Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Strigat neauzit! Inima nu cunoaste reguli... Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Strigat neauzit! Inima nu cunoaste reguli... Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Strigat neauzit! Inima nu cunoaste reguli...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Myiu Phantomhive
Genin
Genin
Myiu Phantomhive

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Baia Mare
acebook acebook : https://www.facebook.com/MihaelaNagy15
Nr. mesaje Nr. mesaje : 122
Puncte : 154
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Manga, scrisul, desenul, fotografiatul...
Stare de spirit Stare de spirit : Forever alone xD

Strigat neauzit! Inima nu cunoaste reguli... Empty
MesajSubiect: Strigat neauzit! Inima nu cunoaste reguli...   Strigat neauzit! Inima nu cunoaste reguli... I_icon19Vin 24 Aug 2012, 09:49

Chapter I ~ Inima promisa

- Maienn-chan, am vrut de mult sa iti marturisesc ceva. Sti eu...te plac de vreo doua zile incoace si-
- Imi pare rau nu iti pot intoarce sentimentele. Scuze Tore-kun. Ma intorc cu lacrimi in ochi si plec spre casa. Viata mea se naruie din ce in ce mai mult. Ploaia spala Pamantul incet, ajutandu`ma sa imi ascund lacrimile in fata surorii mele Natasha, care ma astepta in fata liceului. Ochii mei albastrii de odinioara erau din ce in ce mai schimbati, se transformau incet in caprui - galben. Spre deosebire de sora mea care are ochii caprui rositici si parul scurt roscat, eu sunt foarte ciudata. Seaman cu mama foarte mult aceasi nuanta de albastrui in cap, aceasi ochi caprui - galben.
Vantul adie incet, frunzele facand un mic dans in ploaia rece. Toti oamenii fugeau uzi leoarca spre casa, eu mergeam lent inainte cu o expresie rigida pe fata si stropi de ploaie in parul meu lung. Maine era ziua mea de nastere si eram cu un an mai aproape de marele gong. Sa nu va ganditi ca sunt batrana sau ceva de genul, am doar 17 ani, dar un lucru stiu sigur, asta va fi ultimul meu an. Gandindu-ma la despartirea mea de Natasha, la durerea pe care o vor avea parintii cand se vor intoarce din Mexic si la multe alte lucruri triste constientizez ca sacrificiul meu din acea zi este din ce in ce mai dureros.

~Flashback~

Aveam in jur de 7 ani. Era o zi la fel de ploioasa ca acum, norii gri strabatand cerul in lung si in lat. Eu stateam pe un scaunel, bocind la capataiul surioarei mele Naty. Pe atunci ea era extrem de bolnava, doctorii nu ii mai dadeau mari sanse de trait. Plangeam, inima mi se rupea in sute de bucatele precum un puzzle. Nu imi puteam imagina lumea fara ea, ea era totul pentru mine, mama, sora, tata, prieten si prietena.
Pe usa larg deschisa o umbra intunecata isi facu aparitia. Nu distingeam prea bine cine era, dar cuvintele au siroit afara din mine.
- Daca nu esti aici sa o faci bine pe Natasha mai bine pleaca! Era speriata si in acelasi timp disrusa.
- Scuze pustoaico, sunt aici sa o iau pe tanara undeva departe.
Vocea lui era melodioasa dar ma baga in sperieti. Am inceput sa urlu sa o lase in pace, daca vrea ceva de la ea sa ia de la mine.
- Bine atunci, dar nu voi lua ce imi trebuie acum, sa o ti sanatoasa pentru mine da?
- C-c-e? Ce sa tin sanatoasa? Pe Natasha?
- Nu draga, INIMA TA! si disparu. Am ramas cu gura cascata, chiar in momentul urmatori Naty se trezi si incepu sa mormaie.

~Endflash

In ziua urmatoare credeam ca am visat, dar nu era un vis. In fiecare an de ziua mea, cand si Naty s-a vindecat, pe peretele din camera mea apare cate o liniuta. Anul acesta presimt ca va fi ultima pe care o voi vedea...

Un nou fic de la Myiu, sper sa va placa si astept comentarii. :)


Silence is the most powerful scream!
Humans will drag others down in order to get what they want even in death.
My fanfic: https://sasu.forumgratuit.ro/t9051-mercenarul-de-suflete .
Sus In jos
Lexa
S-Class
S-Class
Lexa

Merite deosebite :
Strigat neauzit! Inima nu cunoaste reguli... J5fdba
Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : București
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4873
Puncte : 5187
Reputatie Reputatie : 190

Strigat neauzit! Inima nu cunoaste reguli... Empty
MesajSubiect: Re: Strigat neauzit! Inima nu cunoaste reguli...   Strigat neauzit! Inima nu cunoaste reguli... I_icon19Vin 24 Aug 2012, 10:00

Imi place. Mi se pare foarte interesant si misterios.
Descrierea mi-a placut, iar actiunea nu mi s-a parut grabita.
Greseli de tastare/ortografie nu am vazut, dar nu m-am uitat foarte atent.
Acestea fiind spuse, astept urmatorul capitol. kiss


Strigat neauzit! Inima nu cunoaste reguli... Tumblr_inline_mp6fzpDIS01qz4rgp

”Învingătorii nu renunță, iar cei care renunță nu ajung învingători.”
- Aristotel -
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Strigat neauzit! Inima nu cunoaste reguli... J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Strigat neauzit! Inima nu cunoaste reguli... Empty
MesajSubiect: Re: Strigat neauzit! Inima nu cunoaste reguli...   Strigat neauzit! Inima nu cunoaste reguli... I_icon19Sam 06 Oct 2012, 12:27

Pentru mai multe idei şi sfaturi de a vă îmbunătăţi scrisul, intraţi pe linkul acesta si citiţi cu atenţie. Mult succes la scris şi citit. Strigat neauzit! Inima nu cunoaste reguli... 1425538829
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Strigat neauzit! Inima nu cunoaste reguli... J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Strigat neauzit! Inima nu cunoaste reguli... Empty
MesajSubiect: Re: Strigat neauzit! Inima nu cunoaste reguli...   Strigat neauzit! Inima nu cunoaste reguli... I_icon19Dum 18 Noi 2012, 16:13

Fan Fic Original blocat din cauza inactivităţii.
Ultimul capitol datează din 26 august.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Continut sponsorizat




Strigat neauzit! Inima nu cunoaste reguli... Empty
MesajSubiect: Re: Strigat neauzit! Inima nu cunoaste reguli...   Strigat neauzit! Inima nu cunoaste reguli... I_icon19

Sus In jos
 

Strigat neauzit! Inima nu cunoaste reguli...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri originale :: Fan Fic-uri originale blocate-