Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Cand viata iti da lamai, fa limonada!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Ce credeti pana acum despre acest fic?
Nimic special,astept sa ma uimesti!
Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 I_vote_lcap89%Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 I_vote_rcap
 89% [ 8 ]
De ce te mai chinui?Pierzi si timpul tau si al nostru!
Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 I_vote_lcap11%Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 I_vote_rcap
 11% [ 1 ]
Total voturi : 9
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
~Criss~
Genin
Genin
~Criss~

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : aaaa...pe...forum!?;)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 75
Puncte : 84
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce include arta
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita. De ce? Nu ma intreba!

Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cand viata iti da lamai, fa limonada!   Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 I_icon19Joi 16 Aug 2012, 15:21

Daca vrei, chiar o pot posta!


Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 Poze-catei-draguti-imagini-catelusi
Sus In jos
~Criss~
Genin
Genin
~Criss~

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : aaaa...pe...forum!?;)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 75
Puncte : 84
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce include arta
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita. De ce? Nu ma intreba!

Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cand viata iti da lamai, fa limonada!   Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 I_icon19Joi 16 Aug 2012, 15:29



Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 Poze-catei-draguti-imagini-catelusi
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cand viata iti da lamai, fa limonada!   Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 I_icon19Joi 16 Aug 2012, 15:41

rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor Cum arata! rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor MuLtUmEsC,mi-ai inveselit ziua cu poza asta!


Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 Tumblr_mt670jaegJ1sixy5yo1_500
◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○
Nu vreau să mă stăpânească plânsetul, vreau să-mi lumineze faţa, zâmbetul.
Nu vreau ca inima să-mi fie-n beznă moartă, nici suflletul îngropat sub o fereastră.
Sus In jos
~Criss~
Genin
Genin
~Criss~

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : aaaa...pe...forum!?;)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 75
Puncte : 84
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce include arta
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita. De ce? Nu ma intreba!

Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cand viata iti da lamai, fa limonada!   Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 I_icon19Vin 17 Aug 2012, 17:26

Capitolul 8 :
- Alo?! Alo! Celestia....
Bip,bip,bip,bip.....
- Hmmm...Ce telefon ciudat!
- Nu sti cine a fost?zise mama ingrijorata.
- AAA...(nu puteam sa le zic despre chestia cu Celestia,m-ar fi crezut nebuna!).....Nu!
- Oh pai.....Bine! zise tata putin suspicios.
Am stat putin in liniste, dar apoi un ,,Ham" vesel si subtire a intrerupt-o. Era Dango. Oare ce le-o fi trecut prin cap sa imi ia un catel? Oricum, nu imi pasa atata timp cat este al MEU!
- Deci scumpo?! Ce ai facut la intalnire?
- Pai.....Nimic prea special decat: am stat putin de vorba pe marginea fantanii....am mancat un hamburger.....m-a.....intrebat...daca.....aaaaaa.....imi plac ,,To-suto"....eu am exclamat ca da.....mi-a dat niste AAAdica un site plin cu poze misto....cam atat....
- Oh da? Atunci cum explici noua pereche de cercei pe care o porti chiar acum???????
- Oh da! Cerceii.....i-am primit la meniul hamburger pe care l-am comandat!
- Dar par diamante veritabile...
- NU! Sunt niste...falsuri!
- Pai bine daca zici tu.......
Pfiuuu! Ma scapase-mi si de asta! Fug in camera mea cu tot cu caine, ca sa ma dezbrac. Dintr-o data laptop-ul arata ca am primit un mesaj pe ,,mess". Este de la Saku! Stai sa vad ce scrie. Am deschis casuta de ,,instant message":

Tamahatchi Sushiko happy -online
Saku Hiroshi happy -online
Saku Hiroshi: Ce mai faci, floricica mea?
Tamahatchi Sushiko: Tocmai am vazut ca mi-ai trimis un mesaj!
Saku Hiroshi: Hahaha! Apropo, ti-a placut intalnirea?
Tamahatchi Sushiko: A fost perfecta! Ia ghici!
Saku Hiroshi: Ce?
Tamahatchi Sushiko: Mama si tata mi-au luat un catel!
Saku Hiroshi: Cred ca este foarte simpatic!
Tamahatchi Sushiko: Sa sti ca este!
- Tamahatchi! Esti in pat?
- Nu, vorbeam pe mess cu Saku!
- Tamahatchi! Inchide te rog!
- Bine!

Tamahatchi Sushiko happy -online
Saku Hiroshi happy - online
Tamahatchi Sushiko: Trebuie sa plec! Noapte buna si multumesc!
Saku Hiroshi; Pa, floricica mea! kiss
,,Awwww!" mi-am zis eu in minte. ,,Ce dragut din partea lui!".
Tamahatchi Sushiko: Pa! :*:
Am inchis apoi laptop-ul si am intrat in pat, imediat intrand si in lumea viselor.
Pov. by Saku:
Cea mai buna convorbire pe care am avut-o vreodata, desi a durat foarte putin. Ce bine ca i-am zis ce simt pentru ea! Simteam ca nu mai pot ascunde nimic. Cand ma uitam in ochii ei, eram pur si simplu vrajit! Acum cred ca este timpul sa intru si eu in pat. Gandindu-ma la asta, aud un ,,BUZZ!" Cine o fi? AAAA! Uite! Este Niko!
Niko Morikone happy -online
Saku Hiroshi happy-online
Niko Morikone: Hei...amorezule!
Saku Hiroshi: Ce mai faci, Niko?
Niko Morikone: Nu ai chef de vorba sau ce?
Saku Hiroshi: Tocmai vroiam sa intru in pat. Daca nu ai observat...este cam tarziu! Nu crezi?
Niko Morikone; Ho, ho , ho! Cineva este nervoooOOOooos!?
Saku Hiroshi: Nu prea am chef de vorba, chiar sa sti!
Niko Morikone: Bine! Noapte buna!
Saku Hiroshi: Noapte buna!
Acum pot si eu sa dorm linistit!
Pov. by Tamahatchi:
Oh! Din nou! Nu imi spune ca sunt in taramul Timpului din nou?
- Alo? Este cineva aici?
Nimeni nu mi-a raspuns. Am mai cercetat si tot nu am gasit pe nimeni. Am vazut ca usile castelului Ceas erau deschise. ,,Ciudat!" imi spun eu. Vad si copaci din nori daramati. Cativa ingeri stateau nemiscati pe jos. Cred ca sunt lesinati ca doar ingerii nu mor nu? Norii sunt gri si nici urma de Celestia. Cu curaj pasesc inauntru castelului. Scarile erau crapate, mobilierul daramat si tronul de aur frumos.....rupt in doua! Urc la etaj unde sa nu credeti ca era o priveliste mai placuta! Intru in cea mai mare camera pe care scrie: Celestia. HAAAA! Celestia zacea legata fedeles pe jos, lang patul ei. Vreau sa intru, dr vad o persoana necunoscuta cautand prin lucrurile Celestiei, asa ca ma opresc.
- HMMMM! Hmmmmm!
Celestia gemea la vederea mea.
- Ce mai vrei? intreba o voce excentrica.
Din greseala stranut. Persoana se intoarce banuind ceva. Oh nu! Este....este....monstrul care a venit dupa mine atunci cand m-am trezit la spital! Este fata, are niste cornite in varful capului, si o coada ascutita la capat! Aceasta se preface ca nu m-a vazut.
- Cred ca a fost doar vantul! Hihihi.
Ma intorc usurata dar dracusorul este deja in spatele meu:
- TU CINE MAI ESTI?
- E-e-eu?
- SIGUR! CINE ALTCINEVA?
- Eu sunt Tamahatchi! Tu cine esti si ce-i faci Celestiei?
- HA! Ce tupeu! Imi place de tine, fetito!
- Ei bine, mie nu! Da-i drumul a daca nu...
- Ca daca nu ce?
- Te voi omori cu inelul meu atotputernic!
- Inelul Shin Je Kyung!
- Exact! Inelu'....cum ai zis tu!
- Vai,ce frica imi este! Hahaha! Crezi ca ma poti omori cu inelul tau stupid?!
In mintea mea se duce un adevarat razboi, in timp ce las concentrarea sa ma ghideze.
Dintr-o data, totul devine alb si negru. Ce se intampla? Sunt imbracate intr-un kimono stravechi de printesa. Dar totusi. UNDE SUNT?!


Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 Poze-catei-draguti-imagini-catelusi
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cand viata iti da lamai, fa limonada!   Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 I_icon19Sam 18 Aug 2012, 16:24

Buna,gumita!(cred ca asa o sa-ti spun multa vreme)
Mi-a placut faza in care Saku avea chef de vorba doar cu Tamahatchi,nu si cu Niko lough
Ce imi vina sa o bat pe Electra!!!Si mai pune si tu niste poze,ca stiu ca ieri cautai !
Si hai cu next-ul ca m-ai facut curioasa
Pupici de la Corn cu ciocoalta kiss


Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 Tumblr_mt670jaegJ1sixy5yo1_500
◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○
Nu vreau să mă stăpânească plânsetul, vreau să-mi lumineze faţa, zâmbetul.
Nu vreau ca inima să-mi fie-n beznă moartă, nici suflletul îngropat sub o fereastră.


Ultima editare efectuata de catre Corn cu ciocolata in Dum 19 Aug 2012, 19:01, editata de 1 ori
Sus In jos
~Criss~
Genin
Genin
~Criss~

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : aaaa...pe...forum!?;)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 75
Puncte : 84
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce include arta
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita. De ce? Nu ma intreba!

Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cand viata iti da lamai, fa limonada!   Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 I_icon19Sam 18 Aug 2012, 17:33

Capitolul 9:
UNDE MA AFLU?!?!?! Port un kimono stravechi de printesa si o coroana din coada de paun.
Iar totul este alb-negru si vrea sa infatiseze un peisaj japonez, cu pomi de cires si bancute sub ei. Langa se afla un templu destul de vechi, dar care inca se mai tine pe picioare. Dintr-o data, in fata mea apare monstrul:
- Deci, ne aflam aici.....
- Unde, monstrule?
- AHAMMM! Ma cheama Electra si suntem in Tinutul Cires.
- Unde mai este si ala...
- Unde ERA si acela. Acum mult timp pe domnia regelui Yamaroki, tinuturile, toate, erau in razboi. In tot acest timp, tinutul timpului era singurul loc linistit si plin de pace. Desigur, toata chestia cu tinuturile in razboi era doar capodopera mea! Sau mai bine zis, a tinutului Rautatii! Revenind, fiind capodopera noastra o pretuiam si nu suportam sa vedem cum aproape tot se ducea de rapa din cauza Celestiei si a micilor ei subalterni; ingerii albi! Dar cum si eu aveam ,,puterea" mi-am trimis subalternii MEI ca sa ii ia pe cei ai ei prizonieri! Asa au si facut, dar ingerii albi au luptat cat au putut si au reusit. De atunci, au devenit mai puternici si au readus lumea la normal. Am fost atat de nervoasa incat m-am hotarat sa ma razbun. In sfarsit! A venit ziua cea mare! Ah! Ce bine miroase victoria!
- Nu te obseda prea tare de mirosul asta! Nu o sa simti pentru multa vreme.
- Asta sa o crezi tu! si scoase un fel de sceptru de sub capa.
Era un sceptru de piatra iar in varf tinea un bol plin de lava.
- Simte puterea sceptrului Kamas!
Eu nu mai stiam ce sa fac! Mi-am ascultat doar voce subtire din inauntrul meu. Am ochit cu inelul sceptrul Electrei si m-am concentrat. Dintr-o data, gura mi s-a deschis si fara sa vreau eu, am inceput sa rostesc cuvinte ciudate ca si incantatii. Dupa ce gura mi s-a inchis, inelul a inceput sa soata sunete galagioase si a inceput sa traga cu laser. Din prima lovitura, am dat chiar in sceptrul Electrei. Acesta s-a sfaramat in cateva bucati.
- Nooooooo! Ai invins odata, dar a doua oara nu o vei mai face, Tamahatchi!Tamahatchi....Tamahatchi....
- Tamahtchi!
M-am trezit. Eram in patul meu, iar langa mine mama se chinuia sa ma trezeasca.
- Ai fost obosita nu gluma aseara!
- Da!
Am zis asta pe un ton fals. Habar nu am daca mama si-a dat seama ca a si fost fals. M-am trezit, asadar, mi-am facut toate treburile si m-am asezat pe canapea. M-am uitat la inel si ce sa vezi! Era mult mai stralucitor decat atunci cand mama mi l-a dat! Oare chestia cu Celesti si Electra era adevarata? Pentru moment nu stiu cum mi-as putea da seama de asta! Dar ma rog, imi iau ghiozdanul, si plec la scoala, ingandurata dupa tot ce mi s-a intamplat.


Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 Poze-catei-draguti-imagini-catelusi
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cand viata iti da lamai, fa limonada!   Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 I_icon19Dum 19 Aug 2012, 19:00

WOW,devine din ce in ce mai interesant! what?lol!
Ha,Electra , ca ai fost batuta de un inel ! :>happy
Totusi,cam scurt.... ingrijorat
Tinutul Cires! in love
Deja mi-am imaginat kimonoul lui Tamahatchi
Te rog,adu next-ul!


Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 Tumblr_mt670jaegJ1sixy5yo1_500
◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○
Nu vreau să mă stăpânească plânsetul, vreau să-mi lumineze faţa, zâmbetul.
Nu vreau ca inima să-mi fie-n beznă moartă, nici suflletul îngropat sub o fereastră.
Sus In jos
~Criss~
Genin
Genin
~Criss~

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : aaaa...pe...forum!?;)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 75
Puncte : 84
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce include arta
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita. De ce? Nu ma intreba!

Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cand viata iti da lamai, fa limonada!   Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 I_icon19Dum 19 Aug 2012, 20:34

Merg pe drum cu capul in pamant si nu imi dau seama cand cineva imi strecoara un buchet de flori pe sub nas.
- Hei! Uite ce ti-am adus!
Cine credeti ca era? Era chiar Saku zambitor si romantic, ca tot timpul!
- Oh Saku! Sunt minunate dar......scuze ca nu te-am observat! Eram putin ingandurata dupa...nu conteaza!
- Dupa ce?
- Am mai zis-o! Nu conteaza!
- Cuplurile isi spun totul!
- Saku! Te rog, iarta-ma daca sunt putin artagoasa dar se intampla multe. Mult prea multe! Si este normal ca fiecare dintre noi sa aiba secrete. Desi suntem un cuplu, amandoi suntem persoane! Si cum fiecare poate avea secrete, atunci si noi putem nu e asa? O sa iti spun cand va veni vremea.
- Si cum vei sti cand va veni??
- Cand va veni....voi sti! si i-am zambit, apoi i-am dat un pupic dulce pe obraz.
Desigur, cu asta i-am luat supararea de pe chip. Mi-a dat buchetul si i-am multumit pentru tot cu ce m-a ajutat!
Am ajuns si noi la scoala. Curtea era plina, dar nu stiu de ce! In mijlocul multimii se afla o scena mica. Si ghititi cine se afla pe ea? Anatsumi! Oare ce cauta ea acolo?
- AAA..Saku?
- Da,floricica mea?
- De ce Anatsumi sta in mijlocul multimii si mai ales pe o scena? Este premiata pentru ceva si eu nu stiu?
- Nici pe departe! Tatal ei, Tamareko Likao lucreaza la o firma de produs tot felul de rechizite scolare si din cand in cand, atunci cand mai creeaza cate ceva, o roaga pe fiica lui, Anatsumi, sa ii prezinte ,,capodoperele''.
- Ciudata chestie.....si tatal meu lucreaza la o firma din-asta!
- Pai...cum se numeste?
- Libraria Marko.
- Da! Acolo lucreaza si tatalmeu! Trebuie sa il intreb despre tatal lui Anatsumi
- Nu sunt prea multe de spus! Mama ei a murit acum un an. Cred ca de aceea Anatsumi este asa de rea!
- Oarecum ai dreptate. Socurile din viata ii pot strica pe unii oameni!
- Ai dreptate si in privinta asta!
Anatsumi tinea in mana un fel de rucsac. Toata lumea era interesat de rechizitele alea! Iar Anatsumi se lauda cu ele de parca ar fi fost facute de ea. Eu si Saku am evitat multimea si cumva-cumva am reusit sa trecem de multimea aia inebunita de produsele lui Anatsumi. Orele au trecut repede! Asa de repede a venit si pauza de pranz. Desigur, am stat la masa cu Sasuke si Saku a venit cu noi. Am vazut-o pe Anatsumi si pe prietenele ei cum vin catre noi:
- Alerta! Alerta! Fitoase pe drum! Fitoase pe drum!
Toti ne-am prefacut ca nu le vedem dar ele tot au venit la noi!
- Buna! Hei Saku! si ma impinse pentru a se aseza langa Saku.
Cand am vazut asta, am calcat-o pe picior. Nu i-a pasat. Am calcat-o a doua oara. Nici acum nu i-a pasat. M-am enervat si am strigat-o:
- Hei, Anatsumi!
- Ce mai vrei? AHHH!
I-am bagat bolul cu budinca in fata. Norocul meu ca asta am avut la desert. Si partea cea mai tare, toata cantina a vazut-o!
- Ah...ah...TU! Ah!
Si a plecat in rasetele tuturor. Noi cei din spate, nu mai puteam! Oare...noua popularitate pentru mine....NU! Am alte lucruri de rezolvat!


Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 Poze-catei-draguti-imagini-catelusi


Ultima editare efectuata de catre guma de mestecat in Mar 21 Aug 2012, 11:41, editata de 1 ori
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cand viata iti da lamai, fa limonada!   Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 I_icon19Dum 19 Aug 2012, 22:10

Buna,gumita!
Nu stiu ce sa zic despre acest capitol...intr-un fel e dragut dar parca si putin sec.Cand mi-ai spus ca Tamahatchi ii va arunca o budinca in fata,ai zis defapt ca va fi o placinta, m-am gandit ca va fi o atmosfera mai tensionata de va face asa ceva nu doar ca s-a enervat putin. :|
Iarta-ma daca te supar dar nici eu nu mai sunt in dispozitia de mai devreme,ai putea sa incerci sa descrii mai mult sentimentele lui Tamahatchi asa ai face capitolole mai lungi si mai interesante.
Asta este doar parerea mea si tu faci ce vrei ca doar este fciul tau
p.s. Ce gest dragut din partea lui Saku sa-i aduca flori in love


Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 Tumblr_mt670jaegJ1sixy5yo1_500
◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○
Nu vreau să mă stăpânească plânsetul, vreau să-mi lumineze faţa, zâmbetul.
Nu vreau ca inima să-mi fie-n beznă moartă, nici suflletul îngropat sub o fereastră.
Sus In jos
~Criss~
Genin
Genin
~Criss~

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : aaaa...pe...forum!?;)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 75
Puncte : 84
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce include arta
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita. De ce? Nu ma intreba!

Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cand viata iti da lamai, fa limonada!   Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 I_icon19Lun 20 Aug 2012, 11:39

Hmmm think sa sti ca ai dreptate! Doar ca in ultima vreme chiar nu am avut dispozitia sa scriu si de aceea capitolele sunt mai scurte! Dar faza cu budinca se va termina in celalalt capitol! Doar Tamahtchi nu scapa asa de usor! Iar Anatsumi este defap.....OPA! Am zis deja prea mult! Dar vei vedea in viitorul capitol. Si chestia cu Saku este chiar draguta.
Pupici si ne mai auzim!
Papa! dj


Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 Poze-catei-draguti-imagini-catelusi
Sus In jos
~Criss~
Genin
Genin
~Criss~

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : aaaa...pe...forum!?;)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 75
Puncte : 84
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce include arta
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita. De ce? Nu ma intreba!

Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cand viata iti da lamai, fa limonada!   Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 I_icon19Mar 21 Aug 2012, 20:09

Niciun com. crying
Dar si asa, mi-am propus sa termin acest fic la un moment dat so....NEXT!
Capitolul 10
Dupa un ras copios alatruri de prietenii mei, vad ca Anatsumi nu mai vine. Parca simt o ingrijorare, mai ales ca am facut asta din....gelozie!? Deci ma ridic de la masa sifug catre baie.
- Tamahtchi! Unde mergi?
- Trebuie sa imi cer scuze...
- Ce?? Nu fa as....Of! Desteapta mai e si asta!
Ajung intr-un final la baia fetelor. Inauntru se aude un planset subtire.
- Anatsumi? Esti...OOAAAA!
In momentul urmator ma si aflam intr-o plasa adanca.
- HA. HA. HA! Foarte amuzant! Vanatorul a fost vanat de propria sa prada!
Pe cine cunosc eu cu vocea asta....Oh nu! Anatsumi!
- Anatsumi! Dezleaga-ma! Anatsumi...Ce te-a apucat?
- OH...DOAR CE MA APUCA TOT TIMPUL CAND TE VAD PE TINE CU CINE NU TREBUIE!
- Vrei sa zici...cu Saku?!?!
- NU...Vorbeam de Sasuke! Haha. Am fost sarcastica! Cu cine altcineva decat cu Saku?
- Si cum adica, cu cine nu trebuie? De ce nu ar trebui sa fiu cu...Nu imi spune! Inca il iubesti pe Saku!?!?!
- Da! Doar atat iti spune sincer! Restul, toata viata mea este o minciuna!
- Ce....
Nici nu am apucat sa intreb bine cand Anatsumi incepu sa suspine, apoi incepu sa tipe la mine:
- Nimic! Gata! si o lacrima se prelinse pe obrazul ei. Nu...nu...doar...nu mai vreau sa aud nimic de la tine! Gata cu plansul!
Apoi surase si striga:
- Tati....Poti veni....
Din umbra de langa usa se ivi...Tamareko? Ce cauta el aici? Parca era doar angajatul la libraria aia nu si ,,complotul" lui Anatsumi! Fiind cu capul in podea, ii aud doar glasul:
- Anatsumi....Fa ce vrei cu ea! Fa-o sa dispara. Saku este subiectul, si nu vreau sa il pierd!
Cum adica...Saku ,,subiect"?? Imi ridic capul din pamant cu repeziciune. M-am uitat in ochii lui Tamareko si am citit ura si dispret. Chiar daca literar inseama aproape acelasi lucru, in ochii lui, fiecare se citea diferit. Desi aceste doua cuvinte sunt surori, in ochii lui amandoua aveau o poveste a fiecareia. Dintr-o data, ma cuprinde cineva de spate si pare sa ma inchida intr-un loc intunecat. Ce se intampla?
Pov. by Saku:
Tamahtchi nu vine de cateva minute si sunt ingrijorat. Imi cer scuze fata de Sasuke si fug cat pot te repede catre baia fetelor, desi s-ar putea sa imi stric reputatia! Ma pitesc dupa un perete si ma uit pe furis la doua persoane, in intuneric.
- Am facut o treaba buna, nu? Tati?
,,Tati"??? Ce complot ii spune altuia ,,tati"?
- Chiar sa sti! A fost o tinta usoara! Avcum nimeni nu iti va mai sta in cale pentru a ajunge la ,,subiect"; Saku!
CE???De cand am devenit eu ,,SUBIECT"?????Ma uit mai atent si....NU.....Este Anatsumi si tatal ei, Tamareko! Ce i-or fi facut lui Tamahtchi!?!?! Daca ii prind facindu-i ceva....jur ca ii omor, chiar aici, in incinta scolii! Simt ca iubesc nespus pe Tamahtch si nu as suporta sa o vad plangand sau fiind ranita! Noroc ca au trecut chiar pe langa mine si nu m-au observat. Dupa ce pleaca si ma asigur ca nu este nimeni care sa ma vada intrand in baia fetelor, fug catre aceasta.
Pov. by Tamahtchi:
Negru. Totul este negru. Nu vad absolut nimic. Imi este frica! Foarte frica! Incep sa plang. Simt ca nu as mai suporta in acea vagauna nici cinci minute! Simt ca vreau sa lupt, dar nu am cu cine! Simt ca vreau sa lovesc, dar sunt doar peretii.
- De ce stai asa???? Misca-te!!!!!!!
Se aude o voce dar nu este nimeni cu mine decat....vocea subtire din mintea mea!
- Tu chiar nu ma auzi???? Misca-te!
- Nu pot...
- Scuza autentica cu ,, nu pot!".
- Si de ce spui sa nu spun ca ,,nu pot!"?
- Pentru ca TU POTI! Esti Tamahatchi Sushiko! Detinatoarea inelului Shin Je Kyung!
- Si cu ce ma poate ajuta inelul CHIAR avum...zic eu cu o voce tremuratoare.
- Nu am zis ca te va ajuta el! Am zis ca TU esti apartinatoarea lui si ca numai TU te poti ajuta! Lupta cu tine! Dar mai bine zis...controleaza-te! Nimeni nu poate lupta cu TINE mai bine ca tine!
- Bine...o sa incerc!
Din acel moment mi-am impus sa fiu curajoasa! Se vor intampla multe de acum! Si nu pot sta ca o blea....ga...NU POT! Voce micuta, nu pot! Scuze.....Si am inceput sa plang cu disperare!
Pov. by Saku:
Nu o pot gasi pe Tamahtchi dar....aud un glas plangand! Pun pariu ca este ea! O simt! Incerc sa ascult mai bine de unde se aude glasul, si realizez ca se aude din debaraua omului cu curatenia! Fug catre usa si o deschid:
- Tamahtchi!
- S-S-Saku? Esti...chiar tu?
m fugit in bratele ei si ma chinui sa o linistesc.
- Gat,gata! Totul este bine acum! Ti-au facut ceva...
- Nu dar m-au inchis aici si eu sunt claustrofobica!
- Waw! Nu am stiut asta...dar...si cuplurile au secretele lor nu?
A inceput sa rada. Si eu am facut la fel de si chiar vorbeam serios! Dar nu am mai luat asta in seama si am continuat sa o imbratisez ca si cum era cel mai pretios lucru al meu de pe pamant. Am ajutat-o sa se ridice si sa se dezlege. Apoi am pornit catre cantina, dar ce sa vezi? In fata noastra s-a ivit un fel de dracusor!
Pov. by Tamahtchi:
Nu imi vine sa cred de ce a fost in stare Electra! A venit dupa mine si la scoala? Acum neaparat trebuie sa ii spun adevarul lui Saku!
- AAAA! Nu te atinge de ea! se pune curajos Saku in fata mea.
- HO,HO,HO! Usor, Romeo! Eu nu am treaba cu tine! Eu am treaba cu razgaiata asta mica!
- UHGGG! Cum i-ai spus???
- Cum ai auzit!
In momentul urmator Saku se napusti catre Electra dar aceasta, fara nici umpic de simpatie, il indeparta cu o atingere de deget! Il izbi rau de perete, astfel ranindu-l.
- Saku! m-am repezit eu la el.
- Ugh....Sunt....Bine!
Desi a spus asta, eram sigura ca a spus-o ca sa ma simt eu bine si ca defapt era ranit! M-am uitat la inel si am vazut ca stralucea cel mai tare. Stiam ce aveam de facut. Am facut ce am facut si in lupta anterioara cu Electra. Apoi, a revenit acel fundal cu peisaj japonez, dar, de data aceasta, era colorat. Oare de ce? Ma uit in jur inca o data si vad ca si Saku a fost teleportat. Grozav! Acum cum sunt presupusa sa o infrang pe Electra daca el vrea sa sa ma protejeze? O sa incerc sa il tin adormit cat mai mult timp posibil, deoarece lesinase imediat dupa ce mi-a spus ca este ,,ok". Deci incep sa ma lupt cu Electra care cumva, nu stiu cum, si-a reparat sceptrul care parea facut tandari. Dar la un moment dat, Saku pare ca se trezeste. Ii arat Electrei semnul ,,Time-out!" si fug la el.
- Nani,nani puisor! Nani,nani dormi usor...
Ca prin minune, adoarme din nou. Waw1 Credeam ca asta se poate doar in desene! Ma rog, plec sa ma lupt cu Electra, invingand-o si de data asta. Apoi, spatiul-timp ma teleporteaza din nou, dar la scoala. Electra dispare si ea ca data trecuta. Il duc pe Saku acasala el si plec si eu la casa mea.
Acasa astept sa ma sune ca s-a trezit si vesnica intrebare: ,, Ce s-a intamplat?". Ii voi spune ca imediat dupa ce am iesit din baie, directorul a aparut in fata noastra cautandu-ne si s-a speriat. Pfiuuu! Inca o batalie gata! Cate or mai fi......Intr-un final ma suna si Saku si ma linistesc. Apoi mama ma cheama pe un ton disperat:
- Tamahatchi! VINO!!!!!!!!!!


Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 Poze-catei-draguti-imagini-catelusi
Sus In jos
~Criss~
Genin
Genin
~Criss~

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : aaaa...pe...forum!?;)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 75
Puncte : 84
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce include arta
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita. De ce? Nu ma intreba!

Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cand viata iti da lamai, fa limonada!   Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 I_icon19Mier 22 Aug 2012, 17:43

Capitolul 11 ( atentionare pt. corn cu ciocolata din motive pe care le cunoaste!)
Mama ma striga cu disperare.
- TAMAHTCHI! VINO!!!!!!!!!!
Oare de ce este asa de nervoasa? Fug pe scari, ajung in bucatarie si apoi ies afara pe usa care duce catre gradina din spate....
- Da mama!?
- U-u-u-uite!
In momentul in care ma uit, vad o fata lesinata pe jos. Langa ea se afla un animalut tare ciudat, parca venit din cartile cu povesti. Ma uit mai atenta si vad ca parca seamana cu...Celestia.....
- Cine o fi? intreb eu in soapta.
- Nu....stiu!? Sau poate....Tu o cunosti?
- Nu...Din vedere nu!
Mama o ia in brate si o duce in camera de zi. O intinde pe canapea si pe animalutul ciudat in pune in patul lui Dango. Aceasta actioneaza rapid, cu mutra ei de catelus. Dar mama nici nu se gandeste sa schimbe ceva. Tata are o lege pentru noi: nu au voie mai mult de un animal in casa. Dar avand in vedere faptul ca este plecat in transport cu niste carti pana in Tokyo, legea nu se prea aplica. Revenind,asteptam cu sufletul la gura ca fata aceea sa se trezeasca. Poarta niste blugi albasti mulati si un tricou cu un nor pe el. Niste adidas Nike si niste bratari pe toata lungimea bratului. Are parul blon, pana la ......GENUNCHI? Ce lung este!!!! Desi este legat intr-o coada de cal, tot se vede lungimea lui.
Dupa ceva timp, se trezeste cu un cascat atat de lung incat il puteai cronometra.
- AHHHH! Unde sunt? Oh! B-b-buna!
- Buna! zice mama putin emotionata.
- Buna! zic si eu, dar cu mai mult tupeu.
- Unde ma...
- Hai sa incepem mai bine cu formulele de prezentare!
Nu aveam ce sa fac. Trebuia sa grabesc situatia, astfel sa ii aflu numele.
- Cel...AAAdica Cel!
- AAAA! Cel? Ce nume mai este si asta?
- Vin dintr-o tara foarte indepartata, zice fata trecand-o transpiratiile.
Mi se pare ceva ciudat la ea. Parca nu este japoneza. Nici macar de pe pamant. Evident, dupa ce se ia la vorba cu mama, dispar pe nevazute, pentru a o suna pe Sasuke. Frmez numarul ei,si apas pe tasta cara iti da voie sa suni. Se pare ca nu raspunde! Inseaman ca este plecata la bunica ei, la tara. Asa ca, deschid laptop-ul si vad ca este pe ,,mess". Ii dau un ,,Buzz" si astept sa imi raspunda.

Sasuke Morikone happy - online
Tamahtchi Sushiko happy - online
Tamahtchi Sushiko: Buzz! !
[b]Sasuke Morikone: Ceau. Cf?
Tamahtchi Sushiko: Ceau, uite, am vazut ca nu esti acasa, si m-am hotarat sa te caut pe mess. Esti din nou la tara?
Saskue Morikone: Da.....Urasc locul asta...
Tamahtchi Sushiko: Daca zici tu....
Sasuke Morikone:Tu nu ai rude pe aici?
Tamahtchi Sushiko: Nu...Mi-as fi dorit.
Sasuke Morikone: Tre' sa inchid! Ma cheama Lin, bunica!
Tamahtchi Sushiko: Bine! Ceau! hi!
Sasuke Morikone: Ceau! hi!

Dupa toata discutia asta, mi-am amintit ca am uitat sa ii spun de ce i-am dat Buzz! Asa ca, ii dau Buzz din nou!
Tamahatchi Sushiko: Buzz!
Sasuke Morikone: Merci ca mi-ai dat Buzz! M-ai salvat!
Tamahtchi Sushiko: De cine?
Sasuke Morikone: De frate-miu! Mai tii minte? Niko este fratele meu!
Tamahtchi Sushiko: A DA! Ma rog...Ia ghici ce mi s-a intamplat!
Sasuke Morikone: In gradina din spatele casei tale, a aparut o fata ciudata si un animalut ciudat.
Tamahtchi Sushiko: CE??????Cum ai aflat?
Sasuke Morikone: Umbla vorba mai repede decat crezi! Mama ta a sunat-o pe a mea, care a sunat-o pe bunica(,) care mi-a spus mie.
Tamahtchi Sushiko: Pai cam da...Uite, trebuie sa inchid, ca vreau sa vad cum mai este cu fata asta! Ceau
Sasuke Morikone: Ceau!

[size=18]Dupa ce inchid laptop-ul, cobor scarile, si o prind pe fata singura. O intreb ce mai face si cum se mai simte apoi trec direct la subiect. O intreb daca numele ei este cumva Celestia. Aceasta da din cap in semn ca da. O iau la rost de ce a venit tocmai pe pamant, si in sfarsit aflu ca a venit pentru a ma proteja. De ce as avea nevoie de ea? Am infrant-o pe Electra de doua ori.
- Si de ce, ma rog, as avea nevoie de....AJUTOR???
- Exista pericole mult mai mari ca Electra! O sa vezi pe parcurs. Acum, am o intrebare!
- Da....
- Pot locui o vrem la tine! Te rog...
- Doar nu te las pe strazi nu? Un inger curat, in noroiul din mijlocul strazii! Haha!
Veni si Doamna noapte cu mantia ei neagra si intunecata. Celestia, s-a hotarat ca m-ar proteja cel mai bine daca ar dormi la MINE in camera. Oarecum ma bucuram ca voi avea o colega de camera, dar sa ma protejeze? Noaptea? In fine, o las sa isi intinda sacul de dormit. Waw! Era presarat scipici atat de stralucitor, incat parca stranutase un uniorn pe el! Pentru ca nu imi este foarte greu sa imi imaginez ca in Tinutul Timpului nu exista unicorni!
Deocamdata, noaptea este linistita, dar parca am o presimtire ciudata. Nici nu apuc sa pun geana pe geana caci, cineva ma leaga pe mine si pe Celestia cu o sfoara, apoi pleaca. Cine o fi facut asta, este cel mai PROST talhar din lume! Cumva, Celesti aprinde becul, si ma dezleaga si pe mine. Poate chestia asta nu a vrut sa fie un complot! Poate a fost un semn! Ca poate....voi fi capturata de cineva!


Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 Poze-catei-draguti-imagini-catelusi
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cand viata iti da lamai, fa limonada!   Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 I_icon19Mier 22 Aug 2012, 21:40

AAAAAAAAAHHHHHHHHHHHHH!!!!!!!!!!!Ce m-as intinde si eu pe un sac de dormit stralucitor lough happy2
Scuze,am glumit rock
Iarta-ma ca nu am mai comentat si Iarta-ma te rog ca am renuntat la stii tu ce (atentionarea aia)
Revenind la ficul tau,Sasuke sora cu Niko???!!! huh? E oarecum ciudat dar depinde de ce fel de frate este Niko heh Si care prost leaga pe cineva in toiul noptii si pleaca? hmm..realy? Abia astept sa vad cum explici asta si multe altele (stii tu despre ce vorbesc) well? awesome right?
In acest capitol nu a aparut deloc Saku :|
Si stiu cum se simte Sasuke...si eu urasc sa merg la tara angry
In fine,scuze inca odata pentru chestia aia si nu te acuz daca vei intarzia cu next-ul
Pupici kiss si imbratisari a hug


Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 Tumblr_mt670jaegJ1sixy5yo1_500
◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○
Nu vreau să mă stăpânească plânsetul, vreau să-mi lumineze faţa, zâmbetul.
Nu vreau ca inima să-mi fie-n beznă moartă, nici suflletul îngropat sub o fereastră.
Sus In jos
~Criss~
Genin
Genin
~Criss~

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : aaaa...pe...forum!?;)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 75
Puncte : 84
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce include arta
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita. De ce? Nu ma intreba!

Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cand viata iti da lamai, fa limonada!   Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 I_icon19Joi 23 Aug 2012, 12:30

Nicio problema Cornulet!
Nu iti fa griji! Daca vei accepta propunerea mea( o stii tu) sa ma anunti si pe nmine! Cred ca pot intarzia cu next-ul dar nu ar fi mai bine sa intarzii cu ideea aceea? Asa, nu vor fi probleme de genul: BAGA NEXT-UL SAU SA MA INCHIDA ARCADE PENTRU CA NU L-AM MAI BAGAT! Nu iti fa griji! Te voi a-nun-ta!
Asa ca nu rata capitolul 12!
Cu drag, gumita! rock


Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 Poze-catei-draguti-imagini-catelusi
Sus In jos
~Criss~
Genin
Genin
~Criss~

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : aaaa...pe...forum!?;)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 75
Puncte : 84
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce include arta
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita. De ce? Nu ma intreba!

Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cand viata iti da lamai, fa limonada!   Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 I_icon19Joi 23 Aug 2012, 14:13

In sfarsit! Poze cu personajele din fic in variante coreene si japoneze! Pe langa veti mai gasi poze din capitolele anterioare! Enjoy!
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/253/1723086qvpl4pgia4.png/ Animalul Celestiei.
Si acum incep personajele, doar ca Saku si Anatsumi nu au aceleasi culori la par. Saku este brunet si Anatsumi este satena:
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/208/2yws30w.jpg/ Tokomora, mama lui Tamahatchi
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/23/14981ox.jpg/ Tamahtchi.
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/594/24436051.jpg/ Saku.
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/32/nosaghicestiniciodataca.jpg/ Sasuke, prietena lui Tamahatchi
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/98/parkbom2ne1110920090346.jpg/ Anatsumi
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/209/smpg20jiho.jpg/ Yamasachi, tatal lui Tamahtchi.

Cam atat pentru azi! Nu uitati ca vor mai veni capitole, asa ca...vor mai veni si poze! Nu pierdeti!
Pupici dulci! kiss
Guma de mestecat,terminat!


Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 Poze-catei-draguti-imagini-catelusi
Sus In jos
~Criss~
Genin
Genin
~Criss~

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : aaaa...pe...forum!?;)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 75
Puncte : 84
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce include arta
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita. De ce? Nu ma intreba!

Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cand viata iti da lamai, fa limonada!   Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 I_icon19Sam 25 Aug 2012, 17:16

Capitolul 12:
De dimineata ma scol ca un zombie. Merg cu pasi tarsaiti catre bucatarie. Cand dau coltul....
- Buna dimineata, floricica mea!
- Saku??
- HEI! Pe mine nu ma vezi?!
- Sasuke?? Ce...Hmmmm!...miroase asa de bine??
- Am gatit eu!
- Tu?? Saku de unde sti sa gatesti?
Cand am pus aceasta intrebare, stiam de ce am pus-o! Adica...Nu este cam ciudat sa te trezesti cu iubitul si cu cea mai buna prietena in bucatarie si sa mai si zica(,) ca au gatit!Nu credeti asta?
- Pai, daca tata este plecat mai mult la conferinte, petrec mai mult timp cu mama.
- Da...Si sti ce mai este placut? zise pe un ton ironic Sasuke. Sa petreci mult timp cu prietena iubitei tale in bucatarie!
- Aaaa...Eu...chiar nu stiu despre ce vorbesti....Hahaha!
- Saku?!
- Bine! Scuze, floricica mea, am vrut sa fac ceva sa ma remarci!
- Hai ca te remarci tu mai bine si fara ajutorul lui Sasuke!
- HEI! striga Sakuke varsand putin suc de portocale pe tricou.
Probabil ca Sasuke era geloasa deoarece s-a uitat urat la mine si apoi a incercat sa schimbe subiectu'. Si i-a ghiciti ce nou subiect a adus? Salvarea focilor pe cale de disparitie! Acuma' eu stiu ca este o ,,eco-maniaca" dar nici chiar asa! S-ar putea ca si eu sa exagerez....dar ma rog...
Intr-un final, Saku imi da drumul din imbratisare si imi spune sa ma asez la masa si sa gust din ce el...aham...pardon, el si SASUKE au pregatit! Sunt chiar gustoase? Ce or fi?
- Hmmmm! Ce bune sunt! Ce sunt....
- AAAAAA....Sushi...
- Serios?! Nu mi-am dat seama! Este cel mai bun sushi din cati am mancat!
- Multumesc! zisera Saku si Sasuke intr-un glas.
Am uitat! Celestia era inca in camera mea! Am fugit, lasandu-i pe prietenii mei in urma. Noroc ca, atunci cand am ajuns in camera mea, ea deabia se sculase. Am tras-o de maneca si i-am zis:
- Celestia! Prietenii mei au venit nu stiu de ce pana la mine si mi-au pregatit micul-dejun!
- Dar de ce nu t-i l-au pregatit parintii tai...intreba ea somnoroasa.
- Sunt plecati la o noua intalnire de 20 de ani! De FACULTATE!
- Ok...
- Tu esti doar verisoara mea....Celaria!
- BINeee....
,,Celaria" isi dadu rochia de noapte jos, si isi lua prima costumatie pe care o gasi intr-un cufar pe care l-a adus cu ea.Aceasta era formata dintr-o camasuta mov cu dungi, niste iegari albi si niste opincute tot albe. Apoi isi pieptana parul ( habar nu am cum poate pieptana kilogramele alea de par de una singura!) si il impleti( din nou, nu stiu cum poate face asta!). Isi scoala animalul pe care am aflat ca il cheama Sigaro De La Rosa. Dar noi ii vom spune doar.....Sidelaro! Am compus numele asta luind doar initialele de la numele lui adevarat. O trezesc si eu pe Dango, apoi incep si eu sa imi fac tinuta. Aceasta este formata dintr-o bluza pe gat albastra, niste blugi negri si niste cizme albastre. Apoi imi dau cu parfum si plec lasand mireasma de levantica si narcise ( aroma mea preferata) dupa mine. Jos, la bucatarie, Saku si Sasuke erau inca debusolati dupa fuga mea misterioasa. Dupa ce Sasuke o vede pe ,,verisoara mea" intreaba cu tupeu:
- Cine este ea?
- Ea este Cel...AAAdica Celaria! Celaria, ea este Sasuke, cea mai buna prietena de a mea iar el este Saku, iubitul meu!
- Incantat sa te cunosc, Celaria!
- Si eu la fel! se baga si Sasuke.
- Sasuke! Tu chiar nu suporti sa nu fi bagata in seama? glumesc eu.
Dar se pare ca Sasuke nu o ia ca pe o gluma, si imediat ce Celestia se uita in alta parte, ea se incrunta la mine.
- BINeee....zc eu. Hai sa mancam sushi-ul preparat de prietenii mei!
Orice, doar sa nu ma mai simt vinovata! Cred ca era sa pic cu fata in bol de somnoroasa ce eram! Avand in vedere faptul ca Celestiei nu ii este frica doar de Intuneric la figurat, ii este frica si de intuneric, la propriu! In timp ce mancam micul-dejun, inelul a inceput sa straluceasca din nou. Din fericire, doar eu si Celestia am observat.
- Noi mergem sa mai despachetam!
- Dar nu puteti sa ne lasati aici fara sa facem nimic!
- Vreti ceva de facut? Bine! Mergeti si curatati scarile!
- Bine....
Ce scuza prosteasca am putut da si noi! In fine, eu si Celestia urcam pe scari sa ajungem in camera mea. Apoi ma ia de brat, iar eu ma straduiesc sa ma concentrez. Asadar, reusesc si ajugem in paradisul japonez. Imediat cum ajunge, Celestia se asaza pe bancuta de sub cires.
- Ce faci?Parca trebuia sa ma protejezi!
- Da dar..Nu in lupta asta!
- Vrei sa zici ca...
- Da! Fortele mai puternice de care iti spuneam eu este chiar Electra insasi!
- Dar...Dar cum....Cum se poate?!
- La fiecare lupta, Electra devine mai puternica! Dar nu numai ea! Ci si tu!
Waw! Incepeam sa inteleg ce indatorire importanta aveam eu! Sa salvez lumea! Ultimul lucru pe care Celestia mi l-a spus a fost:
- Timpul este, dar nu exista!
In mintea mea ma gandeam: Oare se naiba inseamna toate astea?. Dar tot eu stiam ca voi gasi un raspuns! Dintr-o data, afundata in visatul cu ochii deschisi, nu observ ca Electra apare!
- Ne intalnim din nou, rautate mica ce esti!?
- Nu stiu ce sa zic de mine! Eu nu sunt Raul in persoana!
- Cat tupeu! Imi place!
- Hai sa trecem la lupta odata!
- Cum zici tu!
Si lupta incepu! Electra incepu sa loveasca cu sceptrul ei de lava, dar eu aparam binele cu curaj. La un moment dat, dintr-un buzunar ascuns, Electra scoase un pumnal.,,Oh nu!" imi zic eu. Inainteaza, si se pare ca este nervoasa. La un moment dat, a ajuns cu pumnalul la gatul meu.
- NU! striga Celestia de pe banca.
- Ti-ai gasit sfarsitul, fetito!
- Ugh...ugh...
La un moment dat, prin fata ochilor, mi-a trecut tot raul pe care l-a facut Electra, si parca am prins o vapaie de razbunare!
- Ugh...ugh...nu..AZI!
Si am impins-o pana dincolo de munte! Cum este asta posibil? Celestia a alergat catre mine.
- Bravo. Bra-vo!
- Eu...cum am reusit chestia asta? Doar am simtit ca...
- Sa simti! De atat e nevoie! Hai inapoi acasa!
Apoi ne-am intors acasa. Am fost mirate ca, cei doi pe care i-am lasat acasa, ne-au intampinat cu scarile ,,luna si bec"!
Dupa cateva ore, dupa ce Saku si Sasuke au plecat, am intrebat-o pe Celestia despre chestia care mi-a zis-o inainte sa incep batalia:
- Celestia...
- Stiu! Este ce ti-m zis! Despre timp. Ai nevoie sa ti-o descriu?
- AAAAA...DA! Chiar te rog!
- Pai ,,Timpul este, dar nu exista"; Cand vrei sa mergi la o petrecere, si nu ti-ai dat seama ca ai intarziat, ce zici?
- Ce repede a trecut timpul?
- Exact! Deci acesta este timpul! Dar ai vazut vreodata pe strada un ,,timp"?
- Nu..
- Ceea ce inseamna ca nu exista! Cand spui ca eva exista, vorbesti de un lucru, nu?
- Da! Am inteles acum!
Totul prindea un sens in viata mea! Tocmai simt o...placere de a trai!


Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 Poze-catei-draguti-imagini-catelusi
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cand viata iti da lamai, fa limonada!   Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 I_icon19Sam 25 Aug 2012, 22:38

Buna,gumita! hi! M-am intors! rock (probabil de pe luna lough )
Foarte frumos capitolul,mi-a placut ideea de a te trezi cu cea mai buna prietena si cu iubitul pregatindu-ti micul dejun. bere
Si Sasuke asta...
Si pozele sunt foarte frumoase
Te-am pupacit si hai cu next-ul!


Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 Tumblr_mt670jaegJ1sixy5yo1_500
◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○
Nu vreau să mă stăpânească plânsetul, vreau să-mi lumineze faţa, zâmbetul.
Nu vreau ca inima să-mi fie-n beznă moartă, nici suflletul îngropat sub o fereastră.
Sus In jos
~Criss~
Genin
Genin
~Criss~

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : aaaa...pe...forum!?;)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 75
Puncte : 84
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce include arta
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita. De ce? Nu ma intreba!

Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cand viata iti da lamai, fa limonada!   Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 I_icon19Dum 26 Aug 2012, 14:30

Din nou, stiu ca nu multa lume asteapta cu sufletul la gura continuarea dar....uitati!
Capitolul 13:
Nu imi vine sa cred! Celestia este de 1 zi la mine si deja ma enerveaza intruna! Ma omoara uitandu-se intruna la televizor la documentare despre nori, cer sau orice altceva legat de casa ei! In plus, ma trezeste noaptea din somn cu plansetul ei. Ceva ma face sa cred ca ii este dor de casa! As vrea sa o fac sa se simta mai bine spunandu-i ca se poate duce acasa dar nu stiu cum sa o abordez! Adica, daca ii spun ceva si intelege gresit ca si cum eu as vrea sa plece?
Nu stiu! Nu stiu ce sa fac! Poate Saku ma ajuta...dar stai! Nu ii pot spune ca ''verisoara mea'' locuieste in nori alaturi de ingeri buni vanati de Rau! M-ar crede nebuna! Ma gandesc la subiectul asta de dimineata, cand din nou a plans cu lacrimi cristaline! Simt ca nu mai pot suporta! Se intampla prea multe. Mai ales ca tot timpul cand ma teleportez sau urmeaza o noua batalie cu Electra, trebuie sa imi mint iubitul si cea mai buna prietena! In fine....
Inca lenevesc in pat. Cand, deodata, se deschide usa. Intra Saku, care imediat se asaza pe pat, langa mine, si ma trezeste in visarea mea cu ochii deschisi zilnica:
- Frumoaso....Trezirea!
- Hmmmmm! ma intind eu. Noua porecla?
- M-am gandit sa mai schimb lucrurile! Hai, Sasuke si Celaria te asteapta jos.
- Cel....aaaaaaa! Vin imediat, ceas cu alarma ce esti!
Pur si simplu, nu ii pot gasi o porecla! Ursulet? Prea siropos! Floare? Prea de fata! Nimic nu se potriveste cu personalitatea lui! Dupa ce pleaca Saku din camera, ma scol greoi si pornesc catre baie. Intai ma uit in calendar si vad....Aniversarea mea si a lui Saku! De 2 luni! Ce repede trece timpul! A venit si iarna, si cum a venit se va si duce! Mama cate am pe cap! Aniversarea, Craciunul, Anul nou, ziua lui Sasuke.....O gramada de evenimente!
Dupa ce imi fac toaleta de azi, merg sa imi gasesc tinuta formata din: o bluza gri, un hanorac negru si niste blugi de aceeasi culoare cu hanoracul. In picioare niste cizme, si parul prins in doua cozi.
Cobor pe scari si ajung in bucatarie. Acolo, Celestia gatea o delicatesa ca la ea acasa. Ma gandesc inca la ce cadou sa ii fac lui Saku, si, intr-un final, imi dau seama ca, fetele ma pot ajuta. Asa ca, il trimit pe Saku pana la magazin pentru a imi cumpara ceva si raman singura cu fetele.
- Fetelor, trebuie sa ma ajutati.....
- Oh nu...ofta Sasuke.
- Ce ''oh,nu''?
- Tot timpul cand spui asta, trebuie ca numai noi sa facem treaba! Si crezi ca te mai ajut? Ieri parca nici nu ma bagai in seama!
- Sasuke! Am o relatie foarte importanta pentru mine! Fi o prietena buna si intelege asta!
- Offfff! Bine!
- YEY! Acum. Aniversarea mea si a lui Saku este azi! Nu stiu ce cadou sa ii fac!
- Nu ajunge ca esti iubita lui? intreba Celestia.
- Oarecum, da,dar trebuie si ceva simbolic. Deci...Idei? Opinii? Ipoteze? Orice...
- Cred ca....eu....am o idee! zise Celestia putin timida.
- Da...
- Ce ar fi sa ii cumperi un cadou si sa organizezi o seara doar pentru tine si el?!
- Hmmm...Este o idee!
- Mie imi place! sari Sasuke.
- Pai...si mie. zic eu. Hai sa incercam!
- Te ajutam si noi!
Asa ca, atunci cand Saku a venit acasa, i-am zis ca este liber sa faca ce vrea el azi. Imediat ma saruta, si, cu ajutorul fretelui lui Sasuke, Niko,a plecat la o "petrecere" de moment la un prieten de a lui. Cand am vazut ca(,) calea este libera, am fugit la un magazin cu chestii dragute, foarte aproape de casa mea. u greu am gasit un suvenir pe care scria " La multi ani, iubitul meu!" si l-am luat cu 3 Yeni. Apoi, am mers acasa unde am fost mirate sa il vedem pe Niko.
- Niko! Prostule, ce faci aici? il intreba Sasuke.
- Ho,ho,ho! L-am lasat pe Saku cu Naruto.
- Ok...Hai si ajuta-ne!
Am intrat in casa unde am inceput sa facem curat. Dupa ce am terminat, eu si fetele ne-am ales haine din garderoba mea. Niko a pus pe masa popcorn, si a inchiriat filme. Unul de groaza: perfect ca sa ma "imbratiseze" Saku; unul de comedie:" Ca eu si Saku sa radem pana nu mai putem; si unul romantic: ca eu si Saku sa avem in sfarsit o seara romantica, desigur alaturi de prieteni. Niko a inchiriat filme 3D ca sa fie de 3 ori mai mult din fiecare! A luat si ochelarii, iar pe jos a intins o patura de culoarea nisipului. In spatele acesteia, desigur se afla si canapeaua, ca doar fetele si Niko nu o sa stea in picioare. A inconjurat locul de "vizionat filme" cu palmieri. De unde? De la o florarie, clar! Doar ca erau inca in ghivece. Pentru dans, avem muzica Hawaiana, fiind o noapte ''tropicala'', iar ca si ,,Backround" avem sunet de valuri de la magazinul pentru petreceri. O sa fiti mirati ca livingul s-a transformat intr-o plaja, bucataria, intr-un stand de mancare, baia nu a devenit nimic( Ca doar nu am decorat baia!) si camera mea, care are balcon, locul romantic de la apus.
Pov. by Saku:
Petrecerea cu baietii este super, dar ma intreb ce face iubita mea. Este aniversarea noastra azi, sper ca nu a uitat! In sfarsit, cand petrecerea s-a terminat, ciudat ca un baiat, prieten de a lui Niko, m-a provocat la o lupta de forta. Deci...va mai dura pana ajung acasa! Hey!? Unde au disparut Niko si Naruto?
Pov. by Tamahatchi:
Petrecerea e pe cale sa inceapa! Niko si Naruto au venit frumos imbracati. Sasuke se cam uita dupa Naruto si Celestia dupa Niko. In fine...Merg sa ma costumez pentru petrecere. Imi iau o rochie putin mai sus de genunchi, mov, si plina de sclipici, Sasuke are o rochie nearga spre gri, iar Celestia are o rochie albastra lunga si fina. Toate avem pantofi cu platforma, toate de aceeasi culoare: rosii.
Cineva bate la usa. Ma uit pe vizor....E Saku!
- Repede oameni buni! Ascundeti-va! In afara de tine, Naruto! Tu ii deschizi usa!
- Eu...
- Da,chiar tu!
Naruto parca(,) condamnat, deschide usa.
- Naruto?! Ce cauti acasa la iubita mea? Sper ca nu...
- Surpriza!
Iesim toti din ascunzatoare.
- La multi ani! ii zic eu si ii dau cadoul meu.
Imediat dpa ce il vede, Saku nu zice nimic, dar ma ia pe neasteptate in brate si ma saruta. Toti scot pe gura un mare ,,Awwwww!" . Dar noi ne strambam la ei.
Seara continua. Am mancat, si a venit timpul sa ne uitam la filme. Primul a fost comedia. Toti am ras ca niste apucati. Dar la primul film, Niko s-a apropiat mai tare de Celestia, si Naruto de Sasuke. Apoi a urmat filmul de groaza. Saku m-a strans in brate, dupa cum am planuit, dar si cei doi nu s-au lasat mai prejos imbatisandu-le pe fete. Ultimul a fost filmul romantic. Eu si Saku ne-am sarutat. Niko i-a dat un pupic pe obaz Celestiei. Naruto a luat-o de mana pe Sasuke. Apoi a urmat dansul. Eu normal am dansat cu Saku, dar fetele au dansat si ele cu Niko si Naruto. In cele din urma, a urmat locul romantic de la apus. Primii au fost Celestia si Niko, care s-au holbat unul la celelat tot timpul, rosii ca racul! Apoi au fost Naruto si Sasuke, care, "eco-maniaci" amandoi, au vorbit depre poluare. Dar la final, Naruto a devenit romantic si a strins-o in brate pe Sasuke.
Apoi noi am urmat.
- Saku?
- Da!?
- Ti-a placut petrecerea!
- Pot sa zic ca a fost cea mai tare! Tamahatchi?
- Da!?
- Eu inca nu ti-am dat un cadou...Dar ti-l dau chiar acum.
Ma saruta. Cred ca a fost cel mai lung sarut din cate am vazut!
Noaptea se termina! Toti eram asa de obosti, incat nu ne-am mai imbracat in pijamale, am ramas in rochii si costume. Ne-am asezat pe patura-nisip si am adormit in sunetul valurilor...

Sper ca v-a placut acest capitol! lol damn! Nu pierdeti urmatorul! ;;) Papa! jos palaria in fata


Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 Poze-catei-draguti-imagini-catelusi


Ultima editare efectuata de catre guma de mestecat in Dum 26 Aug 2012, 18:46, editata de 1 ori
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cand viata iti da lamai, fa limonada!   Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 I_icon19Dum 26 Aug 2012, 18:13

Ce frumos!!!!!!!! what?lol!
Seara romantica in love rusinos
Oare ce va zice Niko cand va afla cine este defapt ''Celaria''? yeah
Aaaa...cum a putut vedea Tamahatchi sarutul daca ea era cea care se saruta? think (stai calma ca m-am prins si eu ce a vrut sa spuna dar intreb asa)
Ma bucur mult ca ai pus next-ul happy dar m-as bucura si mai mult daca ai mai pune unul happy2
Pupici si cornuri gratis de la mine lough


Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 Tumblr_mt670jaegJ1sixy5yo1_500
◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○
Nu vreau să mă stăpânească plânsetul, vreau să-mi lumineze faţa, zâmbetul.
Nu vreau ca inima să-mi fie-n beznă moartă, nici suflletul îngropat sub o fereastră.
Sus In jos
~Criss~
Genin
Genin
~Criss~

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : aaaa...pe...forum!?;)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 75
Puncte : 84
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce include arta
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita. De ce? Nu ma intreba!

Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cand viata iti da lamai, fa limonada!   Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 I_icon19Dum 26 Aug 2012, 19:24

Capitolul 14:
De dimineata ne sculam pe la vreo opt si jumatate...Opt si jumatate??? Azi e scoala! Ii trezesc pe toti si le spun sa se grabeasca. Naruto si Niko pleaca la ei acasa pentru a se schimba de aseara. Saku ramane in camera de zi sa se schimbe, pe cand eu si fetele mergem in camera mea sa ne schimbam. Acolo, Sasuke roseste ca racul amintindu-si de aseara.
- Sasuke...Esti indragostita? intreaba Celestia pe un ton ironic.
- Poftim? Eu? Indragostita? Niciodata...
- Atunci de ce rosesi? intreb eu cu un fir de banuiala.
- Bine...Da...Imi cam place de Naruto!
- Oh...hahahaha! rade Celestia zgomotos.
- Ce? Si care-i problema?
- De NARUTO!?!?mai intreaba parca mirata Celestia.
- Da, uite cine vorbeste! Tipa caruia ii place de scarbosul de frate-miu!
- Hey! Nu este scarbos....si rosii si ea. E mai degraba dragut...
- Feterlor,fetelor,fetelor! Calmati-va! Nu sunteti singurele indragostite de aici! Dar cele mai nebune poate!
- Hei! zic intr-un glas cele doua amoreze.
Apoi, se lasa o liniste. Ne imbracam in haine de scoala si coboram pe scari. Acolo il vedem pe Saku rotindu-se si fastacindu-se. Cand ne vede tresara si ne complimenteaza tinutele. Apoi, ne deschide usa si ne ducem in statia de taxi. Dupa cateva minute vine un taxi si intram pentru a pleca intr-un sfarsit la scoala. Cand ajungem la destinatie, tipul taximetrist ne spune se platim. Suntem copii mari, stim si noi ca trebuie sa platim! Ajungand pe holuri, vedem ca este un puhoi de lume si ne oprim. Ne luam curaj si trecem de gramada de copii. Fiecare merge la dulapul lui. Apoi, dupa ce ne-am scos fiecare cartile, plecam catre clasa. Sasuke intra prima si il vede pe Naruto vorbind cu o fata...Ciudat! Nu l-am mai vazut pe Naruto cu o fata decat cu Sasuke! Pe chipul prietenei mele se vede tristetea si dezamagirea, apoi, cu un oftat, pleaca(,) catre banca ei. Eu ma asez langa banca de langa Naruto, care, ironic lucru, este chiar banca mea. Il aud pe Naruto vorbind cu fata, care aflu ca este fata cea noua:
- Deci iti place aici, Hinata?
- Oh da! Este foarte frumos!
- Ma bucur! In sfarsit am gasit pe cineva ca tine!
- Ce dragut din partea ta! Vrei sa te asezi langa mine?
- Desigur...Dar nu vreau sa para ca suntem impreuna! Este fata aceea si...
- Am inteles!
Tradatorul...Imi vine sa il strang de gat! Cum a putut sa o tradeze pe Sasuke? S-au SARUTAT! Cum poti sa saruti pe cineva si sa-l lasi balta?Am mai auzit cate ceva:
- Deci..Asa ramane?
- Da! Vino sa ma iei la 7!
Acum isi mai si da intalnire cu ea? Asta e prea de tot! Profit de faptul ca Profu' n-a venit inca si merg la banca lui Sasuke. Incep sa ii soptesc tot ce a zis Naruto. Dupa ce termin, pare ca este socata la maxim. Se mai uita la el, si il vede cum rade alaturi de Hinata. Doua lacrimi i se scurg din ochi. Norocul meu ca Saku a vazut si el scena.
Pov. by Saku:
Ora se termina, si il vad pe Naruto in pauza si merg direct la el:
- Ce te-a apucat, (iertati-ma nu stiu ce vorbesc) ce esti?
- Ce sa...
- Gata! De ce ai facut asta?
- Ce?
- Hinata e iubita ta! Nu-i asa?
- Ssssss! Taci! Nu! Nu e iubita mea!
- Serios? Atunci ce cautai cu ea?
- Offff! Bine! Imi cam place de ea! Dar sa nu afle Sasuke..
Nici nu si-a dat seama ca Sasuke se afla chiar in spatele lui. Aceasta, cand a auzit totul, a luat-o la fuga plangand!
- OF! Nici nu sti de cand stie..
- Poftim? Stie? Nu am vrut sa o ranesc! Jur!
- Atunci de ce ai stat cu Hinata?
- Pai...Nu stiu! Prost,natang, prost,natang...
- Daca tot faci asa nu rezolvi nimic! Cere-ti scuze! Poate te iarta, dar sunt slabe sanse!
- Cam cat de slabe?
- Hmmm...Ce zici de 1%?
- 1%????Cum se poate?
- Asta intrebam si eu, dar fetele sunt mult mai sensibile si trebuie ca noi,baietii sa intelegem!
Asa l-am facut sa mearga sa isi ceara scuze. As fi bun de Sfantul valentin nu?
Pov.by Naruto:
Nu imi vine sa cred ce prost am fost! Adica, mi se pare ca Hinata este draguta dar Sasuke...Ah! Ce sa mai zic...Este draguta,isteata,sensibila si cu picioarele pe pamant! Fug pe holuri si in sfarsit o aud plangand:
- Sasuke!
- Lasa-ma! Ce vrei?
- Imi..
- Cer scuze nu?
- Pai..da!
- Uite ce e, Tamahatchi mi-a spus tot! Absolut tot ce ai zis. Si mai ales ca nu vrei ca eu sa aflu! Puteai sa vi sa imi spui in fata!
- Bine! Am venit, o sa-ti spun...
- Deci totusi o placi?si izbucni in plans.
- Nu! Stai, ce am vrut sa iti spun in fata este: Ca esti draguta, isteata si ca as vrea sa fim mai apropiati!
- Serios?
- Si cu Hinata cum ramane?
- Las-o pe Hinata! Tu esti cea care conteaza pentru mine!
Si i-am dat un sarut pe obraz. Mi-a suras, si mi-a spus sa nu o mai fac sa sufere. I-am promis ca nu o voi mai face. Dar oare ma voi putea tine de cuvant?
Pov.by Tamahatchi:
Saku vine si ma strange la piept.
- Ai rezolvat cu Naruto si Sasuke?
- Da! Nu iti fa griji! Totul este ok!
- Tot timpul ai fost romantic.
- Poate ca da! Poate ca nu...
- Nu spune ca nu! Chiar ai fost.
- Da...trebuie sa iti marturisesc ceva!
- Hm? Ce?
- Pai...Mai ti minte Sushi-ul pe care ti "l-am facut"?
- Da...Ce e cu el?
- Pai practic, nu eu l-am facut!
- Poftim...
- L-am comandat!
- Poftim? Cum ai putut sa ma minti?
- Pai, nu te-am mintit..
- Ba da! Cum ai putut! si am plecat.
Poate ca am exagerat dar relatia noastra era puternica! De ce ne-am minti unul pe celalalt? Cand ma apropi de iesirea din scoala( orele se terminasera) o gasesc pe Celestia stand ingandurata pe trepte. Ma asez langa ea.
- Celestia? Ce s-a intam...
- Numai sa il ajut stie! Teme intruna! Oh scuze! Nu te-am vazut!
- Nicio problema! Cine? Cine vrea sa-l ajuti?
- Niko! Tot timpul vrea sa-l slujesc! Iar apoi, tot el imi reproseaza!
- OH! Imi pare rau ca va-ti despartit!
- Nu-i nimic! Macar am trait si eu pentru cateva zile cum e sa fi adolescent! Niciodata nu am fost! Decat regina de la-nceput!
Cand am auzit asta mi-a venit sa o strang in brate! Si o faceam daca Sasuke nu venea in hohote la noi.
- Sasuke parca te impacasesi cu Naruto!
- Da! Dar apoi l-am prins sarutand-o pe Hinata! Ugh! Imi vine sa o zdrobesc..
- Usor,usor,usor! Daca face asta inseamna ca nu te merita!
- OK...
Deci toate eram singure! Toate cuplurile s-au destramat si nu se stie daca se vor reface! Ii vedem pe baieti in curte si oftam toate! Ei ne observa si vin catre noi dar noi plecam. Acum ei ofteaza.
Acasa, Celestia se blocheaza in baie.Sasuke bate incontinuu la usa:
- Celaria! Iesi odata!
- Imediat...Gata!
Usa se deschide si Sasuke ramane socata!
- Ce se intampla fe...te...lor. Celaria! Ce ti sa intamplat la par!
- M-am tuns! Era prea excesiv! Da!
Nu imi vine sa cred! Celestia vrea sa fie adolescent! Cum se poate! Ea trebuie sa fie regina in Tinutul Timpului!Offff! Totul se complica din nou mai ales ca mama si tata sunt plecati de 2 luni! Craciunul se apropie si nu stiu de unde sa fac rost de un brad! Si acum asta? De ce si-a taiat parul! Era asa de frumos! Dar mi se pare mie sau Sasuke sar in bratele ei!?
- CE BINE! Acum arati mai normal!
Mai normal???? Ce ciudat! Sasuke tocmai mi-a zis ca ii place parul Celestiei! In fine...
Cineva bate la usa...Nu! Nu imi spune ca sunt Niko, Naruto si Saku!? Fiecae cu cate un buchet de flori in mana! Serios?! Dupa atatea cate ne-au facut? N-o sa le deschid!
- Cine a fost? intreaba Celestia.
- Baietii...
- Poftim? intreaba Sasuke.
- Probabil au venit sa isi ceara scuze!
- Bine ca nu le-ai deschis!
Dupa-masa a trecut incet. Eu stateam intinsa si citeam o carte, Celestia desena un peisaj de acasa iar Sasuke asculta muzica la casti. Ce dupa-amiaza trista!
Pov.by Saku
De ce s-o fi suparat Tamahtchi asa? Adica, pentru atata tot? Am comandat niste Sushi! Pentru ea fac tot ce fac! As da tot aurul din lume ca sa o fac fericita! Dar vad ca nu am reusit! Cum sa repar ce am stricat? Sa ii dau flori? Niia...deja am incercat asta! Dar sa imi cer scuze personal! Nu mi-ar deschide usa! Dar daca i-as scrie un mesaj? Da! Perfect!
Pov.bt Tamahatchi:
Stau si citesc, cand dintr-o data primesc un SMS. De ca cine e? E de la Saku? Da! Ce scrie oare?
Draga Tamahatchi,
Lucrurile nu mai merg intre noi asa ca inainte! Prin urmare, cred ca nu am de ales decat...sa ma despart de tine!
Cu drag,Saku
Ce?????Ce????Cum a putut? Ugh! Il urasc! Ma despart si eu de el! Da,da! Nu ati citit gresit! Ma despart de EL! Le-am zis si fetelor despre tot ce s-a intamplat, si ele au fost surprinse la fel ca mine! Dar in sub-constientul meu se rotea o intrebare: daca nu Saku a fost cel care a scris mesajul? Pfu! Ce intrebare prosteasca! Desigur ca a fost el! Doar imi apare "Saku Hiroshi"! Offf! Oftez si o lacrima se prelinge pe obaul meu! O lacrima...inca una..apoi am inceput sa plang ca un copil! Ce se va alege de mine si prietenii mei????



Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 Poze-catei-draguti-imagini-catelusi
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cand viata iti da lamai, fa limonada!   Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 I_icon19Dum 26 Aug 2012, 19:43

CCCCCCCCCCCCCCCCCCCEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE?????????????????????????????????????????????????????? huh? huh? huh?
Ii omor pe toti 3 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! biciuitor biciuitor biciuitor
Cum au putut????????In special Naruto si Niko!!!!!!Nu e asa rau ce a facut Saku dar chiar el s-a despartit de ea?Nu putea sa se intalneasca cu Anatsumi iar ea sa-i fi luat telefonul?
Ar fi o idee,nu crezi?Ai face bine sa-i impaci ca altfel te biciuitor si pe tine!
Multumesc ca ai pus next-ul asa de repede! thank you
Pupici!


Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 Tumblr_mt670jaegJ1sixy5yo1_500
◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○
Nu vreau să mă stăpânească plânsetul, vreau să-mi lumineze faţa, zâmbetul.
Nu vreau ca inima să-mi fie-n beznă moartă, nici suflletul îngropat sub o fereastră.
Sus In jos
~Criss~
Genin
Genin
~Criss~

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : aaaa...pe...forum!?;)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 75
Puncte : 84
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce include arta
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita. De ce? Nu ma intreba!

Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cand viata iti da lamai, fa limonada!   Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 I_icon19Dum 26 Aug 2012, 19:45

Poze! Rochiile fetelor din capitolul 13 si o poza cu Sasuke imbratisand-o pe Celestia imediat dupa ce si-a taiat parul! Enjoy!
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/822/anime10c.jpg/Sasuke si Celestia
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/11/96907406.jpg/Rochia lui Sasuke
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/542/rochiescurtamov.jpg/Rochia lui Tamahatchi
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/193rochiidesearabarbie.jpg/ Rochia Celestiei


Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 Poze-catei-draguti-imagini-catelusi
Sus In jos
~Criss~
Genin
Genin
~Criss~

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : aaaa...pe...forum!?;)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 75
Puncte : 84
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce include arta
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita. De ce? Nu ma intreba!

Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cand viata iti da lamai, fa limonada!   Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 I_icon19Lun 27 Aug 2012, 16:03

Capitolul 15:
Dupa mesajul de azi dupa-masa imi vine sa mor...Cum a putut sa spuna asa ceva? Bine...Acum realizez ca am exagerat...Dar totusi nu trebuia sa ma minta nu-i asa? Gandindu-ma la el ceva imi spune sa fug in bratele lui si sa imi cer scuze. Apoi sa ma uit in ochii lui nergri si sa stiu ca totul va fi bine! Dar cu totii stim ca dupa ce am urlat ca o descreierata la el nu ma va putea ierta niciodata. Cufundata in gandurile mele, cineva trege cartea din fata ochilor mei si ma intreaba pe un ton glumet:
- Tu citesti sau ce faci?
- Tu desenezi sau te ingrijoreaza problemele mele...
- Oh haide! Toate stim ca inca te gandesti la el!
- La cine...
- Haide, acum! Nu mai ascunde ce deja stim.
- Pe cuvantul meu, chiar nu stiu despre ce vorbesti!
Nu ma simteam bine sa o mint pe Celestia, dar ce sa fac? Daca afla ca inca imi place de Saku, ma vor tachina pentru tot restul vietii! Celestia mijeste ochii, si incepe din nou sa deseneze. Sasuke nici nu stia ce tot am vorbit, fiind cu castile in urechi. Dintr-o data isi scoate "accesoriile" din urechi si ne intreaba despre ce tot vorbim. Noi ii raspundem ca despre scoala, si nici nu o bagam in seama cand ne intreaba daca vorbim serios?! Ne prefacem ca n-o auzim. Isi baga din nou castile in urechi si incepe sa fredoneze melodia pe care o asculta. Eu tot la Saku ma gandesc... Daca totusi...NU a scris el acel mesaj?
Pov.by Saku:
Incep sa tastez pe ecranul telefonului cand, cineva bate la usa.
- Saku, deschizi tu, te rog dragule?! imi striga mama.
- Desigur! Chiar acum mama!
Deschid usa si ce sa vezi? Era Tamareko!
- Buna domnule Tamareko, ce dor...
- Gata cu vorbaria!
Si scoate o franghie de la curea. Ma leaga, habar nu am cum, si o leaga si pe mama. Ne inchide in camera mea, si incuie usa. Oare ce face???
Pov.by Tamareko:
I-am legat pe Saku si pe maica-sa. Acum ii iau telefonul si vad ca vrea sa ii trimita un mesaj prietenei lui. Tamahatchi...Sterg tot ce a scris pana acum si scriu ca "se desparte de ea". In sfarsit! Planul meu va fi un succes! Ies cu graba pe usa, fara a uita sa apas butonul pentru a trimite mesajul.
Pov. by Sasuke:
Tamahatchi inca se gandeste la Saku, si stiu asta! O vad in privirea ei! Se uita la randurile din carte, dar nu le citeste! Se uita....parca prin ele. Si vede o poveste cu adevarat interesanta: cea dintre ea si Saku. Nici eu nu o sa-l pot uita pe Naruto! Mai ales, la seara aceea.
Ziua urmatoare, merg impreuna cu fetele la scoala. Pe holuri...il vad pe Naruto cu Hinata...Se...sarutau! Ughhhh! Tradatorule! Le zic fetelor sa nu mai pierdem timpul si sa mergem in clasa. Acolo, este randul Celariei sa sa izbucneasca, deoarece il vede pe prostanacu' de frate-miu cu o fata care ii ducea ghiozdanul! Profitor...Profita de fetele de la scoala fiindca eu nu il mai slujesc acasa. Ne punem in banci, si asteptam ca domul Tokamy sa vina in clasa.
Pov.by Tamahatchi:
Langa banca mea vine Saku. Ma emotionez...Dar stai! De ce m-as emotiona cand el s-a despartit de mine? O sa par indiferenta!
- Buna Tamahatchi!
- Hmmmmm....buna!
- Ai primit mesajul meu de ieri?
- Da...Sa sti ca si eu ma despart de tine!
- Poftim?
- Asa ai zis! Ca te desparti de mine!
- ...
Dar inainte sa imi dea vreo explicatie domnul Tokamy intra in clasa.
Orele se termina, iar eu si fetele iesim din scoala. Primul lucru pe care il observ cand iesim din cladire a fost cerul plin de nori negri. Probabil norii se vor razbuna putin mai tarziu. Pe pamant incep sa cada stropi reci de apa. Pomi se leagana usor in bataia vantului. Dintr-o data, ploaia se opreste si din cer inep sa cada....fulgi de zapada! Prima zapada de anul acesta! Mi-as fi dorit ca mama si tata sa fie aici, sa ne bucuram cu totii de Craciun...Mergand pe strada, toate il vedem pe Saku vorbind cu tatal lui. La un moment dat, acesta incepe sa strige. Cum eram singura, fetele fiind plecate la gimnastica( Sasuke e gimnasta iar Celestia asista prima data la o ora de gimnastica), ma apropi fara sa fiu vazuta si aud chestii uluitoare:
- Daca nu faci ce spun eu, voi deveni agresiv!
- Si ce, deja nu esti sau?
- Te crezi smecher,ha? Lasa ca nu vei mai fi asa de smecher dupa ce...o sa-ti iau tot ce iti este mai drag!
- Sa nu te prind ca le faci ceva mamei, iubitei mele Tamahatchi sau prietenelor ei, ne-am inteles?
- Oh! Cu mama ta am rezolvat lucrurile verbal! Cu prietenele iubitei tale n-am nicio problema avand in vedere faptul ca sunt niste "nimeni" si cred ca varianta cu...Tamahtchi este cea mai rezonabila!
- Sa nu te prind, nemernicule!
- Nemernic? Ai ajuns sa iti numesti propriul tata nemernic? Cum indraznesti...
Si Hiroshi ii dadu un pumn direct in fata. Am vrut sa fug la Saku, dar mi-a fost prea frica. Am asteptat sa plece Hiroshi cu ultimele cuvinte pe buze:
- Sa te mai aud cu cuvinte d-astea la adresa lui taica-tu! Lasa, ca toate se platesc! Asa cum tu imi vei plati mie! si pleca.
Imediat ce am vazut ca Hiroshi a iesit pe poarta scolii, am iesit din ascuzatoare si m-am grabit la Saku:
- Saku!? Saku, vorbeste cu mine! Ajutor! Ajutor! Cineva sa ma ajute!
Dar nimeni nu m-a ajutat. Am luat telefonul si am sunat la 112:
- Alo?
- Politia orasului Komoso ce ce va pot...
- E un baiat lesinat, la scoala.
- Care?
- Nr. 4! A fost batut de propriul sau tata!
- Vom trimete un echipaj si o masina chiar acum!
- Multumesc.....
Dar doamna aceea inchisese deja. Dupa cateva minute, o masina parca in fata portii. Politisti vazura care e situatia si chemara o ambulanta. Imdiat, un doctor batran il ridica pe Saku cu ajutorul unor baieti mai tineri. Il dusera in masina, in timp ce politistii incercau sa gaseasca amprente si indicii.
In ambulanta atmosfera era tensionata. Saku nu se mai trezea. Cand dintr-o data, aparatul ii inregistra pulsul:era in viata! Ce bine! De cum se trezeste il sarut la nesfarsit!
- Parca erai suparata pe mine, floricica mea!
- Am fost! Dar am realizat ca am exagerat! Iarta-ma!
- Te-am iertat! De mult!
- Dar de ce te despartise-si de mine?
- Nu am fost eu! Tamareko a intrat in casa mea si ma legat pe mine si pe mama! Apoi ti-a trimis mesajul ala prost! Nu m-as fi despartit de tine nici sa te fi despartit tu de mine!
Cand eu si Saku ajungem acasa, cum deschidem usa, Sasuke si Celestia sar pe mine:
- De ce nu ai venit mai repede?! Am fost ingri....jo....Saku? Parca voi doi va despartise-si!
- Da! Dar ne-am impacat! si Saku ma stranse in brate.
- Ma gandeam eu! isi dadu ochii peste cap Celestia.
Cum ma uit mai bine la Celestia un tipat nu se opreste de a-mi iesi pe gura:
- Celaria! Ce ai patit la par?
Ingerul cu parul blond pur, s-a transformat intr-o adolescenta cu parul rosu! Chiar asa! Avea parul roscat, ca o flacara aprina in toiul iernii!
- Din nou: ce naiba ai patit la par?
- Mi l-am vopsit! Iti place?
- Aaaaaa...Da...Oarecum!
Dupa chestia cu parul, m-am dus obosita in camera mea si m-am uitat in calendar...Aaaaaa! Mai 5 zile si e Craciunul! Trebuie sa cumpar cadouri de pus sub pom,dar....de unde sa iau un pom? Ma consult cu Saku si fetele si ne hotaram sa strangem bani, ca sa cumparam impreuna un brad de la locul amenanjat in parcarea unui magazin mare din oras. Apoi trebuie sa ma gandesc la cadouri: Celestiei o sa-i iau un norisor de agatat la pat,lui Sasuke un mp3 player si iubitului meu o poza cu cantaretul lui preferat. Apoi decoratiunile pentru pom si casa....cred ca am ceva decoratiuni in pod. Va fi un craciun perfect! Trebuie doar sa ne straduim sa il facem perfect! Si asta va fi usor pentru ca prietenii mei ma vor ajuta cum trebuie!
In seara aceea, cand incercam sa dorm, auzeam click-urile de la mouse-ul calculatorului meu. Era Celestia! Oare ce facea? Astept pana pleaca la baie, si sar din pat direct la calculator. Vad ca scrie:
Invata sa fi ca un adolescent! Pentru fete!
Lectia 3: jargouri si prescurtari.
Lectia 4: ai un iubit care sa iti faca toate poftele? Daca nu, fa-ti unul!
Dupa ce am citit toate lectiile, am fost surprinsa de ultima:
Lectia 24:Descotoroseste-te de prieteni! Popularitatea ti-o faci singura!
Oare asa va face si Celestia? Se va....descotorosi de noi....??

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/641naruhinanarutoandhinata.jpg/ Asa i-a vazut Sasuke pe Naruto si pe Hinata!
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/140/images1bqs.jpg/ Celestia, dupa ce s-a vopsit


Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 Poze-catei-draguti-imagini-catelusi
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cand viata iti da lamai, fa limonada!   Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 I_icon19Lun 27 Aug 2012, 18:50

Vai ce rau e Hiroshi! evil devil mua ha ha
Ce tare e ca Tamahatchi isi petrece Craciunul cu iubitul si cele mai bune prietene! ike
Sasuke primeste cel mai bun cadou dj
Celestia chiar exagereaza dar sper ca Tamahatchi o va coborî cu picioarele pe pamant,lucru ciudat pentru un inger good
Tamareko very sad down huh? :| angry :>happy sad Abia astept sa vad ce a vrut defapt.Si mama lui Saku nu poate sa faca nimic cu comportamentul lui Hiroshi?
Cam asta am avut de spus despre acest capitol si pupici si bafta cu next-ul ala ! kiss a hug in love



Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 Tumblr_mt670jaegJ1sixy5yo1_500
◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○
Nu vreau să mă stăpânească plânsetul, vreau să-mi lumineze faţa, zâmbetul.
Nu vreau ca inima să-mi fie-n beznă moartă, nici suflletul îngropat sub o fereastră.
Sus In jos
sakura234
Genin
Genin
sakura234

Sex : feminin Localizare Localizare : timisioara
Nr. mesaje Nr. mesaje : 101
Puncte : 135
Reputatie Reputatie : 32

Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cand viata iti da lamai, fa limonada!   Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 I_icon19Mar 28 Aug 2012, 14:04

sper că nu o va face ......si im place dance2 vreu nexst ........mersi pentru că mai anuntat un pupic mare de la kiss la mine
Sus In jos
Continut sponsorizat




Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cand viata iti da lamai, fa limonada!   Cand viata iti da lamai, fa limonada! - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Cand viata iti da lamai, fa limonada!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-