Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Iubire de catifea [SasuSaku] Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Iubire de catifea [SasuSaku] Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Iubire de catifea [SasuSaku]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Deddy<3
Genin
Genin
Deddy<3

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 86
Puncte : 93
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Sa Dansez si Sa Desenez
Stare de spirit Stare de spirit : Vesela

Iubire de catifea [SasuSaku] Empty
MesajSubiect: Iubire de catifea [SasuSaku]   Iubire de catifea [SasuSaku] I_icon19Sam 07 Iul 2012, 21:55

Hello kiss ...am decis sa fac alt fic deoarece celalalt este blocat si nu stiu cand va fi deblocat ... happy2 Va fi tot SasuSaku :D ... Bun ... deci Lectura Placuta !!!!! dance2

Capitolul 1 : Un nou inceput pentru toata lumea

Sakura: Hei !! Ce faceti ,dragilor ? Numele meu este Sakura Haruno si am saisprezece ani si sunt in clasa a X-a. Am parul de culoarea florilor de cires ,lung pana la talie si ochii sunt de culoarea celor mai pretioase smaralde. Eu locuiesc in Konoha singura deoarece parintii mei sunt in Londra si se ocupa cu o casa de moda a familiei ,"Haruno Style " (alta idee chiar nu mi-a venit happy2 can\'t see !!! ) .In acest moment stau in camera si ma hotarasc cu ce sa ma imbrac. Sper ca un dus ma va ajuta .Aaaaa!! Gata ! Ma imbrac cu niste blugi stramti si verzi ,un maiou negru pe care scrie "Tweety" si un bolerou tot verde. In picioare imi aleg o pereche de UGG-uri negre si asta e. Pe cap imi pun o bentita o bentita verde,separand astfel bretonul de restul parului. Imi iau geanta mea unde imi pun cateva carti si caiete si plec spre scoala. Afara este o vreme minunata. Soarele ne trimite razele sale, incalzindu-ne. Adancita in ganduri nu am observat ca am ajuns deja la scoala. Prietenii mei ma saluta si eu la randul meu le zambesc . Cei ce fac parte din grup sunt :Hinata ,cea mai buna prietena a mea, Naruto, Temari ,Kiba, Tenten ,Neji si altii ,ma rog .Cu totii mergem in clase si ne asezam in banci cine cu cine vrea ,deoarece este prima zi de scoala. Eu stateam cu Hinata. Deodata pe usa isi face aparitia profesoara si in acelasi timp diriginta noastra Kurenai. Aceasta are parul lung si brunet ,putin ondulat la varfuri. Dupa ea intra si ...
- Sss-Sasuke ? spun eu balbaindu-ma . Da, corect, acesta este Sasuke. Mai exact ,Sasuke Uchiha si este fostul meu prieten cel mai bun. Ne cunosteam din copilarie si eram indragostita de el, dar nu am avut niciodata curajul sa ii marturisesc. Sasuke este un baiat cu ochii negri si abisali si parul negru cu reflexii albastre . Eram cei mai buni prieteni ,iar atunci cand am plecat din Londra a fost foarte greu pentru el sa accepte. Sa va spun cum s-a intamplat :

~FlashBack~
Ma indreptam cu pasi marunti spre locul de joaca unde i-am spus lui Sasuke sa ne intalnim pentru a-i spune ceva foarte important. El ma astepta acolo fericit si gata de joaca, dar, deodata imi vede chipul mahnit si devine si el trist. Probabil stia ca ce ii voi spune, nu va fi de bine.
- Sasuke....spun eu cu o voce stinsa. Eu voi pleca in Konoha . Termin de spus si firisoare transparente mi se rostogolesc pe obrajii mei fini. Sasuke ,saracul era asa de trist si imi spune doar ca nu va mai vorbi cu mine niciodata apoi o ia la fuga. Eu imi petrec inca o ora acolo plangand .
~End of FlashBack~

Sasuke se uita la mine surprins dar isi schimba repede expresia fetei. Profesoara il roaga sa se prezinte.
- Mdea ... Buna, sunt Sasuke Uchiha si am saptesprezece ani. Dupa cum vedeti ma plictisiti .Ce imi place este sa cant. Cam atat despre mine. spuse el cu jumatate de gura, uitandu-se incontinu la mine .
- Bine Sasuke. Te poti aseza acum cu Sakura, avand in vedere ca va cunoasteti. El da afirmativ din cap si se indrepta spre mine. Cu fiecare pas ce-l facea inima imi batea tot mai tare. Se aseaza langa mine si incepe sa fie atent la ore .Cum poate fi asa de natarau sa nu ma bage in seama ? Va vine sau nu sa credeti dar eu inca il iubesc.
- Hei Sasuke . Ce ai mai facut ? il intreb eu sperand sa nu fie indiferent si cu mine.
- Nu am mai putut de bine. Si in plus, de ce ti-ar pasa tie ?...Acum lasa-ma in pace. spune el rece.
- De ce imi pasa ? Poate pentru ca imi esti drag, de aceea imi pasa. incep eu sa strig la el, uitand ca avem inca ora . Nu imi pasa.Mi-am luat geanta si am plecat din clasa, dar nu inainte de a-i cere permisiunea dirigintei de a ma scuti ora aceasta. Cu greu mi-o da si imi atrage atentia sa nu mai tip data viitoare. Inainte de a iesi din clasa ,arunc o privire catre banca mea si il vad pe Sasuke cu gura cascata de la vorbele ce i le-am spus. Ies nervoasa si ma duc afara pe banca unde dau drumul lacrimilor. Ma potolesc si imi scot un caiet unde am scrise niste cantece compuse de mine. Incep sa cant si nu imi dau seama ca s-a sunat de pauza si ca Sasuke sta in spatele meu ascultand tot ceea ce cant. Parea fermecat de vocea mea. Ma opresc si incep sa mai scriu ceva la acel cantec. Imediat ce am terminat incep sa cant din nou .

Ochii tai ma poarta unde vor doar ei
Ma-nalta printre vise, povesti nescrise
Printre amintiri
Vocea ta ma poarta unde vrea doar ea
Ma duce langa tine sa uit de mine
Cand te strang la piept.

Port in suflet un mister
N-am sa mai plang
Si-am sa renunt sa sper
C-am sa te uit vreodat’
Oare cine-i vinovat

Nu mai stiu daca traiesc
Si daca da, tot pe tine te iubesc
Si-am sa renunt la tot
Fara tine nu mai pot.


Ochii tai ma poarta unde vor doar ei
Ma-nalta printre vise, povesti nescrise
Printre amintiri
Vocea ta ma poarta unde vrea doar ea
Ma duce langa tine sa uit de mine
Cand te strang la piept.

Nici un vis nu mi-e de-ajuns
Sa mi te-aduca aici
Inca o secunda-n plus
Sa pot sa-ti spun ce simt
Dar visele mele, doar mint..

Te-astept in cerul cel dintai
Sa nu ma uiti
Sa nu spui nimanui ca pot sa zbor mai sus
Unde tristetea n-a ajuns

Ochii tai ma poarta unde vor doar ei
Ma-nalta printre vise, povesti nescrise
Printre amintiri
Vocea ta ma poarta unde vrea doar ea
Ma duce langa tine sa uit de mine
Cand te strang la pïept. ( Paula Seling - Ochii Tai )

- Ce tot fac aici ?De parca i-ar pasa de mine vreodata ... Uau ,am inceput sa vorbesc singura. Ma ridic si plec fara sa il observ pe Sasuke si intru in clasa. Peste cateva minute vine si el care parea destul de ganditor si mirat. Numai el stie ce este in mintea lui. Orele decurg destul de repede iar acum este vremea de a merge acasa. In cel putin zece minute ajung si ma duc sa fac un dus. Ma apuc de teme care nu sunt multe si ma imbrac in pijamalele mele cu ursulti .Aceastea sunt formate dintr-o pereche de pantaloni trei sferturi roz pe care este desenat un ursulet pe piciorul stang si un maiou de aceeasi culoare care are tot un ursulet. Ma bag in pat adormind cu gandul la Sasuke. Oare ii va placea de mine ?

Buun...cam atat azi happy2 ...Sper ca v-a placut si astept critici si pareri :) ... Va pup dulcik de tot kiss <3
Sus In jos
iPrieten?
Jōnin
Jōnin
iPrieten?

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1293
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 433

Iubire de catifea [SasuSaku] Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de catifea [SasuSaku]   Iubire de catifea [SasuSaku] I_icon19Dum 08 Iul 2012, 11:16

hello:):*fiind prima care comenteaza ficul tau, as vrea sa-ti dau cateva sfaturi, daca nu te deranjeaza:*
promit sa nu fiu rea:)
1. actiunea este destul de grabita, din cauza lipsei descrierii. nu exista descriere sentimentala, care sa induca cititorul in starea de spirit a persoanjului. aici trebuie sa mai lucrezi. :*
2. daca in continuare vei mai scrie si alte ficuri, te-as ruga sa nu mai incepi cu : *Sakura: Hei !! Ce faceti ,dragilor ? Numele meu este Sakura Haruno si am saisprezece ani si ......* arata destul de neingrijit. mai bine ne-ai dezvalui identitatea ei pe parcurs, din descrierile altor persoanje sau cum vrei tu, dar important e sa nu mai incepi asa. :)
3. ideea am mai intalnit-o in cateva ficuri, dar as vrea sa vad cum o dezvolti.
mai multe nu spun , pentru ca nu sunt critic:)
sunt sigura ca o sa fi din ce in ce mai buna, daca iei in seama sfaturile mele:):*
te-as ruga sa ma anunti de next, daca nu te deranjeaza:)
kisses and hugs de la Meli >:D<


Iubire de catifea [SasuSaku] 107upsi
Sus In jos
Deddy<3
Genin
Genin
Deddy<3

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 86
Puncte : 93
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Sa Dansez si Sa Desenez
Stare de spirit Stare de spirit : Vesela

Iubire de catifea [SasuSaku] Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de catifea [SasuSaku]   Iubire de catifea [SasuSaku] I_icon19Dum 08 Iul 2012, 11:47

Heey a hug ...am adus next-ul kiss happy2 ... Lectura Placuta !!!! dance2

Capitolul 2 : Ce viata ....

Sasuke : Zorii zilei isi fac aparitia ,lasand Luna sa isi faca somnul de frumusete. Eu stau acum in pat si ma gandesc la o fata. O fata cu parul roz bombon si ochii verzi precum iarba proaspata.Da, ati ghicit. Este vorba despre Sakura. Ma gandesc la vorbele ei de ieri ,cand a spus ca tine la mine. Am fost uimit de-a dreptul . Sau atunci cand a cantat .Vocea ei e..e ... nu gasesc cuvantul potrivit pentru a spune ce minunata e vocea ei. Dar un lucru stiu sigur, mi-ar placea sa o ascult iar si iar, si iar... fiindca nu m-as plictisi. Dumnezeu a creeat-o probabil ca sa ma inebuneasca pe mine si sa incante lumea .Ia stai...stop cadru ! De ce spun eu asa ceva... parca i-am promis atunci cand a plecat ca nu voi mai vorbi niciodata cu ea, dar se pare ca m-am inselat. Oricum, nu cred ca am sentimente pentru ea. Ma rog. Ma ridic din pat si ma duc la baie pentru a-mi face siesta, iar apoi ma duc sa imi aleg din dulap niste haine. Adica un tricou gri cu cateva cerculete pe el, o pereche de blugi trei sferturi cu cateva taieturi si in picioare o pereche de adidasi de la Nike. Imi fac un sendvis si plec spre scoala. Pe drum o observ pe Sakura imbracata cu o pereche de pantaloni roz ,o bluza albastra cu maneca trei sferturi, care are desenata in partea de sus o steluta, si o pereche de sandale albastre cu putin toc. Parul il are prins intr-un coc ,lasand doua suvite sa ii atarne pe chip, semn ca e rebela. De cum ma vede ,aceasta incepe sa mearga si mai repede. Deci vrea sa fuga de mine. Merg si eu mai repede si o prind de mana. Aceasta se intoarse ...
- Ce vrei ?ma intreaba ea aparent iritata de gestul meu .Eu ii dau drumul si incep sa vorbesc.
- Vreau sa imi cer scuze pentru ...dar ma intrerupe spunandu-mi ca nu vrea sa auda asa ceva si ca sa o scutesc cu prostiile. Dupa ce a spus asta incepe sa mearga spre scoala .Ajung si eu intr-un sfarsit si ma asez in banca, unde o vad pe rozalie ca asculta muzica.Deodata la banca isi face aparitia Gaara ,un baiat care are parul rosu si ochi albastri-versui. El o intreaba pe Sakura : ...
- Hei Saku, ai vrea sa iesim azi dupa ore prin parc sau la un suc ? intreaba el timid. Cum poate el, el sa o invite pe Sakura in oras ?? ..eu ar trebui sa fac asta , nu cap de claun. Picatura care a umplut paharul a fos cand rozalia a spus bucuroasa ,DA . Nu apuc sa spun nimic deoarece pe usa isi face aparitia Iruka. Un profesor de franceza. Ora decurge incet, Sakura luand un zece. Pauza se arata si o vad pe rozalia mea ca se duce pana la bufet cu Hinata si Temari .Naruto isi face aparitia la banca mea si ma intreaba ce s-a intamplat si de ce sunt trist .Ii povestesc ca e posibil sa am sentimente pentru Saku si ca ma enerveaza faptul ca ea o sa iasa azi cu Gaara. Acesta ramane uimit si ma consoleaza. De parca as avea chef de el .Orele se termina incet si ne indreptam cu totii spre casa. Sakura isi ia ramas bun de la noi si pleaca impreuna cu Gaara la o cafenea. Ma gandesc daca s-ar supara sa ii urmaresc. Ajungem la cafenea si ei se aseaza la o masa, iar eu imediat in spatele lor pentru a asculta ce vorbesc.
- Stii Sakura ... motivul pentru care te-am chemat este acela fiindca imi pari foarte simpatica. Ai vrea sa fii prietena mea ? spune roscatul asta... Da Doamne ca rozalia mea sa nu accepte asa ceva. Strang din pumn foarte tare in acest moment. Vreti sa stiti de ce ? Fiindca Sakura a dat raspunsul final si acesta este da. Nu se poate ...De ce eu ? ...dar tot nu ma las si le ascult in continuare. Ia stai ca nu mai aud nimic. Ma intorc spre ei si observ ca se saruta pasional .Gata !!! asta a pus punct. Ma indrept nervos spre iesire , dar inainte le mai arunc o privire celor doi. Sakura ma vede si ii spune lui Gaara ca trebuie sa plece .Hopa!! O sa intru in bucluc daca nu plec mai repede. Ies afara si incep sa fug, dar rozalia ma prinde din urma si incepe sa tipe .
- Cum ai putut sa faci asta Sasuke ?.. de ce ne-ai urmarit ? De ce nu vrei sa ma lasi in pace ? Cum am putut sa fiu asa de proasta si sa iti spun ca tin la tine. Inca te mai iubesc , chiar daca tu te comporti asa rece si distant cu mine. Pentru mine esti un baiat minunat, dar dupa ce ai facut un lucru atat de josnic, nu mai pot nici macar sa vorbesc cu tine. Termina aceasta de spus lasandu-ma mut. Pe obrajii ei se vad numai lacrimi .Chiar atat de rau am ranit-o ?... Cand vreau sa mai spun ceva ,imi da o palma care imi intoarce obrazul 90 de grade. Cred ca vad nu mai stele verzi dar nu imi pasa... O iau la fuga dupa ea si ...dar ia stai ,pe unde naiba s-a dus ??? ...ca a disparut din raza mea vizuala. O Doamne ,sper sa fie bine. Eu ma indrept spre casa ,dar dintr-un luminis se aude o voce de fata. O voce pe care as recunoaste-o dintr-o mie. Este a Sakurei. O vad pe iarba cu un caiet in brate in timp ce canta.
Sunny day
Just enough so i can get away
Cause I think this love is here to stay
I can see myself falling, falling fall in love

In your eyes
I can see the rainbow way up high
There is nothing that i wouldn't try
I can see myself falling falling fall in love

I feel free to let myself fall
Just let me
Fall in love with you
I feel free to let myself fall
Just let me
Fall in love with you tonight

Kill the lights
In the dark we'll be like satellites
Up until the sun is changing sides
We'll be dangerously falling falling fall in love

Take me high
Far away under the morning sky
Make a memory of you and I
I can see myself falling falling fall in love

I feel free to let myself fall
Just let me
Fall in love with you

I feel free to let myself fall
Just let me
fall in love with you tonight. ( Paula Seling - I feel free )

- Of Doamne! De ce e asa de grea viata ? Ce mi-as dori eu , este sa se indragosteasca si Sasuke de mine si sa ma iubeasca asa cum il iubesc eu pe el. spune Sakura privind stelele deoarece se inserase deja . Eu ma indrept spre ea si ii pun mana pe umar. Ea tresare si intoarce capul privindu-ma. Se mai linisteste cand vede ca sunt eu . Acum , stam si ne privim in ochi .
- Sasuke ,ce cauti aici ? Defapt mai exact ,de cand esti aici ?... ma intreaba ea cu o oarecare curiozitate. Eu ii pun dege tul pe buze ,ma apropii de ea si formam un sarut plin de pasiune si de iubire. Dupa asta ...

Buun ...sper ca v-a placuuut happy ...Va pup kiss ...astept comentarii si critici >:D< happy2
Sus In jos
Majkela †
Chūnin
Chūnin
Majkela †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In your heart, on your mind, beyond your wishes :X
Nr. mesaje Nr. mesaje : 515
Puncte : 543
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Do you love me because I am beautiful, or am I beautiful because you love me?
Stare de spirit Stare de spirit : Love begins with a smile, grows with a kiss, and ends with a teardrop.

Iubire de catifea [SasuSaku] Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de catifea [SasuSaku]   Iubire de catifea [SasuSaku] I_icon19Dum 08 Iul 2012, 12:49

Hey Hey Hey

Am picat si eu aici din cer puppy eyes

Grăbeşti accţiunea foarte mult.

Când e pe bancă când e în clasă....

Încearcă să descri mai mult sentimentele.

Nu ai mai deloc descriere..

Greşeli de tastatura. Since nu m-am uitat după ele.

Sper să nu te superi de ce am zis , plus că eu nu sunt critic.

Un critic ţi-ar spune mai multe si ar fi mai ajutător.

Oricum eu sper sa îţi fi fost de ajutor.

Bay<3


.:。✿*゚’゚・You can fall in the water*゚’゚・✿.。.
.:。✿*゚’゚・You can fall off a tree *゚’゚・✿.。.
.:。✿*゚’゚・But the best way to fall *゚’゚・✿.。.
.:。✿*゚’゚・Is to fall in love with me*゚’゚・✿.。.
Iubire de catifea [SasuSaku] Wi4ojd

.:。✿*゚’゚・You know I love you, You know I care*゚’゚・✿.。.
.:。✿*゚’゚・Whenever you need me, I will be there*゚’゚・✿.。.
Sus In jos
Irry
Genin
Genin
Irry

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in fata pc-ului
Nr. mesaje Nr. mesaje : 398
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : ficuri citit si incerc un nou sport
Stare de spirit Stare de spirit : Cu barca pe valuri plutesc usor mi-a intrat apa in calculator

Iubire de catifea [SasuSaku] Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de catifea [SasuSaku]   Iubire de catifea [SasuSaku] I_icon19Dum 08 Iul 2012, 13:37

uau cat de dagut e ma crezi ca am dat peste ficul tau din greseala dar ma bucur ca am facuto e fenomenal astept nextul


Iubire de catifea [SasuSaku] 3
Sus In jos
iPrieten?
Jōnin
Jōnin
iPrieten?

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1293
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 433

Iubire de catifea [SasuSaku] Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de catifea [SasuSaku]   Iubire de catifea [SasuSaku] I_icon19Lun 09 Iul 2012, 12:07

ma bucur ca m-ai anuntat de next a hug
ai introdus o descriere destul de frumoasa a mediului inconjurator
bravo!:*
pasul urmator este descrierea sentimentala. ce simtea Sasuke atunci cand Sakura se saruta cu celalalt? acolo trebuie sa bagi metafore , epitete, comparatii etc..
stiu ca o sa mergi din ce in ce mai bine :**
si sa ma anunti de next <3


Iubire de catifea [SasuSaku] 107upsi
Sus In jos
Denii
Genin
Genin
Denii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : alba
Nr. mesaje Nr. mesaje : 467
Puncte : 546
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia :)
Stare de spirit Stare de spirit : ca a ta :)

Iubire de catifea [SasuSaku] Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de catifea [SasuSaku]   Iubire de catifea [SasuSaku] I_icon19Lun 09 Iul 2012, 16:49

like michael jackson ok nu stiu dc am pus asta <-- da ador cum danseaza ala=))))))))))))) asa in fine , deci e incredibilll mai fata ma uimesti ce dumnezeu:-o pune nextul ala odata ce astepti:-w


Iubire de catifea [SasuSaku] 44321453




Iubire de catifea [SasuSaku] Gfhgfhfg




Invinge durerea, razi cat se poate, caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte...

Smile
every
day
because
you
deserve
it .
Sus In jos
Deddy<3
Genin
Genin
Deddy<3

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 86
Puncte : 93
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Sa Dansez si Sa Desenez
Stare de spirit Stare de spirit : Vesela

Iubire de catifea [SasuSaku] Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de catifea [SasuSaku]   Iubire de catifea [SasuSaku] I_icon19Lun 09 Iul 2012, 19:37

Buna happy ... V-am adus next-ul si sper sa va placa in love ... Multumesc de sfaturi kiss ... Lectura Placuta !!! dance2

Capitolul 3 : O zi perfecta

Dupa asta, Sakura rupe incet sarutul rosind in obraji .E atat de frumoasa cand e timida si pur si simplu nu ma pot abtine sa nu o plac ,sau sa nu ma topesc dupa ea .Deodata imi apare imaginea cand era cu Gaara si se sarutau. Doamne , imi venea sa il omor, dar acum sunt cu Sakura si nu mai conteaza absolut nimic, decat ea. Totusi, pentru roscat am sentimente de ura. Rozalia mea se ridica in picioare si se intoarce cu spatele la mine si incepe sa imi vorbeasca cu glasul ei minunat.
- De ce ai facut asta ? ma intreba ea cu un strop de curiozitate . Se intoarce si vine spre mine , dar...
- Pai ,draga mea , de cand am venit la scoala si mi-ai spus acele vorbe in clasa, cand era ora ,am simtit ca ... nu stiu cum sa ma exprim , ca m-ai marcat. Sau atunci cand ai cantat afara ,in curte. Poate nu ti-ai dat seama ,dar eu am fost acolo si te ascultam, iar atunci cand ai spus ca ti-ai dori sa tin la tine, ei bine s-a intamplat. Chiar si acum cand ai spus ca ti-ai dori sa te iubesc ... dorinta ta s-a implinit. spun eu lasand-o pe fata muta, dar in acelasi timp facand-o sa zambeasca.
- Of Doamne ,Sasuke.. tu ai fost creeat pe acest pamant ca sa ma distrugi cu vorbele tale caruia nimeni nu poate rezista. Dar, acum este deja tarziu fiindca sunt cu Gaara. imi spunea ea trista. - Si chiar nu merita sa il mint ca il iubesc pe el cand eu te iubesc pe tine. continua ea .
Ii spun ca vom vedea maine ce facem ,iar acum, ne uitam la stele impreuna .Ne simteam asa de bine amandoi si peisajul era unul mirific. Copacii erau impodobiti cu flori ce inca straluceau si parfumul lor era imbatator, chiar daca era seara. Iarba era moale si verde precum ochii minunatei Sakura. Glumeam impreuna si radeam .Compania ei este una grozava si simti ca nu ai mai dori sa te desparti de ea nici o secunda, iar atunci cand nu e langa tine sa te linisteasca sau sa iti vindece ranile cand esti suparat, simt ca inebunesc. Ea a devenit un drog pentru mine , intr-un timp foarte scurt. Pur si simplu o iubesc.

Sakura : Sasuke . Numai asta este ceea ce pot gandi in momentul de fata. Cum am ajuns eu sa il iubesc atat de mult ? Cum poate fi un baiat asa minunat ? Sau cum reuseste el sa te faca sa razi cand esti neferecit ? Multe intrebari exista si multe nu isi au raspunsul .Ia stai ca mi-a venit inspiratia pentru un nou cantec. Ii spun lui Sasuke ca ar trebui sa mergem acasa deoarece era ora noua fara douazeci si maine aveam scoala. Nu ca as vrea sa ma culc sau altceva, doar ca vreau sa scriu un cantec pe care ... dar de ce va spun voua acum asta ?... ei bine veti afla la momentul potrivit. Dragutul meu se ofera sa ma conduca acasa iar eu accept cu mare bucurie. Ce bine ar fi daca as putea sa fiu cu el si nu cu Gaara , pe care il consider doar un prieten foarte bun. Ne indreptam spre casa si cu un pas ce eram mai aproape ... imi parea tot mai rau ca trebuia sa ma despart de brunetul meu. Intr-un sfarsit ajungem si eu il sarut scurt pe buze ,acesta nerefuzandu-mi. Intru in casa si ma duc in camera mea. Imi iau caietul din geanta cu care am venit si incep sa scriu . Dupa o ora totul era gata. Mai citesc odata si incep sa cant .

Daca as putea inchide ochii sa-mi imaginez
Sa retraiesc cu totul ziua de ieri
Mi-ai daruit o zi cum am visat
Cand totul in jurul nostru s-a schimbat
Cum as putea opri in palma mea
Pamantul orice timp
Si viata cum e ea
O zi cu tine as tine in loc mereu
Nimic pe lume n-ar mai fi prea greu

Refren:
O zi perfecta
Cu tine imi doresc
O zi perfecta
Cand visele se implinesc
O zi perfecta
Sa-ti amintesti (sa-ti amintesti)
O zi cum sunt doar in povesti

Na, na, na…

Ai aparut zambind in calea mea
Cand renuntasem sa mai caut vreo stea
Mi-ai aratat ca pot din nou sa zbor
Ca-n viata nu-i nimic intamplator

Refren:
O zi perfecta
Cu tine imi doresc (imi doresc)
O zi perfecta
Cand visele se implinesc (se implinesc)
O zi perfecta
Sa-ti amintesti (sa-ti amintesti)
O zi cum sunt doar in povesti. ( Paula Seling - O zi perfecta )

Acesta este cantecul pentru aceasta zi minunata petrecuta cu Sasuke. Vreti sa stiti de ce am compus aceasta melodie ? Pentru ca maine vom avea ora de muzica si cum profesoara ma va pune pe mine sa cant, fiindca stie ca eu am voce, as vrea sa imi exprim sentimentele pentru aceasta zi .Ma uit la ceas si vad ca este deja unsprezece. Ma duc la baie si imi fac o baie. Parfumul de cires al samponului meu si cu gelul de dus ce miroase asemeni unui crin , formeaza o pereche uimitoare. Ies din baie si imi usuc parul, iar dupa ma imbrac in pijamale si ma pun in pat pentru a dormi. Incet ,vine Mos Ene la mine si ma duce in lumea viselor.
Dimineata isi face aparitia ,lasand Soarele sa lumineze peste Konoha. Eu ma dau jos din pat si ma duc la baie pentru a-mi face siesta. Din dulap imi aleg o creatie de a parintilor, adica o rochita alba cu o palma mai sus de genunchi care are ca model o funda roz. Caut printre curele si gasesc una lata si roz pentru a se potrivi. In par imi pun o clama alba si in picioare, o pereche de sandale albe cu toc de sapte centimetri, care se leaga la genunchi. Imi iau geanta , un mar si plec catre scoala. Pe drum este totul linistit, dar e ciudat ca nu l-am vazut deloc pe brunet. Ajung la scoala si ma indrept spre clasa. Aflu de la Ino, ca Hina este plecata in Anglia pentru o treaba. Cand vreau sa ma asez in banca, observ un trandafir rosu si un biletel roz. Il iau in mana si incep sa il citesc:
Draga Sakura,
Aceasta este o mica atentie pentru tine. Esti o fata minunata care da zilelor mele negre culoare. As vrea sa te strang mereu in brate si sa te sarut. Dar cum bine stii, tu esti cu Gaara ,iar pana atunci nu putem fi decat prieteni.
Cu dragoste ,Sasuke.
Oooooo....V-am mai spus ca il iubesc ? Daca nu, aflati acum. Vreau sa merg sa il caut pe baiatul ce mi-a furat inima, dar cand ajung afara .. Ghiciti ce facea : Karin, o fata roscata ce poarta ochelari, il tinea de gat si in acelasi timp, il si saruta. Lacrimile si-au facut aparitia pe obrajii mei blajini. La un moment se uita Sasuke spre mine si eu arunc trandafirul rosu pe jos. Incep sa o iau la fuga catre clasa ,dar cand ajung ma lovesc de......

Pai cam asta a fost... stiu ca sunt greseli happy2 si va rog sa ma iertati sad crying ...aa da si ma iertati ca am sarit asa de repede la SasuSaku cuplu dar nu e terminat... fiindca am cateva idei happy2 ... Bun, sper ca va placut si astept critici si pareri kiss kiss .. Va pup kiss , paa a hug in love
Sus In jos
iPrieten?
Jōnin
Jōnin
iPrieten?

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1293
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 433

Iubire de catifea [SasuSaku] Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de catifea [SasuSaku]   Iubire de catifea [SasuSaku] I_icon19Lun 09 Iul 2012, 20:02

se vede ca ai grabit actiunea pentru cuplu:))
dar asa ceva nu se face:))
trebuia sa ai rabdar si iin loc de un capitol, sa fi folosit 2 :*
eeh...o sa te inveti tu:)
chiar vreau sa vad ce idei ai draga:*


Iubire de catifea [SasuSaku] 107upsi
Sus In jos
Denii
Genin
Genin
Denii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : alba
Nr. mesaje Nr. mesaje : 467
Puncte : 546
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia :)
Stare de spirit Stare de spirit : ca a ta :)

Iubire de catifea [SasuSaku] Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de catifea [SasuSaku]   Iubire de catifea [SasuSaku] I_icon19Mar 10 Iul 2012, 12:14

Ma omori!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1Cine mama spanacului a inventat suspansul?!?! haide mai eu mor aiciiii si tuu =)))))))))))))))))) te roooooogggggggggggggggggggggg


Iubire de catifea [SasuSaku] 44321453




Iubire de catifea [SasuSaku] Gfhgfhfg




Invinge durerea, razi cat se poate, caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte...

Smile
every
day
because
you
deserve
it .
Sus In jos
Deddy<3
Genin
Genin
Deddy<3

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 86
Puncte : 93
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Sa Dansez si Sa Desenez
Stare de spirit Stare de spirit : Vesela

Iubire de catifea [SasuSaku] Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de catifea [SasuSaku]   Iubire de catifea [SasuSaku] I_icon19Mar 10 Iul 2012, 13:10

Buuna !!! ...am adus next-ul si sper sa va placa happy ...Lectura Placuta !!! dance2

Capitolul 4 : O zi inceputa prost, incheiata cu ceva special

Ma lovesc de Temari , care ma intreaba ce am patit .Cu greu ii povestesc totul ,cum ca am avut incredere in Sasuke si el m-a amagit , lasandu-ma la sfarsit sa par o proasta. Dar eu de ce imi fac griji degeaba ? Nici macar nu eram impreuna. Sufar pentru un cineva care nu merita . O imbratisez pe Temari, care pana acum m-a consolat si imi vad de drum .Adica spre banca .Observ ca pe usa intra Sasuke .De cum ma vede incearca sa imi explice ce s-a intamplat .Dar eu i-o tai scurt .
- Uite ce e amice, daca tu crezi ca iti poti bate joc de mine, te inseli. Puteai macar sa nu imi dai sperante ca ar putea fi ceva intre noi. Dar nici nu a fost, nu este si nici nu va fi ceva intre noi. Sper ca m-am facut inteleasa. spun eu cu cel mai rece glas pe care l-am folosit. Sasuke sta pe ganduri si se aseaza langa mine. Pe usa intra profesoara de muzica, Tsunade. Aceasta are parul blond si lung, poarta in permanenta doua codite. Este imbracata cu o fusta neagra si stramta, o pereche de pantofi cu toc tot negri si un sacou nergru cu maneca trei sferturi. Face prezenta si ma pune pe mine sa cant un cantec la alegere. Ma gandesc daca sa il cant pe cel care l-am scris eu si pana la urma accept. Incep sa dau frau liber cuvintelor din cantec, uitandu-ma in jos, nevrand sa ii privesc pe ceilalti ,deoarece printre privirile lor era si cea a lui Sasuke si chiar nu aveam chef de el acum. La sfarsit toata lumea m-a aplaudat si s-a ridicat in picioare. Profesoara mi-a dat un zece cu felicitari si mi-a spus sa trec la loc. M-am dus in banca si Sasuke imi tot trimitea biletele cu "Ce frumos am cantat " sau "Ca ii pare rau ca m-a facut sa sufar" si prostii de ale lui. Timpul a trecut greu si acum trebuia sa mergem acasa. Eu mergeam usor admirand peisajul desprins din realitate. In final ajung si acasa si ma apuc de teme .Le termin in vreo ora .Ceasul arata ora saisprezece, deci as putea sa ma duc prin parc sa fac o plimbare. Ma hotarasc sa ma imbrac cu o fusta scurta de blugi, un maiou roz cu cativa flutursi negri si in picioarebaschetii mei pana la genunchi de culoare roz. Imi iau geanta unde imi pun portofelul, telefonul si luciul de buze si ma indrept catre parc. Afara este destul de cald, iar copiii sun afara jucandu-se . Imi aduc aminte ca asa eram si eu cu Sasuke. Il sun pe Gaara fiindca vreau sa pun stop relatiei mele cu el .Chiar nu are sens sa il mint. Eu il iubesc, dar ca pe un frate. Imi spune ca vine in zeme minute. Trec minutele si observ o silueta .Incerc sa o deslusesc si observ ca el era. Il salut si ii spun ca vreau sa vorbim. El imi spune la fel .Desigur ca incep eu spunandu-i ca as dori sa pun capat acestei relatii ,daca se poate numi asa ,fiindca nu il iubesc in modul acela. Eu chiar credeam ca il voi face sa sufere sau de astea, dar nu..fiindca imi spune ca simte acelasi lucru si ca o iubeste pe Karina (o fata de la noi din clasa). Ne imbratisam si ramanem buni prieteni. Am mai stat acolo vreo zece minute . Cand vreau sa plec ,o mana calda ma opreste si imi spune ca vrea sa vorbim. Faptasul nu era nimeni altcineva decat Sasuke. Ma intorc cu fata spre el si il privesc in ochi. Ochii lui magici si negri in care te poti pierde foarte usor daca nu stii drumul. Ii spun ca il ascult ,dar in loc de a-mi spune ceva, ma saruta. Buzele lui fine sunt peste ale mele . De ce trebuie sa ma topesc asa dupa el ? De ce tanjesc dupa atingerile lui ? Sarutul acesta este unul plin de iubire si pasiune. Imi placea incat nu voiam sa se termine. Dar, incet , brunetul meu se desprine de sarut.
- Deci Sakura, ai putea te rog sa ma ierti ? Atunci cand nu sunt cu tine parca inebunesc. Vreau sa imi fii mereu alaturi si sa te sarut ,sa te imbratisez mereu si sa iti spun te iubesc. spune el rosind puternic in obraji.
- Of dragul meu ,bine inteles ca te iert. Nu as mai putea trai fara tine nici o clipa. M-am despartit de Gaara pentru tine. Fiindca eu pe tine te iubesc din toata inima mea. spun eu si o lacrima mi se scurge pe obrazul meu. Sasuke ,vazand asta , mi-o sterge spunandu-mi ca nu ma va face niciodata sa plang. Eu ii sar in brate sarutand buzele lui moi. Acesta ma intreaba daca vreau sa ma conduca acasa ,eu acceptand . Cand am ajuns, l-am rugat sa intre si sa ne uitam la un film. Acesta accepta si cat eu m-am dus sa fac popcorn acesta alese un film. Filmul era de dragoste. In timp ce ne uitam la fim ne si sarutam, iar la un momentdat eu cad prada somnului pe pieptul lui Sasuke.

cam asta a fost kiss .. scuzati-ma ca este scurt crying sad very sad ...
astept pareri kiss ... Va pup kiss kiss , paa a hug
Sus In jos
Denii
Genin
Genin
Denii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : alba
Nr. mesaje Nr. mesaje : 467
Puncte : 546
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia :)
Stare de spirit Stare de spirit : ca a ta :)

Iubire de catifea [SasuSaku] Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de catifea [SasuSaku]   Iubire de catifea [SasuSaku] I_icon19Mar 10 Iul 2012, 22:41

ieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeiiii , nexttt , e asa frumosss desi il iarta prea repede totusi.Dar mna e chiar foarte frumos astept next


Iubire de catifea [SasuSaku] 44321453




Iubire de catifea [SasuSaku] Gfhgfhfg




Invinge durerea, razi cat se poate, caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte...

Smile
every
day
because
you
deserve
it .
Sus In jos
Deddy<3
Genin
Genin
Deddy<3

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 86
Puncte : 93
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Sa Dansez si Sa Desenez
Stare de spirit Stare de spirit : Vesela

Iubire de catifea [SasuSaku] Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de catifea [SasuSaku]   Iubire de catifea [SasuSaku] I_icon19Mier 11 Iul 2012, 20:43

Buuna >:D< ... am adus next-ul love kiss. ... Lectura Placuta !!! dance2

Capitolul 5 : Cum a putut ?

Trei luni mai tarziu :

Autor (eu happy2) :Trei luni. Atat au trecut de cand persoanajele noastre indragite formeaza un cuplu. Acuum era iarna in Konoha. Relatia lor a prins contur, fapt ce ii bucura pe amandoi. Sakura era mai fericita ca niciodata ,dar nu stia ce avea sa afle ziua ce urma.
O noua zi se arata peste oras. Soarele lumina usor. Mici stelute cadeau din cer lovindu-se de asfaltul rece. Este luna decembrie si este aproape Craciunul. Intr-o casa ,o fata cu parul roz statea si citea o carte. Se ridica incet de pe pat si se duce la baie pentru a-si face siesta. Din dulap isi alese o pereche de blugi simpli si stramti, o bluza roz, groasa pana la fund. In picioare isi alese o perechde de cizme negre cu toc. Se machiase si pe par isi puse o bentita roz. Sakura era trista ca parintii ei nu erau acasa pentru a petrece Craciunul impreuna dar era fericita ca era impreuna cu Sasuke al ei.

Sakura: Aud deodata soneria telefonului meu care arata ca am primit un mesaj. Uau, este de la Sasuke. Deschid mesajul si incep sa il citesc. Nu se poate ! Cum a putut face asta ? Cu fiecare cuvant pe care il citeam ,simteam ca inima mea se rupe in mii si mii de bucatele. Lacrimi amare isi fac aparitia pe obrajii mei. Iar m-a fraierit si acum e si mai rau .Stiti de ce ?? Cel pe care il iubeam asa de mult, a plecat in Canada si avea sa nu se mai intoarca. Doamne ,de ce eu ? ... Il urasc atat de mult... nu mai vreau sa il vad niciodata si imi pare rau ca nu i-am spus asta. Cum am putut sa il iubesc ?...ai spune ca (,) cunosti o persoana dupa trei luni, dar nu e asa. A trecut o ora in care am plans continuu. Dar, acum nu ma mai intereseaza, nu o sa mai plan pentru el. Este de domeniul trecutului . Ma hotarasc sa intru pe net . Acolo ii vad online pe Naruto, Hinata, Neji si Teo (cea mai buna prietena a mea in prezent ) , este o persoana minunata. Are parul putin mai jos de umeri, saten si ochii caprui. Stiti cum se spune ," Ochii caprui fura inima oricui " . Ma hotarasc sa o contactez.
~ Saku. sweet. Girl ~ : Hei Teo, ce faci ? o intreb eu.
~ Tya. Teo. Girl ~ : Buna Sakura, eu fac bine , pe acasa si ma plictisesc de moarte. Tu ?
~ Saku. sweet. Girl ~ : Auzi ma gandeam daca ai putea sa vii pe la mine, sa iti povestesc noutatile.
~ Tya. Teo. Girl ~ : Sigur...ajung in cateva minute .Te pup.

Asa e ...Peste cateva minute ajunge Teo imbracata cu o pereche de colanti bej cu imitatie de leopard si o bluza roz care se leaga cu un cordon. In picioare are o pereche de cizme albe cu toc mic si deasupra o geaca de culoare alba . O poftesc inauntru si incep sa ii povestesc ce s-a intamplat cu Sasuke. Ea ramane uimita si ii vine sa il bata dar se calmeaza si ma consoleaza. Dupa asta ii spun ca as avea nevoie de schimbare. Ne hotaram sa mergem la coafor. Pe drum observam ce peisaj minunat este afara . Zapada crestea din ce in ce mai mare. De jur imprejur este numai alb. Pe drum discutam si facem glume despre Naruto care este un indemanatic, dau un prieten excelent. Intr-un sfarsit ajungem la coafor. Fiecare s-a asezat pe un scaun si doua coafeze si-au facut aparitia si ne-au intrebat ce dorim. Eu am spus ca vreau o tunsoare cu bretonul in ochi si o suvita neagra ,iar Teo a spus ca vrea sa fie tunsa in scari. Zis si facut. Dupa treizeci de minute totul era gata, fiecare cu tunsoarea ceruta. Hotarim sa mergem prin mall si sa ne mai cumparam cate ceva. Mergem ce mergem pana dam de o cladire foarte mare. Am ajuns. Intram in mall si observam o gramada de magazine impodobite cu ghirlande si alte decoratiuni frumoase. Ne petrecem vreo ora acolo luandu-ne o multime de lucruri. Eu de acum nu mai sunt acea Sakura prostuta pe care sa o fraiereasca toti. Sunt noua Sakura Haruno ,rece ,dura si fara sentimente decat pentru prietenii mei. Sunt intrerupta din sirul gandurilor deoarece o vad pe Teo ca vrea sa mergem si in magazinul de pantofi. Ii spun ca nu stam mai mult de zece minute, iar ea imbufnata imi spune ca accepta. De asta e cea mai buna prietena a mea. Imi este alaturi mereu si ne ajutam . Intotdeauna ne ascultam si ne intelegm una pe alta. Daca putem sa ne ajutam o facem ,daca nu ,facem tot posibilul. Revenind ... acum o vad pe Teo iesind din magazin cu vreo cinci pungi de pantofi. Cat naiba am gandit ?Si Doamne cat poate fata asta sa care ?... Vrem sa chemam un Taxi si acesta ajunge cam in cinci minute. Ne urcam si pornim in drum spre casa. Teo se duce la casa ei si eu la casa mea . Incet noaptea se arata peste oras si stelele isi fac loc pe cer alaturi de mama lor, Luna. Eu ies pe balconul meu si le privesc. Par asa fericite. Ce n-as da sa fi fost si eu cu Sas.... cu nimeni. In fine... de acum nu trebuie sa mai imi pese decat de mine, ma rog si de prietenii care ii am acum. Fac un dus si ma schimb in pijamalele mele si ma bag in pat adormind cu gandul la noua Sakura. Ma intreb ce fete vor face ceilalti.


Bun. happy2 ..cam asta e ;;) ...scuze ca e scurt. crying ..dar este cu dedicatie in love .... PENTRU CEA MAI BUNA PRIETENA A MEA, TEO in love a hug kiss kiss . Va pup kiss kiss ,paa a hug

Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Iubire de catifea [SasuSaku] J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Iubire de catifea [SasuSaku] Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de catifea [SasuSaku]   Iubire de catifea [SasuSaku] I_icon19Mier 11 Iul 2012, 22:05

buna ,

imi pare bine ca am trecut pe aici si rau ca am trecut asa tarziu ,
foarte frumos ,
sasuke asta stie sa amageasca fetele , nu gluma ,
sper sa ma anunti de next ,
vino mai repede cu el ,
bafta de la crisu


Iubire de catifea [SasuSaku] S6he8w
Iubire de catifea [SasuSaku] Npi5xg
Iubire de catifea [SasuSaku] 2myt0zq




Iubire de catifea [SasuSaku] R0b9k0
Sus In jos
Denii
Genin
Genin
Denii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : alba
Nr. mesaje Nr. mesaje : 467
Puncte : 546
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia :)
Stare de spirit Stare de spirit : ca a ta :)

Iubire de catifea [SasuSaku] Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de catifea [SasuSaku]   Iubire de catifea [SasuSaku] I_icon19Mier 11 Iul 2012, 22:28

Frumosss, imi place mult mult.Astept next-ul , sa ma anuni te rog! >:D<


Iubire de catifea [SasuSaku] 44321453




Iubire de catifea [SasuSaku] Gfhgfhfg




Invinge durerea, razi cat se poate, caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte...

Smile
every
day
because
you
deserve
it .
Sus In jos
Irry
Genin
Genin
Irry

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in fata pc-ului
Nr. mesaje Nr. mesaje : 398
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : ficuri citit si incerc un nou sport
Stare de spirit Stare de spirit : Cu barca pe valuri plutesc usor mi-a intrat apa in calculator

Iubire de catifea [SasuSaku] Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de catifea [SasuSaku]   Iubire de catifea [SasuSaku] I_icon19Joi 12 Iul 2012, 08:49

cerd ca o fata de sakura a inebunit nu gluma
ma rog e foarte fain
ai astept nextul cu nerabdare


Iubire de catifea [SasuSaku] 3
Sus In jos
Deddy<3
Genin
Genin
Deddy<3

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 86
Puncte : 93
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Sa Dansez si Sa Desenez
Stare de spirit Stare de spirit : Vesela

Iubire de catifea [SasuSaku] Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de catifea [SasuSaku]   Iubire de catifea [SasuSaku] I_icon19Joi 12 Iul 2012, 21:02

buna dragele mele kiss ... next-ul va veni maine ,chiar de ziua mea :X :x... in sfarsit implinesc si eu 13 ani :)): ... oricum va pup si va urez o zi minunata >:D< kiss a hug in love
Sus In jos
Deddy<3
Genin
Genin
Deddy<3

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 86
Puncte : 93
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Sa Dansez si Sa Desenez
Stare de spirit Stare de spirit : Vesela

Iubire de catifea [SasuSaku] Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de catifea [SasuSaku]   Iubire de catifea [SasuSaku] I_icon19Vin 13 Iul 2012, 16:34

Hey :D..... capitol nou de ziua mea >:D< ... puup kiss kiss

Capitolul 6 : Timpul trece ,Sasuke... nu te-ai schimbat deloc.

Sasuke : O noua zi se arata peste Konoha, soarele abia rasarit lumina incet. Zapada minunata de afara umplea golurile orasului. Eu stau intins pe pat si ma gandesc ca azi trebuia sa plec cu parintii mei in Canada. Poate ca nu trebuia sa ii trimit doar un mesaj Sakurei. Am iubit-o si inca o iubesc si imi pare rau ca trebuie sa plec, lasand totul in urma. Poate ca ea crede ca am parasit-o ,dar inima mea e sfasiata. In fine... poate ar trebui sa o uit si sa ma concentrez pe alta fata. Ma ridic din pat si ma duc la baie . Dupa aproximativ cinsprezece minute ies si ma imbrac cu o pereche de blugi negri ,o bluza albastra cu un model de vulpe cu noua cozi pe ea si o geaca. In picioare imi iau ghetele si asta e. Cel mai mult ma doare ca o las balta pe fata ce o iubesc exact inaintea Craciunului. Stiu ca ei i-am spus ca nu ma voi mai intoarce ,dar o sa o fac peste un an. Motivul pentru care plec este acela de a avea grija de firma parintilor mei.

***

Autor : Timpul trece incet, incet si sfarsitul celui de-al doilea an de liceu era aproape. Soarele dogorea impreuna cu ficele sale trimise pe pamant de a lumina fiecare coltisor. Sakura trecuse peste plecarea lui Sasuke, sau cel putin asta incerca sa arate oamenilor. Daca inainte era o persoana dulce si draguta, acum era contrariul. Parul ei era asa cum si l-a dorit sa il aiva : roz cu suvite negre. Bretonul era pretutindeni in ochi ,iar stilul ei de imbracaminte era total ciudat. Era in totalitate o Scene Girl. Daca nu o cunosteai asa de bine, puteai jura ca asa s-a nascut. Inainte atitudinea ei era una acceptabila, acum te scotea din sarite daca nu erai obisnuit. Era indiferenta cu toti inafara de prietenii ei. Era nepasatoare si ignora aproape pe toata lumea. Notele ei la invatatura au ramas la fel ,dar comportamentul lasa de dorit. In fine... viata lui Sasuke era la fel de neagra fara rozalia lui micuta. O iubea inca ,la fel era si la fata. Si ea il iubea ,chiar daca i-a facut atatea. Insa...atunci cand aducea lumea vorba de el se facea ca nu-l cunoaste. Dar nu era zi in care sa nu se gandeasca la el. Astazi ,era ziua in care brunetul avea sa se intoarca deoarece nu a fost nevoie sa mai stea in Canada.

Sakura: Ce mama naibii suna asa ? ... Ma ridic din pat si opresc ceasul ,apoi ma duc la baie . Peste douazeci de minute revin in camera si imi aleg din dulap hainele pentru ziua ce urma. Ma hotarasc sa imi aleg o pereche de dresuri roz, deasupra o pereche de colanti rupti ,pentru a se vedea rozul, o bustiera neagra si de asupra un maiou cu taieturi pana la fund, roz amestecat cu negru. In picioare imi iau o pereche de UGG-uri negre si gata ! Imi pieptan parul si imi pun niste extensii mov. Imi iau geanta si plec spre scoala. Dar inainte ma mai uit pe noptiera si... vad o poza cu mine si Sasuke imbratisati si sarutandu-ne in ploaie. Doamne ,cat as vrea sa dau timpul inapoi. Dar, de ce tot spun asta ? ...el nu m-a iubit niciodata si asta schimba totul. Deci, cum spuneam plec spre scoala. Pe drum am deosebita placere de a ma intalni cu Teo. Aceasta purta rochie neagra cu bretele pe care avea desenate niste buline albe. In picioare avea niste sandale negre cu talpa joasa, tip roman. Ne salutam si incepem sa discutam despre ce se va intampla astazi. Nu stiu daca va spus cineva, dar azi trebuia sa se intoarca Uchiha. Prinse in discutie ,nu observam ca am ajuns la liceu. Cu pasi repezi ne indreptam spre clase pentru ca se sunase. Cand ajunsem ne asezam cu totii la locurile noastre si pe usa isi face aparitia doamna diriginta cu Sasuke in urma ei.
- Copii ,vi-l mai amintiti pe Sasuke Uchiha ? A revenit printre noi din/..... dar nu mai apuca sa spuna nimic ,deoarece eu o intrerup.
- A revenit printre noi din morti ? O vai ce dragut... Imi sfasie inima. spun eu si toata clasa incepe sa rada in hohote. Doamna diriginta incepe sa imi tina din nou vechile predici cum ca sa fiu draguta si tampeniile ei. Of Doamne... iar l-a pus pe Uchiha sa stea langa mine. O sa fie cea mai naspa zi din viata mea. De ce e viata mea atat de complicata ?
- Hei ,frumoasa te-ai mai facut . Poate o sa mai fie ceva intre noi . imi spune brunetul facandu-mi cu ochiul. Ii dau o palma de toata frumusetea si ies pe usa afara din clasa. Doamna diriginta a ramas muta si il trimite si pe el sa ma caute si sa ma linisteasca. Bai frate , pe unde nu apare copilul asta ? Incep sa alerg sperand ca il voi lasa in urma ,dar acesta nu se lasa mai prejos si ma prinde din urma. Eu asa cum sunt ,incep sa zbier la el ,de cred ca l-am bagat in sperieti.
- Bai baiete, omule ,fraiere .... cum naiba sa iti mai spun...Tu trebuie sa apari peste tot si sa imi strici mie viata ? ...m-am saturat pana peste cap de tine, nu mai vreau sa fiu in viata mea cu tine. Defapt, nu vreau sa te mai vad nicioadata. Ai fost si ai ramas doar un las. E numai gura de tine. Regret tot ce a fost intre noi si as face orice sa nu te mai vad. Hai, adios !
Trecuse o ora de cand nu am mai dat pe la scoala. Eu stau acum in casa plangand. Nu mai pot suporta. Poate cel mai bine ar fi sa plec, sa plec si sa uit de tot. Ma voi duce la parintii mei in Londra si ii voi ajuta sa duca afacerea casei de moda mai deeparte. Odata cu plecarea mea, voi uita de toti si de toate. Am suportat prea multe si mi-a ajuns. O sa il uit pe Sasuke pentru totdeauna.


hei... cam asta a fost happy2 ... sper ca v-a placut happy .. astept comentarii . Va pup kiss kiss , paa in love a hug !!!!
Sus In jos
Chiss J
Academy Student
Academy Student
Chiss J

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Timisoara
Nr. mesaje Nr. mesaje : 24
Puncte : 29
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : De la foarte bine in sus

Iubire de catifea [SasuSaku] Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de catifea [SasuSaku]   Iubire de catifea [SasuSaku] I_icon19Vin 13 Iul 2012, 18:05

Dau edit : Superb extraordinar , tare faza cu palma ! Astept next
p.s La mutlti ani !



Iubire de catifea [SasuSaku] M_1233334
Sus In jos
Irry
Genin
Genin
Irry

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in fata pc-ului
Nr. mesaje Nr. mesaje : 398
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : ficuri citit si incerc un nou sport
Stare de spirit Stare de spirit : Cu barca pe valuri plutesc usor mi-a intrat apa in calculator

Iubire de catifea [SasuSaku] Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de catifea [SasuSaku]   Iubire de catifea [SasuSaku] I_icon19Sam 14 Iul 2012, 13:31

foarte frumos ficul si scuze ca nu am dat ieri pe la el de ieri dar mi-a cazut netu de ce sa-i faci ghinion in orice caz e mumos si apropo La multi ani ! pentru ieri


Iubire de catifea [SasuSaku] 3
Sus In jos
Deddy<3
Genin
Genin
Deddy<3

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 86
Puncte : 93
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Sa Dansez si Sa Desenez
Stare de spirit Stare de spirit : Vesela

Iubire de catifea [SasuSaku] Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de catifea [SasuSaku]   Iubire de catifea [SasuSaku] I_icon19Lun 16 Iul 2012, 15:23

Buna dragilor.... eu voi aduce maine next-ul fiindca azi nu pot sad crying .. as mai vrea un comm sau doua happy2 ... va puup a hug kiss in love , paa ;;)
Sus In jos
jessy14
Academy Student
Academy Student
jessy14

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : bebita_inad@yahoo.com
Nr. mesaje Nr. mesaje : 8
Puncte : 8
Reputatie Reputatie : 0

Iubire de catifea [SasuSaku] Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de catifea [SasuSaku]   Iubire de catifea [SasuSaku] I_icon19Lun 16 Iul 2012, 16:27

Cat de frumos poate fi acest fic!Il ador!Astept nextul! kiss


Iubire de catifea [SasuSaku] Scaled.php?server=715&filename=1dzg
Sus In jos
Deddy<3
Genin
Genin
Deddy<3

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 86
Puncte : 93
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Sa Dansez si Sa Desenez
Stare de spirit Stare de spirit : Vesela

Iubire de catifea [SasuSaku] Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de catifea [SasuSaku]   Iubire de catifea [SasuSaku] I_icon19Lun 23 Iul 2012, 13:44

Buuna >:D<.... As vrea sa va spun ca voi posta next-ul de abia vineri happy2 . Imi pare rau , dar sunt in pana idei sad . Va urez o zi frumoasa si sper sa imi mai lasati vreun comm happy2 . Va puup kiss kiss
Sus In jos
Deddy<3
Genin
Genin
Deddy<3

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 86
Puncte : 93
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Sa Dansez si Sa Desenez
Stare de spirit Stare de spirit : Vesela

Iubire de catifea [SasuSaku] Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de catifea [SasuSaku]   Iubire de catifea [SasuSaku] I_icon19Vin 27 Iul 2012, 23:04

Hai salutare >:D< ... scuze ca v--am facut sa asteptati atat dar nu prea am avut inspiratie. happy2... Ok , acum next-ul happy ... Lectura placuta !!!! dance2

Capitolu 7 : O posibila sansa de impacare. Partea I .

Sasuke : Uau !.... cat de prost pot sa fiu ... cum am putut sa o ranesc asa de rau ? Sunt un (iertati-ma nu stiu ce vorbesc). Au trecut cinci zile de cand locul din stanga mea, in banca este gol, semn ca Sakura lipseste. As vrea sa vina inapoi. Sa simt cum ma saruta si cu glasul ei cristalin, sa imi spuna ca va fi bine. Da de unde, ca azi la scoala am primit o veste extrem de socanta .

~~ FlashBack ~~

Eram la scoala, afara ,langa un cires inflorit, admirand peisajul desprins dintr-un basm. Azi era ultima zi de scoala si rozalia mea nu a venit de patru zile la scoala. M-as duce la ea sa o intreb ce s-a intamplat, dar as fi prea (iertati-ma nu stiu ce vorbesc) fiindca stiu deja. Clopotelul se suna si se anunta sfarsitul ultimei ore din acest an, dirigentia. Vad o agitatie de nedescris in clasa, semn ca diriginta nu a venit. Ma duc cu pasi marunti la locul meu si astept sa vina doamna Kurenai. Nu dupa mult timp isi face aparitia cu o fata destul de trista si cu un biletel roz in mana. Cu un glas tremurand incepe sa ne vorbeasca :
- Copii vreau sa va anunt ceva: Sakura nu va mai veni la aceasta scoala, deoarece a plecat la Londra pentru a-i ajuta parintii ei la casa de moda a familiei ei. Dar inainte de aceasta ora ,vreau sa ii dau ceva lui Sasuke din partea Sakurei. Termina de spus profesoara, lasandu-i pe toti din clasa muti. Aceasta se apropie de mine si imi inmaneaza biletul. Acesta avea un parfum specific rozaliei si anume de flori de cires. Il desfac si incep sa citesc randurile, nu multe, dar cu un scris caligrafic pe masura.

Draga Sasuke ,
Iti scriu aceste randuri deoarece imi este foarte dor de tine . Vreau sa stii ca eu inca te iubesc, chiar daca mi-ai facut atatea, esti cea mai speciala persoana din viata mea si nu mi-as ierta-o niciodata dac ai pati ceva din cauza mea. Relatia noastra e imposibila si nu poate avea niciun viitor. Dar cand ma gandesc la toatre momentele petrecute cu tine, la toate saruturile sincere si nevinovate oferite de tine, simt ca mai pot spera ca totul o sa fie bine. Te-am iubit ,te iubesc si te voi iubi mereu si simt ca as putea sa imi dau si viata petnru tine . As vrea sa putem fi din nou impreuna, fiindca in mintea mea esti numai tu . As vrea sa iti spun sa nu ma cauti. Te rog, uita-ma .
A ta pentru totdeauna, Sakura.

Imediat ce am citit, aproape ca mi-au dat si lacrimile. Am fugit repede la doamna diriginta pentru a ma invoi ziua de azi, deoarece si asa era ultima. Aceasta ma intreba de ce, si eu ii raspund ca vreau sa o aduc pe Sakura inapoi. Acceptase intr-un sfarsit si imi urase succes in a face ceea ce trebuie. Ii multumesc si incep sa alerg spre casa .

~~ End of FlashBack ~~

Si asa stiti si voi cum s-a intamplat incidentul. In acest moment eu am terminat de facut bagajul,iar acum ma imbrac cu ce prind, adica cu o pereche de blugi albi, un tricou verde si adidasii mei albi. Ies din casa cu bagajele asigurandu-ma ca am toate cele si pornesc spre aeroport de unde imi iau biletul. Astept vreo douazeci de minute pana sa decoleze avionul si am pornit. Presimt ca o sa fie un drum luuuuung. Mai bine trag un puiut de sominc. Somn usooor !

Sakura : Ce grea e viata. Ma doare asa tare ca am plecat din Konoha, dar nu am ce sa fac . Imi pare asa rau ca am plecat lasand tot trecutul meu in urma, lasand prietenii in urma, mai ales pe cea mai buna prietena a mea. Pana la urma am decis ca nu are nici un rost sa fiu o Scene Girl, asa ca am renuntat si am revenit la culoarea normala a parului ,adica roz. Port din nou haine colorate si sunt plina de viata. Dar asta se intampla doar la suprafata, deoarece inauntraul meu este negru. Am invatat ca viata nu e roz si ca multi oameni ajung sa raneasca pe abis fara culoare. Off Sasuke, unde esti ? Te mai gandesti la mine, sau m-ai uitat ? Ma mai iubesti sau o iubesti pe Karin ? Vei veni dupa mine sau vei sta acasa ca si cum nu s-a intamplat nimic ? Ai citit oare biletul de la mine sau nu ? Multe intrebari ma framanta de cand am ajuns aici si nu gasesc absolut niciun raspuns pentru ele. Se pare ca asta e ... el chiar m-a uitat. Asta e realitatea si eu trebuie sa o accept. Dar nu pot sa accept fiindca eu simt ca el imi mai poarta cat de cat putina dragoste. Si as vrea neaparat sa fiu din nou cu el, sa o luam de la capat si sa ne sarutam din nou in ploaie. Am niste amintiri minunate impreuna cu el. In fine ar trebui sa ma culc, in fond ,si maine e o zi ...

Sasuke: Dimineata se arata peste Londra. Un oras minunat. Soarele straluceste cu putere, vantul adiind usor. Eu astept sa imi vina bagajele si indata ce au venit plec in cautarea casei de moda . ia stai ,....cum se numea ? Aaaaa.. Haruno Style . Merg ce merg si deodata observ o cladire gigantica desenata in alb si roz . Pe ea scria mare si clar " Haruno Style" . Incerc sa ma uit pe geam sa vad daca zaresc pe cineva inauntru . Deodata .....

Deci asta a fost capitolul 7 ;;) .... Sper ca v-a placut si astept pareri happy ... scuze pentru greseli si pt ca este scurt sad ... Va puup kiss in love :hug, paa dap !
Sus In jos
Cristina Bonibon
Academy Student
Academy Student
Cristina Bonibon

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Timisoara
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 33
Puncte : 43
Reputatie Reputatie : 2

Iubire de catifea [SasuSaku] Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de catifea [SasuSaku]   Iubire de catifea [SasuSaku] I_icon19Sam 28 Iul 2012, 21:35

Foarte frumos ! Vreau nextul ! Numia cuvinte de lauda !


Iubire de catifea [SasuSaku] Tekken__Lili_Rochefort_Sig_by_theoyoshitsune
Sus In jos
Continut sponsorizat




Iubire de catifea [SasuSaku] Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de catifea [SasuSaku]   Iubire de catifea [SasuSaku] I_icon19

Sus In jos
 

Iubire de catifea [SasuSaku]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-