Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Zi de zi… până miercurea viitoare - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Zi de zi… până miercurea viitoare - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Zi de zi… până miercurea viitoare

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Amaranth
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Lumea.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 354
Puncte : 406
Reputatie Reputatie : 26
Hobby-uri Hobby-uri : A face nimic...
Stare de spirit Stare de spirit : Plictisită.

Zi de zi… până miercurea viitoare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zi de zi… până miercurea viitoare   Zi de zi… până miercurea viitoare - Pagina 2 I_icon19Lun 27 Aug 2012, 15:02

Sper că nu v-am făcut să aşteptaţi prea mult. Văzand că am atât de multe comentarii (încă nu îmi vine să cred) m-am gandit să aduc mai repede nextul. Mulţumesc tutror care au comentat, nu mă aşteptam să vă placă atât de mult.În capitolul acesta nu avem prea multă actiune SasuSaku, ci un FlashBack care vă va ajuta să înţelegeţi mai bine relaţia lui Sasuke şi a lui Karin. Şii, aproape era să uit, asta este melodia copitolului din care a fost inspirată despărţirea dintre Sasuke şi Karin.


Odată ce mătuşa sa plecă, Karin era acum liberă să îşi inspecteze noul apartament. Avea să locuiască aici pentru mult timp. Era mai mult decât şi-ar fi putu ea dorii. Chiar dacă chiria era cam scumpă avea să fie în regulă deoarece era împărţită în două, ea lua jumătate, colega ei de camăra cealaltă jumatate. Bineînţeles că nu îi surâdea ideea de a avea o colegă de cameră dar era mai bine decat sa isi dea toti banii pe chirie, bani pe care inca nu ii avea. Trebuia sa mearga in dupamasa asta pentru asi depune CV-ul, cu putin noroc ar fi putu sa ia slujba cu jumătate de norma pe care si-o propuse. Asta, sau trebuia sa lucreze ca si chelnerita pana termina facultatea, gand care nu o facea sa se simta bine.
Incercă pentru un moment sa uite de toate grijile astea şi sării pe pat insfacand telefonul ca să îl sune pe Sasuke – fostui ei iubit, să îi spună că a ajuns cu bine în noua ei casă însă acesta nu răspunse. Fu puţin dezamăgită dar îşi amintii repede de filmul la care trebuia sa meargă. Doar nu avea Sasuke să îi închida telefonu l... sau cel puţin aşa spera.
Totul e în regulă. Paote că nu a auzit sau avea telefonul închis la film sau … Era nefolositor să se mai gandească la altceva. Oricum nu ar fi ajutat-o. În secunda următoare îşi trantii capul în pernă vrând să tragă un pui de somn însă nu avea norocul acesta. Promisese deja că va aranja apartamentul înainte să apară colega ei de cameră că după câteva minute de relaxare se puse pe treabă – luase cearşafurile de pe mobilă şi le puse la aerisit în balcon, deschise geamurile pentru a aerisii şi îşi aranja lucrurile în cameră. Mă rog, asta era doar o mică parte din ce făcuse, dar deajuns să o epuizeze totl însă acum nu mai avea nici un regret – aproapte niciunul, s-ar fi puteut odihnii, O împiedicară doar foame şi faptul că telefonul care suna întruna era în bucătărie.
***
- De ce nu i-ai răspuns?
- Nu ştiu, oare de ce? răspunse Sasuke cu o privire ciudată pe faţă apoi continuă. Oricum, ţie ce-ţi pasă?
- Eram doar curios ripostă Suigetsu. Adevărul e că el nu o prea simpatiza pe Karin. Considera că era prietena lui Sasuke doar pentru că avea ceva de câştigat de pe urma sa dar de fapt era pe dos. Părinţi lui Sasuke urmau să cumpere afacerea familiei lui Karin şi pentru asta aveau nevoie de cineva care să se apropie de aceştia dar cu timpul Sasuke dezvoltă sentimente reale pentru roşcată. Încă de cand erau în liceu el o vedea altfel decât celelalte fete care întrau din două în două minute în criza rimelului ieftin, ea era mei mereu preocupată de viitor şi de cariera ei, lucru care îl faşcina pe tânăr. Nu era doar o adolescentă superficială, era o femeie matură care se gandea la viitorul ei. Chiar şi aşa, asta nu explică motivul pentru care îi închise telefonul fetei. Poate voia să nege pretinzând că nu a existat vreo Karin în viaţa lui. Nu voia să accepte că acesta era sfârşirul relaţii sale perfecte. Chiar trecusera cinci ani?

*Flashback*
- Acum că părinţii tăi au cumpărat afacerea alor meu cred că totul s-a terminat între noi, nu-i aşa? Chiar şi aşa, mi-a plăcut mult să îmi perec timpul cu tine, nu eşti ca ceilalşi băieţi pe care i-am cunoscut. Eşti special.
Atât? După tot acest timp petrecut împtrună aveau să se desăarte în felul acesta. Adică se împrietenise cu fata asta doar de dragul afacerilor? Sigur că nu, ănsă realizase asta mult prea târziu. Acum tot ce putea să facă era să se uite cum frumosasa roşcată pleacă cu paşi silenţioşi din viaţa sa…
- Karin, ai vrea … ai vrea să … ştii … se bâlbâii brunetul încercând sî îşi găsească curaj.
- Da Sasuke? Vreoiai să spui ceva? Întrebă tţnăra calmă înafară dar totuşi atât de emoţionată pe dinăuntru.
După tot acest timp petrecut împreună te voi lăsa să pleci aşa? După toate prostiile pe care le-am făcut împtrună, toate momentele plăcute pe care le-am împărţit? Nu, dacă te voi lăsa sa pleci acum vei râmâne într-un mod patetic prizonieră în amintirile mele, singurele mele amintiri frumoase sunt cu tine. Nu, încă nu te voi lăsa să pleci.
- Ai vrea să fi iubita mea? spuse el foarte încrezător văzand cum fata începe să plngă. Erau lacrimi de fercire? Poate, poate nu.
Mai apoi stăteau amândoi pe acoperiş unul lângă altul privind norii, comparand-ui cu diferite obiecte. Era minunat să petreacă timpul împreună acum că ştiau că niciunul nu va pleca vreodată şi vor râmâne mereu împreună.
Prima întalnire, primul sărut, prima dată – toate au rămas nişte amintiri nepreţuite pentru amândoi.

* end of Flashback*
Sasuke scoase dintr-o dată telefonul şi formă numărul lui Karin apoi se înderpărtă încet de Suigetsu şi restul lumii care se afla în faţa cinematografului. Până şi cea mai fioroasă bestie poate fi înblânzită… Convorbirea lor nu dură prea mult


愛情是盲目的 所以你要把我推開 好像一塊狗屎。

Zi de zi… până miercurea viitoare - Pagina 2 Mayaselca_zps9dfe6bc7

我已經習慣了在頂部,母犬。
沒有人比我高。我會死的,因為我,因為我不是,我還會住。


tumblr blog
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

Zi de zi… până miercurea viitoare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zi de zi… până miercurea viitoare   Zi de zi… până miercurea viitoare - Pagina 2 I_icon19Lun 27 Aug 2012, 15:24

imi place capitolul mult! happy
asa ca te rog eu dulce ca o savarina sa aduci nextul mai repejor
sa vad ce se intampal ca sasusaku please
te-am pupacit si spor la scris kiss kiss kiss


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
Lexa
S-Class
S-Class
Lexa

Merite deosebite :
Zi de zi… până miercurea viitoare - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : București
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4873
Puncte : 5187
Reputatie Reputatie : 190

Zi de zi… până miercurea viitoare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zi de zi… până miercurea viitoare   Zi de zi… până miercurea viitoare - Pagina 2 I_icon19Lun 27 Aug 2012, 15:51

Superb capitolul.
Am vazut cateva greseli de tastare, dar dai un mic edit si se rezolva.
Abia astept sa apara si putina actiune SasuSaku.
In rest, nu mai am ce zice.
P.S.:Merci ca m-ai anuntat, sper sa o faci si data viitoare. kiss


Zi de zi… până miercurea viitoare - Pagina 2 Tumblr_inline_mp6fzpDIS01qz4rgp

”Învingătorii nu renunță, iar cei care renunță nu ajung învingători.”
- Aristotel -
Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

Zi de zi… până miercurea viitoare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zi de zi… până miercurea viitoare   Zi de zi… până miercurea viitoare - Pagina 2 I_icon19Lun 27 Aug 2012, 16:21

Hei` mersi ca m`ai anuntat.
Capitolul a fost foarte frumos. in love
Sincer nu am mai vazut un fic in care Karin sa fie asa....draguta. happy
Pai nu prea am ce comenta.
Astept cu nerabdare nextul.
Spor la scris si la idei!
Mi-chan te kiss
Ja na! dap !

P.S.: Daca vrei si nu te deranjeaza te rog sa ma anunti cand aduci urmatorul capitol. Thanks! kiss kiss


Zi de zi… până miercurea viitoare - Pagina 2 Doqkc1

Those who are best suited to power, are those
who have
never sought it.
⊙ • ⊙ • ⊙

Sus In jos
Fantoma
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Fantoma

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde nu vrei tu sa fiu.
acebook acebook : Foloseste "url" caci deformezi profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2335
Puncte : 2442
Reputatie Reputatie : 81
Hobby-uri Hobby-uri : Strict secret
Stare de spirit Stare de spirit : E complicat

Zi de zi… până miercurea viitoare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zi de zi… până miercurea viitoare   Zi de zi… până miercurea viitoare - Pagina 2 I_icon19Lun 27 Aug 2012, 17:41

Frumos capitol si mersi ca m-ai anuntat in love
Te rog sa ma anunti in continuare a hug


Be strong both in times of heavy and light can make you the winner

Zi de zi… până miercurea viitoare - Pagina 2 Gfgfgfgfrtrte

Doar prieteni? (+16)
La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Zi de zi… până miercurea viitoare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zi de zi… până miercurea viitoare   Zi de zi… până miercurea viitoare - Pagina 2 I_icon19Mar 28 Aug 2012, 17:19

Mi-a placut mult acest capitol .

Felul in care ai descris sentimentele a fost minunat .

Ai talent si ma bucur pentru tine si sper sa ma anunti si pe mine de next .


Zi de zi… până miercurea viitoare - Pagina 2 Nsk6



Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Zi de zi… până miercurea viitoare - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Zi de zi… până miercurea viitoare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zi de zi… până miercurea viitoare   Zi de zi… până miercurea viitoare - Pagina 2 I_icon19Mar 28 Aug 2012, 18:19

buna


mi-a placut mult ,
a fost frumos si ai avut si descriere
imi place mult ficul tau
sper sa ma anunti de continuare
crisu te pupaceste


Zi de zi… până miercurea viitoare - Pagina 2 S6he8w
Zi de zi… până miercurea viitoare - Pagina 2 Npi5xg
Zi de zi… până miercurea viitoare - Pagina 2 2myt0zq




Zi de zi… până miercurea viitoare - Pagina 2 R0b9k0
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Zi de zi… până miercurea viitoare - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Zi de zi… până miercurea viitoare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zi de zi… până miercurea viitoare   Zi de zi… până miercurea viitoare - Pagina 2 I_icon19Vin 16 Noi 2012, 09:57

Fan Fic Sasuke*sakura blocat din cauza incativităţii.
Ultimul post datează din 28 August.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Continut sponsorizat




Zi de zi… până miercurea viitoare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zi de zi… până miercurea viitoare   Zi de zi… până miercurea viitoare - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Zi de zi… până miercurea viitoare

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-