Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri Empty
MesajSubiect: Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri   Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri I_icon19Lun 13 Aug 2012, 13:55

CAPITOLUL I


MISIUNE FATALA

POV Sakura


Urasc atat de mult locul asta imputit , jagos si mirositor si in acest loc locuiesc eu . Numele meu este Sakura Haruno sunt o fata inalta , cu pielea mai palida decat a vampirilor , ochii de un mov atat de intunecat incat crezi ca in ei se afla adevaratul intuneric , am parul lung de doi metri si negru ca pana corbului . Cred ca am uitat sa va spun varsta , pai am 300 de ani si sunt cea care hotaraste cand viata oamenilor este pe sfarsite deoarece eu sunt cea care aduna sufletele lor si le pune acolo unde trebuie , eu sunt insasi Moartea.Candva am fost si eu o fata umana pana in ziua cand totul s-a intamplat .

Flashback

Ma plimbam linistita pe strazile vechi ale Londrei pana aud o voce de copil cerand ajutorul . Ma indrept cu viteza spre locul de unde vocea copilului s-a auzit . Locul acela era intunecat si plin de obicte de care te puteai sa te impiedici usor . Cand ajung in locul de unde se auzea vocea copilului vad cum el este batut de doi barbati in jur de 23 de ani . Le spun sa inceteze ca il ranesc pe copil , iar ei ma asculta apoi se indreapta spre mine eu dandu-ma in spate , dar ma impiedic si cad asta fiind cel mai groaznic lucru .

Ei incep sa ma loveasca si sa ma dezbrace , dar reusesc sa rostesc doar un singur cuvant „ scapa ”. Simt cum incet corpul meu incepe sa-si piarda viata ceea ce m-a facut fericita de faptul ca nenorociti astia nu-si vor bate joc de corpul meu daca sunt moarta si incet , incet incep sa inchid ochii . Simt cum ceva ma inconjoara si corpul meu aproape fara viata incepe sa plutesca , iar in urmatorul moment vad o femeie frumoasa cu parul lung rosu si ochii mult mai rosii ca focul iadului si ea incepe sa-mi vorbeasca „ Daca vrei sa te razbuni , daca vrei sa nu mori , daca vrei nemurirea , daca vrei sa ai putere daruieste lumii de dincolo si trebuie sa-mi iei locul ca si adunatoare de suflete ” .

Cand am auzit am crezut ca este doar un cosmar ceea ce-mi se intampla si ca in urmatorul moment ma voi trezi , dar asta nu s-a intamplat si cu lacrimi in ochi spun incet un „ da ” si in momentul urmator simt cum o durere imi captureaza corpul in lanturi si o transformare incepe . Parul meu incepe sa creasca si sa devina din roz negru , ochii de un verde crud devin movi ca si cele mai infricosatoare locuri ale iadului si simt cum dintr-o data incep sa ma inalt .

Cand transformarea se termina deschid ochii si ii vad pe acei nenorociti cum se uita la mine cu frica . Ma indrept spre ei si scot din ambi sufletule trimitandu-le direct in Iad apoi simt cum mi se face foame si scot din ei inimile si le mananc .

Flashbackend

Acum stiti cum am ajuns asa . Oricum sa lasam povestile astea ce imi provoaca greata . Locul asta unde „ locuiesc ” este insasi Iadul unde aduc cele mai multe suflete , dar asta nu e din vina mea , nu eu aleg cine unde se duce ci faptele lor de neimaginat . Viata mea cea muritoare a fost un adevarat dezastru , in fiecare clipa din ea am plans si nu ma puteam opri , pe atunci eram o femeie plangacioasa , fricoasa , fara niciun viitor si o sarantoaca , dar acum sunt perfecta , rece ,distanta si cel mai important puternica .

Iubesc puterea si nu o voi da pe nimic in lume pana la urma datorita ei sunt aici si ma bucur . Eu sunt nemuritoare fata de cealalta care m-a transformat ,ea era doar o simpla creatura ce era pe cale sa moara , dar avea nevoi de o mostenitoare ca sa-i adune sufletul si sa-l duca acolo unde doreste si ca rasplata ca mi-a dat perfectiune si putere i-am indeplinit dorinta . Oameni sunt niste creaturi ce te pot face pana si pe tine cea mai infricosatoare creatura sa te intrebi daca umanitatea exista in ei , dar mie nu-mi pasa si mi se face scarba cand imi aduc aminte ca si eu am fost una dintre ei .

Aud o bataie in usa si raspund doar cu un simplu „ intra ”. Oare cine indrazneste sa-mi strice linistea ? Pe usa isi face aparitia unul dintre slujitori reginei mele spunandu-mi ca majestatea sa ma cheama imediat la ea are ceva urgent sa-mi spuna . Oare ce-o fi ? Il urmez pe slujitor pana in fata usei din clestar care ducea spre sala tronului si sincer va spun ca locul asta este foarte sadic decorat . Intru cu mare grija fiindca cine stie cei poate trece prin minte nenorocitei asteia pe care as ucide-o , dar ea este mai puternica decat mine si mult mai sadica asa ca stau cuminte si fac ce-mi zice ea .

Imi face semn sa ma apropi si desigur eu fac cum zice , dar cand sunt aproape de ea simt o lama de sabie cum imi atinge agresiv gatul , iar eu din instinct incerc sa ma apar , dar nu reusesc deoarece scorpia ma prinde si incepe sa rosteasca adevarate cuvinte ce te infiorau . „ Stii de ce te-am chemat aici Sakura ? Te-am chemat ca sa-ti spun care este urmatoarea ta misiune ” . Ce misiune are de gand sa-mi dea de data asta vipera ?

„ Trebuie sa faci acelasi lucru ce la facut si creatoarea ta , trebuie sa gasesti o femeie si s-o transformi in ceea ce esti tu acum apoi sa te sinucizi exact cum a facut si Ea ” . Imposibil , nu-mi vine sa cred ce aud , nu-mi vine sa cred ca ea este devina pentru moartea lui Akira . Nenorocit-o crezi ca am de gand sa mor cand vrei tu ?

-Nu o s-o fac!

Cand Nimueh a auzit cuvintele mele s-a infuriat si m-a plesnit . Chiar daca e mai puternica decat mine nu o voi lasa sa ma comande de data asta , iubesc prea mult ceea ce fac si ceea ce sunt . Daca va fi sa mor o voi face luptand nu din comanda . Ii prind sabia cu mana stanga si o folosesc sa-mi eliberez parul din mana lui Nimueh taindu-l . La acest gest Nimueh pare surprinsa de gestul meu fiindca stia cat de mult imi iubesc parul , iar faptul ca l-am taia ajugand de la doi metri lungime pana la umeri a facut-o sa si dea seama ca sunt serioasa .

Ii face semn gardianului sau sa ma atace , dar cand face un pas corpul incepe sa-l doara ceea ce inseamna ca insfarsit dupa atatia ani imi folosesc din nou puterile pentru a ucide nu pentru a aduna suflete . Zambesc sadic si ma indrep cu viteza spre Nimueh care statea linistita pe tron zambind strengareste . Cand vreau s-o lovesc simt o lovitura puternica in spate facandu-ma sa cand la picoarele ei . Nervi mei devin din ce in ce mai sensibili la fiecare zgomot provocat de rasul ei sadic si nebun . Simt cum cel care m-a lovit ma ia de brat si ma pune fata in fata cu ea in timp ce mana ei imi cuprinde barbia fortandu-ma sa ma uit in ochii sai .

-I-a zi ce o sa faci acum ? Ori te omori ori te omor . Deci pana la urma tot la moarte se ajunge si oricum pot sa-ti gasesc o inlocuitoare foarte usor . Of , Sakura chiar atat de mult iubesti viata pe care o traiesti ?
Aceasta intrebare m-a pus pe ganduri , dar in acel moment zambesc in coltul guri si-l lovesc pe cel ce ma tine arucandu-l in perete apoi imi scot coasa si o indrept spre ea , dar o retreg si ma indrept spre usa aceasta deschizandu-se inaitea mea , dar inainte de a pleca pentru vecie din acest regat ii dau raspunsul lui Nimueh .

-Da!




Ultima editare efectuata de catre ingerul nopti in Sam 08 Sept 2012, 19:59, editata de 3 ori
Sus In jos
iPrieten?
Jōnin
Jōnin
iPrieten?

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1293
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 433

Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri Empty
MesajSubiect: Re: Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri   Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri I_icon19Lun 13 Aug 2012, 13:59

ideea imi place foarte mult. sakura insasi moartea e destul de ok:*
vreau sa vad cum se va intalni ea cu Sasuke:)
pana atunci anunta-ma la fiecare capitol daca nu te deranjeaza:)
ja-ne!:*
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri Empty
MesajSubiect: Re: Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri   Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri I_icon19Joi 16 Aug 2012, 17:30

CAPITOLUL II
LUMEA OAMENILOR


POV Sakura

I-am intors spatele reginei mele si-mi dau seama din asta ca voi avea deaface de acum incolo cu puterea ei si ca sa o inving nu va fi usor , dar o pot face daca un barbat uman va fi deacort sadevina nemuritor prin acceptarea pactului devenind deasemenea gardianul meu . Of , asta nu va fi usor , dar pot incerca si sa sper ca voi gasi gardianul perfect . Ma aflu in fata portalului catre lumea oamenilor unde misiunea dea-mi cauta sclavul va incepe si eu va trebui sa o duc pana la capat . Pasesc in portal si in urmatoarea secunda cad pe asfaltul rece , dar ma intreb unde sunt .

Ma ridic incet si cercetez zona pare a fi foarte asemanatoare cu locul unde m-a „ nascut ” , dar nu este pentru ca acele scene ar fi aparut in mintea mea . Plec din acea zona si ies intr-o zona cu foarte multi oameni ce hoinareau si discutau diferite lucruri . Este seara si ma bucur pentru ca nu-mi prea place lumina , mereu imi arde parul . Ca tot veni vorba de parul meu se pare ca acum va trebui sa astept din nou sa creasca si va dura mult . Incep sa ma plimb linistita pe strazile aglomerate pana cand intru intr-un parc si ma asez pe o canapea .

Poate ar fi trebuit sa ma schimb in ceva mai lejer hainele asta ma sufoca desi port mereu acest tip de haine . Inchid ochii si-mi las capul pe spate bucurandu-ma de linistea pe care parcul mi-o oferea pana in momentul in care aud zgomote . Imi deschid ochii apoi imi ridic capul ca sa pot vedea cine este . Era un grup format din fete si baieti ce se indreptau spre mine . Ochii mei cad asupra unuia dintre ei avan parul negru si ochii la fel .

Grupul se opreste in fata mea , iar ochii mei urmarindu-le fiecare miscare . Aud cum unul dintre ei ma intreaba cum se face ca o fata ca mine este singura in parc si daca n-as vrea sa-l rog sa stea cu mine . Imi mut privearea mea cea intunecata spre el si ma ridic ca o vijelie de pe canapea eu fiind cu spatele la ei . Incep sa merg , dar aud o injuratura la adresa mea ceea ce m-a enervat . Ma reped la el si-l iau de gat ridicandu-l in sus , dar in secunda urmatoare imi dau seama ca exagerez si ii dau drumul el cazand pe iarba verde lovindu-se .

Ma intorc si incep sa merg repede pentru a nu avea deaface din nou cu acei natarai . Simt cum privirea acelui brunet se indreapta spre mine urmarindu-mi miscarile . Ochii sai sunt atat de calzi si blanzi desi pare a fi o fire rece . Pacat ca nu pot avea aceeasi privire calda si blanda ca a sa , ma intreb cum ar fi fost daca as fi trait ca si om , ma intreb daca cineva in acel moment m-ar fi salvat . i-a stai asa de ce ma intreb asta pana la urma iubesc ceea ce sunt si nu pot muri decat daca Ea vrea .

Lumea oamenilor este atat de ciudata si linistita , daca as fi trait ca si muritoare clar as fi fost ferici si as fi avut o famile , dar asa este mult mai bine pana la urma n-as fi putut trai cu faptul ca am fost violata si ca nu pot sa ma razbun . Of , trebuie sa o termin cu asta si sa incep sa-mi caut gardianul daca nu vreau sa fiu ucisa si sa regret asta pe vecie . Este distanta intre mine si ciudati aia de un kilometru si inca m-ai simt privirea brunetului . Cred ca mi-am gasit gardianul , dar nu sunt sigura , mie teama sa nu fie o capcana de a lui Nimueh si daca cad in capcana ei voi muri ceea ce nu prea vreau sa se intample .
Va trebui sa-l cercetez , dar nu pot asa cum sunt acum cred ca ar fi mai bine sa ma transform in vechea Sakura . Incep sa alerg spre un loc intunecat si lipsit de viata , dar in orasul asta este aproape imposibil fiindca oamenii sunt creaturi atat de enervate si trebuie ei sa fie peste tot . Stai asa oamenii umbla foarte rar prin preajma caselor vechii si parasite deci tot ce trebuie sa fac e sa caut una , dar unde .

Incep sa umblu in cautarea unei case parasite si deabia dupa doua ore dau de una . Intru fara ca cineva sa ma vada apoi ma concentrez si incep sa ma transform . Parul meu incepe sa ia culoarea roz bombon si ochii un verde foarte deschis . Of , ce urasc felul cum arat acum probabil arat ca si atunci cand eram om , arat probabil atat de firava si timida , o fata fara aparare . Da , sunt o mare fraiera cu acest aspect vechi sau poate pot sa incerc o alta transformare .

Incerc si spre fericirea merge . Parul incepe sa devina blond , ochii albastri inchis , iar trupul meu devine mult mai uman . Cat de mult ma dezgusta noua mea infatisare , m-ai ales faptul ca arat umana , iar eu urasc tot ce tine de oamenii . Dupa ce-mi termin discursul despre cat de mult urasc oamenii hotarasc sa plec din aceea casa .

Ies incet pe usa apoi incep sa fug pe pe niste stradute destul de intunecate . Se pare ca aceste stradute nu sunt destul de umblate asa ca nimeni nu s-a ocupat cu faptul de ale lumina . Simt o prezenta destul de ciudata asa ca ma opresc . Ma intorc in directia de unde am simtit acea prezenta ciudata si dintr-o data ma simt atacata . Il lovesc pe atacatorul meu trantindu-l la pamant .

Ma pun deasupra lui si observ ca era cel pe care l-am vazut in parc si pe care vroiam sa-l transform in gardianul meu . Il privesc ciudat si apoi il intreb cine e si ce vrea ? La auzul intrebarilor mele acesta incepe sa rada facandu-ma sa ma enervez si sa-l lovesc . Ma ridic dupa el si-l las in urma , dar acesta ma urmareste ceva timp , iar eu chiar urasc sa fiu urmarita ii spun ca poate iesi acesta pronuntand „ stiam eu ” , asta facandu-ma destul de curioasa si-l intreb la ce se refera .

„ Esti un demon , iar eu un vanator de demoni ” imi raspunde el la intrebare , dar cand aud raspunsul incep sa rad cu dorinta apoi ii spun ca nu sunt un demon .

-Atunci ce esti ?

-Eu sunt insasi creatura care aduna sufletele oamenilor care au murit si le duce acolo unde le este locul , eu sunt mai puternica decat demoni , eu sunt insasi Moartea .

La auzul raspunsului meu acesta incepe sa se uite destul de urat la mine parca din cuvinte provocandu-ma la lupta . Va fi greu sa-l fac sa mi se supuna si sa mi accepte pactul , dar sigur va fi un gardian puternic .


Sakura:
Moartea imbracata in hainele sale obisnuite-Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri Affd59215fc011dfb51b000




Umana-Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri 18785074xbkwulqzt



Blonda-Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri 5d5bfb048bc18761942f6bb



Nimueh pe tron-Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri Animedemongirl2



Sasuke-Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri Sasukegangstauchihasasu

Sus In jos
capsunica
Genin
Genin
capsunica

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Pierduta in lumea mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 140
Puncte : 153
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : imi place sa desenez,sa ascult muzica si tot ce tine de distractie

Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri Empty
MesajSubiect: Re: Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri   Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri I_icon19Joi 16 Aug 2012, 18:45

Hey hey
Am venit si eu aici....
Ideea fic'ului este foarte originala,niciodata nu m-as fi gandit ca Sakura va fi moartea
Iar Sasuke ma duce cu gandul la personajul lui Dante ...
Astept urmatorul capitol si te rog sa ma anunti cand il pui happy2
Sus In jos
iPrieten?
Jōnin
Jōnin
iPrieten?

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1293
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 433

Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri Empty
MesajSubiect: Re: Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri   Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri I_icon19Joi 16 Aug 2012, 21:18

Acest capitol este foarte frumos kiss happy2
Cum am mai spus, ideea a fost cea care m-a atras si m-a facut sa-ti citesc ficul in continuare:) yeah heh puppy eyes
Insfarsit a dat peste Sasuke , vanatorul de demoni rock rock rolling on the floor rolling on the floor dance2
Sa nu uiti sa ma anunti in continuare kiss
Ja-Ne!
Meli&Co
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri Empty
MesajSubiect: Re: Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri   Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri I_icon19Vin 24 Aug 2012, 16:41

CAPITOLUL III
GARDIANUL PERFECT


POV Sakura

Incep sa rad isteric in timp ce Brunetul ma ataca eu ferindu-ma destul de greu de loviturile sale ceea ce este greu de crezut fiindca nu mi-as fi crezut ochiilor ca vreodata un om sa fie atat de puternic . Amandoi suntem raniti , dar se pare ca el deabia s-a incalzit si-mi place mult acest lucru fiindca daca imi va fi gardian va trabui sa fie puternic . In timp ce-l atacam il intreb razand cum il cheama si acesta imi raspunde ca Sasuke apoi intrebandu-ma si pe mine cum ma cheama si ii raspund ca Sakura , dar in forma umana .

Sincer aceasta forma imi diminueaza puterea asa ca n-am ce face si ma transform in cealalta eu adica in adunatiarea de suflete . Cand Sasuke imi vede adevarata fata rosteste un „ tu ” destul de apasa ceea ce inseamna ca ma cunoaste . Zambesc si ii spun ca aceasta este forma mea de cand am devenit nemuritoare si-mi pare bine fiindca adevarata mea forma ma enerveaza de-a dreptul .

Imi ridic mana in sus si in urmatoarea clipa in mana mea apare scupa mea coasa apoi il atac taindu-l pe burta si dupa aceea ii dau un pumn in fata , dar se pare ca asta nu prea l-a afectat ceea ce e cu adevarat surprinzator pentru un muritor . Il privesc atent cercetandu-l calma si totusi cu discretie ca nu cumva sa creada cine stie ce . Ii zambesc dulce apoi ridic coasa si incep sa-mi concentrez puterea in ea astfel un fulger intunecat la lovit pe viitorul meu gardian brunet lasandu-l inconstient .

Dupa ce termin coasa dispare , iar eu ma apropi incet de el lasandu-ma pe vine ca sa-l pot privi mai bine . Ii ating incet si delicat chipul si recunosc ca sunt putin surprinsa de frumusetea cu (,) care a fost inzestrat , dar nu numai cu frumusete ci si cu putere , forta , inteligenta si viteza deci intr-un cuvant este perfect . Va fi un gardian ce va ajunge lengenda pentru faptul ca o va ucide pe regina Iadului ca sa-si protejeze stapana si creatoarea .

Il ating inca odata apoi ma ridic si incep sa merg pana ma scufund in intuneric apoi ma opresc si din spate imi ies aripi de culoarea rosu la fel ca la diavoli si incep sa ma inalt la cer . Totul este asa linistit aici sus , daca ar fi si asa si acolo jos , in lumea oamenilor atunci poate mi-ar placea si mie , dar este imposibil . Vad un hotel si incet ma las spre pamant , dar intr-un loc retras si intunecat pentru a-mi strange aripile si ceea ce e bine este faptul ca haina mea este intreaga .

Ma indrept spre intrare hotelului unde intalnesc un grup de drogati , dar trec pe langa ei prefacandu-ma ca nu exista fiindca nu am de gand sa ma pun la mintea unor creaturi inferioare ca si ei . Cand intru observ ca hotelul este unul foarte scump si luxos , dar nu-mi fac probleme cu banii ca si creatura mitica sunt bogata . Ma duc la cel de la receptie si ii cer o camera , dar acesta avea grija sa se uite la decolteul meu decat sa-mi dea o cheie .

Il apuc de camasa si ii spun ca daca in 10 secunde nu primesc o camera o sa afle ce inseamna sa mori si spre fericirea mea baiatul a ascultat si mi-a dat ce-am vrut . Bine poate am fost un pic prea dura , dar n-am ce face inca nu ma pot dezobisnui de acest comportament . Totusi el a fost devine , dar gata trebuie sa ma trezesc din lumea mea si sa ma duc la culcare sunt obosita . Urc in lift si apas butonul pentru etejul 7 acolo unde era camera mea .

Timpul trece asa greu de parca totul sta in loc si nu vrea sa se m-ai miste . Urasc tot ce tine de fericire si iubire si cred ca e din cauza ca eu nu am simtit aceste lucruri niciodata si nici nu cred ca o sa le simt vreodata . Lumea mea este un dezastru si nu inteleg de ce , pana la urma ar fi trebuit sa mi se acorde si mie sansa de a iubi si de a fi fercita , dar parca Universul a fost prea egoist in privinta mea .

Totul a luat o intorsatura din exagerat de rau in foarte rau , parca incearca cineva sa mi aduca fericire , dar acea fericire aduce si un pic de chin . Imi aduc visele mele de cand eram om si acum , imi doream fericire si iubire , sa am o familie fericita si plina de iubire in fiecare coltisor , dar aceste vise au fost distruse ca prin magie .

Of , ce tot spun chiar au fost distruse de magie , de una malefica si totusi plina de tristete . Lumea in care am trait a fost mai rea decat ce pe care o traiesc acum . Deschid usa camerei si intru cu o mica retinere apoi inchid usa si ma trantesc pe jos avand ochii atintiti spre fereastra ce dadea catre lumea de afara .

Sper ca brunetul meu perfect sa fie bine ca de nu ma voi infuria , nu am sa las pe nimeni sa mi-l ia , pana l-a urma el este singura mea speranta de a m-ai trai . Nimueh nu trebuie sa afle de el pana cand fac pactul si devine gardianul meu . Daca va fi omorat la fel voi fi si eu , dar nu am de gand sa renut usor la viata mea pana la urma eu sunt necrutatoarea adunatoare de suflete , Moartea .

Imi inchid ochii si ma gandesc cum ar fi fost viata mea daca m-as fi nascut intr-o familie bogata , daca as fi fost fericita , cred ca bine . Nu voi uita niciodata suferintele prin care am trecut cu atata greutate si durere , dar am trecut de ele si scum stiu tot ce trebuie stiut si ce sa fac . Nu cred ca acele suferinte mi-au facut ceva rau din contra sunt mult mai matura si increzatoare in mine .

Strang pumnul apoi ma lovesc in frunte si incep sa rad de mine insumi , aveam de gand sa redevin umana ? Nu cred , dar imi doresc sa fiu upic umana si nu cred ca asta ar strica ceva ba din contra cred ca m-ar imbunatati pe ici pe colo .

In momentul urmator imi dau seama ca sunt obosita si ma las prada lumii viselor unde pot fi tot ce-mi doresc . Maine dimineata o sa ma doara spatele fiindca dorm pe jos , dar nu are nimic oricum eu simt durere continuu asa ca nu am de ce sa-mi fac griji .





Sus In jos
capsunica
Genin
Genin
capsunica

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Pierduta in lumea mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 140
Puncte : 153
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : imi place sa desenez,sa ascult muzica si tot ce tine de distractie

Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri Empty
MesajSubiect: Re: Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri   Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri I_icon19Sam 25 Aug 2012, 00:12

Hey hey
Ma bucur ca ai adus nextul
Imi place acest capitol.
Se pare ca Moartea are si ea sentimente de visare si de dragoste(pentru Sasuke cred...)
Mersi ca m-ai anuntat si sper sa o faci si data viitoare!
Sus In jos
iPrieten?
Jōnin
Jōnin
iPrieten?

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1293
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 433

Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri Empty
MesajSubiect: Re: Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri   Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri I_icon19Sam 25 Aug 2012, 12:20

Hoopa , deja incepe Sakura sa se gandeasca la umanizare? ;;)
Foarte bine happy2
Deabia astept sa vad cum va evolua relatia dintre ei! in love
Imi place capitolul acesta si spor la scris! heh
Te-am kiss
Meli&Co
Sus In jos
sangi
Academy Student
Academy Student
sangi

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Ori unde mie bine.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 30
Puncte : 33
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Ori ce e interesant,da sa nu fie agasant!
Stare de spirit Stare de spirit : Sper sa nu ma sperii la ori ce lucru marunt cum te speria tu cand te intrebam cine e fata din telefonul tau.

Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri Empty
MesajSubiect: Re: Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri   Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri I_icon19Vin 31 Aug 2012, 12:02

Am trecut si eu pe aici si numi pare rau.Super idee si poveste si tot.Abia astept nextul.
Sus In jos
Theiana.
Special Jōnin
Special Jōnin
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1559
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 136

Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri Empty
MesajSubiect: Re: Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri   Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri I_icon19Vin 31 Aug 2012, 12:29

Helauuu!
Am ajuns si eu la ficul tau!
Si ce sa vezi!
Un fic superb!
Unde este next-ul?
Haide mai repede cu el!
Te rog!
Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri 2332602154
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri Empty
MesajSubiect: Re: Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri   Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri I_icon19Dum 02 Sept 2012, 13:02

CAPITOLUL IV

JURAMANT ETERN
POV Sasuke


Simt o durere ce-mi controleaza trupul . Nu ma pot ridica de aici nici daca m-ar ajuta cineva . De fiecare data cand incerc sa ma ridic corpul ma doare nebuneste de tare . Este nu m-ai vina cotoroantei aleia care crede ca are putere . Este o mumie , iar eu un barbat de 25 de ani si totusi m-a invins . O sa-mi iau revansa cat de curand , dar acum trebuie sa scap de durerea asta insuportabila .

Imi ridic mana apoi incerc sa ma sprijin de asfaltul rece si ma ridic usor . In acea clipa o durere de neimaginat imi cuprinde corpul , dar trebuie sa ma ridic n-am ce face . Incet si greu reusesc intr-un final sa ma ridic si asta bine . Nu stiu cum se face , dar cand am ajuns sa stau in picioare acea durere a disparut ca prin miracol .

Imi ridic capul si privesc cerul de un albastru senin si imi dau seama ca sunt obosit si de la lupta , dar si de la chinul cu durerea . Incep sa merg incet pentru a ma asigura ca nu va incepe din nou acea durere ingrozitoare . Pasii mei nu se auzeau deloc pe drum probabil ca merg destul de incet . Intotdeauna tata si-a dorit un baiat ca sa se mandreasca cu el , dar baiatul lui a plecat pentru a deveni ceea ce este acum un vanator de demoni .

Locuiesc singur stingher in propia mea casa din centrul orasului . N-am iubita si nici nu cred ca o sa am nevoie prea curand . Deschid usa si intru silentios , nu-mi aprind lumina fiindca acum tot de ce am chef este sa trag un pui de somn . Deschid usa dormitorului si ma trantesc in pat fara a m-ai inchide macar usa .

Inchid ochii si-mi las corpul sa se linisteasca si el fiindca de la atata durere te apuca si nebunia , dar si efortul de a o controla e destul de mare pentru organismul uman . Lucrul cel mai rau este faptul ca am fost invins de o fata pardon de o baba ce ar trebui sa fie la muzeu fiindca este prea veche . Daca s-ar afla asta m-as omorî doar ca sa scap de aceasta rusine .

Ca tot veni vorba de acea babaciune nu m-am confeuntat niciodata cu insasi Moartea . Pun pariu ca este super amuzant sa vezi un barbat in toata firea de 25 de ani batut mar de o cotoroanta stupida , dar cei cinstit foarte puternica . Firar ma doare capul de-mi plesneste . Imi aduc aminte cand eram mic si ma jucam cu cea mai buna prietena a mea si cand ma durea capul ca un copil de sase anisori ma vaitam , iar ea venea si-mi spunea rautacios „ schimba-l ” .

Imi este dor de copilarie , dar nu am ce face sunt un om pana la urma , iar intregul ciclu al vieti adica te nasti , cresti , imbatranesti si mori trebuie respectat . Uneori ma tem sa nu mor , dar in alte momente daca e sa mor o voi face cu mandrie . Este o noapte tare ciudata .

Mai intai intalnesc o ciudata , apoi o urmaresc , ma lupt cu ea , imi iau o bataie zdravana si acum ma vait de durere . Nu este cea mai ciudata noapte ci cea mai grozava sarcastic vorbind . Nu-mi convine mie ca am luat bataie , dar jur cotoroant-o ca te voi invinge si acest jurmant va fi etern . Atunci cand ne vom lupta din nou te voi infrange si te voi ucide .

Dar nu acum fiindca sunt obosit si nu ma-i am chef sa jur asa ca noapte buna . Sper sa pot dormi in pat , daca nu afara .





Sus In jos
Theiana.
Special Jōnin
Special Jōnin
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1559
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 136

Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri Empty
MesajSubiect: Re: Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri   Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri I_icon19Dum 02 Sept 2012, 13:27

Yeyyyyy!
Primaaaaaaaaaaa!
Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri 348112
A fost un capitol minunat!
Vreau next-ul pwp!
Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri 208323
Sus In jos
capsunica
Genin
Genin
capsunica

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Pierduta in lumea mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 140
Puncte : 153
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : imi place sa desenez,sa ascult muzica si tot ce tine de distractie

Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri Empty
MesajSubiect: Re: Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri   Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri I_icon19Lun 03 Sept 2012, 12:33

Bunaa
Ma bucur ca ai pus nextul
Capitolul a fost superb.
Alegerea ta de a prezenta continuarea din punctul de vedere al lui Sasuke este cea mai buna idee.
Pacat ca el nu o vede ca pe o iubita,ci ca pe o cotoroanta.
Mersi ca m-ai anuntat si spor la scris in continuare!
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri Empty
MesajSubiect: Re: Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri   Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri I_icon19Lun 03 Sept 2012, 18:56

Hey am adus un nou capitol . Ma bucur sa vad ca va place . A da era sa uit de acum incolo voi aduce capitolele mai greu fiindca incep primul meu an de liceu si nu vreau sa incep totul cu stangul . Lectura placuta .




CAPITOLUL V



INGERAS NAZDRAVAN





Hinata




Se pare ca in iad este mare zapaceala . Moartea , adunatoarea sufletelor celor morti a renuntat la a m-ai fi sluga fioroasei Nimueh . Asta ma face tare curioasa sa vad ce o sa se intample . Sunt asa de nerabdatoare sa-mi bag nasucul in treburile ei si sa o impiedic . Eu sunt Hinata Hyuga un ingeras nazdravan si copilaros in varsta de 257 de ani . Sunt o nebunatica inalta , puternic cu parul mov si ochii lila . Sunt inger de cand ma stiu , asa m-am nascut si iubesc asta , m-ai ales faptul ca pot zbura peste tot . Ma intreb daca as fi fost om ce as fi facut eu fara aripioarele mele .

Seful nostru al ingerilor ne-a interzis sa mergem pe pamant doar in cazuri de urgenta , dar eu nu-l bag in seama . Se spune ca acolo pe pamant exista un vanator de ingeri foarte puternic si aratos . Mi-ar placea mult sa-l cunosc , dar regulile sunt reguli . Ce tot spun eu nu le respect niciodata , ultima oara era sa imi iau bataie de la sef fiindca le-am incalcat pe toate cele cinci reguli intr-o ora .

Cele cinci reguli sunt : 1 . Nu plecati pe Pamant doar in cazuri de urgenta ! 2 . Nu va aratati oamenilor decat in vis ! 3 . Ascultati rugaciunile omului pe care-l paziti in fiecare zi ! 4 . Folositi-va puterea pentru bine ! 5 . Nu injurati este interzis . Pai pe toate le-am incalcat . Ce sa fac asta-s eu imi place sa totul deandoaselea si nu-mi pare rau ci sunt foarte fericita .

Sunt un ingeras nazdravan plin de fericire si iubire . Sunt indragostita de cerul senin , de vazduh , de orizont si de puternicul si chipesul vanator de ingeri . Ce n-as da sa ma vaneze si pe mine , cred ca ar fi foarte complicat sa ma prinda fiindca sunt cel mai nazdravan ingeras . Cupidon este un fleac pe langa mine si in plus si eu pot face ca oameni sa se indragosteasca . Ei bine recunosc ca ultima data cei doi au luat foc , bine bine de fiecare data .

Sunt asa nebunatica , dar cand este cazul de seriozitate devin un demon cu infatisare de inger . Mie teama de puterea mea si de adevarata eu asa ca am decis ca mai bine sa raman acel inger plin de idei nebune si fara sens , nebunatic , glumet , nazdravan si pus pe sotii . Sa stiti ca am sa va spun un secret seful cand se enerveaza devine tare amuzant , ultima data a inceput sa faca ca un curcan plin de el . M-am amuzat foarte tare si din vina cui a facut asa , da ati ghicit din vina mea .

Nu am ascultat deloc rugaciunea omului pe care-l pazesc si asa ca dorinta lui nu s-a indeplinit , mai bine zis a doua zi a fost ucis de catre un mafiot . Pai ce ar fi vrut sa-i fac niciodata nu s-a rugat si asa dintr-o data o face , eu de unde sa stiu ? Corect ? Ei bine eu asa cred nu este vina mea ci a lui desi sefu e de alta parere .

M-am plictisit sa stau pe norul asta , poate este pufos , dar cred ca in curand am sa fac o gaura in el , ce tot spun nu cred ci sunt sigura . Incep sa zbor printre nori si ce-mi vine mie imi minte , ea sa-l vad eu pe vanatorul meu dulce . Sunt indragostita de el si nici macar nu-l cunosc asa ca trebuie sa facem cunostinta . Imi folosesc puterea mea de inger ca sa-l detectez si uite ca l-am gasit . Incep sa dau din sripi mult mai tare si dupa cinci minutele am ajuns si eu .

Wow ce frumos este , ochii albastri , parul blond , privire serioasa si un chip dur . Este super perfect . Ma las in jos si-l trag de par , iar acesta reactioneaza destul de repede , dar nu a reusit sa ma vada . Acum sunt din nou langa el si strig un „ buna ” foarte tare si acesta se sperie . Cand imi vede aripile se incrunta si se pregateste sa scoata sabia . Ii fac cu ochil si ii scot limbuta facandu-l pe acesta sa se uite ciudat la mine si uimit deoarece sabia lui a disparut .

Scot mana de la spate si ii arat sabia , iar in acel moment ma intreaba cum am facut si eu ii raspund ca este o smecherie pe care am invatat-o cand eram mica . Ii explic , ca mereu faceam asa cand vroiam cheia sefului de la poarta dintre Rai si Iad si mereu eram pedesita . Ii m-ai spun ca eu nu sunt un inger oarecare si ca sunt mult mai puternica si ca sunt indragostita de el .

Cand aude se uita inca odata ciudat si ma intreaba daca nu cumva sunt bolnava sau daca nu m-am lovit la cap . Eu dau din cap in semn ca nu si ca el este alesul inimii mele . Il vad cum se intoarce si-mi spune sa ma car ca el are treba si nu vrea sa se joace cu un ingeras asa firav ca mine si ca uraste tot ce tine de ingeri m-ai ales pe cei ce sunt enervanti .

Cum a indraznit sa spuna asta , dar cine se crede ? Ei bine dragul meu te-ai pus cu insasi demonul mortii in persoana . Voi chiar credeti ca Moartea este singura care poate ucide si sa adune spiritele celor mortii , ei bine nu .



Sus In jos
capsunica
Genin
Genin
capsunica

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Pierduta in lumea mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 140
Puncte : 153
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : imi place sa desenez,sa ascult muzica si tot ce tine de distractie

Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri Empty
MesajSubiect: Re: Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri   Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri I_icon19Lun 03 Sept 2012, 19:15

Hey hey
Iata ca ne-ai prezentat alte doua noi personaje.
Hinata este chiar amuzanta ,iar Naruto pare mai degraba tipul serios,la fel ca Sasuke...
Mersi ca m-ai anuntat!
Spor la scris si la tastat!!
Sus In jos
iPrieten?
Jōnin
Jōnin
iPrieten?

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1293
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 433

Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri Empty
MesajSubiect: Re: Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri   Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri I_icon19Lun 03 Sept 2012, 19:39

HEEEI! kiss
Ma bucur ca m-ai anuntat si acum sa trecem la fic. heh
Sunt bucuroasa ca au aparut si Naruto si Hinata in peisaj, asta inseamna ca actiunea va fi din ce in ce mai super. in love
Deabia astept sa vad ce ne mai pregatesti happy
Nu uita sa ma anunti ca de fiecare data
Te kiss si a hug
Meli&Co
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri Empty
MesajSubiect: Re: Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri   Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri I_icon19Vin 07 Sept 2012, 15:29

Buna scumpele mele .
Vreau sa anunt ca voi aduce nextul dupa ce m-ai primesc doua comentari .
Nu sunt genul care scrie pentru comentari ci pentru ca iubesc sa scriu , dar parerea unor anumite persoane nu strica deloc .
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri Empty
MesajSubiect: Re: Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri   Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri I_icon19Vin 07 Sept 2012, 15:43

deci imi place ficul tau la nebunie
si vreau nextul mai repejor
te-am pupacit spor la scris
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri Empty
MesajSubiect: Re: Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri   Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri I_icon19Vin 07 Sept 2012, 15:44

deci imi place ficul tau la nebunie
si vreau nextul mai repejor
te-am pupacit spor la scris kiss kiss kiss kiss
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri Empty
MesajSubiect: Re: Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri   Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri I_icon19Vin 07 Sept 2012, 15:52

sakura27anna aduc nextul daca m-ai am inca un comentariu de la o persoana diferita .
Totusi apreciez faptul ca ai dat dublu post desi nu ai voie ca sa aduc nextul mai repede .
Foarte dulce din partea ta !
Sus In jos
Nyko
Genin
Genin
Nyko

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Lost in Paradise
Nr. mesaje Nr. mesaje : 101
Puncte : 106
Reputatie Reputatie : 5

Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri Empty
MesajSubiect: Re: Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri   Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri I_icon19Vin 07 Sept 2012, 18:13

Buna. Scuze ca am ajuns cam tarziu pe la ficul tau ingrijorat
Imi place foarte mult ideea. u.u Sakura e Moartea.....interesant ;;)
DAbea astept Next-ul. Spor la scris si la cat mai multe idei .
Te kiss

App: Cand aduci Next-ul ma poti anunta? puppy eyes
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri Empty
MesajSubiect: Re: Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri   Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri I_icon19Sam 08 Sept 2012, 17:20

CAPITOLUL VI

MOARTEA PENTRU MINE CEVA NORMAL


Hinata

Simt ca explodez de furie , cum indrazneste sa-mi intoarca spatele ca si cum as fi doar un oponent jalnic demn de mila . Imi adun furie si-l strig spunandu-i sa-si ceara scuze , dar tot ce face acesta este sa ma enerveze si mai tare scotandu-ma din minti . Ma indrept spre el cu pasi mari si zgomotosi facandu-l pe acesta sa se intoarca si sa ma priveasca cu umire . Imi spune sa incetez cu joaca si sa ma duc inapoi pe norisorul meu roz si pufos .

Ii spun ca nu-mi place sa stau pe nori si urasc foarte mult culoarea roz . Incepesa zambeasca batjocoritor , iar cand vreau sa ma napustesc asupra lui aud un „ Hinata ” tare si asurzitor . Acel glas l-as cunoaste oriunde este a sefului . Il vad pe vanator in pozitie de atac , iar eu ma intorc spre sef inghitind in sec .

Il aud cum incepe sa-mi vorbeasca pe mine facandu-ma sa adorm . „ De cate ori sa-ti spun sa nu m-ai incalci ordinele si sa ma asculti si pe mine odata ? Nu te-ai saturat sa te comporti ca un copil , ei bine eu da . ” . Dupa ce termina de vorbit ii scot limba si ii spun sa se care ca am treaba . Ma intorc catre blond si-l vad uimit de felul in care i-am vorbit sefului . Il auzeam cum tipa , dar nu-l bag inseama si ma apropii de blond soptidu-i un „ Ne m-ai vedem noi ” Apoi imi scot aripile si incep sa ma inalt foarte repede .

Of , am uitat sa-l intreb cum il cheama , dar lasa ca aflu eu . Privesc in jos si-l vad pe sef cum vine nervos spre mine asa ca incep sa zbor ca nebuna in zig zag de l-am ametit pe bietul inger . Este asa amuzat sa-l vezi pe mai marele ingerilor cum este facut si ametit de un ingeras dulce ca mine . Bine nu chiar asa dulce data trecuta i-am dat foc la barba din greseala . Ce sa-mi faci , cum imi spui sa fiu cuminte , iar incep sa fiu obraznica .

Cred ca sunt cel mai dulce ingeras care exista , da cum sa nu . As fi cel mai dulce daca as respecta regulile , daca i-as respecta pe ceilalti si daca nu i-as face viata un chin bietului sef . Iubesc faptul ca sunt atat de obraznica , pana la urma si noi ingerii trebuie sa ne traim viata , chiar daca suntem nemuritori trebuie sa ne simtim si noi liberi .

Urasc unele reguli care ne tin inchisi acolo sus ca si cum ne-ar proteja , dar seful greseste amarnic crezand asta . Vreau sa fiu libera si fericita si din cauza asta ajung sa incalc si cele mai pretioase reguli .



Naruto

Ce a fost asta ? Foarte ciudat , mai intai dau peste un inger foarte puternic si abia reusesc sa-l ucid , apoi dau peste unul foarte jucaus si copilaros desi este unul matur , dupa aceea peste seful lor si cel mai mare grozavie este ca unul dintre ei sa nu-l asculte . Bine cred ca am inebunit de la atata miros de sange , cum sa vad un inger care incalca regulile si nu-l asculta pe el ?

Cred ca ar trebui sa renunt la aceasta , nici nu stiu cum s-o numesc , ma rog . Incep sa merg linistit si calm ca intotdeauna ne lasand pe cineva sa-mi deranjeze starea aceasta . Sunt o persoana calma , care este mereu cu ochii in patru dupa orice pericol . In lumea asta trebuie sa fi pregatit cu tot ce trebuie , ca sa nu fi omorat .

Mereu am considerat moartea una dintre modurile cele mai usoare moduri de a scapa de viata . Eu unul imi doresc sa mor inca din clipa in care mi-am cunoscut tatal adevarat . El m-a obligat sa devin ceea ce sunt impotriva vointei mele . Uneori sunt trist si ma simt singur , dar n-am ce face trebuie sa accept aceasta viata mizerabila .

Ceea ce imi pare cel mai rau este din cauza ca sunt un nemuritor ce isi doreste sfarsitul vietii . Pentru mine moartea este un adevarat deliciu cu , care ma delectez de fiecare data imi fac pofta de a ucide ingeri . Poate intr-o buna zi il voi putea ucide pe marele sef , dar trebuie sa am grija din cate am auzit Moartea este aici asa ca trebuie sa am grija cum ma va depista , cum va dori sa ma ucide .

Am cam dat-o in bara cu titlul capitolului .
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri Empty
MesajSubiect: Re: Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri   Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri I_icon19Sam 08 Sept 2012, 17:34

draga mea mi-a placut capitolul la nebunie si abia astept sa vad ce se va intampla in continuare
astept nextul cat mai repede
te-am pupacit dulce kiss
Sus In jos
Nyko
Genin
Genin
Nyko

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Lost in Paradise
Nr. mesaje Nr. mesaje : 101
Puncte : 106
Reputatie Reputatie : 5

Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri Empty
MesajSubiect: Re: Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri   Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri I_icon19Sam 08 Sept 2012, 19:36

Buna a hug Imi place atitudinea jucausa a Hinatei . Capitolul a fost foarte frumos kiss
Dabea astept Next-ul a hug . Te kiss
Succes la cat mai multe ideei . Zbye heh
Sus In jos
iPrieten?
Jōnin
Jōnin
iPrieten?

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1293
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 433

Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri Empty
MesajSubiect: Re: Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri   Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri I_icon19Sam 08 Sept 2012, 21:33

Pfff , ce Hinata avem noi pe aici well? awesome right?
Seamana cu Road cu Ninja. happy2
Mersi ca m-ai anuntat si sper ca o s-o faci in continuare.
Imi place capitolul si nu am ce comenta. kiss
Te kiss si a hug calduros.
Meli&Co
Sus In jos
Continut sponsorizat




Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri Empty
MesajSubiect: Re: Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri   Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri I_icon19

Sus In jos
 

Pactul cu Moartea-daruirea nemuriri

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-