Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
cand viata  iti da lamai faci limodana - Cand viata iti da lamai, fa limonada! Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
cand viata  iti da lamai faci limodana - Cand viata iti da lamai, fa limonada! Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Cand viata iti da lamai, fa limonada!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Ce credeti pana acum despre acest fic?
Nimic special,astept sa ma uimesti!
cand viata  iti da lamai faci limodana - Cand viata iti da lamai, fa limonada! I_vote_lcap89%cand viata  iti da lamai faci limodana - Cand viata iti da lamai, fa limonada! I_vote_rcap
 89% [ 8 ]
De ce te mai chinui?Pierzi si timpul tau si al nostru!
cand viata  iti da lamai faci limodana - Cand viata iti da lamai, fa limonada! I_vote_lcap11%cand viata  iti da lamai faci limodana - Cand viata iti da lamai, fa limonada! I_vote_rcap
 11% [ 1 ]
Total voturi : 9
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
~Criss~
Genin
Genin
~Criss~

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : aaaa...pe...forum!?;)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 75
Puncte : 84
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce include arta
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita. De ce? Nu ma intreba!

cand viata  iti da lamai faci limodana - Cand viata iti da lamai, fa limonada! Empty
MesajSubiect: Cand viata iti da lamai, fa limonada!   cand viata  iti da lamai faci limodana - Cand viata iti da lamai, fa limonada! I_icon19Dum 05 Aug 2012, 18:50

O raza de soare patrunde prin jaluzelele de la geamul camerei mele, mangaindu-mi fruntea. Era o senzatie a diminetii atat de placuta! Dintr-o data insa......DRIIIIIIIIIIIIIIIINGGGGGGGGGG! we party !!
-Ah! Cine?Cum?Unde?
-Trezestete,printeso!
-Ce? TATA!!!
-Care este problema?
-Ti-am mai zis sa nu mai faci asta!
-Stiu,stiu,stiu! Dar Tamahachi, este ziua ta!
-Ce? Oh vai! Am uitat!
- La multi ani!!!!!! Fetita mea implineste 14 ani! zise el cu lacrimi in ochi.
-Hei! Unde este micuta mea Tamahachi? Ooooo! Scumpo!!!! La multi ani! Uite! Asta este cadoul de la mine!zise parca mandra mama.
Si imi dadu o cutiuta albasta pe care scria:,,Pentru o fetita extraordinara. Cu drag, Tokomora (MAMA)!" Am deschis cutia si am fost mirata sa vad ca inauntrul ei era un inel tare frumos cu o inscriptie ciudata pe el.
- O vai mama! Este minunat, multumesc! hug2
- Cu mare placere! Este un inel din dinastia a 2-a! Adica foaaaaaarte vechi! As putea spune ca este o antichitate! Hahahaha! happy2
- Ei, tata! Care este cadoul tau?
- Ce? Cadou?
- Tata...... hmm..realy?
- Oh da! Uite , draga mea!
Si din plasa pe care o aduse mama, scoase un ursulet panda de plus cu un kimono roz si o floare de cires langa urechiusa. Era atat de dragut!!!!!!!!!!!
- Vai tata! Este minunat! Ohhh! sad Va iubesc pe amandoi! in love
- Acum hai! deveni serioasa mama. Este timpul sa te scoli, sa te pregatesti si sa mergi la liceu!
- Oh vai! Sunt asa de nepregatita pentru asta!
- OH HAIDE! exclama tata. Ce poate fi asa de greu!
Eu am inghitit in sec zicand ca poate are dreptate. Amandoi plecara din camera. Eu m-am dus la baie pentru a ma spala pe fata si pe dinti si pentru a face un dus. Apoi am plonjat spre dulapul de haine si mi-am ales o tinuta perfecta! Apoi, am coborat in fuga scarile abrupte ale casei si in sfarsit am ajuns in marea si noua bucatarie din marea si noua mea casa! Oh! Am uitat sa va spun? Nu numai ca merg la o scoala noua, dar m-am si mutat intr-un sat nou! Se numeste Komoso iar aici lumea este mult mai prietenoasa decat in vechiul meu sat, adica Masaki. Mam mutat aici cu tatal meu, Yamasachi si cu mama mea, Tokomora. Amandoi sunt parinti minunati, dar uneori, cand se cearta, ma scot din sarite. angry Dar in schimb, viata mea este perfecta! Revenind, dupa micul-dejun, mama m-a condus cu masina pana la liceu.
- Multumesc pentru ca m-ai condus,mama!
- Cu placere! Ne vedem la 15:00! Pa!
- Pa!
Am pasit cu emotie pana la intratre. Usa era mare , avea un maner din bambus iar pe ea era o pancarta pe care scria:,,Scoala Sokomy cu clasele 8-12 nr. 4, orasul Komoso". Am inspirat adanc si am apasat manerul din bambus. Usa s-a deschis, iar inauntru se afla un hol lung. Nu era nimeni pe hol, asa ca m-am uitat la ceas. AAAAAAAAAAAHHHHH very sad Era ora 8:30! Orele incepusera de mult, asa ca am alergat catre dulapul meu. L-am deschis cu repeziciune, am luat cartea de matematica, mi-am bagat ghiozdanul si l-am inchis. Am inceput sa fug din nou dar cand sa dau coltul, o fata s-a ciocnit de mine. S-a ridicat tinandu-si mana la frunte.
- Auuuu! Hei! :>.<: Ai grija pe undeeee......OOPPAAA! Scuze! Nu am stiut ca esti fata cea noua! Eu sunt Sasuke!
- Buna! Eu sunt Tamahachi!
- Ce cauti pe holuri? Trebuia sa fi in clasa de mult!
- Stiu! Asta era motivul de care fugeam! Tu de ce nu esti in clasa?
- Am avut nevoie urgenta la baie. Dar hei! Partea buna este ca mi-a trecut! Haha!
- Hahahahahahahahaha! rolling on the floor Haide atunci! Chiar nu as vrea ca prima mea impresie fata de profesoara...
- Profesor! Domnul Tokamy!
- Oh! Atunci nu as vrea ca prima mea impresie fata de PROFESOR sa fie proasta!
- Practic, nu este un profesor strict care ti-ar da detentie cu orice pret, dar sincera sa fiu, prima impresie ar trebui sa fie placuta! Si.....asa am fost si eu in prima mea zi!
- Pai grozav! Ce bine ca te-am intalnit! Acum totulva fi mai primitor! Haha!
- Haha! Haide acum! Chiar, este 8:50 si probabil domnul Tokamy se intreaba ce naiba fac atat timp la baie! Haide! Clasa este pe holul 15! Urmeaza-ma!
Totul incepuse sa prinda un contur! Poate tata chiar avea dreptate....Poate chiar nu esteASA de greu!


Ultima editare efectuata de catre guma de mestecat in Dum 09 Sept 2012, 14:02, editata de 6 ori
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

cand viata  iti da lamai faci limodana - Cand viata iti da lamai, fa limonada! Empty
MesajSubiect: Re: Cand viata iti da lamai, fa limonada!   cand viata  iti da lamai faci limodana - Cand viata iti da lamai, fa limonada! I_icon19Dum 05 Aug 2012, 22:47

Hei,guma de mestecat!Pana acum mi se pare cat de cat interesant.Ce-i drept nu s-au intamplat prea multe pana acum (eu vorbesc lough ) dar astept next-ul.Ideea de Sasuke fata ma pune putin pe ganduri dar cred ca e vorba de cu totul alt personaj si mai cred ca se va intampla ceva si cu inelul acela.Mi-ar placea daca ai descrie mai mult personajele dar e ficul tau si tu decizi.
Nu uita ! NEXT! Ca altfel te mestec toata!
Sus In jos
~Criss~
Genin
Genin
~Criss~

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : aaaa...pe...forum!?;)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 75
Puncte : 84
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce include arta
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita. De ce? Nu ma intreba!

cand viata  iti da lamai faci limodana - Cand viata iti da lamai, fa limonada! Empty
MesajSubiect: Re: Cand viata iti da lamai, fa limonada!   cand viata  iti da lamai faci limodana - Cand viata iti da lamai, fa limonada! I_icon19Lun 06 Aug 2012, 12:34

Capitolul 2;
Mergand pe holuri Sasuke incepu sa cante;
- Dango, Dango....
- Te uiti si tu la Dango?
- Dango...AAAAAA... Poftim?
- Hai ca te-am prins!
- Offff. Bine! Da. Ma cam uit. Dar nu tot timpul. Cand ma plictisesc.
- Pai si eu tot asa.
- Ma uit cand sunt la tata acasa. Numai el prinde TokyoTv.
- Stai! Parintii tai sunt despartiti?
- Da...Nu prea mare lucru. Ma rog, cam mare lucru!
- Oaaaa! Si eu care credeam ca este enervantcand parintii mei se cearta.
- Lasa! Este ok! Aici este!
- Eu si Sasuke am intrat in clasa cam rusinoase. Profesorul i-a spus lui Sasuke sa se aseze iar mie mi-a spus ca daca ma simt mai bine, ma pot aseza langa ea. Asa am si facut. Dar faptul ce ma intimida era ca un baiat se cam tot uita la mine. Oare ce era? Sunt chiar asa de frumoasa!?
- Ahhhhhhh! a oftat el cu zgomot. Yamagotchi? Pssss! sopti el catre colegul sau de banca, ai vazut-o pe fata cea noua? Este foarte simpatica!
- Da. Si ce? Tu ai deja o prietena!
- Da stiu! Dar......Mi se pare ca o cunosc de o viata!
- Da, ma rog! Acum fi atent la ore!
- Pfiuuu! Bine! take this!
DDDDDDDDDDDDDDDRRRRRRRRRRRRIIIIIIIIIIIIIIINNNNNNNNNNNNGGGGGGGG!
S-a sunat. Eu si Sasuke am plecat razand catre cantina. Baiatul acela se uita si acum la mine. Era parca ,,fascinat' de mine! Dar uite! Se indreapta spre mine!
- Sasuke?!
- Da?
- Cine este el?
- AAAA! Eram sigura ca o sa intrebi! El este Saku San. Unul dintre cei mai tari tipi din scoala. De ce....OOOOOO VAI!!! Vine catre tine! Fii pregatita!
- Buna Tamahatchi! zise el.
- Buna, Saku!
- Imi pare bine!
- Si mie!
- Ce-ai zice daca ne-am vedea la fantana arteziana dupa ore?
- Da! Mi-ar placea! Pa, Saku!
- Pa, Tamahatchi! si pleca.
Dupa ce Saku ne lasa singure pe mine si pe Sasuke ea incepu sa strige;
- AAAAAAAAAAAAAAAA! Te intalnesti cu Saku san!!!!!!!!!!
- Da si ce-i asa mare filozofie? Pe cine incerc sa pacalesc! ESTE MARE FILOZOFIE! iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiippppppppp!
Iar eu si Sasuke am plecat muscandu-ne buzele catre cantina.
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

cand viata  iti da lamai faci limodana - Cand viata iti da lamai, fa limonada! Empty
MesajSubiect: Re: Cand viata iti da lamai, fa limonada!   cand viata  iti da lamai faci limodana - Cand viata iti da lamai, fa limonada! I_icon19Lun 06 Aug 2012, 12:54

Interesant... roll
I-ai schimbat total pe Sasu si Saku pe care ii stiam eu lough
Si sincer ce cam scurt :|
Si eu ma uitam la dango,defapt la Clannad ,uite https://2img.net/r/ihimizer/img850/6966/dango.jpg happy
Sus In jos
~Criss~
Genin
Genin
~Criss~

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : aaaa...pe...forum!?;)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 75
Puncte : 84
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce include arta
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita. De ce? Nu ma intreba!

cand viata  iti da lamai faci limodana - Cand viata iti da lamai, fa limonada! Empty
MesajSubiect: Re: Cand viata iti da lamai, fa limonada!   cand viata  iti da lamai faci limodana - Cand viata iti da lamai, fa limonada! I_icon19Mar 07 Aug 2012, 19:35

Continuarea capitolului 2(din motive ca era prea scrurt!):
Cred ca Sasuke a facut o criza de nervi cand a vazut ca Saku m-a invitat la fantana arteziana.
- IIIIIIIII! Ce bine de tine!
- De ce este atat de tare?! Adica.....suntem doar prieteni nu? Nu.....?
- Da, dar Saku nu a mai invitat pe nimeni de cand este Anatsumi!
- El are...are...o PRIETENA!? Oh! Pai....IN CAZUL ACESTA...cred ca nu mai are rost sa mai merg la intalnire! am zis eu cu gura plina, parca sa nu ma auda Sasuke.
- Parca ziceai ca sunteti doar prieteni,nu?
- Da, dar...AAAAA...Nimic, nimic! Nu mai conteaza!
- Ok atunci! si Sasuke lua o imbucatura mare de orez cu sos de SoyaLight.
Dar din pacate jumatate ii scapa pe uniforma, si prin urmare se enerva.
- Fir-ai tu sa fi de boaba de orez!
Dupa ce a zis asta, desi eram intr-o stare ,,wow", am inceput sa rad. Apoi, oricat de nervoasa( si patata, ca sa mentionam lough ) era Sasuke, incepu si ea sa rada de propria sa boacana. Atunci, Saku s-a apropiat de masa me cu un aer visator si foarte entuziasm:
- Buna, Tamahatchi! Ce mai....
- Auzi, Saku? Am stat mult si m-am gandit si......GALC....si...si cred ca nu va merge nimic atata timp cat esti cu Atsumi!
- Poftim? Cine ti-a mai zis si asta?
Si cand Sasuke era hotarata ca o voi trada.....
- Zvonurile zboara repede pe aici!
- Dar, Tamahatchi! Eu....
- Nu Saku! Ai zis destule!
- Tamahatchi, eu....
- NU, Saku.....
- Tamahatchi....
- Tu nu vrei sa intelegi ca in momentul in care am auzit ca tu si Anatsumi sunteti impreuna era sa mor de durere si ca simt ca nu mai vreau sa te vad in viata mea?!
- TAMAHATCHI! DACA VREI SA MA ASCULTI SAU NU, MIE NU-MI PASA!
- Haaaaaa!? huh? Cum nu-ti poate pasa! DE MINE! NU TE POT INTELEGE! CUM POTI....
- AUZI? VROIAM SA TE FAC SA TE SIMTI MAI BINE SPUNANDU-TI CA NU MAI SUNT CU ANATSUMI DE MULT TIMP! DAR VAD CA UNII NU AU CHEF DE ASCULTAT! EU....eu care credeam ca intre noi se poate aprinde ceva! Dar.....dar....NU TE-AS FI RANIT NICIODATA! AM PLECAT!
- Stai! Saku! Nu am vrut! Te rog nu pleca! si am cazut in genunchi. Lumea mea se sfarsise.
- Off, Tamahatchi! AI, AI, AI,AI,AI!imi batu pe umar Sasuke.
Pe holuri era Saku nervos.
- Pfffiuuu! De ce nu m-a putut intelege!
Insa, mai era si altcineva pe holuri:
- Buna!
- AAAAA! Buna Anatsumi! Tocmai pe tine te cautam! Auzi?
- Da?
- Ai mai vrea sa fim impreuna?
- Seriooooos! OH! Sigur ca da! si Anatsumi i-a dat un sarut mare. Eu, care am fugit dupa Saku pe holuri, am vazut toata scena! Absolut tot! Cred ca am lesinat pentru ca nu imi mai amintesc nimic decat rusine si un nod in stomac......
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

cand viata  iti da lamai faci limodana - Cand viata iti da lamai, fa limonada! Empty
MesajSubiect: Re: Cand viata iti da lamai, fa limonada!   cand viata  iti da lamai faci limodana - Cand viata iti da lamai, fa limonada! I_icon19Mar 07 Aug 2012, 21:51

Si unde sunt imaginile promise?Stii tu despre ce vorbesc!
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

cand viata  iti da lamai faci limodana - Cand viata iti da lamai, fa limonada! Empty
MesajSubiect: Re: Cand viata iti da lamai, fa limonada!   cand viata  iti da lamai faci limodana - Cand viata iti da lamai, fa limonada! I_icon19Mier 08 Aug 2012, 12:26

Ok,dragi cititori!Si nu va prefaceti ca nu existati pentru ca vad si eu alea 49 de vizualizari ,guma de mestecat are o mica problema asa ca mi-a trimis mie pozele capitolului 2 si m-a rugat sa le postez in numele ei.
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/836/dressup247animeavatarz.jpg/- Saku, in toane bune().
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/191/dressup247animeavatarc.jpg/- Tamahatchi, draguta si zambitoare ca in fiecare zi.
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/94/dressup247animeavatars.jpg/- Sasuke, in ipostaza ei zilnica.
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/715/dressup247animeavatarw.jpg/ - Tokomora, mama iubitoare a lui Tamahatchi
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/576/dressup247animeavatar.jpg/ - Yamasachi, tatal comic a lui Tamahatchi
p.s. ma bucur ca ti-a prins bine link-ul de la mine a hug si hai cu next-ul ala ca vreau sa vad cum se impaca Saku si Tamahachi
Sus In jos
~Criss~
Genin
Genin
~Criss~

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : aaaa...pe...forum!?;)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 75
Puncte : 84
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce include arta
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita. De ce? Nu ma intreba!

cand viata  iti da lamai faci limodana - Cand viata iti da lamai, fa limonada! Empty
MesajSubiect: Re: Cand viata iti da lamai, fa limonada!   cand viata  iti da lamai faci limodana - Cand viata iti da lamai, fa limonada! I_icon19Mier 08 Aug 2012, 12:54

Draga,corn cu ciocolata,
Sa sti ca iti multumesc mult pt tot ce ai facut in locul meu! Si buna abordare pt cei care nu au avut curajul sa isi spuna parerea! dance1 dance 2
iti doresc succes in continuare cu ficul tau si sa sti ca cap. 3 vine cu repeziciune, nu te pripi! Hahaha! kboom In capitolul 3 va fi vb despre operatia la inima pe care o va avea Tamahatchi, Sasuke ca o buna prietena, o abordeaza tot timpul ca lumea, Anatsumi continua sa le faca in ciuda tuturor elevilor ca ea este cu Saku iar acesta din urma intra in formatia scolii(cam asa ceva: banda ) si intra la un bal organizat pentru elevi scolii Sokomo, dar in timpul balului afla ca Tamahatchi este in stare grava la spital si fuge cu orice pret la spital sa o vada. Anatsumi ramana cu gura cascata, apoi da din umer si continua sa petreaca langa prietenele ei. Deci cap 3 va fi plin de drame, comedie, dragoste, si suspans asa ca nu rata aparitia acestuia!
Cu drag, guma de mestecat! like michael jackson
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

cand viata  iti da lamai faci limodana - Cand viata iti da lamai, fa limonada! Empty
MesajSubiect: Re: Cand viata iti da lamai, fa limonada!   cand viata  iti da lamai faci limodana - Cand viata iti da lamai, fa limonada! I_icon19Mier 08 Aug 2012, 13:09

Hei,gumita!Cu multa placere,daca mai ai nevoie de ceva trimite-mi un mesaj si am venit rainbow :\
Un mic sfat:Nu mai spune ce se va intampla in urmatorul capitol.Nu ca nu mi-ar placea dar cred ca e mai bine sa pastrezi suspansul.
Multumesc pentru succesul dorit si sa stii ca este reciproc,acum hai cu next-ul si te rog sa-l faci lllllllluuuuuunnnnnnnngggggggg.
Sus In jos
~Criss~
Genin
Genin
~Criss~

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : aaaa...pe...forum!?;)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 75
Puncte : 84
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce include arta
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita. De ce? Nu ma intreba!

cand viata  iti da lamai faci limodana - Cand viata iti da lamai, fa limonada! Empty
MesajSubiect: Re: Cand viata iti da lamai, fa limonada!   cand viata  iti da lamai faci limodana - Cand viata iti da lamai, fa limonada! I_icon19Sam 11 Aug 2012, 18:04

Stiu ca nu multa lume asteapta cu respiratia taiata continuarea, dar eu am facut o promisiune ca voi termina acest fic deci am scris si acest capitol:
Capitolul 3:
Nu imi amintesc nimic decat o mare rusine si un gol in stomac. M-am trezit. Eram pe un pat alungit alb si foarte tare si rece.
- Tamahatchi?! Esti bine, draga mea?
- Da dar......Nu stiu unde sunt! Apropo, unde sunt?
- Esti la spital! Ai fos acuzata de un lesin. Nimeni nu stie inca de ce.
- Un LESIN!?!? am exclamat eu. Unde? Unde am lesinat?
- La scoala, pe holuri. Iti amintesti de ce?
- Cred ca....l-am vazut pe Saku ca a......nu mai conteaza!
- Ba dinpotriva! Conteaza! Sunt mama ta si trebuie sa stiu!
- Nu mama! De fapt, nici nu imi amintesc foarte clar ce s-a intamplat! Si am 14 ani! Am si eu secretele mele.
- Bine, din toate punctele de vedere. Hei,stai, vine doctorul!
Un barbat mai batran cu un halat alb imaculat a intrat in salon.
- Buna, Tamahatchi! Eu sunt doctorul Tokos. Am auzit multe despre tine de la mama ta.
- Buna domnule doctor! am zis eu putin emotionata.
- Deci, doamna Tokomora! Analizele nu arata nimic foarte grav,decat o insuficienta de vitamine. Va avea nevoie de niste medicamente pe care NEAPARAT trebuie sa le ia. Si nu este voie sa se enerveze deoarece descarcarile nervoase folosesc mult calciu. De aceea nu este adecvat sa o faca. In schimb, efortul nu este foarte potrivit si hidratarea cu diferite sucuri.
- Am inteles. Multumesc domnule Tokos! Pentru tot!
- Cu placere! Si altadata! si pleca rapid din salon.
- Ai auzit,Tamahatchi?
- Da,mama! Acum putem pleca?
- AAAAA....Da desigur! Hai sa te ajut sa cobori din pat.
Apoi,dupa ce am iesit din spital, am urcat din masina si am pornit catre casa. In fata acesteia, era tata FOARTE agitat. Dupa ce ne vazu, acesta astepta ca masina sa parcheze si fugi sa ma imbratiseze.
- Buna tata!
- Tamahatchi! Este totul inregula?
- Da,tata! Totul este ok! Acum ma lasi putin sa ma intind, sunt tare obosita si doctorul a zis sa stau mai mult timp in pat.
- Ok!
- Apropo, poate Sasuke sa vina in vizita? Pentru a ma simti mai bine?
- Pai....bine! zise mama putin ingrijorata.
- De ce ai zis-o asa mama?am intrebat eu putin suparata.
- PAI....Imi este frica sa nu fi lesinat din cauza ei si.....
- NU MAMA! Sasuke este cea mai buna prietena a mea, din cate am vazut eu.
- Bine, daca esti asa de sigura!
Am zis multumesc,si am intrat incei in casa. M-am aruncat in pat si am luat telefonul. I-am zis lui Sasuke tot ce s-a intamplat. Si ea era FOARTE agitata. A acceptat sa vina sa ma viziteze, desi avea teme de facut. Dupa cateva minute, ea a ajuns la mine. A venit in camera mea si s-a asezat pe pat mangaindu-mi fruntea.
- Oh saraca de tine! Dar iti amintesti de ce ai lesinat?
- Da! Si inca foarte clar!
- De ce?
- Pai, intai de toate, am cam fost nervoasa dupa chestia cu Saku, iar apoi......un siroi de lacrim s-a prelins pe obrazul meu. Apoi am izbucnit intr-un plans isteric. Apoi l-am vazut pe Saku sarutand-o pe Anatsumi!
- Poftim!? a strigat Sasuke. Nu pot sa cred ca a facut asta!
- Ba...da!!!!!!!!!!!!!!!! si am inceput sa plang si mai tare. Dar Sasuke m-a linistit si a inceput sa imi mai povesteasca despre ce s-a mai intamplat pe la scoala. Mi-a zis ca se v-a organiza un bal in aceasta seara si ca Saku va canta in formatia scolii. Cand am auzit asta am inceput sa plang din nou.
- Oh fir-ar! si-a spus Sasuke.
Am inceput sa rad. Si si-a dat seama ca totul va fi bine. Am stat asa toata dupa-amiaza si am povestit cat timp la scoala balul era in toi.
Pe scena, Saku se distra cu formatia sa. Dupa cateva momente cand formatia a luat o pauza, Saku s-a indreptat catre noua sa prietena pentru a se distra in continuare. Dar cat timp el petrecea, nici nu isi dadea seama ca acasa la mine, eu lesinasem din nou, in timp ce ma amuzam cu Sasuke. A trebuit sa merg din nou la spital. Dar acum nu m-am mai trezit asa usor. Intorcandu-ne la balul scolii, Saku se distra cand doi prieteni de ai lui, Naruto si Niko s-au repezit catre el.
- Hei, frate! Nu trebuia sa fii cu Tamahatchi? Nu pe ea o invitase-i la bal?
- Ba dar.....Ma rog, ce este cu ea?
- Tu nu stiai? Este in stare grava la spital!
- Poftim! Trebuie sa ma grabesc! si acesta pleca socat catre spital.
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

cand viata  iti da lamai faci limodana - Cand viata iti da lamai, fa limonada! Empty
MesajSubiect: Re: Cand viata iti da lamai, fa limonada!   cand viata  iti da lamai faci limodana - Cand viata iti da lamai, fa limonada! I_icon19Dum 12 Aug 2012, 07:34

Acum l-ai bagat si pe Naruto?Daaa....scuze doar ca atunci cand aud sau citesc ''Sasuke'' ''Naruto'' ''Sakura'' ''Hinata '' etc eu am gandesc in prima faza doar la cei din anime.
Ohhh sper ca mama lui Tamahachi sa nu creada ca ea lesina din cauza lui Sasuke crying
Abia astept sa vad ce se va intampla intre Saku si Tamahachi la spital,te rog sa nu-i faci sa se certe.
Acum hai cu next-ul ! Nu uita kiss a hug si cornuri gratis daca pui next-ul (sa-mi lege cineva degetele ca o sa tastez numai prostii)
Sus In jos
~Criss~
Genin
Genin
~Criss~

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : aaaa...pe...forum!?;)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 75
Puncte : 84
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce include arta
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita. De ce? Nu ma intreba!

cand viata  iti da lamai faci limodana - Cand viata iti da lamai, fa limonada! Empty
MesajSubiect: Re: Cand viata iti da lamai, fa limonada!   cand viata  iti da lamai faci limodana - Cand viata iti da lamai, fa limonada! I_icon19Dum 12 Aug 2012, 18:10

Capitolul 3 (continuarea):
Dupa ce iesi din scoala, Saku intra in masina tatalui sau, desi nu avea carnet, si dadu drumul motorului. Aceasta masina fiind un Ferrari scump, imediat asculta comanda si incepu sa goneasca pe strada. Nu dupa mult timp ajunse la spital. Cobora din masina cand, dadu cu usa peste o anumita persoana fiind lovit si el. Se ridica de jos foarte suparat.
- Hei! Ai grija pe unde mergi (iertati-ma nu stiu ce vorbesc)....EEEEEEEEE! Scuzati-ma d-d-doamna! Hehe!
Persoana lovita era chiar o batrinica. Care, imediat dupa ce se rdica ,il lovi in cap cu poseta ( faza tipica pentru batranele suparate!)Dupa ce batranica pleca, Saku rasufla usurat. Apoi isi amintise de ce venise aici cu adevarat: sa o vada pe Tamahatchi. Deschise repede usa spitaluluisi se opri la prima asistenta pe care o gasi.
- Buna! Sunt Saku Hiroshi. Imi puteti spune unde se afla colega mea?
- Domnule Hiroshi, zise aceasta mestecand guma si cu o voce rece, doar nu va asteptati ca din 1.000 si ceva de pacienti sa stiu unde se afla colega dumneaoastra nu-i asa?
- Offffff! O cheama Tamahatchi. Are cam 14-15 ani si este chiar frumoasa. Da este chiar...
- Urmeaza-ma si mai taci! Cred ca am inteles, zise cu dezgust asistenta si ii arata o lista. Vezi daca prietena ta asa de draguta este aici!
Saku se uita printre numele bolnavilor si in sfarsit. Gasi numele meu! Scria,, Tamahatchi Sushiko: insuficienta de vitamine. Internata. Timp limita: 15 octombrie"
- Am gasit-o! Este in salonul 5!
Dar langa el nu mai era nimeni. Nesuferita de asistenta l-a lasat cu tot cu lista.
- Fie ce o fi, eu tot merg sa o vizitez! si lasa lista pe un scaun in sala de asteptare. Apoi, isi lua geanta cu chitara sa ( doar canta in formatia scolii nu-i asa? banda ) si fugi la salonul 5. In sfarsit, ajunse in salonul unde eu dormeam linistita. Nici nu stia ce vise aveam.
FLASH BACK:[u]
- Unde sunt? Alo? Cineva!
Eram intr-un loc plin de nori si curcubee.
- Esti in regatul timpului, iubito! imi raspunse o voce calda de inger.
- OOOO! DAR AAAA......unde este acest regat?!
- In nori! Acum, eu te-am chemat pentru a sta putin de vorba.
- Macar, poti te rog sa mi te arati? Te rog?! Pentru a sti cu cine vorbesc.
- O desigur! Uite!
Nu imi venea sa cred! Chiar era un inger! Era o fata-inger! Avea parul blond,o rochie lunga si alba, si desigur, era desculta, ca toti ingerii.
- Eu sunt Celestia! Ingerul pazitor al timpului! Bine ai venit, fata mea! Banuiesc ca tu esti Tamahatchi?!
- Wowwww AAAAdica.....da! Eu sunt Tamahatchi. De ce m-ai chemat? Adicaaaa....de ce m-ati chemat, Maiestatea voastra?
- Ti-am mai spus. Pentru a sta de vorba.
- A da! Offf fir-ar! Scuzati-mi manierele, doamna Celestia!
- Nici o problema, scumpo! Acum. Trebuie sa iti spun ceva foarte important. Inelul. Cel care ti l-a dat mama ta de ziua ta........
- Da! Ce este cu el?
- Are puteri supra-naturale.
- Cum!? Dar este foarte,foarte vechi! Cum ar putea sa.....
- Nu conteaza! Tot ce conteaza acum este ca.....
BBBBUUUUUUUMMMMMM!
- Oh nu! exclama Celestia. Se apropie!
- Cine? Ce se apropie? Ce este important?
- Important este ca....ca......are puteri de care nimeni in afara de stramosii tai nu stie! Acum, trebuie sa pleci!
- De ce? De ce sa plec!?
- Tinutul este atacat! De.....FERESTE!!
- Poftim? AAAAAA!
Si urmatorul lucru care l-am vazut era un fel de monstru venind spre mine! M-am trezit. Langa mine se afla Saku!
- Oh nu! Nu imi spune ca inca mai visez! Si am inceput sa strig dupa ajutor.
- Ajutoooor! Ajutor!
- Calmeazate! Nu visezi! Sunt chiar eu!
- S-S-Saku? Pai c-c-cum ai venit?!
- Este mai complicat! Dar conteaza CA am venit. Acum totul va fi bine! si imi dadu un pupic pe obraz.
Am fost atat de surprinsa de asta! In acelasi timp, a fost si putin mai placut.
- Parca, nu erai cu Anatsumi?
- Nu! De fapt, am pretins ca sunt cu ea ca sa-ti fie ciuda dar.......nu am facut bine ce am facut. Imi cer iertare!
- Nu iti cere! Totul este bine. De mult te-am iertat.
- Serios?!
- Da. Nu a fost asa greu, si i-am dat un pupic pe obraz si am schitat un suras.
Si el a facut acelasi lucru. Si surprinzator lucru, atmosfera de spital s-a transformat brusc si subit in atmosfera de ,,acasa" dupa ce Saku a aparut fata in fata cu ochii mei. Ochii ni s-au intalnit. A fost chiar....dragut.
Pov. by Saku:
Nu imi vine sa cred. Nu stiu cum s-ai arat ca o plac. Pana acum pun pariu ca ea ne crede doar prieteni dar.....Pur si simplu nu pot crede si eu acelasi lucru. Ochii ni s-au intalnit. Poate a venit momentul ca eu sa fac primul pas.......
Sus In jos
~Criss~
Genin
Genin
~Criss~

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : aaaa...pe...forum!?;)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 75
Puncte : 84
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce include arta
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita. De ce? Nu ma intreba!

cand viata  iti da lamai faci limodana - Cand viata iti da lamai, fa limonada! Empty
MesajSubiect: Re: Cand viata iti da lamai, fa limonada!   cand viata  iti da lamai faci limodana - Cand viata iti da lamai, fa limonada! I_icon19Dum 12 Aug 2012, 18:22

Yey! Semnatura mea ce nou-nouta! Va place? Pe langa aceasta, mai gazduiesc si niste poze din capitole trecute sau chiar cel anterior! Uitati!
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/155/1317454147pics080.jpg/ - Semnatura mea
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/577/dressup247animeavatarr.jpg/- Anatsumi, prietena falsa a lui Saku
Sus In jos
~Criss~
Genin
Genin
~Criss~

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : aaaa...pe...forum!?;)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 75
Puncte : 84
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce include arta
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita. De ce? Nu ma intreba!

cand viata  iti da lamai faci limodana - Cand viata iti da lamai, fa limonada! Empty
MesajSubiect: Re: Cand viata iti da lamai, fa limonada!   cand viata  iti da lamai faci limodana - Cand viata iti da lamai, fa limonada! I_icon19Lun 13 Aug 2012, 16:00

Capitolul 4:
Deci sunt pe cale sa lesin de rusine! Nu imi vine sa cred ce vad. Adica pe Saku, stand in fata mea si zambind, cu ochii aceia mari si negri.
- Deci......intrerupse el linistea, te simti mai bine?
- Pai....putin! Dar trebuie sa imi iau medicamentele,si am luat cutia roz pentru medicamente pregatita de o asistenta mult mai draguta decat cea cu care sa-a intalnit Saku.
Dupa cateva momente,dupa ce am luat medicamentele inca ne holbam unul la celalat.
IN MINTEA LUI TAMAHATCHI:
Nu imi vine sa cred! Ce proasta pot sa fiu! Stau de mai bine de jumatate de ora si ma holbez la el ca o nebuna. Ce o sa creda, ca sunt obsedata de el?
IN MINTEA LUI SAKU:
Offffff! Ce natang sunt! Ma uit la ea ca la o jucarie uzata! Trebuie sa spun ceva! Tre-bu-ie! Haide,Saku! Fa-o!
- Saku?!
- Tamahatchi?! Tu prima!
- Nu! Tu primul!
- Tu!
- Offfff! Ok! Am vrut sa iti zic ca mi se pare FOARTE dragut ca ai venit sa ma vizitezi si ca.......te.....plac. Da! Chiar te plac!
- Serios? De ce nu mi-ai spus?
- Pentru ca am crezut ca tu nu ma placi. Si toata chestia cu Anatsumi.....M-am simtit ingrozitor!
Iar dupa tot ce i-am spus, ma luat in brate si m-a tinut acolo cat sa-l tin minte tot timpul!
- Sa sti ca si eu te plac. Si chiar nu am stiut cum sa iti spun!
- Trebuia sa o spui pur si si simplu.In timp ce noi aveam discutia noastra intre patru ochi, s-a auzit o voce ironica din dreptul usii:
- Hei, porumbeilor, cine v-a invatat sa vorbiti chestii din astea cu usa deschisa?!
Era Sasuke, care venise cu schimbul de dupa-amiaza. Saku rase. Apoi spuse si el ironic:
- Hei doamna profesoara! Cine v-a invatat sa trageti cu urechea, nu v-a invatat si sa bateti la usa?
- Hai na ! Esti un comic de zile mari! Oh nu! Scuze! Am mintit.
M-am pus pe un ras, de nu am mai stiut sa ma opresc.
- Ho! zise Sasuke. Tu cand incepi sa razi nu te mai opresti?
- Incearca tu daca poti!
- Acum hai!
- Ce? Unde? am intrebat eu debusolata.
- Doctorul a zis ca poti merge acasa.
- Serios? Yuuupppiiiii!
- Pot ajuta si eu? intreba Saku emotionat.
- Cum sa nu amorezule?! a ras Sasuke.
Apoi amandoi m-au ajutat sa ma urc in masina mamei mele. Pe drum catre casa, cand eu,Saku,Sasuke si mama cantam muzica de calatorii, o masina Ferrari se izbi de masina mamei. Am zburat intr-un sant, alaturi de masina Ferrari. Din probleme in problema o mai duc si eu. Masina s-a rasturnat cu rotile-n sus. Dupa ce s-a prabusit, mama a strigat:
- Toata lumea este bine?
- Da! am strigat toti intr-un glas.
- Mama! am exclamat eu. Cum vom iesi din masina?
- O sa sun eu la Ambulanta, care va veni cu echipa de descarcerare. Aceasta ne va ajuta.
- Dar doamna Sushiko, ce vom face pana atunci? Tot sangele ne va veni in cap si vom lesina! zise ingrijorata Sasuke.
- Nu te teme! Totul va fi bine!
Nu dupa mult timp, sosi si Ambulanta si echipa de descarcerare. Pe langa aceasta sosi un Renault mare si gri: cel al tatalui meu, un Matiz mic: cel al partintilor lui Sasuke si o limuzina mare care a nu stiu cui era. Dar oare unde sunt parintii lui Saku?Revenind, echipa de descarcerare a venit rapid si cumva a deschis usile masinii. Prima scoasa a fost Sasuke, care fiind mai mica de statura, si neocupand asa mult loc, a fost scoasa usor, apoi am fost scoasa eu. Dupa aceea, Saku a iesit cu ajutorul mai multor oameni din acea echipa, si la final, mama, cea care ocupa cel mai mult loc fiind adult. Masina a fost ridicata de un camion. Din Renault-ul gri a iesit cu repeziciune tata care a fost speriat pana in maduva oaselor. Apoi au fugit dupa Sasuke parintii ei din Matizul cel albastru dar la final, nimeni nu a venit dupa Saku. Uitandu-ne dupa parintii lui, usa limuzinei se deschise. Din ea iesi nimeni altul decat Hiroshi Takasuke, directorul si cel care a proiectat liceul la care mergeam eu si prietenii mei. Acesta, cu tot cu bodyguards, au venit in dreptul lui Saku. Vrea sa il promoveze pe el si noi nu stiam? Dar nu, acesta il ia de dupa gat si il insoteste pana in limuzina.Toti am ramas mirati: de ce directorul scolii a venit tocmai la el. Dupa ceva timp, am lasat balta acest subiect. Familia mea si-a luat ramas bun de la familia lui Sasuke, si am plecat catre casa.
Ziua urmatoare, am putut merge si eu la scoala. Noroc ca atunci cand am ajuns eu in fata liceului, a ajuns si Saku!
- Hei Saku! am strigat eu. Am vrut sa te intreb ceva!
- Ce? Ce este?
- In legatura cu ieri.....
- Da...
- Te-am vazut intrand in limuzina cu directorul scolii! Nu este ciudat ca aveti aceleasi nume?!
- Da, si isi pleca capul. Deci care era intrebarea?
- O! Intrebarea era: esti un fel de prieten cu acest om?
- Nu!? Poate putin mai mult. Este...Tatal meu!
- Poftim?!
De aceea aveau aceleasi nume! Totul are sens acum!
- Dar de ce esti suparat cand vorbesti despre asta? am intrebat eu curioasa.
- Pai...Totul a inceput acum cateva luni......
Siiiii....Am adus si poze cu Celestia si cu Electra, care este un personaj ce va ataca tinutul timpului si chiar si pe Tamahatchi! Dar in capitolele urmatoare! Ups! Am zis deja prea mult! Uitati!
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/577/dressup247animeavarb.jpg/ Celestia, regina inger a regatului timpului.
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/716/dressup247animeavatard.jpg/ Elecrta, dusmanca de moarte a regatului timpului si regina regatului rautatii
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

cand viata  iti da lamai faci limodana - Cand viata iti da lamai, fa limonada! Empty
MesajSubiect: Re: Cand viata iti da lamai, fa limonada!   cand viata  iti da lamai faci limodana - Cand viata iti da lamai, fa limonada! I_icon19Mar 14 Aug 2012, 13:01

Mi se pare mie sau ideea cu Saku si Hiroshi imi este destul de cunoscuta?
In fine...vreau sa vad cum vei dezvolta ideea in continuare deci hai cu next-ul
Sus In jos
sakura234
Genin
Genin
sakura234

Sex : feminin Localizare Localizare : timisioara
Nr. mesaje Nr. mesaje : 101
Puncte : 135
Reputatie Reputatie : 32

cand viata  iti da lamai faci limodana - Cand viata iti da lamai, fa limonada! Empty
MesajSubiect: Re: Cand viata iti da lamai, fa limonada!   cand viata  iti da lamai faci limodana - Cand viata iti da lamai, fa limonada! I_icon19Mar 14 Aug 2012, 14:59

Deci e drăguț și merită să continui chiar dacă nai comentarii sau dacă ai ce contează e să fi tu fericită și să termini ficul s-a înțeles ,im place idea și tare amuzant că sasuke e fata adică nu mi-l imaginat nici-o dată ,deci să pui nexst-ul și da mă anuți plase că eu am nevoie ca cineva să mă anuțe hi! a hug
Sus In jos
~Criss~
Genin
Genin
~Criss~

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : aaaa...pe...forum!?;)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 75
Puncte : 84
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce include arta
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita. De ce? Nu ma intreba!

cand viata  iti da lamai faci limodana - Cand viata iti da lamai, fa limonada! Empty
MesajSubiect: Re: Cand viata iti da lamai, fa limonada!   cand viata  iti da lamai faci limodana - Cand viata iti da lamai, fa limonada! I_icon19Mar 14 Aug 2012, 18:09

Multumesc, draga Sakura234!
Si pe mine ma distreaza faza ca Sasuke este fata! Este minunat sa ai un prim cititor si un prim comentariu! Sa sti ca ti-am gasit ficul intr-o szi dar in acea zi nu am avut stare si chef de citit. Dar acum ca mi-ai comentat, sa sti ca voi trece si eu pe la el! Te asigur! Sa imi mai trimiti comentarii pe masura ce capitolele apar! Si apropo. Ai vazut pozele pe care Corn cu ciocolata la postat in locul meu? Sa imi raspunzi cat de posibil poti! Cu drag, noua ta prietena, Gumita! rainbow :\
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

cand viata  iti da lamai faci limodana - Cand viata iti da lamai, fa limonada! Empty
MesajSubiect: Re: Cand viata iti da lamai, fa limonada!   cand viata  iti da lamai faci limodana - Cand viata iti da lamai, fa limonada! I_icon19Mar 14 Aug 2012, 22:05

''Multumesc, draga Sakura234!
Si pe mine ma distreaza faza ca Sasuke este fata! Este minunat sa ai un prim cititor si un prim comentariu!''
Si eu ce sunt?Cornul aruncat la gunoi?
Sus In jos
~Criss~
Genin
Genin
~Criss~

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : aaaa...pe...forum!?;)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 75
Puncte : 84
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce include arta
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita. De ce? Nu ma intreba!

cand viata  iti da lamai faci limodana - Cand viata iti da lamai, fa limonada! Empty
MesajSubiect: Re: Cand viata iti da lamai, fa limonada!   cand viata  iti da lamai faci limodana - Cand viata iti da lamai, fa limonada! I_icon19Mier 15 Aug 2012, 10:50

Draga Corn cu ciocolata,
Cunoscandu-te atat de bine as zice ca nu se mai ia in calcul asta! Traind in acelasi oras, era sigur ca imi vei comenta de bine sau de rau! As zice ca in afara de forum, daca ai vrea sa fi prietena mea, ai putea sa ierti o 100% incepatoare, deoarece cred ca toti am trecut prin asa ceva! Oricum, jos palaria tie si ficului tau! jos palaria in fata Iti multumesc ca ai fost primul meu cititor si comentator.
Pupici! al noualea cer
P.S.: Tu nu esti cornul aruncat la gunoi! AAMBALAJUL tau a fost aruncat! Sau ca sa nu te simti prea rau, l-am dat la reciclare! like michael jackson
Papa~!
Sus In jos
~Criss~
Genin
Genin
~Criss~

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : aaaa...pe...forum!?;)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 75
Puncte : 84
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce include arta
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita. De ce? Nu ma intreba!

cand viata  iti da lamai faci limodana - Cand viata iti da lamai, fa limonada! Empty
MesajSubiect: Re: Cand viata iti da lamai, fa limonada!   cand viata  iti da lamai faci limodana - Cand viata iti da lamai, fa limonada! I_icon19Mier 15 Aug 2012, 12:30

Capitolul 5:
- Totul a inceput acum cateva luni...
- Da....Ce s-a intamplat acum cateva luni?!
- Tata a fost plecat in Tokyo pentru o conferinta cu toti acociatii unei firme a lui si....
- Stai putin! Tatal tau are si o firma?!
- Da.... Ce este asa de rau?
- Nu...Nimic! Dar O FIRMA!? Nu toate familiile au o firma sti?!
- Da, ma rog, a fost plecat cam 6 saptamani. Dupa ce s-a intors a devenit mai aspru. A inceput sa ma bata si sa-mi vorbeasca urat.
Eu ascultam cu mirare aceasta poveste. Mi s-a parut ciudat ca tatal sau s-ar comporta asa deoarece, cand Hiroshi a venit dupa el cu limo-ul parea tare iubitor, desi parintii lui Sasuke si ai mei au alergat sa ne imbratiseze, iar el a avut nevoie de o intreaga escorta ca sa inainteze catre fiul sau.
- Nu stiu de ce toate ,,simptomele" astea se petrec DUPA ce s-a intors de la conferinta aia suspicioasa.
- Awwww! Imi pare foarte rau! Crede-ma!
- Te cred, te cred! Dar hai sa-l lasam pe ,,modificatul genetic" al meu! Hai sa vorbim despre noi.
Dar imediat ce a spus asta, o fetita a fugit catre el.
- Hei,pufulete! Ce faci aici?
- M-a trimis mama sa iti dau asta! si ii intinse o punga cu ceva destul de catifelat inauntru.
- Ce este asta?
- Nu stiu. Mama mi-a zis doar sa ti-o dau.
- Multumesc! Acum hai! Watashio hana, si fugi la scoala! Ja ne, Sokio chan!
- Ja ne, Saku kun!
Si fetita a fugit catre scoala, care se afla chiar in spatele liceului.
- Cine este scumpa asta mica?
- ,,Scumpa mica"?! Asta este Sokio? Nu este deloc o scumpa mica.
- Dar este asa de draguta! Totusi, de unde o cunosti?
- Este mica mea surioara!
- Oh doamne! Este minunat ca nu esti singur la parinti!!
- Serios? Uneori as dori sa pot sa fiu.
- Sa nu spui asa ceva niciodata!
- Nu imi spui tu ce sa fac! Haha! De exemplu: maine asi vrea sa merg cu baietii la o petrecere si ...
- Uuuuu! Petrecere zici? Poate pot sa vin si eu!?
- Nu. Este doar pentru baieti!
- HEI! Ma rog, si....?
- Habar nu am unde sa o las pe Sokio. Asa ca nu pot merge!
- HEI! Poate o poti lasa la mine! Stiu cum sa fac be babysitter-ul!
- Oho! Sunt sigur ca nu ai rezista cu Sokio nici doua minute.
- Serios? Haide sa vedem.
- Bine. O sa o aduc diseara la tine. La ora 7!
- Ne vedem! Pa!
- Pa! si imi dadu un pupic dulce pe obraz.
La scoala, a fost grozav deoarece am putut sa o vad pe Sasuke, si minunat a fost ca, doama Midori nu ne-a dat teme pentru ca domnul Yuko a vizitat-o ( si profesorii astia, sunt indragostiti unul de celalalt!).
La ora 15 am ajuns acasa de la scoala. Pana la ora cand trebuia sa plec, am stat cateva ore pe un site de socializare pentru adolescenti. Cand am inchis laptop-ul am vazut ca era 19 fara 10! Iau un tricou mov si niste iegari. Ma incalt cu niste adidasi si imi iau geanta cu telefonul si cheile mele( cu un mic breloc cu numele meu!). Ies pe usa si ma grabesc la casa de peste drum. Bat la usa. In prag imi iese Saku, inbracat frumos si pregatit pentru petrecera baietilor.
- Sokio! A venit Tamahatchi sa te ia! Buna! Vine imediat!
- Vin ,,saculetule"!
Cand am auzit porecla data de Sokio fratelui ei, am pufnit intr-un ras infundat.
- Haide, Sokio! Mergem la mine acasa!
- Bine! zise cu un zambet strengar.
Am inceput sa vorbesc de una de alta cu Saku, cand......
SPASH! A aterizat o gramada de apa pe mine!
- Sokio! striga Saku.
In spatele meu se afla micuta Sokio cu un furtun de apa.
- E in regula! Era si asa un tricou vechi!
- Daca zici tu....... Eu trebuie sa plec! Sokio sa fii cuminte!
- Bine! Papa!
- PAPA! zic eu vistoare,canddin spatele meu vine un jet de apa rece, dar Saku era de mult plecat.
- Sa nu te apropii de fratele meu, ma auzi!? In viata lui este o singura fata si aceea sunt EU!
Si pleca in fata mea, lasandu-ma cu gura cascata. Presimt ca va fii o noapte lunga.....
[/color]nervi! [/color]
Sus In jos
~Criss~
Genin
Genin
~Criss~

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : aaaa...pe...forum!?;)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 75
Puncte : 84
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce include arta
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita. De ce? Nu ma intreba!

cand viata  iti da lamai faci limodana - Cand viata iti da lamai, fa limonada! Empty
MesajSubiect: Re: Cand viata iti da lamai, fa limonada!   cand viata  iti da lamai faci limodana - Cand viata iti da lamai, fa limonada! I_icon19Mier 15 Aug 2012, 20:20

Capitolul 6 :
Deci Saku este plecat la o petrecere si imi este ciuda ca nu am mers cu el CHIAR daca este seara baietilor. Si in plus, trebuie sa stau cu surioara lui mai mica. Ce naiba, acum fac pe babysitter-ul?! In fine, acum ca am ajuns acasa, o vad pe mama in hol:
- Hei mama!
- BunaAAAAAA! Cine este fetita asta?
- Este sora mai mica a lui Saku! Nu te superi daca voi sta cu ea cat timp Saku este plecat la......
Nu puteam sa ii spun ca era plecat la o petrecere, deoarece, mama ar fi spus ca profita de mine. Desi nu vreau sa spuna asta, oarecum are dreptate!
- La,,,dentist! Da! La dentist.
- De ce? Este ceva grav?
- NU! Deloc. Ii scoate o masea!
Tocmai in acel moment, mi-am amintit ca mama merge cu tata la o intalnire cu niste fosti colegi de liceu, cu care nu s-au mai vazut de 20 de ani si etc. Deci nu era cazul sa imi fac probleme daca se intampla ceva dezastruos.
- Pai, bine. Daca spui asa.....Eu trebuie sa plec! si veni langa urechea mea. Ai grija cu fetita asta, ceva imi pare in neregula cu ea si......TAMAHATCHI! ESTI TOATA UDA!
- Da pai.....am trecut pe langa fantana arteziana din centru!
- Dar Saku nu sta vis-a-vis?
- Da dar.....Sokio a fost la un loc de joaca in centru si eu am mers sa o iau de acolo!
- Oh pai....bine! Nu uita sa intri in pat destul de devreme eu si tatal tau vom fi plecati pana dimineta ok?
- Ok mama! Pa! Te iubesc! Pa tata!
- Pa Tamahatchi! si trantira usa in urma

Afara:
- Yamasachi? Nu crezi ca este ceva in neregula cu fetita aia....Cum o cheama......SOKIO!
- Tokomora! Calmeaza-te! Sti ca fiica ta este un babysitter bun! Si fetita aia imi aduce putin de tot aminte de Tamahatchi cand era EA mica nu crezi?
- Bine, poate! Dar am o presimtire ca se va intampla ceva ciudat! Tu nu simti acelasi lucru?
- Singurul lucru pe care il simt este ca ne vom distra si ca ma doare capul de atatea prostii pe care mi le bagi in cap!
- Hai acum nu te enerva!

Acasa:
Stateam pe fotoliu si nu stiam ce s-ai propun lui Sokio sa facem cand....
- Sokio! Ce ar fi sa ne jucam putin pe laptopul meu! Am un nou joc cu.....
- Bine! Doar hai, ,,itsu desu ka" vi?
- Vin chiar acum!
Si am pornit catre camera mea. Inauntru Sokio.....
- WAW! Uite ce pot sa fac si tu nu poti! si se agata de lampionul agatat in mijlocul camerei.
- Sokio! Nu te agata de aia!
- Pai.....Bine atunci! si se duse sa sara in pat.
- Sokio! Doar vino! Mai vrei sa te joci pe lapop!?
- Da! si cobori din pat rasturnand tot asternutul.
- Of! Vino!
Am deschis laptop-ul si am tot apasat pana ce pe ecran sa deschis un ecran cu ,,AngryBirds". I l-am aratat si lui Sokio. Imediat dupa ce primul nivel incepu, Sokio incepu sa apese atat de tare pe butoane, incat acestea se desprindeau!
- Sokio! Nu mai fa asta!
- Nu mai fa aia;nu mai fa asta; nu atinge aia; doar atata sti sa spui? Waw! Te credeam mai desteapta! Dar esti doar o:@#$%&* (#-+$%#@!
Si incepu sa ma injure in ultimul hal!

GATA!
Totul se termina aici. Am lasat-o injurand in camera mea, si am fugit la dulapul in care ne tineam eu si familia mea lucrurile pe care le foloseam mai des. Am scos dinauntru un sac de dormit. Am revenit in camera lund in calcul faptul ca Sokio inca mai injura.
- Ughhhhh! Mai taca-ti fleanca, obraznico!
- De ce ca zici tu, urat-o!?@#@#$#$$%#$!
- OFFFFF!
Si i-am bagat sacul pe cap. Am inchis sacul si am bagat-o acolo.
- Hei! Scoate-ma de aici! Pana nu......
- Pana nu ce?
- Pana nu te musc!
- HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!! Tu?! Poate, dar cand vei iesi afara, si daca nu vei iesi afara.......papa muscat Tamahatchi!
Cand, dintr-o data, sacul se rupe pur si simplu!
- Deci? Ce ziceai cu ,,papa muscat Tamahatchi" !? ARRRRRR!
- O nu! AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!
Am inceput sa fug prin casa ca o apucata!
- Lasa-ma-n pace, disperato! Pleaca de langa mine!
Dar ce tot fac!? Ma lupt cu un copil de 5 ani??????? Ce fraiera am fost! Am 14 ani!
Aha! Fug in baie si ma urc pe marginea vanii. Vad o cutie pe cel mai inalt dulap. In cutie se afla rezerva mea de o viata, pe care o strang de cand eram de varsta animalului ala mic! O iau.
- Sokiooo......Am ceva pentru tiiiineeeeee!
- CE?
- Uite!
Si i-am aratat cutia.
- WAW! Bomboaneeeeee! ia cu pumnul si ma imbratiseaza.
Momentul perfect! O prind de picioare si o ridic la inaltimea capului meu.
- Uite ce este, rasfatato! Nu trebuie sa fi tu singura fata din viata lui Saku! Daca mai faci..........
- Sa o crezi tu @%$#!
- OH!!!!!!!!!!!!Cum poti face chestia asta?Ugh!!!!
Ma uit intamplator la ceas. AAAAAAAAAAAAA! 00:00! Ce sa fac, ce sa fac!???? Cum sa o culc pe mega- energetica asta?!?! Aha!
- Sokio! Este 00:00!
- Si ce?
- Daca nu mergi la culcare, la ora 00:30 va veni monstrul Tikakikatoka dupa tine!
- CINEEE!!!!!!!!!!!!!?????????? Un monstru? Oh nu!
- Oh da! Deci sti ce ai de facut!?
- Bine! Merg la culcare! Noapte buna!
- Noapte buna, animalu....adica Sokio! Pfiuuuu!
Vad ca Sokio a adormit. Merg si eu la baie pentru a ma spala pe dinti. Apoi ma dezbrac de hainele de oras si ma imbrac intr-un kimono pentru somn. Imi prind parul intr-un coculet mic di ma bag in pat! Ah! Ce bine este seara! Intai, mai verific daca Sokio doarme ca sa nu ma trezesc cu o gramada de frisca in par. Doarme bustean. Intr-un final intru si eu in pat. Ah( din nou )!
Dimineata:
- Waaaaaahhhh! casc eu zgomotos.
Tong,tong ,pang!
- Ce a fost asta?
Merg la bucatarie si vad ca din prajitor ies felii de ,,To-suto".,,Hmmm!? Ciudat!" imi zic eu.
- OH! imi amintesc ca Sokio este la mine.
Merg in sufragerie! ,,Vai!" exclam eu. Nu era nimeni. Doar un mic bilet, lang sacul de dormit al lui Sokio:

,, Draga Tamahatchi,
Stiu ca o sa te speri cand nu o sa o mai vezi pe Sokio, dar sa sti ca este la mine! Am luat-o eu, Saku! Daca esti confuza ca parintii tai nu sunt acasa sa sti ca au fost! Cum? Pai, tu inca dormeai cand eu am venit de la petrecere. Am venit sa o iau pe Sokio si mama ta mi-a deschis usa. Am luat-o pe Sokio, si i-am invitat pe parintii tai la o cafea cu mama( dupa cum sti, tata este plecat). Asa ca nu te speria! Eu te sarut!
Cu drag, Saku.P.S: Ai pierdut pariul! Sokio mi-a povestit totul! Dar nu te ingrijora, te iert!

Dupa ce am vazut scrisoarea lasata de Saku, m-am simtit in al noualea cer. Apoi am oftat, si m-am intors molesita inapoi in pat, gustand dintr-o felir de ,,To -suto".
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

cand viata  iti da lamai faci limodana - Cand viata iti da lamai, fa limonada! Empty
MesajSubiect: Re: Cand viata iti da lamai, fa limonada!   cand viata  iti da lamai faci limodana - Cand viata iti da lamai, fa limonada! I_icon19Joi 16 Aug 2012, 13:23

Nu conteaza ca traim in acelasi oras.Fiecare cititor este important!
Acum,ficul tau ....oare de cine imi aminteste Sokio?Cred ca stii dar eu am deja mai multe variante.
Ce dragut a fost biletul de la Saku in love acum hai cu mai multa actiune despre inelul ala si povestea celor 2 (Tama si Saku)
Sus In jos
~Criss~
Genin
Genin
~Criss~

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : aaaa...pe...forum!?;)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 75
Puncte : 84
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce include arta
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita. De ce? Nu ma intreba!

cand viata  iti da lamai faci limodana - Cand viata iti da lamai, fa limonada! Empty
MesajSubiect: Re: Cand viata iti da lamai, fa limonada!   cand viata  iti da lamai faci limodana - Cand viata iti da lamai, fa limonada! I_icon19Joi 16 Aug 2012, 15:04

Capitolul 7:
- Unde va credeti?
- La.....noi...acasa? Tamahatchi scumpo, inceteaza te rog!

- Of!!!!! BINE!
DING,DING,DING,DING!
Suna telefonul. Eu fug ca disperata, inainte ca acesta sa se inchida.
- Alo.....

- Salut, floricica mea!
- Hei Saku!
- Ce mai faci.
- Ma chinuiam sa clarific cu parintii mei ce s-a intamplat aseara dar in rest....nimic special! Tu?
- Eu? AAAA...nimic!
- Saku? Asssscunzi ceva...de mine?
- Of! Bine! Iarasi m-am certata cu tata....
- Saku! Ce ti-a spus?
- Nimic! Pur si simplu m-a batut.
- Auch!
- Dap! Ma rog, nu de asta te-am sunat!
- Atunci....
- De mult astept sa iti spun. Vrei sa ne intalnim la fanatana arteziana din centru? Acolo imi va fi mi usor sa iti spun!
- Ok! Ne vdem!
Prima data cand un baiat ma invita undeva! Wow! Samponul asta chiar face victime! Of! Dar deja crede ca suntem doar prieteni. In fine, merg in camera mea. Imi iau o fusta de vara de un roz pal si o bluza pe un umar de aceasi culoare, Apoi ma incalt in niste opincute albe si lejere, imi iau telefonul si am plecat! Pe drum, ma intalnesc
cu,,,,Anatsumi....!
- Hei.....tipa noua!
- Hei......tu!
- Da.....am vazut ca esti cu Saku!
- DA! SI....DE CE TE-AR INTERESA PE TINE?Defapt nu suntem chiar impreuna!
- Pai eu si Saku am ramas prieteni!
- Bine......,,ugh!" imi zic eu in minte! Doar te rog! Nu il face sa sufere.....hmmmm.....vreodata!
- Stai calma! Nu sunt interesata de viitorul tau prieten, dar cine stie? As putea deveni interesata oricand, haha!
- Bine! Pa interesato! si am lasat-o cu rasul ei malefic in mijlocul strazii.
In sfarsit. Am ajuns in centru. Multa lume se plimba pe aici! Dar uite! Este Saku! Imbracat frumos, stand pe marginea fantanii.Pasesc incet, apoi increzatoare( apoi iar incet) catre Saku.
- B-b-buna Saku!
- Hei! De ce esti asa timida!?
- Asa sunt eu! Deci ce ai vrut sa imi spui?
- Mai tii minte cand eram la spital, si ti-am spus ca te plac?
- Da.....Ce este cu asta?!
- Pai....De mult timp am vrut sa iti spun asta dar......si scoase o cutie din buzunar. O deschise si inauntru se afla o pereche de cercei albi cu diamante. Apo zise:
Vrei sa fii prietena mea?
- Saku eu....eu.....
- Stiam ca ve spune nu.
...
- DA! what?lol! DA,DA,DA SI DIN NOU,DA!
- Serios?! Haha! si ma saruta.
Am petrecut seara glumind si vorbind despre noi. A fost o seara grozava!
Cand am ajuns acasa, mama si tata m-au intampinat cu un cadou!
- Tamahatchi. Stim ca ti-ai fi dorit o surioara sau un fratior dar asta nu a fost posibil. Pentru a nu te mai simtii singura, ti-am luat asta! Uite-te inauntru!
Am deschis cutia si ce sa vezi inauntru? Un pui mic de catelus!
- Vai mama! Tata! Este atat de scump!
- Scumpa!
- HA!!!!! Este fetita! Minunat! O sa o cheme....hmmmmmm...AHA! O va chema Dango! Deoarece este pufoasa ca o painica Dango! Haha!
A fost una dintre cele mai minunate nopti! Telefonul suna.Am raspuns!
- Alo!
Imi raspunse o voce de femeie:
- Tamahatchi.......bzzzzzz......tre..bbbbzzzzz...sa ne aj....bzzz...uti!
- Celestia! Celesti alo!
- Aju...bzzzz...tor....BIP,BIP,BIP!
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

cand viata  iti da lamai faci limodana - Cand viata iti da lamai, fa limonada! Empty
MesajSubiect: Re: Cand viata iti da lamai, fa limonada!   cand viata  iti da lamai faci limodana - Cand viata iti da lamai, fa limonada! I_icon19Joi 16 Aug 2012, 15:14

Dango? lough e destul de amuzant,fara suaprare a hug
Anatsumi asta...si ar trebui sa faci ceva cu Hiroshi sa nu mai dea in Saku angry
Totusi e cam scurt si actiunea e cam grabita dar toti avem capitole mai bune si mai rele si e de aprecait ca ai postat chiar daca nu erai in toane bune sau nu aveai dispozitia necesara
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

cand viata  iti da lamai faci limodana - Cand viata iti da lamai, fa limonada! Empty
MesajSubiect: Re: Cand viata iti da lamai, fa limonada!   cand viata  iti da lamai faci limodana - Cand viata iti da lamai, fa limonada! I_icon19Joi 16 Aug 2012, 15:15

Pui o poza cu Hiroshi?Ca sa am in ce arunca sagenti cand ma enervez (glumeam)
Sus In jos
Continut sponsorizat




cand viata  iti da lamai faci limodana - Cand viata iti da lamai, fa limonada! Empty
MesajSubiect: Re: Cand viata iti da lamai, fa limonada!   cand viata  iti da lamai faci limodana - Cand viata iti da lamai, fa limonada! I_icon19

Sus In jos
 

Cand viata iti da lamai, fa limonada!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-