Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Amintiri rele si bune Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Amintiri rele si bune Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Amintiri rele si bune

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Biscuit
Genin
Genin
Biscuit

Sex : feminin Localizare Localizare : Ma adun de peste tot
Nr. mesaje Nr. mesaje : 68
Puncte : 123
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : Multe...
Stare de spirit Stare de spirit : Roz

Amintiri rele si bune Empty
MesajSubiect: Amintiri rele si bune   Amintiri rele si bune I_icon19Mier 25 Iul 2012, 11:08

Mi-as fi dorit sa o ascult. Sa nu fac greseala pe care acum o voi regreta din tot sufletul. Daca ii ascultam sfatul si i-as fi spus lui Kay ca ne despartim ar fi fost mai bine...nu s-ar fi intamplat nenorocirea asta ce ma va distruge pe viata. Sa va povestesc...


Capitolul1~Nu te increde in ochii albastri~

Inca o zi de scoala. De ce fac scoala asta asa de lunga? Doua zile de scoala si 5 de wekend suna excelent!
Ma ridic din pat si ma duc la baie. Cand ma intorc imi caut ceva de imbracat. Pe jos erau tot felul de toale...defapt tot ce era in dulap era pe jos. Incep sa ravasesc prin mormanele de haine si gasesc niste pantaloni scurti rupti si un maieu cu 2 palme mai sus de buric. Imi las parul lung si roz liber si ma machez cu rimel, creion, fard de pleoape, fond de ten etc.. Exact cum ii place lui Kay :>. Imi iau gheozdanul si incep sa indes cartile idioate in el. Nu dupa mult timp ma suna Kay.
-Buna, printesa ! imi spune
-Neata, iub ! ii spun vesela
-Ma pregatesc de scoala, tu?
Cat de proasta eram. Daca as fi stiut ce face el in acel moment mas fi dat cu capul de pereti...
-Si eu la fel...um hai ca tre' sa inchid ceao! ii spun repede vazand-o pe mama venind spre mine
-Cu cine ai vorbit? m-a intrebat suparata. Si cu ce dracu' esti imbracata?
Si-a dat seama cu cine vorbisem si de ce ma imbracasem astfel. Mia tinut din nou un discurs idiot cum ca imi voi strica viata daca ma mai intalnesc cu ''drogatul'' ala blah blah blah.
I-am spus Ok si am plecat. Ajunsa in curtea scolii am fost intampinata de gasca lui Kay, unde si eu eram foarte respectata fiindca ieseam cu seful lor.
-Buna Sak! mi-a spus Shey, unul dintre cei mai buni prieteni ai lui Kay
''Sak'' este noua si superba mea porecla. Din tocilara scolii am devenit una dintre cele mai populare fete datorita lui Kay,
-Hei baieti! l-eam spus cu o urma de autoritate
Nu dupa mult timp a venit si Kay. L-am vazut la poarta scolii vorbind cu o fata despartindu-se si vazandusi amandoi de drumul lor.
-Cine era fata aia? l-am intrebat dupa ce l-am sarutat
-Eh...o verisoara de ea mea!
Clopotelul a sunat si toti au intrat in clasa.
-Mate!!! spun toti in cor
-Cine ne obliga samergem la ora? a spus Kay razand
Toata lumea l-a aprobat si am iesit in fuga din scoala. Am hoinarit asa prin oras o ora si jumatate. Intorcandu-ne inapoi la scoala Kay si-a aprins o tigara dandu-mi si mie sa trag din ea din cand in cand. Ne-am dus in sfarsit la a treia ora unde am avut test fulger. Desi stiam raspunsurile ca in palma am scris aproape tot gresit fiindca altfel Kay ma va crede din nou o tocilara. Perfect, am luat un 6....sper ca iubitul meu e multumit.
Kay este un baiat inalt cu ochi albastrii inchis si parul saten. Chiar daca pe langa mine arata mai mult ca tata decat ca iubit, mie nu imi pasa.
Dupa scoala Kay m-a intrebat daca vreau sa trec pe la el. Am acceptat bineinteles.
-----Dupa 15 zile----
-Sakura, nu din nou! mi-a spus mama vazandu-ma ca fug din nou spre baie. De vreo 3 ori pe zi tot vomitam.
-Mama, ce ma fac? am intrebat-o abia mai tinandu-ma pe picioare.
-Mergem la doctor! mi-a spus
Am spus categoric NU!! Doar stie ce frica imi e de doctori. Am iesit sa iau putin aer apoi mi-a venit o idee. Daca eram gravida?! Nu puteam sa aflu decat printr-un singur lucru. M-am dus la cea mai apropiata farmacie de unde mi-am luat un test de sarcina si...SURPRIZA!!! Era pozitiv!
Stiam ca trebuie sa ma duc imediat la Kay. Pe drum m-am gandit ce le voi spune parintilor. Adica am 16 ani iar ei nici macar nu il sufera pe Kay. Mereu mi-au spus ca e un prost, nenorocit, magar, alcoolic etc. Dar nu era adevarat(cel putin asa credeam eu atunci)
Am ajuns la el acasa si ce sa vezi?! ''Iubitul meu'' se saruta cu tipa pe care am vazut-o ieri la scoala.
-Deci dintr-asta esti huh? am strigat printre lacrimi
-Haide, Sak...ea nu se compara cu tine, doar ma plictiseam! mi-a spus zambind si apropiinduse de mine
-Lasa-ma dracului in pace, mama avea dreptate! am spus fugind inapoi acasa
Am fugit prin curte intrand repede in casa si trantindu-ma in pat. Nu imi puteam stapani plansul.
-Sakura ce ai? m-a intrebat mama venind in fuga la mine
-Imi pare rau mama, jur ca nu am vrut...! i-am spus printre lacrimi
-Ce s-a intamplat Sakura, spune-mi!
-Sunt...sunt! inainte sa spun ceva m-am dus din nou la toaleta sa dau la rate.
M-am intors si i-am spus acel cuvant. Mama a incremenit.
-Sakura, doamne ce a fost in capul tau? m-a intrebat facand ochii mari
-Imi pare rau mama, iarta-ma! ii tot spuneam
M-am dus la toaleta si am luat un cutit.
-Sakura, iesi de acol osi nu face vreo prostie, o sa rezolvam noi cumva! imi tot spunea mama
Eu chiar...vroiam sa ma omor. Si asi fi facut-o daca mama nu imi spunea ca ne mutam si o sa uit de locul asta.
Am iesit din baie si m-am aruncat in bratele ei.
-Sper sa nu semene cu...el! i-am spus mamei in soapta
-Adica ai de gand sa-l pastrezi? m-a intrebat mama speriata
Cu intrebarea asta m-a doborat. Nu eram o criminala. Nu mi-as omora copilul!!! Ce dracu' a apucat-o pe mama cu chestia asta.
-Normal! i-am spus
Mama nu a mai spus nimic. Probabil ca ii era frica ca daca va provoca o cearta iar voi vrea sa ma sinucid.
-Culca-te...maine ne mutam! mi-a spus iesind din camera
Mi-am luat pijamalele si m-am bagat in pat. Era prea mult pentru un copil de 16 ani. Pana la urma am adormit cu greu. M-am trezit la 6 dimineata din cauza zgomotului povocat de mama si de tata ducand bagajele pe scari catre masina. Probabil ca mama ia spus si tatei de...
-Haide Sakura, in masina! mi-a spus mama zambind
-Unde mergem, mama? am intrebat imbracandu-ma, de data asta mai normal. Blugi 3 sferturi si un tricou rosu.
-In Tokio, iubire! mi-a spus mama
Ei bine s-a terminat Sakura. Oare vei reusi sa uiti? Vei reusi sa cresti copilul asta? Vei reusi sa il educi in asa fel sa nu semene cu tatal sau?


Amintiri rele si bune 92316026

Sus In jos
maudlin
S-Class
S-Class
maudlin

Sex : feminin Varsta : 88
Localizare Localizare : ???
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2816
Puncte : 3352
Reputatie Reputatie : 362

Amintiri rele si bune Empty
MesajSubiect: Re: Amintiri rele si bune   Amintiri rele si bune I_icon19Mier 25 Iul 2012, 11:19

Sakura e gravida. Huh, interesanta idee, doar ca nu o dezvolti cum trebuie. Actiunea este grabita, dar poti remedia acest lucru adaugand descriere sentimentala. In rest ... totul e ok. Ai avut unele replici cam seci, dar nu e nimic, data viitoare mai adauga naratiune si va iesi perfect.
Succes la scris idei in continuare!


Amintiri rele si bune VRJzvqC

e y e s   a r e   d i s t r a c t i n g .   
y o u   s e e   t o o   m u c h .   y o u   d o n ' t   s e e   e n o u g h .
Sus In jos
Biscuit
Genin
Genin
Biscuit

Sex : feminin Localizare Localizare : Ma adun de peste tot
Nr. mesaje Nr. mesaje : 68
Puncte : 123
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : Multe...
Stare de spirit Stare de spirit : Roz

Amintiri rele si bune Empty
MesajSubiect: Re: Amintiri rele si bune   Amintiri rele si bune I_icon19Mier 25 Iul 2012, 12:02

Mai vreau comentari plz :X


Amintiri rele si bune 92316026

Sus In jos
Lumiereღ
Genin
Genin
Lumiereღ

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Peste tot ;x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 428
Puncte : 496
Reputatie Reputatie : 20

Amintiri rele si bune Empty
MesajSubiect: Re: Amintiri rele si bune   Amintiri rele si bune I_icon19Mier 25 Iul 2012, 12:24

Pai m ai uite unul

Ideea imi place nu e foarte originala dar depinde cum o dezvolti .
Ai avut prea mult dialog 2 3 replici sunt suficiente restu poti inlocui cu vorbirea indirecta
Evita sa pui emoticoane ;;)

Si in ultimul rand descrierea daca descriai putin peisajele nu mult ca plictiseste cititorul si m ai mult sentimentele de ex cand Sakura a vazut ca este gravida puteai sa descri cum sa simtit sau cand a inselat o Kay.

Asa cu toate astea mi a placut si astept Next sper sa ti cont de sfaturile noastre :)


Amintiri rele si bune Tumblrm0xpdaf1pc1rrdqxd

Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

Amintiri rele si bune Empty
MesajSubiect: Re: Amintiri rele si bune   Amintiri rele si bune I_icon19Mier 25 Iul 2012, 15:23

buna am zis sa trec si eu pe aici ideea imi place e originala
deci astept next happy


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
Biscuit
Genin
Genin
Biscuit

Sex : feminin Localizare Localizare : Ma adun de peste tot
Nr. mesaje Nr. mesaje : 68
Puncte : 123
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : Multe...
Stare de spirit Stare de spirit : Roz

Amintiri rele si bune Empty
MesajSubiect: Re: Amintiri rele si bune   Amintiri rele si bune I_icon19Mier 25 Iul 2012, 19:52

Pam param.,hai ca vin si cu capitolu' 2 in...jumatate de ora :>


Amintiri rele si bune 92316026

Sus In jos
Biscuit
Genin
Genin
Biscuit

Sex : feminin Localizare Localizare : Ma adun de peste tot
Nr. mesaje Nr. mesaje : 68
Puncte : 123
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : Multe...
Stare de spirit Stare de spirit : Roz

Amintiri rele si bune Empty
MesajSubiect: Amintiri rele si bune   Amintiri rele si bune I_icon19Mier 25 Iul 2012, 21:01

Capitolul 2 ~Am ajuns in Tokio...din nou probleme?~ Stateam in masina asteptand sa ajungem. Ma uitam plictisita pe geam holbandu-ma la stropii mari de ploaie ce se prelingeau pe sticla rece.
Nu imi vine sa cred ce am putut sa ajung. O c***a. Om are mare c****a. Dintr-o fata buna si dulce m-am transformat intr-o fata perfecta pentru nenorocitul ala. Oare ia pasat vreodata de mine sau a vrut doar sa vada cum e sa-ti bati joc de tocilara scolii? M-a facut sa il iubesc si dupa ce credeam ca relatia devine super serioasa, m-a aruncat la gunoi ca pe o punga veche. Bine macar ca am plecat, macar asa nu o sa-l mai vad si nu o sa mai sufar. Sa vedem acum ce ma fac cu copilul. Nici gand sa fac avort. Doar e copilul meu. va trebui sa ma descurc. Pentru noi....
-Are you kidding me? Mergem de 5 ore si tot nu am ajuns?!! ii intreb pe parinti nervoasa
Ei imi spun ca mai avem putin. Replica asta am auzit-o de la primele 30 de munte de mers. Se pare ca tata s-a cam ratacit dar nu vrea sa recunoasca. ''Eu stiu drumul foarte bine, comentati ca niste muieri'' ne tot spunea el mie si mamei.
Telefonul suna pe melodia personalizata pentru Kay. Mana imi tremura si nu stiam ce sa fac? Sa raspund sau sa las telefonul sa sune? Nu stiam ce sa fac. Cu siguranta ma va intreba unde sant si, la cat de bine il cunosc, ma va ameninta ca daca nu ma intorc la el ma va gasi. Sunt sigura.....
Pana la urma mi-am luat inima in dinti si...am raspuns.
-ce vrei? l-am intrebat suparata
-Unde esti? (era si logic ca asta o sa ma intrebe)
-Nu e treaba ta! i-am raspuns
-Asculta scumpete, ar fi mai bine sa dam totul uitarii sau...! nu a mai spus nimic fiidnca am inchis
Am inceput sa plang dar totusi stateam nemiscata, parca paralizata. stiam ca ma va gasi. Are prieteni peste tot si cu ajutorul lor va da de mine. Nici macar nu stie ca sunt insarcinata.
-Am ajuns! mi-a spus mama
-Wow! am exclamat
Toxyo era pur si simplu imens1 Chiar daca afara era inca ziua erau lumini colorate peste tot. Tata a scos bagajele din masina si a intrat in hotelul din fata nostra. Asta da hotel! Cred ca are 5 stele sau cam asa ceva.
Tata a vorbit ceva cu o femeie care ne-a dat o cheie. Ne-am urcat(pe scari!!!) pana la al optulea etaj. Dar a meritat cu siguranta!
Camera de hotel era super mare! Mai mare ca vechea mea casa pot spune. Am aruncat geanta pe jos si am dat fuga sa imi aleg camera.
Am ales-o pe cea din mijloc. Avea peretii rosi cu bline de diferite dimensiuni, albe. Patul era super mare avand saltea cu apa si forma rotunda. Langa el erau doua noptiere una avand o veioza pentru citit in forma de copacel. Pe jos era intins un covor foarte pufos si alb cu cateva pete rosi. In alt colt era biroul unde mi-am pus repede laptopul. Un dulap mare de lemn era langa el. Pe terasa era o canapea gigantica alba, din piele si o masuta de sticla. Omg!!! Super loc.
-Iti place aici? m-a intrebat mama
-Daca imi place, ador locul asta! i-am spus sarindu-i in brate.
-Foarte bine, de maine te vei duce la scoala! mi-a spus
Era excelent. In sfarsit o scoala unde puteam sa fiu eu, unde nimeni nu ma cunoaste. Nu mai trebuie sa ma feresc si sa iau 6. Pot sa revin la notele mele bune de 10 si 9...si 8 la sport.
I-am mai multumit mamei inca o data si m-am dus sa fac un dus. Baia avea si cabina de dusi, si cada, si jakuzi(cred ca asa se scrie).
Dupa ce mi-am facut dusul care m-a facut sa ma simt mai bine mi-am despachetat lucrurile si le-am pus frumos in dulap. Trebuia sa renunt la unele din ele fiindca sunt prea sexy iar eu nu mai vreau sa port asa ceva. Pe mine mi-am luat o rochita alb-rozalie cu o palma mai sus de genunchi si niste sandale negre. De data asta nu m-am mai machiat, defapt urasc machiajul! E o senzatie oribila si cand te demachezi simti ca slabesti cu 2 kilograme. Imbracata astfel am zis sa fac o plimbare prin imprejurimi. Am coborat in fuga scarile hotelului si cand sa ies ma izbesc din plin de cineva.
-Aoleu, ma scuzi sunt cam grabita! ii spun ridicandu-ma de jos
In fata mea statea o fata foarte dulce cu par mov-albastrui si ochi lila. Avea o rochie exact ca a mea doar ca alb-albastruie.
-Buna, eu sunt Hinata! mi-a spus zambind
-Sakura! ii spun cu acelasi zambet dulce
Ne-am imprietenit doar din priviri si cred ca daca mai vorbim putin vom fi cele mai bune prietene.
Mi-a spus ca locuieste de cand s-a nascut in Tokio si spre fericirea mea, invata la acelasi liceu la care urmam eu sa merg.
-O sa ii spun directorului sa ma bage in clasa ta! i-am spus in timp ce ne plimbam pe o straduta plina cu tarabe
Hinata a zambit iar dupa a facut o fata ce exprima ''Ar fi mai bine sa nu''
-Ce e? am intrebat-o
-La mine in clasa sunt unii copii carora...pai nu le plac elevii noi! mi-a spus privindu-si balerinii mov inchis
-Fleacuri! i-am spus razand
-Nu ma poate intimida nimeni! spun pe un ton autoritar
-Spune-mi despre viata ta! mi-a spus zambind si m-a indemnat sa ne asezam pe o bancuta dintr-un parculet.
La aceasta intrebare am tresarit si am plecat capul. Ma abtineam cu greu sa nu plang si chiar daca m-am fortat atata, o lacrima cristalina tot mi s-a prelins pe obraz. Privirea Hinatei imi inspira incredere asa ca i-am povestit totul iar ea m-a ascultat pana la sfarsit aproape venindui si ei sa planga.
Cea ce nu stiam era ca cineva ne auzisera vorbind. Cineva imi stia povestea. Daca va spune tuturor celor din scoala va trebui din nou sa ma mut?!

Mai multe aflati in capitolul urmator pe care il voi posta maine fiindca acum am treaba. Va pup si noapte buna thank you


Amintiri rele si bune 92316026

Sus In jos
Biscuit
Genin
Genin
Biscuit

Sex : feminin Localizare Localizare : Ma adun de peste tot
Nr. mesaje Nr. mesaje : 68
Puncte : 123
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : Multe...
Stare de spirit Stare de spirit : Roz

Amintiri rele si bune Empty
MesajSubiect: Re: Amintiri rele si bune   Amintiri rele si bune I_icon19Mier 25 Iul 2012, 22:30

Pun urmatorul capitol daca primesc macar un comentariu :D


Amintiri rele si bune 92316026

Sus In jos
Irry
Genin
Genin
Irry

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in fata pc-ului
Nr. mesaje Nr. mesaje : 398
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : ficuri citit si incerc un nou sport
Stare de spirit Stare de spirit : Cu barca pe valuri plutesc usor mi-a intrat apa in calculator

Amintiri rele si bune Empty
MesajSubiect: Re: Amintiri rele si bune   Amintiri rele si bune I_icon19Mier 25 Iul 2012, 22:36

buna scumpo am ajuns si eu pe la ficul tau e foarte dragut dar te rog nu mia face dublu post e interzis


Amintiri rele si bune 3
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Amintiri rele si bune J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Amintiri rele si bune Empty
MesajSubiect: Re: Amintiri rele si bune   Amintiri rele si bune I_icon19Sam 06 Oct 2012, 14:40

Fan Fic Sasuke&Sakura blocat pentru inactivitate. Ultimul post datează din 25 Iulie.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Continut sponsorizat




Amintiri rele si bune Empty
MesajSubiect: Re: Amintiri rele si bune   Amintiri rele si bune I_icon19

Sus In jos
 

Amintiri rele si bune

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-