Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
O viata .magica - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
O viata .magica - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 O viata .magica

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

O viata .magica - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O viata .magica   O viata .magica - Pagina 2 I_icon19Dum 26 Aug 2012, 11:42

PRima !
Multumesc mult ca m-ai anuntat de next .
Capitolul a iesit foarte bine si ai avut si imaginatie chiar daca tu spui nu .
Mi-a placut mult asa ca anunta-ma in continuare .


O viata .magica - Pagina 2 Nsk6



Sus In jos
MeLyNa12
Guardian Ninja
Guardian Ninja
MeLyNa12

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : oriunde nu ajunge soarele
acebook acebook : Adauga-ti profilul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2312
Puncte : 2424
Reputatie Reputatie : 75
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, animeuri, jocuri
Stare de spirit Stare de spirit : Ce contează?

O viata .magica - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O viata .magica   O viata .magica - Pagina 2 I_icon19Lun 03 Sept 2012, 11:49

A 2'a. Merci că m'ai anunţat chiar dacă eu nu am fost prezentă. Îmi place şi vreau next şi sper să mă anunţi în continuare :X

O viata .magica - Pagina 2 2623848302


O viata .magica - Pagina 2 Tumblr_m9njar6Jx91r3ri0mo1_500

Mereu să lupţi pentru persoana dragă, altfel vei regreta toată viaţa că ai lăsat-o să plece. Nu te juca! Iubirea e ceva! Gândeşte-te, fă pasul înainte căci merită să iubeşti, să fi iubit şi apreciat. Nu lăsa totul acum, luptă pentru ea sau alege să fie fericită şi tu să plângi neîncetat că a plecat.
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

O viata .magica - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O viata .magica   O viata .magica - Pagina 2 I_icon19Lun 10 Sept 2012, 03:14

Hei dap !
Ai cerut o critica, deci... iata-ma. Imi pare rau ca a durat atat de mult. kiss

Titlul – Punctul pe care l-ai pus dupa “o viata” nu are deloc ce cauta acolo. Nu se mai intelege nimic, asa trebuie sa arate, la aspect, titlul: O viaţă magică. Are o legatura cu textul, insa nu ma atrage.

Ideea – Nu este una originala, este comuna. Ideea de a o muta pe Yuki la o alta scoala, a fost ceva nou si mi-a starnit interesul. Esti la inceput, asa ca poti adauga o groaza de idei noi, asa o sa aduci cat mai multa originalitate fic-ului.

Descrierea – Nu am vazut deloc descriere, ceea ce este foarte gresit. Partea asta conteaza cel mai mult, de aceea, trebuie sa te axezi pe ea, sa o dezvolti cat mai mult. Sentimentele personajelor lipsesc, trebuie sa ne transmiti ce simt ei, eu nu am gasit nimic. Yuki si Hiro s-au indragostit prea brusc, de unde a aparut aceasta iubire? Mai ales el, a vazut-o o singura data si o iubeste. Nu asa decurg lucrurile, mai intai se simteau atrasi unul de celalalt, dorind sa se cunoasca, urma prietenia, atunci apareau sentimentele, care incepeau sa se dezvolte din ce in ce mai mult. Vreau cat mai multa descriere sentimentala si cat mai putina descriere a hainelor, ele nu sunt atat de importante. Incearca sa te pui in pielea personajului, gandeste-te ca treci prin ce trece el, ca tu esti acolo, asa o sa iti fie mai usor.

Actiunea – Este grabita, asta pentru ca nu exista descriere. S-au intamplat multe lucruri in putin timp. Odata ce vei rezolva problema cu descrierea, actiunea va decurge asa cum trebuie.

Dialogul – In primele capitole, am vazut replici care erau plasate in descriere, in mijlocul frazelor, nu cu linie de dialog, de la capat, asa cum ar trebui. Poate nu vrei mult dialog, ceea ce e bine, insa in cazul acesta, poti transforma in vorbire indirecta. Am vazut si replici seci, pe care le puteai introduce foarte usor in naratiune. Pe viitor, pastreaza doar replici importante, nu unele formate dintr-un cuvant, precum o afirmatie.

Estetica – Nu arata bine, la inceput era Ok, aveai paragrafe formate dintr-un numar potrivit de randuri, despartite de un spatiu. La ultimul capitol, abia daca gasesc un paragraf care sa aiba cinci randuri, multe au unul singur. Dupa o fraza, incepi imediat de la capat, cu alineat. Nu mai face asta, scrie in continuare, iar cand ajungi la un numar de cinci-sapte randuri, lasi spatiu si incepi de la capat alt paragraf.

Greseli de ortografie – Ai mari probleme aici, am dat de o multime de greseli. Abia daca gasesc cateva virgule intr-un capitol. Nu se intelege nimic. Poate ca iti e lene sa mai corectezi capitolele, dar daca te-ai decis sa scrii un fic, trebuie sa te ocupi de toate detaliile. Dupa fiecare semn de punctuatie, lasa cate un spatiu.

Citat :

Stau si ma gandesc ce o face Hiro al meu acum[virgula]dar sunt intrerupta de vocea Shinei[virgula] care imi spune sa mmerge [mergem] sa imi arate camera.
Mergem,[spatiu] mergem si ne oprim in fata unei usi. [spatiu] Shina deschide usa si [virgula] wow [virgula] e chiar dragut aici.


nui – nu-i

visu – visul

istra – intra

mmerge – mergem

aceala – acela

precatita – pregatita

nustiu – nu stiu

genunghi – genunchi

adteapta – asteapta

pizuri – pixuri

fiecate – fiecare

edevi – elevi

inginfati – ingamfati

inprietenesti - imprietenesti

cuprieteni - cu prietenii


Cam atat am avut de spus, sper sa-ti fiu de ajutor. Sunt sigura ca o sa evoluezi cu fiecare capitol. Sper sa ma anunti si pe mine cand o sa postezi. Mult succes in continuare! a hug



IF U'RE READING THIS IT'S 2 LATE

YOU SEE NO WHITE INSIDE MY EYES AND IT'S A FUN DAY
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
O viata .magica - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

O viata .magica - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O viata .magica   O viata .magica - Pagina 2 I_icon19Dum 18 Noi 2012, 15:21

Fan Fic Original din cauza inactivităţii.
Ultimul post datează din 10 septembrie.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Continut sponsorizat




O viata .magica - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O viata .magica   O viata .magica - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

O viata .magica

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-