici intepaturi se simt usor urmate de lacrimi ce cad fara voia mea pe suprafata neteda a holului pusitiu pentru mine insa aglomerat de sute de copii.
Am o senzatie atat de ciudata in legatura cu ziua de azi insa nu prea pare sa fie ceva ineregula inca, sau, poate e doar imaginatia mea.Simt cum nu mai pot privi asa ca inchid ochii deschizandu-i la intervale foarte scurte pentru a mai ameliora durerea insa fara nici un folos , totul era din ce in ce mai puternic, simteam furia cu care se actiona asupra mea, iar eu , nu puteam face nimic pentru a opri. Nu mam simtit atat de rau niciodata insa sper sa nu mai trec prin asemenea dureri pe care nici eu nu stiu ce le provoaca sau cum pot fi oprite.
Simt o durere puternica ce ma face sa inchid ochii si sa ii las asa , strans inchisi iar in mintea mea apare foarte repede o imagine, una extrem de cunoscuta, ce imi provoaca sute de sentimene, pe care o urasc si o iubesc in acelasi timp.
Nu poate fi adevarat cea ce vad.Dupa atata timp inca imi mai bantuie gandurile nereusind sa il dau uitarii pentru cea ce mi-a facut acum ceva timp.Arata la fel , parul lungut si acel chip extrem de semnificativ pentru viata mea mica si mizera precum cea a unui criminal.
Trebuie sa scap de aceste imagini insa cum il pot da uitari daca el a ramas ca un ghimpe in inima mea mica si plina de durere, clipe grele.De s-a intors iar, vrea sa ma faca sa sufar si mai mult decat o fac de la plecarea lui.De ce toata lumea vrea ca eu sa sufar, sa dispar incet, incet ca un fum ce se inalta incet spre nori, disparand fara a se mai intoarce, vreodata, in locul unde a luat nastere si unde a fost dat uitari.
Asta simteam eu in acest moment, sau mai bine spus, asta simt mereu insa cateodata incerc sa par indiferenta, nepasatoare, insa in adancul inimi mele sufar, incet,insa sufar, amprentele suferintei pun astapanire pe corpul meu firav distrus de sute de lame ascutite.Mereu am incercat sa inlocuiesc durerea spirituala cu cea trupeasca insa mereu doare mai rau cea din adancul sufletului tau.Uneori e atata singuratate chiar daca sunt sute de persoane in jurul meu, parca eu un zid in jurul meu iar eu , nu pot sa vad in spatele lui, nu pot sa vad lumea. Vreau ca macar pentru putin sa reusesc sa o vad, sa o ating, sa o simt si sa o miros, sa stiu ca exista cu adevarat, insa ,nu va fi posibil,inca nu am gasit acest scop in mine, nu am gasit inca curajul necesar.
Incet se face intuneric iar eu cad adanc in el, in visele mele si in sperantele pierdute, unde soarele nu rasare niciodata, unde eu simt ca traiesc...
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


World Behind My Wall Empty
MesajSubiect: Re: World Behind My Wall   World Behind My Wall I_icon19Mar 28 Aug 2012, 12:16

Offf....vin mereu ultima, tipic mie, nu pot ajunge niciodata prima sau barem a 3-a... mi-a dat lacrimile, e atat de frumos ca meriti toate aplauzele sad Dabea astept sa pui continuarea kiss
Sus In jos
Soulless Writer
Academy Student
Academy Student
Soulless Writer

Sex : masculin Varsta : 27
Localizare Localizare : Southern Romania
Nr. mesaje Nr. mesaje : 15
Puncte : 24
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : Gaming, Watching animes, Hangin' Out..

World Behind My Wall Empty
MesajSubiect: Re: World Behind My Wall   World Behind My Wall I_icon19Mar 28 Aug 2012, 22:19

Extrem de frumos, e fin ca incerci sa te exprimi asa..si cu timpul o sa vezi ca o sa iesi din starea aceasta..fiecare ce-i drept am avut-o sau o sa o avem intr-un anume moment al vietii..insa e frumos ca reusesti sa-ti transpui sentimentele si sa-i ajuti pe altii indirect sa invete ceva din ele..


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
I'm waiting for your call and I'm ready to take your
six six six in my heart
I'm longing for your touch and I welcome your sweet
six six six in my heart
Sus In jos
Caρρυccιησ ♥
S-Class
S-Class
Caρρυccιησ ♥

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Baia Mare , Maramures, Romania.
acebook acebook : Adria
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3033
Puncte : 3625
Reputatie Reputatie : 332
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, chating, smoking, loving.
Stare de spirit Stare de spirit : Meh.

World Behind My Wall Empty
MesajSubiect: Re: World Behind My Wall   World Behind My Wall I_icon19Mier 29 Aug 2012, 02:49

Vaiiii , pur si simplu ador descrierea sentimentala ce o folosesti in eprimare in love
Doar un mic sfat : Sa nu mai folosesti atat de mult cuvantul suferinta . Intr-un capitol ai scris de cel putin 5 ori :[ . Nu te supara ca-ti pun kiss

Chiar vreau sa stiu cine e ea ... Si eu am o ea [ Bff ` ] in viata mea , dar nu am pierdut-o .. inca .

Stii fiecare cu gusturile lui , insa eu prefer ficurile cu descriere multa si mai rar dialog , ca al tau in love
Ma bucur ca l-am citit , este splendiiid in love

Bibliografie spui ca este ... Off . Viata e o bitch . :| .
Eu clar ma fac psiholog cand voi profesa , ador sa ascult problemele oamenilor , in general viata lor puppy eyes .

Mrr , tot o dau un offtopic rolling on the floor
Deabia astept next-ul deoarece sunt asa de curioasa , ai au stil de scris atata de frumoss in love a hug . Rawwwr. well? awesome right? rolling on the floor

Te rog da-mi PM cand termin capitolul , deabia astept what?lol! .

Te pup kiss
Sus In jos
Skitte
Chūnin
Chūnin
Skitte

Sex : masculin Varsta : 26
Localizare Localizare :
acebook acebook : Bogdan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 819
Puncte : 1112
Reputatie Reputatie : 153
Stare de spirit Stare de spirit : Anything Could Happen

World Behind My Wall Empty
MesajSubiect: Re: World Behind My Wall   World Behind My Wall I_icon19Dum 21 Iul 2013, 17:58

Hi, hi! Am citit primul capitol, abia acum, vai, vai! Imi place cum ai inceput si are o tristete interioara. Avand in vedere ca a fost primul fic, ai inceput foarte bine si ma gandesc ca pana acum ai evoluat. Este frumos si imi place cum ai gandit-o. Next... ceva? abia acum? Stiu, tarziu! Mult noroc si felicitari!


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Continut sponsorizat




World Behind My Wall Empty
MesajSubiect: Re: World Behind My Wall   World Behind My Wall I_icon19

Sus In jos
 

World Behind My Wall

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Creațiile voastre :: Proză și Versuri. Un șirag de perle scrise-