Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Letters to Cleo Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Letters to Cleo Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Letters to Cleo

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Avada Kedavra
Jōnin
Jōnin
Avada Kedavra

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In coltul intunecat al propriei minti...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1080
Puncte : 1250
Reputatie Reputatie : 84
Stare de spirit Stare de spirit : Neutra

Letters to Cleo Empty
MesajSubiect: Letters to Cleo   Letters to Cleo I_icon19Mar 03 Iul 2012, 20:10

Letters to Cleo


Capitolul 1

Se uita pe tavanul alb. Isi fixase un punct invizibil si il tintuia cu privirea. Pe fereastra deschisa intrau nepoftite gramezi de sunete. Se alergau unele pe altele, izbindu-se violent! Se ridica lenes din pat si inchise fereastra. Din bucatarie se simtea un miros cald, imbietor de cafea. Imbraca halatul ce ii acoperea trupul si i-l proteja de racoarea diminetii. Si intr-adevar ibricul cu cafea se odihnea pe aragaz. Se aproprie, lua o cana din dulap si isi turna lichidul revigorant. Nu mai avusese zahar, asa ca butura avea un gust amarui! Tamplele ii zvacneau si capul o durea, si-l rezema de fereastra. Totul i se parea neverosimil! Cerul era parca mult prea albastru, precum o lacrima, iar palcurile de oameni ce se prelingeau pe trotuar o agitau. Avea sentimentul obositor ca este urmarita. Ca niste ochii iscoditori ii analizeaza din departare fiecare miscare si rad amuzati de greselile copilaresti pe care le facea.

Telefonul ii suna insistent! Pe ecranul mic, dreptunghiular scria cu litere inclinate " Dominic" . Ridica clapeta si ii raspunse somnoroasa.
- Cleo, ai gasit cafeaua? Sper ca era inca fierbinte! Te-am sunat sa te anunt ca nu voi veni asta seara acasa. O afacere importanta! Imi pare tare rau, iubito!
Mai lua o inghititura in timp ce asculta scuzele barbatului. Si-l si imagina chinuindu-se din pricina acestei intamplari. Dupa ce termina convorbirea lua telefonul si si-l arunca pe masuta joasa, de sticla. Deschise fereastra si scoase capul afara. Mirosul proaspat, de lamai ii parfuma incaperea. Lua o tigare din pachetul alb rosu, si o aduse catre buze. O aprinse si trase cu putere! Fulgii albi de zapada cadeau parca vrand sa stinga focul ce mocnea, dar fumul inecacios ii parjolea, ii topea inainte de a isi duce planul la bun sfarsit!

Dupa ce termina de fumat sa duse in dormitor. Pe noptiera se afla o imagine inramata. Se uita atenta la ea. Umerii mult prea mici erau acoperiti de un val albicios. Rochia lunga i se parea gretoasa! Langa ea se afla un barbat inalt, zvelt. Costumul alb ii venea perfect, iar papionul negru spanzura lejer gulerul camasii. Intoarse cu fata in jos poza. Pe degetul ei sclipea mica piatra de pe inelul de logodna. Il dadu si pe acesta jos si il aseza langa fotografie.

Dupa ce se imbraca lejer se duse sa verifice posta. In cutia postala se aflau cateva plicuri albe. Lua teancul de hartii si se inapoie in casa. Pe drum le cerceta vag. Erau numai facturi, o vedere de Isobel, si o scrisoare un pic cam ciudata care ii atrasese atentia. Ridica plicul alb fara nici-o inscriptie pe el. Locul de timbru era gol. Cand ajunse in sufragerie lua de pe masuta mica cutitasul de argint si desfacu scrisoarea. Din plic ateriza pe jos o bucata de hartie. Pe ea era scris neglijet, iar pete de cerneala violeta se gaseau in josul biletului. Mesajul era aproape inteligibil, isi miji ochii!
" 10 57/ Jonathan Ghilmore/ Central Park."
Se cutremura! I se parea ca totul este un delir. Ca i se acoperisera ochii cu lentile distorsionante si vede lumea intr-un alt mod, unul gresit, ca vede in oameni balauri cu mai multe fete. Isi scutura capul incercand sa alunge gandurile negre. Se uita instinctiv la ceas. Era 11:04. Rasufla usurata. Se
asteptase la un dezastru! La o apocalipsa abstracta care ar fi afectat-o doar pe ea! Prostii! isi spuse.
Arunca biletul in semineu si il privi cum arde. Se ridica din fotoliu si se duse spre usa de la
intrare. Isi lua din cuier haina, se imbraca si iesi afara. Voia sa simta aerul rece, sa se simta reala!

Ajunse la o cafenea. Intra si dadu o comanda. Era lihnita! Tot acest incident straniu ii ocupase prea mult mintea. In fata ei era un televizor. Se difuzau stirile. Privi fara prea multa atentie. Sunetele din jur se asemanau in urechile ei cu un zumzanit enervant si nimic mai mult. Totusi cand buzele crainicului pronuntara cuvantul crima, tresari.
" Astazi la ora 10:57, a fost gasit cadavrul unui barbat in jur de 46 de ani. Cauza morti lui este una dubioasa si politistii presupun ca a fost o crima! Faptasul este inca in libertate!"
Doar o coincidenta isi spuse, doar atat! incerca sa isi repete de mai multe ori. Din pacate autosugestia nu avea efect asupra ei. Se ridica de la masa violent, si iesi afara! Alerga pe alea pustie. Vantul ii ravasise parul si ii biciuia obraji palizi. Fulgii de nea ii incetosau privirea. Se lovi de un corp rece masiv. Voia sa urle, sa il intrebe daca el a fost, daca el este faptasul. Sentimentele de angoasa pusesera stapanire pe ea! Se simtea intr-un film horror de prost gust!



Stiu ca primul capitol este un pic cam scurt, da promit ca o sa ma revansez. Sper ca v-a placut inceputul. Astept parerile si criticile voastre. V-am pupacit dulce! kiss
Requiem`


Ultima editare efectuata de catre Requiem in Sam 14 Iul 2012, 14:19, editata de 1 ori
Sus In jos
.Chris..
Genin
Genin
.Chris..

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj
Nr. mesaje Nr. mesaje : 270
Puncte : 286
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Muuulteee<3<3
Stare de spirit Stare de spirit : Schimbatoare si pretentioasa

Letters to Cleo Empty
MesajSubiect: Re: Letters to Cleo   Letters to Cleo I_icon19Joi 05 Iul 2012, 13:30

Buna scumpo! Iti multumesc tare mult pentru anunt! Ma bucur sa citesc inca unul din ficurile tale si chiar daca nu e sasusaku, mi se pare interesant! in love

Titlul mi se pare ca este foarte sugestiv si inspirat, fiind intr-o legatura armonioasa cu textul chiar din primul capitol se pare. Imi place la nebunie titlul!
Idee...Hmm. Nu am mai vazut asa ceva si ma bucur ca nu esti una din persoanele care repeta unele idei si schimba doar putin continutul. Despre idee o sa-mi fac mai multe pareri dupa ce vad urmatoarele capitole. Sunt sigura ca va iesi un fic minunat! Abea astept continuarea! ;;)

So, cam atat am avut de spus...Este un inceput foarte promitator. Ai talent, nu gluma! Te rog sa ma anunti cand postezi nextul! As fi tare bucuroasa sa-ti citesc creatia!

Spor la scris si multa inspiratie!

Love ya'! a hug
Sus In jos
Katya
Academy Student
Academy Student
Katya

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : In my world :X
Nr. mesaje Nr. mesaje : 11
Puncte : 13
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : I ♡ K-pop, I ♡ rock... Music is an art, is a life ....
Stare de spirit Stare de spirit : Nu conteaza atata timp cat sunt in viata.

Letters to Cleo Empty
MesajSubiect: Re: Letters to Cleo   Letters to Cleo I_icon19Joi 05 Iul 2012, 16:16

Nu conteaza ca e primul capitol, nu conteaza ca e scurt, pe mine m-a fermecat, asa ca astept next-ul. Sper sa ma anunti si pe mine.
Sus In jos
Majkela †
Chūnin
Chūnin
Majkela †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In your heart, on your mind, beyond your wishes :X
Nr. mesaje Nr. mesaje : 515
Puncte : 543
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Do you love me because I am beautiful, or am I beautiful because you love me?
Stare de spirit Stare de spirit : Love begins with a smile, grows with a kiss, and ends with a teardrop.

Letters to Cleo Empty
MesajSubiect: Re: Letters to Cleo   Letters to Cleo I_icon19Joi 12 Iul 2012, 13:54

Buna. Este foarte frumos. In sfarsit un fic nou si frumos. Nu conteaza ca este scurt, este bun si asta conteaza. Imi place ca ideea pare a fi originala, dar eu nu prea am citit multe ficuri pe aici asa ca nu prea stiu ce sa zic. Mie oricum imi place deci nu conteaza original ne original. Eu astept sa aduci nextul si sper sa fie in vitorul apropriat. Te pup kiss

Majkela ;;)
Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

Letters to Cleo Empty
MesajSubiect: Re: Letters to Cleo   Letters to Cleo I_icon19Sam 14 Iul 2012, 15:53

waaaaaaaaLetters to Cleo 384738 mercik ca mi-ai zis de ficul tau cel nou si scuze ca ajung asa tarziu, am fost plecata in vacanta.imi place foarte mult cum ai inceput si cum ai descris intr-un mod monoton si elegant dimineata unei tinere logodite....Barbatul de la telefon se pare ca tine mult la ea daca ii parea asa de rau ca nu va putea veni in seata aceasta la ea, si e foarte dragut cum dintr-o dimineata linistita o scrisoare a facut-o sa se gandeasca la lucruri rele, si ma intreb cine i le-a trimis si cine este cel de care s-a lovit...hmm...te astept cu nextul si te rog sa ma anunti daca binevoiesti cand il pui!te-am pupacit si spor la scris!
Sus In jos
Milkshake ♥
S-Class
S-Class
Milkshake ♥

Merite deosebite :
Letters to Cleo J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : New York
acebook acebook : Foloseste "url" , largesti profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3546
Puncte : 4549
Reputatie Reputatie : 702

Letters to Cleo Empty
MesajSubiect: Re: Letters to Cleo   Letters to Cleo I_icon19Dum 15 Iul 2012, 14:30

Hey. a hug

Multumesc mult ca m-ai anuntat si scuze ca a durat atat. kiss

Titlu - Genial. Foarte frumos si chiar ma atrage. :x
Idee - Mi se pare originala si nu stiu de ce dar am impresia ca te-ai inspirat dintr-o carte, poveste sau vreun alt fic. MA rog, e doar o parere. :))
Descriere - Foarte frumoasa. Imi aduc aminte ca am citit primul tau fic si ma tot chinuiam sa-ti spun sa descrii cat mai mult. Ei bine a dat roade pentru ca acum descrii extraordinar.

Chestiile acestea am vrut sa le punctez. Apoi imi place foarte mult faptul ca ai un vocabul rumos si bogat, imi place cum te joci cu cuvintele si mi se pare ca stilul tau de scris este unul greoi, plastic si e destul de interesant de citit. Felicitari. :)

Acum astept cu nerabdare next-ul si te rog sa ma anunti si pe mine. kiss in love

See ya. xx
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Letters to Cleo J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Letters to Cleo Empty
MesajSubiect: Re: Letters to Cleo   Letters to Cleo I_icon19Mar 04 Sept 2012, 20:09

Fan Fic blocat pentru inactivitate.

Ultimul/singurlui post al autoarei dateaza din 3 Iulie.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Continut sponsorizat




Letters to Cleo Empty
MesajSubiect: Re: Letters to Cleo   Letters to Cleo I_icon19

Sus In jos
 

Letters to Cleo

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri originale :: Fan Fic-uri originale blocate-