Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Vicious Circles (+16) Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Vicious Circles (+16) Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Vicious Circles (+16)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Arazzius de Cruel
Academy Student
Academy Student
Arazzius de Cruel

Sex : feminin Localizare Localizare : Târgu-Mureș
Nr. mesaje Nr. mesaje : 8
Puncte : 12
Reputatie Reputatie : 0

Vicious Circles (+16) Empty
MesajSubiect: Vicious Circles (+16)   Vicious Circles (+16) I_icon19Vin 10 Aug 2012, 01:30

Well, cum nu mi s-a răspuns la topic, am decis să deschid topic cu ficul meu, iar dacă e ceva în neregulă, îl puteți șterge.

Personaje principale: Ayaka Saka, Siva Mist, Sano Shinya/Kanon.
Personaje secundare: Suzuki Akira/Reita, Matsumoto Takanori/Ruki, Takashima Kouyou/Uruha, Lachlan Duff.
Personaje episodice: Shiroyama Yuu/Aoi, Uke Yukata/Kai și restul trupei An Cafe.

Nu pot să pun linkuri, deci las la latitudinea voastră să vă imaginați cum arată. (sau puteți să-i căutați pe google după nume) Ficul ăsta e în proces de a se transforma în Manga, deci poate o să pun și poze cu personaje când sunt gata.

Here is the first part:

Perspectiva lui Siva.

De ce zilele de vineri trebuiau să fie atât de lungi? Simțeam cum fiecare minut ce trece se așează lacom pe genele lungi și le împreunează, obligându-le ca, într-un final, să atingă cearcănele violet-închis, rezultatul a două nopți nedormite. Azi e, teoretic, ultima zi de lucru. O zi care durează cât trei luni, o zi în care acele minute prețioase, până la terminarea programului, se scurg cu o zgârcenie nemaiîntâlnită și o zi după care oamenii ca mine, nemâncați și nedormiți de câteva zile, tâjesc după sfântul weekend - zici că e vorba despre un delicvent care speră să mai adulmece încă odată, în semn de sayonara, cum se zice pe aici prin cartier, sfântul miros al caviarului de la Ritz. Da, dacă mă întreabă cineva, tot ce are legătură cu Ritz e sfânt. Incluziv ghena de gunoi - și ce-aș mai da eu să fiu lângă ghena aia încă odată, era mult mai bine decât în salonul ăsta fără aer condiționat, cu un singur geam, evident și ăla stricat.
Cu un oftat, mi-am pus ustensilele în sertar. Ar trebui să fiu mulțumită că am un loc de muncă, în loc să sper că Ayaka să dea subit în amnezie și să-mi plătească partea de chirie (deși mă îndoiesc că o amărâtă de amnezie ar putea-o face să uite că trebuie să plătesc 25 de mii de yeni pe lună sau că-i datorez bani). Ea nu uită nimic când vine vorba de luat. Mai ales bani. De la mine.
- Siva, ai terminat deja? vocea șefului - groasă și total neplăcută auzului - mi-a întrerupt șirul gândurilor. Ah, da. Trebuia să-i dau leafa de azi. Că tot veni vorba de luat.
- Mda, cam acum, să zicem, 3 ore? i-am răspuns ușor satiric, sperând puțină milă și 100 de yeni în plus - sau ore de muncă în minus. Dar mă îndoiesc că, cuvintele mele l-au atins undeva aproape de fund măcar, dapoi la inimă.
- Și-au deschis ăștia de peste drum un salon, începe el să vorbească cu pereții. Am fost pe la ei, dar chiar nu știu ce le place așa mult oamenilor.
Ă, probabil faptul că îndeplinește condițiile pe care ar trebui să le îndeplinească un salon decent și aerul condiționat? Plus că sunt mai multe geamuri, încă în stare de funcționare. Ah, și patronul nu e de la coada vacii.
Dar bineînțeles că nu-i spusesem asta. Încă aveam nevoie de un loc de muncă și el de o persoană care să râdă la bancurile lui. Și o astfel de persoană rar găsești. Doar eu râd, sperând să-mi dea o primă. Haha! Asta a fost bună.
- Nici eu nu știu, șefu, l-am aprobat, încă amânând să-i dau banii.
- E 3 PM, poți să-mi dai banii și să pleci, m-a scurtat el să nu o mai iau pe arătură și să plec cu banii.
Mi-a trebuit ceva concentrare să nu cedez unui reflex copilăresc și să-i scot limba. Dacă nu mă cunoștea de ceva vreme, nu aș fi știut ce plănuiesc. Data trecută mi-a căutat prin buzunare să vadă dacă i-am dat toți banii. Ce, e vina mea că se plătește prost? Se pare că, în opinia lui, aha.
Mi-am luat geanta și am ieșit din salon. Am strâmbat din nas când au trecut niște oameni pe lângă mine. Am început să mă gândesc dacă ar fi mai bine să ies prin ușa din spate. Fiecare om, animal, hermafrodit, se holbează - prin geam sau direct la tine când ieși. Și, totuși, nu-i condamn. Locul ăsta nu seamănă nici pe departe cu un salon de cosmetică. Doar numele agățat deasupra ușii contrazice lumea, „Cosmetică”. Inspirat, mă întreb de unde i-a venit ideea.
Acum, că s-a terminat prima tură de holbat, o iau repede pe alee - scurtătura mea preferată - să ies din cartierul ăsta în strada principală. Dar ziua de azi nu a fost destul de lungă și obositoare, a trebuit să mă mai bag și într-un mucos cu pliante, să-i împrăștiu prostiile pe toată aleea. Ce naiba caută ăștia pe o alee? Adică, nimeni nu vine pe aici, doar șobolanii din cartierul cu salonu.
- Scuze, nu am fost atentă și ...
- Nu-i nimic. Strâng eu.
Ah, asta a fost tot ce voiam să aud. Normal că n-am mai insistat să-l ajut și am dat să plec.
- Hei, măcar ia asta! mi-a tăiat el calea dându-mi un pliant. Ce naiba să fac eu cu el? Am hârtie igienică, mulțumesc frumos.
„Caut make-up artist cu experiență pentru PS Company.
Accentul trebuie pus pe:
- pregătire profesională;
- abilități de comunicare;
- talent artistic.
Mai multe detalii la: 001 876 xxx xxx”
Ah, începe să-mi pară rău că l-am lăsat pe puști să strângă pliantele singur. Dacă îl ajutam, nu le mai vedea. Chiar am nevoie de postul ăsta.


Enjoy. ^^


Even if the tail is wagged for the hit chart.
You can't become a hit maker. "Give up right now!"

Vicious Circles (+16) Kohei+uchimura+1

Y U HAVE PROBLEM?!
Spoiler:
Sus In jos
Muffin
Genin
Genin
Muffin

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Mioveni
Nr. mesaje Nr. mesaje : 491
Puncte : 528
Reputatie Reputatie : 16

Vicious Circles (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Vicious Circles (+16)   Vicious Circles (+16) I_icon19Dum 30 Sept 2012, 21:33

Nu înțeleg sincer de ce nu ai nici un comentariu. În primul rând, de când am intrat în topic, dinainte să citesc textul, aspectul lui mi-a dat de înțeles că merită să o fac.
Ai un plus de la mine pentru diacritice, dar și pentru așezare în pagină. Nu-mi place să văd ficuri cu fraze interminabile centrate. Nu arată a fic. În fine, e părerea mea.
Îmi place descrierea, dialogul nu e sec. E un început foarte bun, sincer îmi pare rău că nu ai comentarii, și nu știu dacă îl vei mai continua. Am o bănuială că ai renunțat la asta, și probabil și la forum.
Deci e un fic foarte bun după părerea mea, deoarece ai doar câteva greșeli de tastare bănuiesc (litere mâncate), și p-ici, pe colo câte o repetiție. Nimic mai mult.
De asemenea semnele de punctuație sunt puse bine, virgulele la locul lor, nu ai abuzat de punctele de suspensie și parantezele aiurea cum găsesc prin alte ficuri.
Felicitări!


Vicious Circles (+16) Ouxs14V

Omul e un despot din fire. De aceea se complace în a-i chinui pe alţii.

Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

Vicious Circles (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Vicious Circles (+16)   Vicious Circles (+16) I_icon19Lun 01 Oct 2012, 19:51

e foarte dragut inceputulVicious Circles (+16) 208323 mie una imi place si sunt curioasa de ce sa se intampla in continuare...sincer l-am citit inca din prima zi in care l-ai postat, numai ca m-am gandit sa vad cum evolueaza povestea si apoi sa-mi dau cu parerea, dar vad ca este mult mai frumos daca il citesti de mai multe ori, pentru ca, culmea, intelegi mai bineVicious Circles (+16) 1425538829 te astept cu nextul, spor la scris si la idei, si te rog, daca vrei sa ma anunti cand il pui, si succes la scoala!Vicious Circles (+16) 208323

naty`


Vicious Circles (+16) Tumblr_mrmuebFDm11s7d7e3o2_500

"That's the best thing a girl can be in this world: a beautiful little fool."


- Carey Mulligan (Daisy)  - The Great Gatsby



Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Vicious Circles (+16) J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Vicious Circles (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Vicious Circles (+16)   Vicious Circles (+16) I_icon19Sam 06 Oct 2012, 12:12

Pentru mai multe idei şi sfaturi de a vă îmbunătăţi scrisul, intraţi pe linkul acesta si citiţi cu atenţie. Mult succes la scris şi citit. Vicious Circles (+16) 1425538829
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Vicious Circles (+16) J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Vicious Circles (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Vicious Circles (+16)   Vicious Circles (+16) I_icon19Dum 18 Noi 2012, 16:12

Fan Fic Original blocat din cauza inactivităţii.
Ultimul capitol datează din 6 august.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Continut sponsorizat




Vicious Circles (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Vicious Circles (+16)   Vicious Circles (+16) I_icon19

Sus In jos
 

Vicious Circles (+16)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-