Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Basmul Nopții Înstelate Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Basmul Nopții Înstelate Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Basmul Nopții Înstelate

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Yozo
Genin
Genin
Yozo

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ♡Somewhere in the world♡
Nr. mesaje Nr. mesaje : 165
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Poi am multe hoobyuri , dar cel mai mult imi place sa desenez .
Stare de spirit Stare de spirit : !!Mereu cu zâmbetul pe buze!!

Basmul Nopții Înstelate Empty
MesajSubiect: Basmul Nopții Înstelate   Basmul Nopții Înstelate I_icon19Mar 24 Iul 2012, 10:33

E noapte înstelată,caldă,liniștită doar zgomotul valurilor sparse la mal se mai aude.Perdeaua de sclipiri și luminițe se înșiră pe bolta modestă ca un șirag de perle fine.O cărare de argint se așterne lin ,pe apa mării și la capătul ei se află ,rece și frumoasă,Crăiasa Nopții. O domniță plină de farmec și mister , se oglindea în marea nestingherită, care tristă îți istorisește poveștile , dar nimeni nu o ascultă.
Stau pe nisipul moale , uitându-mă la basmul care se arată în jurul meu, ca un poet singur cu gânduri și idei infinite , gata să fie puse pe hârtie .Albul imaculat și inocent al coalei , umplându-se de sentimentele poetului, pe care le simte și le imprimă ,punând în penița sa pasiune și grație nemaivăzută.
Privirea îmi este ațintită asupra unei steluțe, a cărei sclipire , strălucea cu fiecare secundă care trecea , mai puternic. Micul corp luminat care sclipea necontenit , dorea atenția ființelor și a semenilor lui care nu priveau și la coroana sa luminoasă .Dimineața ducea o luptă grea cu noaptea pentru cucerirea teritoriului , dar într-un final câștigă . Întunericul ștergându-se încet , făcând loc luminii nerăbdătoare să își răspândească veselia și căldura peste lumea.Perdeaua de nestemate , se deșira , făcând ca strălucirea stelelor să pară falsă.Și tot deșirandu-se , dispăru complet și în locul ei , raze aurii țesute pe un cer albastru viu ,își făcură apariția din senin.
Și odată cu venirea dimineții,venise și timpul să părăsesc plaja, lăsând în urmă ...Nopții de basme și Sclipiri

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
E original și m-am găndit să-l postez happy ....Aștept părerile voastre fie ele rele fie ele buna a hug , Si nu ma supăr dacă îmi dați si o critică . happy2 ....apoi să mă consolați cu niște sfaturi pentru îmbogățirea vocabularui rusinos


What did you like to do?
To fly ,to swim or to love?
You want to tell you?

I wish to fly to his arms,
Swim with my fingers in his hair
And whispered in his ear ”I love you!”

This is my answer !
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Arcade
Shodai Hokage
Shodai Hokage
Arcade

Sex : masculin Varsta : 34
Localizare Localizare : Timisoara, Bulgarus
acebook acebook : Marius Mihai
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3411
Puncte : 5195
Reputatie Reputatie : 565
Hobby-uri Hobby-uri : fotbal, muzica, gaming-ul, festivale, concerte, cititul in tren
Stare de spirit Stare de spirit : ¯\_ (ツ)_/¯

Basmul Nopții Înstelate Empty
MesajSubiect: Re: Basmul Nopții Înstelate   Basmul Nopții Înstelate I_icon19Mar 24 Iul 2012, 18:49

daca chiar e creeatia ta nu asta e locul potrivit de postare !!
Mutat la >>> Creeatiile voastre.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Yozo
Genin
Genin
Yozo

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ♡Somewhere in the world♡
Nr. mesaje Nr. mesaje : 165
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Poi am multe hoobyuri , dar cel mai mult imi place sa desenez .
Stare de spirit Stare de spirit : !!Mereu cu zâmbetul pe buze!!

Basmul Nopții Înstelate Empty
MesajSubiect: Re: Basmul Nopții Înstelate   Basmul Nopții Înstelate I_icon19Mar 24 Iul 2012, 18:51

^.^Multumesc^.^


What did you like to do?
To fly ,to swim or to love?
You want to tell you?

I wish to fly to his arms,
Swim with my fingers in his hair
And whispered in his ear ”I love you!”

This is my answer !
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Basmul Nopții Înstelate J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Basmul Nopții Înstelate Empty
MesajSubiect: Re: Basmul Nopții Înstelate   Basmul Nopții Înstelate I_icon19Sam 06 Oct 2012, 22:01

bunaaa....

ideea ta este chiar draguta si imi place mult cum ai descris...
ai o micuta problema la partea cu estetica dar sunt sigura ca se vor remedia...
nu am nicio indoiala...
am simtit sentimentele pe care ai dorit sa ni le expui, noua cititorilor...
sper sa mai faci astfel de creatii deoarece sunt o fana...de-a descrierii tale...
Crisulina was here


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]




[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Continut sponsorizat




Basmul Nopții Înstelate Empty
MesajSubiect: Re: Basmul Nopții Înstelate   Basmul Nopții Înstelate I_icon19

Sus In jos
 

Basmul Nopții Înstelate

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Creațiile voastre :: Proză și Versuri. Un șirag de perle scrise-