Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Silent Knives - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Silent Knives - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Silent Knives

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Otti
Genin
Genin
Otti

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : This is a Wasteland... (Tulcea)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 272
Puncte : 312
Reputatie Reputatie : 26
Hobby-uri Hobby-uri : I'm Alive
Stare de spirit Stare de spirit : Drowning myself in boredom...

Silent Knives - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Silent Knives   Silent Knives - Pagina 2 I_icon19Joi 05 Iul 2012, 19:59

Oohh..ce dragut este Sasuke oh my god !!!
Oare ei doi vor face un cuplu candva ?? love
Multumesc ca m-ai anuntat si sper sa o mai faci puppy eyes
Imi place continuarea si astept sa vad ce se mai intampla happy2 like michael jackson


...life is only beautiful… because it’s so fleeting, so transient


Silent Knives - Pagina 2 Sasori___Deidara_by_Yue_Iceseal


what’s the point of something that disappears as soon as it’s born? true beauty lies in the things that
last forever, never rotting or fading


                                                                                                                                                        
Sus In jos
http://bastille07.tumblr.com/
Majkela †
Chūnin
Chūnin
Majkela †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In your heart, on your mind, beyond your wishes :X
Nr. mesaje Nr. mesaje : 515
Puncte : 543
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Do you love me because I am beautiful, or am I beautiful because you love me?
Stare de spirit Stare de spirit : Love begins with a smile, grows with a kiss, and ends with a teardrop.

Silent Knives - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Silent Knives   Silent Knives - Pagina 2 I_icon19Joi 05 Iul 2012, 20:28

Hey Hey Hey
Ce intarziata sunt si eu. Am uitat sa trec pe la ficurile importante ;;)
Dragele mele amandoua scrieti extrem de frumos.
Sakura are problema la cap de si-a omorat parinti?
Sau doar s-a saturat de ei think Indrebare intrebatoare.
Sasuke e destept daca nu crede ce spune Sakura.
Adevaru e ca Sakura minte chiar foarte bine, si eu o credeam daca eram in locul ei.
Imi plac mult fazele cu sange rock .
As vrea sa aduceti nextul mai repede pentru ca vreau sa stiu ce se mai intampla kiss

>>> Pupici <<<


.:。✿*゚’゚・You can fall in the water*゚’゚・✿.。.
.:。✿*゚’゚・You can fall off a tree *゚’゚・✿.。.
.:。✿*゚’゚・But the best way to fall *゚’゚・✿.。.
.:。✿*゚’゚・Is to fall in love with me*゚’゚・✿.。.
Silent Knives - Pagina 2 Wi4ojd

.:。✿*゚’゚・You know I love you, You know I care*゚’゚・✿.。.
.:。✿*゚’゚・Whenever you need me, I will be there*゚’゚・✿.。.
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Silent Knives - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Silent Knives   Silent Knives - Pagina 2 I_icon19Vin 06 Iul 2012, 19:44

Buna Andreea!Pai ce pot spune despre ficul tau inafara ca este absolut genial,fara egal,perfect,original si minunat dar cred ca aceste lucruri spun prea putine despre felul in care scri si acesta de asemenea fiind fenomenal.Nimic rau despre ficul tau nu poate fi spus fiindca nu exista.Esti un geniu ce sa m-ai spun?O da doar atat adu nextu il astept cu nerabdare.Te Silent Knives - Pagina 2 208323 .
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Silent Knives - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Silent Knives   Silent Knives - Pagina 2 I_icon19Vin 06 Iul 2012, 21:04

Hei kiss

Inca un capitol minunat, pe care il citesc cu foarte multa placere in love
Trebuie sa spun, Sasuke asta e un baiat destept pentru ca nu a crezut-o, am inceput sa rad la afirmatia lui despre inteligenta fetelor, imi aduce aminte de fratele meu. De fapt, toata discutia lor a fost amuzanta lough
Observ ca distractia a inceput, iar Sakura este o perversa micuta. Abia astept sa vad si restul in love
Spor la scris!
kiss


IF U'RE READING THIS IT'S 2 LATE

YOU SEE NO WHITE INSIDE MY EYES AND IT'S A FUN DAY
Sus In jos
Katherine Pierce
Special Jōnin
Special Jōnin
Katherine Pierce

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În spatele tău!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1626
Puncte : 1840
Reputatie Reputatie : 118
Hobby-uri Hobby-uri : Vorbitul 24/24 h.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cum mă găseşti.

Silent Knives - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Silent Knives   Silent Knives - Pagina 2 I_icon19Sam 07 Iul 2012, 11:27



Buna Fetelor!

Doamne, Sasuke baiat mic si inteligent... Eu in locul lui sigur as fi cazut in plasa. Era prea credibila din punctul meu de vedere.
Acum, sincer, daca este cu adevarat un fic SasuSaku, habar nu am cum o sa dezvolti o relatie intre ei doi, dar sunt foarte curioasa.
Multumesc mult ca m-ai anuntat, sper din tot sufletul sa o faci si in continuare.
Deci, concluzia... Este un capitol foarte frumos, jos palaria, nu am ce comenta. De asemenea, capitole frumoase fac un fic frumos, ceia ce e adevarat.
Eu nu o mai lungesc... Va poopik fetelor si ne vedem la next!

P.S> Scuze intarzierea!

~Black Coffee~


     
 
Silent Knives - Pagina 2 Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo5_250Silent Knives - Pagina 2 Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo4_250

May the wings of the butterfly kiss the sun
And find your shoulder to light on,
To bring you luck, happiness and riches
Today, tomorrow and beyond.





Sus In jos
` Squirrel `
Guardian Ninja
Guardian Ninja
` Squirrel `

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sv, C.M.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2169
Puncte : 2265
Reputatie Reputatie : 72
Hobby-uri Hobby-uri : A lot.
Stare de spirit Stare de spirit : Tired all the time.

Silent Knives - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Silent Knives   Silent Knives - Pagina 2 I_icon19Sam 07 Iul 2012, 23:42

Am sosit și aici! lough
Ca și în celelalte comentarii, am să mă repet și am să îți zic ce capitol frumos ai scris.
Ești plină de idei, după câte văd. well? awesome right?
Asta mă bucură mult, pentru că ador să citesc ceea ce scrii.
Și aici sunt curioasă cum voi decurge lucrurile în continuare, deci... te aștept cu următorul capitol.
Aaaa... îți voi spune aici că nu știu dacă voi putea să comentez și celelalte capitole.
Voi fi plecată pentru 3 săptămâni și nu voi avea internet decât de pe telefon. Dacă vei mai posta capitole în această perioadă fii sigură că le voi citii, de pe telefon, dar nu cred că le voi și comenta. Voi încerca totuși, dar telefonul meu, cam idiot, mai face figuri, deci lough
See ya honey dap !
Sq. dap !


Silent Knives - Pagina 2 Tumblr_mct2debUwJ1r1653do1_500

Make love, not war!
Sus In jos
Aidualc
Chūnin
Chūnin
Aidualc

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 651
Puncte : 849
Reputatie Reputatie : 120
Stare de spirit Stare de spirit : -

Silent Knives - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Silent Knives   Silent Knives - Pagina 2 I_icon19Joi 12 Iul 2012, 22:06

Daca se poate,sa ma anuntati si pe mine cand vine nextul puppy eyes va rog.
Ficul e bestial. Il meeeeega ador. oh my god !!!


Silent Knives - Pagina 2 33101167

“ I've crossed some kind of invisible line. I feel as if I've come to a place I never thought I'd have to come to.
And I don't know how I got here. It's a strange place.
It's a place where a little harmless dreaming and then some sleepy, early-morning talk has led me into considerations of death and annihilation. ”


Sus In jos
Scream.
Special Jōnin
Special Jōnin
Scream.

Sex : feminin Varsta : 25
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1682
Puncte : 1837
Reputatie Reputatie : 103

Silent Knives - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Silent Knives   Silent Knives - Pagina 2 I_icon19Vin 13 Iul 2012, 20:13

Buna. Am venit si eu pe aici sa iti spun ce fic frumos ai. Sakura e foarte diabolica, dar nu-i nimic imi place, pacat ca Sasuke nu cade in vraja ei lough . Ahmm cum de si-a omorat parinti nu stiu. Si de ce mai exact a facut asta? Ca sa vada sange? lough Anyway ma intreb cum o sa reuseasca sa il faca pe Sasuke sa se indragosteasca de ea... Cu greu cred. Si a facut un gest urat sa se dezbrace in fata lui can\'t see !!! . Totusi... Infn. Hai repede cu next sa sunt foarte curioasa ce se va intampla in continuare.

P.S. sa ma anunti si pe mine. kiss
Sus In jos
Jenni
Genin
Genin
Jenni

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ღIn a place where madness is eating on bread ღ
acebook acebook : Roxana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 157
Puncte : 174
Reputatie Reputatie : 13
Stare de spirit Stare de spirit : ♫I forget the pain taking perfect drug called happiness ♫

Silent Knives - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Silent Knives   Silent Knives - Pagina 2 I_icon19Vin 13 Iul 2012, 22:57

Heiii all! happy Ce pot spune? Hmm... think As avea ceva de povestit, insa o las balta. Voi fii scurta: I'm again in game! Pai... am foat plecata mai mult decat as fi sperat, rugand prieteni sa imi intre pe conturile de socializare (uneori), iar acum m-am intors pregatita sa scriu fic-uri. ;;) Sunt datoare cu o groaza de comment-uri, le voi da pe toate, iar daca ratez ceva, certati-ma cu un PM lough Eh, cam atat. Enjoy! kiss




Capitolul 4:

Sakura’s point of view:




Glume, rasete, chicoteli… Asa era in fiecare seara. Fericirea era punctul forte al acestei familii. Dezgustator! O asemanare destul de evidenta cu vechia mea familie. Bolurile cu diferite mancaruri se plimbau pe deasupra mesei de la un membru al familiei la altul, in timp ce eu ma jucam plictisita cu cateva boabe de mazare.

-Sakura, nu ai apetit? ma intreaba pe un ton grijuliu Mikoto.

-Poftim? spun eu tresarind, caci imi intrerupse gandurile. Ah… Nu, doar ca… Probabil sunt doar obosita, am spus schitand un zambet fals in coltul gurii.

-Sunt niste briose cu ciocolata in bucatarie, chiar langa bolul cu carne din care aveam sa va pregatesc micul dejun maine dimineata. Ce zici sa mergi sa le aduci?

Am aprobat din cap, apoi m-am ridicat de la masa si am intrat in bucatarie. M-am indreptat catre cosuletul frumos aranjat cu briose, luandu-l in maini si dand sa revin la masa, insa narile mele au fost invadate de un miros ispititor. M-am intors robitoc, inhaland cu toata puterea. Buzele mele parca simteau gustul sangelui ce se scurgea din carne. M-am apropiat nasul de marginea bolului si am inhalat patimas, sprijinindu-ma cu mainile de blatul maroniu. Ochii mei s-au inchis instinctiv, dupa cateva secunde urmand sa se deschida. Degetul meu aratator se plimba linistit prin lichidul rosu, apoi se ridica usor, intrand in gura. Am supt cu pasiune, conturandu-mi buzele cu degetul dupa.

-Ce faci acolo?

Din nou enervantul ala! Am tresarit la auzul vorbelor sale, dupa m-am intors spre el s l-am privit dezgustata. S-a apropiat de mine, oarecum temator, iar cand a ajuns in fata mea, mi-a luat cu grija cosuletul din mana, mergand cu spatele grijuliu. Zici ca urma sa il omor…

-Esti asa ciudata…

Am ramas cateva minute pentru a intelege ce imi zisese. Doar priveam in gol si ma gandeam… Sunt ciudata? Ce e asa ciudat in faptul ca sangele imi da o satisfactie mai deosebita? Mi-am risipit gandurile, apoi m-am intors la masa. Atatea zambete, atata bucurie… Cand ma vazu, Sasuke isi lasa capul in farfurie.

-Ce a durat atat, scumpo? ma intreba grijului Mikoto.

Doar m-am asezat la locul meu, incepand sa ma balbai. Ce era sa ii spun? Nu reuseam sa zic ceva, buzele mele tremurau.

-S-a oprit sa bea o cana cu lapte…

Vorbele lui dominau linistea din incapere, chiar daca erau spuse cu o oarecare ezitare. Il priveam si zambeam recunoscatoare, iar el imi zambea timid. Asta era dragostea frateasca? Niciodata nu am stiut ce inseamna, eram singura la parinti. Poate ca asta e, insa cum poate fi un sentiment atat de puternic?





I’ve wasted my nights. You turned out the lights. Now I’m paralyzed. Still stuck in that time when we called it love. But even the sun sets in paradise

Silent Knives - Pagina 2 Scaled.php?server=856&filename=55313044555490547874254

If happy ever after did exist. I would still be holding you like this. All those fairytales are full of shit. One more fucking love song, I’ll be sick
Sus In jos
Scream.
Special Jōnin
Special Jōnin
Scream.

Sex : feminin Varsta : 25
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1682
Puncte : 1837
Reputatie Reputatie : 103

Silent Knives - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Silent Knives   Silent Knives - Pagina 2 I_icon19Vin 13 Iul 2012, 23:01

edit:
Buna.
Ma bucur ca ai adus nextul si chiar daca e scurt nu conteaza, e foarte genial. Nu imi vine sa cred ca Sasuke a aparato pe Sakura. De ce a facuto think ? Are un plan diabolic in minte sau ceva de genu asta? Doamne ma omoara suspansul! App cati ani are Sasuke? Ori nu am fost eu atenta ori chiar nu ai mentionat, ma macina inrebarea asta inca de la primele doua capitole...
Moa! Ma mir ca nu au aflat inca nimic de familia Sakurei sau ca nu a batut politia la usa sa o ia pe Sakura la sectie rolling on the floor . Moa ce minte am si eu acuma ma gandesc la raul ei. Adevaru e ca ar fi tragic ficu daca ar intra in inchisoare saracuta puppy eyes . Da poate se aproprie Sasuke mai mult de ea rolling on the floor . Anyway hai ca nu mai vorbesc cu voce scrisa lough .
Ideea este ca eu astept nextul la fel de frumos.

Spor la scris si la idei.




Ultima editare efectuata de catre ғℓυғғץ ғυяяץ ☆ in Vin 13 Iul 2012, 23:19, editata de 1 ori
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Silent Knives - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Silent Knives   Silent Knives - Pagina 2 I_icon19Vin 13 Iul 2012, 23:09

Buna si multumesc de anunt.
Eu am o banuiala, insa prefer sa ma lamuriti voi... Sakura este vampir? think
Adica pofta aceea nebuneasca de sange ma pune pe ganduri.
Capitolul a fost griozav Jenni! good job
Ce dragut din partea lui Sasuke sa ii ia apararea Sakurei.
Sa ne aduceti repede nextul, bafta la tastat si pupici. kiss


Silent Knives - Pagina 2 Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

Silent Knives - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Silent Knives   Silent Knives - Pagina 2 I_icon19Vin 13 Iul 2012, 23:11

Hei hei dap !
Iti multumesc mult pentru PM a hug
Ei bine, mi-a placut capitolul, dar... foarte scurt. Cand s-a terminat vroiam sa citesc in continuare, sa vad ce se va intampla. Descrierea ta este foarte frumoasa, imi place mult. Vreau neaparat sa vad ceea ce se intampla in continuare intre Sasuke si Sakura.
So... spor la scris fetelor si sa ma anuntati in continuare. in love
Kiss & Hug kiss a hug

LexX^^


Silent Knives - Pagina 2 Rwre

Sus In jos
curcubeu in alb si negru
Genin
Genin
curcubeu in alb si negru

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Iasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 201
Puncte : 207
Reputatie Reputatie : 3
Stare de spirit Stare de spirit : happy :)

Silent Knives - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Silent Knives   Silent Knives - Pagina 2 I_icon19Sam 14 Iul 2012, 09:08

Hey! hi! Mersi pentru mesaj thank you
Capitolul a fost scurt dar totusi foarte frumos in love
"Sigur" nu e nimic ciudat la placerea lui Sakura pentru sange yeah
Sasuke a fost dragut ca i-a luat apararea jos palaria in fata
Next repede puppy eyes


Silent Knives - Pagina 2 Tumblr_miag9zEXYS1qm989ao1_500
The world is a filthy place, It's a filthy goddamn horror show. There's so much pain you know? There's so much.
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Silent Knives - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Silent Knives   Silent Knives - Pagina 2 I_icon19Sam 14 Iul 2012, 13:27

Iti multumesc mult ca m-ai anuntat!Capitolul a fost genial si astept cu nerabdare sa vad ce se petrece in urmatorul capitol.Sa ma anuntati si pe mine.Va kiss si a hug .


Silent Knives - Pagina 2 Nsk6



Sus In jos
Otti
Genin
Genin
Otti

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : This is a Wasteland... (Tulcea)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 272
Puncte : 312
Reputatie Reputatie : 26
Hobby-uri Hobby-uri : I'm Alive
Stare de spirit Stare de spirit : Drowning myself in boredom...

Silent Knives - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Silent Knives   Silent Knives - Pagina 2 I_icon19Sam 14 Iul 2012, 14:35

Heeyyy !!
Merci mult de anunt
Hmm..deci Sasuke incepe sa o ajute pe Saku ?
Oare e dragoste frateasca sau dragoste de indragostit
Sunt curioasa sa vad ce se intampla
Pupici si bafta la tastat happy2


...life is only beautiful… because it’s so fleeting, so transient


Silent Knives - Pagina 2 Sasori___Deidara_by_Yue_Iceseal


what’s the point of something that disappears as soon as it’s born? true beauty lies in the things that
last forever, never rotting or fading


                                                                                                                                                        
Sus In jos
http://bastille07.tumblr.com/
Aidualc
Chūnin
Chūnin
Aidualc

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 651
Puncte : 849
Reputatie Reputatie : 120
Stare de spirit Stare de spirit : -

Silent Knives - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Silent Knives   Silent Knives - Pagina 2 I_icon19Sam 14 Iul 2012, 16:45

Mersi pentru mesaj Silent Knives - Pagina 2 78717 Silent Knives - Pagina 2 977748
Foarte tare si acest capitol Silent Knives - Pagina 2 962758 Silent Knives - Pagina 2 2331551792

Good luck -> Cat mai multe idei ! Silent Knives - Pagina 2 544217

PS : imi cer scuze ca las astfel de commentarii, dar eram pe telefon Silent Knives - Pagina 2 307712


Silent Knives - Pagina 2 33101167

“ I've crossed some kind of invisible line. I feel as if I've come to a place I never thought I'd have to come to.
And I don't know how I got here. It's a strange place.
It's a place where a little harmless dreaming and then some sleepy, early-morning talk has led me into considerations of death and annihilation. ”




Ultima editare efectuata de catre The Anonymous in Vin 24 Aug 2012, 16:31, editata de 1 ori
Sus In jos
Milkshake ♥
S-Class
S-Class
Milkshake ♥

Merite deosebite :
Silent Knives - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : New York
acebook acebook : Foloseste "url" , largesti profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3546
Puncte : 4549
Reputatie Reputatie : 702

Silent Knives - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Silent Knives   Silent Knives - Pagina 2 I_icon19Dum 15 Iul 2012, 14:12

Hello! >:D<

Ma simt prost ca n-am comentat capitolul Andreei insa sunt in culmea fericirii ca am vazut ca mai era inca un capitol. =))

Deci stilurile voastre de scris se potrivesc de minune. huh?

Si fic-ul e.. Sakura chiar e ciudata. :))

Sange. Cine stie din ce rasa de lupi face parte. :)) Si discutia dintre Sasuke si Sakura. :))) Moor. =)))

Brioseee cu ciocolata. in love

Gata, gata! :))

Eu abia astept next-ul s va rog sa ma anuntati si pe mine. kiss

Spor la scris. a hug


Once you go black you never go back
Sus In jos
` Squirrel `
Guardian Ninja
Guardian Ninja
` Squirrel `

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sv, C.M.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2169
Puncte : 2265
Reputatie Reputatie : 72
Hobby-uri Hobby-uri : A lot.
Stare de spirit Stare de spirit : Tired all the time.

Silent Knives - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Silent Knives   Silent Knives - Pagina 2 I_icon19Dum 15 Iul 2012, 17:23

Bună dragelor!
Scuzaţi-mi întârzierea, vă rog!
În orice caz, mi-a plăcut foarte mult, probabil ştii deja asta, jenni!
Sakura.. Mna... Ciudatica ca de obicei, nu? : )).
Ce-a apucat-o? : )) ah... Nici nu vreau să mă gândesc, aştept să îmi spuneţi voi.
Mi-a plăcut ultima replică a lui Sasuke... Drăguţ din parte lui, right?
Ehe... Aştept nextul Andreea:>... Sunt sigură că vă fi ceva uimitor, am dreptate?
See ya dragelor!
Sq.


Silent Knives - Pagina 2 Tumblr_mct2debUwJ1r1653do1_500

Make love, not war!
Sus In jos
Katherine Pierce
Special Jōnin
Special Jōnin
Katherine Pierce

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În spatele tău!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1626
Puncte : 1840
Reputatie Reputatie : 118
Hobby-uri Hobby-uri : Vorbitul 24/24 h.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cum mă găseşti.

Silent Knives - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Silent Knives   Silent Knives - Pagina 2 I_icon19Lun 16 Iul 2012, 20:22



Hello, Hello!

Se pare ca din nou sunt ultima, dar nu cea din urma. Un lucru comun pentru mine, nu-i asa?
Pacat ca acest capitol a fost atat de scurt, pentru ca as fi vrut sa mai savurez inca putin placutele randuri pe care le citeam.
Oare Sakura incepe sa se indragosteasca de Sasuke? Hmm... Aceasta intrebare ma bantuie de cand am terminat de citit capitolul!
Multumesc mult ca m-ai anuntat, sper sa o faceti si in continuare, fetelor!
Abia astept next-uletzul, care sper sa vina curand.

Va poopik dulke,
~Black Coffee~


     
 
Silent Knives - Pagina 2 Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo5_250Silent Knives - Pagina 2 Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo4_250

May the wings of the butterfly kiss the sun
And find your shoulder to light on,
To bring you luck, happiness and riches
Today, tomorrow and beyond.





Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Silent Knives - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Silent Knives   Silent Knives - Pagina 2 I_icon19Joi 19 Iul 2012, 13:47




Buna iubire!

Iar am ajuns tarziu....

Dar nici o data ultima!

Capitolul a fost superb..

Desi cam scurt..

Ma rog ai putea sa aiba o mie de randuri tot nu mi-ar ajunge...

Sasuke isi schimba atitudinea?

Adica a fost dragut sa o scoata pe Saku din incurcatura...

Are si el dreptate ...

Sakura este putin ciudata...

Sakurei nu-i place iubirea, afectiunea, bucuria?

Ciudat...

Briose?

Pe deasupra cu ciocolata?

Da-mi si mie!

Vreau si eu!

Si vreau sa imi rasppunda cineva la intrebare...

Daca nu va deranjaza...

Cati ani are Saku?

Sau tineti secret?

Astept next

Va pup dolshe

Si sper sa ma anuntati de next







Silent Knives - Pagina 2 Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
.Chris..
Genin
Genin
.Chris..

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj
Nr. mesaje Nr. mesaje : 270
Puncte : 286
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Muuulteee<3<3
Stare de spirit Stare de spirit : Schimbatoare si pretentioasa

Silent Knives - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Silent Knives   Silent Knives - Pagina 2 I_icon19Dum 05 Aug 2012, 23:57

Bunaa! Iar am intarziat cu comentariul. Ei nah, ce sa-i faci daca sunt cam lenesa in ultima vreme? Totusi, va rog sa-mi iertati intarzierea. happy2

Asaa... Capitol destul de scurt Jenni. Vroiam mai mult, dar a fost interesant, oricum. Desi, nu ar fi stricat daca mai puneai inca 2 paragrafe. Sper ca next-ul sa fie mai lungut pentru ca ma tii in suspans doar cu atat. Vreau mai mult! rock
Ok, chiar daca a fost scurt, m-am convins ca Sakura e de-a dreptul nebuna-de-legat! Adica serios, cui nu i-ar placea o asemenea familie? Eu sincer, daca as avea o asemenea familie(nu ca nu am, doar ca nu tot timpul zambim si radem) m-as bucura in fiecare secunda. Si pe de alta parte, e o psihopata! Cum naiba sa-ti placa gustul sangelui si carnea sa te atraga? Chiar ca trebuie sa fii o psihopata nebuna pentru asta!
Si cu dragostea frateasca ce-i? Adica Sasuke de ce i-a luat apararea? Pana la urma si el o considera o ciudata. Poate vrea sa se inteleaga bine cu ea, desi ma indoiesc.
Totusi, sunt curioasa daca cei doi cand vor creste vor ajunge indragostiti, si daca o vor face, cum se va intampla toata chestia. Probabil, el va trebui sa-i accepte Sakurei "ciudatenia" si sa treaca peste asta impreuna.

Astept nextul si anuntat-ma, daca se poate, atunci cand il postati.

Spor la scris si multa inspiratie fetelor!

Love ya'! a hug
Sus In jos
Jenni
Genin
Genin
Jenni

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ღIn a place where madness is eating on bread ღ
acebook acebook : Roxana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 157
Puncte : 174
Reputatie Reputatie : 13
Stare de spirit Stare de spirit : ♫I forget the pain taking perfect drug called happiness ♫

Silent Knives - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Silent Knives   Silent Knives - Pagina 2 I_icon19Joi 06 Sept 2012, 23:18

Deci dragelor! happy In primul rand, as vrea sa spun ca acest capitol ii este dedicat in totalitate Andreei in love Nu am mai facut dedicatii pana acum (la capitole), insa cu ocazia zilei ei de nastere.... La multi ani, sweetheart! a hug Trebuie sa imi cer scuze fata de voi, fata de ea mai ales... puppy eyes Insa incepe in curand scoala, iar eu inca nu mi-am inceput plictisitoarele alea de lecturi... Daca ar fi la fel de incitante precum aceste ficuri, le-as reface de mii de ori ;;) Plus de asta, am avut maaari probleme cu netul, fir-ar el! Contul de facebook este in mainile unei prietene din aceasta cauza, mai bine zis era... Nu voi fii prea activa si imi cer scuze pentru intarziere si pentru faptul ca nu i-am cerut parerea Andreei despre acest capitol... ingrijorat

Acum ca am spus ce aveam de spus, as vrea sa va raspund si la ultimele intrebari de la capitolul 4 incoace, so...



@Scream. (intrebarea asta va macina de ceva vreme ;;) ): Ultima data cand am vorbit cu Andreea despre asta, Sakura avea 15, iar Sasuke 13... Daca vom schimba ceva pe parcurs vom mentiona in fic. Apoi, cu faza cu parintii ei... M-am gandit si eu la asta, vo face ceva pe parcurs, gasim noi, insa acum avem alte chestii mai importante de scris well? awesome right?

@Angelus sine alas: Pofta nebuneasca de sange a Sakurei nu are legatura cu faptul ca ar fi vampir, sau posedata... Veti afla pe parcurs, insa nu e ceva "supranatural" happy

@curcubeu in alb si negru: E ceva ciudat la placerea ei pentru sange, insa nu are legatura cu mai-stiu-eu-ce... Cum am scris mai sus rusinos

@Black Zozoo: Daca te-am lasat in ceata in privinta celor doi la capitolul anterior... Ma intreb ce vei spune dupa acesta lough Iti spun doar ca obsesia si dragostea nu sunt atat de departe una de cealalta... Insa va trebui sa descoperiti pe parcurs kiss

@Niki~Piki~Riki: Nu e un secret varsta lor... Am lamurit mai sus a hug

@.Chris..: Pe mai multe persoane v-a derutat capitolul anterior... In acest capitol, fara a-mi da seama, am mentionat ceva de dragostea frateasca, iar daca veti fi atenti, la inceput veti intelege... apoi va voi baga fara sa vreau in ceata... din nou ;;)


Enjoy a hug !






Capitolul 5:



Sasuke’s point of view:



-Si de ce nu pot veni cu voi? intreb vizibil deranjat de faptul ca aveau sa ma lase singur cu ea in casa.

-Puiule, am mai discutat despre asta, imi spune mama dandu-si ochii peste cap. Se apleaca la nivelul meu, mangaindu-mi obrazul, apoi continua: Eu si tatal tau avem nevoie de momentele noastre de intimitate, iar in seara asta le vom petrece din plin, doar eu si el, fara copii, imi spune uitandu-se jucaus la mine.

Imi las privirea in jos oftand bosumfat. Indepartandu-ma de mama, imi intrept privirea spre tata, care tocmai ce coboara scarile, caci merse sa ii dee vestea Sakurei. Acesta zambeste multumit si parca luminandu-ma, ma intorc spre mama incercandu-mi din nou norocul.

-Kiba spunea ceva de un nou joc video, as putea sa…

-Si sa o lasi pe Sakura singura? mi-o taie mama, oftand. Uite, Sasuke…-incepe a vorbi aceasta, abordand aceeasi pozitie ca mai devreme.

Suparat fiind, ii intorc spatele si inganand un “scuteste-ma” o tulesc in camera mea, trantindu-ma pe burta in patul moale. Peste nici sfert de ora, aud o usa trantindu-se, nu inainte de un anunt cum ca ei pleaca. Ma intorc pe spate din pozitia initiala, punandu-mi mainiile in cap. Ma tot intrebam ce am facut sa merit asta? Il aveam deja pe Itachi drept frate, chiar daca el a plecat in urma cu cativa ani de acasa. Mereu a fost un exemplu pentru mine, de aceea si eu astept cu nerabdare sa cresc atat de mare incat sa plec si sa scap de nebuna aia. A trecut ceva timp de cand e la noi si nu exista zi in care sa nu ma intreb daca nu mai pleaca; desi, stiu cu desavarsire ca nu se va intampla. In ultima vreme am ajuns sa fiu dadaca ei. Oriunde merge, Sasuke dupa ea. Oriunde merg, Sasuke cu ea. Satul de atata dadacit si profitand de oportunitate, ma bate gandul sa imi chem prietenii si sa dam o tura cu skate-ul prin parc. Ma imbrac, dupa care ies din camera cu gandul de a o anunta pe Miss Dadacita ce intentii am, sperand ca ai mei nu vor afla nimic de la ea, oricum imi era datoare.

In fata usii ei, ma opresc. Imi era frica sa intru, acum ca stiu ce apucaturi are, daca imi va suge sangele? Oh, Dumnezeule! Am vrut sa plec, insa mi-am dat seama cat de penibil aratam si m-am intors sa deschid usa. Am intrat, vazand ca ea statea cu spatele la mine, intinsa pe o parte in pat. Am tusit cu subinteles, ea ducandu-si automat mana la ochi, probabil stergandu-i. Cu pasi calculati, m-am apropiat de ea, care incepea sa se agite. Cand mana mea i-a atins umarul, s-a ridicat dintr-o data, foarte speriata. Plangea.

O priveam ingrijorat, mangaindu-i fara a-mi da seama umarul. Privirea i se muta numaidecat pe acesta, iar in secunda doi, imi sari in brate, udandu-mi tricoul alb. Instinctiv, mi-am mutat mainile in jurul ei, masandu-i spatele. Imi parea rau ca plange, nu am mi vazut-o niciodata asa. Mereu parea o psihopata, scapata de la spitalul noua, insa asta nu m-a impiedicat sa o consolez. Am invatat de la fratele meu cat de mult trebuie sa se sustina fratii intre ei, si chiar daca ceva mi se pare ciudat la ea –atat de ciudat incat sa ma sperie-, fratele ramane frate.

I-am ridicat fata cu o mana, obligand-o sa ma priveasca. Nu accepta la inceput, insa dupa un timp lasa garda jos. Ochii ii erau atat de rosii, de tristi.

-Ce se intampla? am spus eu aproape soptit.

Se ridica repede din bratele mele, frecandu-si cu palmele bratele sau tinandu-le strans. Se plimba dintr-o parte in alta a camerei, numai cat sa fie cu spatele la mine.

-Esti atat de norocos! spuse printre gafaieli. Parintii tai te iubesc si nu te-ar lasa niciodata singur… pe cand ai mei, m-au parasit cat de repede au putut.

Priveam in pamant la spusele ei, gandindu-ma cata dreptate avea. Mereu i-am pretuit, mereu o voi face, chiar daca mai avem disputele noastre. M-am ridicat si eu, luand-o in brate de la spate. Era bine, cald; iar ce era cel mai ciudat era faptul ca nu as fi crezut sa fie vreodata asa, dat fiind inima ei rece. Exceptand varsta, nu eram cu mult mai scund decat era, doar cativa centimetri. Imi stranse cu putere bratele in mainile ei reci, lasandu-si lacrimile sa se prelinga usor. Incetul cu incetul, ne-am indepartat unul de celalalt, insa doar cat ea sa se intoarca cu fata spre mine.

Se uita intr-un mod ciudat la chipul meu, examinandu-l parca, pana cand se opri pe buze. Isi muta palmele fine pe obrajii mei infierbantati. Faptul ca varful degetelor sale se plimbau alene pe pometii mei imi dadeau fiori prin tot corpul. Isi misca alene capul, cautand parca un unghi mai potrivit, apropiindu-se totodata. Fara sa realizez, ma apropiam si eu. Mainile mele imi alunecasera de mult pe langa corp, iar acum parca erau paralizate. Intr-un moment de neatentie, ochii mi s-au inchis, apoi un sentiment ciudat imi invada tot corpul. Buzele sale moi le framantau pe ale mele, gustau parca dintr-o prajitura. Ce ar trebui sa fac? Mi-am deschis ochii brusc, indepartand-o destul de brutal de langa mine si iesind precum o tornada din camera. Am trantind usa camerei mele in urma, lasandu-ma sa alunec pe suprafata ei. Instinctiv, degetele mele s-au asezat peste buze, conturandu-le de la stanga la dreapta, la fel cum facuse ea cu ele mai devreme.

Inima imi batea atat de tare, iar in capul meu era o harababura totala! Doamne, tocmai am avut primul sarut…


I’ve wasted my nights. You turned out the lights. Now I’m paralyzed. Still stuck in that time when we called it love. But even the sun sets in paradise

Silent Knives - Pagina 2 Scaled.php?server=856&filename=55313044555490547874254

If happy ever after did exist. I would still be holding you like this. All those fairytales are full of shit. One more fucking love song, I’ll be sick
Sus In jos
Scream.
Special Jōnin
Special Jōnin
Scream.

Sex : feminin Varsta : 25
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1682
Puncte : 1837
Reputatie Reputatie : 103

Silent Knives - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Silent Knives   Silent Knives - Pagina 2 I_icon19Joi 06 Sept 2012, 23:54

Edit: Hallou. Woa, nextul. Tu sti cat am asteptat dupa el:))? Ma rog.
Am ramas gen wow, chiar s-au sarutat. Mai uimit cu descrierea ta, ma omoara! Deci ficul asa e perfect, amandoua va completati =p~. Anyway. A fost mult prea tare capitolul, si amuzant, desi nu cred ca trebuia sa fie. Asa, ma bucur ca ai lamurit faza cu varsta... Eram in ceata complet. Primul sarut=))). Doamne!!! Cam naspa sa ai primul sarut cu "sora" ta. Si totusi, e mai inalt ca ea?:))) Ce tare! Si eu vreau un frate mai mare:-?
Ma rog. Am incheiat aici. Succes fetele:*


Sus In jos
Aidualc
Chūnin
Chūnin
Aidualc

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 651
Puncte : 849
Reputatie Reputatie : 120
Stare de spirit Stare de spirit : -

Silent Knives - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Silent Knives   Silent Knives - Pagina 2 I_icon19Vin 07 Sept 2012, 00:34

Hello. Silent Knives - Pagina 2 78717

Am dat din intamplare click fix pe fic-ul asta si am observat ca ai postat nextul Silent Knives - Pagina 2 947835
So.. cum a zis si @Scream, m`ai uimit cu descrierea. Mi`a placut super mult.
Deabia astept urmatorul capitol, scris de Andreea. Silent Knives - Pagina 2 78717

Chiar ma gandeam cand va aparea nextul si la fic`ul asta superbb. Se pare ca am avut noroc Silent Knives - Pagina 2 947835

Succes in continuare, fetelor. Silent Knives - Pagina 2 78717
Sper sa ma anuntati si pe mine, please.


Silent Knives - Pagina 2 33101167

“ I've crossed some kind of invisible line. I feel as if I've come to a place I never thought I'd have to come to.
And I don't know how I got here. It's a strange place.
It's a place where a little harmless dreaming and then some sleepy, early-morning talk has led me into considerations of death and annihilation. ”


Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Silent Knives - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Silent Knives   Silent Knives - Pagina 2 I_icon19Vin 07 Sept 2012, 15:10

Vai, vai, vai huh?
Un capitol excelent
MiraExtraFrumExtravagant de minunat
Nu stiu ce sa zic...
Descrierea ta ma lasa masca de fiercare data
O iubesc...
Si pe tine te iubesc...
Mersi ca mai lamurit in legatura cu varsta celor doi...
Sakura este clar nebuna....
Dupa ce isi omoara...
Eu cred ca are probleme....
Astept next
Va pup dolshe
Si...
Cam atat ;;)


Silent Knives - Pagina 2 Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Silent Knives - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Silent Knives   Silent Knives - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Silent Knives

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-